Vienos dienos meniu vaikams: rekomenduoja Raminta Bogušienė
Vaikai turi būti maitinami ne tik tam, kad patenkintume jų fiziologinius poreikius ir sotumą. Pasak sveikos mitybos ekspertės Ramintos Bogušienės, vaiko racionas turi būti įvairus ir sveikatai palankus.
Vaikų darželis Ukmergės rajone, kuriame vaikai nespraudžiami į rėmus
Žurnalo TAVO VAIKAS kūrybinė grupė svečiavosi Ukmergės rajone įsikūrusiame neeiliniame vaikų darželyje.
Labai dažnai tėvai skundžiasi tuo, kad jų vaikai nemėgsta tvarkytis ir tą daro tik tėvams pakėlus balsą. Kaip išmokyti vaiką tvarkytis nuo mažų dienų? Keli naudingi patarimai.
Patyrusių mamų gudrybės, kaip išmokyti vaiką tvarkytis nuo mažų dienų
Kaip užauginti vaiką optimistą: 5 esminiai patarimai tėvams
Optimizmas - savybė, kurią tėvai gali padėti ugdyti savo vaikams. Nuolat girdėdamas „Nelipk", „Nebandyk", „Tau nepavyks", „Nevykėlis", vaikas tikrai neugdo savyje optimistui būdingų savybių. Taigi, penki trumpi ir aiškūs patarimai, jei norite užauginti optimistą.
Vieną vaiką myliu labiau, ar dėl to esu bloga? <sup style="color: #ff0000;">Psichologės komentaras</sup>
Susirūpinusi mama parašė redakcijai laišką, kuriame pasakoja apie skirtingus savo vaikus. Vienas – ramus, kitas – „pasiutęs“. „Kartais pagalvoju, kad juos myliu nevienodai, ar taip normalu?“, - klausia ji.
Per kiek laiko vaikas apsipranta darželyje ir kaip jam galėtų padėti tėvai?
Edukologė – apie vaiko adaptaciją darželyje
Edukologė pataria, kaip ugdyti vaikų savarankiškumą
Kai trimetis vieną rytą ištaria „aš pats", atsisakydamas pagalbos rengiantis, užlieja pasididžiavimo banga. Štai ir atėjo akimirka, kai mums, tėvams, teks padėti puoselėti pirmuosius savarankiškumo daigus, palaikyti, skatinti ir apsišarvuoti begaline kantrybe.
Dr. Monika Skerytė-Kazlauskienė: laikas nustoti brėžti ribas savo vaikams
Kas geriau „braižo ribas" – pasaulis ar tėvai?
Daugelis vaikų svajoja namuose auginti gyvūną. Jeigu rimtai svarstote turėti katę, jūsų dėmesiui – 5 populiarių kačių veislių apžvalga. Ar jos tinka šeimoms su vaikais?
Kokią katę rinktis, jei namuose auga vaikas
Aktualu tėvams: sergančio vaiko slauga ir išmokos
Pastaruoju metu smarkiai išaugus sergamumui gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, ne viena savivaldybė paskelbė gripo epidemiją mieste, o kai kurios ugdymo įstaigos uždarytos karantinui.
Vaikų žaidimai lauke žiemą: idėjos, ką veikti
Kai lauke žvarbu ar pagaliau pasninga – pats metas su vaikais susiruošti į gamtą.
Vaiko auklėjimas – iššūkis, su kuriuo tėvai susiduria kasdien. Nesvarbu, kokio amžiaus vaikas: vos pirmą žingsnį žengiantis pypliukas ar savo nuomonę turintis darželinukas.
10 patarimų tėvams, kuriuos verta žinoti kaip 2X2
5 vaikų auginimo klaidos, kurių nelinkim niekam
Iš didelio rašto išeina iš krašto. Taip sako viena patarlė, kuri labai tinka šio mūsų straipsnio apibendrinimui. Aptarsime 5 tėvų elgsenos modelius, kuomet per didelė meilė ima ne juokais kenkti vaikui.
Ar gali būti, kad šiuolaikinėje visuomenėje mes per daug sureikšminame vaikų gyvenimus? Kartais net pamiršdami, kad mes, suaugusieji, taip pat gyvenam savus gyvenimus ir atsakingi visų pirma už savo gyvenimą?
Dr. Monika Skerytė-Kazlauskienė: apie pusiausvyrą gyvenant su vaikais
Pavargusi mama apšaukia vaiką: psichologės komentaras
Laiške mama prisipažįsta, kad kartais apšaukia savo trejų metų dukrytę. Paskutiniuoju metu ji tapo baili, tad mama sunerimo – gal jos pakeltas balsas yra „kaltas“ dėl dukters baimių?
23 dovanos, kurias įteikus vaikui, jis jas saugos visą gyvenimą
Jeigu svarstote, ką padovanoti savo vaikui, turime jums amžinų, niekada nesenstančių ir visada vertingų, dovanų sąrašą.
Kokių klaidų saugotis, auginant vaikus, kad atžalos neišaugtų į kompleksuotus, savimi nepasitikinčius žmones? 4 mamų tipai, su kuriais vaikams nelengva.
4 mamų tipai, su kuriais vaikui nesaldu augti
Ar vaikams vieta prekybos centruose: psichologės atsakymas patiks ne visiems
Žiemą vasarą didžiuosiuose prekybos centruose pilna mamų su vežimėliuose gulinčiais kūdikiais ir jau ūgtelėjusiais vaikais. Ar jos čia turi neatidėliotinų reikalų? Dažniausiai ne, tiesiog leidžia laisvalaikį...
Vaikas nenori eiti į darželį: pataria specialistas
Dvejus metus mergaitė negali priprasti darželyje, o jos elgesį mama apibūdina kaip „nuolatines ašaras ir ožius“. Ką patars specialistas?
Šešerių metų dukterį auginanti mama išbandė įvairius būdus, kad jos mergaitė nebečiulptų piršto, tačiau iki šiol nei vienas nepadėjo. Ką susirūpinusiai mamai patars psichologė?
Vaikas čiulpia pirštą: psichologės komentaras
7 frazės, kurias mylintys tėvai turėtų sakyti kasdien
Kaip rodo patirtis, vaikus peikiame ir barame dažniau, negu juos drąsiname ar skatiname. Kaip tą padaryti? Jūsų dėmesiui – 7 pozityvios frazės, kurias vaikams turėtume sakyti kuo dažniau.
TOP 10 žaislų po eglute 2017
Kalėdinės dovanos vaikams – tai kažkas, apie ką jau tikrai galvoja ne tik tėvai, seneliai, bet taip pat krikštatėviai, dėdės ir tetos. Nors šiandien žaislų pasiūla išties yra didžiulė, labai dažnai pritrūkstame idėjų ir minčių, ką padovanoti mažiesiems ir kaip juos nustebinti.
Konflikto su vaiku metu neretai suaugusieji dažnai elgiasi ne tik neracionaliai, bet ir žeidžiančiai. Kokios dažniausios klaidos?
7 klaidos, kurias daro supykę tėvai ir viena auksinė taisyklė, kaip jų vengti
Vaikas klauso tėvų tik pakėlus balsą: kodėl nesiseka susitarti gražiuoju
Pastebėjusi, kad vaikas reaguoja tik į pakeltą toną, mama klausia – ką daryti, kad būtų galima to išvengti ir susitarti su keturmete pavyktų ramiai?
Vaikų darželio auklėtojos turi patarimų tėvams
Nors tėvai yra pagrindiniai vaiko ugdytojai, ugdymo įstaigą lankantys mažyliai didelę dienos dalį praleidžia su pedagogais - mokytojais ar vaikų darželio auklėtojais.
Nors ši užduotis ganėtinai sudėtinga, vis tik galima būtų išskirti kelias svarbiausias taisykles, kurių vertėtų laikytis tėvams.
Nelengva, bet įmanoma: kaip užauginti atsakingą vaiką
Kas yra išmintinga tėvų meilė ir kodėl mes užauginame nelaimingus vaikus
Esu sutikusi ne vieną suaugusį žmogų, kuris yra laimingas, kai jaučiasi nelaimingas.
Psichologė – apie vieną tėvų daromą klaidą, kuri skaudžiai atsiliepia vaikui
Prieš skaitant šį straipsnį rekomenduojame atlikti nedidelį, bet įdomų tyrimą: suskaičiuokite, kiek kartų per dieną meluojate.
Išsiskyrusi mama kuria naujus santykius su vyru ir neabejoja, kad draugas myli jos sūnų. Tačiau kai jie apsigyveno drauge, berniuko elgesys pasikeitė į blogąją pusę. Ką patars mamai psichologė?
Išsiskyrusi mama: pradėjus gyventi su draugu, pasikeitė vaiko elgesys
Nesusitvarkau su vaiku, jis nuolat atsikalbinėja ir negražiai kalba
Redakcija gavo trijų sūnų mamos laišką, kuriame ji klausia patarimo dėl savo penkiamečio elgesio. Moteris sako, kad vaikas atsikalbinėja ir namie, ir darželyje. Be to, auklėtojos sako, kad berniukas negražiai kalba kitų akivaizdoje.
„Pypliukas“: kaip išvengti vaikų isterijų parduotuvėje
Televizijos laida „Pypliukas“ pradeda naują sezoną ir pirmoje savo laidoje aptaria kelias vaikus auginantiems tėvams rūpimas temas.
Kaip dažnai sakote vaikui, kad jį mylite? Ar parodote tą ir veiksmais? Jūsų dėmesiui - dar šešios frazės, kurių vaikui reikia ne mažiau, kaip „Aš tave myliu“.
6 frazės, kurių mūsų vaikams reikia kaip duonos kasdienės
Vienas populiarus auklėjimo metodas kenkia vaikams labiau už viską
Egzistuoja vienas auklėjimo metodas, kuris labai paplitęs. Ir tik nedaugelis tėvų žino, ką jie daro savo vaikui.
Tomas Lagūnavičius: už kaprizų slepiasi nepatenkinti vaiko troškimai
Jei jūsų vaikas neklauso, rodo „ožius", iš principo tai yra gerai. Normalu, nes jis bręsta. Formuojasi jo vidinis „aš". Tačiau vaiko noras tapti kuo greičiau savarankišku, sukelia labai daug nepatogumų tėvams.
Šiandien Kaune skaičiuojama 20 privataus ugdymo erdvių darželinukams, bet 2010 m. tokios vietos nebuvo, ir Rasa Tamašauskaitė įkūrė pirmą privatų darželį mieste, kurį ir pavadino Kauno privačiu darželiu.
Pirmojo nevalstybinio darželio Kaune įkūrėja neieškojo pedagogų su diplomais
9 dalykai, kurių tėvai neturėtų daryti savo vaikams
Suaugusiems tokie dalykai atrodo visiškas menkniekis, tačiau pipirą jie dali rimtai įžeisti. Ko nereiktų daryti, jeigu nenorite sugadinti santykių su savo vaiku.
Stilingas vaiko kambarys – natūralumo pojūtį sustiprina ekologiški tapetai
Geriausiai savo kambaryje vaikas jaučiasi tada, kai jį supantis pasaulis atitinka jo interesus.
Vaikų joga baloje. Ekstremaliausia ne jiems, o suaugusiems. Taip juokais galima pavadinti užsiėmimus, vykusius Lauko darželio Kauno Ąžuolyno parko pievoje.
Vaikų joga lauke – kūno ir emocijų mankšta, kuri vyksta net ir per lietų