Atvirai: 10 netikėtų pasikeitimų nėštumo metu

 (1)
Penki mėnesiai pykinimo, 18 kilogramų pliuso, sutinusios kojos - ir aš vistiek sakau, kad nėštumas - geriausia, kas man galėjo nutikti! Pripažink, po širdimi augantis žmogutis - stebuklas, pačią mamą priverčiantis pasijusti stebukladare.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Nors manasis nėštumas nebuvo labai varginantis, bet likus kelioms savaitėms iki dedlaino vistiek kartojau: "Nežinau, kas turės nutikti, kad dar kartą norėčiau būti nėščia!"

Ir ką, praėjus vos kelioms dienoms po Augusto pasirodymo man jau pradėjo trūkti mažojo pasispardymų!

Ir dar iki dabar pamačius nėščią moterį užplūsta ne tik toks didžiavimosi ja pojūtis, tačiau ir baltas pavydas - taip, būti nėščia vis dėlto buvo nuostabu!

TAIP PAT SKAITYKITE:
7 sūnus auginanti šeima pabandė susilaukti mergaitės: ar jiems pavyko?
Ką vaikai norėtų iš mūsų girdėti, o ką išgirsta

Dingo visi prisiminimai apie paskutinių dienų pūškavimus aunantis batus, skaudančią nugarą ar mažojo kiek išlankstytus šonkaulius (taip, šie kairėj pusėj kiek pakilo!).

Taip, visokie fiziologiniai nepatogumai apmalšina pakilią nuotaiką, tačiau, kad ir koks nuostabus dalykas yra nėštumas, jis juk turi turėti savo kainą.

Gyvybės užsimezgimas, vaikelio augimas pilve, jo aprūpinimas maisto medžiagomis - rimtas išbandymas net ir stipriausios moters organizmui.

Vis dėlto iki šios dienos dalies negalavimų priežasties negaliu paaiškinti. Atsakymas vienas - tas universalus visiems nėščiosioms nusiskundimams - hormonai. Taip, ir jie iš peties darbavosi.

Na, nebuvau aikštinga - vidurnaktį nesiųsdavau vyro į virtuvę pjaustyti silkės su šokolado plytele šalia, bet nepamatuotų norų ir keistų pojūčių vis pasitaikydavo.

Štai dešimt prisiminimų iš manojo nėštumo:

  1. Pykino nuo žalios spalvos maisto! Pasisekė tuo, kad nei karto nevėmiau, tačiau kaskart maiste rastas agurkas pareikalaudavo iššūkių. Tiesa, buvo bloga tik nuo maisto - žalia spalva apskritai sukeldavo šleikštulį. Pamenu, kai parduotuvėje išvydau naują savo mėgstamiausio žurnalo viršelį - jis buvo žalias, keliolika skirtingų atspalvių žalios! Ir jos pilnas numeris - temos apie gamtą, ekologiją, žaliavalgystę su įvairiausio žalumo iliustracijom. Net suabejojau, ar verta pirkti tą žurnalą.

  2. Kinų maistas - čia buvo didžiausia mano nėštuminė silpnybė. Žinojau, kad keisti poreikiai pasireiškia esant tam tikrų maistinių ar kitokių medžiagų trūkumui. Bet iki šiol nesuprantu, ko man trūko, jei negalėdavau ramiai praeiti pro kinų restoraną? O Vytui iš tos silpnybės ne kartą teisindavausi: norėjau pasilepinti, tingėjau gaminti, neturėjau laiko...

  3. Nesu užkietėjusi kavos gėrėja, bet kasdien privalau išgerti jos puodelį, kitaip be jo mano kraujo spaudimas krenta žemyn ir viršų ima galvos skausmas. Tačiau pirmoji abejonė - "gal jau laukiuosi?" - kilo būtent tada, kai kelias dienas kofeino dozės neprisireikė. Ir taip - nėštumo testas tai patvirtino! Tiesa, nenorėjau jos tik kurį laiką - prasidėjus antram trimestrui kavos gėrimas sugrįžo į dienos ritualų sąrašą.

  4. Nors "labai" nėščia buvau visą rudenį ir dar dalį gruodžio, paltą užsisagstydavau tik ilgesniems pasivaikščiojimams. Ne, ir ne dėlto, kad šis būtų buvęs per ankštas, tiesiog buvo be proto karšta! Aplinkiniai vien mane pamatę drebėdavo, o aš tik baimindamasi jų reakcijos kuklindavausi ir apsirengdavau kiek daugiau, nei pačiai norėdavosi.

  5. Padidėjusi krūtinė - su šiuo faktu man iki šiol sunku susitaikyti. Na nebuvo ji didelė prieš nėštumą, tačiau vos keli mėnesiai su pilvuku ir aš jau buvau priversta rinktis dydžiu, o netrukus jau ir dviem didesnes liemenėles. Pamenu, pirmasis apsilankymas apatinių drabužių parduotuvėje pasibaigė apsiašarojimu - besikeičiančios kūno linijos nebuvo itin džiuginantis pokytis.

  6. Tualeto reikalai! Ir jie mane pradėjo kankinti vos pastojus. Šiai dienai juokinga prisiminti, kad į kasdienius mano maršrutus buvo įtraukiamos ir vietos, kur būtų galima nueiti "mažam reikalui". O kai tokie reikaliukai per dieną prispaudžia keliasdešimt kartų, net paprastas pasivaikščiojimas tampa iššūkiu. 26 - tiek apsilankymų WC per parą esu suskaičiavusi per patį piką!

  7. Niežulys - pačios pabaigos siaubas! Labai gerai, kad jis su pertraukomis truko vos kelias savaites. Tačiau koks beviltiškumas imdavo vakarais prieš miegą, kai imdavo niežėti - visą kūną! Lyg koks tūkstantis su trupučiu uodų būtų sukandžioję nuo mažojo kojos pirštelio iki nosies galiuko. Ir, kaip dažniausiai, receptas vienintelis - iškęsti.

  8. Kasdien didėjantis pilvas. Taip, nieko nuostabaus, kad jis auga - mažasis nuo užsimezgimo pirmosiomis dienomis iki pasirodymo būna padidėjęs 3000 kartų. Atrodydavo, kasryt atsikeli su keliais papildomais centimetrais ties liemeniu - ar bent ta vieta, kur kadaise jis buvo. Tokius staigius pokyčius pastebėdavo net ir mano vyras, kuris išvertęs manąją rūbų spintą niekaip neatspėtų - kurie apdarai mano, kurie pasiskolinti iš kaimynės.

  9. Vandenį gerdavau litrais - pati nėštumo pradžia pažymėta nepamatuojamu troškuliu. Vytas guosdavosi, kad vakarojimai baruose, man tapus nėščiai, tik pabrango - visokiausio pavidalo nealkoholinių gėrimų sugebėdavau išgerti už brangiau, nei kad jis išleisdavo alui ar kam kitam su laipsniais.

  10. Šuns uoslė, ir šitai mane be proto erzino, o dar labiau erzino vyrą. Kartą automobiliu keturiese važiavome į Trakus, ir Vytas, kad kelionė neprailgtų, nusprendė pasivaišinti bulvių traškučiais. Ir taip, žinoma, jis nesuprato, kodėl bulvių traškučių kvapas gali žmonai sukelti pykčio priepuolį! Kaip ir netyčia palikta nuorūka automobilio peleninėje ar per pietus valgytas svogūnas.

P.s. Kad man pasisekė - dėl galimybės pabūti nėščia - įsitikinau kartą išgirdusi Vyto prisipažinimą: "Pavydžiu tau dėl tokios patirties".

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Gydytoja ginekologė: seksas per nėštumą ne tik kad galimas, bet ir reikalingas (26)

Gydytoja ginekologė: seksas per nėštumą ne tik kad galimas, bet ir reikalingas
Kai pastoja, keičiasi moters gyvenimas, tačiau vieno dalyko nevalia pamiršti – seksas su mylimu žmogumi turi tęstis, tik šiek tiek kitaip. Konsultuoja gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Nėščiosios kviečiamos į nemokamus muzikos terapijos užsiėmimus

Nėščiosios kviečiamos į nemokamus muzikos terapijos užsiėmimus
Vilniuje gyvenančios ir vaikelio besilaukiančios būsimos mamos kviečiamos dalyvauti nemokamuose muzikos terapijos užsiėmimuose.

Nėštumas: apie šiuos pavojus turėtų žinoti kiekviena moteris

Nėštumas: apie šiuos pavojus turėtų žinoti kiekviena moteris
Kūdikio laukimasis – ypatingas metas visai šeimai. Tai didelių pasikeitimų, džiaugsmo, o kartu ir rūpesčio periodas.

Bus sprendžiama, ar leisti tėvams laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės

Bus sprendžiama, ar leisti tėvams laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad Seimas svarstys, ar leisti laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės.

Sportuoti nėštumo metu – sveika ar rizikinga?

Sportuoti nėštumo metu – sveika ar rizikinga?
Laukiantis mūsų kūnas ima keistis, kaip ir įpročiai bei poreikiai. Norime išsaugoti tai, kas sukelia džiaugsmą. Tai – gera savijauta ir, žinoma, grožis.

Už vairo sėdi nėščioji: ko nevalia pamiršti (3)

Už vairo sėdi nėščioji: ko nevalia pamiršti
Nėščios moterys vairuoja dėl daugybės priežasčių, tarp kurių patenka patogumo, saugumo, komforto ir laisvės argumentai.

Kaip iš tiesų jaučiasi vaikas pilve, kai nėščioji patiria stresą

Kaip iš tiesų jaučiasi vaikas pilve, kai nėščioji patiria stresą
Kokia yra nėščiosios emocijų įtaka vaisiui, svarsto psichologė Karolina Gurkienė.

10 argumentų, kodėl galėčiau būti vėl ir vėl nėščia (12)

10 argumentų, kodėl galėčiau būti vėl ir vėl nėščia
Kalbiname 10 mamų, kurios mums atsakė į klausimą: kodėl galėtų vėl ir vėl lauktis. Vienos jų jau turi dvi atžalas, kitos dar tik planuoja šeimos pagausėjimą, tačiau visos sutinka – tai neįkainuojama ir nepaprastai maloni patirtis kiekvienai moteriai.

Ar tikrai pastojusi moteris praranda dalį savo draugių: psichologės komentaras (13)

Ar tikrai pastojusi moteris praranda dalį savo draugių: psichologės komentaras
Pirmojo vaiko besilaukianti moteris jaučia, kad praranda drauges. Jai nebeįdomūs pašnekesiai apie klubus, vakarėlius ir jaunikių paieškas. Negi tikrai tai reiškia draugystės pabaigą?

Viena dažniausių nėščiųjų problemų – pykinimas

Viena dažniausių nėščiųjų problemų – pykinimas
Dauguma nėščiųjų patiria rytinį pykinimą. Simptomai būna įvairūs: vienas pykina ryte, kitos vemia, be to, kartais pykinimas pasireiškia ir dienos metu.

Nėštumas vasarą: apie šias problemas turėtų žinoti kiekviena moteris

Nėštumas vasarą: apie šias problemas turėtų žinoti kiekviena moteris
Tikėtina, kad reta šeima, planuodama nėštumą, pagalvoja, koks metų laikas būtų palankesnis antrajam laukimo periodui. Tiesa, gydytojai šiuo klausimu sutaria: vasaros karščiai, tvankus oras, spiginanti saulė – gali būti sunkios nėštumo pabaigos, priešlaikinio gimdymo ar kitų komplikacijų priežastimi.

Gydytojas genetikas: ką galima sužinoti apie negimusį kūdikį

Gydytojas genetikas: ką galima sužinoti apie negimusį kūdikį
Šiandien jau sunku įsivaizduoti, kad dar 1960-aisiais Dauno sindromo riziką būsimam vaikeliui buvo galima įvertinti tik pagal besilaukiančios gimdyvės amžių.

Mankštos nėštumo metu – kam to reikia?

Mankštos nėštumo metu – kam to reikia?
Nėštumas – itin atsakingas periodas, kurio metu svarbiausia – mamos ir mažylio sveikata bei gera savijauta. Tą užtikrinti padeda fizinis aktyvumas, kuris ne tik teigiamai veikia nėščiosios organizmą, bet yra naudingas ir į pasaulį ateinančiam vaikučiui. Tačiau labai svarbu, kad judėjimas šiuo itin atsakingu gyvenimo momentu būtų taisyklingas. Vienas tinkamiausių pasirinkimų – specialios nėščiųjų mankštos. Kas tai ir kuo jos reikšmingos, pasiteiravome kineziteraupeutės, studijos „Sveikas judesys“ įkūrėjos Tomos Kreivėnaitės.

Meilužės atviras laiškas: ir noriu bendro vaiko, ir bijau (134)

Meilužės atviras laiškas: ir noriu bendro vaiko, ir bijau
Redakcija gavo neįprastą laišką, kuriame vedusį vyrą mylinti moteris klausia psichologės patarimo: kaip jų santykius paveiktų bendras kūdikis?

Prakaitavimas: praktiniai patarimai, kaip jo išvengti

Prakaitavimas: praktiniai patarimai, kaip jo išvengti
Nėštumo metu moteris prakaituoja labiau, negu įprastai, todėl šiltuoju metų laiku tai sukelia nemažai nepatogumų. Praktiški patarimai, kaip padėti sau tokiu atveju.