Trys R. Bogušienės patarimai, kad vaikai pamėgtų sveiką maistą
Dažnai mamos skundžiasi: „mano vaikas nieko nevalgo", „mano vaikas valgo tik sveikatai nepalankų maistą".
Kokią košę valgyti naudingiausia?
Šiuo sveiku ir naudingu patiekalu verta mėgautis ne tik rytais.
Kas yra griežtas auklėjimas, ir ar reikia bausti vaikus, kalbamės su gydytoja psichiatre psichoterapeute Agne Kirvaitiene.
Psichologė atskleidžia, kodėl daugeliui tėvų vis dar norisi mušti vaikus
10 svarbiausių vaikų mitybos principų
Seniai visiems žinoma, kad vaikai turi valgyti reguliariai, įvairų ir subalansuotą maistą, kuriame nėra daug cukraus, druskos, riebalų, gausų skaidulinių medžiagų.
Penkiametis taisyklingai netaria garsų – laukti, kol išaugs, ar jau metas padėti?
Tėvams viena didžiausių intrigų pirmaisiais vaiko gyvenimo metais – kokį pirmąjį žodį mažasis ištars? O štai ketveri–penkeri metai laikomi ta riba, kai mažylis jau turi gebėti taisyklingai tarti bemaž visus kalbos garsus.
Kiekvienų tėvų svajonė, kad jų mažųjų pasaulio tyrinėtojų atradimai ir kopimas į „Olimpo" kalną būtų sėkmingas.
Pedagogė: nesistenkite sukurti vaikui <em>šiltnamio</em> sąlygų
Kiek reikia draudimų vaikui, kad jis užaugtų laimingas?
Pakalbėkim apie draudimus. Kaip mažiukas vaikas jaučiasi, kai tėvai jam nuolatos kartoja: „Neik, neimk, neliesk, negalima"? Kaip mums, tėvams, susilaikyti nuo begalės draudimų?Straipsnio konsultantė - psichologė Ramunė Murauskienė.
9 idėjos, kaip su vaikais atšvęsti Vasario 16-ąją
Kaip sudominti vaikus valstybinėmis šventėmis?
Skyrybų statistika negailestinga: 2015 m. duomenimis, skyrybų procentas Lietuvoje siekė 42,6 proc.
A. Kurienė. Skyrybos ir vaikai
Su vaikais gaminame lesyklą: 3 skirtingi būdai
Besitęsiant šalčiams, nepamirškime ir mūsų plunksnuotųjų draugų, kurie liko žiemoti Lietuvoje.
Kodėl mažam vaikui yra svarbiau žaisti, o ne mokytis skaityti
Visi kalba apie vaikų ugdymą. Vis dėlto už muzikinį lavinimą ir piešimo kursus kur kas svarbesnis laikas, skirtas žaidimams. Tai gali būti stalo žaidimai arba žaidimas su lėlėmis ar mašinomis - ši veikla ne tik ruošia gyvenimui, bet ir suteikia didelį džiaugsmą.
Jei būsite nelaimingi, nesukursite su vaiku tokių santykių, kad jis būtų laimingas.
11 vaiko auklėjimo taisyklių, kurias pravartu įsidėmėti visiems laikams
J. Tertelis: kaip užauginti kūrybingą vaiką
„Dėl kūrybiškumo nuslopinimo galite padėkoti tiems, kurie kažkada jums pasakė „užteks žaisti, eik mokytis", – sako aktorius, režisierius, dramaturgas Justas Tertelis.
7 Masaru Ibukos patarimai apie vaikų lavinimą
„Po trejų - jau vėlu“ (angl. Kindergarten is Too Late) - tai žinomos Masaru Ibuko knygos, parašytos dar 1971 metais, pavadinimas.
Ką darote, darėte ar darytumėte pamačiusi, kad nepažįstamasis skriaudžia jums nepažįstamą vaiką? Praeitumėte pro šalį, nes svetimas vaikas – ne jūsų reikalas, bandytumėte įrodyti, kad reikalas – vis dėlto ir jūsų, o gal kviestumėte pagalbą? Kokią?
Skriaudžia vaiką: ką daryti pirmiausia
6 svarbios klaidos, kurias tėvai daro netyčia
Tėvai – pirmieji ir svarbiausi mokytojai vaiko gyvenime.
Kodėl svarbu lavinti įvairias vaiko raidos sritis
Tėvai, auginantys negalią turinčius vaikučius, susiduria su daugybe įvairaus pobūdžio gydymo ir ugdymo problemų. Priklausomai nuo to, koks vaiko negalios pobūdis, tėvai atitinkamai renkasi vienos srities specialisto pagalbą.
Žiemai persiritus į antrąją pusę, vis labiau imame ilgėtis seniai matytos žalumos ir saulės. Tai lengva matyti ir stebint vaikus – jie vis dažniau atsisako eiti laukan, verkšlena, kai reikia autis sunkius šiltus batus, kandančią kepurę ir storas pirštines.
Muziejai, kuriuose būtina apsilankyti su vaikais dar šią žiemą
I. Dapšauskė: kaip užauginti sveiką ir kūrybingą vaiką gamtoje
Tikriausiai visi tėvai stengiasi, kad jų vaikai nesirgtų, būtų laimingi, tačiau situacija tokia, kad ypač mažamečių vaikų tėvai dažnai turi rūpesčių dėl vaikų sezoninių ligų, tėvams sutrikdomas darbo grafikas.
Svarbiausia sąlyga, kad vaikas augtų laimingas
Psichologė Dovilė Jankauskienė, paklausta, kas yra vaikiška laimė, atsako, jog tai yra „laimė yra mokytis įveikti sunkumus".
Vaikelio besilaukianti mama teiraujasi specialisto nuomonės apie žindymą vyresnio vaiko akivaizdoje: ar nieko tokio, jei penkiametis sūnus matys, kaip ji krūtimi maitina naujagimę?
Žindymas didesniojo vaiko akivaizdoje
Tėvų elgesys, kuris sužeidžia vaiko širdį ne mažiau kaip diržas
Pažvelgti į savo elgesį su vaikais iš šalies visada yra protingas siūlymas. Kiek kartų sakote saviškiams NE, kiek kartų pagiriate, o kiek kartų priekaištaujate?
Mūsų vaikai augtų laimingesni, jeigu laikytumės šių patarimų
Girti vaiką irgi reikia mokėti- daryti tai laiku ir tinkamai. Jūsų dėmesiui - 9 patarimai, kurie padės jums efektyviai girti vaiką.
Galvojate,kad tai labai paprasta? Ne visai, gerbiamieji.
Kaip nulipdyti tobulą senį besmegenį
Lietuviai sukūrė filmuką, padėsiantį vaikus pripratinti prie darželio
Vienas didžiausių iššūkių tėvams, auginantiems vaikus, yra sėkminga ir greita vaiko adaptacija darželyje. Lietuvių skaitmeninės reklamos specialistai, pasitardami su vaikų psichologais, sukūrė animacinį filmuką vaikams, padėsiantį pasiruošti ir lengviau įveikti šį gyvenimo etapą.
Psichologė Milda Karklytė – apie svarbiausius dalykus, kurių turime išmokyti savo vaikus
Kaip kalbėti su vaikais apie svarbius dalykus? Juk vieni vaikai yra drovesni, kiti drąsesni. Be to, pasitaiko situacijų, kai vaikas liūdi dėl gauto prasto pažymio ar susipykęs su draugais. Psichologės Mildos Karklytės įžvalgos.
Augdami vaikai paberia išminties perlų, todėl visada kviečiame tėvus užsirašyti jų auksines mintis. Jūsų dėmesiui – linksmos mažylių kalbelės, kuriomis pasidalijo mūsų skaitytojai.
Ir vėl kalba vaikai: ar ištversite nesusijuokę?
Juozas: padėkite – nesutariu su mylimosios vaikais
Naujus santykius su išsiskyrusia bei vaikų turinčia moterimi kuriantis vyras klausia specialisto patarimo – kaip užmegzti santykius su mylimosios dukterimi, kuri savo elgesiu rodo, kad ant jo pyksta.
Prof. Libertas Klimka – apie Naujųjų metų sutikimo tradicijas
Šiais laikais Naujuosius metus pasitinkame triukšmingais šūksniais ir gausiais petardų ir fejerverkų sprogimais. O kaip Naujuosius metus pasitikdavo mūsų kaimo senoliai? Kokie būdavo šios šventės papročiai? Apie tai mums pasakoja etnologas ir Lietuvos edukologijos universiteto profesorius Libertas Klimka.
Prieš trejus metus kinų ekranuose pasirodęs filmas „Ledo šalis" tikrąja ta žodžio prasme „apsėdo" milijardus mergaičių (gal ir berniukų) visame pasaulyje.
Kodėl vaikus apsėda tam tikrų žaislų manijos?
Pedagogės patarimai, kaip atitraukti vaiką nuo kompiuterio ar televizoriaus
Kompiuteriai šiuo metu yra taip paplitę, kad beveik kiekvienas vaikas turi galimybę jais naudotis namie ar ugdymo institucijose. Naujausi moksliniai tyrimai įrodė, kad televizoriaus žiūrėjimas ar naršymas internete tapo populiariausia vaiko poilsio forma grįžus iš darželio ar mokyklos.
Devyniolika Marijos Montesori priesakų tėvams
Marija Montessori – garsi italų gydytoja, pedagogė, mokslininkė, filosofė, humanistė. Vienas iš tarptautinio M. Montessori pripažinimo įrodymų – UNESCO sprendimas įvardyti ją tarp keturių pedagogų, nulėmusių XX amžiaus pedagoginio mąstymo kryptį.
Kai gruodis tampa nesibaigiančiu dovanų pirkimo, pyragų kepimo, giminių lankymo ir renginių maratonu, metų gale sunku išvengti nuovargio, o blizgiame šurmulyje lengva pamesti prasmę.
5 būdai, kaip prasmingai praleisti šventinį laiką su vaikais
Žaisdamas vaikas nuolat išrengia lėles: ką tai reiškia?
Penkerių metų mergaitę auginanti mama pastebėjo, kad dukrytė mėgsta lėles nurengti ir žaidžia tik su jomis nuogomis. Moteris klausia specialistų patarimo, kaip jai elgtis tokioje situacijoje?
Lietuvė mokslininkė atliko unikalų vaikų smegenų tyrimą: kaip juos veikia buvimas prie ekranų
Vaikai sako tiesą ir ši jų savybė suaugusiuosius stebina, juokina, kartais erzina, žeidžia ir net gali būti naudinga moksliniams tyrimams.
Kada mažyliui laikas į darželį? Ar jis tikrai pritaps kolektyve, kur pilna įvairaus charakterio ir pomėgių vaikų? Ar jis neliūdės be mamos ir tėčio? Pradėjus svarstyti darželio klausimą bemaž kiekvienam tėveliui kyla galybė klausimų. Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.
Psichologė: geriausias amžius pradėti lankyti darželį yra...
Vaikų geidžiamiausios Kalėdų dovanos – LEGO konstruktoriai
Prieš Kalėdas mažieji skuba rašyti laiškų Kalėdų seneliui. Jei spėsite per petį paskaityti, apie kokias dovanas svajoja jūsų vaikas, ko gero, tapsite geriausiu Kalėdų seneliu ir šiais metais.
Oksana Pikul-Jasaitienė: pirmieji sūnaus metai mums buvo patys įspūdingiausi
Oksanos Pikul ir Simo Jasaičio šeimai pirmieji metai susilaukus sūnus Dominyko, kuriam dabar vos metukai ir 4 mėnesiai, buvo vieni įspūdingiausių ir įsimintiniausių.
Sužinokime, kokių frazių nevalia sakyti vaikui. Žinoma, jei norime, kad jis augtų sveiku ir laimingu žmogumi.
Gerieji žmonės, niekada nesakykite to savo vaikams
Žiemos kalendoriuje – svarbios Lietuvai datos: kaip apie jas kalbėti su vaikais?
Žiemą dažniausiai pasitinkame laukdami didžiųjų metų švenčių: Kūčių, Kalėdų, Naujųjų metų.
Ar tikrai moteriškas pavydas gimus vaikui sustiprėja?
Kiekviena mūsų esame jautusi bent kruopelytę pavydo savo vyrui ir galvojusi, kodėl jis dar negrįžta namo, ką veikia.
Vilniaus miesto lopšelyje - darželyje „Varpelis“ dirbanti auklėtoja - metodininkė Rita Šturienė dalinasi savo mintimis ir pastebėjimais apie šiuolaikinius tėvelius. Kodėl vaikams reikia tėvų autoriteto ir kaip jį pelnyti?
Pedagogė: tėveliai, nepamirškite, kad tai jūs auklėjate savo vaikus, o ne jie jus