5 būdai, kaip sulieknėti po gimdymo

Gimus mažyliui moteris spinduliuoja laime, bet... neretai bijo prieiti prie veidrodžio. Šią laimės akimirką veidrodis tampa panašus į priešą: veide - nuovargis, iki tol susižavėjimą kėlęs apvalutis pilvelis dabar it koks maišas, svarstyklės rodo ne tai, ką norėtume matyti, o ryte ir vėl tenka rengtis tuos pačius nėščiosios drabužėlius... Nusprendžiate pasigražinti, tačiau vos atsisėdusi kirpėjos kėdėje išgirstate: "Kada turite gimdyti?". Taigi, amžinas klausimas: kaip suplonėti pagimdžiusiai?

5 būdai vėl pamilti savo kūną po gimdymo

1-as būdas. Dietoms - ne!

Kad ir kaip norėtųsi laikytis dietos ir greitai netekti visų prisikaupusių kilogramų, nedarykite to. Dietų laikytis iš karto po gimdymo nerekomenduojama nei žindančioms, nei nežindančioms mamoms. Pieno sudėtis tiesiogiai priklauso nuo to, ką jūs valgote, todėl pirmiausia turite pasirūpinti tuo, kad kūdikis gautų visas reikiamas medžiagas. Nežindančioms patariama palaukti bent 1,5-2 mėn., negalima per nėštumą ir gimdymą išvarginto organizmo alinti dietomis. 

 Net ir maitinant vaikelį savo pienuku nereikia valgyti „už du". Venkite riebių patiekalų, saldumynų, geriau valgykite kelis kartus po nedaug nei vieną kartą daug. Geriausia, jei valgysite penkis kartus per dieną (pusryčiai, priešpiečiai, pietūs, pavakariai ir vakarienė). Vartokite liesą pieną, jogurtą, varškę, vietoj dešros - virtos vištienos gabalėlį ir t. t. Kiti patarimai, padedantys nepersivalgyti, turbūt, yra jums ne kartą girdėti, bet prisiminti juos visada verta:

 - neskaitykite ir nežiūrėkite televizoriaus valgydamos;

 - išalkusios neikite pirkti;

- nesistenkite pabaigti tai, ko nesuvalgė vaikai ar vyras.

 Žindančioms mamytėms jokiu būdu negalima daryti iškrovos dienų. Nepatartina staigiai keisti gyvenimo ritmo. Viską darykite pamažu, antraip dėl staigių pokyčių patiriamas stresas tik dar labiau sužadins apetitą.

 Tai, kas lėkštėje, ir kraujo grupės

 Kaimynė patarė laikytis dietos pagal kraujo grupę ar derinti maisto produktus lėkštėje? Neklausykite jos. Mitybos pagal kraujo grupes teoriją visiškai sugriauna tai, kad beždžionės taip pat turi kraujo grupes, bet klausydamos gamtos balso renkasi tą patį maistą. Nurodoma, kad makakos turi A antigeną, o gorilos - tik B antigeną. Pasirodo, makakos minta augalų lapais, vabzdžiais ir smulkiais gyvūnais, o kai kurios rūšys - net krabais ar kitais jūros gyviais, jei tik sugeba pagauti. Pažiūrėkime, ką mitybos pagal kraujo grupes šalininkas D'Adamo siūlo valgyti šią kraujo grupę turintiems žmonėms: ,,Idealu, jei A(II) kraujo grupės žmonės visiškai atsisako mėsos. Derėtų vengti krevečių, krabų, omarų, midijų, vėžių, ungurių, lašišų, silkių, plekšnių. Tinkamiausi produktai - ankštiniai augalai: pupelės, pupos, šparagai, žalieji žirneliai, lęšiai. Iš valgiaraščio patartina išbraukti bananus, apelsinus, mandarinus, mangus ir papajas". Sutikite, sunku įsivaizduoti simpatingą beždžionėlę, atsisakančią banano. Sakote, šis nesutapimas - tikrų tikriausias atsitiktinumas? Pažiūrėkime, kas rekomenduojama trečią kraujo grupę turintiems žmonėms: ,,Gyvulinės kilmės baltymai padeda B(III) kraujo grupės žmonėms išlaikyti gerą formą. Daugiausia jėgų suteikia jūros gėrybės. Tinka žirneliai, šparaginės ir baltosios pupelės, daržovės, kiaušiniai". Gorilos minta apytikriai 200 rūšių augalų lapais, vabzdžiais ir visiškai negeria vandens. Na, o derindamos maistą paprasčiausiai blogiau įsisavinsite kai kurias medžiagas, pvz., riebaluose tirpius vitaminus ir t. t.

 2-as būdas. Keliam ranką - keliam koją

 Viena priežasčių, kodėl negalima pradėti sunkiai sportuoti iš karto pagimdžius, yra ta, kad per nėštumą pilvo raumenys atsiskiria vienas nuo kito ir susijungia tik praėjus kuriam laikui. Pirmomis dienomis po gimdymo galite daryti lengvus pratimus, kuriuos vėliau naudosite ,,apšilimui". Dėmesio, prieš pradėdamos mankštintis, būtinai pasitarkite su gydytoju, nes kartais, pvz., po cezario pjūvio operacijos, kai kurių pratimų daryti negalima. 

 Kegelio pratimas: įtempkite tarpvietės raumenis (jie padeda sulaikyti šlapimą), po 5-10 s juos atpalaiduokite. Šis pratimas padės išvengti šlapimo nelaikymo, suaktyvins kraujotaką, tuo pačiu metu padės gyti tarpvietei. Kartokite pratimą kelis kartus per dieną.

 Geros laikysenos pratimai: atpalaiduokite kaklo raumenis, nuleiskite galvą, lėtai sukiokite ją nuo vieno iki kito peties. Laikykite galvą tiesiai, kelis kartus pasukite ją į kairę ir į dešinę. Kiek galite palenkite galvą prie peties, jo nekeldamos. Kiek galėdamos pakelkite pečius, tarsi stengtumėtės jais pasiekti ausis. Pakėlusios pečius sukite juos dideliais apskritimais į priekį ir atgal. 

 Katės nugara: atsistokite keturpėsčia. Kiek įmanoma labiau išrieskite nugarą tuo pat metu įtraukdamos pilvą. ,,Paspauskite uodegą" ir atpalaiduokite pečius, paskui vidurinę kūno dalį, kad nugara įlinktų. Vėl ją išrieskite. Šis pratimas sutvirtina nugaros raumenis. Laikysenos ir nugarą tvirtinantys pratimai padeda atsikratyti po gimdymo atsiradusių nemalonių jutimų nugaros srityje.

 Klubų ir dubens mankšta: kuo stipriau sutraukite sėdmenis, kad dubuo kaip įmanoma labiau pajudėtų į priekį, po 5-10 s juos atpalaiduokite. Paskui įtraukite pilvą, tarsi norėdamos pritraukti bambą prie stuburo. Stovėdamos sukite klubus į šoną ir atgal, kad nugara išsiriestų. Tada užbaikite apskritimą grįždama į pradinę padėtį.

 Gilus kvėpavimas diafragma: padėkite ranką ant pilvo. Giliai įkvėpkite vis labiau išpūsdamos pilvą. Sulaikykite kvėpavimą kelias sekundes ir iškvėpkite įtraukdamos pilvą.

 Praėjus maždaug 6 sav. po gimdymo šie pratimai tiks "apšilimui". Aktyviai judėti būtina net jei mažylio niekas nepadeda prižiūrėti. Sakysite, kad skalbiate, vystote, verdate pietus ir neturite kada sportuoti? Tinkamai išnaudokite laiką, kurį skiriate mažyliui. Pavyzdžiui, išėjusios pasivaikščioti žingsniuokite sparčiau. 

Kad krūtinė išliktų graži:

 - stenkitės pažindyti kūdikį prieš treniruotę;

 - sportuodamos dėvėkite specialiai mankštai skirtą liemenėlę (ji ne pakelia, o kaip tik prispaudžia krūtis, kad jos kuo mažiau judėtų sportuojant);

 - gerkite daug vandens;

 - nedarykite itin energingų rankų judesių ir smarkiai nemosuokite rankomis.

 3-ias būdas. „Stebuklinga" piliulė

 Žmogus iš prigimties linkęs mažumėlę patingėti, todėl koreguojant svorį ypač vilioja galimybė gerti lieknėjimą skatinančius preparatus. Atrodytų: išgėriau keletą tablečių ir viskas susitvarkys savaime, ar gali būti geriau? Deja, žindant nerekomenduojama vartoti jokių svorio mažinančių preparatų, ypač jei jie augalinės kilmės. Nepamirškite, visos jūsų vartojamos medžiagos per pieną patenka į kūdikio organizmą. Daugybės augalų poveikis kūdikiui ir laktacijai dažnai nežinomas, todėl lieknėti skatinančius preparatus geriau vartoti baigus žindyti. Ta pati taisyklė galioja ir tokį pat poveikį turinčioms arbatoms.

 4-as būdas. Elektrinis raumenų stimuliavimas
Vakaruose tai itin populiarus metodas, padedantis atkurti audinių ir organų veiklą, veikiant nedideliems elektros impulsams. Impulsinei elektros srovei tekant audinių veikla suaktyvėja, pvz., raumenys susitraukia. Esant pertraukai tarp impulsų raumenys atsipalaiduoja. Tai tarsi mankšta tinginiaujant.

 5-as būdas. Plastinė operacija

 Gali kilti pagunda patobulinti kūno formas chirurgo skalpeliu. Neskubėkite. Moterims, norinčioms koreguoti po gimdymo pakitusią pilvo formą, rekomenduojama kreiptis ne anksčiau kaip 6 mėn. po gimdymo. Per tą laiką audiniai traukiasi, gerėja raumenų tonusas. Atlikus pilvo plastiką, draudžiama gimdyti 1 m., nes per operaciją ne tik pašalinamas odos perteklius, bet ir sutvirtinama pilvo sienoje esanti baltoji linija. Taigi gimdyti nepatariama siekiant išvengti pavojaus vaisiaus raidai dėl neelastingos pilvo sienos.

 Svarbu:

 Taigi, giliai įkvėpkite, suskaičiuokite iki 10 ir virš kūdikio vystymo stalo pakabinkite užrašą: aš graži, gražesnė nei vakar. Ar jau pasiryžote tobulinti savo figūrą? Jei taip, atminkite:

 - Neperlenkite lazdos, nes arba nualpsite ir nesugebėsite tinkamai pasirūpinti savo vaikeliu, arba nematydamos trokštamo rezultato po 3 dienų pulsite į depresiją.

 - Nusiteikite atkakliai ir ilgai tobulinti savo išvaizdą (juk siekiate nepriekaištingos išvaizdos).
Tikėkite tuo, ką darote. 

 - Ir, svarbiausia, neskubėkite. Nėštumas trunka 9 mėn., vidutiniškai tiek pat prireikia pirmykštėms kūno formoms atnaujinti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis