Džiaugtis nėštumu dažnai trukdo baimės: 10 dažniausių

 (2)
Nėštumas – nauja būsena, kuri neretai moterį ne tik džiugina, bet ir šiek tiek gąsdina. Gera žinia yra ta, kad truputėlį jaudintis yra normalu, ir panašiai jaučiasi dauguma nėščiųjų. Kas kita, jei baimė tokia didelė, kad pradeda trukdyti, tuomet kreiptis pagalbos – būtina.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

10 dalykų, dėl kurių jaudinasi visos besilaukiančios moterys

Kad jūs visai nesilaukiate

Kol savo akimis nepamatysite tyrimo ultragarsu, jaudinsitės, jog nėštumas tėra jūsų vaizduotės vaisius. Juk sunku pasitikėti popieriaus juostele, ant kurios tenka pasišlapinti, norint sužinoti atsakymą. Todėl tikėtina, kad pirmąjį trimestrą praleisite šiek tiek nerimaudama, jog neteisingai atlikote testą, po kurio prasidėjo įsivaizduojamas nėštumas, kurio metu patiriate rytinį pykinimą, tačiau iš tiesų jokio kūdikio nėra.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kodėl per nėštumą moterys svorio priauga skirtingai?
Vaiką su Dauno sindromu auginančios mamos laiškas mums visiems

Kad tyrimas ultragarsu pateiks blogų žinių

Tyrimas ultragarsu yra tarsi lazda, turinti du galus. Nors baigiate išprotėti vien nuo minties, kad pamatysite savo būsimą kūdikį, galite pastebėti, jog jaudinatės, kad nuotraukoje pamatysite ką nors blogo. Visi nori, kad jų vaikas būtų sveikas ir laimingas, todėl dauguma besilaukiančių moterų nerimauja, kad jų kūdikis gali susidurti su sveikatos problemomis dar prieš gimimą.

Kad pasiilgsite darbo

Visai nesvarbu, kiek laiko planuojate imti vaiko priežiūros atostogas, tikėtina, jog jaudinatės, kad pasiilgsite savo darbo. Juk tiek metų dirbote, kad pasiektumėte tai, ką turite šiandien, todėl mintys apie tai, kad nedirbsite, gali jus gąsdinti. Galite nerimauti ne tik, kad pasiilgsite darbo, tačiau ir dėl to, kad po ilgos pertraukos pamiršite, kaip dirbti ir kad grįšite į darbą šiek tiek pasimetusi bei ne tokia darbinga, kokia esate šiandien. Dar galite nerimauti, kad nebenorėsite grįžti į darbą arba, kad po motinystės atostogų darbe jums neliks vietos.

Kad pasidarysite nuobodi mamytė

Vaikas, vaikas, vaikas. Tik apie jį ir galite galvoti, todėl tikėtina, kad tik apie jį ir kalbate. Galite nerimauti, kad tapsite "supermama" blogąja šio žodžio prasme: plepėsite tik apie rytinius pykinimus, pasirinkimą, kaip gimdyti ir apie tai, koks nuostabus yra JŪSŲ vaikas. Galite pradėti nerimauti, kad jūsų draugai ims slapta susitikinėti be jūsų, kad galėtų pasikalbėti apie normalius dalykus, pavyzdžiui, apie tai, ką rodo per televizorių, ir tai, kas vyksta plačiajame pasaulyje.

Kad partneris jūsų nebegeis

Kadangi nėštumo metu jūsų kūnas keičiasi, galite pastebėti, jog imate nebepasitikėti savimi. Kai jūsų mažylis ima augti, o strijos išvagoja pilvą, galite imti nerimauti, jog jūsų partneriui nebeatrodote seksuali. Tikėtina, kad jaučiatės tarsi nesava, tad nerimaujate, kad jūsų partneriui atrodote tarsi kitas žmogus - motina, o ne nuostabi moteris, kurią jis įsimylėjo.

Kad nesuprasite, jog prasidėjo sąrėmiai

Viso nėštumo metu ruošiatės maratonui. Tačiau šis maratonas kiekvienai būna kitoks, tad niekas nepasakys, kaip viskas bus. Ko gero, tai geriausiai saugoma paslaptis. Tad nors jums atrodys, kad sąrėmiai jau prasidėjo, draugės ir medikai jus tikins: „Tikrai suprasi, kai prasidės sąrėmiai". O kas, jeigu nesuprasiu? Gal pradėsiu gimdyti autobusu važiuodama į darbą arba parduotuvėje vien todėl, kad nežinojau, jog tai sąrėmiai, nes maniau, kad tai dar vienas dieglys?!

Gimdymas

Koks tas gimdymas? Kaip jį jausiu? Ar sąrėmiai yra skausmingesni už menstruacijų skausmus? Kiek gimdymas tęsis? Ar skaudės? Tai puikūs klausimai. Sėkmės ieškant atsakymų į juos. Geriausia, ko galite tikėtis - migloti neįpareigojantys pasakojimai apie tai, kas apskritai yra gimdymas, tačiau jie nieko konkretaus nepapasakos apie jūsų laukiantį gimdymą. Tad teks palaukti ir sužinosite.

Kad būsite bloga mama

Dabar trauktis jau per vėlu, nes jau esate nėščia. Tačiau kartais jus apims nerimas, kad nesate sukurta motinystei. Kas bus, jei neturėsite pakankamai kantrybės, kad būtumėte tobula mama? Kas nutiks, jei vieną dieną netyčia paliksite savo kūdikį ant suolelio parke? O kas, jei nusikeiksite ir jūsų mažylis tai pakartos?

Kad nemylėsite savo vaiko

Kai girdite žmones pasakojant, kaip jie myli savo vaikus, kaip ta meilė užliejo širdį pirmą kartą juos pamačius, svarstote, ar ir jūs pajusite tokią meilę. Kas nutiks, jei jos nepajusite? Kas bus, jei pažvelgsite į savo vaiką ir nieko nepajusite? Kas nutiks, jei būsite šalta ir abejinga? Kas bus, jei neturite to mylinčios mamos instinkto, kurį, rodos, turi visos mamos?

Kurios iš baimių būdingos jums?

Jei „taip" atsakėte į visus aukščiau pateiktus teiginius, tuomet, tikėtina, kad jaudinatės per daug!

Jei manote, kad jūsų nerimas yra daugiau nei hormonų audros (nesvarbu, nerimas tai ar depresija), pasikalbėkite apie tai su savo gydytoja, ir sulauksite pagalbos. Jūsų mažylis padėkos jums už jūsų drąsą ir už tai, kad kreipėtės pagalbos, kai jos reikėjo.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Ar seksas nėštumo metu tikrai nekenkia būsimam vaikui?

Ar seksas nėštumo metu tikrai nekenkia būsimam vaikui?
Seksas nėštumo metu neretai vis dar yra tabu: apie tai savo gydytojų drovisi klausti nėščiosios, ne visada šiuos klausimus aptaria ir medikai, manydami, kad čia ir taip viskas yra aišku, ką čia daug kalbėti. O kalbėti yra apie ką.

Nėščiosios viešuoju transportu Vilniuje keliaus saugiau

Nėščiosios viešuoju transportu Vilniuje keliaus saugiau
„Čia vienu daugiau". Nuo šiandien tokiu ženkliuku pasipuošusias būsimas mamas vis dažniau pastebėsite sostinės viešajame transporte.

Kokių gyvenimo malonumų turi atsisakyti nėščioji? Atsako gydytoja

Kokių gyvenimo malonumų turi atsisakyti nėščioji? <span style="color: #ff0000;"><sup>Atsako gydytoja</sup></span>
Būsimoms mamoms, ypač besilaukiančioms pirmojo vaiko, kyla daug klausimų ir abejonių, kas yra leistina nėštumo metu, o nuo ko geriau susilaikyti.

Ar negimęs kūdikis jaučia mamos stresą ir džiaugsmą?

Ar negimęs kūdikis jaučia mamos stresą ir džiaugsmą?
Kiekviena mama nori, kad vaikelis jos įsčiose bręstų ir gimtų laimingas. Tačiau aplinkybės ne visuomet būna palankios. Netgi laukiamas vaikas jį nešiojančiai moteriai kartais tampa nemielas, vargina ją. Ir visa tai vaikui teks ištverti pilve? Gal geriau iš visų jėgų slopinti neigiamas emocijas?

Nėščiosios Vilniuje kviečiamos atsiimti po dovanėlę

Nėščiosios Vilniuje kviečiamos atsiimti po dovanėlę
Ar viešajame transporte pastebite besilaukiančias moteris? Ar užleidžiate joms vietą ir stengiatės pasirūpinti jų saugumu? Ar važiuojate dėmesį nukreipę kitur ir nematote būsimųjų mamų?

Ieškomos nėščiosios dalyvauti unikaliame Dainų šventės projekte (PAPILDYTA)

Ieškomos nėščiosios dalyvauti unikaliame Dainų šventės projekte <sup style="font-family: yui-tmp;">(PAPILDYTA)</sup>
Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos…“ vyks šių metų birželio 30 – liepos 6 dienomis. Jeigu šiuo metu laukiatės vaikelio ir esate geros savijautos, turite unikalią progą tapti šios išskirtinės šventės dalimi.

Nėščiosios mitybos problemos: kaip sau padėti be vaistų

Nėščiosios mitybos problemos: kaip sau padėti be vaistų
Kai nėštumas persirita į antrą pusę, nemalonus ir deginantis pojūtis už krūtinkaulio, rūgštus skonis burnoje neaplenkia net kas antros moters. Susitaikyti ar kreiptis į gydytoją?

3 gyvybiškai svarbūs mikroelementai nėščiajai ir žindančiai (1)

3 gyvybiškai svarbūs mikroelementai nėščiajai ir žindančiai
Ką vertėtų žinoti planuojančioms pastoti, besilaukiančioms bei žindančioms moterims?

20 įdomių faktų apie nėštumą

20 įdomių faktų apie nėštumą
Kokią savaitės dieną gimsta daugiausiai naujagimių? Kuo nuo kitų kūdikių skiriasi gimusieji gegužės mėnesį? Šie ir kiti įdomieji nėštumo faktai - mūsų parengtoje apžvalgoje.

Dvi medžiagos, kurios nėštumo metu yra niekuo nepakeičiamos

Dvi medžiagos, kurios nėštumo metu yra niekuo nepakeičiamos
Svarbu atminti, kad bent dviejų medžiagų per nėštumą ignoruoti nevertėtų – folio rūgšties ir vitamino D3. Kuo jos tokios svarbios?

Tiesa ar melas? Populiariausi mitai apie nėštumą (1)

Tiesa ar melas? Populiariausi mitai apie nėštumą
Įvairiais prietarais ir mitais mūsų proseneliai apipindavo tas kasdienio gyvenimo sferas, kurių gerai nenumanydavo. Viena tokių - nėštumo periodas.

Kodėl nėščioms moterims sveika patirti orgazmą

Kodėl nėščioms moterims sveika patirti orgazmą
Turime gerų žinių būsimoms mamoms: orgazmas nėštumo metu ne tik leistinas, bet ir rekomenduojamas. 4 priežastys, kodėl nėštumo metu verta mylėtis ir atsipalaiduoti.

Kaip apsisaugoti nuo strijų: 5 veiksmingi patarimai

Kaip apsisaugoti nuo strijų: 5 veiksmingi patarimai
Ką reikia žinoti apie gana dažnai nėštumo metu išryškėjančias strijas? Kaip jų išvengti?

Ko geriau nevalgyti nėščiai moteriai

Ko geriau nevalgyti nėščiai moteriai
Kokių maisto produktų geriau vengti nėštumo metu?

Nėštumo metu mylintis peršti ir „degina": pataria ginekologė (1)

Nėštumo metu mylintis peršti ir „degina": pataria ginekologė
Vaikelio laukimas neretai pakeičia poros gyvenimą. Taip pat - ir intymų ryšį.