Kas vėlai gimdo - ilgiau gyvena?

 (11)
Bostono (JAV) universiteto medicinos fakulteto mokslininkų atlikta studija rodo, jog moterys, kurios susilaukė paskutinio vaikučio po 33 -ojo gimtadienio, gyvena ilgiau, negu moterys, kurios paskutinį kartą gimdė iki 30-ies metų.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Iki šiol daug tyrimų apie vėlyvą motinystę buvo atliekama norint nustatyti priklausomybę tarp brandaus gimdyvės amžiaus ir galimų nėštumo, gimdymo komplikacijų, Šis tyrimas - visiškai kitoks, suteikiantis gerų žinių moterims, kurios neskuba gimdyti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Paskelbti populiariausi 2014 metų pirmojo pusmečio vaikų vardai
2 skanūs patiekalai su jaunomis cukinijomis

Mokslininkai atlikę tyrimą nustatė, kad sveikos moterys, kurios po 33 metų pastojo natūraliu būdu (be pagalbinio apvaisinimo ar gydymo) ir pagimdė vaikus, turi šansų gyventi ilgiau už bendraamžes, kurios paskutinio vaiko susilaukė iki 29 -erių metų.

„Tačiau tai nereiškia, kad dabar visos moterys turi laukti iki 33 ir tik tada eiti gimdyti, tikėdamos, kad dėl to gyvens ilgiau, - sako dr. Thomas Perls, Bostono universiteto medicinos profesorius. - Moterų, kurios vėlai pastoja, reprodukcinė sistema išlieka ilgiau aktyvi, taigi, ir organizmas lėčiau sensta, tad moterys ilgiau gyvena".

Ilgalaikio tyrimo metu buvo tiriama daugiau kaip 500 moterų. Mokslininkai norėjo sužinoti, kaip moters gyvenimo amžius susijęs su tuo, kada ji gimdė paskutinį savo vaiką. Nustatyta, jog moterys, kurios paskutinį vaiką gimdė po 33 metų, turi dvigubai daugiau šansų sulaukti 95 metų ir daugiau, palyginus su tomis moterimis, kurios paskutinio vaiko susilaukė iki 29 metų.

Mokslininkai mano, kad šis tyrimas svarbus genetiniu požiūriu. „Jeigu moters genų kombinacija leidžia jai ilgiau išlikti vaisingai ir ilgiau gyventi, yra tikimybė, kad tai perduodama kitoms kartoms. Tai gali padėti suprasti, kodėl iš šimto ir daugiau metų sulaukusių žmonių yra iki 85 proc. moterų ir tik 15 proc. vyrų", - sako tyrimo autorius dr.T.Perls.

Šio tyrimo rezultatai panašūs anksčiau atlikto tyrimo rezultatams. Jo metu buvo nustatyta, jog moterys, gimdžiusios po 40, keturis kartus dažniau sulaukia 100 metų ir daugiau, negu moterys, kurios baigė gimdyti dar būdamos jaunos.

Šio tyrimo rezultatai paskelbti JAV medicinos žurnale „Menopause".

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Kaip nėštukei išsirinkti ją prižiūrėsiantį gydytoją?

Kaip nėštukei išsirinkti ją prižiūrėsiantį gydytoją?
Gydytojų patirtis rodo, kad maždaug 70 procentų besilaukiančių moterų ją ir vaikelį prižiūrėsiantį gydytoją renkasi pagal bendravimą.

Vėlyva motinystė: ką svarbu žinoti (8)

Vėlyva motinystė: ką svarbu žinoti
Psichologės Karolinos Gurskienės patarimai moterims, kurios vaikelio ima lauktis artėdamas link keturiasdešimtmečio.

Kokiuose produktuose gausu nėščiajai būtinos folio rūgšties

Kokiuose produktuose gausu nėščiajai būtinos folio rūgšties
Planuojate nėštumą arba jau laukiatės? Jums tikrai būtina vartoti folio rūgšties, kuri padeda vaikutį apsaugoti nuo apsigimimų.

Psichologės patarimai, kaip pasiruošti gimdymui (6)

Psichologės patarimai, kaip pasiruošti gimdymui
Likus mėnesiui ar dviem iki prognozuojamos vaiko gimimo dienos, daugelis nėščiųjų ne tik pradeda krautis daiktus, kurių prireiks ligoninėje, tačiau vis dažniau paskęsta apmąstymuose, kas jos ir vaikelio laukia, kokia bus ta didžioji diena?

Senoviniai lietuvių nėštumo ir gimdymo papročiai šiandien kelia nuostabą (33)

Senoviniai lietuvių nėštumo ir gimdymo papročiai šiandien kelia nuostabą
Gan dažnai, kai būsimoji mamytė sužino džiugią naujieną apie jos pilvelyje užsimezgusią gyvybę, skuba pasidalyti tuo su visu pasauliu – nuotrauka feisbuke tampa kone „privaloma". Oi, kaip pagrūmotų pirštu mūsų senolės, visa tai pamačiusios... Kuo skyrėsi senosios vaikelio laukimo ir gimdymo tradicijos nuo dabartinių?

Kuriam Zodiako ženklui nėštumas sukelia didžiausią stresą, o kuris atvirkščiai – pražysta (1)

Kuriam Zodiako ženklui nėštumas sukelia didžiausią stresą, o kuris atvirkščiai – pražysta
Kiekvienas Zodiako ženklas turi savo charakterio ypatumų, kurie pasireiškia ir moteriai pastojus, nėštumo metu. Jūsų dėmesiui – laukimo horoskopas 12 Zodiako ženklų.

Kaip pasiruošti gimdymui: dulos patarimai (1)

Kaip pasiruošti gimdymui: dulos patarimai
Dula, kūno ir judesio terapijos praktikė, Dulų asociacijos Valdybos narė, 3 vaikų mama Vilma Kraelskaitė dalijasi savo įžvalgomis apie pasiruošimą gimdymui.

5 drabužiai, be kurių neapsieina nė viena nėščioji (2)

5 drabužiai, be kurių neapsieina nė viena nėščioji
Nėštumo metu dėl pakitusių kūno formų moteriai tenka įsigyti naujų rūbų.

Fotografė netikėtu rakursu įamžina nėščiąsias

Fotografė netikėtu rakursu įamžina nėščiąsias
Fotografai, kurie specializuojasi fotografuodami nėščiąsias, nuolat ieško būdų, kaip vaikelio laukimą įamžinti ypatingai.

Nėščiųjų masažas: teisingai taikoma technika gali daryti stebuklus

Nėščiųjų masažas: teisingai taikoma technika gali daryti stebuklus
Visos moterys, kada nors laukusios vaikelio, ar netgi tėčiai, kuriems teko būti šalia, žino, koks džiaugsmingas, tačiau kartu ir varginantis gali būti šis periodas.

Apie šį pavojų, gresiantį nėščiosioms, turite žinoti (1)

Apie šį pavojų, gresiantį nėščiosioms, turite žinoti
Vaiko besilaukianti moteris nuolat lankosi pas gydytojus, stebinčius, ar mažylio vystymasis yra normalus, ir prižiūrinčius jos sveikatą.

Lengvas nėštumas: šios gudrybės jums labai padės (2)

Lengvas nėštumas: šios gudrybės jums labai padės
Kiekvienos moters nėštumas – atskira istorija. Vienoms devyni mėnesiai prabėga nepastebimai greitai, be jokių negalavimų ir net beveik neapribojus savo fizinio aktyvumo. Kitoms – viskas kardinaliai keičiasi, tenka labiau save prižiūrėti ir saugoti.

10 maisto produktų, kurie nėščiajai gali sukelti rimtą pavojų

10 maisto produktų, kurie nėščiajai gali sukelti rimtą pavojų
Kūdikio laukimasis – vienas gražiausių ir prasmingiausių etapų šeimos gyvenime. Nieko stebėtino, kad, pirmą kartą besilaukiančiai, moteriai gali kilti šimtai klausimų ir baimių. Juk joje augantis mažylis atrodo toks trapus.

Astrologinis nėštumo kalendorius nuo pradėjimo akimirkos iki gimdymo (4)

Astrologinis nėštumo kalendorius nuo pradėjimo akimirkos iki gimdymo
Nauja gyvybė po truputį beldžiasi į šį pasaulį – nėštumo laikotarpis be galo slėpiningas, kupinas laukimo, džiugesio ir, natūralu, nerimo. Jis – ypatingas.

Ko žiemą reikia saugotis nėščiajai?

Ko žiemą reikia saugotis nėščiajai?
Laukiatės kūdikio ir norite dar kartą su savo antrąja puse kelias dienas romantiškai praleisti kalnuose? O gal geriau nuskristi kažkur, kur šilčiau? Čia rasite atsakymus į svarbiausius klausimus apie žiemos atostogas nėštumo laikotarpiu.