9 dalykai, kurie nutinka per nėštumą, norite to ar ne

 (3)
Nors ir mėgstama garsiai sakyti, kad "nėštumas - ne liga" ir niekas nesikeičia, nori ar nenori, pasikeitimų bus. Jūsų dėmesiui - 9 dalykai, kurie jūsų laukia pastojus.
© Reuters/Scanpix

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Jūs imsite domėtis vaisiaus raida

Nuolat ieškosite informacijos apie vaisiaus dydį, svorį ir vystymąsi. Skaitysite nėštumo kalendorius interneto portaluose, pirksite tėvams skirtus žurnalus ir knygyne stabtelėsite prie lentynos, kurioje sudėtos knygos tėvams. Po kiekvieno apsilankymo pas ginekologę tikrinsite, ar tai, ką ji pasakė, yra gerai, nes nepaprastai jaudinsitės dėl savo dar negimusio kūdikio sveikatos.

Iš pradžių labai džiaugsitės savo kūdikio judesiais, bet vėliau jie gali tapti skausmingi

Kiekviena mama lauka pirmųjų vaiko judesių. Tai - ženklas, kad vaikas vystosi gerai, tai tarsi pirmasis jo pasisveikinimas su mama. Kai kūdikis pirmą kartą sujudės, tai privers jus nusišypsoti, bet vėlesniais nėštumo mėnesiais jis gali skaudžiai spardytis. Galbūt imsite kalbėtis su kūdikiu ir prašysite jo nespardyti mamos šonkaulių ar šlapimo pūslės.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Geras vyras ir geras tėtis yra tas, kuris...
Kada geriausia tapti mama: 20,30 ar 40 metų?

Nėštumo metu keičiasi lytinis potraukis

Krūtys padidės, plaukai taps tankūs, blizgantys, odos būklė pagerės, tad jausitės graži ir geidžiama. Galite jaustis seksuali, kaip niekada. Arba atvirkščiai – potraukis gali sumažėti. Visai gali būti, kad nėštumui perkopus pusiaują, pradėsite nerimauti dėl vaikelio sveikatos, todėl vengsite sekso. Galbūt vengsite sekso ir pirmą bei trečią trimestrą.

Net jei ir dievagojotės, kad nekalbėsite vien tik apie savo vaiką - tikrai kalbėsite

Nėštumo metu jausitės be galo laiminga, todėl kiekviename pokalbyje paminėsite šiuos pokyčius. Pasakosite apie vaiko vystymąsi ir tai, ką naujo jam nupirkote. Žmonės supratingai žiūrės į šį jūsų „apsėdimą", todėl nesijauskite kalta.

Jausite bundantį motinystės instinktą

Nėštumo metu moteris ruošiasi motinystei. Jūsų vaiko gyvenimas priklauso vien tik nuo jūsų. Instinktyviai uždėsite ranką ant pilvo, pajutusi pavojų, kad apgintumėte savo mažylį, rūpinsitės savo sveikata, nes tai svarbu kūdikiui, rinksitės saugiausią keliavimo būdą, galvodama apie mažylį pilvelyje. Su kiekvienu vaiko judesiu tvirtės jūsų ir vaiko ryšys.

Bet turėkite omeny, kad jūsų vyras nejaus to paties, ką jaučiate jūs nėštumo metu. Jis nejaus tų pačių emocijų, o tėviškas instinktas jame nubus tik pirmą kartą palietus jau gimusį vaiką.

Keisis mitybos įpročiai

Pasitaiko, kad nėštumo metu moteris kardinaliai pakeičia savo mitybos įpročius: atsisako kavos, „greito maisto", saldumynų, be kurių iki tol negalėdavo gyventi. Kai kurios nėščiosios pamėgsta tam tikrus produktus, kurių iki tol nė nemanė būsiant skanu, pavyzdžiui, ima valgyti jūros kopūstus, gerti vakarienei pasukas, o naktipiečiams kremta marinuotus agurkėlius. Dažnai mėgstamas moters valgis nėštumo metu tampa jai nebemielas.

Dažnai verksite

Verksite dėl kiekvienos liūdnos istorijos apie tai, kaip vaikas sunkiai skynėsi kelią į šį pasaulį arba kaip motina darė viską, kad tik išgelbėtų savo vaiką. Taip pat verksite išgirdusi bauginančią istoriją, nes tai jums primins, kokiame pavojingame pasaulyje mes gyvename. Itin jautriai reaguosite į kiekvieną žodį, net jei pašnekovas ir neturės omeny nieko blogo.

Jums bus sunku suprasti, kodėl kas nors vis jums pasakoja baisias istorijas apie nėštumą ir gimdymą. Jus labai gąsdins istorijos apie 20 valandų trukusį gimdymą ir skausmingus plyšimus intymioje vietoje, bet niekaip nesugebėsite jų išvengti, nes vos tik pastebėjusios jūsų apvalėjantį pilvuką, moterys norės su jumis pasidalinti savo patirtimi.

Jausitės ypatinga

Artimi žmonės, draugai, giminės su jumis bus malonūs. Net ir nepažįstami žmonės ar kolegos, su kuriais niekada nesikalbėjote, patys prieis prie jūsų, domėsis jūsų ir kūdikio sveikata. Jausite visuotinę meilę ir rūpestį.

Abejosite savo vyru

Jus ims labiau erzinti jūsų partnerio įpročiai, bet kartu jausite jam didesnį artumą nei anksčiau.

Nebetoleruosite jokių savo partnerio blogų įpročių, gal net imsite abejoti, ar pasirinkote tinkamą vyrą ir kūdikio tėvą. Laimei, šie jausmai ir mintys netruks amžinai. Tai, kad judu sukūrėte naują gyvybę, suartins jus labiau nei bet kas kitas. Dabar jūs tampate tikra šeima.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Gydytoja: kada anksčiausiai galima pamatyti būsimo vaiko lytį (1)

Gydytoja: kada anksčiausiai galima pamatyti būsimo vaiko lytį
Nors 4 D echoskopas jau nėra didelė naujiena, vis tiek jis – tarsi stebuklas, nes rodo tai, ką vaisius veikia pilvelyje „čia" ir „dabar".

Išskirtinėje fotosesijoje – 100 pasipuošusių nėščiųjų

Išskirtinėje fotosesijoje – 100 pasipuošusių nėščiųjų
Algis Kriščiūnas įamžino 100 nėščiųjų bendroje nuotraukoje. Taip gegužę vyksiančios konferencijos „Sveika ir laiminga mama" organizatoriai sveikino Lietuvą su valstybės atkūrimo šimtmečiu.

Romualdas Šemeta: kas iš tiesų yra sąmoninga tėvystė

Romualdas Šemeta: kas iš tiesų yra sąmoninga tėvystė
Romualdas Šemeta – gydytojas akušeris – ginekologas, turintis 30 m. klinikinės praktikos patirtį, daugiau nei 20 m. ruošiantis besilaukiančias šeimas gimdymui. Gydytojas yra konferencijos „Sveika ir laiminga mama“ ambasadorius ir diskusijos dalyvis.

Nėštumo metu diagnozę „vėžys“ išgirdusi Vaida dėkoja ją ir sūnų išgelbėjusiems medikams

Nėštumo metu diagnozę „vėžys“ išgirdusi Vaida dėkoja ją ir sūnų išgelbėjusiems medikams
Po širdimi nešioti gyvybę ir sužinoti, jog kiaušidėje rastas cistinis darinys turi navikinių ląstelių - kiekvienai būsimai motinai ši žinia būtų gniuždanti.

Romualdas Šemeta: būsimo vaiko sveikata formuojasi dar iki fizinio jo gyvybės užsimezgimo

Romualdas Šemeta: būsimo vaiko sveikata formuojasi dar iki fizinio jo gyvybės užsimezgimo
Rytų šalyse nuo seno teigiama, jog vaikas pas mamą pirmiausia ateina dvasiniu pavidalu, likus 3-4 mėnesiams iki nėštumo pradžios, todėl sąmoningas tėvų požiūris į vaikelio auginimą turi prasidėti dar prieš planuojant naują gyvybę.

Kur lankytis nėštumo metu – pas šeimos gydytoją ar akušerį ginekologą?

Kur lankytis nėštumo metu – pas šeimos gydytoją ar akušerį ginekologą?
Pagal SAM (Sveikatos apsaugos ministerijos) nustatytas ir patvirtintas metodikas mažos rizikos nėštumo priežiūros paslaugas teikia šeimos gydytojas ar PASP (pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos) komandos akušeris ginekologas. Kokia tikrovė? Konsultuoja gydytoja akušerė ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Paaiškėjo, kokio amžiaus moterys Lietuvoje dažniausiai susilaukia pirmojo vaikelio

Paaiškėjo, kokio amžiaus moterys Lietuvoje dažniausiai susilaukia pirmojo vaikelio
Moterys Europos Sąjungoje pirmagimio susilaukia būdamos vidutiniškai 29-erių metų, praneša naujienų agentūra ELTA.

Skelbia 100 nėščiųjų paiešką, kurias pakvies į išskirtinę fotosesiją

Skelbia 100 nėščiųjų paiešką, kurias pakvies į išskirtinę fotosesiją
Konferencijos „Sveika ir laiminga mama", kuri Vilniuje vyks Motinos dieną, organizatoriai kviečia besilaukiančias moteris į unikalią fotosesiją. 100 nėščiųjų bus įamžintos bendroje nuotraukoje ir taip pasveikins Lietuvą su šimtmečiu!

Dr. Lolita Navickienė: ryšys tarp vaikelio ir jo mamos užsimezga nėštumo metu

Dr. Lolita Navickienė: ryšys tarp vaikelio ir jo mamos užsimezga nėštumo metu
Koks bebūtų reiklus šiandieninis pasaulis ir didelis kasdienis gyvenimo tempas, šeima visuomet buvo, yra ir bus didžiausia vertybė. Šeimoje gimsta nauja gyvybė, o kūdikio gimimas yra džiaugsmas ir didis pasaulio stebuklas visiems.

Dažniausi ir svarbiausi tyrimai nėštumo metu

Dažniausi ir svarbiausi tyrimai nėštumo metu
Per nėštumą reikia nemažai tyrimų. Kokie reikalingi, kad kūdikis negimtų turėdamas pavojingą užkratą?

Gydytoja I.Kravčenkienė nėščiosioms: neprisikurkite nereikalingų įsivaizdavimų

Gydytoja I.Kravčenkienė nėščiosioms: neprisikurkite nereikalingų įsivaizdavimų
Apie pastojusią moterį tik ir kalbama, kokia ji ypatinga, kokia nuostabi jos būklė. Nereta prisipažįsta, kad tapusi nėščia šiek tiek nusivylė, kaip viena mūsų skaitytoja įvardijo, atrodo, gyvenimo šventė vyksta, o tu stovi kažkur už durų ir tavęs neįleidžia vidun... Nesijauti nei labai graži, nei labai ypatinga, tiesiog nei šiokia, nei tokia...

Net 60 proc. nėščiųjų elgiasi rizikingai, atskleidė tyrimas gimdymo namuose (2)

Net 60 proc. nėščiųjų elgiasi rizikingai, atskleidė tyrimas gimdymo namuose
Net 60 proc. nėščiųjų nepaiso gydytojų rekomendacijų, rizikuodamos pakenkti būsimiems kūdikiams.

Kaip patenkinti vitaminų poreikį nesuvalgant nė vienos tabletės

Kaip patenkinti vitaminų poreikį nesuvalgant nė vienos tabletės
Nėštumo metu svarbūs ne vien vitaminai, bet ir mineralai bei mikroelementai. Kokių jų reikia ir kokiuose produktuose jų daugiausia?

Kodėl nėščioms moterims reikia glostyti savo pilvą

Kodėl nėščioms moterims reikia glostyti savo pilvą
Besilaukiančios moterys, nepatingėkite glostyti pilvų – kūdikiams tai patinka!

Kokie tyrimai skiriami nėščiajai

Kokie tyrimai skiriami nėščiajai
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos primena, kad vaikelio besilaukiantys tėvai turi rūpintis vaiko sveikata dar iki jo gimimo - lankytis reguliariai pas gydytojus, atlikti reikiamus tyrimus.