Keisčiausi nėščiųjų įgeidžiai: silkė su pienu, kalnas citrinų ir žalia žuvis

 (1)
Silkė su pienu, kilogramas citrinų, kalnas raugintų agurkėlių... Net nenumanysi, ko užsimanys nėštukė! Klausiame mamų, kokio maisto jos labiausiai norėjo, kai laukėsi, ir į kokį net pažvelgti negalėjo.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Samanta. Kai laukiausi dukters, labai norėjosi obuolių ir kinų maisto, o, kai sūnaus, – burokėlių ir ridikų! Valgiau tikrai nemažai, apetitu nesiskundžiau, o štai mano vaikai dabar tikri „nevalgiukai"...

Neringa. Laukdamasi sūnaus tiesiog negalėjau pakęsti mėsos kvapo, jokios – nei virtos, nei keptos. Jos visiškai nevalgiau, laikinai pabuvau vegetare (juokiasi). Nuolat kepdavau bulvinius blynus, bulves ir valgiau daug daug ledų. O dabar mano sūnus negali gyventi be mėsos (šypsosi). Po kelerių metų laukdamasi dukters valgiau viską įprastai, tik geriausia būdavo cepelinai. Dar norėdavau ir saldumynų, o štai per pirmą nėštumą jų galėjo ir nebūti... Žodžiu, valgiau viską, o dabar dukra nenori valgyti nieko (juokiasi). Tiesa, laukiantis sūnaus gydytoja patarė retkarčiais išgerti kavos, nes mano spaudimas buvo labai žemas. Oi, kaip aš jos nenorėjau, niekada nemėgau ir iki šiol nemėgstu. Galėjau gerti tik tą tirpią, „trys viename". Tiesą sakant, tik tokią ir galiu gerti iki šiol...

Elada. Kai laukiausi dukters, labai norėjau... purškiamosios grietinėlės. Net kojas pakirsdavo, kai apie ją pagalvodavau. O vėliau, laukdamasi sūnaus, svajojau apie alų, tai vis prašydavau vyro, kad atsidarytų ir man duotų pauostyti (juokiasi). Žodžiu, viskas man patiko, viską mėgau ir valgiau, ne veltui tiek su vienu, tiek su kitu priaugau beveik po 20 kg...

Daiva. Pirmoji dukrelė, matyt, labai mėgo obuolius (juokiasi). Per dieną suvalgydavau po kilogramą ar du. O antroji buvo gurmanė – kimšdavau sušius ir kruasanus, bet pastaruosius greit mečiau, nes svoris augo kaip ant mielių. Ir dar negalėjau pakęsti mėsos kvapo... Pamenu, kaip stovėdama prie mėsos parduotuvės, lauke, žiaugčiojau...

Dana. Per nėštumą buvau iš tų, kurios galėjo valgyti silkę su uogiene ir užsigerti pienu (juokiasi). Nenorėjau kažko ypatingo, bet tiesiog nuolat buvau alkana, vis reikėdavo ką nors kramtyti. Ir kuo įvairiau, tuo geriau. Vyras jau išties baisėdavosi: atsidarau šaldytuvą, suvalgau gabalą silkės su duona, užsigeriu sultim, pabūnu pusvalandį, einu vėl ko nors ieškoti, suvalgau bandelę, po kurio laiko atsigeriu pieno, tada einu valgyti vaisių. Ir nei bloga buvo, nei svoris nenormaliai augo. Matyt, tada tiesiog taip reikėjo. Net baisu pagalvoti, kas būtų, jei dabar taip pasimaitinčiau...

Kornelija. Su pirmu šaldytuve visada turėdavo būti ledų ir greipfrutų – apimdavo panika, jei baigdavosi atsargos (juokiasi), su antru ypatingų norų neturėjau, tik kad labai norėdavau granatų, o šiaip valgiau viską įprastai.

Darija. Laukdamasi sūnaus labai norėjau visko, kas iš bulvių. Nesvarbu, kas, kaip, svarbu – bulvės! O štai mėsos visai nenorėjau, ji man smirdėjo. Apskritai tris mėnesius pravėmiau, tai, galima sakyti, nieko nevalgiau (juokiasi). Saldumynai netraukė visą nėštumą. Taigi svorio beveik išvis nepriaugau. Laukdamasi antro dalyvavau tokiame projekte, kur jau už mane sprendė, ką galima valgyti, ko ne... Tada truputį norėjosi saldžiai, bet, deja, niekas neleido. Vyras tai juokiasi, sako, net nesuprato, kad išvis buvau nėščia, tiek pirmą, tiek antrą kartą – nieko ypatingo su manim nevyko (juokiasi).

Agnė. Legaliai valgiau mandarinus ir vynuoges, o nelegaliai, pasislėpus, žalią lašišą (juokiasi). Kodėl pasislėpus? Taigi nėščioms negalima žalių žuvų! Mano vyras, kaip aš sakau, buvo tikras paranojikas šiuo klausimu (ir apskritai per visą nėštumą) – jam vis atrodė, kad to negalima, ano, tas pakenks, anas nesveika... Jei jo būčiau klausiusi, tai tik gulėčiau ir nejudėčiau ištisas dienas. Štai tada tai tikrai būtų blogiau. Draugė sakė, kad negudriai elgiausi, reikėjo vyrą išnaudoti ir pačiai lepintis (juokiasi), bet gulėti ir nieko neveikti – ne man. Taigi ir smaguriavau ta lašiša pasislėpus, nieko nenutiko. Kažkada neseniai prasitariau vyrui, tai pyktelėjo. Daugiau neišduosiu jam savo paslapčių (juokiasi).

Regina. Visą nėštumą labai norėjau ko nors rūgštaus, tiko ir citrinos – jas valgiau kaip obuolius net nesiraukydama. Kaip tik tada buvome Čekijoje, ten visur ir visada būdavo raugintų kopūstų sriubos, tai aš pietums imdavau dvi lėkštes – nei antro patiekalo, nei deserto man nereikėjo.

Marija. Pamenu, nueinu pas gydytoją į apžiūrą, ji man dalija patarimus; „Valgyk daug daržovių, mėsytės gabaliuką, žuvytės pasiruošk." Linksiu galvą, o mintyse rezgu planą, kaip iš čia mausiu ir lėksiu nusipirkti kokį... kebabą ar sumuštinį iš degalinės. Namie būdavo ne tokie skanūs, per sveiki (juokiasi). Čia pat, mašinoje, ir sukimšdavau. Visą nėštumą traukė visoks nesveikas maistas... Negalėjau jam atsispirti. Nors keista, nes šiaip aš jo net nenoriu. O pirmus tris mėnesius tai ir nesveikas maistas netraukė – viskas smirdėjo ir buvo neskanu, užtat atsigriebiau, kai nustojo pykinti (juokiasi).

Elvyra. Mano nėštumas, kaip aš juokauju, buvo labai sveikas. Norėjosi valgyti lengvą maistą – vaisių, daržovių, kokį jogurtuką nesaldų. Kavos visai nenorėjau, nors iki nėštumo per dieną išgerdavau po tris puodelius. Apskritai jaučiausi gerai, tad daug judėjau, net į nėščiųjų jogą vaikščiojau. Slapčia vyliausi, kad toks pomėgis valgyti lengvą maistą ir toliau išliks, bet deja deja (juokiasi). Kaip tik, kai maitinau, norėjau valgyti kaip koks drakonas, o to negalima, ano... Jau nebenumaniau, nuo ko pučia vaikui pilvą, nuo ko ne, nes visi skirtingus patarimus dalijo. Kai nustojau kitų klausyti ir stebėti save bei vaiką, viskas palengva stojo į savo vėžes (šypsosi).

Gabrielė. Mano norus galima suskirstyti periodais. Iš pradžių nenorėjau nieko, nes nuo bet kokių stipresnių kvapų darėsi bloga. Atrodydavo, kad lyg ir norėčiau kokių salotų, bet, vos pradėdavau valgyti, iškart negera pasidarydavo. Tai tęsėsi kokius tris mėnesius. Tada prasidėjo visaėdimo era. Valgydavau visko daug, išskyrus mėsą. Labiausiai tikdavo miltiniai, bulviniai patiekalai, saldumynai, ypač šokoladas. Po poros mėnesių jau pasidariau išrankesnė (juokiasi). Tada labai norėdavau rūgščių produktų: citrusinių vaisių, raugintų kopūstų, agurkų ir pan. Po kokio mėnesio ėmė traukti ledai. Kaip tik buvo vasarą, tai vaje vaje, kiek aš jų suvalgydavau... Vyras net nuoširdžiai stebėdavosi, kur man tilpdavo. Būdavo, sėdim vakare, žiūrim kokį filmą, jau tuoj ir miegoti laikas, o aš staiga: „Važiuojam ledų!" Po kurio laiko vyras gudriau ėmė elgtis – parnešdavo namo dėžę ledų, kad niekur važiuoti nereiktų. Bet vėlgi – tai man skonis šiandien šitų netinka, tai dar kas... Na, o į nėštumo pabaigą jau nieko ypatingo nenorėjau, tik svajojau greičiau pagimdyti (šypsosi).

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Gydytoja I.Kravčenkienė nėščiosioms: neprisikurkite nereikalingų įsivaizdavimų

Gydytoja I.Kravčenkienė nėščiosioms: neprisikurkite nereikalingų įsivaizdavimų
Apie pastojusią moterį tik ir kalbama, kokia ji ypatinga, kokia nuostabi jos būklė. Nereta prisipažįsta, kad tapusi nėščia šiek tiek nusivylė, kaip viena mūsų skaitytoja įvardijo, atrodo, gyvenimo šventė vyksta, o tu stovi kažkur už durų ir tavęs neįleidžia vidun... Nesijauti nei labai graži, nei labai ypatinga, tiesiog nei šiokia, nei tokia...

Net 60 proc. nėščiųjų elgiasi rizikingai, atskleidė tyrimas gimdymo namuose (2)

Net 60 proc. nėščiųjų elgiasi rizikingai, atskleidė tyrimas gimdymo namuose
Net 60 proc. nėščiųjų nepaiso gydytojų rekomendacijų, rizikuodamos pakenkti būsimiems kūdikiams.

Kaip patenkinti vitaminų poreikį nesuvalgant nė vienos tabletės

Kaip patenkinti vitaminų poreikį nesuvalgant nė vienos tabletės
Nėštumo metu svarbūs ne vien vitaminai, bet ir mineralai bei mikroelementai. Kokių jų reikia ir kokiuose produktuose jų daugiausia?

Kodėl nėščioms moterims reikia glostyti savo pilvą

Kodėl nėščioms moterims reikia glostyti savo pilvą
Besilaukiančios moterys, nepatingėkite glostyti pilvų – kūdikiams tai patinka!

Kokie tyrimai skiriami nėščiajai

Kokie tyrimai skiriami nėščiajai
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos primena, kad vaikelio besilaukiantys tėvai turi rūpintis vaiko sveikata dar iki jo gimimo - lankytis reguliariai pas gydytojus, atlikti reikiamus tyrimus.

Kokia yra tikimybė, kad susilauksite ne vieno, o dvynukų ar net trynukų

Kokia yra tikimybė, kad susilauksite ne vieno, o dvynukų ar net trynukų
Jei nėštumas daugiavaisis, moters organizmui tenka kur kas didesnis krūvis nei įprastai, todėl būtina išskirtinė gydytojų priežiūra ir didesnės pačios būsimos mamos pastangos. Kiekvieno vaikelio gimimas yra ypatinga dovana tėvams, o gimę du ar trys sveiki mažyliai – jau tikras stebuklas.

Ar galima jausti artėjantį persileidimą?

Ar galima jausti artėjantį persileidimą?
Savaiminiu persileidimu baigiasi net iki 20 procentų visų nėštumų. Kai kurie jų įvyksta anksti, moteriai taip ir nesužinojus, kad ji laukiasi, o kai kurie būna skaudūs ir nutinka tada, kai pora apsidžiaugia nėštumu, praneša apie jį artimiesiems ir nekantriai laukia gimsiančio vaiko.

Kaip keičiasi moters higiena nėštumo metu

Kaip keičiasi moters higiena nėštumo metu
Nėštumo metu keičiasi moters kūnas, tad kaip turi keistis jo priežiūra ir higienos procedūros?

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra...
Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą
Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

Berniukas ar mergaitė? 3 originalūs būdai sužinoti vaiko lytį

Berniukas ar mergaitė? 3 originalūs būdai sužinoti vaiko lytį
Užsienyje, ypač JAV, labai populiarūs vakarėliai, kurių metu vaikelio besilaukianti pora visiems artimiesiems ir draugams atskleidžia savo būsimo vaikelio lytį.

Gripas ir nėštumas: svarbu žinoti

Gripas ir nėštumas: svarbu žinoti
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai įspėja, kad nėščios moterys, susirgusios gripu, gali patirti sunkių nėštumo komplikacijų. Jeigu laukiatės kūdikio, yra didesnė tikimybė sunkiai susirgti gripu, patekti į ligoninę, patirti priešlaikinį gimdymą.

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu
Yra vienintelis kartas gyvenime, kai moteris džiaugiasi, kai jai auga svoris - nėštumas. Kaip smagu neskaičiuoti kiekvieno centimetro aplink taliją, žinant, kad tai ženklas, jog vaikas auga, ir jam nieko netrūksta.

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje (2)

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje
Kai vaikas mamos gimdoje yra įsitaisęs sėdmenine pirmeiga, gydytojai pirmiausia svarsto cezario pjūvio operacijos galimybę.

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis (2)

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis
Visai gali būti, kad ateityje įprastas ultragarso tyrimo procedūras pakeis naujos kartos medicinos įranga, kuri leis gydytojams dar aiškiau matyti, kaip motinos gimdoje vystosi būsimasis vaikelis.