Ašaros nėštumo metu: kodėl moterys tampa jautresnės?

Mums parašiusi būsimoji mama klausia, ar normalu nėštumo metu daug verkti? Ji susijaudina įvairiose gyvenimo situacijose. Ką moteriai patars psichologė?
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Kamilė klausia:

"Esu nėščia 20 sav., labai laukiu šito vaikučio, tik pastaruoju metu man kažkas pasidarė, nes labai daug verkiu ir nesuprantu, kodėl? Pagalvoju apie vaikelį ir pradedu verkti, tik kiek susipykstame su draugu, verkiu. Sėdžiu, ką nors darau ir ašaros pačios pradeda riedėti. Aš esu jautrus žmogus, bet seniau taip nebūdavo. Gal tiesiog tapau be galo jautri dėl nėštumo?"

Į klausimą atsako individualiosios psichologijos konsultantė Rasa Kardaitė- Vėlyvienė, www.ipi.lt.

Ačiū, Kamile už jūsų atvirą klausimą, pasidalinimą. Jūsų jautrumas esant nėščiai atrodo normalus. Turbūt puikiai žinote apie fiziologinius pasikeitimus kūne, esant nėščiai, kurie smarkiai įtakoja jausmus, savijautą, reakciją.

Kamile, ašaros yra pati natūraliausia ir lengviausia jausmų išraiška. Norisi pasakyti, kad jeigu jums tinka verkti, tai verkite tiek, kiek širdis geidžia. Jūs turite didžiulę dovaną, ašaromis sau padėti atlaikyti gal ne visada lengvus jausmus, o kartais ir džiaugsmo ašaros reikalingos tam, kad jausmas laisvai galėtų išeiti.

Manau, kad bet kokiu atveju yra geriau verkti, nei slopinti kylančius jausmus ir save apgaudinėti, kad „nieko tokio", „tai praeis", „kada nors paverksiu", „geriau ką nors nusipirksiu", „gal ką pavalgyti", „su kuo nors tikrai susipyksiu", „ką nors apšauksiu".

Išgyvenate laukimo stebuklą, kuris yra labai stebuklingas, nepažįstamas, gali būti šiek tiek bauginantis, tuo pačiu ir džiuginantis. Laukiant išgyvenami nerimo, baimės, nekantrumo, smalsumo, nepakantumo, gali būti pykčio ir begalinio džiaugsmo jausmai, kurie gal ir sukelia tokią jūsų jautrią reakciją į aplinkinius įvykius.

Kaip ir minite, kad veikiant kažką taip pat galite pradėti verkti ir tai turbūt irgi yra normalu, susiję su laukimo jausmais, tuo pačiu gal būt šiek tiek bijote to, kaip iš tikrųjų pasikeis jūsų gyvenimas.

Vaikelio laukiate, bet turbūt žinote, kad atėjęs jis pakeis jūsų gyvenimo ritmą, įpročius, veiklas. Dėl ko taip pat kartais norisi verkti, nes tai ką turėjote, reikės atsisakyti, o tai kas bus nauja, jums yra kol kas nepažįstama.

Linkėčiau mėgautis tuo, kas jums labiausiai suteikia džiaugsmo ir malonumo. Veikloje, kuri jums bus maloni ir teiks džiaugsmo, bus lengviau atlaikyti susikaupusius jausmus, išgyvenamą situaciją.

Lepinkite save mėgstamu maistu, be pykčio, o su meile ir pasimėgavimu. Darykite tai, kas jums, jūsų gyvenime teikia didžiausią džiaugsmą ir malonumą. Leiskite sau verkti, kai norisi ir priimkite tai, kaip natūralų jausmų išraiškos būdą, taip turi būti.

Stiprybės jums belaukiant stebuklų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Nėščiosioms gydytojai prieš kelis šimtus metų patardavo tai, nuo ko šiandien plaukai šiaušiasi (7)

Nėščiosioms gydytojai prieš kelis šimtus metų patardavo tai, nuo ko šiandien plaukai šiaušiasi
Kokių rekomendacijų nėščiosios sulaukdavo iš gydytojų maždaug prieš 150 metų ar dar seniau? Į dabartinius – sveikai maitintis, saikingai judėti, nevartoti alkoholio – jie anaiptol nelabai panašūs...

Gydytoja ginekologė: seksas per nėštumą ne tik kad galimas, bet ir reikalingas (31)

Gydytoja ginekologė: seksas per nėštumą ne tik kad galimas, bet ir reikalingas
Kai pastoja, keičiasi moters gyvenimas, tačiau vieno dalyko nevalia pamiršti – seksas su mylimu žmogumi turi tęstis, tik šiek tiek kitaip. Konsultuoja gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Nėščiosios kviečiamos į nemokamus muzikos terapijos užsiėmimus

Nėščiosios kviečiamos į nemokamus muzikos terapijos užsiėmimus
Vilniuje gyvenančios ir vaikelio besilaukiančios būsimos mamos kviečiamos dalyvauti nemokamuose muzikos terapijos užsiėmimuose.

Nėštumas: apie šiuos pavojus turėtų žinoti kiekviena moteris

Nėštumas: apie šiuos pavojus turėtų žinoti kiekviena moteris
Kūdikio laukimasis – ypatingas metas visai šeimai. Tai didelių pasikeitimų, džiaugsmo, o kartu ir rūpesčio periodas.

Bus sprendžiama, ar leisti tėvams laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės

Bus sprendžiama, ar leisti tėvams laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad Seimas svarstys, ar leisti laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės.

Sportuoti nėštumo metu – sveika ar rizikinga?

Sportuoti nėštumo metu – sveika ar rizikinga?
Laukiantis mūsų kūnas ima keistis, kaip ir įpročiai bei poreikiai. Norime išsaugoti tai, kas sukelia džiaugsmą. Tai – gera savijauta ir, žinoma, grožis.

Už vairo sėdi nėščioji: ko nevalia pamiršti (3)

Už vairo sėdi nėščioji: ko nevalia pamiršti
Nėščios moterys vairuoja dėl daugybės priežasčių, tarp kurių patenka patogumo, saugumo, komforto ir laisvės argumentai.

Kaip iš tiesų jaučiasi vaikas pilve, kai nėščioji patiria stresą

Kaip iš tiesų jaučiasi vaikas pilve, kai nėščioji patiria stresą
Kokia yra nėščiosios emocijų įtaka vaisiui, svarsto psichologė Karolina Gurkienė.

10 argumentų, kodėl galėčiau būti vėl ir vėl nėščia (12)

10 argumentų, kodėl galėčiau būti vėl ir vėl nėščia
Kalbiname 10 mamų, kurios mums atsakė į klausimą: kodėl galėtų vėl ir vėl lauktis. Vienos jų jau turi dvi atžalas, kitos dar tik planuoja šeimos pagausėjimą, tačiau visos sutinka – tai neįkainuojama ir nepaprastai maloni patirtis kiekvienai moteriai.

Ar tikrai pastojusi moteris praranda dalį savo draugių: psichologės komentaras (13)

Ar tikrai pastojusi moteris praranda dalį savo draugių: psichologės komentaras
Pirmojo vaiko besilaukianti moteris jaučia, kad praranda drauges. Jai nebeįdomūs pašnekesiai apie klubus, vakarėlius ir jaunikių paieškas. Negi tikrai tai reiškia draugystės pabaigą?

Viena dažniausių nėščiųjų problemų – pykinimas

Viena dažniausių nėščiųjų problemų – pykinimas
Dauguma nėščiųjų patiria rytinį pykinimą. Simptomai būna įvairūs: vienas pykina ryte, kitos vemia, be to, kartais pykinimas pasireiškia ir dienos metu.

Nėštumas vasarą: apie šias problemas turėtų žinoti kiekviena moteris

Nėštumas vasarą: apie šias problemas turėtų žinoti kiekviena moteris
Tikėtina, kad reta šeima, planuodama nėštumą, pagalvoja, koks metų laikas būtų palankesnis antrajam laukimo periodui. Tiesa, gydytojai šiuo klausimu sutaria: vasaros karščiai, tvankus oras, spiginanti saulė – gali būti sunkios nėštumo pabaigos, priešlaikinio gimdymo ar kitų komplikacijų priežastimi.

Gydytojas genetikas: ką galima sužinoti apie negimusį kūdikį

Gydytojas genetikas: ką galima sužinoti apie negimusį kūdikį
Šiandien jau sunku įsivaizduoti, kad dar 1960-aisiais Dauno sindromo riziką būsimam vaikeliui buvo galima įvertinti tik pagal besilaukiančios gimdyvės amžių.

Mankštos nėštumo metu – kam to reikia?

Mankštos nėštumo metu – kam to reikia?
Nėštumas – itin atsakingas periodas, kurio metu svarbiausia – mamos ir mažylio sveikata bei gera savijauta. Tą užtikrinti padeda fizinis aktyvumas, kuris ne tik teigiamai veikia nėščiosios organizmą, bet yra naudingas ir į pasaulį ateinančiam vaikučiui. Tačiau labai svarbu, kad judėjimas šiuo itin atsakingu gyvenimo momentu būtų taisyklingas. Vienas tinkamiausių pasirinkimų – specialios nėščiųjų mankštos. Kas tai ir kuo jos reikšmingos, pasiteiravome kineziteraupeutės, studijos „Sveikas judesys“ įkūrėjos Tomos Kreivėnaitės.

Meilužės atviras laiškas: ir noriu bendro vaiko, ir bijau (134)

Meilužės atviras laiškas: ir noriu bendro vaiko, ir bijau
Redakcija gavo neįprastą laišką, kuriame vedusį vyrą mylinti moteris klausia psichologės patarimo: kaip jų santykius paveiktų bendras kūdikis?