Kas vėlai gimdo - ilgiau gyvena?

 (11)
Bostono (JAV) universiteto medicinos fakulteto mokslininkų atlikta studija rodo, jog moterys, kurios susilaukė paskutinio vaikučio po 33 -ojo gimtadienio, gyvena ilgiau, negu moterys, kurios paskutinį kartą gimdė iki 30-ies metų.
Kas vėlai gimdo - ilgiau gyvena?
© AOP nuotr.

Iki šiol daug tyrimų apie vėlyvą motinystę buvo atliekama norint nustatyti priklausomybę tarp brandaus gimdyvės amžiaus ir galimų nėštumo, gimdymo komplikacijų, Šis tyrimas - visiškai kitoks, suteikiantis gerų žinių moterims, kurios neskuba gimdyti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Paskelbti populiariausi 2014 metų pirmojo pusmečio vaikų vardai
2 skanūs patiekalai su jaunomis cukinijomis

Mokslininkai atlikę tyrimą nustatė, kad sveikos moterys, kurios po 33 metų pastojo natūraliu būdu (be pagalbinio apvaisinimo ar gydymo) ir pagimdė vaikus, turi šansų gyventi ilgiau už bendraamžes, kurios paskutinio vaiko susilaukė iki 29 -erių metų.

„Tačiau tai nereiškia, kad dabar visos moterys turi laukti iki 33 ir tik tada eiti gimdyti, tikėdamos, kad dėl to gyvens ilgiau, - sako dr. Thomas Perls, Bostono universiteto medicinos profesorius. - Moterų, kurios vėlai pastoja, reprodukcinė sistema išlieka ilgiau aktyvi, taigi, ir organizmas lėčiau sensta, tad moterys ilgiau gyvena".

Ilgalaikio tyrimo metu buvo tiriama daugiau kaip 500 moterų. Mokslininkai norėjo sužinoti, kaip moters gyvenimo amžius susijęs su tuo, kada ji gimdė paskutinį savo vaiką. Nustatyta, jog moterys, kurios paskutinį vaiką gimdė po 33 metų, turi dvigubai daugiau šansų sulaukti 95 metų ir daugiau, palyginus su tomis moterimis, kurios paskutinio vaiko susilaukė iki 29 metų.

Mokslininkai mano, kad šis tyrimas svarbus genetiniu požiūriu. „Jeigu moters genų kombinacija leidžia jai ilgiau išlikti vaisingai ir ilgiau gyventi, yra tikimybė, kad tai perduodama kitoms kartoms. Tai gali padėti suprasti, kodėl iš šimto ir daugiau metų sulaukusių žmonių yra iki 85 proc. moterų ir tik 15 proc. vyrų", - sako tyrimo autorius dr.T.Perls.

Šio tyrimo rezultatai panašūs anksčiau atlikto tyrimo rezultatams. Jo metu buvo nustatyta, jog moterys, gimdžiusios po 40, keturis kartus dažniau sulaukia 100 metų ir daugiau, negu moterys, kurios baigė gimdyti dar būdamos jaunos.

Šio tyrimo rezultatai paskelbti JAV medicinos žurnale „Menopause".

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Apie šį pavojų, gresiantį nėščiosioms, turite žinoti (1)

Apie šį pavojų, gresiantį nėščiosioms, turite žinoti
Vaiko besilaukianti moteris nuolat lankosi pas gydytojus, stebinčius, ar mažylio vystymasis yra normalus, ir prižiūrinčius jos sveikatą.

Lengvas nėštumas: šios gudrybės jums labai padės (1)

Lengvas nėštumas: šios gudrybės jums labai padės
Kiekvienos moters nėštumas – atskira istorija. Vienoms devyni mėnesiai prabėga nepastebimai greitai, be jokių negalavimų ir net beveik neapribojus savo fizinio aktyvumo. Kitoms – viskas kardinaliai keičiasi, tenka labiau save prižiūrėti ir saugoti.

10 maisto produktų, kurie nėščiajai gali sukelti rimtą pavojų

10 maisto produktų, kurie nėščiajai gali sukelti rimtą pavojų
Kūdikio laukimasis – vienas gražiausių ir prasmingiausių etapų šeimos gyvenime. Nieko stebėtino, kad, pirmą kartą besilaukiančiai, moteriai gali kilti šimtai klausimų ir baimių. Juk joje augantis mažylis atrodo toks trapus.

Astrologinis nėštumo kalendorius nuo pradėjimo akimirkos iki gimdymo (4)

Astrologinis nėštumo kalendorius nuo pradėjimo akimirkos iki gimdymo
Nauja gyvybė po truputį beldžiasi į šį pasaulį – nėštumo laikotarpis be galo slėpiningas, kupinas laukimo, džiugesio ir, natūralu, nerimo. Jis – ypatingas.

Ko žiemą reikia saugotis nėščiajai?

Ko žiemą reikia saugotis nėščiajai?
Laukiatės kūdikio ir norite dar kartą su savo antrąja puse kelias dienas romantiškai praleisti kalnuose? O gal geriau nuskristi kažkur, kur šilčiau? Čia rasite atsakymus į svarbiausius klausimus apie žiemos atostogas nėštumo laikotarpiu.

Kaip gimimo data nulemia sėkmę gyvenime: sužinokite likimo skaičių (12)

Kaip gimimo data nulemia sėkmę gyvenime: sužinokite likimo skaičių
Senovės graikai nustatė, kad kiekvienas skaičius turi magišką reikšmę, o tam tikras skaičių derinys daro įtaką žmogaus likimui.

Lietuvės atvirauja: kokių prietarų laikosi nėščiosios šiais laikais (3)

Lietuvės atvirauja: kokių prietarų laikosi nėščiosios šiais laikais
Kai su keliomis mamytėmis tradiciškai susitikome paplepėti apie vaikus ir gyvenimą, diskusija pakrypo įdomia linkme – apie prietarus. Kai kone prisiekiau, kad vardų neatskleisiu, mamos tapo atviresnės...

Įspūdingas vaizdo įrašas, kaip iš tiesų gimdoje gyvena vaikelis (4)

Įspūdingas vaizdo įrašas, kaip iš tiesų gimdoje gyvena vaikelis
Devyni nėštumo mėnesiai sutilpo į keturias minutes. Kviečiame pamatyti trumpą vaizdo įrašą apie būsimo vaikelio gyvenimą gimdoje - nuo pradėjimo akimirkos iki gimimo.

Juokas pro ašaras: įdomiausi nėščiųjų prisiminimai (5)

Juokas pro ašaras: įdomiausi nėščiųjų prisiminimai
Nėštumo laikas dažnai vadinamas stebuklingu ir tai nė kiek nestebina – juk nieko nėra nuostabesnio nei nauja gyvybė.

Paskutiniai nėštumo mėnesiai: saldus miegas – įmanomas (3)

Paskutiniai nėštumo mėnesiai: saldus miegas – įmanomas
Miegas esamiems ir būsimiems tėveliams – brangiausia dovana. Su mintimi, kad miego gali trūkti gimus kūdikiui, daugelis susitaiko, tačiau dažnai būsimos mamos nustemba, kad gerai išsimiegoti gali būti sunku dar kūdikiui negimus.

Gydytojas – apie genetinius nėščiųjų tyrimus (4)

Gydytojas – apie genetinius nėščiųjų tyrimus
Beveik visos žmogaus ligos yra susijusios su genais, jiems tenka lemiamas vaidmuo sergant kai kuriomis paveldimomis ligomis.

Nėštumas ir peršalimo ligos: gydytojos komentaras (7)

Nėštumas ir peršalimo ligos: gydytojos komentaras
Sezoninės peršalimo ligos nė vienam nėra malonus dalykas, tačiau laukiantis jų norėtųsi išvengti ne tik dėl blogos savijautos, bet ir dėl gresiančių komplikacijų, galinčių atsiliepti vaisiaus sveikatai.

Būsimieji ir esamieji tėvai kviečiami į „Šeimų mokyklėlę“ (1)

Būsimieji ir esamieji tėvai kviečiami į „Šeimų mokyklėlę“
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Kiek svorio moteris priauga per nėštumą (9)

Kiek svorio moteris priauga per nėštumą
Kodėl viena nėščioji per devynis mėnesius priauga vos devynis kilogramus svorio, o kita – dvidešimt devynis? Atsakymo į šį klausimą mes nežinome, tačiau pabandykime išsiaiškinti, kaip pasiskirsto nėštumo metu priaugtas svoris.

10 nėštumo prietarų: kuriais tikėti, o kurie – visiški pramanai? (4)

10 nėštumo prietarų: kuriais tikėti, o kurie – visiški pramanai?
Nemegzk, nesiūk, nelipk, nesikirpk, nesifotografuok... Nes bus blogai! Tiek draudimų ir prietarų išgirsta nėštukė, kad sunku ir susigaudyti, ką apskritai galima daryti... Tiesa tai ar pramanai?