Esu nėščia ir nuolat nervinuosi darbe - ką daryti?

 (4)
Nėščia moteris jaučiasi lyg devintame danguje - girdime vien tokias istorijas. Tačiau pasitaiko situacijų, kai būsimoji mama patiria stresą darbe, ir nerimauja, kaip tai atsilieps jos ir vaikelio sveikatai.
Esu nėščia ir nuolat nervinuosi darbe - ką daryti?
© Shutterstock nuotr.

Iš skaitytojos laiško:

„Dirbu atsakingą vadovės darbą, kuris kiekvieną dieną verčia nervintis. Ar tai reiškia, kad laukdamasi vaikelio turėčiau jį mesti? Ar gali išgyvenamas stresas padaryti žalos mano nėštumui?"

Andrėja, 30 m., Vilnius

TAIP PAT SKAITYKITE:
Interviu su Beata Nicholson apie gyvenimą Lietuvoje grįžus iš Londono
9 žinomi Lietuvos vyrai, kuriems šiemet Tėčio diena - pirmoji

Konsultuoja psichologė psichoterapeutė dr. Agnė Matulaitė

Net ir didelis stresas per nėštumą nebūtinai skatina pogimdyminę depresiją. Gali atsitikti netgi priešingai - per nėštumą nebūta jokių stresų, o moteris susirgo depresija. Tad svarbu pačiai moteriai neįtikėti tokia tiesmuka sąsaja. Stiprūs įsitikinimai linkę pildytis.

O atsakydama į Andrėjos klausimą paskatinčiau ją pagalvoti, kodėl ji svarsto mesti darbą kaip tik šiuo metu. Paprastai moteriai įprastas streso lygis, kai ji atlieka prasmingą, įdomų darbą, nebūtinai žalingas jos nėštumui. Tačiau gal yra kažkas, kas ją verčia nerimauti? Apie tai vertėtų rimtai pagalvoti, galbūt pasikalbėti su mokančiu išklausyti žmogumi, ir tik tuomet priimti sprendimą. Tačiau labai svarbu žinoti, kad paliekant darbą taip pat gali kilti stiprus stresas, kartais gal net gerokai didesnis nei paprastai.

Dar trys dalykai, kaip sau galima padėti užgriuvus stresui:

1. Su artimu žmogumi išgerti po puodelį arbatos. Tai graži angliška tradicija, kuria verta pasinaudoti. Gurkšnojant arbatą galima atsipalaiduoti ir ramiai pasikalbėti apie tai, kas kelia įtampą.

2. Gali padėti apkabinimai, apsikabinimai. Kai artimas žmogus apkabina, paglosto galvą, kartais stresas ima ir atslūgsta.

3. Sportuoti, užsiimti kūryba, rūpintis gėlėmis, gamta, gyvūnais ar rasti kitą, kartais gal tik jums vienai tinkantį ir patinkantį streso šalinimo būdą.

Paklauskite pačios savęs, o ko man dabar norėtųsi labiausiai ir... padarykite tai. O kartais gal tiesiog reikia išsimiegoti.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Nėščiųjų masažas: teisingai taikoma technika gali daryti stebuklus

Nėščiųjų masažas: teisingai taikoma technika gali daryti stebuklus
Visos moterys, kada nors laukusios vaikelio, ar netgi tėčiai, kuriems teko būti šalia, žino, koks džiaugsmingas, tačiau kartu ir varginantis gali būti šis periodas.

Apie šį pavojų, gresiantį nėščiosioms, turite žinoti (1)

Apie šį pavojų, gresiantį nėščiosioms, turite žinoti
Vaiko besilaukianti moteris nuolat lankosi pas gydytojus, stebinčius, ar mažylio vystymasis yra normalus, ir prižiūrinčius jos sveikatą.

Lengvas nėštumas: šios gudrybės jums labai padės (1)

Lengvas nėštumas: šios gudrybės jums labai padės
Kiekvienos moters nėštumas – atskira istorija. Vienoms devyni mėnesiai prabėga nepastebimai greitai, be jokių negalavimų ir net beveik neapribojus savo fizinio aktyvumo. Kitoms – viskas kardinaliai keičiasi, tenka labiau save prižiūrėti ir saugoti.

10 maisto produktų, kurie nėščiajai gali sukelti rimtą pavojų

10 maisto produktų, kurie nėščiajai gali sukelti rimtą pavojų
Kūdikio laukimasis – vienas gražiausių ir prasmingiausių etapų šeimos gyvenime. Nieko stebėtino, kad, pirmą kartą besilaukiančiai, moteriai gali kilti šimtai klausimų ir baimių. Juk joje augantis mažylis atrodo toks trapus.

Astrologinis nėštumo kalendorius nuo pradėjimo akimirkos iki gimdymo (4)

Astrologinis nėštumo kalendorius nuo pradėjimo akimirkos iki gimdymo
Nauja gyvybė po truputį beldžiasi į šį pasaulį – nėštumo laikotarpis be galo slėpiningas, kupinas laukimo, džiugesio ir, natūralu, nerimo. Jis – ypatingas.

Ko žiemą reikia saugotis nėščiajai?

Ko žiemą reikia saugotis nėščiajai?
Laukiatės kūdikio ir norite dar kartą su savo antrąja puse kelias dienas romantiškai praleisti kalnuose? O gal geriau nuskristi kažkur, kur šilčiau? Čia rasite atsakymus į svarbiausius klausimus apie žiemos atostogas nėštumo laikotarpiu.

Kaip gimimo data nulemia sėkmę gyvenime: sužinokite likimo skaičių (12)

Kaip gimimo data nulemia sėkmę gyvenime: sužinokite likimo skaičių
Senovės graikai nustatė, kad kiekvienas skaičius turi magišką reikšmę, o tam tikras skaičių derinys daro įtaką žmogaus likimui.

Lietuvės atvirauja: kokių prietarų laikosi nėščiosios šiais laikais (3)

Lietuvės atvirauja: kokių prietarų laikosi nėščiosios šiais laikais
Kai su keliomis mamytėmis tradiciškai susitikome paplepėti apie vaikus ir gyvenimą, diskusija pakrypo įdomia linkme – apie prietarus. Kai kone prisiekiau, kad vardų neatskleisiu, mamos tapo atviresnės...

Įspūdingas vaizdo įrašas, kaip iš tiesų gimdoje gyvena vaikelis (4)

Įspūdingas vaizdo įrašas, kaip iš tiesų gimdoje gyvena vaikelis
Devyni nėštumo mėnesiai sutilpo į keturias minutes. Kviečiame pamatyti trumpą vaizdo įrašą apie būsimo vaikelio gyvenimą gimdoje - nuo pradėjimo akimirkos iki gimimo.

Juokas pro ašaras: įdomiausi nėščiųjų prisiminimai (5)

Juokas pro ašaras: įdomiausi nėščiųjų prisiminimai
Nėštumo laikas dažnai vadinamas stebuklingu ir tai nė kiek nestebina – juk nieko nėra nuostabesnio nei nauja gyvybė.

Paskutiniai nėštumo mėnesiai: saldus miegas – įmanomas (3)

Paskutiniai nėštumo mėnesiai: saldus miegas – įmanomas
Miegas esamiems ir būsimiems tėveliams – brangiausia dovana. Su mintimi, kad miego gali trūkti gimus kūdikiui, daugelis susitaiko, tačiau dažnai būsimos mamos nustemba, kad gerai išsimiegoti gali būti sunku dar kūdikiui negimus.

Gydytojas – apie genetinius nėščiųjų tyrimus (4)

Gydytojas – apie genetinius nėščiųjų tyrimus
Beveik visos žmogaus ligos yra susijusios su genais, jiems tenka lemiamas vaidmuo sergant kai kuriomis paveldimomis ligomis.

Nėštumas ir peršalimo ligos: gydytojos komentaras (7)

Nėštumas ir peršalimo ligos: gydytojos komentaras
Sezoninės peršalimo ligos nė vienam nėra malonus dalykas, tačiau laukiantis jų norėtųsi išvengti ne tik dėl blogos savijautos, bet ir dėl gresiančių komplikacijų, galinčių atsiliepti vaisiaus sveikatai.

Būsimieji ir esamieji tėvai kviečiami į „Šeimų mokyklėlę“ (1)

Būsimieji ir esamieji tėvai kviečiami į „Šeimų mokyklėlę“
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Kiek svorio moteris priauga per nėštumą (9)

Kiek svorio moteris priauga per nėštumą
Kodėl viena nėščioji per devynis mėnesius priauga vos devynis kilogramus svorio, o kita – dvidešimt devynis? Atsakymo į šį klausimą mes nežinome, tačiau pabandykime išsiaiškinti, kaip pasiskirsto nėštumo metu priaugtas svoris.