Mitai apie nėštumą: tikėti ar ne?

 (3)
Devynis nėštumo mėnesius lydi daug prietarų ir paslapčių. Dauguma iš jų šiandien kelia šypseną, tačiau gerai pagalvojus, grūdas tiesos kiekviename, ko gero, yra.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nėščiosioms negalima kilnoti rankų

Anksčiau buvo manoma, kad nėščiosioms negalima kelti rankų aukštyn ir stiebtis ant pirštų galiukų. Iki šiol yra tikinčių, kad šie bobučių draudimai – ne be pagrindo. Esą nėštumo pabaigoje staigūs judesiai pavojingi moterims, nes bambagyslė gali apsisukti kūdikiui aplink kaklą.

Šiandien mokslas yra įrodęs, kad bambagyslė apsisuka vaisiui aplink kaklą dėl fiziologinių priežasčių, pavyzdžiui, todėl, kad ji ilga, o vaisius judrus. Na o bambagyslės ilgis nulemtas genetikos, t. y. moters judesiai tam neturi jokios įtakos. Na, bet bobutės buvo teisios šiuo aspektu – nėščiosioms, o ypač baigiantis nėštumui, nereikia daryti labai staigių judesių, vengti rizikos susižaloti.

Nėščiosioms negalima dirbti kompiuteriu

Sako, kad kompiuterio spinduliavimas kenkia būsimam kūdikiui ir gali sukelti vaisiaus patologijų. Iš tiesų ir monitoriaus, ir televizoriaus ekrano spinduliavimas žalingas, bet ne iki katastrofinio lygio. Tiesa, piktnaudžiauti nereikėtų. Juk iki galo nėra išaiškinta, kiek tai žalinga, todėl nėštumo metu kuo mažiau leiskite laiko prie kompiuterio ir prie televizoriaus. Taip ir regėjimą patausosite, ir išvengsite venų problemų, kurios kyla dėl per ilgo sėdėjimo vienoje vietoje.

Nėščiosioms negalima valgyti raudonų uogų

Nors ir nedažnai girdimas, visgi buvo toks prietaras: jei per nėštumą moteris valgo raudonų uogų, vaikas gims raudona oda. Na, mažyliai dažnai gimsta su alergijomis, kurias sukelia mamų aistros vienam ar kitam produktui per nėštumą. Todėl nėštumo metu kasdien valgyti kilogramų braškių ar žemuogių tikrai nepatartina. Bet sauja šviežių ir vitaminų kupinų uogų nėščiajai tikrai nepakenks, atvirkščiai, suteiks energijos, naudingųjų medžiagų, pagerins virškinimą ir apetitą.

Nėščiosioms negalima dažnai daryti ultragarso tyrimo

Čia yra tiesos. Be to, tai ne tik prietaras. Per nėštumą paprastai daro 2-3 tyrimus ultragarsu. Persistengti nereikia, jei medikai pasakė, kad nėra jokios būtinybės dažniau tirtis ultragarsu, tebūnie. Tiesa, yra daug nėščiųjų, kurioms ultragarso tyrimas atliekamas dažniau dėl tam tikrų moters ar būsimo vaikelio sveikatos būklių.

Nėštumo metu negalima valgyti saulėgrąžų

Yra pranešimų, jog kepintose saulėgrąžose susidaro medžiagos, didinančios raumenų tonusą, taip pat ir gimdos. Todėl jei yra persileidimo rizikos, saulėgrąžų geriau nevalgyti.

Nėščiosioms negalima skraidyti lėktuvu

Nėštumo pabaigoje daugelis oro linijų prašo iš nėščiosios pažymos, kad gydytojas leidžia jai skristi. Šiais laikais skraidymo lėktuvu sunku išvengti, tačiau nėštumo metu reikėtų vengti ypač ilgų skrydžių. Jų metu patariama reguliariai gerti vandens, sumažinant dehidratacijos riziką. Kitas skrydžių pavojus - ilgas ir nepatogus sėdėjimas vienoje vietoje.

Nėščiosioms nevalia eiti į kapines

Šiame perspėjime tiesos yra tuo atveju, jei nėščioji tiki neigiama energija kapinėse. Be to, dėl emocinės įtampos gali kilti ir persileidimo, ir priešlaikinio gimdymo grėsmė. Prietarai čia niekuo dėti, svarbiausia - emocinis nusiteikimas.

Nėščiosioms negalima valgyti pasislėpus

Nėščiosioms negalima valgyti pasislėpus, nes vaikas gims bailus. Iš tiesų taip nėra. Bet valgyti pasislėpus nėštumo metu nereikėtų, nes kyla klausimas - kodėl jūs slepiatės valgydama? Ar tai jau dešimta porcija per dieną? O gal pasislėpusi kertate penktą riebų pyragaitį? Nėštumo metu nereikia valgyti už du, tačiau reikia valgyti sveikai, renkantis tuos maisto produktus, kurie turi naudingųjų medžiagų.

Nėščiosioms negalima glostyti naminių gyvūnų

Mūsų senelės manė, kad nėštumo metu negalima žaisti su kate. Net ant rankų jos nevalia imti, nes tada mažylis turės daug priešų. Bet dabar žinome, kodėl katės gali būti pavojingos nėščiosioms. Jokiu būdu nepatariama nėščiosioms liesti rankomis kačių ar kitų gyvūnų išmatų dėl toksoplazmozės pavojaus.

Nėščiosioms negalima sėdėti susidėjus koją ant kojos

Gal teko girdėti: nėščiosioms negalima sėdėti susidėjus koją ant kojos, nes vaikas gims kreivomis kojomis. Iš tiesų nėščiosioms nepatartina taip sėdėti. Bet ne dėl galimų kreivų vaiko kojų, tiesiog tokia kūno padėtis trikdo kraujotaką kojose, todėl gali išsivystyti varikozė.

Ko iš tiesų negalima daryti nėščiosioms?

Nėštumo metu iš tiesų negalima užsiimti ekstremalaus sporto rūšimis - alpinizmu, čiuožinėti slidėmis, važinėti dviračiu, eiti į tolimus žygius su sunkia kuprine ant pečių. Ir net jei iki nėštumo tai buvo jūsų gyvenimo būdas, nereikėtų rizikuoti, geriau palaukti, kol gims kūdikis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Gydytojos patarimai nėščiosioms, kad nėštumas būtų sklandus ir harmoningas

Gydytojos patarimai nėščiosioms, kad nėštumas būtų sklandus ir harmoningas
Nė vienai nėštukei nėra naujiena, kad laukiantis reikėtų atsisakyti žalingų įpročių ir prižiūrėti savo mitybą. Tačiau norint užtikrinti puikią savijautą ir sklandų bei ramų nėštumą, vien to nepakanka.

Sportas nėštumo laikotarpiu: pasakykite „ne“ dviračiui ir riedučiams

Sportas nėštumo laikotarpiu: pasakykite „ne“ dviračiui ir riedučiams
Nuomonė, kad nėštumo metu moteris negali arba neturi aktyviai sportuoti, yra visiškai pasenusi.

Kas moteris labiausiai erzina nėštumo metu

Kas moteris labiausiai erzina nėštumo metu
„Tavo vaiko“ socialinio tinklo "Facebook" paskyroje uždavę klausimą, kas labiausiai erzino mamas nėštumo metu, sulaukėme daug įdomių atsakymų. Paskaitykite, gal atpažinsite ir save.

Ar seksas nėštumo metu tikrai nekenkia būsimam vaikui?

Ar seksas nėštumo metu tikrai nekenkia būsimam vaikui?
Seksas nėštumo metu neretai vis dar yra tabu: apie tai savo gydytojų drovisi klausti nėščiosios, ne visada šiuos klausimus aptaria ir medikai, manydami, kad čia ir taip viskas yra aišku, ką čia daug kalbėti. O kalbėti yra apie ką.

Nėščiosios viešuoju transportu Vilniuje keliaus saugiau

Nėščiosios viešuoju transportu Vilniuje keliaus saugiau
„Čia vienu daugiau". Nuo šiandien tokiu ženkliuku pasipuošusias būsimas mamas vis dažniau pastebėsite sostinės viešajame transporte.

Kokių gyvenimo malonumų turi atsisakyti nėščioji? Atsako gydytoja

Kokių gyvenimo malonumų turi atsisakyti nėščioji? <span style="color: #ff0000;"><sup>Atsako gydytoja</sup></span>
Būsimoms mamoms, ypač besilaukiančioms pirmojo vaiko, kyla daug klausimų ir abejonių, kas yra leistina nėštumo metu, o nuo ko geriau susilaikyti.

Ar negimęs kūdikis jaučia mamos stresą ir džiaugsmą?

Ar negimęs kūdikis jaučia mamos stresą ir džiaugsmą?
Kiekviena mama nori, kad vaikelis jos įsčiose bręstų ir gimtų laimingas. Tačiau aplinkybės ne visuomet būna palankios. Netgi laukiamas vaikas jį nešiojančiai moteriai kartais tampa nemielas, vargina ją. Ir visa tai vaikui teks ištverti pilve? Gal geriau iš visų jėgų slopinti neigiamas emocijas?

Nėščiosios Vilniuje kviečiamos atsiimti po dovanėlę

Nėščiosios Vilniuje kviečiamos atsiimti po dovanėlę
Ar viešajame transporte pastebite besilaukiančias moteris? Ar užleidžiate joms vietą ir stengiatės pasirūpinti jų saugumu? Ar važiuojate dėmesį nukreipę kitur ir nematote būsimųjų mamų?

Ieškomos nėščiosios dalyvauti unikaliame Dainų šventės projekte (PAPILDYTA)

Ieškomos nėščiosios dalyvauti unikaliame Dainų šventės projekte <sup style="font-family: yui-tmp;">(PAPILDYTA)</sup>
Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos…“ vyks šių metų birželio 30 – liepos 6 dienomis. Jeigu šiuo metu laukiatės vaikelio ir esate geros savijautos, turite unikalią progą tapti šios išskirtinės šventės dalimi.

Nėščiosios mitybos problemos: kaip sau padėti be vaistų

Nėščiosios mitybos problemos: kaip sau padėti be vaistų
Kai nėštumas persirita į antrą pusę, nemalonus ir deginantis pojūtis už krūtinkaulio, rūgštus skonis burnoje neaplenkia net kas antros moters. Susitaikyti ar kreiptis į gydytoją?

3 gyvybiškai svarbūs mikroelementai nėščiajai ir žindančiai (1)

3 gyvybiškai svarbūs mikroelementai nėščiajai ir žindančiai
Ką vertėtų žinoti planuojančioms pastoti, besilaukiančioms bei žindančioms moterims?

20 įdomių faktų apie nėštumą

20 įdomių faktų apie nėštumą
Kokią savaitės dieną gimsta daugiausiai naujagimių? Kuo nuo kitų kūdikių skiriasi gimusieji gegužės mėnesį? Šie ir kiti įdomieji nėštumo faktai - mūsų parengtoje apžvalgoje.

Dvi medžiagos, kurios nėštumo metu yra niekuo nepakeičiamos

Dvi medžiagos, kurios nėštumo metu yra niekuo nepakeičiamos
Svarbu atminti, kad bent dviejų medžiagų per nėštumą ignoruoti nevertėtų – folio rūgšties ir vitamino D3. Kuo jos tokios svarbios?

Tiesa ar melas? Populiariausi mitai apie nėštumą (1)

Tiesa ar melas? Populiariausi mitai apie nėštumą
Įvairiais prietarais ir mitais mūsų proseneliai apipindavo tas kasdienio gyvenimo sferas, kurių gerai nenumanydavo. Viena tokių - nėštumo periodas.

Kodėl nėščioms moterims sveika patirti orgazmą

Kodėl nėščioms moterims sveika patirti orgazmą
Turime gerų žinių būsimoms mamoms: orgazmas nėštumo metu ne tik leistinas, bet ir rekomenduojamas. 4 priežastys, kodėl nėštumo metu verta mylėtis ir atsipalaiduoti.