Viena iš priežasčių, kodėl moterys patiria persileidimą

 (2)
Nėštumo metu moteris neretai patiria stresą darbe ar namuose. Tada ji sunerimsta, ar jos nerimas bei stresas nekenkia būsimam vaikučiui. Šiuos klausimus uždavėme gydytojai akušerei ginekologei.
Viena iš priežasčių, kodėl moterys patiria persileidimą
© Shutterstock nuotr.

Į klausimus atsako VUL Santariškių klinikų Perinatologijos koordinavimo centro gydytoja akušerė ginekologė Danutė Lištvanienė.

Ar tiesa, kad nuolatinis nervinimasis ar ypač didelė nervinė „iškrova" per nėštumą gali paskatinti persileidimą ar priešlaikį gimdymą?

Taip. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad visoms nėščiosioms, kurios itin daug ir stipriai nervinasi ar jaudinasi, taip ir nutiks. Tiesiog padidėja šių grėsmių rizika.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Karina Krysko - Skambinė: ką daryčiau kitaip, jei kūdikio laukčiausi šiandien?
Skaitytojos istorija: pagimdžiusi susirgau depresija ir praradau šeimą

Moksliškai įrodyta, kad nervinimasis, baimės pojūtis, nerimas, pyktis ir kitos neigiamos emocijos padidina katecholaminų (streso hormonų) kiekį organizme. Šie paskatina gimdos tonusą, išplečia kraujagysles, atpalaiduoja lygiuosius raumenis, o tai gali lemti priešlaikį gimdymą. Gimdant didelis šių hormonų kiekis organizme sumažina gimdos susitraukimus, dėl to ilgiau gimdoma.

Ar nėščioji gali vartoti raminamuosius vaistus?

Jokiu būdu, nes gali būti padaroma žala vaisiui. Tik išskirtiniais atvejais, kai moteris pastoja jau sirgdama depresija ar turi kokių nors kitokių psichikos sutrikimų, raminamuosius preparatus vartoti būtina.

Ar gali visiškai ramaus būdo moteris per nėštumą tapti itin nervinga ir priešingai?

Gali. Greičiausiai tam įtakos turi pasikeitusi hormonų veikla organizme. Dažniausiai itin nervingos būna pirmakartės nėščiosios, tačiau antrąjį ir kitus nėštumus lydi visiška ramybė. Ramybė pagrįsta žinojimu, ko tikėtis, laukti iš savo organizmo.

Ar nėščiosios nerimui įtakos turi sezonas? 

Nebūtinai. Kiekvienas metų laikas turi savo bėdų. Pavyzdžiui, kai karšta, dažna nėščioji tinsta, esant šalčiams, neretai kankina kad ir „neturiu kuo apsirengti" bėda. Bet juk ši bėda būdinga visoms moterims. Kas be ko, šviesųjį metų periodą žmonių nuotaika pakilesnė.

Ar tiesa, jog toms mamoms, kurios laukdamosi nuolat nervinasi, jaudinasi, patiria stresą, gimsta itin neramūs, irzlūs, dirglūs mažyliai?

Atsakymo į šį ir kitus panašius klausimus ieškokite „Tavo vaiko" žurnale, nr. 5.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Nėščiųjų masažas: teisingai taikoma technika gali daryti stebuklus

Nėščiųjų masažas: teisingai taikoma technika gali daryti stebuklus
Visos moterys, kada nors laukusios vaikelio, ar netgi tėčiai, kuriems teko būti šalia, žino, koks džiaugsmingas, tačiau kartu ir varginantis gali būti šis periodas.

Apie šį pavojų, gresiantį nėščiosioms, turite žinoti (1)

Apie šį pavojų, gresiantį nėščiosioms, turite žinoti
Vaiko besilaukianti moteris nuolat lankosi pas gydytojus, stebinčius, ar mažylio vystymasis yra normalus, ir prižiūrinčius jos sveikatą.

Lengvas nėštumas: šios gudrybės jums labai padės (1)

Lengvas nėštumas: šios gudrybės jums labai padės
Kiekvienos moters nėštumas – atskira istorija. Vienoms devyni mėnesiai prabėga nepastebimai greitai, be jokių negalavimų ir net beveik neapribojus savo fizinio aktyvumo. Kitoms – viskas kardinaliai keičiasi, tenka labiau save prižiūrėti ir saugoti.

10 maisto produktų, kurie nėščiajai gali sukelti rimtą pavojų

10 maisto produktų, kurie nėščiajai gali sukelti rimtą pavojų
Kūdikio laukimasis – vienas gražiausių ir prasmingiausių etapų šeimos gyvenime. Nieko stebėtino, kad, pirmą kartą besilaukiančiai, moteriai gali kilti šimtai klausimų ir baimių. Juk joje augantis mažylis atrodo toks trapus.

Astrologinis nėštumo kalendorius nuo pradėjimo akimirkos iki gimdymo (4)

Astrologinis nėštumo kalendorius nuo pradėjimo akimirkos iki gimdymo
Nauja gyvybė po truputį beldžiasi į šį pasaulį – nėštumo laikotarpis be galo slėpiningas, kupinas laukimo, džiugesio ir, natūralu, nerimo. Jis – ypatingas.

Ko žiemą reikia saugotis nėščiajai?

Ko žiemą reikia saugotis nėščiajai?
Laukiatės kūdikio ir norite dar kartą su savo antrąja puse kelias dienas romantiškai praleisti kalnuose? O gal geriau nuskristi kažkur, kur šilčiau? Čia rasite atsakymus į svarbiausius klausimus apie žiemos atostogas nėštumo laikotarpiu.

Kaip gimimo data nulemia sėkmę gyvenime: sužinokite likimo skaičių (12)

Kaip gimimo data nulemia sėkmę gyvenime: sužinokite likimo skaičių
Senovės graikai nustatė, kad kiekvienas skaičius turi magišką reikšmę, o tam tikras skaičių derinys daro įtaką žmogaus likimui.

Lietuvės atvirauja: kokių prietarų laikosi nėščiosios šiais laikais (3)

Lietuvės atvirauja: kokių prietarų laikosi nėščiosios šiais laikais
Kai su keliomis mamytėmis tradiciškai susitikome paplepėti apie vaikus ir gyvenimą, diskusija pakrypo įdomia linkme – apie prietarus. Kai kone prisiekiau, kad vardų neatskleisiu, mamos tapo atviresnės...

Įspūdingas vaizdo įrašas, kaip iš tiesų gimdoje gyvena vaikelis (4)

Įspūdingas vaizdo įrašas, kaip iš tiesų gimdoje gyvena vaikelis
Devyni nėštumo mėnesiai sutilpo į keturias minutes. Kviečiame pamatyti trumpą vaizdo įrašą apie būsimo vaikelio gyvenimą gimdoje - nuo pradėjimo akimirkos iki gimimo.

Juokas pro ašaras: įdomiausi nėščiųjų prisiminimai (5)

Juokas pro ašaras: įdomiausi nėščiųjų prisiminimai
Nėštumo laikas dažnai vadinamas stebuklingu ir tai nė kiek nestebina – juk nieko nėra nuostabesnio nei nauja gyvybė.

Paskutiniai nėštumo mėnesiai: saldus miegas – įmanomas (3)

Paskutiniai nėštumo mėnesiai: saldus miegas – įmanomas
Miegas esamiems ir būsimiems tėveliams – brangiausia dovana. Su mintimi, kad miego gali trūkti gimus kūdikiui, daugelis susitaiko, tačiau dažnai būsimos mamos nustemba, kad gerai išsimiegoti gali būti sunku dar kūdikiui negimus.

Gydytojas – apie genetinius nėščiųjų tyrimus (4)

Gydytojas – apie genetinius nėščiųjų tyrimus
Beveik visos žmogaus ligos yra susijusios su genais, jiems tenka lemiamas vaidmuo sergant kai kuriomis paveldimomis ligomis.

Nėštumas ir peršalimo ligos: gydytojos komentaras (7)

Nėštumas ir peršalimo ligos: gydytojos komentaras
Sezoninės peršalimo ligos nė vienam nėra malonus dalykas, tačiau laukiantis jų norėtųsi išvengti ne tik dėl blogos savijautos, bet ir dėl gresiančių komplikacijų, galinčių atsiliepti vaisiaus sveikatai.

Būsimieji ir esamieji tėvai kviečiami į „Šeimų mokyklėlę“ (1)

Būsimieji ir esamieji tėvai kviečiami į „Šeimų mokyklėlę“
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Kiek svorio moteris priauga per nėštumą (9)

Kiek svorio moteris priauga per nėštumą
Kodėl viena nėščioji per devynis mėnesius priauga vos devynis kilogramus svorio, o kita – dvidešimt devynis? Atsakymo į šį klausimą mes nežinome, tačiau pabandykime išsiaiškinti, kaip pasiskirsto nėštumo metu priaugtas svoris.