Keisčiausi nėščiųjų įgeidžiai: silkė su pienu, kalnas citrinų ir žalia žuvis

 (1)
Silkė su pienu, kilogramas citrinų, kalnas raugintų agurkėlių... Net nenumanysi, ko užsimanys nėštukė! Klausiame mamų, kokio maisto jos labiausiai norėjo, kai laukėsi, ir į kokį net pažvelgti negalėjo.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Samanta. Kai laukiausi dukters, labai norėjosi obuolių ir kinų maisto, o, kai sūnaus, – burokėlių ir ridikų! Valgiau tikrai nemažai, apetitu nesiskundžiau, o štai mano vaikai dabar tikri „nevalgiukai"...

Neringa. Laukdamasi sūnaus tiesiog negalėjau pakęsti mėsos kvapo, jokios – nei virtos, nei keptos. Jos visiškai nevalgiau, laikinai pabuvau vegetare (juokiasi). Nuolat kepdavau bulvinius blynus, bulves ir valgiau daug daug ledų. O dabar mano sūnus negali gyventi be mėsos (šypsosi). Po kelerių metų laukdamasi dukters valgiau viską įprastai, tik geriausia būdavo cepelinai. Dar norėdavau ir saldumynų, o štai per pirmą nėštumą jų galėjo ir nebūti... Žodžiu, valgiau viską, o dabar dukra nenori valgyti nieko (juokiasi). Tiesa, laukiantis sūnaus gydytoja patarė retkarčiais išgerti kavos, nes mano spaudimas buvo labai žemas. Oi, kaip aš jos nenorėjau, niekada nemėgau ir iki šiol nemėgstu. Galėjau gerti tik tą tirpią, „trys viename". Tiesą sakant, tik tokią ir galiu gerti iki šiol...

Elada. Kai laukiausi dukters, labai norėjau... purškiamosios grietinėlės. Net kojas pakirsdavo, kai apie ją pagalvodavau. O vėliau, laukdamasi sūnaus, svajojau apie alų, tai vis prašydavau vyro, kad atsidarytų ir man duotų pauostyti (juokiasi). Žodžiu, viskas man patiko, viską mėgau ir valgiau, ne veltui tiek su vienu, tiek su kitu priaugau beveik po 20 kg...

Daiva. Pirmoji dukrelė, matyt, labai mėgo obuolius (juokiasi). Per dieną suvalgydavau po kilogramą ar du. O antroji buvo gurmanė – kimšdavau sušius ir kruasanus, bet pastaruosius greit mečiau, nes svoris augo kaip ant mielių. Ir dar negalėjau pakęsti mėsos kvapo... Pamenu, kaip stovėdama prie mėsos parduotuvės, lauke, žiaugčiojau...

Dana. Per nėštumą buvau iš tų, kurios galėjo valgyti silkę su uogiene ir užsigerti pienu (juokiasi). Nenorėjau kažko ypatingo, bet tiesiog nuolat buvau alkana, vis reikėdavo ką nors kramtyti. Ir kuo įvairiau, tuo geriau. Vyras jau išties baisėdavosi: atsidarau šaldytuvą, suvalgau gabalą silkės su duona, užsigeriu sultim, pabūnu pusvalandį, einu vėl ko nors ieškoti, suvalgau bandelę, po kurio laiko atsigeriu pieno, tada einu valgyti vaisių. Ir nei bloga buvo, nei svoris nenormaliai augo. Matyt, tada tiesiog taip reikėjo. Net baisu pagalvoti, kas būtų, jei dabar taip pasimaitinčiau...

Kornelija. Su pirmu šaldytuve visada turėdavo būti ledų ir greipfrutų – apimdavo panika, jei baigdavosi atsargos (juokiasi), su antru ypatingų norų neturėjau, tik kad labai norėdavau granatų, o šiaip valgiau viską įprastai.

Darija. Laukdamasi sūnaus labai norėjau visko, kas iš bulvių. Nesvarbu, kas, kaip, svarbu – bulvės! O štai mėsos visai nenorėjau, ji man smirdėjo. Apskritai tris mėnesius pravėmiau, tai, galima sakyti, nieko nevalgiau (juokiasi). Saldumynai netraukė visą nėštumą. Taigi svorio beveik išvis nepriaugau. Laukdamasi antro dalyvavau tokiame projekte, kur jau už mane sprendė, ką galima valgyti, ko ne... Tada truputį norėjosi saldžiai, bet, deja, niekas neleido. Vyras tai juokiasi, sako, net nesuprato, kad išvis buvau nėščia, tiek pirmą, tiek antrą kartą – nieko ypatingo su manim nevyko (juokiasi).

Agnė. Legaliai valgiau mandarinus ir vynuoges, o nelegaliai, pasislėpus, žalią lašišą (juokiasi). Kodėl pasislėpus? Taigi nėščioms negalima žalių žuvų! Mano vyras, kaip aš sakau, buvo tikras paranojikas šiuo klausimu (ir apskritai per visą nėštumą) – jam vis atrodė, kad to negalima, ano, tas pakenks, anas nesveika... Jei jo būčiau klausiusi, tai tik gulėčiau ir nejudėčiau ištisas dienas. Štai tada tai tikrai būtų blogiau. Draugė sakė, kad negudriai elgiausi, reikėjo vyrą išnaudoti ir pačiai lepintis (juokiasi), bet gulėti ir nieko neveikti – ne man. Taigi ir smaguriavau ta lašiša pasislėpus, nieko nenutiko. Kažkada neseniai prasitariau vyrui, tai pyktelėjo. Daugiau neišduosiu jam savo paslapčių (juokiasi).

Regina. Visą nėštumą labai norėjau ko nors rūgštaus, tiko ir citrinos – jas valgiau kaip obuolius net nesiraukydama. Kaip tik tada buvome Čekijoje, ten visur ir visada būdavo raugintų kopūstų sriubos, tai aš pietums imdavau dvi lėkštes – nei antro patiekalo, nei deserto man nereikėjo.

Marija. Pamenu, nueinu pas gydytoją į apžiūrą, ji man dalija patarimus; „Valgyk daug daržovių, mėsytės gabaliuką, žuvytės pasiruošk." Linksiu galvą, o mintyse rezgu planą, kaip iš čia mausiu ir lėksiu nusipirkti kokį... kebabą ar sumuštinį iš degalinės. Namie būdavo ne tokie skanūs, per sveiki (juokiasi). Čia pat, mašinoje, ir sukimšdavau. Visą nėštumą traukė visoks nesveikas maistas... Negalėjau jam atsispirti. Nors keista, nes šiaip aš jo net nenoriu. O pirmus tris mėnesius tai ir nesveikas maistas netraukė – viskas smirdėjo ir buvo neskanu, užtat atsigriebiau, kai nustojo pykinti (juokiasi).

Elvyra. Mano nėštumas, kaip aš juokauju, buvo labai sveikas. Norėjosi valgyti lengvą maistą – vaisių, daržovių, kokį jogurtuką nesaldų. Kavos visai nenorėjau, nors iki nėštumo per dieną išgerdavau po tris puodelius. Apskritai jaučiausi gerai, tad daug judėjau, net į nėščiųjų jogą vaikščiojau. Slapčia vyliausi, kad toks pomėgis valgyti lengvą maistą ir toliau išliks, bet deja deja (juokiasi). Kaip tik, kai maitinau, norėjau valgyti kaip koks drakonas, o to negalima, ano... Jau nebenumaniau, nuo ko pučia vaikui pilvą, nuo ko ne, nes visi skirtingus patarimus dalijo. Kai nustojau kitų klausyti ir stebėti save bei vaiką, viskas palengva stojo į savo vėžes (šypsosi).

Gabrielė. Mano norus galima suskirstyti periodais. Iš pradžių nenorėjau nieko, nes nuo bet kokių stipresnių kvapų darėsi bloga. Atrodydavo, kad lyg ir norėčiau kokių salotų, bet, vos pradėdavau valgyti, iškart negera pasidarydavo. Tai tęsėsi kokius tris mėnesius. Tada prasidėjo visaėdimo era. Valgydavau visko daug, išskyrus mėsą. Labiausiai tikdavo miltiniai, bulviniai patiekalai, saldumynai, ypač šokoladas. Po poros mėnesių jau pasidariau išrankesnė (juokiasi). Tada labai norėdavau rūgščių produktų: citrusinių vaisių, raugintų kopūstų, agurkų ir pan. Po kokio mėnesio ėmė traukti ledai. Kaip tik buvo vasarą, tai vaje vaje, kiek aš jų suvalgydavau... Vyras net nuoširdžiai stebėdavosi, kur man tilpdavo. Būdavo, sėdim vakare, žiūrim kokį filmą, jau tuoj ir miegoti laikas, o aš staiga: „Važiuojam ledų!" Po kurio laiko vyras gudriau ėmė elgtis – parnešdavo namo dėžę ledų, kad niekur važiuoti nereiktų. Bet vėlgi – tai man skonis šiandien šitų netinka, tai dar kas... Na, o į nėštumo pabaigą jau nieko ypatingo nenorėjau, tik svajojau greičiau pagimdyti (šypsosi).

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis (1)

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis
Visai gali būti, kad ateityje įprastas ultragarso tyrimo procedūras pakeis naujos kartos medicinos įranga, kuri leis gydytojams dar aiškiau matyti, kaip motinos gimdoje vystosi būsimasis vaikelis.

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti
Nėštumas – ypatingas laikotarpis kiekvienai moteriai, kurio metu reikia itin rūpintis savo sveikata. Šiuo laikotarpiu būtina galvoti ne tik apie tai, kad kūdikis sklandžiai vystytųsi, tačiau ir apie savo savijautą. Nėštumo metu gydytojai rekomenduoja moterims itin atidžiai rinktis, ką valgyti, ir pakeisti visus neteisingus mitybos įpročius.

3 populiarūs nėštumo prietarai: tikėti ar ne?

3 populiarūs nėštumo prietarai: tikėti ar ne?
Nėštumas net ir šiais laikais apipintais daug mitų, tai paslaptingas laikotarpis, kuomet ne visada klausome proto balso ir logiškų paaiškinimų. Ką jau kalbėti apie mūsų protėvius, kurie nėštumo metu turėjo daug draudimų ir prietarų.

Pykinimas nėštumo metu: kas padeda efektyviausiai

Pykinimas nėštumo metu: kas padeda efektyviausiai
Vienas nėštukes pykina taip smarkiai, kad net gyvenimas tampa nemielas, kitoms pasiseka labiau ir blogumą jaučia tik retkarčiais, o dar kitos džiaugiasi visai to prasto jausmo nepatyrusios. Kaip gelbėjasi mamos, kai būna labai negera?

Nėštumas ir kraujo spaudimas: svarbu žinoti

Nėštumas ir kraujo spaudimas: svarbu žinoti
Padidėjęs arba pernelyg mažas kraujo spaudimas - nereta nėščiųjų problema. Nepamirškite to aptarti savo vizito pas gydytoją metu, na, o mes pateikiame svarbiausiąją informaciją apie kraujo spaudimą.

Džiaugtis nėštumu dažnai trukdo baimės: 10 dažniausių (2)

Džiaugtis nėštumu dažnai trukdo baimės: 10 dažniausių
Nėštumas – nauja būsena, kuri neretai moterį ne tik džiugina, bet ir šiek tiek gąsdina. Gera žinia yra ta, kad truputėlį jaudintis yra normalu, ir panašiai jaučiasi dauguma nėščiųjų. Kas kita, jei baimė tokia didelė, kad pradeda trukdyti, tuomet kreiptis pagalbos – būtina.

Tyrimai, kurių neišvengsite

Tyrimai, kurių neišvengsite
Kaip dažnai nėštumo metu teks lankytis pas gydytoją ir kokie tyrimai bus atliekami? Trumpai drūtai apie nėščiosios sveikatos priežiūrą.

Atviras pokalbis su mamomis: nėštumas – labiau džiaugsmas ar kančia

Atviras pokalbis su mamomis: nėštumas – labiau džiaugsmas ar kančia
Vienos nėštukės patiria kone euforiją – jos gerai jaučiasi, nekamuoja pykinimas, tad drąsiai gali vaikelio laukimą vadinti džiaugsmingu, kitoms taip paprasta nebūna: pykina, gresia persileidimas arba tiesiog... galvoje sumaištis.

Keisčiausi nėščiųjų įgeidžiai: silkė su pienu, kalnas citrinų ir žalia žuvis (1)

Keisčiausi nėščiųjų įgeidžiai: silkė su pienu, kalnas citrinų ir žalia žuvis
Silkė su pienu, kilogramas citrinų, kalnas raugintų agurkėlių... Net nenumanysi, ko užsimanys nėštukė! Klausiame mamų, kokio maisto jos labiausiai norėjo, kai laukėsi, ir į kokį net pažvelgti negalėjo.

Kaip atpažinti ankstyvuosius sepsio simptomus ir užkirsti kelią nelaimei

Kaip atpažinti ankstyvuosius sepsio simptomus ir užkirsti kelią nelaimei
Pasaulyje nuo sepsio kasmet miršta apie 100 tūkstančių nėščiųjų ir gimdyvių bei milijonas naujagimių.

Alkoholio poveikis būsimo vaiko sveikatai

Alkoholio poveikis būsimo vaiko sveikatai
Alkoholis (etanolis, etilo alkoholis) yra legaliai vartojama medžiaga, kuri priklauso teratogenams. Teratogenas – bet koks egzogeninis veiksnys (cheminis, biologinis ar fizinis), kuris, veikdamas embrioną ir vaisių, sutrikdo normalią raidą ir lemia anomalijų atsiradimą.

Pastojau po pagalbinio apvaisinimo: pasakyti aplinkiniams ar slėpti (36)

Pastojau po pagalbinio apvaisinimo: pasakyti aplinkiniams ar slėpti
Nevaisingumą gydančių specialistų paslaugomis naudojasi daug šeimų, negalinčių įprastu būdu susilaukti vaikų. Ar reikia apie tai atvirai papasakoti giminaičiams ir draugams?

Gydytojas pataria, ką svarbu žinoti apie nėščiųjų ultragarso tyrimą

Gydytojas pataria, ką svarbu žinoti apie nėščiųjų ultragarso tyrimą
Pirmosios kūdikio nuotraukos, atliktos ultragarso tyrimo metu, dar iki vaikelio gimimo apkeliauja visus šeimos narius bei artimuosius. Pranešime spaudai informuojama apie tai, ką nėščioji ir jos artimieji turi žinoti apie ultragarso tyrimą.

Neplanuotas vėlyvas nėštumas: kaip nuvyti šalin juodas mintis (15)

Neplanuotas vėlyvas nėštumas: kaip nuvyti šalin juodas mintis
Vaikas jau užaugintas, gyvenimas teka sava vaga, ir štai - netikėta žinia apie nėštumą. Keturiasdešimtmetį peržengusi moteris ima natūraliai abejoti, kas dabar bus, ar susitvarkys ji su naujais gyvenimo iššūkiais?

Kaip kovoti su peršalimu nėštumo metu, kad nepakenktumėte kūdikiui

Kaip kovoti su peršalimu nėštumo metu, kad nepakenktumėte kūdikiui
Jei dažnas į peršalimą numoja ranka, nes mano, kad tai nėra liga, nėščia moteris turi į tai reaguoti labai rimtai.