Nėštumo metu diagnozę „vėžys“ išgirdusi Vaida dėkoja ją ir sūnų išgelbėjusiems medikams

Po širdimi nešioti gyvybę ir sužinoti, jog kiaušidėje rastas cistinis darinys turi navikinių ląstelių - kiekvienai būsimai motinai ši žinia būtų gniuždanti.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Nelengvą išbandymą patyrė buvusi Kauno klinikų pacientė Vaida, kuri 18 nėštumo savaitę atsitiktinai sužinojo bauginančią diagnozę – pirmos stadijos endometrioidinė karcinoma. Tačiau laiku nustatyta diagnozė ir gydytojų profesionalumas lėmė sėkmingą sudėtingos operacijos baigtį - buvo išsaugotas ir nėštumas, ir vaisingumas.

Vaidos komplikuoto nėštumo istorija prasidėjo ankstyvą 2014 metų rytą, kada pajutusi stiprius skausmus pilvo srityje, ji buvo skubiai nuvežta į Kauno klinikų Skubios pagalbos skyrių.

„Stiprus skausmas privertė sunerimti. Ultragarso tyrimo metu šalia kiaušidės buvo rastas cistinis darinys, todėl nedelsiant laparoskopiniu būdu buvau išoperuota Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytojo doc. dr. Adriaus Gaurilčiko.

Cistiniai dariniai buvo nusiųsti ištirti, o po sėkmingai atliktos operacijos sužinojau ne tik, kad mano vaikelis jaučiasi gerai, bet ir tai, kad laukiuosi berniuko.

Praėjus trims dienoms po operacijos grįžau namo", - istoriją prisimena moteris.

Deja, kaip toliau pasakoja moteris, džiaugsmas dingo sulaukus skambučio iš gydytojo. „Išgirdusi Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytojo doc. dr. Eimanto Švedo balsą telefono ragelyje supratau, jog tyrimo rezultatai nežada nieko gero. Jis paprašė į gydymo įstaigą atvykti su lydinčiu asmeniu."

Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytojas doc. dr. Eimantas Švedas. Asmeninio archyvo nuotr.

Atliktas tyrimas parodė, kad pirmosios operacijos metu paimtuose cistiniuose audiniuose buvo rasta vėžinio audinio.

„Diagnozė, kurią išgirdau, skambėjo grėsmingai - pirmos stadijos endometrioidinė karcinoma. Gydytojas aiškiai ir ramiai supažindino su tyrimo atsakymu ir galimais gydymo metodais. Laiko apsispręsti dėl operacijos turėjau dvi dienas.

Įvairios bauginačios mintys sukosi mano ir artimųjų galvose. Tačiau mintys, kad turiu būti stipri dėl savo sūnelio, neleido savęs gailėti ir galvoti, kodėl toks išbandymas teko man.

Džiaugiuosi, kad ir gydytojas mane ramino ir drąsino. Aš ryžausi operacijai, kuri išsaugojo ne tik mano, bet ir mano sūnelio gyvybę", - kalbėjo Vaida.

Nors diagnozė buvo nustatyta anksti, tačiau gydytojams buvo neramu, ar vėžinis darinys nebuvo išplitęs kiaušidės likutyje arba už kiaušidės ribų.

Operacija praėjo sklandžiai ir buvo išsaugotas ne tik nėštumas, bet ir vaisingumas. Nėštumas ir toliau vystėsi sėkmingai ir jokio papildomo gydymo, kaip chemoterapija, neprireikė.
doc.dr. E. Švedas

Daugiadalykio gydytojų konsiulimo metu buvo nuspręsta atlikti stadijavimo operaciją, kurios metu pašalintas kiaušidės likutis, kirmėlinė atauga ir taukinė, buvo atliktos biopsijos iš limfmazgių.

„Džiugu, kad operacija praėjo sklandžiai ir buvo išsaugotas ne tik nėštumas, bet ir vaisingumas. Nėštumas ir toliau vystėsi sėkmingai ir jokio papildomo gydymo, kaip chemoterapija, neprireikė", - sudėtingos operacijos eigą pasakojo doc. dr. E. Švedas.

„Pabudusi po operacijos sužinojau, kad mažylio širdelė plaka, jis yra gyvas ir sveikas. Ta akimirka man buvo stebuklinga, mes kartu su sūneliu atlaikėme abi operacijas. Po savaitės mane išleido namo, o dar praėjus savaitei sužinojau, kad jokių navikinių pakitimų išoperuotuose dariniuose nebuvo rasta", - džiaugėsi moteris, kurios stiprybė sujaudino net pačius gydytojus.

Nuo pat nėštumo pradžios Vaida galvojo apie natūralų gimdymą, tačiau 42 nėštumo savaitę paaiškėjo, kad teks atlikti cezario pjūvio operaciją.

„Ir vėl operacija, ir vėl nerimas. Kadangi iš prigimties esu optimistė, į visas procedūras ir operacijas keliavau su šypsena ir tikėjimu, kad viskas bus gerai ir sūneliui, ir man. Ačiū visiems, kurie stengėsi ir prisidėjo prie to, kad buvo išsaugotos sūnelio ir mano gyvybės.

Sūnus man kasdien primena, kokie esame laimingi, jog mus supa tokie geri specialistai. Tik jų dėka, galiu kasdien apkabinti savo sūnelį ir išgirsti pačius nuostabiausius žodžius kiekvienai motinai - myliu Tave, mama. Esu dėkinga iš visos širdies."

Sūnus man kasdien primena, kokie esame laimingi, jog mus supa tokie geri specialistai.
Vaida

Moteris kartu su šeima sunkiu laikotarpiu sulaukė daug palaikymo ne tik iš artimųjų, bet ir iš gydžiusio gydytojo doc. dr. E. Švedo.

„Gydytojas yra ne tik nuostabus žmogus, bet ir savo srities profesionalas. Ligos sekimo tikslais vis tenka apsilankyti pas šį gydytoją ir kaskart jaučiu šiltą, pozityvų ir profesionalų bendravimą. Visas Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos personalas yra nuostabus", - prisiminimais dalinasi Vaida.

Vaida su sūneliu. Asmeninio archyvo nuotr.

Gydytojas akušeris ginekologas pastebi pakankamai dažnus gimdos kaklelio vėžio atvejus, paplitusius jaunų moterų tarpe. Visoms nėščioms moterims siūloma atlikti prenatalinę priežiūrą, nes jau pirmo apsilankymo metu iš gimdos kaklelio imamas mėginys citologiniam tyrimui. Nėštumas dažnai leidžia nustatyti ikivėžines būkles arba vėžį nėštumo pradžioje. Tobulėjant medicinai, chemoterapiją galima taikyti ir besilaukiančioms moterims, nepakenkiant vaisiui. Taikyti vaisingumą saugojančius gydymo metodus - didelis laimėjimas.

Kauno klinikų inf.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Gydytojos patarimai nėščiosioms, kad nėštumas būtų sklandus ir harmoningas

Gydytojos patarimai nėščiosioms, kad nėštumas būtų sklandus ir harmoningas
Nė vienai nėštukei nėra naujiena, kad laukiantis reikėtų atsisakyti žalingų įpročių ir prižiūrėti savo mitybą. Tačiau norint užtikrinti puikią savijautą ir sklandų bei ramų nėštumą, vien to nepakanka.

Sportas nėštumo laikotarpiu: pasakykite „ne“ dviračiui ir riedučiams

Sportas nėštumo laikotarpiu: pasakykite „ne“ dviračiui ir riedučiams
Nuomonė, kad nėštumo metu moteris negali arba neturi aktyviai sportuoti, yra visiškai pasenusi.

Kas moteris labiausiai erzina nėštumo metu

Kas moteris labiausiai erzina nėštumo metu
„Tavo vaiko“ socialinio tinklo "Facebook" paskyroje uždavę klausimą, kas labiausiai erzino mamas nėštumo metu, sulaukėme daug įdomių atsakymų. Paskaitykite, gal atpažinsite ir save.

Ar seksas nėštumo metu tikrai nekenkia būsimam vaikui?

Ar seksas nėštumo metu tikrai nekenkia būsimam vaikui?
Seksas nėštumo metu neretai vis dar yra tabu: apie tai savo gydytojų drovisi klausti nėščiosios, ne visada šiuos klausimus aptaria ir medikai, manydami, kad čia ir taip viskas yra aišku, ką čia daug kalbėti. O kalbėti yra apie ką.

Nėščiosios viešuoju transportu Vilniuje keliaus saugiau

Nėščiosios viešuoju transportu Vilniuje keliaus saugiau
„Čia vienu daugiau". Nuo šiandien tokiu ženkliuku pasipuošusias būsimas mamas vis dažniau pastebėsite sostinės viešajame transporte.

Kokių gyvenimo malonumų turi atsisakyti nėščioji? Atsako gydytoja

Kokių gyvenimo malonumų turi atsisakyti nėščioji? <span style="color: #ff0000;"><sup>Atsako gydytoja</sup></span>
Būsimoms mamoms, ypač besilaukiančioms pirmojo vaiko, kyla daug klausimų ir abejonių, kas yra leistina nėštumo metu, o nuo ko geriau susilaikyti.

Ar negimęs kūdikis jaučia mamos stresą ir džiaugsmą?

Ar negimęs kūdikis jaučia mamos stresą ir džiaugsmą?
Kiekviena mama nori, kad vaikelis jos įsčiose bręstų ir gimtų laimingas. Tačiau aplinkybės ne visuomet būna palankios. Netgi laukiamas vaikas jį nešiojančiai moteriai kartais tampa nemielas, vargina ją. Ir visa tai vaikui teks ištverti pilve? Gal geriau iš visų jėgų slopinti neigiamas emocijas?

Nėščiosios Vilniuje kviečiamos atsiimti po dovanėlę

Nėščiosios Vilniuje kviečiamos atsiimti po dovanėlę
Ar viešajame transporte pastebite besilaukiančias moteris? Ar užleidžiate joms vietą ir stengiatės pasirūpinti jų saugumu? Ar važiuojate dėmesį nukreipę kitur ir nematote būsimųjų mamų?

Ieškomos nėščiosios dalyvauti unikaliame Dainų šventės projekte (PAPILDYTA)

Ieškomos nėščiosios dalyvauti unikaliame Dainų šventės projekte <sup style="font-family: yui-tmp;">(PAPILDYTA)</sup>
Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos…“ vyks šių metų birželio 30 – liepos 6 dienomis. Jeigu šiuo metu laukiatės vaikelio ir esate geros savijautos, turite unikalią progą tapti šios išskirtinės šventės dalimi.

Nėščiosios mitybos problemos: kaip sau padėti be vaistų

Nėščiosios mitybos problemos: kaip sau padėti be vaistų
Kai nėštumas persirita į antrą pusę, nemalonus ir deginantis pojūtis už krūtinkaulio, rūgštus skonis burnoje neaplenkia net kas antros moters. Susitaikyti ar kreiptis į gydytoją?

3 gyvybiškai svarbūs mikroelementai nėščiajai ir žindančiai (1)

3 gyvybiškai svarbūs mikroelementai nėščiajai ir žindančiai
Ką vertėtų žinoti planuojančioms pastoti, besilaukiančioms bei žindančioms moterims?

20 įdomių faktų apie nėštumą

20 įdomių faktų apie nėštumą
Kokią savaitės dieną gimsta daugiausiai naujagimių? Kuo nuo kitų kūdikių skiriasi gimusieji gegužės mėnesį? Šie ir kiti įdomieji nėštumo faktai - mūsų parengtoje apžvalgoje.

Dvi medžiagos, kurios nėštumo metu yra niekuo nepakeičiamos

Dvi medžiagos, kurios nėštumo metu yra niekuo nepakeičiamos
Svarbu atminti, kad bent dviejų medžiagų per nėštumą ignoruoti nevertėtų – folio rūgšties ir vitamino D3. Kuo jos tokios svarbios?

Tiesa ar melas? Populiariausi mitai apie nėštumą (1)

Tiesa ar melas? Populiariausi mitai apie nėštumą
Įvairiais prietarais ir mitais mūsų proseneliai apipindavo tas kasdienio gyvenimo sferas, kurių gerai nenumanydavo. Viena tokių - nėštumo periodas.

Kodėl nėščioms moterims sveika patirti orgazmą

Kodėl nėščioms moterims sveika patirti orgazmą
Turime gerų žinių būsimoms mamoms: orgazmas nėštumo metu ne tik leistinas, bet ir rekomenduojamas. 4 priežastys, kodėl nėštumo metu verta mylėtis ir atsipalaiduoti.