Ką moterys renkasi mieliau - ginekologą vyrą ar moterį?

Šis klausimas neduoda ramybės daugeliui moterų, kurioms tenka rinktis gydytoją akušerį ginekologą nėštumo priežiūrai. Kas geriau - vyras ginekologas ar moteris ginekologė? Šį klausimą uždavėme jau gimdžiusioms jaunoms mamoms.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Greta, vieno sūnaus mama

„Nėštumo metu pakeičiau net tris gydytojus. Iš pradžių buvo taip, kad sužinojusi, kad laukiuosi, užsirašiau į privačią kliniką. Nežinojau nieko apie jos specialistus, rinkausi, kad būtų netoli darbo, užsirašiau pas kažką, kai buvo laisvų vietų ir nuėjau. Gydytoja moteris buvo vidutinio amžiaus, jos pavardė buvo „-ytė", tai nesu tikra, ar ji pati turi vaikų. Labai nepatiko bendravimo stilius, pasako žodį ir tyli. Atrodo, kad pati turiu viską žinoti ir nieko neklausinėti.

Padarė kelis tyrimus, echoskopiją, sumokėjau daugiau kaip 100 eurų ir nusprendžiau, kad pas ją daugiau neateisiu.

Užsirašiau į savo polikliniką, kur esu registruota, nemokamai tikrintis toliau nėštumo metu. Čia lankiausi penkis mėnesius, gydytoja buvo moteris, nebuvau labai patenkinta ja, bet ir prikibti per daug neturėjau prie nieko. Labiausiai nervindavo eilės ir laukimas. Užsirašai per pietų pertrauką, kad iš darbo galėtum nueiti, o tenka tiek pralaukti, kad į darbą sugrįžti prieš darbo pabaigą.

Tada draugė parekomendavo akušerį ginekologą vyrą, kuris priima gimdymus. Nuėjau pirmą kartą pas jį septintą mėnesį ir likusius kartus vaikščiojau pas jį. Jis man pasirodė toks inteligentiškas, ramių nervų, pasitikėjau, kad gimdymo metu jam šios savybės tikrai pravers. Likau patenkinta ir nėštumo priežiūra, ir gimdymu. Taigi, apibendrinant, galiu sakyti, kad ne lytis čia svarbiausia, o žmogaus asmeninės savybės, kartais moteris gydytoja gali būti pati negimdžiusi, ir tada ji nėščiąją supranta tiek, kiek ir bet kuris vyras gydytojas. Be to, rinkitės kliniką, kuri jums patogi pagal gyvenamąją vietą".

Karolina, dviejų vaikų mama

„Aš sąmoningai rinkausi gydytoją moterį. Nežinau, kodėl, bet maniau, kad jos yra labiau empatiškesnės, gali įsijausti į moters būseną, be to, jos pačios yra tai patyrusios, todėl įsivaizduoja, kad yra nuotaikų kaita per nėštumą, pykinimas, kiti pojūčiai, kurių vyras nėra pajautęs ir žino tik iš vadovėlių. Neslėpsiu, man ir drąsiau buvo eiti pas moterį, kažkaip tai intymiausia medicinos sritis, norisi, kad šalia būtų moteris. Aš suprantu, kad medikų yra visokių - ir profesionalių, atidžių, ir mažiau profesionalių. Kai yra „ekstra" situacija, tada nėra kada svarstyti, kokį gydytoją rinktis. Kai apendicitą atvažiuoji operuotis, nepradėsi aiškinti, ko tu nori. Tačiau nėštumas yra tokia būsena, kad nėra „ekstrinė" situacija, galima ramiai viską apgalvoti, pasirinkti norimą specialistą. Be to, tenka lankytis labai dažnai, kas mėnesį, o paskutinėm savaitėm - dar dažniau. Aš esu už moters teisę rinktis tai, kas jai geriausia".

Ką moterys renkasi mieliau - ginekologą vyrą ar moterį?
© Shutterstock nuotr.

Agnė, vieno vaiko mama

„Mano manymu, vyrai yra kruopštesni, atidesni ir malonesni. Mano tokia patirtis. Aš prieš rinkdamasi gydytoją nėštumo priežiūrai, tariausi su savo draugėmis. Jos papasakojo apie savo patirtis. Kas yra įdomiausia, kad kartais net su geriausia drauge nuomonė gali skirtis. Pavyzdžiui, viena pasakojo apie savo ginekologę kaip pačią nuostabiausią pasaulyje, esą ji atsako į visus klausimus, paguodžia, už rankos palaiko, žodžiu, nors prieš širdies dėk. Tuo tarpu kita tą pačią specialistę apibūdino kaip per daug plepančią ne į temą, per daug besikišančią į gyvenimą. Pasak jos, gydytojas turi būti dalykiškas ir „išlaikantis" pagarbų atstumą, o ne toks, kur kreipiasi: „Dukrele, mieloji"... Aš visą nėštumą lankiausi pas gydytoją ginekologą privačioje jo klinikoje, paskui gimdžiau su juo. Esu patenkinta, galiu rekomenduoti ir kitiems. Man buvo svarbu, kad jis labai patyręs, kad neskuba reikia ar nereikia siūlyti cezario pjūvio operacijos. Išklauso ir mano nuomonės, o tada labai protingai pataria".

Jolita, dviejų vaikų mama

„Man nesvarbu mediko lytis, svarbu, kad būtų žmogiškas, profesionalus, kad aš juo pasitikėčiau ir gerai jausčiausi. Nėštumo metu lankiausi pas vieną garsią medikę, kuri neretai matoma viešumoje, yra žinomas asmuo. Viskas gerai, neturiu didelių pastebėjimų, gal tik tai, kad ji buvo visada užsiėmusi. Atėjus pas ją tai telefonas skambėdavo, tai jos vėl kažkam prireikdavo. Iš tiesų turėdavo daug reikalų ir gal jautėsi šiokia tokia skuba. Galvoju, kad nežinomas medikas gal skirtų daugiau dėmesio ir laiko? Nors tai individualu. Kelis kartus, kai mano gydytoja atostogavo, ji rekomendavo nueiti pas savo kolegą, vyrą. Iš pradžių buvo tokia mintis, kad gal man bus nejauku, bet apžiūros buvo kuo puikiausios. Statistikos nežinau, bet manau, kad akušerių ginekologių yra daugiau, negu šios profesijos vyrų, todėl ir atsiliepimų apie jas daugiau galima surasti įvairiuose forumuose".

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Kas moteris labiausiai erzina nėštumo metu

Kas moteris labiausiai erzina nėštumo metu
„Tavo vaiko“ socialinio tinklo "Facebook" paskyroje uždavę klausimą, kas labiausiai erzino mamas nėštumo metu, sulaukėme daug įdomių atsakymų. Paskaitykite, gal atpažinsite ir save.

Ar seksas nėštumo metu tikrai nekenkia būsimam vaikui?

Ar seksas nėštumo metu tikrai nekenkia būsimam vaikui?
Seksas nėštumo metu neretai vis dar yra tabu: apie tai savo gydytojų drovisi klausti nėščiosios, ne visada šiuos klausimus aptaria ir medikai, manydami, kad čia ir taip viskas yra aišku, ką čia daug kalbėti. O kalbėti yra apie ką.

Nėščiosios viešuoju transportu Vilniuje keliaus saugiau

Nėščiosios viešuoju transportu Vilniuje keliaus saugiau
„Čia vienu daugiau". Nuo šiandien tokiu ženkliuku pasipuošusias būsimas mamas vis dažniau pastebėsite sostinės viešajame transporte.

Kokių gyvenimo malonumų turi atsisakyti nėščioji? Atsako gydytoja

Kokių gyvenimo malonumų turi atsisakyti nėščioji? <span style="color: #ff0000;"><sup>Atsako gydytoja</sup></span>
Būsimoms mamoms, ypač besilaukiančioms pirmojo vaiko, kyla daug klausimų ir abejonių, kas yra leistina nėštumo metu, o nuo ko geriau susilaikyti.

Ar negimęs kūdikis jaučia mamos stresą ir džiaugsmą?

Ar negimęs kūdikis jaučia mamos stresą ir džiaugsmą?
Kiekviena mama nori, kad vaikelis jos įsčiose bręstų ir gimtų laimingas. Tačiau aplinkybės ne visuomet būna palankios. Netgi laukiamas vaikas jį nešiojančiai moteriai kartais tampa nemielas, vargina ją. Ir visa tai vaikui teks ištverti pilve? Gal geriau iš visų jėgų slopinti neigiamas emocijas?

Nėščiosios Vilniuje kviečiamos atsiimti po dovanėlę

Nėščiosios Vilniuje kviečiamos atsiimti po dovanėlę
Ar viešajame transporte pastebite besilaukiančias moteris? Ar užleidžiate joms vietą ir stengiatės pasirūpinti jų saugumu? Ar važiuojate dėmesį nukreipę kitur ir nematote būsimųjų mamų?

Ieškomos nėščiosios dalyvauti unikaliame Dainų šventės projekte (PAPILDYTA)

Ieškomos nėščiosios dalyvauti unikaliame Dainų šventės projekte <sup style="font-family: yui-tmp;">(PAPILDYTA)</sup>
Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos…“ vyks šių metų birželio 30 – liepos 6 dienomis. Jeigu šiuo metu laukiatės vaikelio ir esate geros savijautos, turite unikalią progą tapti šios išskirtinės šventės dalimi.

Nėščiosios mitybos problemos: kaip sau padėti be vaistų

Nėščiosios mitybos problemos: kaip sau padėti be vaistų
Kai nėštumas persirita į antrą pusę, nemalonus ir deginantis pojūtis už krūtinkaulio, rūgštus skonis burnoje neaplenkia net kas antros moters. Susitaikyti ar kreiptis į gydytoją?

3 gyvybiškai svarbūs mikroelementai nėščiajai ir žindančiai (1)

3 gyvybiškai svarbūs mikroelementai nėščiajai ir žindančiai
Ką vertėtų žinoti planuojančioms pastoti, besilaukiančioms bei žindančioms moterims?

20 įdomių faktų apie nėštumą

20 įdomių faktų apie nėštumą
Kokią savaitės dieną gimsta daugiausiai naujagimių? Kuo nuo kitų kūdikių skiriasi gimusieji gegužės mėnesį? Šie ir kiti įdomieji nėštumo faktai - mūsų parengtoje apžvalgoje.

Dvi medžiagos, kurios nėštumo metu yra niekuo nepakeičiamos

Dvi medžiagos, kurios nėštumo metu yra niekuo nepakeičiamos
Svarbu atminti, kad bent dviejų medžiagų per nėštumą ignoruoti nevertėtų – folio rūgšties ir vitamino D3. Kuo jos tokios svarbios?

Tiesa ar melas? Populiariausi mitai apie nėštumą (1)

Tiesa ar melas? Populiariausi mitai apie nėštumą
Įvairiais prietarais ir mitais mūsų proseneliai apipindavo tas kasdienio gyvenimo sferas, kurių gerai nenumanydavo. Viena tokių - nėštumo periodas.

Kodėl nėščioms moterims sveika patirti orgazmą

Kodėl nėščioms moterims sveika patirti orgazmą
Turime gerų žinių būsimoms mamoms: orgazmas nėštumo metu ne tik leistinas, bet ir rekomenduojamas. 4 priežastys, kodėl nėštumo metu verta mylėtis ir atsipalaiduoti.

Kaip apsisaugoti nuo strijų: 5 veiksmingi patarimai

Kaip apsisaugoti nuo strijų: 5 veiksmingi patarimai
Ką reikia žinoti apie gana dažnai nėštumo metu išryškėjančias strijas? Kaip jų išvengti?

Ko geriau nevalgyti nėščiai moteriai

Ko geriau nevalgyti nėščiai moteriai
Kokių maisto produktų geriau vengti nėštumo metu?