Dešimt pikantiškų faktų apie nėštumą

Kiek įsčiose būdami kūdikiai išgeria vaisiaus vandenų? Nuo kada mažasis žmogeliukas jau pasiruošęs gimimui? Ar kenkia vaisiui jo tėvelių seksas? Nuo kada kūdikis turi pirštų atspaudus? Dešimt įdomių faktų apie nėštumą ir kūdikio vystymąsi.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nėštumas visada yra jaudinanti patirtis - pasaulį išvysta naujas žmogus! Tai, kas vyksta besilaukiančios moters pilve, tikrai galima pavadinti stebuklu. Pažvelkime į dešimt įdomiausių faktų, susijusių su nėštumu.

1. Pilnavertis žmogutis

Dešimtąją nėštumo savaitę kūdikis yra vos 18 milimetrų dydžio, tačiau jis jau pilnavertis mažas žmogus. Jis turi viską: širdį, smegenis, rankų ir kojų pirštus. Iki dvyliktos nėštumo savaitės išsivysto visi organai ir kūdikis jau gali žiovauti, šypsotis ir raukyti kaktą. Judėti vaisius gali jau nuo aštuntos nėštumo savaitės, nors būsima mama jo judesius pajunta gerokai vėliau.

2. Individualūs pirštų atspaudai

Prasidedant ketvirtam nėštumo mėnesiui išsivysto individualūs mažylio pirštų atspaudai.

3. Mažasis aiškiaregys

Jau nuo tryliktos nėštumo savaitės jūsų kūdikis gali tamsoje atskirti labai ryškią šviesą.

4. Sekso metu treniruojama vaisiaus kraujotaka

Moterų geismas nėštumo metu patiria didelius svyravimus. Daugelis būsimų mamų ir jų partnerių bijo mylėtis iš baimės, kad seksas gali pakenkti dar negimusiam kūdikiui. Tačiau yra priešingai: dėl orgazmo metu stipriai padažnėjančio pulso ir kraujo spaudimo kūdikio kraujotaka yra stipriai treniruojama. Įrodyta, kad reguliarūs lytiniai santykiai normalaus nėštumo metu nedidina priešlaikinio gimdymo rizikos.

5. Mažieji nykščio čiulpikai

Labai anksti (nuo dešimtos nėštumo savaitės) mažyliai įsčiose pradeda čiulpti nykštį. Taip jie lavina čiulpimo refleksą ir treniruoja raumenis, kurių vėliau prireiks žindymo metu. Kai kurie kūdikiai taip intensyviai žinda pirštuką, kad gimsta su nuospaudomis ant jo.

6. Mažieji gėrikai

Jūsų kūdikis labai anksti pradeda ryti amniono skystį, kurį netrukus vėl išskiria. Taip visi vaisiaus vandenys pakeičiami per tris valandas. O juk nėštumo pabaigoje vaisiaus vandenų yra net 1,2 litro!

7. Gebėjimas girdėti

Normaliai girdėti kūdikis gali tik nuo 25 nėštumo savaitės ir tai labiau žemus tonus, nes vaisiaus vandenyse garsas yra slopinamas.

8. Mama turi daugiau kraujo

Nėštumo metu kraujo kiekis moters organizme išauga iki 50 procentų, o tai reiškia, kad prieš gimdymą ji turi apie pusantro litro daugiau kraujo. Tai papildomai apie pusantro kilogramo svorio, kuris įskaičiuojamas į bendrai priaugtus kilogramus.

9. Juoda linija

Apie 34 nėštumo savaitę ar vėliau ant mamos pilvo išryškėja juoda linija (lot. linea nigra). Tai tamsi linija, kuri gali tęstis nuo mamos krūtinkaulio per bambą iki gaktos. Šis neįprastas odos pasikeitimas nulemtas hormonų. Po gimdymo juoda linija dingsta taip pat nepastebimai, kaip ir atsirado.

10. Komandinis darbas

Gimdymo metu sunkiai dirba ne tik mama, bet ir vaisius. Tai galima pavadinti komandiniu darbu, nes stangų metu kūdikis, pasinaudojęs postūmiu, juda gimdymo kanalais. Jis atitinkamai sukasi ir riečiasi, traukia galvą prie krūtinės, kad geriau pralįstų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Gydytoja ginekologė: seksas per nėštumą ne tik kad galimas, bet ir reikalingas (26)

Gydytoja ginekologė: seksas per nėštumą ne tik kad galimas, bet ir reikalingas
Kai pastoja, keičiasi moters gyvenimas, tačiau vieno dalyko nevalia pamiršti – seksas su mylimu žmogumi turi tęstis, tik šiek tiek kitaip. Konsultuoja gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Nėščiosios kviečiamos į nemokamus muzikos terapijos užsiėmimus

Nėščiosios kviečiamos į nemokamus muzikos terapijos užsiėmimus
Vilniuje gyvenančios ir vaikelio besilaukiančios būsimos mamos kviečiamos dalyvauti nemokamuose muzikos terapijos užsiėmimuose.

Nėštumas: apie šiuos pavojus turėtų žinoti kiekviena moteris

Nėštumas: apie šiuos pavojus turėtų žinoti kiekviena moteris
Kūdikio laukimasis – ypatingas metas visai šeimai. Tai didelių pasikeitimų, džiaugsmo, o kartu ir rūpesčio periodas.

Bus sprendžiama, ar leisti tėvams laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės

Bus sprendžiama, ar leisti tėvams laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad Seimas svarstys, ar leisti laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės.

Sportuoti nėštumo metu – sveika ar rizikinga?

Sportuoti nėštumo metu – sveika ar rizikinga?
Laukiantis mūsų kūnas ima keistis, kaip ir įpročiai bei poreikiai. Norime išsaugoti tai, kas sukelia džiaugsmą. Tai – gera savijauta ir, žinoma, grožis.

Už vairo sėdi nėščioji: ko nevalia pamiršti (3)

Už vairo sėdi nėščioji: ko nevalia pamiršti
Nėščios moterys vairuoja dėl daugybės priežasčių, tarp kurių patenka patogumo, saugumo, komforto ir laisvės argumentai.

Kaip iš tiesų jaučiasi vaikas pilve, kai nėščioji patiria stresą

Kaip iš tiesų jaučiasi vaikas pilve, kai nėščioji patiria stresą
Kokia yra nėščiosios emocijų įtaka vaisiui, svarsto psichologė Karolina Gurkienė.

10 argumentų, kodėl galėčiau būti vėl ir vėl nėščia (12)

10 argumentų, kodėl galėčiau būti vėl ir vėl nėščia
Kalbiname 10 mamų, kurios mums atsakė į klausimą: kodėl galėtų vėl ir vėl lauktis. Vienos jų jau turi dvi atžalas, kitos dar tik planuoja šeimos pagausėjimą, tačiau visos sutinka – tai neįkainuojama ir nepaprastai maloni patirtis kiekvienai moteriai.

Ar tikrai pastojusi moteris praranda dalį savo draugių: psichologės komentaras (13)

Ar tikrai pastojusi moteris praranda dalį savo draugių: psichologės komentaras
Pirmojo vaiko besilaukianti moteris jaučia, kad praranda drauges. Jai nebeįdomūs pašnekesiai apie klubus, vakarėlius ir jaunikių paieškas. Negi tikrai tai reiškia draugystės pabaigą?

Viena dažniausių nėščiųjų problemų – pykinimas

Viena dažniausių nėščiųjų problemų – pykinimas
Dauguma nėščiųjų patiria rytinį pykinimą. Simptomai būna įvairūs: vienas pykina ryte, kitos vemia, be to, kartais pykinimas pasireiškia ir dienos metu.

Nėštumas vasarą: apie šias problemas turėtų žinoti kiekviena moteris

Nėštumas vasarą: apie šias problemas turėtų žinoti kiekviena moteris
Tikėtina, kad reta šeima, planuodama nėštumą, pagalvoja, koks metų laikas būtų palankesnis antrajam laukimo periodui. Tiesa, gydytojai šiuo klausimu sutaria: vasaros karščiai, tvankus oras, spiginanti saulė – gali būti sunkios nėštumo pabaigos, priešlaikinio gimdymo ar kitų komplikacijų priežastimi.

Gydytojas genetikas: ką galima sužinoti apie negimusį kūdikį

Gydytojas genetikas: ką galima sužinoti apie negimusį kūdikį
Šiandien jau sunku įsivaizduoti, kad dar 1960-aisiais Dauno sindromo riziką būsimam vaikeliui buvo galima įvertinti tik pagal besilaukiančios gimdyvės amžių.

Mankštos nėštumo metu – kam to reikia?

Mankštos nėštumo metu – kam to reikia?
Nėštumas – itin atsakingas periodas, kurio metu svarbiausia – mamos ir mažylio sveikata bei gera savijauta. Tą užtikrinti padeda fizinis aktyvumas, kuris ne tik teigiamai veikia nėščiosios organizmą, bet yra naudingas ir į pasaulį ateinančiam vaikučiui. Tačiau labai svarbu, kad judėjimas šiuo itin atsakingu gyvenimo momentu būtų taisyklingas. Vienas tinkamiausių pasirinkimų – specialios nėščiųjų mankštos. Kas tai ir kuo jos reikšmingos, pasiteiravome kineziteraupeutės, studijos „Sveikas judesys“ įkūrėjos Tomos Kreivėnaitės.

Meilužės atviras laiškas: ir noriu bendro vaiko, ir bijau (134)

Meilužės atviras laiškas: ir noriu bendro vaiko, ir bijau
Redakcija gavo neįprastą laišką, kuriame vedusį vyrą mylinti moteris klausia psichologės patarimo: kaip jų santykius paveiktų bendras kūdikis?

Prakaitavimas: praktiniai patarimai, kaip jo išvengti

Prakaitavimas: praktiniai patarimai, kaip jo išvengti
Nėštumo metu moteris prakaituoja labiau, negu įprastai, todėl šiltuoju metų laiku tai sukelia nemažai nepatogumų. Praktiški patarimai, kaip padėti sau tokiu atveju.