Nėščiųjų ir jų vyrų paslaptys internete: kas iš tiesų juos domina?

 (1)
Labai įdomi statistika iš viso pasaulio: analizuojant Google paiešką, galima sužinoti, kas labiausiai domina nėščias moteris ir jų vyrus internete. Buvo apžvelgtos 20 skirtingų šalių patirtys, ir rezultatai labai iškalbingi.
Nėščiųjų ir jų vyrų paslaptys internete: kas iš tiesų juos domina?
© Shutterstock nuotr.

JAV būsimos mamos labai dažnai paieškos langelyje įrašo klausimą, ar jos gali nėštumo metu „valgyti krevetes", „gerti vyno", „gerti kavos", „vartoti vaistus Tylenol"?

Tuo tarpu Kanadoje, Didžiojoje Britanijoje ir Australijoje klausimas apie alkoholio vartojimą nėštumo metu net nepateko į populiariausių klausimų dešimtuką.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Per didelį norą žindyti apkrėčiau vaiką auksiniu stafilokoku
Interneto sensacija tapo šuo, keičiantis kūdikiui sauskelnes

Tačiau čia dažniausiai iš visų šalių nėščiosios klausia paieškos sistemoje, ar gali besilaukdamos valgyti nepasterizuoto sūrio. Šis klausimas yra aktualus, kai kalbame apie listeriozės pavojų nėščiosioms,

Nigerijoje (kur internetas pasiekiamas 30 proc. šalies gyventojų) vienas dažniausių klausimų yra „ar galima nėščiajai gerti šalto vandens?". Šį mums neįprastą klausimą būsimos mamos užduoda dėl to, kad kai kuriose šalyse tikima, jog šaltas vanduo gali sukelti būsimam vaikui plaučių uždegimą, paaiškina The New York Times, kuris ir publikavo šią ataskaitą apie nėščiųjų ir jų vyrų poreikius internete.

Meksikoje būsimieji tėvai paieškos langelyje įrašo „eilėraščiai, skirti nėščiai žmonai" arba „meilės žodžiai nėščiai žmonai". Tuo tarpu tarp Meksikos nėščių moterų itin aktualus klausimas „ar galima nėščiosioms avėti aukštakulnius?".

Tuo tarpu JAV būsimi tėčiai dažniausiai paieškos sistemoje rašė: „mano žmona nėščia dabar" ir „mano žmona nėščia, ką man daryti?".

Ir Kanadoje, ir Australijoje, ir JAV moterys dažnai domisi, kaip išvengti strijų, tuo tarpu tai visai nedomina Indijos, Ganos ir Nigerijos nėščiųjų. Pastarosioms labiau rūpi „miegas nėštumo metu" bei „ seksas nėštumo metu".

Pietų Korėjoje net 6,6 karto dažniau internete domimasi „kaip susilaukti berniuko", o mergaitės lyties planavimas nėra tokia aktuali tema.

Pastebėta, kad Indijoje labai dažnai užklausa prasideda fraze „mano vyras nori (...)".

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Nėščiųjų masažas: teisingai taikoma technika gali daryti stebuklus

Nėščiųjų masažas: teisingai taikoma technika gali daryti stebuklus
Visos moterys, kada nors laukusios vaikelio, ar netgi tėčiai, kuriems teko būti šalia, žino, koks džiaugsmingas, tačiau kartu ir varginantis gali būti šis periodas.

Apie šį pavojų, gresiantį nėščiosioms, turite žinoti (1)

Apie šį pavojų, gresiantį nėščiosioms, turite žinoti
Vaiko besilaukianti moteris nuolat lankosi pas gydytojus, stebinčius, ar mažylio vystymasis yra normalus, ir prižiūrinčius jos sveikatą.

Lengvas nėštumas: šios gudrybės jums labai padės (1)

Lengvas nėštumas: šios gudrybės jums labai padės
Kiekvienos moters nėštumas – atskira istorija. Vienoms devyni mėnesiai prabėga nepastebimai greitai, be jokių negalavimų ir net beveik neapribojus savo fizinio aktyvumo. Kitoms – viskas kardinaliai keičiasi, tenka labiau save prižiūrėti ir saugoti.

10 maisto produktų, kurie nėščiajai gali sukelti rimtą pavojų

10 maisto produktų, kurie nėščiajai gali sukelti rimtą pavojų
Kūdikio laukimasis – vienas gražiausių ir prasmingiausių etapų šeimos gyvenime. Nieko stebėtino, kad, pirmą kartą besilaukiančiai, moteriai gali kilti šimtai klausimų ir baimių. Juk joje augantis mažylis atrodo toks trapus.

Astrologinis nėštumo kalendorius nuo pradėjimo akimirkos iki gimdymo (4)

Astrologinis nėštumo kalendorius nuo pradėjimo akimirkos iki gimdymo
Nauja gyvybė po truputį beldžiasi į šį pasaulį – nėštumo laikotarpis be galo slėpiningas, kupinas laukimo, džiugesio ir, natūralu, nerimo. Jis – ypatingas.

Ko žiemą reikia saugotis nėščiajai?

Ko žiemą reikia saugotis nėščiajai?
Laukiatės kūdikio ir norite dar kartą su savo antrąja puse kelias dienas romantiškai praleisti kalnuose? O gal geriau nuskristi kažkur, kur šilčiau? Čia rasite atsakymus į svarbiausius klausimus apie žiemos atostogas nėštumo laikotarpiu.

Kaip gimimo data nulemia sėkmę gyvenime: sužinokite likimo skaičių (12)

Kaip gimimo data nulemia sėkmę gyvenime: sužinokite likimo skaičių
Senovės graikai nustatė, kad kiekvienas skaičius turi magišką reikšmę, o tam tikras skaičių derinys daro įtaką žmogaus likimui.

Lietuvės atvirauja: kokių prietarų laikosi nėščiosios šiais laikais (3)

Lietuvės atvirauja: kokių prietarų laikosi nėščiosios šiais laikais
Kai su keliomis mamytėmis tradiciškai susitikome paplepėti apie vaikus ir gyvenimą, diskusija pakrypo įdomia linkme – apie prietarus. Kai kone prisiekiau, kad vardų neatskleisiu, mamos tapo atviresnės...

Įspūdingas vaizdo įrašas, kaip iš tiesų gimdoje gyvena vaikelis (4)

Įspūdingas vaizdo įrašas, kaip iš tiesų gimdoje gyvena vaikelis
Devyni nėštumo mėnesiai sutilpo į keturias minutes. Kviečiame pamatyti trumpą vaizdo įrašą apie būsimo vaikelio gyvenimą gimdoje - nuo pradėjimo akimirkos iki gimimo.

Juokas pro ašaras: įdomiausi nėščiųjų prisiminimai (5)

Juokas pro ašaras: įdomiausi nėščiųjų prisiminimai
Nėštumo laikas dažnai vadinamas stebuklingu ir tai nė kiek nestebina – juk nieko nėra nuostabesnio nei nauja gyvybė.

Paskutiniai nėštumo mėnesiai: saldus miegas – įmanomas (3)

Paskutiniai nėštumo mėnesiai: saldus miegas – įmanomas
Miegas esamiems ir būsimiems tėveliams – brangiausia dovana. Su mintimi, kad miego gali trūkti gimus kūdikiui, daugelis susitaiko, tačiau dažnai būsimos mamos nustemba, kad gerai išsimiegoti gali būti sunku dar kūdikiui negimus.

Gydytojas – apie genetinius nėščiųjų tyrimus (4)

Gydytojas – apie genetinius nėščiųjų tyrimus
Beveik visos žmogaus ligos yra susijusios su genais, jiems tenka lemiamas vaidmuo sergant kai kuriomis paveldimomis ligomis.

Nėštumas ir peršalimo ligos: gydytojos komentaras (7)

Nėštumas ir peršalimo ligos: gydytojos komentaras
Sezoninės peršalimo ligos nė vienam nėra malonus dalykas, tačiau laukiantis jų norėtųsi išvengti ne tik dėl blogos savijautos, bet ir dėl gresiančių komplikacijų, galinčių atsiliepti vaisiaus sveikatai.

Būsimieji ir esamieji tėvai kviečiami į „Šeimų mokyklėlę“ (1)

Būsimieji ir esamieji tėvai kviečiami į „Šeimų mokyklėlę“
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Kiek svorio moteris priauga per nėštumą (9)

Kiek svorio moteris priauga per nėštumą
Kodėl viena nėščioji per devynis mėnesius priauga vos devynis kilogramus svorio, o kita – dvidešimt devynis? Atsakymo į šį klausimą mes nežinome, tačiau pabandykime išsiaiškinti, kaip pasiskirsto nėštumo metu priaugtas svoris.