Ką moterys renkasi mieliau - ginekologą vyrą ar moterį?

 (8)
Šis klausimas neduoda ramybės daugeliui moterų, kurioms tenka rinktis gydytoją akušerį ginekologą nėštumo priežiūrai. Kas geriau - vyras ginekologas ar moteris ginekologė? Šį klausimą uždavėme jau gimdžiusioms jaunoms mamoms.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Greta, vieno sūnaus mama

„Nėštumo metu pakeičiau net tris gydytojus. Iš pradžių buvo taip, kad sužinojusi, kad laukiuosi, užsirašiau į privačią kliniką. Nežinojau nieko apie jos specialistus, rinkausi, kad būtų netoli darbo, užsirašiau pas kažką, kai buvo laisvų vietų ir nuėjau. Gydytoja moteris buvo vidutinio amžiaus, jos pavardė buvo „-ytė", tai nesu tikra, ar ji pati turi vaikų. Labai nepatiko bendravimo stilius, pasako žodį ir tyli. Atrodo, kad pati turiu viską žinoti ir nieko neklausinėti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Konkurse "Gustavo nuotykiai" - net 10 kuprinių dovanų
Naujagimės gyvybę išgelbėjo tik stebuklas

Padarė kelis tyrimus, echoskopiją, sumokėjau daugiau kaip 200 litų ir nusprendžiau, kad pas ją daugiau neateisiu.

Užsirašiau į savo polikliniką, kur esu registruota, nemokamai tikrintis toliau nėštumo metu. Čia lankiausi penkis mėnesius, gydytoja buvo moteris, nebuvau labai patenkinta ja, bet ir prikibti per daug neturėjau prie nieko. Labiausiai nervindavo eilės ir laukimas. Užsirašai per pietų pertrauką, kad iš darbo galėtum nueiti, o tenka tiek pralaukti, kad į darbą sugrįžti prieš darbo pabaigą.

Tada draugė parekomendavo akušerį ginekologą vyrą, kuris priima gimdymus. Nuėjau pirmą kartą pas jį septintą mėnesį ir likusius kartus vaikščiojau pas jį. Jis man pasirodė toks inteligentiškas, ramių nervų, pasitikėjau, kad gimdymo metu jam šios savybės tikrai pravers. Likau patenkinta ir nėštumo priežiūra, ir gimdymu. Taigi, apibendrinant, galiu sakyti, kad ne lytis čia svarbiausia, o žmogaus asmeninės savybės, kartais moteris gydytoja gali būti pati negimdžiusi, ir tada ji nėščiąją supranta tiek, kiek ir bet kuris vyras gydytojas. Be to, rinkitės kliniką, kuri jums patogi pagal gyvenamąją vietą".

Karolina, dviejų vaikų mama

„Aš sąmoningai rinkausi gydytoją moterį. Nežinau, kodėl, bet maniau, kad jos yra labiau empatiškesnės, gali įsijausti į moters būseną, be to, jos pačios yra tai patyrusios, todėl įsivaizduoja, kad yra nuotaikų kaita per nėštumą, pykinimas, kiti pojūčiai, kurių vyras nėra pajautęs ir žino tik iš vadovėlių. Neslėpsiu, man ir drąsiau buvo eiti pas moterį, kažkaip tai intymiausia medicinos sritis, norisi, kad šalia būtų moteris. Aš suprantu, kad medikų yra visokių - ir profesionalių, atidžių, ir mažiau profesionalių. Kai yra „ekstra" situacija, tada nėra kada svarstyti, kokį gydytoją rinktis. Kai apendicitą atvažiuoji operuotis, nepradėsi aiškinti, ko tu nori. Tačiau nėštumas yra tokia būsena, kad nėra „ekstrinė" situacija, galima ramiai viską apgalvoti, pasirinkti norimą specialistą. Be to, tenka lankytis labai dažnai, kas mėnesį, o paskutinėm savaitėm - dar dažniau. Aš esu už moters teisę rinktis tai, kas jai geriausia".

Ką moterys renkasi mieliau - ginekologą vyrą ar moterį?
© Shutterstock nuotr.

Agnė, vieno vaiko mama

„Mano manymu, vyrai yra kruopštesni, atidesni ir malonesni. Mano tokia patirtis. Aš prieš rinkdamasi gydytoją nėštumo priežiūrai, tariausi su savo draugėmis. Jos papasakojo apie savo patirtis. Kas yra įdomiausia, kad kartais net su geriausia drauge nuomonė gali skirtis. Pavyzdžiui, viena pasakojo apie savo ginekologę kaip pačią nuostabiausią pasaulyje, esą ji atsako į visus klausimus, paguodžia, už rankos palaiko, žodžiu, nors prieš širdies dėk. Tuo tarpu kita tą pačią specialistę apibūdino kaip per daug plepančią ne į temą, per daug besikišančią į gyvenimą. Pasak jos, gydytojas turi būti dalykiškas ir „išlaikantis" pagarbų atstumą, o ne toks, kur kreipiasi: „Dukrele, mieloji"... Aš visą nėštumą lankiausi pas gydytoją ginekologą privačioje jo klinikoje, paskui gimdžiau su juo. Esu patenkinta, galiu rekomenduoti ir kitiems. Man buvo svarbu, kad jis labai patyręs, kad neskuba reikia ar nereikia siūlyti cezario pjūvio operacijos. Išklauso ir mano nuomonės, o tada labai protingai pataria".

Jolita, dviejų vaikų mama

„Man nesvarbu mediko lytis, svarbu, kad būtų žmogiškas, profesionalus, kad aš juo pasitikėčiau ir gerai jausčiausi. Nėštumo metu lankiausi pas vieną garsią medikę, kuri neretai matoma viešumoje, yra žinomas asmuo. Viskas gerai, neturiu didelių pastebėjimų, gal tik tai, kad ji buvo visada užsiėmusi. Atėjus pas ją tai telefonas skambėdavo, tai jos vėl kažkam prireikdavo. Iš tiesų turėdavo daug reikalų ir gal jautėsi šiokia tokia skuba. Galvoju, kad nežinomas medikas gal skirtų daugiau dėmesio ir laiko? Nors tai individualu. Kelis kartus, kai mano gydytoja atostogavo, ji rekomendavo nueiti pas savo kolegą, vyrą. Iš pradžių buvo tokia mintis, kad gal man bus nejauku, bet apžiūros buvo kuo puikiausios. Statistikos nežinau, bet manau, kad akušerių ginekologių yra daugiau, negu šios profesijos vyrų, todėl ir atsiliepimų apie jas daugiau galima surasti įvairiuose forumuose".

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Neplanuotas vėlyvas nėštumas: kaip nuvyti šalin juodas mintis (10)

Neplanuotas vėlyvas nėštumas: kaip nuvyti šalin juodas mintis
Vaikas jau užaugintas, gyvenimas teka sava vaga, ir štai - netikėta žinia apie nėštumą. Keturiasdešimtmetį peržengusi moteris ima natūraliai abejoti, kas dabar bus, ar susitvarkys ji su naujais gyvenimo iššūkiais?

Kaip kovoti su peršalimu nėštumo metu, kad nepakenktumėte kūdikiui

Kaip kovoti su peršalimu nėštumo metu, kad nepakenktumėte kūdikiui
Jei dažnas į peršalimą numoja ranka, nes mano, kad tai nėra liga, nėščia moteris turi į tai reaguoti labai rimtai.

Interviu su psichologe, kuris pakeis mūsų požiūrį į sapnus

Interviu su psichologe, kuris pakeis mūsų požiūrį į sapnus
Nėštumas – toks jautrus periodas, kai viskas atrodo taip jautru, ryšku, drauge ir trapu. Tai metas, kai labiau įsiklausome į save, į naujus potyrius ir pojūčius.

Nėščioji sužino, kad vaikas gims neįgalus: psichologės komentaras (5)

Nėščioji sužino, kad vaikas gims neįgalus: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė aptaria situaciją, kuomet nėštumo metu šeima sužino liūdną prognozę - moters nešiojamas vaikelis gims neįgalus arba dar blogiau - gimęs neturės daug šansų išgyventi.

Nėščiosioms gydytojai prieš kelis šimtus metų patardavo tai, nuo ko šiandien plaukai šiaušiasi (8)

Nėščiosioms gydytojai prieš kelis šimtus metų patardavo tai, nuo ko šiandien plaukai šiaušiasi
Kokių rekomendacijų nėščiosios sulaukdavo iš gydytojų maždaug prieš 150 metų ar dar seniau? Į dabartinius – sveikai maitintis, saikingai judėti, nevartoti alkoholio – jie anaiptol nelabai panašūs...

Gydytoja ginekologė: seksas per nėštumą ne tik kad galimas, bet ir reikalingas (32)

Gydytoja ginekologė: seksas per nėštumą ne tik kad galimas, bet ir reikalingas
Kai pastoja, keičiasi moters gyvenimas, tačiau vieno dalyko nevalia pamiršti – seksas su mylimu žmogumi turi tęstis, tik šiek tiek kitaip. Konsultuoja gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Nėščiosios kviečiamos į nemokamus muzikos terapijos užsiėmimus (1)

Nėščiosios kviečiamos į nemokamus muzikos terapijos užsiėmimus
Vilniuje gyvenančios ir vaikelio besilaukiančios būsimos mamos kviečiamos dalyvauti nemokamuose muzikos terapijos užsiėmimuose.

Nėštumas: apie šiuos pavojus turėtų žinoti kiekviena moteris

Nėštumas: apie šiuos pavojus turėtų žinoti kiekviena moteris
Kūdikio laukimasis – ypatingas metas visai šeimai. Tai didelių pasikeitimų, džiaugsmo, o kartu ir rūpesčio periodas.

Bus sprendžiama, ar leisti tėvams laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės

Bus sprendžiama, ar leisti tėvams laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad Seimas svarstys, ar leisti laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės.

Sportuoti nėštumo metu – sveika ar rizikinga?

Sportuoti nėštumo metu – sveika ar rizikinga?
Laukiantis mūsų kūnas ima keistis, kaip ir įpročiai bei poreikiai. Norime išsaugoti tai, kas sukelia džiaugsmą. Tai – gera savijauta ir, žinoma, grožis.

Už vairo sėdi nėščioji: ko nevalia pamiršti (3)

Už vairo sėdi nėščioji: ko nevalia pamiršti
Nėščios moterys vairuoja dėl daugybės priežasčių, tarp kurių patenka patogumo, saugumo, komforto ir laisvės argumentai.

Kaip iš tiesų jaučiasi vaikas pilve, kai nėščioji patiria stresą

Kaip iš tiesų jaučiasi vaikas pilve, kai nėščioji patiria stresą
Kokia yra nėščiosios emocijų įtaka vaisiui, svarsto psichologė Karolina Gurkienė.

10 argumentų, kodėl galėčiau būti vėl ir vėl nėščia (12)

10 argumentų, kodėl galėčiau būti vėl ir vėl nėščia
Kalbiname 10 mamų, kurios mums atsakė į klausimą: kodėl galėtų vėl ir vėl lauktis. Vienos jų jau turi dvi atžalas, kitos dar tik planuoja šeimos pagausėjimą, tačiau visos sutinka – tai neįkainuojama ir nepaprastai maloni patirtis kiekvienai moteriai.

Ar tikrai pastojusi moteris praranda dalį savo draugių: psichologės komentaras (13)

Ar tikrai pastojusi moteris praranda dalį savo draugių: psichologės komentaras
Pirmojo vaiko besilaukianti moteris jaučia, kad praranda drauges. Jai nebeįdomūs pašnekesiai apie klubus, vakarėlius ir jaunikių paieškas. Negi tikrai tai reiškia draugystės pabaigą?

Viena dažniausių nėščiųjų problemų – pykinimas

Viena dažniausių nėščiųjų problemų – pykinimas
Dauguma nėščiųjų patiria rytinį pykinimą. Simptomai būna įvairūs: vienas pykina ryte, kitos vemia, be to, kartais pykinimas pasireiškia ir dienos metu.