Kaip nustatyti būsimo vaiko lytį, kai to dar niekas nežino

 (10)
Jei esate nėščia ir negalite nė pagalvoti apie patiekalus, kuriuos anksčiau mėgote - ar apskritai apie bet kokį maistą - greičiausiai, laukiatės berniuko, teigiama naujame tyrime.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Lenkų tyrėjai išsiaiškino, kad pirmuosius du nėštumo trimestrus berniukų besilaukiančios moterys labiau nei moterys, besilaukiančios mergaičių jaučia atgrasumą maistui. Tyrimo išvados buvo paskelbtos žurnale „Physiology and Behavior".

Teoriją, kad motinos bjaurėjimasis maistu užprogramuotas, siekiant apsaugoti vyriškos lyties embrioną (būtent jie, kaip parodė kiti tyrimai, yra labiau pažeidžiami, nei moteriškos lyties embrionai) iškėlė Agnieszka Żelaźniewicz ir jos kolega iš Lenkijos Vroclavo universiteto. Šis šlykštėjimosi maistu jausmas gali skirtis nuo nėštumo pykinimo, nors jie greičiausiai ir yra susiję.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip tinkamai pasiruošti gimdymui
Kaip dvynukus auginti sekasi Alai Pugačiovai ir Maksimui Galkinui

Žmonės nuo seno bando sukurti teoriją, kaip nuspėti dar negimusio kūdikio lytį, bet šis tyrimas yra pirmasis atliktas moksliniu lygmeniu.

Mėginimas nuspėti kūdikio lytį iki gimimo gali atrodyti keistas šiais laikais, kai egzistuoja ultragarso aparatas, padedantis gana tiksliai atsakyti į šį aktualų klausimą. Akušerijos ginekologijos daktarė Diana Bitner teigia, kad nemažai porų vengia tyrimų ultragarsu, bet kūdikio lytį sužinoti nori.

„Yra porų, kurios nenori sužinoti kūdikio lyties tirdamiesi ultragarsu, jiems įdomiau spėlioti",- sako D. Bitner. Ji priduria, kad naująjį metodą galima pavadinti „Dvokiančių kojinių testu" ir įtraukti į ilgą išbandytų, nors ir ne visada veiksmingų metodikų, padedančių atspėti kūdikio lytį iki gimimo, sąrašą.

Pavyzdžiui, vienas iš nustatymo metodų – pagal pilvo padėtį. Sakoma, kad jei nėščiosios pilvas nusileidęs gan žemai, reiškia, gims berniukas, o jei jis aukštai – mergaitė. Įdomu tai, kad žirgų augintojai taiko panašią metodiką nuspėdami kumeliuko lytį: jei kumelės pilvas platus, reiškia, ji atsives kumelaitę, o jei nusileidęs žemai, reiškia, gims kumeliukas.

Kitas nuo senų laikų populiarus spėjimo būdasšvytuoklės testas. „Reikia paimti adatą, pririšti ją prie siūlo ir iškelti virš mamos pilvo, – aiškina ji. – Jei adata ims suktis pagal laikrodžio rodyklę – gims mergaitė, o jei prieš laikrodžio rodyklę – berniukas."

Kaip nustatyti būsimo vaiko lytį, kai to dar niekas nežino
Liaudyje sklando daug prietarų, kaip pagal įvairius požymius atspėti vaiko lytį jam dar negimus
© Vida Press

Naujojo tyrimo autoriai tvirtina, kad moters pasišlykštėjimo maistu pojūtis susijęs su jos imunine sistema, kuri bando apsaugoti augantį vaisių. A. Żelaźniewicz teigimu, bjaurėjimasis maistu skirtas apsaugoti itin pažeidžiamą vyriškos lyties embrioną, kad jį nešiojanti mama laikytųsi atokiau nuo neaiškių maisto medžiagų.

Norėdami patikrinti šią teoriją, tyrėjai pasikvietė 92 nėščias moteris ir paprašė jų pirmojo, antrojo ir trečiojo nėštumo trimestro metu užpildyti anketą, skirtą patikrinti jautrumo maistui ir kvapams lygį. Moterų buvo paprašyta įvertinti pykinimo, kurį jos jaučia perskaičiusios konkrečius scenarijus, lygį nuo vieno iki penkių balų. Scenarijų pavyzdžiai: „Gurkštelėjusios limonado pastebite, kad tai ta pati stiklinė, iš kurios ką tik gėrė jūsų pažįstamas", „Man būtų nemalonu užsukus į biologijos kabinetą pamatyti tikrą preparuotą žmogaus ranką stiklainyje", „Man nepatiktų, jei parke man kelią perbėgtų žiurkė" ir pan.

Paaiškėjo, kad pirmąjį ir antrąjį trimestrą berniukus nešiojančios moterys daug labiau šlykštisi minėtomis situacijomis, nei moterys, nešiojančios mergaites.

D. Bitner nėra tikra, kad „Dvokiančių kojinių testas" yra tikslesnis, nei kiti liaudyje nuo seno žinomi kūdikio lyties spėjimo būdai, tačiau tyrėjų išdėstyta teorija, susiejanti pykinimą su imunine sistema, jai atrodo intriguojanti.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Gydytojos patarimai nėščiosioms, kad nėštumas būtų sklandus ir harmoningas

Gydytojos patarimai nėščiosioms, kad nėštumas būtų sklandus ir harmoningas
Nė vienai nėštukei nėra naujiena, kad laukiantis reikėtų atsisakyti žalingų įpročių ir prižiūrėti savo mitybą. Tačiau norint užtikrinti puikią savijautą ir sklandų bei ramų nėštumą, vien to nepakanka.

Sportas nėštumo laikotarpiu: pasakykite „ne“ dviračiui ir riedučiams

Sportas nėštumo laikotarpiu: pasakykite „ne“ dviračiui ir riedučiams
Nuomonė, kad nėštumo metu moteris negali arba neturi aktyviai sportuoti, yra visiškai pasenusi.

Kas moteris labiausiai erzina nėštumo metu

Kas moteris labiausiai erzina nėštumo metu
„Tavo vaiko“ socialinio tinklo "Facebook" paskyroje uždavę klausimą, kas labiausiai erzino mamas nėštumo metu, sulaukėme daug įdomių atsakymų. Paskaitykite, gal atpažinsite ir save.

Ar seksas nėštumo metu tikrai nekenkia būsimam vaikui?

Ar seksas nėštumo metu tikrai nekenkia būsimam vaikui?
Seksas nėštumo metu neretai vis dar yra tabu: apie tai savo gydytojų drovisi klausti nėščiosios, ne visada šiuos klausimus aptaria ir medikai, manydami, kad čia ir taip viskas yra aišku, ką čia daug kalbėti. O kalbėti yra apie ką.

Nėščiosios viešuoju transportu Vilniuje keliaus saugiau

Nėščiosios viešuoju transportu Vilniuje keliaus saugiau
„Čia vienu daugiau". Nuo šiandien tokiu ženkliuku pasipuošusias būsimas mamas vis dažniau pastebėsite sostinės viešajame transporte.

Kokių gyvenimo malonumų turi atsisakyti nėščioji? Atsako gydytoja

Kokių gyvenimo malonumų turi atsisakyti nėščioji? <span style="color: #ff0000;"><sup>Atsako gydytoja</sup></span>
Būsimoms mamoms, ypač besilaukiančioms pirmojo vaiko, kyla daug klausimų ir abejonių, kas yra leistina nėštumo metu, o nuo ko geriau susilaikyti.

Ar negimęs kūdikis jaučia mamos stresą ir džiaugsmą?

Ar negimęs kūdikis jaučia mamos stresą ir džiaugsmą?
Kiekviena mama nori, kad vaikelis jos įsčiose bręstų ir gimtų laimingas. Tačiau aplinkybės ne visuomet būna palankios. Netgi laukiamas vaikas jį nešiojančiai moteriai kartais tampa nemielas, vargina ją. Ir visa tai vaikui teks ištverti pilve? Gal geriau iš visų jėgų slopinti neigiamas emocijas?

Nėščiosios Vilniuje kviečiamos atsiimti po dovanėlę

Nėščiosios Vilniuje kviečiamos atsiimti po dovanėlę
Ar viešajame transporte pastebite besilaukiančias moteris? Ar užleidžiate joms vietą ir stengiatės pasirūpinti jų saugumu? Ar važiuojate dėmesį nukreipę kitur ir nematote būsimųjų mamų?

Ieškomos nėščiosios dalyvauti unikaliame Dainų šventės projekte (PAPILDYTA)

Ieškomos nėščiosios dalyvauti unikaliame Dainų šventės projekte <sup style="font-family: yui-tmp;">(PAPILDYTA)</sup>
Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos…“ vyks šių metų birželio 30 – liepos 6 dienomis. Jeigu šiuo metu laukiatės vaikelio ir esate geros savijautos, turite unikalią progą tapti šios išskirtinės šventės dalimi.

Nėščiosios mitybos problemos: kaip sau padėti be vaistų

Nėščiosios mitybos problemos: kaip sau padėti be vaistų
Kai nėštumas persirita į antrą pusę, nemalonus ir deginantis pojūtis už krūtinkaulio, rūgštus skonis burnoje neaplenkia net kas antros moters. Susitaikyti ar kreiptis į gydytoją?

3 gyvybiškai svarbūs mikroelementai nėščiajai ir žindančiai (1)

3 gyvybiškai svarbūs mikroelementai nėščiajai ir žindančiai
Ką vertėtų žinoti planuojančioms pastoti, besilaukiančioms bei žindančioms moterims?

20 įdomių faktų apie nėštumą

20 įdomių faktų apie nėštumą
Kokią savaitės dieną gimsta daugiausiai naujagimių? Kuo nuo kitų kūdikių skiriasi gimusieji gegužės mėnesį? Šie ir kiti įdomieji nėštumo faktai - mūsų parengtoje apžvalgoje.

Dvi medžiagos, kurios nėštumo metu yra niekuo nepakeičiamos

Dvi medžiagos, kurios nėštumo metu yra niekuo nepakeičiamos
Svarbu atminti, kad bent dviejų medžiagų per nėštumą ignoruoti nevertėtų – folio rūgšties ir vitamino D3. Kuo jos tokios svarbios?

Tiesa ar melas? Populiariausi mitai apie nėštumą (1)

Tiesa ar melas? Populiariausi mitai apie nėštumą
Įvairiais prietarais ir mitais mūsų proseneliai apipindavo tas kasdienio gyvenimo sferas, kurių gerai nenumanydavo. Viena tokių - nėštumo periodas.

Kodėl nėščioms moterims sveika patirti orgazmą

Kodėl nėščioms moterims sveika patirti orgazmą
Turime gerų žinių būsimoms mamoms: orgazmas nėštumo metu ne tik leistinas, bet ir rekomenduojamas. 4 priežastys, kodėl nėštumo metu verta mylėtis ir atsipalaiduoti.