Vaidos gimdymo istorija: sunkios sveikatos problemos nesutrukdė patirti motinystės džiaugsmą

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt. Na, o šiandien publikuojame mums atsiųstą Vaidos istoriją.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pirmiausia noriu šiek tiek apie save papasakoti, tada suprasit, kodėl toks svarbus man buvo gimdymas ir motinystė. Aš pati turiu įgimtų sveikatos problemų: širdies ydą, gimiau turėdama nesuaugusį gomurį, kataraktą. Kaip suprantat, mano mamai buvo tikrai labai nelengva auginti mane. Tačiau šiuo metu jaučiuosi gerai: širdis, gomurys operuoti, akys irgi kiek galima gydomos.

Todėl turėdama įgimtų dalykų, norėjau žinoti, ar mano vaikai bus sveiki.

Kai laukiausi pirmagimės, lankiausi ir pas genetikus, ir pas širdies bei akių gydytojus iki pat nėštumo pabaigos. Genetikė darė kraujo tyrimus, ar būsimas vaikelis neturi įgimtų ligų. Širdies gydytoja stebėjo mano ir vaiko širdeles, laimė, viskas buvo gerai.

Apsidžiaugiau, kai leido pačiai gimdyti, nes norėjau pajusti, koks tai jausmas. Prieš gimdymą mane paguldė šiek tiek anksčiau stebėjimui. Viskas vyko sklandžiai: 10 val. nuleido vandenis, o 16 val. jau pagimdžiau dukrytę. Maniau, kad viskas bus skaudžiau ir baisiau, bet buvo visai pakenčiama. Net pasakyčiau, kad labiau skaudėjo, kai siuvo įkirptą tarpvietę, o ne gimdant. Gimdymo metu už sienos girdėjau rėkiant moterį ir mintyse svarsčiau, kada jau aš pradėsiu rėkti. Bet nerėkiau. Dukrytė gimė sveika. Po gimdymo skyrė vaistus nuo kraujo spaudimo, nes jis „šokinėdavo", vartoju juos ir dabar.

Antrasis nėštumas buvo sudėtingesnis, diagnozavo gestacinį diabetą, buvo problemų su kepenų fermentais, didelis kraujospūdis, šlapime rasdavo baltymo. Nėštumo metu teko gerti vaistus nuo spaudimo ir leistis insulino injekcijas. Kelis kartus gulėjau patologiniame skyriuje ir gydytojai perspėjo, kad kai tik sueis 37 nėštumo savaitės, skatins gimdymą. Antrą kartą gimdant jau pati paprašiau epidūrinės nejautros. Gimė sveikas sūnus.

Šiuo metu geriu vaistus nuo spaudimo, kartais užeina migreniniai galvos skausmai, tačiau jie buvo ir prieš nėštumus. Kai prastai jaučiuosi, stengiuosi mažiau dirbti namie ir daugiau gulėti. Tačiau kažkaip atsiranda jėgų judėti pirmyn, dėl šeimos viską galiu padaryti. Juk Dievas davė sveikus vaikus, ko daugiau galima norėti!

Moterys, jei jūs gimėte su įgimtomis ydomis, tai nereiškia, kad negalite pasidžiaugti motinyste. Nebijokite! Be to, šiais laikais ir gydymo būdų, ir priemonių yra įvairių.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete
Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko
Ačiū Evelinai už atsiųstą pasakojimą, jeigu norite pasidalinti ir jūs savo gimdymo istorija, visada laukiame el.p. portalas@tavovaikas.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama
Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (10)

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme?
Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas
Norite gimdyti be nuskausminamųjų? Neskubėkite vykti į ligoninę, kuo ilgiau likite namuose, ypač jei gimdysite pirmą kartą. Geriausia strategija norint gimdyti kuo natūraliau – judėjimas, vanduo, atsipalaidavimas ir kantrybė, o įgyvendinti šią strategiją geriausiai pavyksta namuose.

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras
Kodėl mieliau gimdome su palydovu nei vienos? Kas yra geresnis gimdyvės padėjėjas - vyras, mama, anyta ar dula? Šiuos klausimus uždavėme psichologei.

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos
Operacija, kai pjaunama pilvo siena, gimdos sienelė ir išimamas vaisius bei placenta, vadinama cezario pjūviu.

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę (1)

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę
Ką reikia žinoti apie gimdymo pradžią: kada metas vykti į ligoninę, o kada dar galima neskubėti?

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas „Gimties stebuklas“ tęsiasi. Laukiame pasakojimų elektroniniu paštu portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Lauros laišką.

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame pasakojimų el.p.portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Kristinos laišką.

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir mėnesio gale įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę. Daugiau apie konkursą skaitykite ČIA.

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir baigiantis mėnesiui įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę.

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių (2)

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių
Į Lietuvą atvykstanti garsiausia Europos pribuvėja Cornelia Enning įsitikinusi: „Gimdymas – tai visiškai natūralus procesas moteriškai prigimčiai, kurio nereikia bijoti".

Marta: gimdymui reikia ruoštis tiek psichologiškai, tiek fiziškai

Marta: gimdymui reikia ruoštis tiek psichologiškai, tiek fiziškai
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir kiekvieną mėnesį įdomiausios istorijos autorei padovanosime po dovanėlę.

Pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose

Pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose
Ministrų kabinetas šiandien pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose.