Už vairo sėdi nėščioji: ko nevalia pamiršti

 (3)
Nėščios moterys vairuoja dėl daugybės priežasčių, tarp kurių patenka patogumo, saugumo, komforto ir laisvės argumentai.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Prie vairo sėsti dažniau tenka toms besilaukiančioms moterims, kurios jau turi vaikų: juos tenka vežti į mokyklą, o tai padaryti be automobilio ganėtinai sudėtinga. Kažin ar labai malonu ir patogu viešuoju transportu vykti su pirkinių maišais ir vaikais glėbyje į švietimo įstaigas.

Ar saugu vairuoti automobilį nėštumo metu?

Atsakymas į šį klausimą teigiamas. Daugumai nėščiųjų tai daryti yra saugu ir tinkama: tereikia dažniau nei įprasta apsilankyti tualete, pasivaikščioti ar išsitiesti, jei paskausta nugarą. Taigi atmetus šias dažnai pasitaikančias nereikšmingas problemėles, susijusias su nėštumu, vairavimas nėštumo metu yra visiškai saugus. Vis dėlto pilvui didėjant darosi vis sudėtingiau įlipti į automobilį ir išlipti iš jo, nepatogumų kelia ir vairas, rašo roaddriver.co.uk. Nors tai nėra griežta taisyklė, baigiantis nėštumui kai kurios moterys vis tik nustoja vairavusios ir vairą perleidžia antrajai pusei, nes taip yra paprasčiau ir patogiau.

Ar reikia segtis saugos diržą?

Atsakymas į šį klausimą taip pat teigiamas. Nėštumas jokiais būdais neatleidžia nuo pareigos užsisegti saugos diržą tiek sėdint vairuotojo, tiek ir keleivio vietoje, automobilio priekyje ar gale – diržą užsisegti būtina visada. Nepamirškite, kad saugos diržas apsaugo tiek jus, tiek ir jūsų dar negimusį kūdikį nuo sužeidimų ir netgi mirties, jei įvyktų avarija.

Ar saugos diržo segimasis nėštumo metu pavojingas?

Atsakymas neigiamas. Dauguma moterų nerimauja, kad saugos diržo naudojimas nėštumo metu gali sukelti pavojų dar negimusiam kūdikiui, jei avarijos atveju transporto priemonė būtų netikėtai stabdoma.

„Saugos diržai neabejotinai apsaugo vaisių, nes jį apsaugo pati motina. Remiantis atliktu tyrimu, galima drąsiai teigti, kad nėščios moterys turėtų užsisegti saugos diržą kiekvieną kartą įlipusios į automobilį. Mūsų atliktas tyrimas rodo, kad apie 200 negimusių kūdikių kasmet neprarastų gyvybės, jei juos nešiojusios moterys būtų prisisegusios saugos diržą“, - patikino amerikiečių mokslininkas Markas D. Pearlmanas.

Ar svarbu, kaip seguosi saugos diržą?

Atsakymas teigiamas. Labai svarbu nėščiai moteriai segtis trijų taškų juostą ir įstrižinį saugos diržą. Tokie diržai skirti apsaugoti žmogų nuo iškritimo iš automobilio atsitikus avarijai. Per petį permetama juosta suteikia galimybę neperkelti kūno svorio ant pilvo ir tokiu būdu apsaugo negimusį vaiką atsitikus avarijai.

Itin svarbu tiek moters, tiek ir jos nešiojamo vaisiaus saugumui tinkamai užsisegti diržą. Apatinė diržo dalis turi atsidurti po nėščiosios pilvu, apglėbti plotą virš dubens ir palei šlaunis, jei tik įmanoma. Iš tikrųjų labai svarbu vairuojant dažnai tikrinti, ar apatinė diržo dalis neatsidūrė ant jūsų pilvo.

Pečiams skirta diržo juosta turi priglusti prie gimdos ir prie ploto tarp krūtų. Vėlgi svarbu vairuojant periodiškai patikrinti, ar pečiams skirta juosta neatsidūrė ant pilvo, nes tokiu atveju neišvengiamai didėja pavojus susidūrimo dideliu greičiu atveju sužeisti negimusį vaiką. Daugelyje automobilių numatytas įtaisas, skirtas nuleisti arba pakelti pečių juostos aukštį, kad ji atsidurtų tarp krūtų ir pilvo šone. Patartina maksimaliai atsitraukti nuo vairo, kiek tik leidžia reali situacija. Papildomam saugumui užtikrinti rekomenduojama įsigyti nėščiosioms skirtą saugos diržą.

Ar saugos pagalvės nėra pavojingos?

Besilaukiančios moterys nerimauja dėl dar negimusio kūdikio sveikatos, jei avarijos atveju įsijungtų oro pagalvės. Visos traumos, siejamos su oro pagalvių poveikiu, dažniausiai realiai yra susijusios su sėdėjimu pernelyg arti vairo, šoninių durelių plokštumos pažeidimų, netinkamai užsegto ar visiškai neužsegto saugos diržo. Dauguma ekspertų sutinka, kad oro pagalvės yra saugi priemonė, galinti apsaugoti nėščią moterį galvos traumos atveju. Niekada neatjunkite oro pagalvių vien todėl, kad laukiatės. Be to, oro pagalvės jokiais būdais negali būti vertinamos kaip saugos diržų alternatyva. Jei jūsų vairuojamame automobilyje yra įdėtos oro pagalvės, saugumo sumetimais atitraukite sėdynę ir tinkamai ją palenkite, kad tarp pilvo ir vairo būtų palikta pakankamai vietos. Augant nėščiosios pilvukui, atitraukite sėdynę toliau nuo vairo.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu
Yra vienintelis kartas gyvenime, kai moteris džiaugiasi, kai jai auga svoris - nėštumas. Kaip smagu neskaičiuoti kiekvieno centimetro aplink taliją, žinant, kad tai ženklas, jog vaikas auga, ir jam nieko netrūksta.

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje (2)

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje
Kai vaikas mamos gimdoje yra įsitaisęs sėdmenine pirmeiga, gydytojai pirmiausia svarsto cezario pjūvio operacijos galimybę.

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis (2)

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis
Visai gali būti, kad ateityje įprastas ultragarso tyrimo procedūras pakeis naujos kartos medicinos įranga, kuri leis gydytojams dar aiškiau matyti, kaip motinos gimdoje vystosi būsimasis vaikelis.

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti
Nėštumas – ypatingas laikotarpis kiekvienai moteriai, kurio metu reikia itin rūpintis savo sveikata. Šiuo laikotarpiu būtina galvoti ne tik apie tai, kad kūdikis sklandžiai vystytųsi, tačiau ir apie savo savijautą. Nėštumo metu gydytojai rekomenduoja moterims itin atidžiai rinktis, ką valgyti, ir pakeisti visus neteisingus mitybos įpročius.

3 populiarūs nėštumo prietarai: tikėti ar ne?

3 populiarūs nėštumo prietarai: tikėti ar ne?
Nėštumas net ir šiais laikais apipintais daug mitų, tai paslaptingas laikotarpis, kuomet ne visada klausome proto balso ir logiškų paaiškinimų. Ką jau kalbėti apie mūsų protėvius, kurie nėštumo metu turėjo daug draudimų ir prietarų.

Pykinimas nėštumo metu: kas padeda efektyviausiai (1)

Pykinimas nėštumo metu: kas padeda efektyviausiai
Vienas nėštukes pykina taip smarkiai, kad net gyvenimas tampa nemielas, kitoms pasiseka labiau ir blogumą jaučia tik retkarčiais, o dar kitos džiaugiasi visai to prasto jausmo nepatyrusios. Kaip gelbėjasi mamos, kai būna labai negera?

Nėštumas ir kraujo spaudimas: svarbu žinoti

Nėštumas ir kraujo spaudimas: svarbu žinoti
Padidėjęs arba pernelyg mažas kraujo spaudimas - nereta nėščiųjų problema. Nepamirškite to aptarti savo vizito pas gydytoją metu, na, o mes pateikiame svarbiausiąją informaciją apie kraujo spaudimą.

Džiaugtis nėštumu dažnai trukdo baimės: 10 dažniausių (2)

Džiaugtis nėštumu dažnai trukdo baimės: 10 dažniausių
Nėštumas – nauja būsena, kuri neretai moterį ne tik džiugina, bet ir šiek tiek gąsdina. Gera žinia yra ta, kad truputėlį jaudintis yra normalu, ir panašiai jaučiasi dauguma nėščiųjų. Kas kita, jei baimė tokia didelė, kad pradeda trukdyti, tuomet kreiptis pagalbos – būtina.

Tyrimai, kurių neišvengsite

Tyrimai, kurių neišvengsite
Kaip dažnai nėštumo metu teks lankytis pas gydytoją ir kokie tyrimai bus atliekami? Trumpai drūtai apie nėščiosios sveikatos priežiūrą.

Atviras pokalbis su mamomis: nėštumas – labiau džiaugsmas ar kančia

Atviras pokalbis su mamomis: nėštumas – labiau džiaugsmas ar kančia
Vienos nėštukės patiria kone euforiją – jos gerai jaučiasi, nekamuoja pykinimas, tad drąsiai gali vaikelio laukimą vadinti džiaugsmingu, kitoms taip paprasta nebūna: pykina, gresia persileidimas arba tiesiog... galvoje sumaištis.

Keisčiausi nėščiųjų įgeidžiai: silkė su pienu, kalnas citrinų ir žalia žuvis (1)

Keisčiausi nėščiųjų įgeidžiai: silkė su pienu, kalnas citrinų ir žalia žuvis
Silkė su pienu, kilogramas citrinų, kalnas raugintų agurkėlių... Net nenumanysi, ko užsimanys nėštukė! Klausiame mamų, kokio maisto jos labiausiai norėjo, kai laukėsi, ir į kokį net pažvelgti negalėjo.

Kaip atpažinti ankstyvuosius sepsio simptomus ir užkirsti kelią nelaimei

Kaip atpažinti ankstyvuosius sepsio simptomus ir užkirsti kelią nelaimei
Pasaulyje nuo sepsio kasmet miršta apie 100 tūkstančių nėščiųjų ir gimdyvių bei milijonas naujagimių.

Alkoholio poveikis būsimo vaiko sveikatai

Alkoholio poveikis būsimo vaiko sveikatai
Alkoholis (etanolis, etilo alkoholis) yra legaliai vartojama medžiaga, kuri priklauso teratogenams. Teratogenas – bet koks egzogeninis veiksnys (cheminis, biologinis ar fizinis), kuris, veikdamas embrioną ir vaisių, sutrikdo normalią raidą ir lemia anomalijų atsiradimą.

Pastojau po pagalbinio apvaisinimo: pasakyti aplinkiniams ar slėpti (37)

Pastojau po pagalbinio apvaisinimo: pasakyti aplinkiniams ar slėpti
Nevaisingumą gydančių specialistų paslaugomis naudojasi daug šeimų, negalinčių įprastu būdu susilaukti vaikų. Ar reikia apie tai atvirai papasakoti giminaičiams ir draugams?

Gydytojas pataria, ką svarbu žinoti apie nėščiųjų ultragarso tyrimą

Gydytojas pataria, ką svarbu žinoti apie nėščiųjų ultragarso tyrimą
Pirmosios kūdikio nuotraukos, atliktos ultragarso tyrimo metu, dar iki vaikelio gimimo apkeliauja visus šeimos narius bei artimuosius. Pranešime spaudai informuojama apie tai, ką nėščioji ir jos artimieji turi žinoti apie ultragarso tyrimą.