Žinomas medikas įspėja: moterys tuoj nemokės gimdyti pačios

 (86)
Regis, gimdymas – neišvengiama, natūrali gyvenimo ciklo dalis, tačiau žinomas medikas teigia, kad vis didėja grėsmė moterims netekti galimybės gimdyti natūraliu būdu.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Garsusis prancūzų gydytojas Michelis Odentas sako, jog ateityje moterys gali nebegimdyti natūraliai ir netgi nebežindyti kūdikių dėl modernių prietaisų ir medikamentų.

Savo knygoje „Ar mums reikia akušerių?" 84 metų gydytojas rašo, kad šiais laikais gimdymas neįsivaizduojamas be vaistų, be modernių įtaisų, tad galiausiai moterys praras gebėjimą pačios pagimdyti.

Jis atkreipia dėmesį, kad dabar moterys gimdo ilgiau nei prieš 50 metų, o daugybė moterų gimdo su nuskausminamaisiais arba joms atliekamos operacijos. Mediko teigimu, nuo 2002 iki 2008 m. gimdžiusių moterų pirmoji gimdymo stadija truko dvi su puse valandos ilgiau, lyginant su moterimis, gimdžiusiomis nuo 1959 iki 1966 m.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Mažasis princas George iškilmių metu buvo dėmesio centre
Už gimusį vaiką mokės 5000 eurų premiją

„Man tai akivaizdžiai byloja – moterys praranda gebėjimą gimdyti, – rašo medikas. – Tai didžiausias fenomenas – natūraliai gimdančių moterų skaičius vis mažėja."

M. Odentas kritiškai vertina vis populiarėjančius gimdymus, atliekant cezario pjūvį. Pavyzdžiui, Anglijoje 2013 - 2014 m. daugiau nei ketvirtadalis gimdymų - 166 081 buvo atliekant cezario pjūvį, t. y. daugiau nei ankstesniais metais.

Medikas kritikavo ir hormono oksitocino leidimą gimdančiosioms. Jo teigimu, tada moters organizmas pats mažiau gamina minėto hormono.

Oksitocinas sukelia gimdymą, yra labai svarbus maitinant krūtimi. Tačiau evoliucija slopina natūralias fiziologines funkcijas, sako M. Odentas ir įspėja, kad būsimų kartų moterų organizmai gali apskritai nebegaminti šio hormono.

„Manau, žmogaus oksitocino gamybos sistema (oksitocinas – meilės hormonas, būtinas gimdant, užmezgant ryšį net suaugus) silpnėja. Žmogaus gebėjimui gimdyti ateityje kyla grėsmė", – įspėja jis.

Anglijoje gimdymų, suleidžiant sintetinio oksitocino, nuo 2013 iki 2014 m. padaugėjo 1,7 proc. iki 25 proc., arba 161,726 gimdymų.

M. Odentas pareiškė, kad moteriai gimdant, akušerės turėtų tyliai sėdėti tamsaus gimdymo kambario kamputyje ir megzti. Tai, jo įsitikinimu, nuramintų gimdyvę, o jos organizmas galėtų natūraliai gaminti gimdymui reikalingus hormonus.

Profesorė Soo Downe teigė leidiniui „Sunday Times": „Ir anksčiau Odentas yra sakęs dalykų, kurie atrodė absurdiški, tačiau po kelerių metų jo teiginius patvirtino įrodymai. Leidžiant moteriai sintetinio oksitocino, sutrikdomas hormonų balansas. Daugėja įrodymų, kad tai turi ilgalaikių padarinių."

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Vaidos gimdymo istorija: sunkios sveikatos problemos nesutrukdė patirti motinystės džiaugsmą

Vaidos gimdymo istorija: sunkios sveikatos problemos nesutrukdė patirti motinystės džiaugsmą
Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt. Na, o šiandien publikuojame mums atsiųstą Vaidos istoriją.

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija (1)

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija
Vaida vaikelio ilgai negalėjo susilaukti, todėl pastojusi niekaip negalėjo patikėti savo laime. Ji pasakoja savo dukrytės atėjimo į šį pasaulį istoriją. Jeigu ir jūs norite pasipasakoti, rašykite el.p. –portalas@tavovaikas.lt.

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas
Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati
Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!
Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias
Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (4)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.