Už vairo sėdi nėščioji: ko nevalia pamiršti

 (3)
Nėščios moterys vairuoja dėl daugybės priežasčių, tarp kurių patenka patogumo, saugumo, komforto ir laisvės argumentai.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Prie vairo sėsti dažniau tenka toms besilaukiančioms moterims, kurios jau turi vaikų: juos tenka vežti į mokyklą, o tai padaryti be automobilio ganėtinai sudėtinga. Kažin ar labai malonu ir patogu viešuoju transportu vykti su pirkinių maišais ir vaikais glėbyje į švietimo įstaigas.

Ar saugu vairuoti automobilį nėštumo metu?

Atsakymas į šį klausimą teigiamas. Daugumai nėščiųjų tai daryti yra saugu ir tinkama: tereikia dažniau nei įprasta apsilankyti tualete, pasivaikščioti ar išsitiesti, jei paskausta nugarą. Taigi atmetus šias dažnai pasitaikančias nereikšmingas problemėles, susijusias su nėštumu, vairavimas nėštumo metu yra visiškai saugus. Vis dėlto pilvui didėjant darosi vis sudėtingiau įlipti į automobilį ir išlipti iš jo, nepatogumų kelia ir vairas, rašo roaddriver.co.uk. Nors tai nėra griežta taisyklė, baigiantis nėštumui kai kurios moterys vis tik nustoja vairavusios ir vairą perleidžia antrajai pusei, nes taip yra paprasčiau ir patogiau.

Ar reikia segtis saugos diržą?

Atsakymas į šį klausimą taip pat teigiamas. Nėštumas jokiais būdais neatleidžia nuo pareigos užsisegti saugos diržą tiek sėdint vairuotojo, tiek ir keleivio vietoje, automobilio priekyje ar gale – diržą užsisegti būtina visada. Nepamirškite, kad saugos diržas apsaugo tiek jus, tiek ir jūsų dar negimusį kūdikį nuo sužeidimų ir netgi mirties, jei įvyktų avarija.

Ar saugos diržo segimasis nėštumo metu pavojingas?

Atsakymas neigiamas. Dauguma moterų nerimauja, kad saugos diržo naudojimas nėštumo metu gali sukelti pavojų dar negimusiam kūdikiui, jei avarijos atveju transporto priemonė būtų netikėtai stabdoma.

„Saugos diržai neabejotinai apsaugo vaisių, nes jį apsaugo pati motina. Remiantis atliktu tyrimu, galima drąsiai teigti, kad nėščios moterys turėtų užsisegti saugos diržą kiekvieną kartą įlipusios į automobilį. Mūsų atliktas tyrimas rodo, kad apie 200 negimusių kūdikių kasmet neprarastų gyvybės, jei juos nešiojusios moterys būtų prisisegusios saugos diržą“, - patikino amerikiečių mokslininkas Markas D. Pearlmanas.

Ar svarbu, kaip seguosi saugos diržą?

Atsakymas teigiamas. Labai svarbu nėščiai moteriai segtis trijų taškų juostą ir įstrižinį saugos diržą. Tokie diržai skirti apsaugoti žmogų nuo iškritimo iš automobilio atsitikus avarijai. Per petį permetama juosta suteikia galimybę neperkelti kūno svorio ant pilvo ir tokiu būdu apsaugo negimusį vaiką atsitikus avarijai.

Itin svarbu tiek moters, tiek ir jos nešiojamo vaisiaus saugumui tinkamai užsisegti diržą. Apatinė diržo dalis turi atsidurti po nėščiosios pilvu, apglėbti plotą virš dubens ir palei šlaunis, jei tik įmanoma. Iš tikrųjų labai svarbu vairuojant dažnai tikrinti, ar apatinė diržo dalis neatsidūrė ant jūsų pilvo.

Pečiams skirta diržo juosta turi priglusti prie gimdos ir prie ploto tarp krūtų. Vėlgi svarbu vairuojant periodiškai patikrinti, ar pečiams skirta juosta neatsidūrė ant pilvo, nes tokiu atveju neišvengiamai didėja pavojus susidūrimo dideliu greičiu atveju sužeisti negimusį vaiką. Daugelyje automobilių numatytas įtaisas, skirtas nuleisti arba pakelti pečių juostos aukštį, kad ji atsidurtų tarp krūtų ir pilvo šone. Patartina maksimaliai atsitraukti nuo vairo, kiek tik leidžia reali situacija. Papildomam saugumui užtikrinti rekomenduojama įsigyti nėščiosioms skirtą saugos diržą.

Ar saugos pagalvės nėra pavojingos?

Besilaukiančios moterys nerimauja dėl dar negimusio kūdikio sveikatos, jei avarijos atveju įsijungtų oro pagalvės. Visos traumos, siejamos su oro pagalvių poveikiu, dažniausiai realiai yra susijusios su sėdėjimu pernelyg arti vairo, šoninių durelių plokštumos pažeidimų, netinkamai užsegto ar visiškai neužsegto saugos diržo. Dauguma ekspertų sutinka, kad oro pagalvės yra saugi priemonė, galinti apsaugoti nėščią moterį galvos traumos atveju. Niekada neatjunkite oro pagalvių vien todėl, kad laukiatės. Be to, oro pagalvės jokiais būdais negali būti vertinamos kaip saugos diržų alternatyva. Jei jūsų vairuojamame automobilyje yra įdėtos oro pagalvės, saugumo sumetimais atitraukite sėdynę ir tinkamai ją palenkite, kad tarp pilvo ir vairo būtų palikta pakankamai vietos. Augant nėščiosios pilvukui, atitraukite sėdynę toliau nuo vairo.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Gydytojas pataria, ką svarbu žinoti apie nėščiųjų ultragarso tyrimą

Gydytojas pataria, ką svarbu žinoti apie nėščiųjų ultragarso tyrimą
Pirmosios kūdikio nuotraukos, atliktos ultragarso tyrimo metu, dar iki vaikelio gimimo apkeliauja visus šeimos narius bei artimuosius. Pranešime spaudai informuojama apie tai, ką nėščioji ir jos artimieji turi žinoti apie ultragarso tyrimą.

Neplanuotas vėlyvas nėštumas: kaip nuvyti šalin juodas mintis (15)

Neplanuotas vėlyvas nėštumas: kaip nuvyti šalin juodas mintis
Vaikas jau užaugintas, gyvenimas teka sava vaga, ir štai - netikėta žinia apie nėštumą. Keturiasdešimtmetį peržengusi moteris ima natūraliai abejoti, kas dabar bus, ar susitvarkys ji su naujais gyvenimo iššūkiais?

Kaip kovoti su peršalimu nėštumo metu, kad nepakenktumėte kūdikiui

Kaip kovoti su peršalimu nėštumo metu, kad nepakenktumėte kūdikiui
Jei dažnas į peršalimą numoja ranka, nes mano, kad tai nėra liga, nėščia moteris turi į tai reaguoti labai rimtai.

Interviu su psichologe, kuris pakeis mūsų požiūrį į sapnus

Interviu su psichologe, kuris pakeis mūsų požiūrį į sapnus
Nėštumas – toks jautrus periodas, kai viskas atrodo taip jautru, ryšku, drauge ir trapu. Tai metas, kai labiau įsiklausome į save, į naujus potyrius ir pojūčius.

Nėščioji sužino, kad vaikas gims neįgalus: psichologės komentaras (5)

Nėščioji sužino, kad vaikas gims neįgalus: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė aptaria situaciją, kuomet nėštumo metu šeima sužino liūdną prognozę - moters nešiojamas vaikelis gims neįgalus arba dar blogiau - gimęs neturės daug šansų išgyventi.

Nėščiosioms gydytojai prieš kelis šimtus metų patardavo tai, nuo ko šiandien plaukai šiaušiasi (8)

Nėščiosioms gydytojai prieš kelis šimtus metų patardavo tai, nuo ko šiandien plaukai šiaušiasi
Kokių rekomendacijų nėščiosios sulaukdavo iš gydytojų maždaug prieš 150 metų ar dar seniau? Į dabartinius – sveikai maitintis, saikingai judėti, nevartoti alkoholio – jie anaiptol nelabai panašūs...

Gydytoja ginekologė: seksas per nėštumą ne tik kad galimas, bet ir reikalingas (32)

Gydytoja ginekologė: seksas per nėštumą ne tik kad galimas, bet ir reikalingas
Kai pastoja, keičiasi moters gyvenimas, tačiau vieno dalyko nevalia pamiršti – seksas su mylimu žmogumi turi tęstis, tik šiek tiek kitaip. Konsultuoja gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Nėščiosios kviečiamos į nemokamus muzikos terapijos užsiėmimus (1)

Nėščiosios kviečiamos į nemokamus muzikos terapijos užsiėmimus
Vilniuje gyvenančios ir vaikelio besilaukiančios būsimos mamos kviečiamos dalyvauti nemokamuose muzikos terapijos užsiėmimuose.

Nėštumas: apie šiuos pavojus turėtų žinoti kiekviena moteris

Nėštumas: apie šiuos pavojus turėtų žinoti kiekviena moteris
Kūdikio laukimasis – ypatingas metas visai šeimai. Tai didelių pasikeitimų, džiaugsmo, o kartu ir rūpesčio periodas.

Bus sprendžiama, ar leisti tėvams laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės

Bus sprendžiama, ar leisti tėvams laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad Seimas svarstys, ar leisti laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės.

Sportuoti nėštumo metu – sveika ar rizikinga?

Sportuoti nėštumo metu – sveika ar rizikinga?
Laukiantis mūsų kūnas ima keistis, kaip ir įpročiai bei poreikiai. Norime išsaugoti tai, kas sukelia džiaugsmą. Tai – gera savijauta ir, žinoma, grožis.

Už vairo sėdi nėščioji: ko nevalia pamiršti (3)

Už vairo sėdi nėščioji: ko nevalia pamiršti
Nėščios moterys vairuoja dėl daugybės priežasčių, tarp kurių patenka patogumo, saugumo, komforto ir laisvės argumentai.

Kaip iš tiesų jaučiasi vaikas pilve, kai nėščioji patiria stresą

Kaip iš tiesų jaučiasi vaikas pilve, kai nėščioji patiria stresą
Kokia yra nėščiosios emocijų įtaka vaisiui, svarsto psichologė Karolina Gurkienė.

10 argumentų, kodėl galėčiau būti vėl ir vėl nėščia (12)

10 argumentų, kodėl galėčiau būti vėl ir vėl nėščia
Kalbiname 10 mamų, kurios mums atsakė į klausimą: kodėl galėtų vėl ir vėl lauktis. Vienos jų jau turi dvi atžalas, kitos dar tik planuoja šeimos pagausėjimą, tačiau visos sutinka – tai neįkainuojama ir nepaprastai maloni patirtis kiekvienai moteriai.

Ar tikrai pastojusi moteris praranda dalį savo draugių: psichologės komentaras (13)

Ar tikrai pastojusi moteris praranda dalį savo draugių: psichologės komentaras
Pirmojo vaiko besilaukianti moteris jaučia, kad praranda drauges. Jai nebeįdomūs pašnekesiai apie klubus, vakarėlius ir jaunikių paieškas. Negi tikrai tai reiškia draugystės pabaigą?