Ekonomiški ir ekologiški SWING akinių rėmeliai – judriems ir sumaniems vaikams
Akinių rėmeliai nudažyti tik augaliniais dažais. Akinių rėmeliai, sveriantys tik kelis gramus ir puikiai prisitaikantys prie vaiko veido formos. SWING akinių rėmeliai – tai puikus tėvų pasirinkimas sumaniems bei judriems vaikams, kuriems reikalinga akių korekcija ir judesio laisvė.
Įvardijo 5 vaikų nemėgstamiausias daržoves
Vis daugiau tėvų Lietuvoje neramina tai, kad jų vaikai valgo nepakankamai daržovių ir vaisių.
Šunį auginantys vaikai rečiau patiria nerimą. Tokią tyrimo išvadą padarė mokslininkai, tyrę keturkojų augintinių įtaką vaikų sveikatai.
Dar viena svari priežastis leisti vaikui auginti šuniuką
5 sveiki patiekalai vaikams: vienos dienos meniu <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
Pristatome straipsnių apie atsakingą vaikų auklėjimą ir kūrybingą lavinimą seriją, parengtą bendradarbiaujant su LEGO ® DUPLO® ir LEGO ® kaladėlių rinkinių vaikams gamintoju LEGO Group.
Specialistės patarimai, kaip išsirinkti geriausias virtas dešreles
Virtų dešrelių pasiūla parduotuvėse yra didžiulė. Kaip nesuklysti renkantis?
Tėvai nerimauja dėl cukraus, tačiau nesusilaiko nedavę vaikams saldėsių. Tokius lietuvių šeimos įpročius atskleidė Baltijos šalyse atliktas tyrimas apie vaikų užkandžiavimą.
Tyrimą apie vaikų mitybą pristatęs dr. V. Urbonas: kuo užkandis paprastesnis, tuo jis sveikesnis
Kuo naudingos šaltyje džiovintos uogos
Visi esame girdėję, kad uogos – tai natūralūs vitaminai. Kiek šiame teiginyje tiesos?
Skanūs ir nebrangūs patiekalai šeimai: rekomenduoja R.Bogušienė
Mokome ugdymo įstaigos bendruomenės tėvelius, personalą ir virėjas, kaip paruošti maistą, kad būtų ne tik skanu, nebrangu, bet ir sveikatai palanku. O tai, pasirodo, gana paprasta. Maisto technologė Raminta Bogušienė atsako į keletą tėveliams rūpimų klausimų ir dalijasi sveikatai palankesniais receptais.
Jei auginate mažiausiai du vaikus, tikriausiai pastebėjote, kad jaunesnis būdamas tokio pat amžiaus, kaip buvo vyresnis, serga kur kas mažiau. Mokslininkai atrado logišką paaiškinimą, kodėl taip yra.
Paaiškėjo, kuris vaikas šeimoje linkęs labiau sirgti
Kokią košę valgyti naudingiausia?
Šiuo sveiku ir naudingu patiekalu verta mėgautis ne tik rytais.
10 išbandytų būdų, kurie padės pagerinti jūsų vaikų miegą
Vienokių ar kitokių miego problemų turi nemažai mažų vaikų.
Pasikonsultuoti su gydytoju dėl tonzilių gydymo ar šalinimo tenka ne vienai vaikus auginančiai šeimai. Leisti operuoti vaiką ar gydyti konservatyviai, tikintis, kad augantis vaikas „išaugs“ ir šią problemą?
Kada iš tiesų verta šalinti tonziles
Kada reikia atsiprašyti savo vaikų ir kaip tą padaryti tinkamai
Ar verta atsiprašyti savo vaiko? Galbūt tėvai visada yra tiesūs, todėl neprivalo prašyti savo vaikų atleidimo už pykčio proveržius?
Kaip išmokyti vaikus tinkamai pasirūpinti savo dantimis
„Nenoriu plautis rankų, nenoriu valgyti daržovių, eiti į darželį, klotis lovos ir persirengti grįžęs namo..." – sąrašas galėtų tęstis iki begalybės.
Visi tėvai trokšta, kad jų vaikas kuo greičiau išmoktų įvairiausių dalykų, parodytų savo sugebėjimus, demonstruotų raidą ir gražiai žaistų. Vieni, suvokdami, kad be jų pagalbos, indėlio ir pastangų – tai beveik neįmanoma, kasdien bent valandą skiria žaidimams. Kiti, paskendę savo darbuose ir rūpesčiuose, tikisi, kad jis pats natūraliai šių dalykų išmoks.
Žaidimai su vaiku: kokios ribos turėtume niekada neperžengti
Ar vaikai į mokyklą turi ateiti mokėdami skaityti ir rašyti
Kas yra priešmokyklinis ugdymas: ko šiuos metus mokomi vaikai, ar priešmokyklinio amžiaus vaikai turi išmokti skaityti, rašyti, skaičiuoti?
Vaikas neklauso: 3 esminiai dalykai, kuriuos turite žinoti
Kaip reaguoti į netinkamą vaiko elgesį? Pats pirmas žingsnis būtų pabandyti suprasti, kodėl vaikas elgiasi netinkamai.
Kiekviena normali mama bent kartais pagalvoja: „Ar aš nesu bloga mama?“.
Kai apima abejonės, kad esate bloga mama, atminkite šiuos 3 dalykus
Pedagogė: vaikus turime auklėti koreguodami netinkamą jų elgesį, o ne bausdami
Ikimokyklinio ugdymo pedagogės parengtas komentaras apie bausmes. Kas yra bausmė ir ar ji taikoma vaikams ikimokyklinio ugdymo įstaigose?
3 eksperimentai su vandeniu, kurie patiks vaikams
Ne tik rašydami ar skaitydami vis daugiau galime išmokti apie mus supančią aplinką, bet ir labai svarbu kalbėti, pajusti, matyti. Todėl tam pasiekti pasitelkiami eksperimentai.
Psichologė Jūratė Bortkevičienė atsako į klausimus apie ribų nubrėžimą vaikams: kaip tą padaryti nepažeidžiant vaiko laisvės ir suteikiant jam geriausias sąlygas augti.
Psichologė: kaip auklėjant <em>neperspausti</em> ir užauginti laimingą vaiką
Kur dėti sugedusius elektroninius žaislus
Net penktadalis gyventojų, kurių šeimose auga nepilnamečių vaikų, teigė, jog pernai elektroninius žaislus į konteinerius išmetė kartu su buitinėmis atliekomis. Kone kas antras apklaustasis manė, jog žaisluose galėjo būti likusios panaudotos baterijos.
Be rėkimo ir mušimo įmanoma išauklėti kiekvieną vaiką: esminės taisyklės
Pripažinkite, - arba jūs, arba daugelis jūsų draugų pasakytų, kad išauklėti vaiką be diržo ir pakelto balso - kone neįmanoma!
Ar susimąstėte kada, kaip būtų, jei vaikai į darželio grupes būtų renkami ne pagal amžių, o kitais principais, pavyzdžiui, skirtingo amžiaus broliai ir seserys galėtų lankyti vieną grupę. Apie tai – pedagogės
Skirtingo amžiaus vaikai vienoje darželio grupėje: pliusai ir minusai
Penkiametis taisyklingai netaria garsų – laukti, kol išaugs, ar jau metas padėti?
Tėvams viena didžiausių intrigų pirmaisiais vaiko gyvenimo metais – kokį pirmąjį žodį mažasis ištars? O štai ketveri–penkeri metai laikomi ta riba, kai mažylis jau turi gebėti taisyklingai tarti bemaž visus kalbos garsus.
Kaip lavinti emocinį intelektą: paprasti, bet veiksmingi patarimai
Kaip ugdyti vaiko emocinį intelektą namuose ir darželyje, pasakoja vaikų darželio "Šilagėlė" psichologė Ramunė Narkevičiūtė.
Kuo Montessori metodas skiriasi nuo kitų ir kaip šios pedagogikos elementus galima taikyti namuose, šeimoje? Jūsų dėmesiui – 4 esminiai Montessori pedagogikos dalykai, kurie padeda atskleisti vaiko potencialą.
4 Montessori metodo ypatumai, kuriuos verta žinoti kiekvienai mamai ir tėčiui
9 idėjos, kaip su vaikais atšvęsti Vasario 16-ąją
Kaip sudominti vaikus valstybinėmis šventėmis?
Psichologės įžvalgos apie vaikų mitybą, kurias rekomenduojame perskaityti visiems tėvams
Psichologės Ramunės Narkevičiūtės parengtas straipsnis yra aktualus visiems tėvams. Su vienomis ar kitomis vaiko valgymo problemomis susiduria daugelis šeimų.
Vaikų auklėjimo ekspertė iš JAV Jim Taylor savo knygoje „Your Childrean are Listening“ kalba apie tai, kaip svarbu efektyviai ir pozityviai kalbėtis su vaikais. Šiuos 4 sakinius specialistė išskiria kaip ypač reikalingus vaikams.
4 tėvų sakomos frazės, kurių vaikui reikia kaip oro
Kodėl mažam vaikui yra svarbiau žaisti, o ne mokytis skaityti
Visi kalba apie vaikų ugdymą. Vis dėlto už muzikinį lavinimą ir piešimo kursus kur kas svarbesnis laikas, skirtas žaidimams. Tai gali būti stalo žaidimai arba žaidimas su lėlėmis ar mašinomis - ši veikla ne tik ruošia gyvenimui, bet ir suteikia didelį džiaugsmą.
Šią klaidą daro bene visi tėvai, kai jų vaikas nieko neveikia
Vaikui, kuris nežino, kuo užsiimti, žūtbūt norime sugalvoti kokios nors veiklos. Tačiau laikas, kai nieko neveikia, jam yra labai naudingas. Kodėl?
Keletas pastebėjimų, rekomendacijų tiems, kurie ieško savo vaikams darželio.
Psichologė: koks vaikų darželis yra geras
7 Masaru Ibukos patarimai apie vaikų lavinimą
„Po trejų - jau vėlu“ (angl. Kindergarten is Too Late) - tai žinomos Masaru Ibuko knygos, parašytos dar 1971 metais, pavadinimas.
P. Skruibis. Kaip vaikas išgyvena netektį, priklauso nuo suaugusiųjų
Nors ir kaip tėvai norėtų apsaugoti savo vaikus nuo tokio didžiulio skausmo kaip artimojo netektis, to užtikrinti, deja, nė vienas negali.
Paprastai sulaukiame klausimų, kaip pripratinti vaiką prie darželio, kad jis noriai į jį eitų, na, o šįkart klausimas priešingas – ką daryti, jei atėjus pasiimti vaiko į darželį, jis priešinasi ir nenori eiti namo?
Vaikas iš darželio nenori eiti namo
Kodėl svarbu lavinti įvairias vaiko raidos sritis
Tėvai, auginantys negalią turinčius vaikučius, susiduria su daugybe įvairaus pobūdžio gydymo ir ugdymo problemų. Priklausomai nuo to, koks vaiko negalios pobūdis, tėvai atitinkamai renkasi vienos srities specialisto pagalbą.
Kaip skatinti vaikų savarankiškumą ir padėti jiems tapti stipriomis asmenybėmis
Visi norime, kad mūsų vaikai užaugę būtų laimingi, laisvi, turėtų savo nuomonę ir nebijotų siekti užsibrėžtų tikslų.
Su vyro mama ir savo vaikų močiute norėtųsi bendrauti tarsi su vyresne drauge, su kuria mielai išgertum kavos, pasijuoktum iš mažylių išdaigų, o ašaringą minutę - ir pasiguostum. Tačiau neretai būna, marčios ir anytos santykiai nesiklosto. Vienam mūšiui nurimus netrukus įsiplieskia kitas, tad karas trunka dešimtmečius. Kaip pasiekti paliaubas? Konsultuoja psichologė Edita Kuogienė.
Psichologė: kaip pagerinti santykius su anyta
Svarbiausia sąlyga, kad vaikas augtų laimingas
Psichologė Dovilė Jankauskienė, paklausta, kas yra vaikiška laimė, atsako, jog tai yra „laimė yra mokytis įveikti sunkumus".