Ką moterys renkasi mieliau - ginekologą vyrą ar moterį?

Šis klausimas neduoda ramybės daugeliui moterų, kurioms tenka rinktis gydytoją akušerį ginekologą nėštumo priežiūrai. Kas geriau - vyras ginekologas ar moteris ginekologė? Šį klausimą uždavėme jau gimdžiusioms jaunoms mamoms.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Greta, vieno sūnaus mama

„Nėštumo metu pakeičiau net tris gydytojus. Iš pradžių buvo taip, kad sužinojusi, kad laukiuosi, užsirašiau į privačią kliniką. Nežinojau nieko apie jos specialistus, rinkausi, kad būtų netoli darbo, užsirašiau pas kažką, kai buvo laisvų vietų ir nuėjau. Gydytoja moteris buvo vidutinio amžiaus, jos pavardė buvo „-ytė", tai nesu tikra, ar ji pati turi vaikų. Labai nepatiko bendravimo stilius, pasako žodį ir tyli. Atrodo, kad pati turiu viską žinoti ir nieko neklausinėti.

Padarė kelis tyrimus, echoskopiją, sumokėjau daugiau kaip 100 eurų ir nusprendžiau, kad pas ją daugiau neateisiu.

Užsirašiau į savo polikliniką, kur esu registruota, nemokamai tikrintis toliau nėštumo metu. Čia lankiausi penkis mėnesius, gydytoja buvo moteris, nebuvau labai patenkinta ja, bet ir prikibti per daug neturėjau prie nieko. Labiausiai nervindavo eilės ir laukimas. Užsirašai per pietų pertrauką, kad iš darbo galėtum nueiti, o tenka tiek pralaukti, kad į darbą sugrįžti prieš darbo pabaigą.

Tada draugė parekomendavo akušerį ginekologą vyrą, kuris priima gimdymus. Nuėjau pirmą kartą pas jį septintą mėnesį ir likusius kartus vaikščiojau pas jį. Jis man pasirodė toks inteligentiškas, ramių nervų, pasitikėjau, kad gimdymo metu jam šios savybės tikrai pravers. Likau patenkinta ir nėštumo priežiūra, ir gimdymu. Taigi, apibendrinant, galiu sakyti, kad ne lytis čia svarbiausia, o žmogaus asmeninės savybės, kartais moteris gydytoja gali būti pati negimdžiusi, ir tada ji nėščiąją supranta tiek, kiek ir bet kuris vyras gydytojas. Be to, rinkitės kliniką, kuri jums patogi pagal gyvenamąją vietą".

Karolina, dviejų vaikų mama

„Aš sąmoningai rinkausi gydytoją moterį. Nežinau, kodėl, bet maniau, kad jos yra labiau empatiškesnės, gali įsijausti į moters būseną, be to, jos pačios yra tai patyrusios, todėl įsivaizduoja, kad yra nuotaikų kaita per nėštumą, pykinimas, kiti pojūčiai, kurių vyras nėra pajautęs ir žino tik iš vadovėlių. Neslėpsiu, man ir drąsiau buvo eiti pas moterį, kažkaip tai intymiausia medicinos sritis, norisi, kad šalia būtų moteris. Aš suprantu, kad medikų yra visokių - ir profesionalių, atidžių, ir mažiau profesionalių. Kai yra „ekstra" situacija, tada nėra kada svarstyti, kokį gydytoją rinktis. Kai apendicitą atvažiuoji operuotis, nepradėsi aiškinti, ko tu nori. Tačiau nėštumas yra tokia būsena, kad nėra „ekstrinė" situacija, galima ramiai viską apgalvoti, pasirinkti norimą specialistą. Be to, tenka lankytis labai dažnai, kas mėnesį, o paskutinėm savaitėm - dar dažniau. Aš esu už moters teisę rinktis tai, kas jai geriausia".

Ką moterys renkasi mieliau - ginekologą vyrą ar moterį?
© Shutterstock nuotr.

Agnė, vieno vaiko mama

„Mano manymu, vyrai yra kruopštesni, atidesni ir malonesni. Mano tokia patirtis. Aš prieš rinkdamasi gydytoją nėštumo priežiūrai, tariausi su savo draugėmis. Jos papasakojo apie savo patirtis. Kas yra įdomiausia, kad kartais net su geriausia drauge nuomonė gali skirtis. Pavyzdžiui, viena pasakojo apie savo ginekologę kaip pačią nuostabiausią pasaulyje, esą ji atsako į visus klausimus, paguodžia, už rankos palaiko, žodžiu, nors prieš širdies dėk. Tuo tarpu kita tą pačią specialistę apibūdino kaip per daug plepančią ne į temą, per daug besikišančią į gyvenimą. Pasak jos, gydytojas turi būti dalykiškas ir „išlaikantis" pagarbų atstumą, o ne toks, kur kreipiasi: „Dukrele, mieloji"... Aš visą nėštumą lankiausi pas gydytoją ginekologą privačioje jo klinikoje, paskui gimdžiau su juo. Esu patenkinta, galiu rekomenduoti ir kitiems. Man buvo svarbu, kad jis labai patyręs, kad neskuba reikia ar nereikia siūlyti cezario pjūvio operacijos. Išklauso ir mano nuomonės, o tada labai protingai pataria".

Jolita, dviejų vaikų mama

„Man nesvarbu mediko lytis, svarbu, kad būtų žmogiškas, profesionalus, kad aš juo pasitikėčiau ir gerai jausčiausi. Nėštumo metu lankiausi pas vieną garsią medikę, kuri neretai matoma viešumoje, yra žinomas asmuo. Viskas gerai, neturiu didelių pastebėjimų, gal tik tai, kad ji buvo visada užsiėmusi. Atėjus pas ją tai telefonas skambėdavo, tai jos vėl kažkam prireikdavo. Iš tiesų turėdavo daug reikalų ir gal jautėsi šiokia tokia skuba. Galvoju, kad nežinomas medikas gal skirtų daugiau dėmesio ir laiko? Nors tai individualu. Kelis kartus, kai mano gydytoja atostogavo, ji rekomendavo nueiti pas savo kolegą, vyrą. Iš pradžių buvo tokia mintis, kad gal man bus nejauku, bet apžiūros buvo kuo puikiausios. Statistikos nežinau, bet manau, kad akušerių ginekologių yra daugiau, negu šios profesijos vyrų, todėl ir atsiliepimų apie jas daugiau galima surasti įvairiuose forumuose".

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Net 60 proc. nėščiųjų elgiasi rizikingai, atskleidė tyrimas gimdymo namuose (1)

Net 60 proc. nėščiųjų elgiasi rizikingai, atskleidė tyrimas gimdymo namuose
Net 60 proc. nėščiųjų nepaiso gydytojų rekomendacijų, rizikuodamos pakenkti būsimiems kūdikiams.

Kaip patenkinti vitaminų poreikį nesuvalgant nė vienos tabletės

Kaip patenkinti vitaminų poreikį nesuvalgant nė vienos tabletės
Nėštumo metu svarbūs ne vien vitaminai, bet ir mineralai bei mikroelementai. Kokių jų reikia ir kokiuose produktuose jų daugiausia?

Kodėl nėščioms moterims reikia glostyti savo pilvą

Kodėl nėščioms moterims reikia glostyti savo pilvą
Besilaukiančios moterys, nepatingėkite glostyti pilvų – kūdikiams tai patinka!

Kokie tyrimai skiriami nėščiajai

Kokie tyrimai skiriami nėščiajai
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos primena, kad vaikelio besilaukiantys tėvai turi rūpintis vaiko sveikata dar iki jo gimimo - lankytis reguliariai pas gydytojus, atlikti reikiamus tyrimus.

Kokia yra tikimybė, kad susilauksite ne vieno, o dvynukų ar net trynukų

Kokia yra tikimybė, kad susilauksite ne vieno, o dvynukų ar net trynukų
Jei nėštumas daugiavaisis, moters organizmui tenka kur kas didesnis krūvis nei įprastai, todėl būtina išskirtinė gydytojų priežiūra ir didesnės pačios būsimos mamos pastangos. Kiekvieno vaikelio gimimas yra ypatinga dovana tėvams, o gimę du ar trys sveiki mažyliai – jau tikras stebuklas.

Ar galima jausti artėjantį persileidimą?

Ar galima jausti artėjantį persileidimą?
Savaiminiu persileidimu baigiasi net iki 20 procentų visų nėštumų. Kai kurie jų įvyksta anksti, moteriai taip ir nesužinojus, kad ji laukiasi, o kai kurie būna skaudūs ir nutinka tada, kai pora apsidžiaugia nėštumu, praneša apie jį artimiesiems ir nekantriai laukia gimsiančio vaiko.

Kaip keičiasi moters higiena nėštumo metu

Kaip keičiasi moters higiena nėštumo metu
Nėštumo metu keičiasi moters kūnas, tad kaip turi keistis jo priežiūra ir higienos procedūros?

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra...
Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą
Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

Berniukas ar mergaitė? 3 originalūs būdai sužinoti vaiko lytį

Berniukas ar mergaitė? 3 originalūs būdai sužinoti vaiko lytį
Užsienyje, ypač JAV, labai populiarūs vakarėliai, kurių metu vaikelio besilaukianti pora visiems artimiesiems ir draugams atskleidžia savo būsimo vaikelio lytį.

Gripas ir nėštumas: svarbu žinoti

Gripas ir nėštumas: svarbu žinoti
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai įspėja, kad nėščios moterys, susirgusios gripu, gali patirti sunkių nėštumo komplikacijų. Jeigu laukiatės kūdikio, yra didesnė tikimybė sunkiai susirgti gripu, patekti į ligoninę, patirti priešlaikinį gimdymą.

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu
Yra vienintelis kartas gyvenime, kai moteris džiaugiasi, kai jai auga svoris - nėštumas. Kaip smagu neskaičiuoti kiekvieno centimetro aplink taliją, žinant, kad tai ženklas, jog vaikas auga, ir jam nieko netrūksta.

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje (2)

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje
Kai vaikas mamos gimdoje yra įsitaisęs sėdmenine pirmeiga, gydytojai pirmiausia svarsto cezario pjūvio operacijos galimybę.

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis (2)

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis
Visai gali būti, kad ateityje įprastas ultragarso tyrimo procedūras pakeis naujos kartos medicinos įranga, kuri leis gydytojams dar aiškiau matyti, kaip motinos gimdoje vystosi būsimasis vaikelis.

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti
Nėštumas – ypatingas laikotarpis kiekvienai moteriai, kurio metu reikia itin rūpintis savo sveikata. Šiuo laikotarpiu būtina galvoti ne tik apie tai, kad kūdikis sklandžiai vystytųsi, tačiau ir apie savo savijautą. Nėštumo metu gydytojai rekomenduoja moterims itin atidžiai rinktis, ką valgyti, ir pakeisti visus neteisingus mitybos įpročius.