Ar nėštumo metu galima gerti alų?

 (3)
Visi medikai sutaria, kad žalinga gerti alų per nėštumą. Tačiau nėščios moters skonio ir uoslės receptoriai kartais iškrečia pokštų ir būsimoji mama žūtbūt užsimano "gurkšnio putos". Ką daryti?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Alus yra alkoholis, todėl nėštumo metu nėra saugios alaus vartojimo dozės.

Geriate jūs – geria ir būsimas vaikas

Aluje esantis alkoholis per placentą patenka į vaisiaus organizmą, sukelia virkštelės kraujagyslių spazmus, todėl gali prasidėti vaisiaus hipoksija (deguonies trūkumas), o tai gresia smegenų ir kvėpavimo sistemos vystymosi sutrikimais.

Piktnaudžiavimas gali baigtis persileidimu ir priešlaikiniu gimdymu

Aluje esančios medžiagos trukdo medžiagų apykaitai vaisiaus organizme. Trikdžiai tokie rimti, kad pirmą ir antrą nėštumo trimestrą gali baigtis persileidimu, o trečią trimestrą - priešlaikiniu gimdymu. Alus kenkia ir inkstams, todėl ir motinai, ir kūdikiui gali prasidėti inkstų ligos.

Kenksmingos medžiagos aluje

Aluje yra ne tik alkoholio, bet ir žalingų būsimam kūdikiui rūgimo produktų - aldehidų, fuzelių. Šios medžiagos gali pakenkti būsimam kūdikiui labiau nei alkoholis.

Apyniai, pagrindinis alaus komponentas, gali paskatinti patologinių riebalų audinių vaisiui formavimąsi.

Visos išvardintos problemos galimos tais atvejais, kai būsimos motinos nuolat geria alaus nėštumo metu.

Ar per nėštumą galima gerti nealkoholinį alų?

Taip, tokiame aluje alkoholio ne daugiau nei kefyre. Tačiau siekiant suteikti nealkoholiniam alui norimą atspalvį ir skonį, dedami priedai, dažikliai ir konservantai, kenksmingi motinos ir vaiko organizmui.

Kuo pavojingas alaus gėrimas per nėštumą

Saikingai vartojant alus metabolizuojams ir deaktyvuojamas kepenyse fermento alkoholdehidrogenazės. Tačiau per nėštumą šio fermento aktyvumas sumažėja, todėl didelis alkoholio kiekis lieka kraujyje ir toksiškai veikia nėščiosios bei vaisiaus organizmą.

Toksinis poveikis galimas net po vieno alaus bokalo. Jo požymiai: pykinimas ir vėmimas, stiprus galvos skausmas, persileidimo grėsmės požymiai (skausmas pilvo apačioje, kraujingos išskyros ir pan.), silpnumas ir kiti simptomai.

Nuolat ar retkarčiais vartojant alų galimi tokie padariniai: vaisiaus vystymosi sutrikimo sindromas, chroninė hipoksija gimdoje, placentos nepakankamumas, nėštumo nutrūkimo grėsmė, vaisiaus kaukolės ir veido defektai, žala širdžiai ir kraujagyslėms, galūnių anomalijos, augimo ir vystymosi po gimdymo sutrikimas.

Alaus žala per nėštumą neginčytina, todėl per visą nėštumą reikia jo atsisakyti, kad nepakenktumėte kūdikiui ir sau.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Kaip patenkinti vitaminų poreikį nesuvalgant nė vienos tabletės

Kaip patenkinti vitaminų poreikį nesuvalgant nė vienos tabletės
Nėštumo metu svarbūs ne vien vitaminai, bet ir mineralai bei mikroelementai. Kokių jų reikia ir kokiuose produktuose jų daugiausia?

Kodėl nėščioms moterims reikia glostyti savo pilvą

Kodėl nėščioms moterims reikia glostyti savo pilvą
Besilaukiančios moterys, nepatingėkite glostyti pilvų – kūdikiams tai patinka!

Kokie tyrimai skiriami nėščiajai

Kokie tyrimai skiriami nėščiajai
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos primena, kad vaikelio besilaukiantys tėvai turi rūpintis vaiko sveikata dar iki jo gimimo - lankytis reguliariai pas gydytojus, atlikti reikiamus tyrimus.

Kokia yra tikimybė, kad susilauksite ne vieno, o dvynukų ar net trynukų

Kokia yra tikimybė, kad susilauksite ne vieno, o dvynukų ar net trynukų
Jei nėštumas daugiavaisis, moters organizmui tenka kur kas didesnis krūvis nei įprastai, todėl būtina išskirtinė gydytojų priežiūra ir didesnės pačios būsimos mamos pastangos. Kiekvieno vaikelio gimimas yra ypatinga dovana tėvams, o gimę du ar trys sveiki mažyliai – jau tikras stebuklas.

Ar galima jausti artėjantį persileidimą?

Ar galima jausti artėjantį persileidimą?
Savaiminiu persileidimu baigiasi net iki 20 procentų visų nėštumų. Kai kurie jų įvyksta anksti, moteriai taip ir nesužinojus, kad ji laukiasi, o kai kurie būna skaudūs ir nutinka tada, kai pora apsidžiaugia nėštumu, praneša apie jį artimiesiems ir nekantriai laukia gimsiančio vaiko.

Kaip keičiasi moters higiena nėštumo metu

Kaip keičiasi moters higiena nėštumo metu
Nėštumo metu keičiasi moters kūnas, tad kaip turi keistis jo priežiūra ir higienos procedūros?

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra...
Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą
Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

Berniukas ar mergaitė? 3 originalūs būdai sužinoti vaiko lytį

Berniukas ar mergaitė? 3 originalūs būdai sužinoti vaiko lytį
Užsienyje, ypač JAV, labai populiarūs vakarėliai, kurių metu vaikelio besilaukianti pora visiems artimiesiems ir draugams atskleidžia savo būsimo vaikelio lytį.

Gripas ir nėštumas: svarbu žinoti

Gripas ir nėštumas: svarbu žinoti
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai įspėja, kad nėščios moterys, susirgusios gripu, gali patirti sunkių nėštumo komplikacijų. Jeigu laukiatės kūdikio, yra didesnė tikimybė sunkiai susirgti gripu, patekti į ligoninę, patirti priešlaikinį gimdymą.

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu
Yra vienintelis kartas gyvenime, kai moteris džiaugiasi, kai jai auga svoris - nėštumas. Kaip smagu neskaičiuoti kiekvieno centimetro aplink taliją, žinant, kad tai ženklas, jog vaikas auga, ir jam nieko netrūksta.

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje (2)

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje
Kai vaikas mamos gimdoje yra įsitaisęs sėdmenine pirmeiga, gydytojai pirmiausia svarsto cezario pjūvio operacijos galimybę.

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis (2)

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis
Visai gali būti, kad ateityje įprastas ultragarso tyrimo procedūras pakeis naujos kartos medicinos įranga, kuri leis gydytojams dar aiškiau matyti, kaip motinos gimdoje vystosi būsimasis vaikelis.

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti
Nėštumas – ypatingas laikotarpis kiekvienai moteriai, kurio metu reikia itin rūpintis savo sveikata. Šiuo laikotarpiu būtina galvoti ne tik apie tai, kad kūdikis sklandžiai vystytųsi, tačiau ir apie savo savijautą. Nėštumo metu gydytojai rekomenduoja moterims itin atidžiai rinktis, ką valgyti, ir pakeisti visus neteisingus mitybos įpročius.

3 populiarūs nėštumo prietarai: tikėti ar ne?

3 populiarūs nėštumo prietarai: tikėti ar ne?
Nėštumas net ir šiais laikais apipintais daug mitų, tai paslaptingas laikotarpis, kuomet ne visada klausome proto balso ir logiškų paaiškinimų. Ką jau kalbėti apie mūsų protėvius, kurie nėštumo metu turėjo daug draudimų ir prietarų.