Seksas nėštumo metu: kas leistina, o nuo ko – susilaikyti

 (9)
Poros intymus gyvenimas neturi baigtis vos moteriai pastojus. Daugybė atvejų rodo, kad nėštumas gali stebėtinai sustiprinti seksualumą ir netgi intymumą tarp partnerių. Vis dėlto, yra ir tokių porų, kurioms seksas nėštumo metu yra tabu.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Sklandus nėštumas nėra priežastis atsisakyti sekso

Seksas nėštumo metu nėra draudžiamas. Partneriai gali užsiiminėti seksu net kai moteris laukiasi kūdikio, ir net nėra tokio dalyko, kaip geriausias ar saugiausias laikas tai daryti. Tai galima daryti visada, kol tai patogu abiem pusėms.

Kada nėra saugu

Visgi esama ženklų, kurie rodo, kad mylėtis nėštumo metu nėra saugu: kraujavimas, pirmalaikiai sąrėmiai, placentos pirmeiga (lot. placenta previa) ir kitos jūsų gydytojo diagnozuotos kontrindikacijos. Jeigu jums būdingas kuris nors iš išvardintų faktorių, nepatariama mėgautis kūniškais malonumais.

Seksui - taip, sekso žaislams - ne

Vibratoriai ir kiti sekso žaislai yra svetimkūniai ir todėl nėštumo metu jais naudotis nesaugu. Tai gali pakenkti jums ir jūsų kūdikiui jums to net nežinant. Taip pat patariama kūdikio besilaukiančioms poroms vengti brutalaus sekso, kuomet kyla pavojus susižeisti.

Tad kokios sekso pozos saugios nėštumo metu?

  1. Šaukštelis. Be to, kad kai kurioms moterims ši sekso poza asocijuojasi su atsipalaidavimu ir lengvumu, ji dargi nespaudžia pilvo, vadinasi, yra saugi ir jūsų būsimam kūdikiui.

  2. Moteris ant viršaus. Kadangi moteris tokiu atveju kontroliuoja įsiskverbimo gylį ir judesius, galima pasiekti pasitenkinimą nepakenkiant sau ir kūdikiui.

  3. Gulint ant šono. Nors ši poza nėra labai paprasta, tačiau tinkamai manevruojant įmanoma. Kadangi ji gali pakankamai varginti, tad rinkitės ją tuomet, kai turite užtektinai energijos.

  4. Ant rankų ir kelių. Ši poza taip pat tinkama toms moterims, kurios nori išvengti spaudimo pilvo srityje. Deja, paskutiniame trimestre ji gali pernelyg varginti, mat pakelti didelį pilvą nuo lovos nėra taip jau paprasta.

  5. Misionieriaus poza. Ši poza yra saugi ir lengva pirmaisiais nėštumo mėnesiais. Kai pilvukas padidėja, iškyla pavojus jį prispausti.

O kaip dėl sekso po gimdymo?

Partneriai po vaiko gimimo gali atnaujinti meilės žaidimus pasibaigus pogimdyminiam 6 savaičių laikotarpiui, tačiau jie turėtų vienas kitą jausti. Moters organizmas ką tik patyrė didelius fizinius pokyčius, taip pat intensyvią hormonų veiklą. Partneriai turėtų apie tai pasikalbėti ir išsiaiškinti kaip jaučiasi. Iki pirmosios sueities po gimdymo moterims reikia palaukti, kol visiškai išsivalys gimda (t. y. pasišalins kraujo, gleivių ir placentos audinių likučiai).

Tai yra postnatalinis laikotarpis, kai moters organizmas gyja ir po šešių savaičių grįžta į normalią būseną. Cezario pjūvio atvejais moterys turi atidėti lytinę sueitį mažiausiai dviem mėnesiams.

Jeigu moteris po gimdymo vis dar nenori mylėtis, yra kitų būdų kaip partneris gali parodyti jai savo meilę ir išreikšti intymumą.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą
Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

Berniukas ar mergaitė? 3 originalūs būdai sužinoti vaiko lytį

Berniukas ar mergaitė? 3 originalūs būdai sužinoti vaiko lytį
Užsienyje, ypač JAV, labai populiarūs vakarėliai, kurių metu vaikelio besilaukianti pora visiems artimiesiems ir draugams atskleidžia savo būsimo vaikelio lytį.

Gripas ir nėštumas: svarbu žinoti

Gripas ir nėštumas: svarbu žinoti
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai įspėja, kad nėščios moterys, susirgusios gripu, gali patirti sunkių nėštumo komplikacijų. Jeigu laukiatės kūdikio, yra didesnė tikimybė sunkiai susirgti gripu, patekti į ligoninę, patirti priešlaikinį gimdymą.

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu
Yra vienintelis kartas gyvenime, kai moteris džiaugiasi, kai jai auga svoris - nėštumas. Kaip smagu neskaičiuoti kiekvieno centimetro aplink taliją, žinant, kad tai ženklas, jog vaikas auga, ir jam nieko netrūksta.

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje (2)

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje
Kai vaikas mamos gimdoje yra įsitaisęs sėdmenine pirmeiga, gydytojai pirmiausia svarsto cezario pjūvio operacijos galimybę.

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis (2)

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis
Visai gali būti, kad ateityje įprastas ultragarso tyrimo procedūras pakeis naujos kartos medicinos įranga, kuri leis gydytojams dar aiškiau matyti, kaip motinos gimdoje vystosi būsimasis vaikelis.

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti
Nėštumas – ypatingas laikotarpis kiekvienai moteriai, kurio metu reikia itin rūpintis savo sveikata. Šiuo laikotarpiu būtina galvoti ne tik apie tai, kad kūdikis sklandžiai vystytųsi, tačiau ir apie savo savijautą. Nėštumo metu gydytojai rekomenduoja moterims itin atidžiai rinktis, ką valgyti, ir pakeisti visus neteisingus mitybos įpročius.

3 populiarūs nėštumo prietarai: tikėti ar ne?

3 populiarūs nėštumo prietarai: tikėti ar ne?
Nėštumas net ir šiais laikais apipintais daug mitų, tai paslaptingas laikotarpis, kuomet ne visada klausome proto balso ir logiškų paaiškinimų. Ką jau kalbėti apie mūsų protėvius, kurie nėštumo metu turėjo daug draudimų ir prietarų.

Pykinimas nėštumo metu: kas padeda efektyviausiai (1)

Pykinimas nėštumo metu: kas padeda efektyviausiai
Vienas nėštukes pykina taip smarkiai, kad net gyvenimas tampa nemielas, kitoms pasiseka labiau ir blogumą jaučia tik retkarčiais, o dar kitos džiaugiasi visai to prasto jausmo nepatyrusios. Kaip gelbėjasi mamos, kai būna labai negera?

Nėštumas ir kraujo spaudimas: svarbu žinoti

Nėštumas ir kraujo spaudimas: svarbu žinoti
Padidėjęs arba pernelyg mažas kraujo spaudimas - nereta nėščiųjų problema. Nepamirškite to aptarti savo vizito pas gydytoją metu, na, o mes pateikiame svarbiausiąją informaciją apie kraujo spaudimą.

Džiaugtis nėštumu dažnai trukdo baimės: 10 dažniausių (2)

Džiaugtis nėštumu dažnai trukdo baimės: 10 dažniausių
Nėštumas – nauja būsena, kuri neretai moterį ne tik džiugina, bet ir šiek tiek gąsdina. Gera žinia yra ta, kad truputėlį jaudintis yra normalu, ir panašiai jaučiasi dauguma nėščiųjų. Kas kita, jei baimė tokia didelė, kad pradeda trukdyti, tuomet kreiptis pagalbos – būtina.

Tyrimai, kurių neišvengsite

Tyrimai, kurių neišvengsite
Kaip dažnai nėštumo metu teks lankytis pas gydytoją ir kokie tyrimai bus atliekami? Trumpai drūtai apie nėščiosios sveikatos priežiūrą.

Atviras pokalbis su mamomis: nėštumas – labiau džiaugsmas ar kančia

Atviras pokalbis su mamomis: nėštumas – labiau džiaugsmas ar kančia
Vienos nėštukės patiria kone euforiją – jos gerai jaučiasi, nekamuoja pykinimas, tad drąsiai gali vaikelio laukimą vadinti džiaugsmingu, kitoms taip paprasta nebūna: pykina, gresia persileidimas arba tiesiog... galvoje sumaištis.

Keisčiausi nėščiųjų įgeidžiai: silkė su pienu, kalnas citrinų ir žalia žuvis (1)

Keisčiausi nėščiųjų įgeidžiai: silkė su pienu, kalnas citrinų ir žalia žuvis
Silkė su pienu, kilogramas citrinų, kalnas raugintų agurkėlių... Net nenumanysi, ko užsimanys nėštukė! Klausiame mamų, kokio maisto jos labiausiai norėjo, kai laukėsi, ir į kokį net pažvelgti negalėjo.

Kaip atpažinti ankstyvuosius sepsio simptomus ir užkirsti kelią nelaimei

Kaip atpažinti ankstyvuosius sepsio simptomus ir užkirsti kelią nelaimei
Pasaulyje nuo sepsio kasmet miršta apie 100 tūkstančių nėščiųjų ir gimdyvių bei milijonas naujagimių.