Kokių gyvenimo malonumų turi atsisakyti nėščioji? Atsako gydytoja

 (12)
Būsimoms mamoms, ypač besilaukiančioms pirmojo vaikučio, kyla daug klausimų ir abejonių, kas yra leistina nėštumo metu, o nuo ko geriau susilaikyti.
Kokių gyvenimo malonumų turi atsisakyti nėščioji? <span style="color: #ff0000;"><sup>Atsako gydytoja</sup></span>
© Shutterstock nuotr.

Konsultuoja medicinos centro „Maxmeda" gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė

Vasarą dažniau vyksta įvairūs koncertai. Ar galima juose lankytis besilaukiančiai moteriai? Ar būsimam kūdikėliui didelis garsas nekels per daug įtampos? O galbūt jis kaip tik mokysis pažinti naujus garsus, kurie jam nekels nepatogumo, jeigu mamytė jausis gerai?

TAIP PAT SKAITYKITE:
Esu nėščia ir nuolat nervinuosi darbe: ką daryti?
Beata Nicholson: dabar man svarbiausia yra...

Jeigu nėščiosios negąsdina garsai, jų neišsigąs ir kūdikis. Aišku, nereikėtų eiti į tokias vietas, kuriose staigus garsas gali išgąsdinti moterį. Reikėtų nepamiršti ir kitos bėdos - masinių susibūrimų vietose kas nors gali pastumti nėščiąją, užgauti jai pilvą, minia gali suspausti. Tad tokių vietų patartina vengti.

Taip pat patartina pasisaugoti per daug emocijų ir įtampos, po kurių naktį neįmanoma užmigti. Tačiau jeigu vyras nori eiti į kokį nors koncertą, o moteris, likusi viena namuose, nervinsis, kodėl jis tiek ilgai užtrunka, verčiau tegul eina ir ji - kad tik nesinervintų. Šiaip tinka bet kokie renginiai, kurie teikia malonumo ir gerų emocijų.

Ar besilaukiančiai moteriai galima važiuoti dviračiu?

Dviračiu važiuoti galima tol, kol netrukdo pilvukas. Svarbu, kad dviratis ir jo balnelis būtų patogūs. Važiuodama dviračiu rinkitės saugius takelius, kad nepurtytumėte pilvuko. Ramus pasivažinėjimas dviračiu yra gera širdies treniruotė, tad pasivažinėti besilaukiančiai moteriai sveika.

Ar nėštukė gali nueiti į pirtį?

Į pirtį galima eiti, tačiau trumpam, kad neapsvaigtų galva ir neapalptumėte. Temperatūra turėtų būti ne aukštesnė nei 60-70 laipsnių. Į pirtį nėščioji turėtų nueiti tik nusiprausti ir šiek tiek sušilti, kaitintis negalima, nes per nėštumą širdis yra apkrauta ir nereikia jos papildomai varginti karščiu.

Vasarą greičiau genda maistas, tačiau kur nors išvykus neišsiversime be kavinių. Ką daryti apsinuodijus maistu?

Kavinėse maistas turėtų būti šviežias ir patikrintas, tačiau pasitaiko visko. Pirmoji pagalba priklauso nuo to, ar apsinuodijimas yra sunkus. Jeigu išvėmėte maistą, geriate skysčius ir savijauta gerėja, į gydytoją kreiptis nebūtina. Galima išgerti angliuko ar smektos.

Tačiau jeigu vemiate, o organizmas nepriima vandens, būtina kreiptis į gydymo įstaigą, kurioje lašine atkurs skysčių pusiausvyrą. Jeigu pakilo kūno temperatūra, taip pat būtina kreiptis į gydytoją. Na, o jeigu apsinuodijimas nėra stiprus, iš pradžių geriau gerti negazuoto mineralinio vandens, o kai jau nevemiate, galima ir gazuotą, kad pradėtų dirbti skrandis.

Vandenį gerti reikėtų mažais gurkšneliais, nes išgėrus iškart jo per daug gali ir vėl pradėti pykinti.

Daugiau atsakymų į nėštukei kylančius klausimus vasarą ieškok naujausiame žurnalo „Tavo vaikas" numeryje.

Birželio mėnesio "Tavo vaikas" žurnale (Nr.6) skaitykite:

Interviu su Juozu Liesiu
Nėščioji ir vasara: svarbiausi gydytojos patarimai
Beatos virtuvėje: kai ateina ledų sezonas
Sutrikęs vaikų miegas
Drausmės lentelė: kaip ji veikia?

Išsamus žurnalo anonsas - ČIA.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Apie šį pavojų, gresiantį nėščiosioms, turite žinoti (1)

Apie šį pavojų, gresiantį nėščiosioms, turite žinoti
Vaiko besilaukianti moteris nuolat lankosi pas gydytojus, stebinčius, ar mažylio vystymasis yra normalus, ir prižiūrinčius jos sveikatą.

Lengvas nėštumas: šios gudrybės jums labai padės (1)

Lengvas nėštumas: šios gudrybės jums labai padės
Kiekvienos moters nėštumas – atskira istorija. Vienoms devyni mėnesiai prabėga nepastebimai greitai, be jokių negalavimų ir net beveik neapribojus savo fizinio aktyvumo. Kitoms – viskas kardinaliai keičiasi, tenka labiau save prižiūrėti ir saugoti.

10 maisto produktų, kurie nėščiajai gali sukelti rimtą pavojų

10 maisto produktų, kurie nėščiajai gali sukelti rimtą pavojų
Kūdikio laukimasis – vienas gražiausių ir prasmingiausių etapų šeimos gyvenime. Nieko stebėtino, kad, pirmą kartą besilaukiančiai, moteriai gali kilti šimtai klausimų ir baimių. Juk joje augantis mažylis atrodo toks trapus.

Astrologinis nėštumo kalendorius nuo pradėjimo akimirkos iki gimdymo (4)

Astrologinis nėštumo kalendorius nuo pradėjimo akimirkos iki gimdymo
Nauja gyvybė po truputį beldžiasi į šį pasaulį – nėštumo laikotarpis be galo slėpiningas, kupinas laukimo, džiugesio ir, natūralu, nerimo. Jis – ypatingas.

Ko žiemą reikia saugotis nėščiajai?

Ko žiemą reikia saugotis nėščiajai?
Laukiatės kūdikio ir norite dar kartą su savo antrąja puse kelias dienas romantiškai praleisti kalnuose? O gal geriau nuskristi kažkur, kur šilčiau? Čia rasite atsakymus į svarbiausius klausimus apie žiemos atostogas nėštumo laikotarpiu.

Kaip gimimo data nulemia sėkmę gyvenime: sužinokite likimo skaičių (12)

Kaip gimimo data nulemia sėkmę gyvenime: sužinokite likimo skaičių
Senovės graikai nustatė, kad kiekvienas skaičius turi magišką reikšmę, o tam tikras skaičių derinys daro įtaką žmogaus likimui.

Lietuvės atvirauja: kokių prietarų laikosi nėščiosios šiais laikais (3)

Lietuvės atvirauja: kokių prietarų laikosi nėščiosios šiais laikais
Kai su keliomis mamytėmis tradiciškai susitikome paplepėti apie vaikus ir gyvenimą, diskusija pakrypo įdomia linkme – apie prietarus. Kai kone prisiekiau, kad vardų neatskleisiu, mamos tapo atviresnės...

Įspūdingas vaizdo įrašas, kaip iš tiesų gimdoje gyvena vaikelis (4)

Įspūdingas vaizdo įrašas, kaip iš tiesų gimdoje gyvena vaikelis
Devyni nėštumo mėnesiai sutilpo į keturias minutes. Kviečiame pamatyti trumpą vaizdo įrašą apie būsimo vaikelio gyvenimą gimdoje - nuo pradėjimo akimirkos iki gimimo.

Juokas pro ašaras: įdomiausi nėščiųjų prisiminimai (5)

Juokas pro ašaras: įdomiausi nėščiųjų prisiminimai
Nėštumo laikas dažnai vadinamas stebuklingu ir tai nė kiek nestebina – juk nieko nėra nuostabesnio nei nauja gyvybė.

Paskutiniai nėštumo mėnesiai: saldus miegas – įmanomas (3)

Paskutiniai nėštumo mėnesiai: saldus miegas – įmanomas
Miegas esamiems ir būsimiems tėveliams – brangiausia dovana. Su mintimi, kad miego gali trūkti gimus kūdikiui, daugelis susitaiko, tačiau dažnai būsimos mamos nustemba, kad gerai išsimiegoti gali būti sunku dar kūdikiui negimus.

Gydytojas – apie genetinius nėščiųjų tyrimus (4)

Gydytojas – apie genetinius nėščiųjų tyrimus
Beveik visos žmogaus ligos yra susijusios su genais, jiems tenka lemiamas vaidmuo sergant kai kuriomis paveldimomis ligomis.

Nėštumas ir peršalimo ligos: gydytojos komentaras (7)

Nėštumas ir peršalimo ligos: gydytojos komentaras
Sezoninės peršalimo ligos nė vienam nėra malonus dalykas, tačiau laukiantis jų norėtųsi išvengti ne tik dėl blogos savijautos, bet ir dėl gresiančių komplikacijų, galinčių atsiliepti vaisiaus sveikatai.

Būsimieji ir esamieji tėvai kviečiami į „Šeimų mokyklėlę“ (1)

Būsimieji ir esamieji tėvai kviečiami į „Šeimų mokyklėlę“
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Kiek svorio moteris priauga per nėštumą (9)

Kiek svorio moteris priauga per nėštumą
Kodėl viena nėščioji per devynis mėnesius priauga vos devynis kilogramus svorio, o kita – dvidešimt devynis? Atsakymo į šį klausimą mes nežinome, tačiau pabandykime išsiaiškinti, kaip pasiskirsto nėštumo metu priaugtas svoris.

10 nėštumo prietarų: kuriais tikėti, o kurie – visiški pramanai? (4)

10 nėštumo prietarų: kuriais tikėti, o kurie – visiški pramanai?
Nemegzk, nesiūk, nelipk, nesikirpk, nesifotografuok... Nes bus blogai! Tiek draudimų ir prietarų išgirsta nėštukė, kad sunku ir susigaudyti, ką apskritai galima daryti... Tiesa tai ar pramanai?