Vertikalus gimdymas: kai moterys gimdo ne gulėdamos lovoje

 (5)
Vertikalus gimdymas - kai moteris gimdo klūpėdama ant kelių, tupėdama arba netgi sėdėdama ant specialiai išpjautos kėdės.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Šiandien toks gimdymas praktikuojamas daugelyje šalių - Vokietijoje, Olandijoje, Švedijoje, Suomijoje ir kt. Kokie tokio gimdymo privalumai ir trūkumai?

Gimdyti lengviau

Gimdant vertikalioje padėtyje atsipalaiduoja stangos, per kurias vienu metu susitraukia ir gimda, ir pilvo presas. Pasirodo, tokioje padėtyje gimdymas vyksta greičiau, būna lengvesnis ir ne toks skausmingas. Būnant vertikalioje padėtyje vaisiaus pūslė spaudžia gimdos kaklelį ir šis veriasi tolygiai, tad sumažėja traumų tikimybė ir tarpvietės plyšimų rizika.

Vertikalioje padėtyje gimdyvė nėra tokia pasyvi, kaip gulimoje padėtyje. Iš esmės taip ji gali gimdyti savarankiškai ir pirma paliesti kūdikio galvutę. Be visų kitų privalumų, tokiu būdu pagimdžiusi moteris gali paimti savo kūdikį ant rankų kai dar net nenupjauta virkštelė.

Mažiau traumų

Toks gimdymas padeda išvengti gimdymo traumų ne tik motinai, bet ir vaikui. Statistika parodo, kad gimdant vertikaliai jų būna vos 3,5 proc., o gimdant tradiciniu būdu - 35 proc. (daugiausia - hematomos galvos srityje).

Tokio gimdymo metu moters gimda yra vertikalioje padėtyje, ir tą akimirką ne taip stipriai spaudžia mažojo dubens kraujagysles. Be to, vaikas jaučiasi daug patogiau, jam negresia deguonies badas. Teigiamus vertikalaus gimdymo aspektus visų pirma pastebi pediatrai, kurie pažymi, kad tokiu būdu gimusių vaikų aukštesni Apgar skalės rodikliai, taip pat jiems rečiau diagnozuojamos neurologinės patologijos, jie greičiau vystosi.

Gera alternatyva

Turint omenyje faktą, kad vertikalioje kūno padėtyje gerokai sumažėja krūvis gimdyvės organizmui, gydytojai ėmė rekomenduoti moterims, kurios serga kai kuriomis širdies ir kraujagyslių ligomis (ūminėje ligos stadijoje) bei kurioms diagnozuota itin didelė trumparegystė, gimdyti klūpint ant kelių. Anksčiau akušeriai neturėjo pasirinkimo, nes moterims su tokiomis patologijomis buvo draudžiama gimdyti natūraliai - joms iškart buvo atliekamas Cezario pjūvis. O vertikalaus gimdymo dėka net tokios moterys gali gimdyti savarankiškai. Tiesa, vertikalus gimdymas reikalauja didesnės medicinos personalo kvalifikacijos.

Kontraindikacijos

Žinoma, prieš priimant sprendimą, ar gimdyti tokiu būdu, ar ne, reikia pasikonsultuoti su gydytoju, nes gali būti ir kontraindikacijų.

Pavyzdžiui vertikalus gimdymas nerekomenduojamas, jei moteriai diagnozuota venų varikozė, jei gimdomas neišnešiotas kūdikis arba yra nėštumo komplikacijų, taip pat jeigu vaisiaus raida įsčiose vėluoja. Be to, kai kurios moterys dėl savo anatominių savybių negali gimdyti natūraliai, todėl joms rekomenduojamas tik Cezario pjūvis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas
Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati
Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!
Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias
Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (4)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (22)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.