Dešimt pikantiškų faktų apie nėštumą

Kiek įsčiose būdami kūdikiai išgeria vaisiaus vandenų? Nuo kada mažasis žmogeliukas jau pasiruošęs gimimui? Ar kenkia vaisiui jo tėvelių seksas? Nuo kada kūdikis turi pirštų atspaudus? Dešimt įdomių faktų apie nėštumą ir kūdikio vystymąsi.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nėštumas visada yra jaudinanti patirtis - pasaulį išvysta naujas žmogus! Tai, kas vyksta besilaukiančios moters pilve, tikrai galima pavadinti stebuklu. Pažvelkime į dešimt įdomiausių faktų, susijusių su nėštumu.

1. Pilnavertis žmogutis

Dešimtąją nėštumo savaitę kūdikis yra vos 18 milimetrų dydžio, tačiau jis jau pilnavertis mažas žmogus. Jis turi viską: širdį, smegenis, rankų ir kojų pirštus. Iki dvyliktos nėštumo savaitės išsivysto visi organai ir kūdikis jau gali žiovauti, šypsotis ir raukyti kaktą. Judėti vaisius gali jau nuo aštuntos nėštumo savaitės, nors būsima mama jo judesius pajunta gerokai vėliau.

2. Individualūs pirštų atspaudai

Prasidedant ketvirtam nėštumo mėnesiui išsivysto individualūs mažylio pirštų atspaudai.

3. Mažasis aiškiaregys

Jau nuo tryliktos nėštumo savaitės jūsų kūdikis gali tamsoje atskirti labai ryškią šviesą.

4. Sekso metu treniruojama vaisiaus kraujotaka

Moterų geismas nėštumo metu patiria didelius svyravimus. Daugelis būsimų mamų ir jų partnerių bijo mylėtis iš baimės, kad seksas gali pakenkti dar negimusiam kūdikiui. Tačiau yra priešingai: dėl orgazmo metu stipriai padažnėjančio pulso ir kraujo spaudimo kūdikio kraujotaka yra stipriai treniruojama. Įrodyta, kad reguliarūs lytiniai santykiai normalaus nėštumo metu nedidina priešlaikinio gimdymo rizikos.

5. Mažieji nykščio čiulpikai

Labai anksti (nuo dešimtos nėštumo savaitės) mažyliai įsčiose pradeda čiulpti nykštį. Taip jie lavina čiulpimo refleksą ir treniruoja raumenis, kurių vėliau prireiks žindymo metu. Kai kurie kūdikiai taip intensyviai žinda pirštuką, kad gimsta su nuospaudomis ant jo.

6. Mažieji gėrikai

Jūsų kūdikis labai anksti pradeda ryti amniono skystį, kurį netrukus vėl išskiria. Taip visi vaisiaus vandenys pakeičiami per tris valandas. O juk nėštumo pabaigoje vaisiaus vandenų yra net 1,2 litro!

7. Gebėjimas girdėti

Normaliai girdėti kūdikis gali tik nuo 25 nėštumo savaitės ir tai labiau žemus tonus, nes vaisiaus vandenyse garsas yra slopinamas.

8. Mama turi daugiau kraujo

Nėštumo metu kraujo kiekis moters organizme išauga iki 50 procentų, o tai reiškia, kad prieš gimdymą ji turi apie pusantro litro daugiau kraujo. Tai papildomai apie pusantro kilogramo svorio, kuris įskaičiuojamas į bendrai priaugtus kilogramus.

9. Juoda linija

Apie 34 nėštumo savaitę ar vėliau ant mamos pilvo išryškėja juoda linija (lot. linea nigra). Tai tamsi linija, kuri gali tęstis nuo mamos krūtinkaulio per bambą iki gaktos. Šis neįprastas odos pasikeitimas nulemtas hormonų. Po gimdymo juoda linija dingsta taip pat nepastebimai, kaip ir atsirado.

10. Komandinis darbas

Gimdymo metu sunkiai dirba ne tik mama, bet ir vaisius. Tai galima pavadinti komandiniu darbu, nes stangų metu kūdikis, pasinaudojęs postūmiu, juda gimdymo kanalais. Jis atitinkamai sukasi ir riečiasi, traukia galvą prie krūtinės, kad geriau pralįstų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Gydytojos patarimai nėščiosioms, kad nėštumas būtų sklandus ir harmoningas

Gydytojos patarimai nėščiosioms, kad nėštumas būtų sklandus ir harmoningas
Nė vienai nėštukei nėra naujiena, kad laukiantis reikėtų atsisakyti žalingų įpročių ir prižiūrėti savo mitybą. Tačiau norint užtikrinti puikią savijautą ir sklandų bei ramų nėštumą, vien to nepakanka.

Sportas nėštumo laikotarpiu: pasakykite „ne“ dviračiui ir riedučiams

Sportas nėštumo laikotarpiu: pasakykite „ne“ dviračiui ir riedučiams
Nuomonė, kad nėštumo metu moteris negali arba neturi aktyviai sportuoti, yra visiškai pasenusi.

Kas moteris labiausiai erzina nėštumo metu

Kas moteris labiausiai erzina nėštumo metu
„Tavo vaiko“ socialinio tinklo "Facebook" paskyroje uždavę klausimą, kas labiausiai erzino mamas nėštumo metu, sulaukėme daug įdomių atsakymų. Paskaitykite, gal atpažinsite ir save.

Ar seksas nėštumo metu tikrai nekenkia būsimam vaikui?

Ar seksas nėštumo metu tikrai nekenkia būsimam vaikui?
Seksas nėštumo metu neretai vis dar yra tabu: apie tai savo gydytojų drovisi klausti nėščiosios, ne visada šiuos klausimus aptaria ir medikai, manydami, kad čia ir taip viskas yra aišku, ką čia daug kalbėti. O kalbėti yra apie ką.

Nėščiosios viešuoju transportu Vilniuje keliaus saugiau

Nėščiosios viešuoju transportu Vilniuje keliaus saugiau
„Čia vienu daugiau". Nuo šiandien tokiu ženkliuku pasipuošusias būsimas mamas vis dažniau pastebėsite sostinės viešajame transporte.

Kokių gyvenimo malonumų turi atsisakyti nėščioji? Atsako gydytoja

Kokių gyvenimo malonumų turi atsisakyti nėščioji? <span style="color: #ff0000;"><sup>Atsako gydytoja</sup></span>
Būsimoms mamoms, ypač besilaukiančioms pirmojo vaiko, kyla daug klausimų ir abejonių, kas yra leistina nėštumo metu, o nuo ko geriau susilaikyti.

Ar negimęs kūdikis jaučia mamos stresą ir džiaugsmą?

Ar negimęs kūdikis jaučia mamos stresą ir džiaugsmą?
Kiekviena mama nori, kad vaikelis jos įsčiose bręstų ir gimtų laimingas. Tačiau aplinkybės ne visuomet būna palankios. Netgi laukiamas vaikas jį nešiojančiai moteriai kartais tampa nemielas, vargina ją. Ir visa tai vaikui teks ištverti pilve? Gal geriau iš visų jėgų slopinti neigiamas emocijas?

Nėščiosios Vilniuje kviečiamos atsiimti po dovanėlę

Nėščiosios Vilniuje kviečiamos atsiimti po dovanėlę
Ar viešajame transporte pastebite besilaukiančias moteris? Ar užleidžiate joms vietą ir stengiatės pasirūpinti jų saugumu? Ar važiuojate dėmesį nukreipę kitur ir nematote būsimųjų mamų?

Ieškomos nėščiosios dalyvauti unikaliame Dainų šventės projekte (PAPILDYTA)

Ieškomos nėščiosios dalyvauti unikaliame Dainų šventės projekte <sup style="font-family: yui-tmp;">(PAPILDYTA)</sup>
Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos…“ vyks šių metų birželio 30 – liepos 6 dienomis. Jeigu šiuo metu laukiatės vaikelio ir esate geros savijautos, turite unikalią progą tapti šios išskirtinės šventės dalimi.

Nėščiosios mitybos problemos: kaip sau padėti be vaistų

Nėščiosios mitybos problemos: kaip sau padėti be vaistų
Kai nėštumas persirita į antrą pusę, nemalonus ir deginantis pojūtis už krūtinkaulio, rūgštus skonis burnoje neaplenkia net kas antros moters. Susitaikyti ar kreiptis į gydytoją?

3 gyvybiškai svarbūs mikroelementai nėščiajai ir žindančiai (1)

3 gyvybiškai svarbūs mikroelementai nėščiajai ir žindančiai
Ką vertėtų žinoti planuojančioms pastoti, besilaukiančioms bei žindančioms moterims?

20 įdomių faktų apie nėštumą

20 įdomių faktų apie nėštumą
Kokią savaitės dieną gimsta daugiausiai naujagimių? Kuo nuo kitų kūdikių skiriasi gimusieji gegužės mėnesį? Šie ir kiti įdomieji nėštumo faktai - mūsų parengtoje apžvalgoje.

Dvi medžiagos, kurios nėštumo metu yra niekuo nepakeičiamos

Dvi medžiagos, kurios nėštumo metu yra niekuo nepakeičiamos
Svarbu atminti, kad bent dviejų medžiagų per nėštumą ignoruoti nevertėtų – folio rūgšties ir vitamino D3. Kuo jos tokios svarbios?

Tiesa ar melas? Populiariausi mitai apie nėštumą (1)

Tiesa ar melas? Populiariausi mitai apie nėštumą
Įvairiais prietarais ir mitais mūsų proseneliai apipindavo tas kasdienio gyvenimo sferas, kurių gerai nenumanydavo. Viena tokių - nėštumo periodas.

Kodėl nėščioms moterims sveika patirti orgazmą

Kodėl nėščioms moterims sveika patirti orgazmą
Turime gerų žinių būsimoms mamoms: orgazmas nėštumo metu ne tik leistinas, bet ir rekomenduojamas. 4 priežastys, kodėl nėštumo metu verta mylėtis ir atsipalaiduoti.