Dešimt pikantiškų faktų apie nėštumą

Kiek įsčiose būdami kūdikiai išgeria vaisiaus vandenų? Nuo kada mažasis žmogeliukas jau pasiruošęs gimimui? Ar kenkia vaisiui jo tėvelių seksas? Nuo kada kūdikis turi pirštų atspaudus? Dešimt įdomių faktų apie nėštumą ir kūdikio vystymąsi.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nėštumas visada yra jaudinanti patirtis - pasaulį išvysta naujas žmogus! Tai, kas vyksta besilaukiančios moters pilve, tikrai galima pavadinti stebuklu. Pažvelkime į dešimt įdomiausių faktų, susijusių su nėštumu.

1. Pilnavertis žmogutis

Dešimtąją nėštumo savaitę kūdikis yra vos 18 milimetrų dydžio, tačiau jis jau pilnavertis mažas žmogus. Jis turi viską: širdį, smegenis, rankų ir kojų pirštus. Iki dvyliktos nėštumo savaitės išsivysto visi organai ir kūdikis jau gali žiovauti, šypsotis ir raukyti kaktą. Judėti vaisius gali jau nuo aštuntos nėštumo savaitės, nors būsima mama jo judesius pajunta gerokai vėliau.

2. Individualūs pirštų atspaudai

Prasidedant ketvirtam nėštumo mėnesiui išsivysto individualūs mažylio pirštų atspaudai.

3. Mažasis aiškiaregys

Jau nuo tryliktos nėštumo savaitės jūsų kūdikis gali tamsoje atskirti labai ryškią šviesą.

4. Sekso metu treniruojama vaisiaus kraujotaka

Moterų geismas nėštumo metu patiria didelius svyravimus. Daugelis būsimų mamų ir jų partnerių bijo mylėtis iš baimės, kad seksas gali pakenkti dar negimusiam kūdikiui. Tačiau yra priešingai: dėl orgazmo metu stipriai padažnėjančio pulso ir kraujo spaudimo kūdikio kraujotaka yra stipriai treniruojama. Įrodyta, kad reguliarūs lytiniai santykiai normalaus nėštumo metu nedidina priešlaikinio gimdymo rizikos.

5. Mažieji nykščio čiulpikai

Labai anksti (nuo dešimtos nėštumo savaitės) mažyliai įsčiose pradeda čiulpti nykštį. Taip jie lavina čiulpimo refleksą ir treniruoja raumenis, kurių vėliau prireiks žindymo metu. Kai kurie kūdikiai taip intensyviai žinda pirštuką, kad gimsta su nuospaudomis ant jo.

6. Mažieji gėrikai

Jūsų kūdikis labai anksti pradeda ryti amniono skystį, kurį netrukus vėl išskiria. Taip visi vaisiaus vandenys pakeičiami per tris valandas. O juk nėštumo pabaigoje vaisiaus vandenų yra net 1,2 litro!

7. Gebėjimas girdėti

Normaliai girdėti kūdikis gali tik nuo 25 nėštumo savaitės ir tai labiau žemus tonus, nes vaisiaus vandenyse garsas yra slopinamas.

8. Mama turi daugiau kraujo

Nėštumo metu kraujo kiekis moters organizme išauga iki 50 procentų, o tai reiškia, kad prieš gimdymą ji turi apie pusantro litro daugiau kraujo. Tai papildomai apie pusantro kilogramo svorio, kuris įskaičiuojamas į bendrai priaugtus kilogramus.

9. Juoda linija

Apie 34 nėštumo savaitę ar vėliau ant mamos pilvo išryškėja juoda linija (lot. linea nigra). Tai tamsi linija, kuri gali tęstis nuo mamos krūtinkaulio per bambą iki gaktos. Šis neįprastas odos pasikeitimas nulemtas hormonų. Po gimdymo juoda linija dingsta taip pat nepastebimai, kaip ir atsirado.

10. Komandinis darbas

Gimdymo metu sunkiai dirba ne tik mama, bet ir vaisius. Tai galima pavadinti komandiniu darbu, nes stangų metu kūdikis, pasinaudojęs postūmiu, juda gimdymo kanalais. Jis atitinkamai sukasi ir riečiasi, traukia galvą prie krūtinės, kad geriau pralįstų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Kaip patenkinti vitaminų poreikį nesuvalgant nė vienos tabletės

Kaip patenkinti vitaminų poreikį nesuvalgant nė vienos tabletės
Nėštumo metu svarbūs ne vien vitaminai, bet ir mineralai bei mikroelementai. Kokių jų reikia ir kokiuose produktuose jų daugiausia?

Kodėl nėščioms moterims reikia glostyti savo pilvą

Kodėl nėščioms moterims reikia glostyti savo pilvą
Besilaukiančios moterys, nepatingėkite glostyti pilvų – kūdikiams tai patinka!

Kokie tyrimai skiriami nėščiajai

Kokie tyrimai skiriami nėščiajai
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos primena, kad vaikelio besilaukiantys tėvai turi rūpintis vaiko sveikata dar iki jo gimimo - lankytis reguliariai pas gydytojus, atlikti reikiamus tyrimus.

Kokia yra tikimybė, kad susilauksite ne vieno, o dvynukų ar net trynukų

Kokia yra tikimybė, kad susilauksite ne vieno, o dvynukų ar net trynukų
Jei nėštumas daugiavaisis, moters organizmui tenka kur kas didesnis krūvis nei įprastai, todėl būtina išskirtinė gydytojų priežiūra ir didesnės pačios būsimos mamos pastangos. Kiekvieno vaikelio gimimas yra ypatinga dovana tėvams, o gimę du ar trys sveiki mažyliai – jau tikras stebuklas.

Ar galima jausti artėjantį persileidimą?

Ar galima jausti artėjantį persileidimą?
Savaiminiu persileidimu baigiasi net iki 20 procentų visų nėštumų. Kai kurie jų įvyksta anksti, moteriai taip ir nesužinojus, kad ji laukiasi, o kai kurie būna skaudūs ir nutinka tada, kai pora apsidžiaugia nėštumu, praneša apie jį artimiesiems ir nekantriai laukia gimsiančio vaiko.

Kaip keičiasi moters higiena nėštumo metu

Kaip keičiasi moters higiena nėštumo metu
Nėštumo metu keičiasi moters kūnas, tad kaip turi keistis jo priežiūra ir higienos procedūros?

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra...
Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą
Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

Berniukas ar mergaitė? 3 originalūs būdai sužinoti vaiko lytį

Berniukas ar mergaitė? 3 originalūs būdai sužinoti vaiko lytį
Užsienyje, ypač JAV, labai populiarūs vakarėliai, kurių metu vaikelio besilaukianti pora visiems artimiesiems ir draugams atskleidžia savo būsimo vaikelio lytį.

Gripas ir nėštumas: svarbu žinoti

Gripas ir nėštumas: svarbu žinoti
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai įspėja, kad nėščios moterys, susirgusios gripu, gali patirti sunkių nėštumo komplikacijų. Jeigu laukiatės kūdikio, yra didesnė tikimybė sunkiai susirgti gripu, patekti į ligoninę, patirti priešlaikinį gimdymą.

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu
Yra vienintelis kartas gyvenime, kai moteris džiaugiasi, kai jai auga svoris - nėštumas. Kaip smagu neskaičiuoti kiekvieno centimetro aplink taliją, žinant, kad tai ženklas, jog vaikas auga, ir jam nieko netrūksta.

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje (2)

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje
Kai vaikas mamos gimdoje yra įsitaisęs sėdmenine pirmeiga, gydytojai pirmiausia svarsto cezario pjūvio operacijos galimybę.

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis (2)

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis
Visai gali būti, kad ateityje įprastas ultragarso tyrimo procedūras pakeis naujos kartos medicinos įranga, kuri leis gydytojams dar aiškiau matyti, kaip motinos gimdoje vystosi būsimasis vaikelis.

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti
Nėštumas – ypatingas laikotarpis kiekvienai moteriai, kurio metu reikia itin rūpintis savo sveikata. Šiuo laikotarpiu būtina galvoti ne tik apie tai, kad kūdikis sklandžiai vystytųsi, tačiau ir apie savo savijautą. Nėštumo metu gydytojai rekomenduoja moterims itin atidžiai rinktis, ką valgyti, ir pakeisti visus neteisingus mitybos įpročius.

3 populiarūs nėštumo prietarai: tikėti ar ne?

3 populiarūs nėštumo prietarai: tikėti ar ne?
Nėštumas net ir šiais laikais apipintais daug mitų, tai paslaptingas laikotarpis, kuomet ne visada klausome proto balso ir logiškų paaiškinimų. Ką jau kalbėti apie mūsų protėvius, kurie nėštumo metu turėjo daug draudimų ir prietarų.