Ašaros nėštumo metu: kodėl moterys tampa jautresnės?

Mums parašiusi būsimoji mama klausia, ar normalu nėštumo metu daug verkti? Ji susijaudina įvairiose gyvenimo situacijose. Ką moteriai patars psichologė?
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Kamilė klausia:

"Esu nėščia 20 sav., labai laukiu šito vaikučio, tik pastaruoju metu man kažkas pasidarė, nes labai daug verkiu ir nesuprantu, kodėl? Pagalvoju apie vaikelį ir pradedu verkti, tik kiek susipykstame su draugu, verkiu. Sėdžiu, ką nors darau ir ašaros pačios pradeda riedėti. Aš esu jautrus žmogus, bet seniau taip nebūdavo. Gal tiesiog tapau be galo jautri dėl nėštumo?"

Į klausimą atsako individualiosios psichologijos konsultantė Rasa Kardaitė- Vėlyvienė, www.ipi.lt.

Ačiū, Kamile už jūsų atvirą klausimą, pasidalinimą. Jūsų jautrumas esant nėščiai atrodo normalus. Turbūt puikiai žinote apie fiziologinius pasikeitimus kūne, esant nėščiai, kurie smarkiai įtakoja jausmus, savijautą, reakciją.

Kamile, ašaros yra pati natūraliausia ir lengviausia jausmų išraiška. Norisi pasakyti, kad jeigu jums tinka verkti, tai verkite tiek, kiek širdis geidžia. Jūs turite didžiulę dovaną, ašaromis sau padėti atlaikyti gal ne visada lengvus jausmus, o kartais ir džiaugsmo ašaros reikalingos tam, kad jausmas laisvai galėtų išeiti.

Manau, kad bet kokiu atveju yra geriau verkti, nei slopinti kylančius jausmus ir save apgaudinėti, kad „nieko tokio", „tai praeis", „kada nors paverksiu", „geriau ką nors nusipirksiu", „gal ką pavalgyti", „su kuo nors tikrai susipyksiu", „ką nors apšauksiu".

Išgyvenate laukimo stebuklą, kuris yra labai stebuklingas, nepažįstamas, gali būti šiek tiek bauginantis, tuo pačiu ir džiuginantis. Laukiant išgyvenami nerimo, baimės, nekantrumo, smalsumo, nepakantumo, gali būti pykčio ir begalinio džiaugsmo jausmai, kurie gal ir sukelia tokią jūsų jautrią reakciją į aplinkinius įvykius.

Kaip ir minite, kad veikiant kažką taip pat galite pradėti verkti ir tai turbūt irgi yra normalu, susiję su laukimo jausmais, tuo pačiu gal būt šiek tiek bijote to, kaip iš tikrųjų pasikeis jūsų gyvenimas.

Vaikelio laukiate, bet turbūt žinote, kad atėjęs jis pakeis jūsų gyvenimo ritmą, įpročius, veiklas. Dėl ko taip pat kartais norisi verkti, nes tai ką turėjote, reikės atsisakyti, o tai kas bus nauja, jums yra kol kas nepažįstama.

Linkėčiau mėgautis tuo, kas jums labiausiai suteikia džiaugsmo ir malonumo. Veikloje, kuri jums bus maloni ir teiks džiaugsmo, bus lengviau atlaikyti susikaupusius jausmus, išgyvenamą situaciją.

Lepinkite save mėgstamu maistu, be pykčio, o su meile ir pasimėgavimu. Darykite tai, kas jums, jūsų gyvenime teikia didžiausią džiaugsmą ir malonumą. Leiskite sau verkti, kai norisi ir priimkite tai, kaip natūralų jausmų išraiškos būdą, taip turi būti.

Stiprybės jums belaukiant stebuklų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Kaip patenkinti vitaminų poreikį nesuvalgant nė vienos tabletės

Kaip patenkinti vitaminų poreikį nesuvalgant nė vienos tabletės
Nėštumo metu svarbūs ne vien vitaminai, bet ir mineralai bei mikroelementai. Kokių jų reikia ir kokiuose produktuose jų daugiausia?

Kodėl nėščioms moterims reikia glostyti savo pilvą

Kodėl nėščioms moterims reikia glostyti savo pilvą
Besilaukiančios moterys, nepatingėkite glostyti pilvų – kūdikiams tai patinka!

Kokie tyrimai skiriami nėščiajai

Kokie tyrimai skiriami nėščiajai
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos primena, kad vaikelio besilaukiantys tėvai turi rūpintis vaiko sveikata dar iki jo gimimo - lankytis reguliariai pas gydytojus, atlikti reikiamus tyrimus.

Kokia yra tikimybė, kad susilauksite ne vieno, o dvynukų ar net trynukų

Kokia yra tikimybė, kad susilauksite ne vieno, o dvynukų ar net trynukų
Jei nėštumas daugiavaisis, moters organizmui tenka kur kas didesnis krūvis nei įprastai, todėl būtina išskirtinė gydytojų priežiūra ir didesnės pačios būsimos mamos pastangos. Kiekvieno vaikelio gimimas yra ypatinga dovana tėvams, o gimę du ar trys sveiki mažyliai – jau tikras stebuklas.

Ar galima jausti artėjantį persileidimą?

Ar galima jausti artėjantį persileidimą?
Savaiminiu persileidimu baigiasi net iki 20 procentų visų nėštumų. Kai kurie jų įvyksta anksti, moteriai taip ir nesužinojus, kad ji laukiasi, o kai kurie būna skaudūs ir nutinka tada, kai pora apsidžiaugia nėštumu, praneša apie jį artimiesiems ir nekantriai laukia gimsiančio vaiko.

Kaip keičiasi moters higiena nėštumo metu

Kaip keičiasi moters higiena nėštumo metu
Nėštumo metu keičiasi moters kūnas, tad kaip turi keistis jo priežiūra ir higienos procedūros?

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra...
Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą
Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

Berniukas ar mergaitė? 3 originalūs būdai sužinoti vaiko lytį

Berniukas ar mergaitė? 3 originalūs būdai sužinoti vaiko lytį
Užsienyje, ypač JAV, labai populiarūs vakarėliai, kurių metu vaikelio besilaukianti pora visiems artimiesiems ir draugams atskleidžia savo būsimo vaikelio lytį.

Gripas ir nėštumas: svarbu žinoti

Gripas ir nėštumas: svarbu žinoti
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai įspėja, kad nėščios moterys, susirgusios gripu, gali patirti sunkių nėštumo komplikacijų. Jeigu laukiatės kūdikio, yra didesnė tikimybė sunkiai susirgti gripu, patekti į ligoninę, patirti priešlaikinį gimdymą.

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu
Yra vienintelis kartas gyvenime, kai moteris džiaugiasi, kai jai auga svoris - nėštumas. Kaip smagu neskaičiuoti kiekvieno centimetro aplink taliją, žinant, kad tai ženklas, jog vaikas auga, ir jam nieko netrūksta.

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje (2)

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje
Kai vaikas mamos gimdoje yra įsitaisęs sėdmenine pirmeiga, gydytojai pirmiausia svarsto cezario pjūvio operacijos galimybę.

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis (2)

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis
Visai gali būti, kad ateityje įprastas ultragarso tyrimo procedūras pakeis naujos kartos medicinos įranga, kuri leis gydytojams dar aiškiau matyti, kaip motinos gimdoje vystosi būsimasis vaikelis.

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti
Nėštumas – ypatingas laikotarpis kiekvienai moteriai, kurio metu reikia itin rūpintis savo sveikata. Šiuo laikotarpiu būtina galvoti ne tik apie tai, kad kūdikis sklandžiai vystytųsi, tačiau ir apie savo savijautą. Nėštumo metu gydytojai rekomenduoja moterims itin atidžiai rinktis, ką valgyti, ir pakeisti visus neteisingus mitybos įpročius.

3 populiarūs nėštumo prietarai: tikėti ar ne?

3 populiarūs nėštumo prietarai: tikėti ar ne?
Nėštumas net ir šiais laikais apipintais daug mitų, tai paslaptingas laikotarpis, kuomet ne visada klausome proto balso ir logiškų paaiškinimų. Ką jau kalbėti apie mūsų protėvius, kurie nėštumo metu turėjo daug draudimų ir prietarų.