Nėštumo metu nutinka neįtikėtinų dalykų, pavyzdžiui...

 (13)
Apie savo nėštumą kiekviena moteris turi papasakoti ką nors įdomaus. Viena, žiūrėk, ima siūti ir megzti, nors anksčiau nežinojo, į kurią ranką virbalus paimti, antra ima valgyti jūros kopūstus, kuriuos anksčiau puskilometriu apeidavo. Apie įnorius suvalgyti marinuotą agurkėlį vidury nakties jau nekalbame - tai tapę nėštumo folkloro dalimi.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“.

„Tavo vaiko" socialinio tinklo Facebook paskyra turi kone 25 000 bičiulių, kurie mielai dalijasi patirtimi ir komentuoja straipsnius. Todėl šį kartą nusprendėme paklausti skaitytojų, kokią savo nėštumo keistenybę jos prisimena.

Pateikiame įdomiausius atsakymus:

- Valgydavau kavos pupeles (neapsakomai jų norėjau) ir uosčiau braškes. Jų valgyti nenorėjau, bet labai labai norėjosi to kvapo.

- Visus 9 mėnesius rytai prasidėdavo nuo dviejų didelių morkų. Tiesiog kaip zuikis jas kramtydavau, jei nebūdavo namie, vyras tuoj parūpindavo.

- Mandarinus valgydavau kilogramais ir pietų miego kasdien norėdavau. Ir mažylio pirmas paragautas vaisius buvo mandarinas.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip auklėti vaiką nerėkiant ir nesakant jam "ne"?
12 sūnų auginanti šeima vėl laukiasi: ar bus mergaitė?

- -Kas savaitę norėdavosi vis skirtingų dalykų: vieną savaitę - bananų, kitą - persimonų, trečią - riešutų ir taip toliau. Taip iki gimdymo. Norėdavosi būtent to, kitko neįkiši į burną tuo momentu. Kažkada užsinorėjau „kažko skanaus", ir taip buvo, kad „tas skanus" buvo rūkyta skumbrė su traškučiais.

- Valgiau lašinius su obuoliu.

- Norėjau miego. Darbe eidavau į tualetą užsimerkti bent porai minučių, nes direktorius priešais sėdėjo, ant stalo prigult neišeidavo. Per pietų pertrauką eidavau į mašiną pasnausti.

- Aš maniakiškai norėjau atsikasti ūkiško muilo. Eidavau į WC vien tam, kad galėčiau pauostyti Ringuvos ūkiško muilo drožlių ir būtinai juo plaudavau rankas. Baigiantis nėštumui jau net oda šerpetojo nuo dažno plovimo.

- Kai prasidėjo lizdo sukimo periodas, tai labai tvarkiausi, net nuo tapetų dulkes siurbiau.

- Labai norėjau braškių. Suvalgiau gal kilogramą ir tą pačią dieną atsiguliau į ligoninę dėl gresiančio persileidimo, pasakė, kad nėščiai negalima valgyti daug braškių.

- Susigraudindavau klausydama Lietuvos himną. O per vyresnėlio koncertą baubiau net pasisriūbčiodama, labai griebė už širdies.

- Burokėlius valgydavau pusryčiams, pietums ir vakarienei, nors iki tol visai jų nemėgau.

- Su pirma dukra kiekvieną kartą eidama į darbą turėdavau užeiti į kavinukę suvalgyti plaktos grietinėles, besilaukdama sūnaus nuo ryto valgydavau kumpį, o kai laukiausi antros dukters, norėjosi visko, kas aštru, pavyzdžiui, aštrių kebabų.

- Obuoliai, obuoliai ir dar karta obuoliai! Iki nėštumo ir po jo man obuolių nereikėdavo, o nėštumo metu - nei dienos be kokių 5 obuolių mažiausiai. Todėl vaikas dabar labai mėgsta obuolius.

- Nuo silpniausio alkoholio kvapo pykinti pradėdavo.

- O aš valgydavau krabų lazdeles su ledais. Ir kiekvieną dieną balandėlius.

- Nėštumo metu labai norėdavau saldžių sūrelių su silke.

- Pirmo ir antro nėštumo trimestro metu labai norėjosi nesveiko maisto, net drebėdavau apie kebabus pagalvojusi. Po to labai pradėjo patikti žalia spalva, nors iki tol mėgstamiausia buvo mėlyna, ir tai išliko iki dabar.

TAVO VAIKO Facebook: kviečiame užsukti!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Net 60 proc. nėščiųjų elgiasi rizikingai, atskleidė tyrimas gimdymo namuose

Net 60 proc. nėščiųjų elgiasi rizikingai, atskleidė tyrimas gimdymo namuose
Net 60 proc. nėščiųjų nepaiso gydytojų rekomendacijų, rizikuodamos pakenkti būsimiems kūdikiams.

Kaip patenkinti vitaminų poreikį nesuvalgant nė vienos tabletės

Kaip patenkinti vitaminų poreikį nesuvalgant nė vienos tabletės
Nėštumo metu svarbūs ne vien vitaminai, bet ir mineralai bei mikroelementai. Kokių jų reikia ir kokiuose produktuose jų daugiausia?

Kodėl nėščioms moterims reikia glostyti savo pilvą

Kodėl nėščioms moterims reikia glostyti savo pilvą
Besilaukiančios moterys, nepatingėkite glostyti pilvų – kūdikiams tai patinka!

Kokie tyrimai skiriami nėščiajai

Kokie tyrimai skiriami nėščiajai
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos primena, kad vaikelio besilaukiantys tėvai turi rūpintis vaiko sveikata dar iki jo gimimo - lankytis reguliariai pas gydytojus, atlikti reikiamus tyrimus.

Kokia yra tikimybė, kad susilauksite ne vieno, o dvynukų ar net trynukų

Kokia yra tikimybė, kad susilauksite ne vieno, o dvynukų ar net trynukų
Jei nėštumas daugiavaisis, moters organizmui tenka kur kas didesnis krūvis nei įprastai, todėl būtina išskirtinė gydytojų priežiūra ir didesnės pačios būsimos mamos pastangos. Kiekvieno vaikelio gimimas yra ypatinga dovana tėvams, o gimę du ar trys sveiki mažyliai – jau tikras stebuklas.

Ar galima jausti artėjantį persileidimą?

Ar galima jausti artėjantį persileidimą?
Savaiminiu persileidimu baigiasi net iki 20 procentų visų nėštumų. Kai kurie jų įvyksta anksti, moteriai taip ir nesužinojus, kad ji laukiasi, o kai kurie būna skaudūs ir nutinka tada, kai pora apsidžiaugia nėštumu, praneša apie jį artimiesiems ir nekantriai laukia gimsiančio vaiko.

Kaip keičiasi moters higiena nėštumo metu

Kaip keičiasi moters higiena nėštumo metu
Nėštumo metu keičiasi moters kūnas, tad kaip turi keistis jo priežiūra ir higienos procedūros?

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra...
Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą
Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

Berniukas ar mergaitė? 3 originalūs būdai sužinoti vaiko lytį

Berniukas ar mergaitė? 3 originalūs būdai sužinoti vaiko lytį
Užsienyje, ypač JAV, labai populiarūs vakarėliai, kurių metu vaikelio besilaukianti pora visiems artimiesiems ir draugams atskleidžia savo būsimo vaikelio lytį.

Gripas ir nėštumas: svarbu žinoti

Gripas ir nėštumas: svarbu žinoti
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai įspėja, kad nėščios moterys, susirgusios gripu, gali patirti sunkių nėštumo komplikacijų. Jeigu laukiatės kūdikio, yra didesnė tikimybė sunkiai susirgti gripu, patekti į ligoninę, patirti priešlaikinį gimdymą.

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu
Yra vienintelis kartas gyvenime, kai moteris džiaugiasi, kai jai auga svoris - nėštumas. Kaip smagu neskaičiuoti kiekvieno centimetro aplink taliją, žinant, kad tai ženklas, jog vaikas auga, ir jam nieko netrūksta.

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje (2)

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje
Kai vaikas mamos gimdoje yra įsitaisęs sėdmenine pirmeiga, gydytojai pirmiausia svarsto cezario pjūvio operacijos galimybę.

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis (2)

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis
Visai gali būti, kad ateityje įprastas ultragarso tyrimo procedūras pakeis naujos kartos medicinos įranga, kuri leis gydytojams dar aiškiau matyti, kaip motinos gimdoje vystosi būsimasis vaikelis.

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti
Nėštumas – ypatingas laikotarpis kiekvienai moteriai, kurio metu reikia itin rūpintis savo sveikata. Šiuo laikotarpiu būtina galvoti ne tik apie tai, kad kūdikis sklandžiai vystytųsi, tačiau ir apie savo savijautą. Nėštumo metu gydytojai rekomenduoja moterims itin atidžiai rinktis, ką valgyti, ir pakeisti visus neteisingus mitybos įpročius.