Žaibiškai atlėkęs vyras vos spėjo į gimdymą skaitytojos istorija

 (2)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Simonai.
© Shutterstock nuotr.

Pavasarį ar vasarą?

Nuo pat pirmos sekundės, kai sužinojau, jog laukiuosi, jaučiausi pakylėta. Vis glostydavau pilvuką ir negalėdavau patikėti, kad jame auga mūsų stebuklas. Gimdymo terminas buvo birželio 7 diena. Vis pagalvodavau, kad gimdymas bus „ant ribos" - mažylis gims arba dar pavasarį, arba jau vasarą. Širdyje labai norėjau, kad gimtų vasarą.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Duoti ar ne vaikui čiulptuką?
Kaip lavinti vaiką neišleidžiant nė cento?

Paskutinės grožio procedūros

Birželio 1-osios rytą, kaip įprastai, išleidau vyrą į darbą. 10 val. buvau užsirašiusi į grožio saloną paskutinį kartą prieš gimdymą pasidaryti pedikiūrą, nes per pilvą nebesusilenkiau, o gimus vaikeliui tam nebebus laiko. Ir ką jūs galvojat? Apie 9 valandą ryte man ėmė pūsti pilvą (bent aš taip maniau): raižė, jis sukietėdavo. Tik išvydus truputį kraujo supratau, kad man sąrėmiai! Nugąsdinta girdėtų gimdymo istorijų maniau, kad sąrėmiai turi būti gerokai skausmingesni!

Paskambinau atšaukti savo vizitą į grožio saloną, to dar trūko, kad būčiau pradėjusi gimdyti kirpykloje.

Atvykimas į gimdymo namus

12.30, kai sąrėmiai padažnėjo, išvažiavau į gimdymo namus. Gimdos kaklelio atsidarymas - 3 cm. Nuvedė mane į gimdymo palatą, kurioje buvo vonia. Su vyru buvome sutarę, kad jis su manimi bus per sąrėmius, o per patį gimdymą išeis. Kadangi dar tik 3 cm, o ir sąrėmiai nestiprūs, pamaniau, kad jo iš darbo dar nekviesiu, anksti. Maniau, kad pagimdysiu tik naktį arba vakare.

Vanduo malšina sąrėmių skausmą

Nuėjau, prisileidau vonią vandens, įsijungiau „burbuliukus" ir mėgaujuosi ramybe... Vonia labai sumažino sąrėmių skausmą. Atėjusi gydytoja kviečia mane apžiūrai ir klausia, ar nereikia kokių nuskausminamųjų. Atsakiau, kad ne. Na, dar tikrai nejaučiu tokio baisaus skausmo, kaip visos pasakoja. Jausmas nemalonus, bet tikrai ne toks, kaip įsivaizdavau. Kaip sakau, kartais menstruacijų metu labiau skauda. Savo ausimis nepatikėjau, kai akušerė pasakė, kad jau 8-9 cm! Juk praėjo vos kelios valandos!

Vyras vos spėja atvažiuoti

Vos spėjau paskambinti vyrui, kad aš jau tuoj gimdau! Akušerė nuleido vandenis, nes jie man taip ir nenubėgo. Mintyse negalėjau patikėti, kad jau tuoj, tuoj pamatysiu mūsų taip lauktą mažylį, buvo šiek tiek neramu, norėjosi, kad tik viskas būtų gerai. Vyras žaibiškai atlėkė iš darbo su taksi ir įlėkė į gimdymo palatą kaip tik tada, kai jau pradėjau gimdyti! Laikė mano ranką ir kartu stebėjo sūnelio atėjimą į šį pasaulį.

Gimtadienis pirmąją vasaros dieną

Po kelių stūmimų išgirdome mūsų vaikučio balsą. Buvo 16.30 val. Pamenu tą minutę, kai mažylį uždėjo man ant krūtinės - jis buvo toks gražutis! Mažutis, melsvas... Tos akimirkos nepamiršiu niekada! Labai džiaugiuosi, kad vyras taip neplanuotai sudalyvavo mažylio gimime, o ir vaikas tikras šaunuolis - gimė, kaip mamyte ir norėjo - vasarą. Pirmąją vasaros dieną.

Linkiu visoms tokio gražaus ir lengvo gimdymo!

Simona

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva
Živilės ir Deivido šeima augina tris vaikus – du gimdė Lietuvoje, o trečią – Estijoje, Taline.

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą (26)

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą
Naujagimiui palankios ligoninės didelę reikšmę skiria sėkmingai žindymo pradžiai. Kokių reikalavimų turi būti laikomasi, norint gauti Naujagimiui palankios ligoninės vardą ir kodėl verta gimdyti būtent šiose gydymo įstaigose?

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau (6)

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau
Portale TavoVaikas.lt esame rašę apie daugelį tikrai keistų gimdymų: kuomet moteris pagimdo per labai trumpą laiką, kai gimdymo metu moteris patiria orgazmą ar gimę dvynukai turi skirtingą odos spalvą.

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine
Žindymo skatinimo komitetas Kauno klinikas pakartotinai pripažino Naujagimiui palankia ligonine.

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos (9)

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos
Grafikos dizainerė Eglė (26 m.) ir verslininkas Karolis (29 m.) laukdami sūnaus Mykolo (4 m.) atsipalaiduoti negalėjo – tai vienas nesklandumas, tai kitas... Galiausiai – verdiktas: planinė cezario pjūvio operacija.

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų
Ginekologijos ir akušerijos skyriaus darbuotojai kartais pajuokauja, kad kai kurie tėveliai į gimdymą atvyksta su tiek lagaminų ir rankinių, kad panašu, jog susiruošė į povestuvinę kelionę ar egzotišką kelių savaičių išvyką. Tiesa, jų laukia vienas svarbiausių įvykių gyvenime, tačiau begalės daiktų, kurių prisikrauna, tikrai neprireiks.

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa (75)

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa
Vieno atsakymo, žinoma, nerasime, o ir nereikia: kiekvienai tas metas individualus. Tik kartais moteris susimąsto, sutrinka: „Gal jau laikas? O gal dar palaukti?" Pasmalsaukime, kokia mamų nuomonė šiuo klausimu.

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia (54)

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia
Kurį laiką su vyru Evaldu gyvendama Norvegijoje Kristina Kaziulienė pastojo ir... labai nerimavo dėl tenykštės priežiūros.

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus (6)

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus
Kiekvienas Naujųjų metų sutikimas būna ypatingas, tačiau toks, kokį patyrė Irina, pasitaiko tik kartą gyvenime. Ir, toli gražu, ne visiems.

Birutės gimdymas: džiaugiuosi, kad klausiau gydytojo, o ne savo norų (8)

Birutės gimdymas: džiaugiuosi, kad klausiau gydytojo, o ne savo norų
Apie gražias ir šviesias nėštumo bei gimdymo istorijas kalbame nedaug – pasiliekame sau tyliai pasidžiaugti. Šį kartą – giedra istorija, be nuoskaudų, nemalonumų ir, aišku, su laiminga pabaiga. Netgi ne istorija – pamokos, kurių dar negimęs mažylis išmokė savo mamą.

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau? (13)

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau?
Tyrimas rodo, kad po 25-erių pirmą kartą gimdžiusioms moterims didesnė tikimybė sulaukti 90-ies nei jaunesnėms gimdžiusioms moterims.

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio (90)

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio
Uteniškiai Rūta ir Dainius (vardai pakeisti) su džiugesiu laukė gimsiančio vaikelio. Rūta visą nėštumą jautėsi gerai, problemų nebuvo, tad net nenumanė, kokį pragarą teks ištverti prasidėjus gimdymui.

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo (7)

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo
Nors gimdymas yra fiziologinis procesas, pasitelkiant žmogaus psichologiją jį galima ištverti sunkiau arba lengviau.

Svarbu žinoti: gimdymo traumos (11)

Svarbu žinoti: gimdymo traumos
Gimdymas visuomet kelia rūpestį dėl sėkmingos jo eigos, kuri svarbi tiek motinos, tiek kūdikio gerovei.