Mitai apie nėštumą: tikėti ar ne?

 (3)
Devynis nėštumo mėnesius lydi daug prietarų ir paslapčių. Dauguma iš jų šiandien kelia šypseną, tačiau gerai pagalvojus, grūdas tiesos kiekviename, ko gero, yra.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nėščiosioms negalima kilnoti rankų

Anksčiau buvo manoma, kad nėščiosioms negalima kelti rankų aukštyn ir stiebtis ant pirštų galiukų. Iki šiol yra tikinčių, kad šie bobučių draudimai – ne be pagrindo. Esą nėštumo pabaigoje staigūs judesiai pavojingi moterims, nes bambagyslė gali apsisukti kūdikiui aplink kaklą.

Šiandien mokslas yra įrodęs, kad bambagyslė apsisuka vaisiui aplink kaklą dėl fiziologinių priežasčių, pavyzdžiui, todėl, kad ji ilga, o vaisius judrus. Na o bambagyslės ilgis nulemtas genetikos, t. y. moters judesiai tam neturi jokios įtakos. Na, bet bobutės buvo teisios šiuo aspektu – nėščiosioms, o ypač baigiantis nėštumui, nereikia daryti labai staigių judesių, vengti rizikos susižaloti.

Nėščiosioms negalima dirbti kompiuteriu

Sako, kad kompiuterio spinduliavimas kenkia būsimam kūdikiui ir gali sukelti vaisiaus patologijų. Iš tiesų ir monitoriaus, ir televizoriaus ekrano spinduliavimas žalingas, bet ne iki katastrofinio lygio. Tiesa, piktnaudžiauti nereikėtų. Juk iki galo nėra išaiškinta, kiek tai žalinga, todėl nėštumo metu kuo mažiau leiskite laiko prie kompiuterio ir prie televizoriaus. Taip ir regėjimą patausosite, ir išvengsite venų problemų, kurios kyla dėl per ilgo sėdėjimo vienoje vietoje.

Nėščiosioms negalima valgyti raudonų uogų

Nors ir nedažnai girdimas, visgi buvo toks prietaras: jei per nėštumą moteris valgo raudonų uogų, vaikas gims raudona oda. Na, mažyliai dažnai gimsta su alergijomis, kurias sukelia mamų aistros vienam ar kitam produktui per nėštumą. Todėl nėštumo metu kasdien valgyti kilogramų braškių ar žemuogių tikrai nepatartina. Bet sauja šviežių ir vitaminų kupinų uogų nėščiajai tikrai nepakenks, atvirkščiai, suteiks energijos, naudingųjų medžiagų, pagerins virškinimą ir apetitą.

Nėščiosioms negalima dažnai daryti ultragarso tyrimo

Čia yra tiesos. Be to, tai ne tik prietaras. Per nėštumą paprastai daro 2-3 tyrimus ultragarsu. Persistengti nereikia, jei medikai pasakė, kad nėra jokios būtinybės dažniau tirtis ultragarsu, tebūnie. Tiesa, yra daug nėščiųjų, kurioms ultragarso tyrimas atliekamas dažniau dėl tam tikrų moters ar būsimo vaikelio sveikatos būklių.

Nėštumo metu negalima valgyti saulėgrąžų

Yra pranešimų, jog kepintose saulėgrąžose susidaro medžiagos, didinančios raumenų tonusą, taip pat ir gimdos. Todėl jei yra persileidimo rizikos, saulėgrąžų geriau nevalgyti.

Nėščiosioms negalima skraidyti lėktuvu

Nėštumo pabaigoje daugelis oro linijų prašo iš nėščiosios pažymos, kad gydytojas leidžia jai skristi. Šiais laikais skraidymo lėktuvu sunku išvengti, tačiau nėštumo metu reikėtų vengti ypač ilgų skrydžių. Jų metu patariama reguliariai gerti vandens, sumažinant dehidratacijos riziką. Kitas skrydžių pavojus - ilgas ir nepatogus sėdėjimas vienoje vietoje.

Nėščiosioms nevalia eiti į kapines

Šiame perspėjime tiesos yra tuo atveju, jei nėščioji tiki neigiama energija kapinėse. Be to, dėl emocinės įtampos gali kilti ir persileidimo, ir priešlaikinio gimdymo grėsmė. Prietarai čia niekuo dėti, svarbiausia - emocinis nusiteikimas.

Nėščiosioms negalima valgyti pasislėpus

Nėščiosioms negalima valgyti pasislėpus, nes vaikas gims bailus. Iš tiesų taip nėra. Bet valgyti pasislėpus nėštumo metu nereikėtų, nes kyla klausimas - kodėl jūs slepiatės valgydama? Ar tai jau dešimta porcija per dieną? O gal pasislėpusi kertate penktą riebų pyragaitį? Nėštumo metu nereikia valgyti už du, tačiau reikia valgyti sveikai, renkantis tuos maisto produktus, kurie turi naudingųjų medžiagų.

Nėščiosioms negalima glostyti naminių gyvūnų

Mūsų senelės manė, kad nėštumo metu negalima žaisti su kate. Net ant rankų jos nevalia imti, nes tada mažylis turės daug priešų. Bet dabar žinome, kodėl katės gali būti pavojingos nėščiosioms. Jokiu būdu nepatariama nėščiosioms liesti rankomis kačių ar kitų gyvūnų išmatų dėl toksoplazmozės pavojaus.

Nėščiosioms negalima sėdėti susidėjus koją ant kojos

Gal teko girdėti: nėščiosioms negalima sėdėti susidėjus koją ant kojos, nes vaikas gims kreivomis kojomis. Iš tiesų nėščiosioms nepatartina taip sėdėti. Bet ne dėl galimų kreivų vaiko kojų, tiesiog tokia kūno padėtis trikdo kraujotaką kojose, todėl gali išsivystyti varikozė.

Ko iš tiesų negalima daryti nėščiosioms?

Nėštumo metu iš tiesų negalima užsiimti ekstremalaus sporto rūšimis - alpinizmu, čiuožinėti slidėmis, važinėti dviračiu, eiti į tolimus žygius su sunkia kuprine ant pečių. Ir net jei iki nėštumo tai buvo jūsų gyvenimo būdas, nereikėtų rizikuoti, geriau palaukti, kol gims kūdikis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Kaip patenkinti vitaminų poreikį nesuvalgant nė vienos tabletės

Kaip patenkinti vitaminų poreikį nesuvalgant nė vienos tabletės
Nėštumo metu svarbūs ne vien vitaminai, bet ir mineralai bei mikroelementai. Kokių jų reikia ir kokiuose produktuose jų daugiausia?

Kodėl nėščioms moterims reikia glostyti savo pilvą

Kodėl nėščioms moterims reikia glostyti savo pilvą
Besilaukiančios moterys, nepatingėkite glostyti pilvų – kūdikiams tai patinka!

Kokie tyrimai skiriami nėščiajai

Kokie tyrimai skiriami nėščiajai
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos primena, kad vaikelio besilaukiantys tėvai turi rūpintis vaiko sveikata dar iki jo gimimo - lankytis reguliariai pas gydytojus, atlikti reikiamus tyrimus.

Kokia yra tikimybė, kad susilauksite ne vieno, o dvynukų ar net trynukų

Kokia yra tikimybė, kad susilauksite ne vieno, o dvynukų ar net trynukų
Jei nėštumas daugiavaisis, moters organizmui tenka kur kas didesnis krūvis nei įprastai, todėl būtina išskirtinė gydytojų priežiūra ir didesnės pačios būsimos mamos pastangos. Kiekvieno vaikelio gimimas yra ypatinga dovana tėvams, o gimę du ar trys sveiki mažyliai – jau tikras stebuklas.

Ar galima jausti artėjantį persileidimą?

Ar galima jausti artėjantį persileidimą?
Savaiminiu persileidimu baigiasi net iki 20 procentų visų nėštumų. Kai kurie jų įvyksta anksti, moteriai taip ir nesužinojus, kad ji laukiasi, o kai kurie būna skaudūs ir nutinka tada, kai pora apsidžiaugia nėštumu, praneša apie jį artimiesiems ir nekantriai laukia gimsiančio vaiko.

Kaip keičiasi moters higiena nėštumo metu

Kaip keičiasi moters higiena nėštumo metu
Nėštumo metu keičiasi moters kūnas, tad kaip turi keistis jo priežiūra ir higienos procedūros?

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra...
Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą
Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

Berniukas ar mergaitė? 3 originalūs būdai sužinoti vaiko lytį

Berniukas ar mergaitė? 3 originalūs būdai sužinoti vaiko lytį
Užsienyje, ypač JAV, labai populiarūs vakarėliai, kurių metu vaikelio besilaukianti pora visiems artimiesiems ir draugams atskleidžia savo būsimo vaikelio lytį.

Gripas ir nėštumas: svarbu žinoti

Gripas ir nėštumas: svarbu žinoti
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai įspėja, kad nėščios moterys, susirgusios gripu, gali patirti sunkių nėštumo komplikacijų. Jeigu laukiatės kūdikio, yra didesnė tikimybė sunkiai susirgti gripu, patekti į ligoninę, patirti priešlaikinį gimdymą.

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu
Yra vienintelis kartas gyvenime, kai moteris džiaugiasi, kai jai auga svoris - nėštumas. Kaip smagu neskaičiuoti kiekvieno centimetro aplink taliją, žinant, kad tai ženklas, jog vaikas auga, ir jam nieko netrūksta.

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje (2)

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje
Kai vaikas mamos gimdoje yra įsitaisęs sėdmenine pirmeiga, gydytojai pirmiausia svarsto cezario pjūvio operacijos galimybę.

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis (2)

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis
Visai gali būti, kad ateityje įprastas ultragarso tyrimo procedūras pakeis naujos kartos medicinos įranga, kuri leis gydytojams dar aiškiau matyti, kaip motinos gimdoje vystosi būsimasis vaikelis.

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti
Nėštumas – ypatingas laikotarpis kiekvienai moteriai, kurio metu reikia itin rūpintis savo sveikata. Šiuo laikotarpiu būtina galvoti ne tik apie tai, kad kūdikis sklandžiai vystytųsi, tačiau ir apie savo savijautą. Nėštumo metu gydytojai rekomenduoja moterims itin atidžiai rinktis, ką valgyti, ir pakeisti visus neteisingus mitybos įpročius.

3 populiarūs nėštumo prietarai: tikėti ar ne?

3 populiarūs nėštumo prietarai: tikėti ar ne?
Nėštumas net ir šiais laikais apipintais daug mitų, tai paslaptingas laikotarpis, kuomet ne visada klausome proto balso ir logiškų paaiškinimų. Ką jau kalbėti apie mūsų protėvius, kurie nėštumo metu turėjo daug draudimų ir prietarų.