www.tavovaikas.lt
2017 m. rugsėjo 16 d. 00:00
Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavimas, vidaus organų skleidžiami garsai būsimam kūdikiui susilieja į vientisą skambančią ritmingą muziką, kurią nuspalvina mamos nuotaika, patiriami jausmai. Būsimo kūdikio kalbinimas ir dainavimas palankiai įtakoja jo vystymąsi.
Muzikos terapijos užsiėmimų metu kviečiame būsimas mamas bendrauti su vaikeliu, esančiu mamos įsčiose per muziką, sustiprinti pasitikėjimą savimi muzikuojant. Užsiėmimų metu taikomi muzikos terapijos metodai: improvizacija, muzikos klausymas, muzikos komponavimas, dainavimas.
Muzikos terapijos nauda:
- Stiprina mamos ir būsimo kūdikio emocinį ryšį;
- Turi teigiamos įtakos kūdikio sveikatai, intelektiniams, muzikiniams bei kūrybiniams gebėjimams;
- Teigiamai veikia nėščiųjų savijautą, harmonizuoja besilaukiančios moters vidinę būseną.
Organizuojamos dvi dalyvių grupės. Kiekvienos grupės dalyvės apsilankys trijuose užsiėmimuose.
I grupė: rugsėjo 21, 28, spalio 5 d. dienomis, 10.00 val.
II grupė: rugsėjo 21, 28, spalio 5 d. dienomis, 12.00 val.
Užsiėmimų, kuriuos organizuoja Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, trukmė – 1 val., dalyvių skaičius – ribotas, o užsiėmimai – nemokami. Užsiėmimus ves muzikos terapijos magistrė Nadežda Kiseliova–Žukovska.
Išankstinė registracija: renginiai@vvsb.lt.>
Nors 4 D echoskopas jau nėra didelė naujiena, vis tiek jis – tarsi stebuklas, nes rodo tai, ką vaisius veikia pilvelyje „čia" ir „dabar".
Algis Kriščiūnas įamžino 100 nėščiųjų bendroje nuotraukoje. Taip gegužę vyksiančios konferencijos „Sveika ir laiminga mama" organizatoriai sveikino Lietuvą su valstybės atkūrimo šimtmečiu.
Romualdas Šemeta – gydytojas akušeris – ginekologas, turintis 30 m. klinikinės praktikos patirtį, daugiau nei 20 m. ruošiantis besilaukiančias šeimas gimdymui. Gydytojas yra konferencijos „Sveika ir laiminga mama“ ambasadorius ir diskusijos dalyvis.
Po širdimi nešioti gyvybę ir sužinoti, jog kiaušidėje rastas cistinis darinys turi navikinių ląstelių - kiekvienai būsimai motinai ši žinia būtų gniuždanti.
Rytų šalyse nuo seno teigiama, jog vaikas pas mamą pirmiausia ateina dvasiniu pavidalu, likus 3-4 mėnesiams iki nėštumo pradžios, todėl sąmoningas tėvų požiūris į vaikelio auginimą turi prasidėti dar prieš planuojant naują gyvybę.
Pagal SAM (Sveikatos apsaugos ministerijos) nustatytas ir patvirtintas metodikas mažos rizikos nėštumo priežiūros paslaugas teikia šeimos gydytojas ar PASP (pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos) komandos akušeris ginekologas. Kokia tikrovė? Konsultuoja gydytoja akušerė ginekologė Ingrida Kravčenkienė.
Moterys Europos Sąjungoje pirmagimio susilaukia būdamos vidutiniškai 29-erių metų, praneša naujienų agentūra ELTA.
Konferencijos „Sveika ir laiminga mama", kuri Vilniuje vyks Motinos dieną, organizatoriai kviečia besilaukiančias moteris į unikalią fotosesiją. 100 nėščiųjų bus įamžintos bendroje nuotraukoje ir taip pasveikins Lietuvą su šimtmečiu!
Koks bebūtų reiklus šiandieninis pasaulis ir didelis kasdienis gyvenimo tempas, šeima visuomet buvo, yra ir bus didžiausia vertybė. Šeimoje gimsta nauja gyvybė, o kūdikio gimimas yra džiaugsmas ir didis pasaulio stebuklas visiems.
Per nėštumą reikia nemažai tyrimų. Kokie reikalingi, kad kūdikis negimtų turėdamas pavojingą užkratą?
Apie pastojusią moterį tik ir kalbama, kokia ji ypatinga, kokia nuostabi jos būklė. Nereta prisipažįsta, kad tapusi nėščia šiek tiek nusivylė, kaip viena mūsų skaitytoja įvardijo, atrodo, gyvenimo šventė vyksta, o tu stovi kažkur už durų ir tavęs neįleidžia vidun... Nesijauti nei labai graži, nei labai ypatinga, tiesiog nei šiokia, nei tokia...
Net 60 proc. nėščiųjų nepaiso gydytojų rekomendacijų, rizikuodamos pakenkti būsimiems kūdikiams.
Nėštumo metu svarbūs ne vien vitaminai, bet ir mineralai bei mikroelementai. Kokių jų reikia ir kokiuose produktuose jų daugiausia?
Besilaukiančios moterys, nepatingėkite glostyti pilvų – kūdikiams tai patinka!
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos primena, kad vaikelio besilaukiantys tėvai turi rūpintis vaiko sveikata dar iki jo gimimo - lankytis reguliariai pas gydytojus, atlikti reikiamus tyrimus.