Ramunė: esu nėščia, o vyras manęs nesupranta

 (9)
Vaikelio besilaukianti moteris klausia psichologės, kaip elgtis, jei paskutiniuoju metu pašlijo santykiai su vyru. Moteris piktinasi, kad sutuoktinis jos visai nepalaiko, o netgi morališkai žlugdo. Išklausykime abi puses.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Iš Ramunės laiško:

"Esu 7 mėnesį nėščia, laukiuosi antro vaikelio, visa šeima esame ne Lietuvoje, dirbu viename darbe su vyru ir dabar man kartais kyla toks klausimas, ar vyras mane supranta?

Nes jis pyksta, kai negaliu dirbti, nes pavargstu, tada jis sako: „Tu tik gulėt gali", o aš iš tikrųjų kartais neturiu jėgų.

Nežinau, kaip man su juo kalbėtis ir ką jam sakyti, mes dažnai pykstamės. Prašau, patarkite kaip elgtis".

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kokio vardo už jokius pinigus neduočiau vaikui
Svarbiausia informacija apie vieną svarbiausių rudens uogų

Į klausimą atsako individualiosios psichologijos konsultantė Vilma Jazgevičiūtė, www.adleris.lt.

Jūsų šeima užsienyje ir jūs laukiate gimstant antrojo vaikučio. Situacija ne tik džiuginanti, bet ir kelianti įtampą.

Ir kiekvienas iš jūsų į ją reaguojate savaip, per savo sukauptą patyrimą ir esamą būseną: jūs stipriau jaučiate fizinį, o vyras labiau emocinį nuovargį.

Jums norisi pagulėti, pailsėti; vyrui gi norisi "išsikrauti" emociškai. Visgi, kokie sunkumai neužkluptų porą, pagarbūs santykiai neleidžia kauptis nuoskaudoms ir pokalbiai tampa daugiau išties apie esmę, net jei ir ginčijatės.

Iš jūsų laiško suprantu, kad jūs sveiku keliu ieškote atsakymų: nesmerkiate vyro ir nebandote nuteisti; taip pat savęs nestatote į silpnojo poziciją. Jūs norite, kad jus suprastų; vyras, tikiu, nori to paties. Kas gi padėtų lengviau vienas kitą suprasti?

Psichologas A.Adleris siūlė "pasimatuoti kito batais". Aš irgi juk dabar bandau „matuotis jūsų poros batais". Būtų lengviau, jei darytume tai kalbėdami gyvai, klausdami ir klausydamiesi. Tai labai panašu į empatiją, kuomet mes suprantame ir priimame kitą žmogų toks, koks jis yra, su skirtingu gyvenimo stiliumi. Nors empatija nereiškia, kad esame atsakingi už kito jausmus.

Pabandykite pažvelgti vyro akimis, ką jis šiuo metu jaučia, kai jūsų šeima kitoje šalyje, greitai gims antras vaikas, tuomet kurį laiką turbūt vyrui teks rūpintis finansais ir kitais ūkio klausimais; o dar natūraliai sumažėjęs jūsų dėmesys, pasikeitęs poros intymus gyvenimas ir t.t.

Taip pat pagalvokit, o kaip vyras galėtų „pasimatuoti jūsų batais": fiziniu nuovargiu, kūno pokyčiais, emocijų pliūpsniais, gimdymo baime, ateities nerimu ir t.t.

Kai toks „pasimatavimas" nedaromas prievarta ir neieškoma kaltų, tuomet tai yra pasidalinimas savo jausmais, kuris padeda kurti bendrystės jausmą poroje.

To jūsų porai labai linkiu.

Daugiau klausimų ir psichologų atsakymų rasite portalo skiltyje "Klausk psichologo". Užduokite savo klausimą ir Jūs!

Dėmesio!
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir spalio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Kaip patenkinti vitaminų poreikį nesuvalgant nė vienos tabletės

Kaip patenkinti vitaminų poreikį nesuvalgant nė vienos tabletės
Nėštumo metu svarbūs ne vien vitaminai, bet ir mineralai bei mikroelementai. Kokių jų reikia ir kokiuose produktuose jų daugiausia?

Kodėl nėščioms moterims reikia glostyti savo pilvą

Kodėl nėščioms moterims reikia glostyti savo pilvą
Besilaukiančios moterys, nepatingėkite glostyti pilvų – kūdikiams tai patinka!

Kokie tyrimai skiriami nėščiajai

Kokie tyrimai skiriami nėščiajai
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos primena, kad vaikelio besilaukiantys tėvai turi rūpintis vaiko sveikata dar iki jo gimimo - lankytis reguliariai pas gydytojus, atlikti reikiamus tyrimus.

Kokia yra tikimybė, kad susilauksite ne vieno, o dvynukų ar net trynukų

Kokia yra tikimybė, kad susilauksite ne vieno, o dvynukų ar net trynukų
Jei nėštumas daugiavaisis, moters organizmui tenka kur kas didesnis krūvis nei įprastai, todėl būtina išskirtinė gydytojų priežiūra ir didesnės pačios būsimos mamos pastangos. Kiekvieno vaikelio gimimas yra ypatinga dovana tėvams, o gimę du ar trys sveiki mažyliai – jau tikras stebuklas.

Ar galima jausti artėjantį persileidimą?

Ar galima jausti artėjantį persileidimą?
Savaiminiu persileidimu baigiasi net iki 20 procentų visų nėštumų. Kai kurie jų įvyksta anksti, moteriai taip ir nesužinojus, kad ji laukiasi, o kai kurie būna skaudūs ir nutinka tada, kai pora apsidžiaugia nėštumu, praneša apie jį artimiesiems ir nekantriai laukia gimsiančio vaiko.

Kaip keičiasi moters higiena nėštumo metu

Kaip keičiasi moters higiena nėštumo metu
Nėštumo metu keičiasi moters kūnas, tad kaip turi keistis jo priežiūra ir higienos procedūros?

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra...
Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą
Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

Berniukas ar mergaitė? 3 originalūs būdai sužinoti vaiko lytį

Berniukas ar mergaitė? 3 originalūs būdai sužinoti vaiko lytį
Užsienyje, ypač JAV, labai populiarūs vakarėliai, kurių metu vaikelio besilaukianti pora visiems artimiesiems ir draugams atskleidžia savo būsimo vaikelio lytį.

Gripas ir nėštumas: svarbu žinoti

Gripas ir nėštumas: svarbu žinoti
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai įspėja, kad nėščios moterys, susirgusios gripu, gali patirti sunkių nėštumo komplikacijų. Jeigu laukiatės kūdikio, yra didesnė tikimybė sunkiai susirgti gripu, patekti į ligoninę, patirti priešlaikinį gimdymą.

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu
Yra vienintelis kartas gyvenime, kai moteris džiaugiasi, kai jai auga svoris - nėštumas. Kaip smagu neskaičiuoti kiekvieno centimetro aplink taliją, žinant, kad tai ženklas, jog vaikas auga, ir jam nieko netrūksta.

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje (2)

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje
Kai vaikas mamos gimdoje yra įsitaisęs sėdmenine pirmeiga, gydytojai pirmiausia svarsto cezario pjūvio operacijos galimybę.

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis (2)

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis
Visai gali būti, kad ateityje įprastas ultragarso tyrimo procedūras pakeis naujos kartos medicinos įranga, kuri leis gydytojams dar aiškiau matyti, kaip motinos gimdoje vystosi būsimasis vaikelis.

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti
Nėštumas – ypatingas laikotarpis kiekvienai moteriai, kurio metu reikia itin rūpintis savo sveikata. Šiuo laikotarpiu būtina galvoti ne tik apie tai, kad kūdikis sklandžiai vystytųsi, tačiau ir apie savo savijautą. Nėštumo metu gydytojai rekomenduoja moterims itin atidžiai rinktis, ką valgyti, ir pakeisti visus neteisingus mitybos įpročius.

3 populiarūs nėštumo prietarai: tikėti ar ne?

3 populiarūs nėštumo prietarai: tikėti ar ne?
Nėštumas net ir šiais laikais apipintais daug mitų, tai paslaptingas laikotarpis, kuomet ne visada klausome proto balso ir logiškų paaiškinimų. Ką jau kalbėti apie mūsų protėvius, kurie nėštumo metu turėjo daug draudimų ir prietarų.