Žaibiškai atlėkęs vyras vos spėjo į gimdymą skaitytojos istorija

 (2)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Simonai.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pavasarį ar vasarą?

Nuo pat pirmos sekundės, kai sužinojau, jog laukiuosi, jaučiausi pakylėta. Vis glostydavau pilvuką ir negalėdavau patikėti, kad jame auga mūsų stebuklas. Gimdymo terminas buvo birželio 7 diena. Vis pagalvodavau, kad gimdymas bus „ant ribos" - mažylis gims arba dar pavasarį, arba jau vasarą. Širdyje labai norėjau, kad gimtų vasarą.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Duoti ar ne vaikui čiulptuką?
Kaip lavinti vaiką neišleidžiant nė cento?

Paskutinės grožio procedūros

Birželio 1-osios rytą, kaip įprastai, išleidau vyrą į darbą. 10 val. buvau užsirašiusi į grožio saloną paskutinį kartą prieš gimdymą pasidaryti pedikiūrą, nes per pilvą nebesusilenkiau, o gimus vaikeliui tam nebebus laiko. Ir ką jūs galvojat? Apie 9 valandą ryte man ėmė pūsti pilvą (bent aš taip maniau): raižė, jis sukietėdavo. Tik išvydus truputį kraujo supratau, kad man sąrėmiai! Nugąsdinta girdėtų gimdymo istorijų maniau, kad sąrėmiai turi būti gerokai skausmingesni!

Paskambinau atšaukti savo vizitą į grožio saloną, to dar trūko, kad būčiau pradėjusi gimdyti kirpykloje.

Atvykimas į gimdymo namus

12.30, kai sąrėmiai padažnėjo, išvažiavau į gimdymo namus. Gimdos kaklelio atsidarymas - 3 cm. Nuvedė mane į gimdymo palatą, kurioje buvo vonia. Su vyru buvome sutarę, kad jis su manimi bus per sąrėmius, o per patį gimdymą išeis. Kadangi dar tik 3 cm, o ir sąrėmiai nestiprūs, pamaniau, kad jo iš darbo dar nekviesiu, anksti. Maniau, kad pagimdysiu tik naktį arba vakare.

Vanduo malšina sąrėmių skausmą

Nuėjau, prisileidau vonią vandens, įsijungiau „burbuliukus" ir mėgaujuosi ramybe... Vonia labai sumažino sąrėmių skausmą. Atėjusi gydytoja kviečia mane apžiūrai ir klausia, ar nereikia kokių nuskausminamųjų. Atsakiau, kad ne. Na, dar tikrai nejaučiu tokio baisaus skausmo, kaip visos pasakoja. Jausmas nemalonus, bet tikrai ne toks, kaip įsivaizdavau. Kaip sakau, kartais menstruacijų metu labiau skauda. Savo ausimis nepatikėjau, kai akušerė pasakė, kad jau 8-9 cm! Juk praėjo vos kelios valandos!

Vyras vos spėja atvažiuoti

Vos spėjau paskambinti vyrui, kad aš jau tuoj gimdau! Akušerė nuleido vandenis, nes jie man taip ir nenubėgo. Mintyse negalėjau patikėti, kad jau tuoj, tuoj pamatysiu mūsų taip lauktą mažylį, buvo šiek tiek neramu, norėjosi, kad tik viskas būtų gerai. Vyras žaibiškai atlėkė iš darbo su taksi ir įlėkė į gimdymo palatą kaip tik tada, kai jau pradėjau gimdyti! Laikė mano ranką ir kartu stebėjo sūnelio atėjimą į šį pasaulį.

Gimtadienis pirmąją vasaros dieną

Po kelių stūmimų išgirdome mūsų vaikučio balsą. Buvo 16.30 val. Pamenu tą minutę, kai mažylį uždėjo man ant krūtinės - jis buvo toks gražutis! Mažutis, melsvas... Tos akimirkos nepamiršiu niekada! Labai džiaugiuosi, kad vyras taip neplanuotai sudalyvavo mažylio gimime, o ir vaikas tikras šaunuolis - gimė, kaip mamyte ir norėjo - vasarą. Pirmąją vasaros dieną.

Linkiu visoms tokio gražaus ir lengvo gimdymo!

Simona

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme (48)

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme
Gali būti, kad skaitėte ne vieną straipsnį ar klausėtės diskusijos apie tai, ar vyrams vieta gimdykloje. Daugelis moterų apie tai turi tvirtą savo nuomonę, o ką mano patys vyrai?

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje
„Nėštumai ir gimdymai Ispanijoje – ideali patirtis“. Taip sako lietuvė Justė (32 m.), su vyru ispanu Antonio auginanti du sūnus. Abu jų susilaukė Ispanijoje.