Esu nėščia ir nuolat nervinuosi darbe - ką daryti?

 (4)
Nėščia moteris jaučiasi lyg devintame danguje - girdime vien tokias istorijas. Tačiau pasitaiko situacijų, kai būsimoji mama patiria stresą darbe, ir nerimauja, kaip tai atsilieps jos ir vaikelio sveikatai.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Iš skaitytojos laiško:

„Dirbu atsakingą vadovės darbą, kuris kiekvieną dieną verčia nervintis. Ar tai reiškia, kad laukdamasi vaikelio turėčiau jį mesti? Ar gali išgyvenamas stresas padaryti žalos mano nėštumui?"

Andrėja, 30 m., Vilnius

TAIP PAT SKAITYKITE:
Interviu su Beata Nicholson apie gyvenimą Lietuvoje grįžus iš Londono
9 žinomi Lietuvos vyrai, kuriems šiemet Tėčio diena - pirmoji

Konsultuoja psichologė psichoterapeutė dr. Agnė Matulaitė

Net ir didelis stresas per nėštumą nebūtinai skatina pogimdyminę depresiją. Gali atsitikti netgi priešingai - per nėštumą nebūta jokių stresų, o moteris susirgo depresija. Tad svarbu pačiai moteriai neįtikėti tokia tiesmuka sąsaja. Stiprūs įsitikinimai linkę pildytis.

O atsakydama į Andrėjos klausimą paskatinčiau ją pagalvoti, kodėl ji svarsto mesti darbą kaip tik šiuo metu. Paprastai moteriai įprastas streso lygis, kai ji atlieka prasmingą, įdomų darbą, nebūtinai žalingas jos nėštumui. Tačiau gal yra kažkas, kas ją verčia nerimauti? Apie tai vertėtų rimtai pagalvoti, galbūt pasikalbėti su mokančiu išklausyti žmogumi, ir tik tuomet priimti sprendimą. Tačiau labai svarbu žinoti, kad paliekant darbą taip pat gali kilti stiprus stresas, kartais gal net gerokai didesnis nei paprastai.

Dar trys dalykai, kaip sau galima padėti užgriuvus stresui:

1. Su artimu žmogumi išgerti po puodelį arbatos. Tai graži angliška tradicija, kuria verta pasinaudoti. Gurkšnojant arbatą galima atsipalaiduoti ir ramiai pasikalbėti apie tai, kas kelia įtampą.

2. Gali padėti apkabinimai, apsikabinimai. Kai artimas žmogus apkabina, paglosto galvą, kartais stresas ima ir atslūgsta.

3. Sportuoti, užsiimti kūryba, rūpintis gėlėmis, gamta, gyvūnais ar rasti kitą, kartais gal tik jums vienai tinkantį ir patinkantį streso šalinimo būdą.

Paklauskite pačios savęs, o ko man dabar norėtųsi labiausiai ir... padarykite tai. O kartais gal tiesiog reikia išsimiegoti.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Kauno klinikose - išmintingosios motinystės ir tėvystės pamokos

Kauno klinikose - išmintingosios motinystės ir tėvystės pamokos
Kauno klinikose vykusioje edukacinėje konferencijoje „Išmintingoji motinystė ir tėvystė" vaikelio besilaukiančioms šeimoms parodyta kita motinystės ir tėvystės pusė – grįsta mokslo įrodymais bei gera klinikine praktika.

Kaip nėštukei išsirinkti ją prižiūrėsiantį gydytoją?

Kaip nėštukei išsirinkti ją prižiūrėsiantį gydytoją?
Gydytojų patirtis rodo, kad maždaug 70 procentų besilaukiančių moterų ją ir vaikelį prižiūrėsiantį gydytoją renkasi pagal bendravimą.

Vėlyva motinystė: ką svarbu žinoti (8)

Vėlyva motinystė: ką svarbu žinoti
Psichologės Karolinos Gurskienės patarimai moterims, kurios vaikelio ima lauktis artėdamas link keturiasdešimtmečio.

Kokiuose produktuose gausu nėščiajai būtinos folio rūgšties

Kokiuose produktuose gausu nėščiajai būtinos folio rūgšties
Planuojate nėštumą arba jau laukiatės? Jums tikrai būtina vartoti folio rūgšties, kuri padeda vaikutį apsaugoti nuo apsigimimų.

Psichologės patarimai, kaip pasiruošti gimdymui (6)

Psichologės patarimai, kaip pasiruošti gimdymui
Likus mėnesiui ar dviem iki prognozuojamos vaiko gimimo dienos, daugelis nėščiųjų ne tik pradeda krautis daiktus, kurių prireiks ligoninėje, tačiau vis dažniau paskęsta apmąstymuose, kas jos ir vaikelio laukia, kokia bus ta didžioji diena?

Senoviniai lietuvių nėštumo ir gimdymo papročiai šiandien kelia nuostabą (33)

Senoviniai lietuvių nėštumo ir gimdymo papročiai šiandien kelia nuostabą
Gan dažnai, kai būsimoji mamytė sužino džiugią naujieną apie jos pilvelyje užsimezgusią gyvybę, skuba pasidalyti tuo su visu pasauliu – nuotrauka feisbuke tampa kone „privaloma". Oi, kaip pagrūmotų pirštu mūsų senolės, visa tai pamačiusios... Kuo skyrėsi senosios vaikelio laukimo ir gimdymo tradicijos nuo dabartinių?

Kuriam Zodiako ženklui nėštumas sukelia didžiausią stresą, o kuris atvirkščiai – pražysta (1)

Kuriam Zodiako ženklui nėštumas sukelia didžiausią stresą, o kuris atvirkščiai – pražysta
Kiekvienas Zodiako ženklas turi savo charakterio ypatumų, kurie pasireiškia ir moteriai pastojus, nėštumo metu. Jūsų dėmesiui – laukimo horoskopas 12 Zodiako ženklų.

Kaip pasiruošti gimdymui: dulos patarimai (1)

Kaip pasiruošti gimdymui: dulos patarimai
Dula, kūno ir judesio terapijos praktikė, Dulų asociacijos Valdybos narė, 3 vaikų mama Vilma Kraelskaitė dalijasi savo įžvalgomis apie pasiruošimą gimdymui.

5 drabužiai, be kurių neapsieina nė viena nėščioji (2)

5 drabužiai, be kurių neapsieina nė viena nėščioji
Nėštumo metu dėl pakitusių kūno formų moteriai tenka įsigyti naujų rūbų.

Fotografė netikėtu rakursu įamžina nėščiąsias

Fotografė netikėtu rakursu įamžina nėščiąsias
Fotografai, kurie specializuojasi fotografuodami nėščiąsias, nuolat ieško būdų, kaip vaikelio laukimą įamžinti ypatingai.

Nėščiųjų masažas: teisingai taikoma technika gali daryti stebuklus

Nėščiųjų masažas: teisingai taikoma technika gali daryti stebuklus
Visos moterys, kada nors laukusios vaikelio, ar netgi tėčiai, kuriems teko būti šalia, žino, koks džiaugsmingas, tačiau kartu ir varginantis gali būti šis periodas.

Apie šį pavojų, gresiantį nėščiosioms, turite žinoti (1)

Apie šį pavojų, gresiantį nėščiosioms, turite žinoti
Vaiko besilaukianti moteris nuolat lankosi pas gydytojus, stebinčius, ar mažylio vystymasis yra normalus, ir prižiūrinčius jos sveikatą.

Lengvas nėštumas: šios gudrybės jums labai padės (2)

Lengvas nėštumas: šios gudrybės jums labai padės
Kiekvienos moters nėštumas – atskira istorija. Vienoms devyni mėnesiai prabėga nepastebimai greitai, be jokių negalavimų ir net beveik neapribojus savo fizinio aktyvumo. Kitoms – viskas kardinaliai keičiasi, tenka labiau save prižiūrėti ir saugoti.

10 maisto produktų, kurie nėščiajai gali sukelti rimtą pavojų

10 maisto produktų, kurie nėščiajai gali sukelti rimtą pavojų
Kūdikio laukimasis – vienas gražiausių ir prasmingiausių etapų šeimos gyvenime. Nieko stebėtino, kad, pirmą kartą besilaukiančiai, moteriai gali kilti šimtai klausimų ir baimių. Juk joje augantis mažylis atrodo toks trapus.

Astrologinis nėštumo kalendorius nuo pradėjimo akimirkos iki gimdymo (4)

Astrologinis nėštumo kalendorius nuo pradėjimo akimirkos iki gimdymo
Nauja gyvybė po truputį beldžiasi į šį pasaulį – nėštumo laikotarpis be galo slėpiningas, kupinas laukimo, džiugesio ir, natūralu, nerimo. Jis – ypatingas.