Vienas paprastas būdas išvengti cezario ir pagimdyti sklandžiai

 (3)
Jei laukiatės ir norite gimdyti natūraliai, ko gero, laikas eiti į sporto salę.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Žurnale „Obstetrics and Gynecology“ buvo paskelbta 28-ių sveikatos tyrimų analizė, kurios išvados teigia, kad moterims, kurios būdamos nėščios sportuoja, Cezario pjūvio rizika yra 20 proc. mažesnė. Spėjama, kad tai gali būti dėl to, kad mamai sportuojant, mažylis neužauga per didelis gimdymo takams.

Tinka praktiškai visi pratimai

Tik 15 procentų besilaukiančių moterų Amerikoje laikosi rekomendacijų kasdien po pusvalandį atlikti vidutinės apkrovos pratimus, teigia tyrimo autorė, Albertos universiteto profesorė Nėščiųjų ir gimdyvių sveikatos programoje Margie H. Davenport. M. Davenport sako, kad taip gali būti dėl to, kad moterys vis dar baiminasi, jog sportas sutrikdys kūdikio raidą, nes tokias išvadas pateikė ankstesni tyrimai. „Dabar mes žinome, kad vaikai gimsta gana dideli ir kad dauguma moterų nesportuoja tiek, kiek reikėtų“, – sako ji. Albertos universiteto atlikta tyrimų analizė parodė, kad prenatalinis sportas 31 procentu sumažina tikimybę, kad naujagimis bus didelis (daugiau nei 4 kg), ir nedidina rizikos, kad naujagimio svoris bus per mažas.

Bet kiek reikia sportuoti, kad išvengtume cezario pjūvio? M. Davenport ir jos kolegos išanalizavę 28 sveikatos tyrimus išsiaiškino, kad nėščiosios sportavo nuo vieno iki penkių kartų per savaitę, pratimai truko nuo 15 min. iki 1 val. 15 min., iš viso jos sportavo nuo šešių iki 33 savaičių. Kadangi nėščiųjų sportavimo trukmė ir pobūdis taip skiriasi, sunku tiksliai apibrėžti stebuklingą formulę, sako M. Davenport. Nors tyrėjų komanda neanalizavo kūdikių, kurie gimė po Cezario pjūvio operacijos, gimimo svorio, M. Davenport sako: „Iš ankstesnių tyrimų mes žinome, kad moterims, kurios nešioja didelius kūdikius, gresia didesnė Cezario pjūvio rizika.“

Kodėl didelis kūdikis – negerai?

Didelis, sveikas kūdikis yra kiekvienos būsimos motinos svajonė, bet „didelis“ ne visada yra gerai. Tai, kad nešiojate didesnį kūdikį, ne tik didina cezario pjūvio riziką, taip pat gresia ir didesnė nėščiųjų diabeto rizika, kai lauksitės kito vaiko, o tai savo ruožtu didina antrojo tipo diabeto riziką vėliau ateityje.

Be to, gimdant didesnį kūdikį, gresia didesnė rizika, kad gimdymo metu jo petys įstrigs gimdymo kanaluose, ir gydytojui gali tekti naudoti žnyples ar vakuumą. Metaanalizės parodė, kad kūdikiai, kurie gimė sunkesni nei 4 kg, vaikystėje ir vėliau gyvenime taip pat daugiau sveria.

Tad jei norite didesnė tikimybės, kad jūsų kūdikis gims optimalaus svorio, reguliariai judėkite – vaikščiokite arba atlikite jogos pratimus. „Tikiuosi, kad moteris įkvėps šios išvados, kad būdamos aktyvesnė nėštumo metu, jos sumažins galimų gimdymo komplikacijų riziką ir padidins tikimybę susilaukti sveiko kūdikio“, – sako M. Davenport.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Kaip atpažinti ankstyvuosius sepsio simptomus ir užkirsti kelią nelaimei

Kaip atpažinti ankstyvuosius sepsio simptomus ir užkirsti kelią nelaimei
Pasaulyje nuo sepsio kasmet miršta apie 100 tūkstančių nėščiųjų ir gimdyvių bei milijonas naujagimių.

Alkoholio poveikis būsimo vaiko sveikatai

Alkoholio poveikis būsimo vaiko sveikatai
Alkoholis (etanolis, etilo alkoholis) yra legaliai vartojama medžiaga, kuri priklauso teratogenams. Teratogenas – bet koks egzogeninis veiksnys (cheminis, biologinis ar fizinis), kuris, veikdamas embrioną ir vaisių, sutrikdo normalią raidą ir lemia anomalijų atsiradimą.

Pastojau po pagalbinio apvaisinimo: pasakyti aplinkiniams ar slėpti (36)

Pastojau po pagalbinio apvaisinimo: pasakyti aplinkiniams ar slėpti
Nevaisingumą gydančių specialistų paslaugomis naudojasi daug šeimų, negalinčių įprastu būdu susilaukti vaikų. Ar reikia apie tai atvirai papasakoti giminaičiams ir draugams?

Gydytojas pataria, ką svarbu žinoti apie nėščiųjų ultragarso tyrimą

Gydytojas pataria, ką svarbu žinoti apie nėščiųjų ultragarso tyrimą
Pirmosios kūdikio nuotraukos, atliktos ultragarso tyrimo metu, dar iki vaikelio gimimo apkeliauja visus šeimos narius bei artimuosius. Pranešime spaudai informuojama apie tai, ką nėščioji ir jos artimieji turi žinoti apie ultragarso tyrimą.

Neplanuotas vėlyvas nėštumas: kaip nuvyti šalin juodas mintis (15)

Neplanuotas vėlyvas nėštumas: kaip nuvyti šalin juodas mintis
Vaikas jau užaugintas, gyvenimas teka sava vaga, ir štai - netikėta žinia apie nėštumą. Keturiasdešimtmetį peržengusi moteris ima natūraliai abejoti, kas dabar bus, ar susitvarkys ji su naujais gyvenimo iššūkiais?

Kaip kovoti su peršalimu nėštumo metu, kad nepakenktumėte kūdikiui

Kaip kovoti su peršalimu nėštumo metu, kad nepakenktumėte kūdikiui
Jei dažnas į peršalimą numoja ranka, nes mano, kad tai nėra liga, nėščia moteris turi į tai reaguoti labai rimtai.

Interviu su psichologe, kuris pakeis mūsų požiūrį į sapnus

Interviu su psichologe, kuris pakeis mūsų požiūrį į sapnus
Nėštumas – toks jautrus periodas, kai viskas atrodo taip jautru, ryšku, drauge ir trapu. Tai metas, kai labiau įsiklausome į save, į naujus potyrius ir pojūčius.

Nėščioji sužino, kad vaikas gims neįgalus: psichologės komentaras (5)

Nėščioji sužino, kad vaikas gims neįgalus: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė aptaria situaciją, kuomet nėštumo metu šeima sužino liūdną prognozę - moters nešiojamas vaikelis gims neįgalus arba dar blogiau - gimęs neturės daug šansų išgyventi.

Nėščiosioms gydytojai prieš kelis šimtus metų patardavo tai, nuo ko šiandien plaukai šiaušiasi (8)

Nėščiosioms gydytojai prieš kelis šimtus metų patardavo tai, nuo ko šiandien plaukai šiaušiasi
Kokių rekomendacijų nėščiosios sulaukdavo iš gydytojų maždaug prieš 150 metų ar dar seniau? Į dabartinius – sveikai maitintis, saikingai judėti, nevartoti alkoholio – jie anaiptol nelabai panašūs...

Gydytoja ginekologė: seksas per nėštumą ne tik kad galimas, bet ir reikalingas (32)

Gydytoja ginekologė: seksas per nėštumą ne tik kad galimas, bet ir reikalingas
Kai pastoja, keičiasi moters gyvenimas, tačiau vieno dalyko nevalia pamiršti – seksas su mylimu žmogumi turi tęstis, tik šiek tiek kitaip. Konsultuoja gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Nėščiosios kviečiamos į nemokamus muzikos terapijos užsiėmimus (1)

Nėščiosios kviečiamos į nemokamus muzikos terapijos užsiėmimus
Vilniuje gyvenančios ir vaikelio besilaukiančios būsimos mamos kviečiamos dalyvauti nemokamuose muzikos terapijos užsiėmimuose.

Nėštumas: apie šiuos pavojus turėtų žinoti kiekviena moteris

Nėštumas: apie šiuos pavojus turėtų žinoti kiekviena moteris
Kūdikio laukimasis – ypatingas metas visai šeimai. Tai didelių pasikeitimų, džiaugsmo, o kartu ir rūpesčio periodas.

Bus sprendžiama, ar leisti tėvams laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės

Bus sprendžiama, ar leisti tėvams laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad Seimas svarstys, ar leisti laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės.

Sportuoti nėštumo metu – sveika ar rizikinga?

Sportuoti nėštumo metu – sveika ar rizikinga?
Laukiantis mūsų kūnas ima keistis, kaip ir įpročiai bei poreikiai. Norime išsaugoti tai, kas sukelia džiaugsmą. Tai – gera savijauta ir, žinoma, grožis.

Už vairo sėdi nėščioji: ko nevalia pamiršti (3)

Už vairo sėdi nėščioji: ko nevalia pamiršti
Nėščios moterys vairuoja dėl daugybės priežasčių, tarp kurių patenka patogumo, saugumo, komforto ir laisvės argumentai.