Važiuojant supa ir pykina: kaip padėti vaikui
Šylant orams vis dažniau savo vaikus sodinsime į automobilius ir vyksime poilsiauti. Deja, kai kurie tėvai jau žino, kad kelionės ne visada būna malonios.
Ledų sezonas: kokių ir kiek per dieną sveika valgyti vaikui
Kas pasaulyje skaniausia? Uždavus šį klausimą vaikui, visai tikėtina, kad dėl prizinės vietos rungsis ir ledai. Kokie ledai tinkamiausi vaikui ir kada geriau jų neduoti?
Kaip sužinoti, ar mažylis tikrai alergiškas?
Vaiką atakuoja alergija: svarbu žinoti
Kamuoja sausas kosulys: 10 priežasčių, kodėl
Sausas kosulys – ne vienos ligos požymis. Štai 10 galimų priežasčių.
Nieku gyvu nedažykite kiaušinių šiais būdais, ypač, jei auginate vaikus
Velykiniai kiaušiniai: kaip marginti, kad nepakenktume sveikatai? Į šį klausimą atsako Baltijos aplinkos forumo cheminių medžiagų specialistai išplatintame pranešime spaudai.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai tikrins ne tik ligoniams, bet ir mokiniams tiekiamą maistą.
„Slapti pirkėjai“ ragaus ne tik ligoniams, bet ir darželinukams bei mokiniams tiekiamo maisto
Kai vaiko organizmui ima trūkti skysčių
Įvairios augalų dalys (lapai, žiedai, šaknys, vaisiai) buvo ir tebėra vartojamos nuo gilios senovės. Ir nors mokslui nuolat tobulėjant sukuriama vis efektyvesnių vaistų, vaistažolės, kaip gamtos dovanos žmogui, vis dar išlaiko savo vertę.
„Šlykštukai“ – žaislai iš nuodų?
Viešojoje erdvėje plintanti „pasidaryk pats“ mada gaminti žaislus, vadinamus išmaniuoju plastilinu ar šlykštukais (angliškai slime) iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti nekaltai.
Įvairios augalų dalys (lapai, žiedai, šaknys, vaisiai) buvo ir tebėra vartojami nuo gilios senovės.
Vaikų negalavimai ir vaistažolės: ką svarbu žinoti
Sveikatai palankus valgiaraštis vaikams: vienos dienos pavyzdys
Atkreipkite dėmesį, kaip valgo vaikai. Maistas jiems – tai ne tik būtinybė, bet ir malonumas. Jie kiekvieną kąsnį sukramto, neskuba, mėgaujasi akimirka ir tik tada deda kitą kąsnį. Kai jaučiasi sotūs, pasako, kad gana. Iš vaikų galima mokytis ne valgyti, o ragauti ir pasimėgauti pačiu procesu.
Kaip per šalčius tinkamai pasirūpinti savimi ir vaikais
Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai rekomenduoja, kaip elgtis žiemą, kad šalti orai, sniegas ir pūgos kuo mažiau paveiktų įprastą gyvenimą ir netaptų nelaimės priežastimi.
Vaikai turi būti maitinami ne tik tam, kad patenkintume jų fiziologinius poreikius ir sotumą. Pasak sveikos mitybos ekspertės Ramintos Bogušienės, vaiko racionas turi būti įvairus ir sveikatai palankus.
Vienos dienos meniu vaikams: rekomenduoja Raminta Bogušienė
Kodėl vaikams kartais naudinga panuobodžiauti
Net mažų vaikų dienotvarkės būna tokios įtemptos, kad, regis, laiko nuobodžiavimui nebelieka. Šokių, sporto ar muzikos būreliai ir pamokos - svarbūs ir naudingi vaikų raidai, tačiau retkarčiais panuobodžiauti taip pat būtina.
Vaikas nuliūsta ir pravirksta dėl kiekvienos smulkmenos: pataria psichologė
Jautrų sūnų auginanti mama klausia specialisto patarimo, kaip didinti jo savivertę. Moteris mano, kad sūnaus jautrumas priklauso nuo to, kad jos nėštumas buvo be galo sunkus, nuolat lydimas ašarų.
Kai pagaliau ateina pavasaris, norisi juo kuo daugiau džiaugtis! Lauko žaidimų ir linksmybių sezonas - ATIDARYTAS!
Teo ir Ieva pristato: linksmiausi lauko žaidimai
Kai vaikas pasielgia netinkamai, jokiu būdu nedarykite vienos klaidos
Neretai pykdami vaikai, atrodo, peržengia ribą, nes mažais kumštukais ima mušti mamą ar spiria tėčiui. Ką daryti tokiais atvejais, teiraujamės psichologės psichoterapeutės Rūtos Bačiulytės.
17 smagių žaidimų su vaikais namuose, kuriems tiks tai, ką turite po ranka
Kelios idėjos, ką daryti su vaiku namuose, kai jis skundžiasi, jog yra nuobodu. Šiems užsiėmimams dažniausiai neprireiks jokių papildomų žaislų, o tik to, ką rasite namuose.
Pykstame mes visi. Tačiau pykstantį vaiką kartais sunku suprasti, tarsi to daryti jis neturėtų teisės. Su psichologe psichoterapeute Rūta Bačiulyte aptariame 3 mitus apie vaikų pyktį.
Psichologė: nelaimingiausi yra tie vaikai, kuriems tėvai nenustatė ribų
Ko labiausiai trūksta šiuolaikiniam vaikui? Ne, tai ne išmanusis telefonas ir ne brangus žaislas...
„Neturiu ką veikti“, – sako vaikas kaip tik tuo metu, kai norėtųsi po darbo šiek tiek atsipūsti. Arba kaip tik tada, kai galva visiškai tuščia ir nežinia, ką jam pasiūlyti. Kodėl vaikas pats nesusigalvoja veiklos ir nuobodžiauja? Galbūt jam tiesiog trūksta tėvų dėmesio?
Kad vaikas gerbtų savo tėvus: 10 trumpų, bet labai svarbių patarimų
Kaip stiprinti tėvų autoritetą šeimoje, kurioje auga vaikai? Siūlome 10 nesunkiai įgyvendinamų patarimų, kurie padės įtvirtinti tėvų autoritetą.
Per Velykas būtini trys žaidimai - pasisupti sūpynėse, daužti margučius ir juos ridenti.
Išbandykite margučių ridenimą... atvirkščiai
Viens, du trys – ir nereikalinga kojinė virsta mielu zuikučiu
Dviejų vaikučių mama Inga, feisbuke kurianti tinklaraštį „Mamos diena“, dalijasi labai smagia idėja, kaip su vaikais per penkias minutes pasigaminti smagų zuikutį iš nereikalingos kojinės.
Rūta Lapė: pametinukai – subalansuoti žmonėms su polėkiu
Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie buvimą pametinukų mama.
Velykos – tradicinė krikščioniška šventė, drauge sveikinamas pavasaris ir džiaugsmingi naujos gyvybės ženklai.
Netradiciniai kiaušinių marginimo būdai ir smagūs darbeliai su vaikais Velykoms
Teo ir Ieva pristato: dar nematyti kiaušinių marginimo būdai ir kitos Velykų staigmenos
Prasidėjus didžiajai savaitei, pasiruošimas Velykoms įgauna pagreitį. O vis dažniau pasirodanti saulė, neleidžia nustoti šypsotis. Kvepia pavasariu.
Psichologė Jūratė Baltuškienė: kas padeda darželinukams susivaldyti?
Vaikai negimsta mandagūs, draugiški ir paslaugūs - tinkamo elgesio jiems reikia išmokti. O šaukia, spiria ir krenta ant žemės tikrai ne tam, kad išvestų tėvus iš proto.
Prieš Velykas kaupiame kiaušinių lukštus, kad galėtume juos panaudoti darbeliams ar dekoracijoms.
Artėjant Velykoms – mielas darbelis, kurį pagaminsite akimirksniu
Kaip pažadinti vaikų kūrybiškumą
Jums gali kilti labai natūralus klausimas: o kam jį žadinti, juk vaikai iš prigimties nepaprastai kūrybingi.
Patyčios vaikų darželyje: ką turime žinoti?
Darželyje vaikai neretai apsistumdo ar pakariauja dėl norimo žaislo. Lėtesnieji ir nevikrūs vaikai aukomis gali tapti dažniau. Ar tai jau patyčios? O gal tiesiog vaikiški nesusipratimai, be kurių neužaugo nė vienas vaikas?
Tėvų dėmesys ir vaiko tokio, koks jis yra, priėmimas yra pamatas, ant kurio kuriasi vaiko savivertė, jo tikėjimas savo jėgomis ir net jo būsimo gyvenimo sėkmė.
Jeigu jaučiate, kad santykiai su vaiku nelabai geri, pasinaudokite šiais patarimais
Teo ir Ieva pristato: 3 lavinančios ir linksmos piešimo idėjos su vaikais
TavoVaikas.lt džiaugiasi galėdamas pristatyti naują savo bičiulę – Ievą, tinklaraščio „Ciao_Teo“ autorę, kuri nuo šiol su mumis kas savaitę dalinsis vaiko lavinimo idėjomis.
Kaip ugdyti vaiko atsakingumo jausmą: efektyvūs patarimai tėvams
Yra žodžių, kurie savo svoriu gali prislėgti, o ypač – mažus pečius.
„Turėtų būti ne iškeliami reikalavimai ir programos, bet paprastai aprašoma vaiko prigimtis. Auklėjimo požiūriai turi savaime išryškėti iš besiformuojančios asmenybės esybės, charakterio esmės“. (Rudolf Steiner)
Kaip mažas vaikas pažįsta pasaulį
Atskleidė, kokias prekes vaikams tėvai dažniausiai perka internetu
Šeimai susilaukus kūdikio dažniausiai pasikeičia ne tik gyvenimo ritmas bet ir pirkimo įpročiai bei perkamų prekių krepšelis, kuris keičiasi vaikui augant. Labai didelę laiko dalį užima vaiko priežiūra ir auklėjimas, todėl ne visuomet lieka laisva minutė apsipirkti įprastinėse parduotuvėse.
MAMŲ MUGĖ šiemet paruošė daugybę staigmenų tėvams
Po savaitės „Gariūnų“ verslo parke prasidės tradicinė „Mamų mugė“. Šįkart daugiatūkstantines minias po vienu stogu sukviečiantis renginys bus šiek tiek kitoks. Atsinaujinęs, gerokai ilgesnis, kupinas dovanų ir staigmenų. Kodėl?
Kaip suprasti, kad vaiko tėtis yra pernelyg valdingas ir kaip tai gali paveikti ilgalaikius vaiko bei tėvo santykius?
Kas nutinka, jei šeimoje tėtis yra itin valdingas ir griežtas
Mirė artimas žmogus: kaip apie netektį kalbėti su vaiku
Kai šeimoje netenkame brangaus nario, visada iškyla klausimų, o kaip apie tai papasakoti vaikams? Kaip su vaikui kalbėti apie mirtį?
Psichologas Vytis Valantinas: ikimokyklinio amžiaus vaikų draugystės ir barniai – kaip tinkamai reaguoti tėvams
Psichologinės pagalbos vaikui ir šeimai kabineto klinikinis psichologas Vytis Valantinas savo straipsnyje apžvelgia ikimokyklinio amžiaus vaikų draugystes ir konfliktus bei pataria, kaip į tai reaguoti tėvams.
„Aš", „mano", „man"... – tokius nuolat savo vaikų kartojamus pareiškimus dažnai vertiname kaip savarankiškumo bei besiformuojančios individualios asmenybės apraiškas.
Kodėl vaikams svarbu išmokti bendradarbiauti
Labai paprastas, bet smagus eksperimentas su vaikais
Dviejų vaikučių mama Inga, kurianti tinklaraštį „Mamos diena“ dalijasi smagiu eksperimentu, kurį galima atlikti su vaikais.
Artėjantį pavasarį lietuviškas vaikų mados ženklas OXOX kviečia pasitikti kūrybingai
Lietuviškas vaikų mados ženklas OXOX jau gyvena pavasariniais planais ir svajonėmis ir pristato šiltajam sezonui skirtą įvairiaspalvę kolekciją, dedikuotą Misteriui Kūrybingumui.
Savo kambaryje užmigdytas, vaikas naktį ateina į tėvų lovą. Mamai jis sako, kad bijosi, tačiau ji abejoja, ar tai negali būti tiesiog įprotis miegoti su tėvais. Ką sunerimusiai mamai patars psichologė?
Vaikas nenori miegoti savo kambaryje ir kasnakt ateina į tėvų lovą: psichologės komentaras