Kaune rekordiškai daug nėščiųjų skiepijasi nuo gripo

Kauno visuomenės sveikatos centras informuoja, kad šiemet Kauno mieste itin suaktyvėjo nėščiųjų skiepijimas sezoninio gripo vakcina. Per tris šių metų mėnesius pasiskiepijo 3,8 karto daugiau nėščiųjų nei per paskutinius penkerius metus kartu sudėjus.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

2012 m. Pasaulio sveikatos organizacija (toliau - PSO) nėščiąsias priskyrė prie gripo rizikos grupių, kurios turėtų būti skiepijamos pirmiausiai.

Europoje kasmet pasiskiepija iki 65 proc. nėščiųjų, JAV pasiskiepija kas antra nėščioji. Moksliniais tyrimais nustatyta, kad nėščiųjų skiepijimas nuo gripo apsaugo ne tik nėščiąją ir jos vaisių, bet ir būsimą naujagimį pirmuosius 5-6 jo gyvenimo mėnesius, iki to laiko, kai patį vaiką bus galima paskiepyti nuo gripo. Vaikus nuo gripo galima skiepyti tik nuo 6 mėn. amžiaus, o jauniausio amžiaus vaikams gripas yra itin pavojingas.

Nėščiąsias skiepyti nuo gripo būtina todėl, kad jos rizikuoja:

  • sunkiai susirgti gripu,

  • patekti į ligoninę,

  • patirti priešlaikinį gimdymą.

2014 m. PSO Europos regiono biuro inicijuotas projektas „Skiepų nuo gripo informacijos, edukacijos ir komunikacijos programos pritaikymas nėščiosioms", vykdomas Kaune, sutelkė visą būrį atsakingų institucijų, kurių sėkmingo bendradarbiavimo rezultatus matome jau dabar. Tai tik dar kartą įrodo, kad bendras darbas, siekiant vieno tikslo, visada lydimas sėkmės.

Kauno visuomenės sveikatos centras aktyviai prisidėjo prie projekto įgyvendinimo, organizuodamas medikų pasitarimus Kauno miesto asmens sveikatos priežiūros įstaigose (toliau - ASPĮ), išdalindamas parengtus plakatus ir lankstinukus bei skleisdamas informaciją apie nėščiųjų skiepijimo nuo sezoninio gripo naudą. Visgi didžiausias darbas atliktas ASPĮ.

2015 m. rugsėjo - lapkričio mėn. vien tik Kauno mieste nuo sezoninio gripo pasiskiepijo 79 nėščiosios. Pernai per visą skiepijimų sezoną buvo paskiepyta 6 nėščiosios. Iš viso per penkerius metus, kai nėščiosios skiepijamos nuo gripo valstybės biudžeto lėšomis, t.y. 2010-2014 m. Kaune buvo paskiepyta 21 nėščioji.

Kitose Kauno apskrities teritorijose šiemet per tris mėnesius paskiepyta 13 nėščiųjų, pernai per tą patį laikotarpį buvo 12.

Iki š.m. gruodžio mėnesio panaudota 95,6 proc. visos gautos valstybės biudžeto lėšomis įsigytos 2015-2016 m. gripo sezonui vakcinos, skirtos rizikos grupių asmenų skiepijimui. 53 proc. Kauno apskrities teritorijos ASPĮ jau nebeturi sezoninio gripo vakcinos

Skiepytis nuo sezoninio gripo dar nėra vėlu, nes sergamumas ir pastarąją savaitę išlieka nedidelis. Šiuo metu registruojami tik pavieniai pagal klinikinius požymius nustatyti gripo atvejai, laboratoriškai dar nei vienas gripo atvejis nebuvo patvirtintas visoje Lietuvoje.

Dėl skiepų nuo gripo reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Net 60 proc. nėščiųjų elgiasi rizikingai, atskleidė tyrimas gimdymo namuose (1)

Net 60 proc. nėščiųjų elgiasi rizikingai, atskleidė tyrimas gimdymo namuose
Net 60 proc. nėščiųjų nepaiso gydytojų rekomendacijų, rizikuodamos pakenkti būsimiems kūdikiams.

Kaip patenkinti vitaminų poreikį nesuvalgant nė vienos tabletės

Kaip patenkinti vitaminų poreikį nesuvalgant nė vienos tabletės
Nėštumo metu svarbūs ne vien vitaminai, bet ir mineralai bei mikroelementai. Kokių jų reikia ir kokiuose produktuose jų daugiausia?

Kodėl nėščioms moterims reikia glostyti savo pilvą

Kodėl nėščioms moterims reikia glostyti savo pilvą
Besilaukiančios moterys, nepatingėkite glostyti pilvų – kūdikiams tai patinka!

Kokie tyrimai skiriami nėščiajai

Kokie tyrimai skiriami nėščiajai
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos primena, kad vaikelio besilaukiantys tėvai turi rūpintis vaiko sveikata dar iki jo gimimo - lankytis reguliariai pas gydytojus, atlikti reikiamus tyrimus.

Kokia yra tikimybė, kad susilauksite ne vieno, o dvynukų ar net trynukų

Kokia yra tikimybė, kad susilauksite ne vieno, o dvynukų ar net trynukų
Jei nėštumas daugiavaisis, moters organizmui tenka kur kas didesnis krūvis nei įprastai, todėl būtina išskirtinė gydytojų priežiūra ir didesnės pačios būsimos mamos pastangos. Kiekvieno vaikelio gimimas yra ypatinga dovana tėvams, o gimę du ar trys sveiki mažyliai – jau tikras stebuklas.

Ar galima jausti artėjantį persileidimą?

Ar galima jausti artėjantį persileidimą?
Savaiminiu persileidimu baigiasi net iki 20 procentų visų nėštumų. Kai kurie jų įvyksta anksti, moteriai taip ir nesužinojus, kad ji laukiasi, o kai kurie būna skaudūs ir nutinka tada, kai pora apsidžiaugia nėštumu, praneša apie jį artimiesiems ir nekantriai laukia gimsiančio vaiko.

Kaip keičiasi moters higiena nėštumo metu

Kaip keičiasi moters higiena nėštumo metu
Nėštumo metu keičiasi moters kūnas, tad kaip turi keistis jo priežiūra ir higienos procedūros?

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra...
Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą
Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

Berniukas ar mergaitė? 3 originalūs būdai sužinoti vaiko lytį

Berniukas ar mergaitė? 3 originalūs būdai sužinoti vaiko lytį
Užsienyje, ypač JAV, labai populiarūs vakarėliai, kurių metu vaikelio besilaukianti pora visiems artimiesiems ir draugams atskleidžia savo būsimo vaikelio lytį.

Gripas ir nėštumas: svarbu žinoti

Gripas ir nėštumas: svarbu žinoti
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai įspėja, kad nėščios moterys, susirgusios gripu, gali patirti sunkių nėštumo komplikacijų. Jeigu laukiatės kūdikio, yra didesnė tikimybė sunkiai susirgti gripu, patekti į ligoninę, patirti priešlaikinį gimdymą.

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu
Yra vienintelis kartas gyvenime, kai moteris džiaugiasi, kai jai auga svoris - nėštumas. Kaip smagu neskaičiuoti kiekvieno centimetro aplink taliją, žinant, kad tai ženklas, jog vaikas auga, ir jam nieko netrūksta.

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje (2)

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje
Kai vaikas mamos gimdoje yra įsitaisęs sėdmenine pirmeiga, gydytojai pirmiausia svarsto cezario pjūvio operacijos galimybę.

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis (2)

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis
Visai gali būti, kad ateityje įprastas ultragarso tyrimo procedūras pakeis naujos kartos medicinos įranga, kuri leis gydytojams dar aiškiau matyti, kaip motinos gimdoje vystosi būsimasis vaikelis.

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti
Nėštumas – ypatingas laikotarpis kiekvienai moteriai, kurio metu reikia itin rūpintis savo sveikata. Šiuo laikotarpiu būtina galvoti ne tik apie tai, kad kūdikis sklandžiai vystytųsi, tačiau ir apie savo savijautą. Nėštumo metu gydytojai rekomenduoja moterims itin atidžiai rinktis, ką valgyti, ir pakeisti visus neteisingus mitybos įpročius.