Naminiai gyvūnai: ar saugu nėščiajai ir gimus kūdikiui

 (1)
Šeimos pagausėjimas reiškia, kad naminiams gyvūnams teks prisitaikyti. Siūlome paskaityti, kaip pasiekti, kad jie priprastų kuo lengviau ir kaip pratinti vaiką prie gyvūnų.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Penkios auksinės taisyklės, kaip paruošti augintinį

Laukiant šeimos pagausėjimo kyla klausimai: ar mūsų Reksas/mūsų Murka sutars su mažyliu? Laimei, atsakymas į šį klausimą beveik visad teigiamas. Tereikia nepamiršti kelių svarbių taisyklių.

Pasirūpinti profilaktika. Kol namuose dar nėra naujagimio, rekomenduojama rimtai apžiūrėti keturkojus namų gyventojus. Tai reiškia: paskiepyti, imtis priemonių, kad jie neturėtų blusų ar kirmėlių. Beje, gimus mažyliui kirminų varymo procedūras augintiniui teks atlikti reguliariai. Be to, visa šeima turėtų būti pasiskiepijusi nuo stabligės (į kūdikio skiepų kompleksą vakcina nuo stabligės įeina nuo devintosios savaitės).

TAIP PAT SKAITYKITE:
Paskelbti populiariausi 2015 metų pirmojo pusmečio naujagimių vardai
Dvynių mamai įkyrėjo aplinkinių dėmesys ir ji kai ką sugalvojo

Nepamiršti higienos. Suprantama, gyvūnai nešioja ligų sukėlėjus. Žmogui susiformuoja gynybiniai mechanizmai. Dar negimusių vaikų imuninė sistema jau įsčiose treniruojama apsiginti nuo bakterijų, su kuriomis susiduria mama. Todėl, jei namuose laikomasi paprasčiausios higienos, gimusiam kūdikiui papildomo pavojaus dėl augintinių nebus. Paprasčiausia higiena reiškia: plautis rankas pašėrus, paglosčius gyvūną, surinkus jo išmatas. Ir dar: neleisti augintiniui laižyti veidą arba žaizdas, nors šios būtų ir visai smulkios.

Profilaktika prieš alergijas. Gyvūnai su kailiu, ypač - katės, gali provokuoti šienligę ar astmą. Jei būsimi tėvai alergiški, didelė rizika, kad toks bus ir vaikas, tad būtinai reikėtų dėl to pasikonsultuoti su gydytoju. Kūdikio besilaukiantiems alergiškiems tėvams paprastai rekomenduojama turimam augintiniui rasti kitą šeimininką. Užtat panašu, kad nealergiškų tėvų vaikai tampa atsparesni alergijoms, jei namuose laikomas gyvūnas. Manoma, kad jų gynybinė sistema tiek užsiėmusi tikrais ligų sukėlėjais, kad net neprasideda su tariamais (t.y., alergenais).

Treniruoti elgseną. Dar prieš gimstant mažyliui išmokykite augintinį, kad lopšys, nešioklė, vystymo stalas - ne vieta gyvūnui. Tačiau lygiai taip pat svarbu: šuniui ar katei irgi reikalingas savas kampelis - jų guolis turėtų būtų saugus nuo ropoti pradėjusių kūdikių.

Skirti dėmesio. Kaip ir vyresnis broliukas ar sesutė, gyvūnas irgi nori jausti, kad jį tebemylite. Todėl įtraukite jį į gyvenimo su kūdikiu kasdienybę: tegu būna šalia, kai keičiate vystyklus, pašerkite gyvūną prieš maitindama kūdikį, paglostykite ar pakasykite, kai mažylis miega Jums ant rankų. Svarbu niekad nepalikti kūdikio ir gyvūno vienų.

Šunys

Nėštumo metu: jau dabar pratinkite gyvūną prie mažų vaikų. Veskitės šunį pas draugus, turinčius kūdikį, kad susipažintų su situacija.

Naminiai gyvūnai: ar saugu nėščiajai ir gimus kūdikiui
© Vida Press

Šuo  ir kūdikis: prieš pirmąjį kontaktą turėtų padėti toks triukas. Kol mama su naujagimiu dar gimdymo namuose, tėtis tegu parneša mažylio drabužėlį ir palieka šuniui apsiuostyti. Augintiniui jau bus patįstamas naujojo šeimos nario kvapas.

Patarimas: Jei per pirmąjį „pasimatymą" paguldysite kūdikį šuniui prie kojų ar palaikysite jo akių aukštyje, jūsų keturkojis visą gyvenimą jausis atsakingas už vaiką ir taps entuziastingu jo vežimėlio sargu.

Šuo ir jau vaikščiojantis mažylis: augintinis tikrai neprivalo kantriai ištverti viską. Jam turi būti leidžiama nebaudžiamam paurgzti. Svarbu greit sureaguoti - patraukti prie supykusio gyvūno besiartinantį vaiką ir išsiaiškinti urzgimo priežastį. Dvejų metų ir vyresniems vaikams jau galima paaiškinti, kad žaidimų draugą dabar reikia palikti ramybėje. Kad nekiltų nereikalingų pykčių, atskirkite vaiko ir šuns žaislus.

Katės

Nėštumo metu: katės tualeto valymą būsima mama verčiau tegu perduoda kitam šeimos nariui. Jei tai sunkiai įgyvendinama, mūvėkite gumines pirštines. Beje, rekomenduojama jas mūvėti ir dirbant sode, nes žemėje gali būti kačių išmatų. Katės neretai perneša toksoplazmozės sukėlėjus, o jie kelią rimtą pavojų negimusiam vaisiui. Jei atlikus specialų tyrimą gydytojas nustato, kad nėščioji jau turi antikūnių, kontaktas su katėmis jokių problemų nebekels.

Naminiai gyvūnai: ar saugu nėščiajai ir gimus kūdikiui
© Vida Press

Katė ir kūdikis: prižiūrėkite, kad jūsų augintinė nepastebimai neįliptų į kūdikio lovelę ir iš didelės meilės nesusirangytų jam tiesiai ant veiduko. Leiskite katei būti šalia, kai mažylis guldomas miegoti, tačiau paskui ji turi išeiti iš vaiko kambario. Durys tebūnie uždarytos. Alternatyva: nuleisti ant lovelės specialų tinklą.

Katė ir jau vaikščiojantis mažylis: kiekvienas mažylis anksčiau ar vėliau savo kailiu patirs kokie aštrūs gali būti išleisti katės nagai. Ką čia galėtų nuveikti tėvai? Parodyti vaikui, iš ko atpažinti, kada katę reikia palikti ramybėje.

Graužikai

Nėštumo metu: žiurkėnai ir pelės gali pernešti limfocitinio choriomeningito (nors tai ir retai pasitaiko), žiurkės ir šeškai - leptospirozės ir listeriozės virusus. Kad tikrai nekiltų pavojaus vaisiui, nemažai ekspertų pataria šiuos gyvūnus laikinai įkurdinti pas draugus. Gimus vaikui galėsite parsinešti juos namo. Žinoma, galima ir patikrinti gyvūną.

Graužikai ir jau vaikščiojantis mažylis:. mažiems vaikams labai patinka triušiai ar jūrų kiaulytės. Tačiau šie gyvūnai baikštūs ir nesileidžia ilgai laikomi ant rankų.

Paukščiai

Smagus žaidimas dvejų metų pypliui ir tikras košmaras plunksnuočiui; belsti į narvelį - juk paukštelis taip gražiai plazda. Kalbėkim atvirai: maži vaikai ir paukščiai nelabai randa kontaktą. Geriausia, jei paukščių buveinė vaikui bus neprieinama. Be to, pagalvokite ir apie gyvenimo draugą savo banguotajai kanarėlei.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Kaip patenkinti vitaminų poreikį nesuvalgant nė vienos tabletės

Kaip patenkinti vitaminų poreikį nesuvalgant nė vienos tabletės
Nėštumo metu svarbūs ne vien vitaminai, bet ir mineralai bei mikroelementai. Kokių jų reikia ir kokiuose produktuose jų daugiausia?

Kodėl nėščioms moterims reikia glostyti savo pilvą

Kodėl nėščioms moterims reikia glostyti savo pilvą
Besilaukiančios moterys, nepatingėkite glostyti pilvų – kūdikiams tai patinka!

Kokie tyrimai skiriami nėščiajai

Kokie tyrimai skiriami nėščiajai
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos primena, kad vaikelio besilaukiantys tėvai turi rūpintis vaiko sveikata dar iki jo gimimo - lankytis reguliariai pas gydytojus, atlikti reikiamus tyrimus.

Kokia yra tikimybė, kad susilauksite ne vieno, o dvynukų ar net trynukų

Kokia yra tikimybė, kad susilauksite ne vieno, o dvynukų ar net trynukų
Jei nėštumas daugiavaisis, moters organizmui tenka kur kas didesnis krūvis nei įprastai, todėl būtina išskirtinė gydytojų priežiūra ir didesnės pačios būsimos mamos pastangos. Kiekvieno vaikelio gimimas yra ypatinga dovana tėvams, o gimę du ar trys sveiki mažyliai – jau tikras stebuklas.

Ar galima jausti artėjantį persileidimą?

Ar galima jausti artėjantį persileidimą?
Savaiminiu persileidimu baigiasi net iki 20 procentų visų nėštumų. Kai kurie jų įvyksta anksti, moteriai taip ir nesužinojus, kad ji laukiasi, o kai kurie būna skaudūs ir nutinka tada, kai pora apsidžiaugia nėštumu, praneša apie jį artimiesiems ir nekantriai laukia gimsiančio vaiko.

Kaip keičiasi moters higiena nėštumo metu

Kaip keičiasi moters higiena nėštumo metu
Nėštumo metu keičiasi moters kūnas, tad kaip turi keistis jo priežiūra ir higienos procedūros?

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra...
Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą
Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

Berniukas ar mergaitė? 3 originalūs būdai sužinoti vaiko lytį

Berniukas ar mergaitė? 3 originalūs būdai sužinoti vaiko lytį
Užsienyje, ypač JAV, labai populiarūs vakarėliai, kurių metu vaikelio besilaukianti pora visiems artimiesiems ir draugams atskleidžia savo būsimo vaikelio lytį.

Gripas ir nėštumas: svarbu žinoti

Gripas ir nėštumas: svarbu žinoti
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai įspėja, kad nėščios moterys, susirgusios gripu, gali patirti sunkių nėštumo komplikacijų. Jeigu laukiatės kūdikio, yra didesnė tikimybė sunkiai susirgti gripu, patekti į ligoninę, patirti priešlaikinį gimdymą.

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu
Yra vienintelis kartas gyvenime, kai moteris džiaugiasi, kai jai auga svoris - nėštumas. Kaip smagu neskaičiuoti kiekvieno centimetro aplink taliją, žinant, kad tai ženklas, jog vaikas auga, ir jam nieko netrūksta.

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje (2)

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje
Kai vaikas mamos gimdoje yra įsitaisęs sėdmenine pirmeiga, gydytojai pirmiausia svarsto cezario pjūvio operacijos galimybę.

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis (2)

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis
Visai gali būti, kad ateityje įprastas ultragarso tyrimo procedūras pakeis naujos kartos medicinos įranga, kuri leis gydytojams dar aiškiau matyti, kaip motinos gimdoje vystosi būsimasis vaikelis.

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti
Nėštumas – ypatingas laikotarpis kiekvienai moteriai, kurio metu reikia itin rūpintis savo sveikata. Šiuo laikotarpiu būtina galvoti ne tik apie tai, kad kūdikis sklandžiai vystytųsi, tačiau ir apie savo savijautą. Nėštumo metu gydytojai rekomenduoja moterims itin atidžiai rinktis, ką valgyti, ir pakeisti visus neteisingus mitybos įpročius.

3 populiarūs nėštumo prietarai: tikėti ar ne?

3 populiarūs nėštumo prietarai: tikėti ar ne?
Nėštumas net ir šiais laikais apipintais daug mitų, tai paslaptingas laikotarpis, kuomet ne visada klausome proto balso ir logiškų paaiškinimų. Ką jau kalbėti apie mūsų protėvius, kurie nėštumo metu turėjo daug draudimų ir prietarų.