Ramunė: esu nėščia, o vyras manęs nesupranta

 (9)
Vaikelio besilaukianti moteris klausia psichologės, kaip elgtis, jei paskutiniuoju metu pašlijo santykiai su vyru. Moteris piktinasi, kad sutuoktinis jos visai nepalaiko, o netgi morališkai žlugdo. Išklausykime abi puses.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Iš Ramunės laiško:

"Esu 7 mėnesį nėščia, laukiuosi antro vaikelio, visa šeima esame ne Lietuvoje, dirbu viename darbe su vyru ir dabar man kartais kyla toks klausimas, ar vyras mane supranta?

Nes jis pyksta, kai negaliu dirbti, nes pavargstu, tada jis sako: „Tu tik gulėt gali", o aš iš tikrųjų kartais neturiu jėgų.

Nežinau, kaip man su juo kalbėtis ir ką jam sakyti, mes dažnai pykstamės. Prašau, patarkite kaip elgtis".

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kokio vardo už jokius pinigus neduočiau vaikui
Svarbiausia informacija apie vieną svarbiausių rudens uogų

Į klausimą atsako individualiosios psichologijos konsultantė Vilma Jazgevičiūtė, www.adleris.lt.

Jūsų šeima užsienyje ir jūs laukiate gimstant antrojo vaikučio. Situacija ne tik džiuginanti, bet ir kelianti įtampą.

Ir kiekvienas iš jūsų į ją reaguojate savaip, per savo sukauptą patyrimą ir esamą būseną: jūs stipriau jaučiate fizinį, o vyras labiau emocinį nuovargį.

Jums norisi pagulėti, pailsėti; vyrui gi norisi "išsikrauti" emociškai. Visgi, kokie sunkumai neužkluptų porą, pagarbūs santykiai neleidžia kauptis nuoskaudoms ir pokalbiai tampa daugiau išties apie esmę, net jei ir ginčijatės.

Iš jūsų laiško suprantu, kad jūs sveiku keliu ieškote atsakymų: nesmerkiate vyro ir nebandote nuteisti; taip pat savęs nestatote į silpnojo poziciją. Jūs norite, kad jus suprastų; vyras, tikiu, nori to paties. Kas gi padėtų lengviau vienas kitą suprasti?

Psichologas A.Adleris siūlė "pasimatuoti kito batais". Aš irgi juk dabar bandau „matuotis jūsų poros batais". Būtų lengviau, jei darytume tai kalbėdami gyvai, klausdami ir klausydamiesi. Tai labai panašu į empatiją, kuomet mes suprantame ir priimame kitą žmogų toks, koks jis yra, su skirtingu gyvenimo stiliumi. Nors empatija nereiškia, kad esame atsakingi už kito jausmus.

Pabandykite pažvelgti vyro akimis, ką jis šiuo metu jaučia, kai jūsų šeima kitoje šalyje, greitai gims antras vaikas, tuomet kurį laiką turbūt vyrui teks rūpintis finansais ir kitais ūkio klausimais; o dar natūraliai sumažėjęs jūsų dėmesys, pasikeitęs poros intymus gyvenimas ir t.t.

Taip pat pagalvokit, o kaip vyras galėtų „pasimatuoti jūsų batais": fiziniu nuovargiu, kūno pokyčiais, emocijų pliūpsniais, gimdymo baime, ateities nerimu ir t.t.

Kai toks „pasimatavimas" nedaromas prievarta ir neieškoma kaltų, tuomet tai yra pasidalinimas savo jausmais, kuris padeda kurti bendrystės jausmą poroje.

To jūsų porai labai linkiu.

Daugiau klausimų ir psichologų atsakymų rasite portalo skiltyje "Klausk psichologo". Užduokite savo klausimą ir Jūs!

Dėmesio!
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir spalio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Gydytojos patarimai nėščiosioms, kad nėštumas būtų sklandus ir harmoningas

Gydytojos patarimai nėščiosioms, kad nėštumas būtų sklandus ir harmoningas
Nė vienai nėštukei nėra naujiena, kad laukiantis reikėtų atsisakyti žalingų įpročių ir prižiūrėti savo mitybą. Tačiau norint užtikrinti puikią savijautą ir sklandų bei ramų nėštumą, vien to nepakanka.

Sportas nėštumo laikotarpiu: pasakykite „ne“ dviračiui ir riedučiams

Sportas nėštumo laikotarpiu: pasakykite „ne“ dviračiui ir riedučiams
Nuomonė, kad nėštumo metu moteris negali arba neturi aktyviai sportuoti, yra visiškai pasenusi.

Kas moteris labiausiai erzina nėštumo metu

Kas moteris labiausiai erzina nėštumo metu
„Tavo vaiko“ socialinio tinklo "Facebook" paskyroje uždavę klausimą, kas labiausiai erzino mamas nėštumo metu, sulaukėme daug įdomių atsakymų. Paskaitykite, gal atpažinsite ir save.

Ar seksas nėštumo metu tikrai nekenkia būsimam vaikui?

Ar seksas nėštumo metu tikrai nekenkia būsimam vaikui?
Seksas nėštumo metu neretai vis dar yra tabu: apie tai savo gydytojų drovisi klausti nėščiosios, ne visada šiuos klausimus aptaria ir medikai, manydami, kad čia ir taip viskas yra aišku, ką čia daug kalbėti. O kalbėti yra apie ką.

Nėščiosios viešuoju transportu Vilniuje keliaus saugiau

Nėščiosios viešuoju transportu Vilniuje keliaus saugiau
„Čia vienu daugiau". Nuo šiandien tokiu ženkliuku pasipuošusias būsimas mamas vis dažniau pastebėsite sostinės viešajame transporte.

Kokių gyvenimo malonumų turi atsisakyti nėščioji? Atsako gydytoja

Kokių gyvenimo malonumų turi atsisakyti nėščioji? <span style="color: #ff0000;"><sup>Atsako gydytoja</sup></span>
Būsimoms mamoms, ypač besilaukiančioms pirmojo vaiko, kyla daug klausimų ir abejonių, kas yra leistina nėštumo metu, o nuo ko geriau susilaikyti.

Ar negimęs kūdikis jaučia mamos stresą ir džiaugsmą?

Ar negimęs kūdikis jaučia mamos stresą ir džiaugsmą?
Kiekviena mama nori, kad vaikelis jos įsčiose bręstų ir gimtų laimingas. Tačiau aplinkybės ne visuomet būna palankios. Netgi laukiamas vaikas jį nešiojančiai moteriai kartais tampa nemielas, vargina ją. Ir visa tai vaikui teks ištverti pilve? Gal geriau iš visų jėgų slopinti neigiamas emocijas?

Nėščiosios Vilniuje kviečiamos atsiimti po dovanėlę

Nėščiosios Vilniuje kviečiamos atsiimti po dovanėlę
Ar viešajame transporte pastebite besilaukiančias moteris? Ar užleidžiate joms vietą ir stengiatės pasirūpinti jų saugumu? Ar važiuojate dėmesį nukreipę kitur ir nematote būsimųjų mamų?

Ieškomos nėščiosios dalyvauti unikaliame Dainų šventės projekte (PAPILDYTA)

Ieškomos nėščiosios dalyvauti unikaliame Dainų šventės projekte <sup style="font-family: yui-tmp;">(PAPILDYTA)</sup>
Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos…“ vyks šių metų birželio 30 – liepos 6 dienomis. Jeigu šiuo metu laukiatės vaikelio ir esate geros savijautos, turite unikalią progą tapti šios išskirtinės šventės dalimi.

Nėščiosios mitybos problemos: kaip sau padėti be vaistų

Nėščiosios mitybos problemos: kaip sau padėti be vaistų
Kai nėštumas persirita į antrą pusę, nemalonus ir deginantis pojūtis už krūtinkaulio, rūgštus skonis burnoje neaplenkia net kas antros moters. Susitaikyti ar kreiptis į gydytoją?

3 gyvybiškai svarbūs mikroelementai nėščiajai ir žindančiai (1)

3 gyvybiškai svarbūs mikroelementai nėščiajai ir žindančiai
Ką vertėtų žinoti planuojančioms pastoti, besilaukiančioms bei žindančioms moterims?

20 įdomių faktų apie nėštumą

20 įdomių faktų apie nėštumą
Kokią savaitės dieną gimsta daugiausiai naujagimių? Kuo nuo kitų kūdikių skiriasi gimusieji gegužės mėnesį? Šie ir kiti įdomieji nėštumo faktai - mūsų parengtoje apžvalgoje.

Dvi medžiagos, kurios nėštumo metu yra niekuo nepakeičiamos

Dvi medžiagos, kurios nėštumo metu yra niekuo nepakeičiamos
Svarbu atminti, kad bent dviejų medžiagų per nėštumą ignoruoti nevertėtų – folio rūgšties ir vitamino D3. Kuo jos tokios svarbios?

Tiesa ar melas? Populiariausi mitai apie nėštumą (1)

Tiesa ar melas? Populiariausi mitai apie nėštumą
Įvairiais prietarais ir mitais mūsų proseneliai apipindavo tas kasdienio gyvenimo sferas, kurių gerai nenumanydavo. Viena tokių - nėštumo periodas.

Kodėl nėščioms moterims sveika patirti orgazmą

Kodėl nėščioms moterims sveika patirti orgazmą
Turime gerų žinių būsimoms mamoms: orgazmas nėštumo metu ne tik leistinas, bet ir rekomenduojamas. 4 priežastys, kodėl nėštumo metu verta mylėtis ir atsipalaiduoti.