9 dalykai, kurie nutinka per nėštumą, norite to ar ne

 (3)
Nors ir mėgstama garsiai sakyti, kad "nėštumas - ne liga" ir niekas nesikeičia, nori ar nenori, pasikeitimų bus. Jūsų dėmesiui - 9 dalykai, kurie jūsų laukia pastojus.
© Reuters/Scanpix

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Jūs imsite domėtis vaisiaus raida

Nuolat ieškosite informacijos apie vaisiaus dydį, svorį ir vystymąsi. Skaitysite nėštumo kalendorius interneto portaluose, pirksite tėvams skirtus žurnalus ir knygyne stabtelėsite prie lentynos, kurioje sudėtos knygos tėvams. Po kiekvieno apsilankymo pas ginekologę tikrinsite, ar tai, ką ji pasakė, yra gerai, nes nepaprastai jaudinsitės dėl savo dar negimusio kūdikio sveikatos.

Iš pradžių labai džiaugsitės savo kūdikio judesiais, bet vėliau jie gali tapti skausmingi

Kiekviena mama lauka pirmųjų vaiko judesių. Tai - ženklas, kad vaikas vystosi gerai, tai tarsi pirmasis jo pasisveikinimas su mama. Kai kūdikis pirmą kartą sujudės, tai privers jus nusišypsoti, bet vėlesniais nėštumo mėnesiais jis gali skaudžiai spardytis. Galbūt imsite kalbėtis su kūdikiu ir prašysite jo nespardyti mamos šonkaulių ar šlapimo pūslės.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Geras vyras ir geras tėtis yra tas, kuris...
Kada geriausia tapti mama: 20,30 ar 40 metų?

Nėštumo metu keičiasi lytinis potraukis

Krūtys padidės, plaukai taps tankūs, blizgantys, odos būklė pagerės, tad jausitės graži ir geidžiama. Galite jaustis seksuali, kaip niekada. Arba atvirkščiai – potraukis gali sumažėti. Visai gali būti, kad nėštumui perkopus pusiaują, pradėsite nerimauti dėl vaikelio sveikatos, todėl vengsite sekso. Galbūt vengsite sekso ir pirmą bei trečią trimestrą.

Net jei ir dievagojotės, kad nekalbėsite vien tik apie savo vaiką - tikrai kalbėsite

Nėštumo metu jausitės be galo laiminga, todėl kiekviename pokalbyje paminėsite šiuos pokyčius. Pasakosite apie vaiko vystymąsi ir tai, ką naujo jam nupirkote. Žmonės supratingai žiūrės į šį jūsų „apsėdimą", todėl nesijauskite kalta.

Jausite bundantį motinystės instinktą

Nėštumo metu moteris ruošiasi motinystei. Jūsų vaiko gyvenimas priklauso vien tik nuo jūsų. Instinktyviai uždėsite ranką ant pilvo, pajutusi pavojų, kad apgintumėte savo mažylį, rūpinsitės savo sveikata, nes tai svarbu kūdikiui, rinksitės saugiausią keliavimo būdą, galvodama apie mažylį pilvelyje. Su kiekvienu vaiko judesiu tvirtės jūsų ir vaiko ryšys.

Bet turėkite omeny, kad jūsų vyras nejaus to paties, ką jaučiate jūs nėštumo metu. Jis nejaus tų pačių emocijų, o tėviškas instinktas jame nubus tik pirmą kartą palietus jau gimusį vaiką.

Keisis mitybos įpročiai

Pasitaiko, kad nėštumo metu moteris kardinaliai pakeičia savo mitybos įpročius: atsisako kavos, „greito maisto", saldumynų, be kurių iki tol negalėdavo gyventi. Kai kurios nėščiosios pamėgsta tam tikrus produktus, kurių iki tol nė nemanė būsiant skanu, pavyzdžiui, ima valgyti jūros kopūstus, gerti vakarienei pasukas, o naktipiečiams kremta marinuotus agurkėlius. Dažnai mėgstamas moters valgis nėštumo metu tampa jai nebemielas.

Dažnai verksite

Verksite dėl kiekvienos liūdnos istorijos apie tai, kaip vaikas sunkiai skynėsi kelią į šį pasaulį arba kaip motina darė viską, kad tik išgelbėtų savo vaiką. Taip pat verksite išgirdusi bauginančią istoriją, nes tai jums primins, kokiame pavojingame pasaulyje mes gyvename. Itin jautriai reaguosite į kiekvieną žodį, net jei pašnekovas ir neturės omeny nieko blogo.

Jums bus sunku suprasti, kodėl kas nors vis jums pasakoja baisias istorijas apie nėštumą ir gimdymą. Jus labai gąsdins istorijos apie 20 valandų trukusį gimdymą ir skausmingus plyšimus intymioje vietoje, bet niekaip nesugebėsite jų išvengti, nes vos tik pastebėjusios jūsų apvalėjantį pilvuką, moterys norės su jumis pasidalinti savo patirtimi.

Jausitės ypatinga

Artimi žmonės, draugai, giminės su jumis bus malonūs. Net ir nepažįstami žmonės ar kolegos, su kuriais niekada nesikalbėjote, patys prieis prie jūsų, domėsis jūsų ir kūdikio sveikata. Jausite visuotinę meilę ir rūpestį.

Abejosite savo vyru

Jus ims labiau erzinti jūsų partnerio įpročiai, bet kartu jausite jam didesnį artumą nei anksčiau.

Nebetoleruosite jokių savo partnerio blogų įpročių, gal net imsite abejoti, ar pasirinkote tinkamą vyrą ir kūdikio tėvą. Laimei, šie jausmai ir mintys netruks amžinai. Tai, kad judu sukūrėte naują gyvybę, suartins jus labiau nei bet kas kitas. Dabar jūs tampate tikra šeima.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Kaip atpažinti ankstyvuosius sepsio simptomus ir užkirsti kelią nelaimei

Kaip atpažinti ankstyvuosius sepsio simptomus ir užkirsti kelią nelaimei
Pasaulyje nuo sepsio kasmet miršta apie 100 tūkstančių nėščiųjų ir gimdyvių bei milijonas naujagimių.

Alkoholio poveikis būsimo vaiko sveikatai

Alkoholio poveikis būsimo vaiko sveikatai
Alkoholis (etanolis, etilo alkoholis) yra legaliai vartojama medžiaga, kuri priklauso teratogenams. Teratogenas – bet koks egzogeninis veiksnys (cheminis, biologinis ar fizinis), kuris, veikdamas embrioną ir vaisių, sutrikdo normalią raidą ir lemia anomalijų atsiradimą.

Pastojau po pagalbinio apvaisinimo: pasakyti aplinkiniams ar slėpti (36)

Pastojau po pagalbinio apvaisinimo: pasakyti aplinkiniams ar slėpti
Nevaisingumą gydančių specialistų paslaugomis naudojasi daug šeimų, negalinčių įprastu būdu susilaukti vaikų. Ar reikia apie tai atvirai papasakoti giminaičiams ir draugams?

Gydytojas pataria, ką svarbu žinoti apie nėščiųjų ultragarso tyrimą

Gydytojas pataria, ką svarbu žinoti apie nėščiųjų ultragarso tyrimą
Pirmosios kūdikio nuotraukos, atliktos ultragarso tyrimo metu, dar iki vaikelio gimimo apkeliauja visus šeimos narius bei artimuosius. Pranešime spaudai informuojama apie tai, ką nėščioji ir jos artimieji turi žinoti apie ultragarso tyrimą.

Neplanuotas vėlyvas nėštumas: kaip nuvyti šalin juodas mintis (15)

Neplanuotas vėlyvas nėštumas: kaip nuvyti šalin juodas mintis
Vaikas jau užaugintas, gyvenimas teka sava vaga, ir štai - netikėta žinia apie nėštumą. Keturiasdešimtmetį peržengusi moteris ima natūraliai abejoti, kas dabar bus, ar susitvarkys ji su naujais gyvenimo iššūkiais?

Kaip kovoti su peršalimu nėštumo metu, kad nepakenktumėte kūdikiui

Kaip kovoti su peršalimu nėštumo metu, kad nepakenktumėte kūdikiui
Jei dažnas į peršalimą numoja ranka, nes mano, kad tai nėra liga, nėščia moteris turi į tai reaguoti labai rimtai.

Interviu su psichologe, kuris pakeis mūsų požiūrį į sapnus

Interviu su psichologe, kuris pakeis mūsų požiūrį į sapnus
Nėštumas – toks jautrus periodas, kai viskas atrodo taip jautru, ryšku, drauge ir trapu. Tai metas, kai labiau įsiklausome į save, į naujus potyrius ir pojūčius.

Nėščioji sužino, kad vaikas gims neįgalus: psichologės komentaras (5)

Nėščioji sužino, kad vaikas gims neįgalus: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė aptaria situaciją, kuomet nėštumo metu šeima sužino liūdną prognozę - moters nešiojamas vaikelis gims neįgalus arba dar blogiau - gimęs neturės daug šansų išgyventi.

Nėščiosioms gydytojai prieš kelis šimtus metų patardavo tai, nuo ko šiandien plaukai šiaušiasi (8)

Nėščiosioms gydytojai prieš kelis šimtus metų patardavo tai, nuo ko šiandien plaukai šiaušiasi
Kokių rekomendacijų nėščiosios sulaukdavo iš gydytojų maždaug prieš 150 metų ar dar seniau? Į dabartinius – sveikai maitintis, saikingai judėti, nevartoti alkoholio – jie anaiptol nelabai panašūs...

Gydytoja ginekologė: seksas per nėštumą ne tik kad galimas, bet ir reikalingas (32)

Gydytoja ginekologė: seksas per nėštumą ne tik kad galimas, bet ir reikalingas
Kai pastoja, keičiasi moters gyvenimas, tačiau vieno dalyko nevalia pamiršti – seksas su mylimu žmogumi turi tęstis, tik šiek tiek kitaip. Konsultuoja gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Nėščiosios kviečiamos į nemokamus muzikos terapijos užsiėmimus (1)

Nėščiosios kviečiamos į nemokamus muzikos terapijos užsiėmimus
Vilniuje gyvenančios ir vaikelio besilaukiančios būsimos mamos kviečiamos dalyvauti nemokamuose muzikos terapijos užsiėmimuose.

Nėštumas: apie šiuos pavojus turėtų žinoti kiekviena moteris

Nėštumas: apie šiuos pavojus turėtų žinoti kiekviena moteris
Kūdikio laukimasis – ypatingas metas visai šeimai. Tai didelių pasikeitimų, džiaugsmo, o kartu ir rūpesčio periodas.

Bus sprendžiama, ar leisti tėvams laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės

Bus sprendžiama, ar leisti tėvams laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad Seimas svarstys, ar leisti laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės.

Sportuoti nėštumo metu – sveika ar rizikinga?

Sportuoti nėštumo metu – sveika ar rizikinga?
Laukiantis mūsų kūnas ima keistis, kaip ir įpročiai bei poreikiai. Norime išsaugoti tai, kas sukelia džiaugsmą. Tai – gera savijauta ir, žinoma, grožis.

Už vairo sėdi nėščioji: ko nevalia pamiršti (3)

Už vairo sėdi nėščioji: ko nevalia pamiršti
Nėščios moterys vairuoja dėl daugybės priežasčių, tarp kurių patenka patogumo, saugumo, komforto ir laisvės argumentai.