Džiaugtis nėštumu dažnai trukdo baimės: 10 dažniausių

 (2)
Nėštumas – nauja būsena, kuri neretai moterį ne tik džiugina, bet ir šiek tiek gąsdina. Gera žinia yra ta, kad truputėlį jaudintis yra normalu, ir panašiai jaučiasi dauguma nėščiųjų. Kas kita, jei baimė tokia didelė, kad pradeda trukdyti, tuomet kreiptis pagalbos – būtina.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

10 dalykų, dėl kurių jaudinasi visos besilaukiančios moterys

Kad jūs visai nesilaukiate

Kol savo akimis nepamatysite tyrimo ultragarsu, jaudinsitės, jog nėštumas tėra jūsų vaizduotės vaisius. Juk sunku pasitikėti popieriaus juostele, ant kurios tenka pasišlapinti, norint sužinoti atsakymą. Todėl tikėtina, kad pirmąjį trimestrą praleisite šiek tiek nerimaudama, jog neteisingai atlikote testą, po kurio prasidėjo įsivaizduojamas nėštumas, kurio metu patiriate rytinį pykinimą, tačiau iš tiesų jokio kūdikio nėra.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kodėl per nėštumą moterys svorio priauga skirtingai?
Vaiką su Dauno sindromu auginančios mamos laiškas mums visiems

Kad tyrimas ultragarsu pateiks blogų žinių

Tyrimas ultragarsu yra tarsi lazda, turinti du galus. Nors baigiate išprotėti vien nuo minties, kad pamatysite savo būsimą kūdikį, galite pastebėti, jog jaudinatės, kad nuotraukoje pamatysite ką nors blogo. Visi nori, kad jų vaikas būtų sveikas ir laimingas, todėl dauguma besilaukiančių moterų nerimauja, kad jų kūdikis gali susidurti su sveikatos problemomis dar prieš gimimą.

Kad pasiilgsite darbo

Visai nesvarbu, kiek laiko planuojate imti vaiko priežiūros atostogas, tikėtina, jog jaudinatės, kad pasiilgsite savo darbo. Juk tiek metų dirbote, kad pasiektumėte tai, ką turite šiandien, todėl mintys apie tai, kad nedirbsite, gali jus gąsdinti. Galite nerimauti ne tik, kad pasiilgsite darbo, tačiau ir dėl to, kad po ilgos pertraukos pamiršite, kaip dirbti ir kad grįšite į darbą šiek tiek pasimetusi bei ne tokia darbinga, kokia esate šiandien. Dar galite nerimauti, kad nebenorėsite grįžti į darbą arba, kad po motinystės atostogų darbe jums neliks vietos.

Kad pasidarysite nuobodi mamytė

Vaikas, vaikas, vaikas. Tik apie jį ir galite galvoti, todėl tikėtina, kad tik apie jį ir kalbate. Galite nerimauti, kad tapsite "supermama" blogąja šio žodžio prasme: plepėsite tik apie rytinius pykinimus, pasirinkimą, kaip gimdyti ir apie tai, koks nuostabus yra JŪSŲ vaikas. Galite pradėti nerimauti, kad jūsų draugai ims slapta susitikinėti be jūsų, kad galėtų pasikalbėti apie normalius dalykus, pavyzdžiui, apie tai, ką rodo per televizorių, ir tai, kas vyksta plačiajame pasaulyje.

Kad partneris jūsų nebegeis

Kadangi nėštumo metu jūsų kūnas keičiasi, galite pastebėti, jog imate nebepasitikėti savimi. Kai jūsų mažylis ima augti, o strijos išvagoja pilvą, galite imti nerimauti, jog jūsų partneriui nebeatrodote seksuali. Tikėtina, kad jaučiatės tarsi nesava, tad nerimaujate, kad jūsų partneriui atrodote tarsi kitas žmogus - motina, o ne nuostabi moteris, kurią jis įsimylėjo.

Kad nesuprasite, jog prasidėjo sąrėmiai

Viso nėštumo metu ruošiatės maratonui. Tačiau šis maratonas kiekvienai būna kitoks, tad niekas nepasakys, kaip viskas bus. Ko gero, tai geriausiai saugoma paslaptis. Tad nors jums atrodys, kad sąrėmiai jau prasidėjo, draugės ir medikai jus tikins: „Tikrai suprasi, kai prasidės sąrėmiai". O kas, jeigu nesuprasiu? Gal pradėsiu gimdyti autobusu važiuodama į darbą arba parduotuvėje vien todėl, kad nežinojau, jog tai sąrėmiai, nes maniau, kad tai dar vienas dieglys?!

Gimdymas

Koks tas gimdymas? Kaip jį jausiu? Ar sąrėmiai yra skausmingesni už menstruacijų skausmus? Kiek gimdymas tęsis? Ar skaudės? Tai puikūs klausimai. Sėkmės ieškant atsakymų į juos. Geriausia, ko galite tikėtis - migloti neįpareigojantys pasakojimai apie tai, kas apskritai yra gimdymas, tačiau jie nieko konkretaus nepapasakos apie jūsų laukiantį gimdymą. Tad teks palaukti ir sužinosite.

Kad būsite bloga mama

Dabar trauktis jau per vėlu, nes jau esate nėščia. Tačiau kartais jus apims nerimas, kad nesate sukurta motinystei. Kas bus, jei neturėsite pakankamai kantrybės, kad būtumėte tobula mama? Kas nutiks, jei vieną dieną netyčia paliksite savo kūdikį ant suolelio parke? O kas, jei nusikeiksite ir jūsų mažylis tai pakartos?

Kad nemylėsite savo vaiko

Kai girdite žmones pasakojant, kaip jie myli savo vaikus, kaip ta meilė užliejo širdį pirmą kartą juos pamačius, svarstote, ar ir jūs pajusite tokią meilę. Kas nutiks, jei jos nepajusite? Kas bus, jei pažvelgsite į savo vaiką ir nieko nepajusite? Kas nutiks, jei būsite šalta ir abejinga? Kas bus, jei neturite to mylinčios mamos instinkto, kurį, rodos, turi visos mamos?

Kurios iš baimių būdingos jums?

Jei „taip" atsakėte į visus aukščiau pateiktus teiginius, tuomet, tikėtina, kad jaudinatės per daug!

Jei manote, kad jūsų nerimas yra daugiau nei hormonų audros (nesvarbu, nerimas tai ar depresija), pasikalbėkite apie tai su savo gydytoja, ir sulauksite pagalbos. Jūsų mažylis padėkos jums už jūsų drąsą ir už tai, kad kreipėtės pagalbos, kai jos reikėjo.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti
Nėštumas – ypatingas laikotarpis kiekvienai moteriai, kurio metu reikia itin rūpintis savo sveikata. Šiuo laikotarpiu būtina galvoti ne tik apie tai, kad kūdikis sklandžiai vystytųsi, tačiau ir apie savo savijautą. Nėštumo metu gydytojai rekomenduoja moterims itin atidžiai rinktis, ką valgyti, ir pakeisti visus neteisingus mitybos įpročius.

3 populiarūs nėštumo prietarai: tikėti ar ne?

3 populiarūs nėštumo prietarai: tikėti ar ne?
Nėštumas net ir šiais laikais apipintais daug mitų, tai paslaptingas laikotarpis, kuomet ne visada klausome proto balso ir logiškų paaiškinimų. Ką jau kalbėti apie mūsų protėvius, kurie nėštumo metu turėjo daug draudimų ir prietarų.

Pykinimas nėštumo metu: kas padeda efektyviausiai

Pykinimas nėštumo metu: kas padeda efektyviausiai
Vienas nėštukes pykina taip smarkiai, kad net gyvenimas tampa nemielas, kitoms pasiseka labiau ir blogumą jaučia tik retkarčiais, o dar kitos džiaugiasi visai to prasto jausmo nepatyrusios. Kaip gelbėjasi mamos, kai būna labai negera?

Nėštumas ir kraujo spaudimas: svarbu žinoti

Nėštumas ir kraujo spaudimas: svarbu žinoti
Padidėjęs arba pernelyg mažas kraujo spaudimas - nereta nėščiųjų problema. Nepamirškite to aptarti savo vizito pas gydytoją metu, na, o mes pateikiame svarbiausiąją informaciją apie kraujo spaudimą.

Džiaugtis nėštumu dažnai trukdo baimės: 10 dažniausių (2)

Džiaugtis nėštumu dažnai trukdo baimės: 10 dažniausių
Nėštumas – nauja būsena, kuri neretai moterį ne tik džiugina, bet ir šiek tiek gąsdina. Gera žinia yra ta, kad truputėlį jaudintis yra normalu, ir panašiai jaučiasi dauguma nėščiųjų. Kas kita, jei baimė tokia didelė, kad pradeda trukdyti, tuomet kreiptis pagalbos – būtina.

Tyrimai, kurių neišvengsite

Tyrimai, kurių neišvengsite
Kaip dažnai nėštumo metu teks lankytis pas gydytoją ir kokie tyrimai bus atliekami? Trumpai drūtai apie nėščiosios sveikatos priežiūrą.

Atviras pokalbis su mamomis: nėštumas – labiau džiaugsmas ar kančia

Atviras pokalbis su mamomis: nėštumas – labiau džiaugsmas ar kančia
Vienos nėštukės patiria kone euforiją – jos gerai jaučiasi, nekamuoja pykinimas, tad drąsiai gali vaikelio laukimą vadinti džiaugsmingu, kitoms taip paprasta nebūna: pykina, gresia persileidimas arba tiesiog... galvoje sumaištis.

Keisčiausi nėščiųjų įgeidžiai: silkė su pienu, kalnas citrinų ir žalia žuvis (1)

Keisčiausi nėščiųjų įgeidžiai: silkė su pienu, kalnas citrinų ir žalia žuvis
Silkė su pienu, kilogramas citrinų, kalnas raugintų agurkėlių... Net nenumanysi, ko užsimanys nėštukė! Klausiame mamų, kokio maisto jos labiausiai norėjo, kai laukėsi, ir į kokį net pažvelgti negalėjo.

Kaip atpažinti ankstyvuosius sepsio simptomus ir užkirsti kelią nelaimei

Kaip atpažinti ankstyvuosius sepsio simptomus ir užkirsti kelią nelaimei
Pasaulyje nuo sepsio kasmet miršta apie 100 tūkstančių nėščiųjų ir gimdyvių bei milijonas naujagimių.

Alkoholio poveikis būsimo vaiko sveikatai

Alkoholio poveikis būsimo vaiko sveikatai
Alkoholis (etanolis, etilo alkoholis) yra legaliai vartojama medžiaga, kuri priklauso teratogenams. Teratogenas – bet koks egzogeninis veiksnys (cheminis, biologinis ar fizinis), kuris, veikdamas embrioną ir vaisių, sutrikdo normalią raidą ir lemia anomalijų atsiradimą.

Pastojau po pagalbinio apvaisinimo: pasakyti aplinkiniams ar slėpti (36)

Pastojau po pagalbinio apvaisinimo: pasakyti aplinkiniams ar slėpti
Nevaisingumą gydančių specialistų paslaugomis naudojasi daug šeimų, negalinčių įprastu būdu susilaukti vaikų. Ar reikia apie tai atvirai papasakoti giminaičiams ir draugams?

Gydytojas pataria, ką svarbu žinoti apie nėščiųjų ultragarso tyrimą

Gydytojas pataria, ką svarbu žinoti apie nėščiųjų ultragarso tyrimą
Pirmosios kūdikio nuotraukos, atliktos ultragarso tyrimo metu, dar iki vaikelio gimimo apkeliauja visus šeimos narius bei artimuosius. Pranešime spaudai informuojama apie tai, ką nėščioji ir jos artimieji turi žinoti apie ultragarso tyrimą.

Neplanuotas vėlyvas nėštumas: kaip nuvyti šalin juodas mintis (15)

Neplanuotas vėlyvas nėštumas: kaip nuvyti šalin juodas mintis
Vaikas jau užaugintas, gyvenimas teka sava vaga, ir štai - netikėta žinia apie nėštumą. Keturiasdešimtmetį peržengusi moteris ima natūraliai abejoti, kas dabar bus, ar susitvarkys ji su naujais gyvenimo iššūkiais?

Kaip kovoti su peršalimu nėštumo metu, kad nepakenktumėte kūdikiui

Kaip kovoti su peršalimu nėštumo metu, kad nepakenktumėte kūdikiui
Jei dažnas į peršalimą numoja ranka, nes mano, kad tai nėra liga, nėščia moteris turi į tai reaguoti labai rimtai.

Interviu su psichologe, kuris pakeis mūsų požiūrį į sapnus

Interviu su psichologe, kuris pakeis mūsų požiūrį į sapnus
Nėštumas – toks jautrus periodas, kai viskas atrodo taip jautru, ryšku, drauge ir trapu. Tai metas, kai labiau įsiklausome į save, į naujus potyrius ir pojūčius.