Kaip nustatyti būsimo vaiko lytį, kai to dar niekas nežino

 (10)
Jei esate nėščia ir negalite nė pagalvoti apie patiekalus, kuriuos anksčiau mėgote - ar apskritai apie bet kokį maistą - greičiausiai, laukiatės berniuko, teigiama naujame tyrime.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Lenkų tyrėjai išsiaiškino, kad pirmuosius du nėštumo trimestrus berniukų besilaukiančios moterys labiau nei moterys, besilaukiančios mergaičių jaučia atgrasumą maistui. Tyrimo išvados buvo paskelbtos žurnale „Physiology and Behavior".

Teoriją, kad motinos bjaurėjimasis maistu užprogramuotas, siekiant apsaugoti vyriškos lyties embrioną (būtent jie, kaip parodė kiti tyrimai, yra labiau pažeidžiami, nei moteriškos lyties embrionai) iškėlė Agnieszka Żelaźniewicz ir jos kolega iš Lenkijos Vroclavo universiteto. Šis šlykštėjimosi maistu jausmas gali skirtis nuo nėštumo pykinimo, nors jie greičiausiai ir yra susiję.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip tinkamai pasiruošti gimdymui
Kaip dvynukus auginti sekasi Alai Pugačiovai ir Maksimui Galkinui

Žmonės nuo seno bando sukurti teoriją, kaip nuspėti dar negimusio kūdikio lytį, bet šis tyrimas yra pirmasis atliktas moksliniu lygmeniu.

Mėginimas nuspėti kūdikio lytį iki gimimo gali atrodyti keistas šiais laikais, kai egzistuoja ultragarso aparatas, padedantis gana tiksliai atsakyti į šį aktualų klausimą. Akušerijos ginekologijos daktarė Diana Bitner teigia, kad nemažai porų vengia tyrimų ultragarsu, bet kūdikio lytį sužinoti nori.

„Yra porų, kurios nenori sužinoti kūdikio lyties tirdamiesi ultragarsu, jiems įdomiau spėlioti",- sako D. Bitner. Ji priduria, kad naująjį metodą galima pavadinti „Dvokiančių kojinių testu" ir įtraukti į ilgą išbandytų, nors ir ne visada veiksmingų metodikų, padedančių atspėti kūdikio lytį iki gimimo, sąrašą.

Pavyzdžiui, vienas iš nustatymo metodų – pagal pilvo padėtį. Sakoma, kad jei nėščiosios pilvas nusileidęs gan žemai, reiškia, gims berniukas, o jei jis aukštai – mergaitė. Įdomu tai, kad žirgų augintojai taiko panašią metodiką nuspėdami kumeliuko lytį: jei kumelės pilvas platus, reiškia, ji atsives kumelaitę, o jei nusileidęs žemai, reiškia, gims kumeliukas.

Kitas nuo senų laikų populiarus spėjimo būdasšvytuoklės testas. „Reikia paimti adatą, pririšti ją prie siūlo ir iškelti virš mamos pilvo, – aiškina ji. – Jei adata ims suktis pagal laikrodžio rodyklę – gims mergaitė, o jei prieš laikrodžio rodyklę – berniukas."

Kaip nustatyti būsimo vaiko lytį, kai to dar niekas nežino
Liaudyje sklando daug prietarų, kaip pagal įvairius požymius atspėti vaiko lytį jam dar negimus
© Vida Press

Naujojo tyrimo autoriai tvirtina, kad moters pasišlykštėjimo maistu pojūtis susijęs su jos imunine sistema, kuri bando apsaugoti augantį vaisių. A. Żelaźniewicz teigimu, bjaurėjimasis maistu skirtas apsaugoti itin pažeidžiamą vyriškos lyties embrioną, kad jį nešiojanti mama laikytųsi atokiau nuo neaiškių maisto medžiagų.

Norėdami patikrinti šią teoriją, tyrėjai pasikvietė 92 nėščias moteris ir paprašė jų pirmojo, antrojo ir trečiojo nėštumo trimestro metu užpildyti anketą, skirtą patikrinti jautrumo maistui ir kvapams lygį. Moterų buvo paprašyta įvertinti pykinimo, kurį jos jaučia perskaičiusios konkrečius scenarijus, lygį nuo vieno iki penkių balų. Scenarijų pavyzdžiai: „Gurkštelėjusios limonado pastebite, kad tai ta pati stiklinė, iš kurios ką tik gėrė jūsų pažįstamas", „Man būtų nemalonu užsukus į biologijos kabinetą pamatyti tikrą preparuotą žmogaus ranką stiklainyje", „Man nepatiktų, jei parke man kelią perbėgtų žiurkė" ir pan.

Paaiškėjo, kad pirmąjį ir antrąjį trimestrą berniukus nešiojančios moterys daug labiau šlykštisi minėtomis situacijomis, nei moterys, nešiojančios mergaites.

D. Bitner nėra tikra, kad „Dvokiančių kojinių testas" yra tikslesnis, nei kiti liaudyje nuo seno žinomi kūdikio lyties spėjimo būdai, tačiau tyrėjų išdėstyta teorija, susiejanti pykinimą su imunine sistema, jai atrodo intriguojanti.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti
Nėštumas – ypatingas laikotarpis kiekvienai moteriai, kurio metu reikia itin rūpintis savo sveikata. Šiuo laikotarpiu būtina galvoti ne tik apie tai, kad kūdikis sklandžiai vystytųsi, tačiau ir apie savo savijautą. Nėštumo metu gydytojai rekomenduoja moterims itin atidžiai rinktis, ką valgyti, ir pakeisti visus neteisingus mitybos įpročius.

3 populiarūs nėštumo prietarai: tikėti ar ne?

3 populiarūs nėštumo prietarai: tikėti ar ne?
Nėštumas net ir šiais laikais apipintais daug mitų, tai paslaptingas laikotarpis, kuomet ne visada klausome proto balso ir logiškų paaiškinimų. Ką jau kalbėti apie mūsų protėvius, kurie nėštumo metu turėjo daug draudimų ir prietarų.

Pykinimas nėštumo metu: kas padeda efektyviausiai

Pykinimas nėštumo metu: kas padeda efektyviausiai
Vienas nėštukes pykina taip smarkiai, kad net gyvenimas tampa nemielas, kitoms pasiseka labiau ir blogumą jaučia tik retkarčiais, o dar kitos džiaugiasi visai to prasto jausmo nepatyrusios. Kaip gelbėjasi mamos, kai būna labai negera?

Nėštumas ir kraujo spaudimas: svarbu žinoti

Nėštumas ir kraujo spaudimas: svarbu žinoti
Padidėjęs arba pernelyg mažas kraujo spaudimas - nereta nėščiųjų problema. Nepamirškite to aptarti savo vizito pas gydytoją metu, na, o mes pateikiame svarbiausiąją informaciją apie kraujo spaudimą.

Džiaugtis nėštumu dažnai trukdo baimės: 10 dažniausių (2)

Džiaugtis nėštumu dažnai trukdo baimės: 10 dažniausių
Nėštumas – nauja būsena, kuri neretai moterį ne tik džiugina, bet ir šiek tiek gąsdina. Gera žinia yra ta, kad truputėlį jaudintis yra normalu, ir panašiai jaučiasi dauguma nėščiųjų. Kas kita, jei baimė tokia didelė, kad pradeda trukdyti, tuomet kreiptis pagalbos – būtina.

Tyrimai, kurių neišvengsite

Tyrimai, kurių neišvengsite
Kaip dažnai nėštumo metu teks lankytis pas gydytoją ir kokie tyrimai bus atliekami? Trumpai drūtai apie nėščiosios sveikatos priežiūrą.

Atviras pokalbis su mamomis: nėštumas – labiau džiaugsmas ar kančia

Atviras pokalbis su mamomis: nėštumas – labiau džiaugsmas ar kančia
Vienos nėštukės patiria kone euforiją – jos gerai jaučiasi, nekamuoja pykinimas, tad drąsiai gali vaikelio laukimą vadinti džiaugsmingu, kitoms taip paprasta nebūna: pykina, gresia persileidimas arba tiesiog... galvoje sumaištis.

Keisčiausi nėščiųjų įgeidžiai: silkė su pienu, kalnas citrinų ir žalia žuvis (1)

Keisčiausi nėščiųjų įgeidžiai: silkė su pienu, kalnas citrinų ir žalia žuvis
Silkė su pienu, kilogramas citrinų, kalnas raugintų agurkėlių... Net nenumanysi, ko užsimanys nėštukė! Klausiame mamų, kokio maisto jos labiausiai norėjo, kai laukėsi, ir į kokį net pažvelgti negalėjo.

Kaip atpažinti ankstyvuosius sepsio simptomus ir užkirsti kelią nelaimei

Kaip atpažinti ankstyvuosius sepsio simptomus ir užkirsti kelią nelaimei
Pasaulyje nuo sepsio kasmet miršta apie 100 tūkstančių nėščiųjų ir gimdyvių bei milijonas naujagimių.

Alkoholio poveikis būsimo vaiko sveikatai

Alkoholio poveikis būsimo vaiko sveikatai
Alkoholis (etanolis, etilo alkoholis) yra legaliai vartojama medžiaga, kuri priklauso teratogenams. Teratogenas – bet koks egzogeninis veiksnys (cheminis, biologinis ar fizinis), kuris, veikdamas embrioną ir vaisių, sutrikdo normalią raidą ir lemia anomalijų atsiradimą.

Pastojau po pagalbinio apvaisinimo: pasakyti aplinkiniams ar slėpti (36)

Pastojau po pagalbinio apvaisinimo: pasakyti aplinkiniams ar slėpti
Nevaisingumą gydančių specialistų paslaugomis naudojasi daug šeimų, negalinčių įprastu būdu susilaukti vaikų. Ar reikia apie tai atvirai papasakoti giminaičiams ir draugams?

Gydytojas pataria, ką svarbu žinoti apie nėščiųjų ultragarso tyrimą

Gydytojas pataria, ką svarbu žinoti apie nėščiųjų ultragarso tyrimą
Pirmosios kūdikio nuotraukos, atliktos ultragarso tyrimo metu, dar iki vaikelio gimimo apkeliauja visus šeimos narius bei artimuosius. Pranešime spaudai informuojama apie tai, ką nėščioji ir jos artimieji turi žinoti apie ultragarso tyrimą.

Neplanuotas vėlyvas nėštumas: kaip nuvyti šalin juodas mintis (15)

Neplanuotas vėlyvas nėštumas: kaip nuvyti šalin juodas mintis
Vaikas jau užaugintas, gyvenimas teka sava vaga, ir štai - netikėta žinia apie nėštumą. Keturiasdešimtmetį peržengusi moteris ima natūraliai abejoti, kas dabar bus, ar susitvarkys ji su naujais gyvenimo iššūkiais?

Kaip kovoti su peršalimu nėštumo metu, kad nepakenktumėte kūdikiui

Kaip kovoti su peršalimu nėštumo metu, kad nepakenktumėte kūdikiui
Jei dažnas į peršalimą numoja ranka, nes mano, kad tai nėra liga, nėščia moteris turi į tai reaguoti labai rimtai.

Interviu su psichologe, kuris pakeis mūsų požiūrį į sapnus

Interviu su psichologe, kuris pakeis mūsų požiūrį į sapnus
Nėštumas – toks jautrus periodas, kai viskas atrodo taip jautru, ryšku, drauge ir trapu. Tai metas, kai labiau įsiklausome į save, į naujus potyrius ir pojūčius.