Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija

 (1)
Vaida vaikelio ilgai negalėjo susilaukti, todėl pastojusi niekaip negalėjo patikėti savo laime. Ji pasakoja savo dukrytės atėjimo į šį pasaulį istoriją. Jeigu ir jūs norite pasipasakoti, rašykite el.p. –
portalas@tavovaikas.lt.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nesu jauna mamytė, tačiau vaikelio vis nesisekdavo susilaukti. Kai pastojau, niekaip negalėjau patikėti, jog esu nėščia iki tol, kol pradėjo ryškėti pilvukas, iki tol, kol pradėjau jausti, jog pilvelyje kažkas tikrai gyvena. Vis atrodė - na, negali būti...

Nėštumas praėjo, kaip medikai sakė, lyg iš vadovėlio. Visko buvo - ir skausmų, ir užspausti kojų nervai, ir rėmuo, ir nemiga, ir visi kiti dalykai. Tačiau stengiausi į viską žiūrėti pozityviai - juk mano viduje plaka širdelė!

Artėjant gimdymo terminui paaiškėjo, kad mano kraujo rodikliai blogi - iki kritinės ribos nukritęs hemoglobinas. Gydytoja tik paklausė: „Kaip gimdysi?????!!!“. „Nežinau, kažkaip“.

Išrašė siuntimą į ligoninės stacionarą, o čia jau kitą naktį nubėgo vaisiaus vandenys. Valio! Nekantravau pamatyti savo pupą. Tačiau viskas tik prasidėjo. Reguliarių sąremių vis nebuvo, tad nusprendė gimdymą skatinti. Iš pradžių galvojau, kad visai gera ta mano savijauta – pajuokaudavom su akušerėm, su vyru. Ir televizorių įsijungėm, kad būtų smagiau. Tačiau po geros valandos skausmai pradėjo stiprėti. O po poros valandų jau nebesupratau, kada sąrėmis prasideda, o kada baigiasi. Nebuvo kada atsipalaiduoti. Nebuvo poilsio, tik vienas didelis sąrėmis.

Gydytoja pasiūlė nuskausminimųjų vaistų, tačiau atsisakiau, nes vis atrodė, kad dar galiu kentėti, kad dar ne taip skauda. Tada pasiūlė vonią. „O, taip! Noriu, nes visą nėštumą vonioje pragulėjau“.

Deja, prileidus vonią vandens, paaiškėjo, kad gimdos kaklelis prasivėręs jau 9 cm, tad vonią teko pamiršti.

Galiu pasakyti vieną dalyką – labai tikėjausi pagimdyti pati. Nedaug trūko. Gimdos kaklelis atsivėręs 10 cm, stangos didžiulės, tačiau mano pupa niekaip nenorėjo taisyklingai gimti, nepasisuko taip, kaip reikia. Juokavau, kad tikra ožkytė, nori, kad viskas būtų taip, kaip ji nori (gimė po Avino ženklu). Tad man niekaip nesisekė pagimdyti pačiai. Gydytojams stebint vaisiaus širdies monitorių, buvo nuspręsta daryti skubią cezario pjūvio operaciją, nes mažiukės širdelė ėmė rečiau plakti. Ji tiesiog „įstrigo“ gimdymo takuose.

Prisimenu, kaip mano vyras buvo staigiai išprašytas iš gimdymo palatos, visa patalpa prisipildė „baltų chalatų“ ir per kelias minutes atsidūriau ant operacinio stalo. Dar po kelių akimirkų išgirdau tą tylų „kniaukimą". Kai dabar prisimenu - nuostabi akimirka. Tikrai. Pamiršau tuos beprotiškus gimdymo skausmus, pamiršau tą vargą, pamiršau visus daktarus aplinkui. Norėjau priglausti, apkabinti ir ramiai pasėdėti. Tačiau man ją tik parodė, aš vis dar buvau ant operacinio stalo - kraujavau, kadangi kraujas ir taip buvo „silpnas“, gydytojai skubėjo viską padaryti tinkamai. Atsimenu beprotiška savo kūno drebėjimą. Ir troškimą, kad tik viskas būtų gerai.

Atrodo, kad viskas tuo ir turėjo baigtis – pagimdžiau pagaliau, galiu pradėti džiaugtis motinyste. Bet vargai nesibaigė. Vargau su žindymu, dukrytė niekaip nenorėjo imti krūties. Sunkiai gijo pjūvio vieta. Mergaitė susirgo naujagimių gelta.

Pagaliau mus išleido namo. Grįžtam namo, stengiamės susikurti naują tvarką, naują gyvenimą. Tačiau man nepraeina didžiuliai pilvo skausmai. Tenka po dviejų dienų namuose grįžti į ligoninę. Padaro kraujo tyrimą - didelis užkrėtimas. Sepsis. Pilve infekcija. Beveik mėnesį praleidom ligoninėje. Labai didžiuojuosi savo vyru - visą laiką jis buvo šalia. Palaikė mane, padėjo su dukryte. Jis pirmas ją galėjo užsidėti ant krūtinės, pirmas pamaitino, pirmas pakeitė sauskelnes. Nuostabus tėtis. Kai gulėjau lovoje, nesugebėdama iš skausmo pasikelti, jis visada ištiesdavo ranką.

Baigiant savo pasakojimą, noriu pasakyt, kad ir kiek kančių bei išbandymų visokiausių teko patirti, esu beprotiškai laiminga. Turiu nuostabią dukrytę. Turiu nuostabią patirtį! Taip. Ir viską gyvenime pakartočiau, jei būtų atsuktas laikas atgal - dėl jos vienintelės iškentėsiu visas kančias. Juk viskas laikina. Greit pasimiršta. Ir belieka džiaugtis ir stengtis užauginti gerą žmogų.

Gimdymo istorijų konkursas „Gimties stebuklas“ portale www.tavovaikas.lt tęsiasi. Laukiame jūsų istorijų el. paštu portalas@tavovaikas.lt. Įdomiausios mėnesio istorijos autorės laukia prizas. Daugiau informacijos – ČIA.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja
Internete gausu patarimų, ką daryti, jei atėjus laikui vaikelis neskuba gimti. „Šokinėti, plauti grindis, mylėtis, prisivalgyti, sunkiai nešti, lankstytis ir t. t.", – pataria mamos viena kitai ir dažniausiai priduria, kad šie būdai ne visai veiksmingi. Ar galima taip savivaliauti?

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti? (3)

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti?
Nėščioji svajoja, kad vaikui gimstant dayvautų ir jos vyras. Tačiau jis kol kas nenori. Įkalbinėti ar leisti jam apsispręsti pačiam? Atsako psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete
Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko
Ačiū Evelinai už atsiųstą pasakojimą, jeigu norite pasidalinti ir jūs savo gimdymo istorija, visada laukiame el.p. portalas@tavovaikas.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama
Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (11)

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme?
Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas
Norite gimdyti be nuskausminamųjų? Neskubėkite vykti į ligoninę, kuo ilgiau likite namuose, ypač jei gimdysite pirmą kartą. Geriausia strategija norint gimdyti kuo natūraliau – judėjimas, vanduo, atsipalaidavimas ir kantrybė, o įgyvendinti šią strategiją geriausiai pavyksta namuose.

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras
Kodėl mieliau gimdome su palydovu nei vienos? Kas yra geresnis gimdyvės padėjėjas - vyras, mama, anyta ar dula? Šiuos klausimus uždavėme psichologei.

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos
Operacija, kai pjaunama pilvo siena, gimdos sienelė ir išimamas vaisius bei placenta, vadinama cezario pjūviu.

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę (1)

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę
Ką reikia žinoti apie gimdymo pradžią: kada metas vykti į ligoninę, o kada dar galima neskubėti?

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas „Gimties stebuklas“ tęsiasi. Laukiame pasakojimų elektroniniu paštu portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Lauros laišką.

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame pasakojimų el.p.portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Kristinos laišką.

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir mėnesio gale įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę. Daugiau apie konkursą skaitykite ČIA.

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir baigiantis mėnesiui įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę.

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių (2)

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių
Į Lietuvą atvykstanti garsiausia Europos pribuvėja Cornelia Enning įsitikinusi: „Gimdymas – tai visiškai natūralus procesas moteriškai prigimčiai, kurio nereikia bijoti".