Vaidotas Urbonas: vaikams baltymų reikia daugiau nei saugusiems
Tyrimai įrodė, iš kokių produktų gaunami baltymai naudingiausi sveikatai.
Kaip nuo erkių apsaugoti vaikus: aiškūs ir išsamūs patarimai
„Būk atsargi, vaikeli, pavasarį nubudusios erkės būna ypač aktyvios ir piktos", - sakydavo man močiutė. Ir, pasirodo, senolė buvo beveik teisi.
Reaguojant į nevyriausybinių organizacijų siūlymus siūloma atsisakyti viešoje prekyboje vaikams skirtų prekių, kurios imituoja suaugusiųjų elgesį vartojant alkoholį, iš kurių populiariausi yra vaisvandeniai, parduodami putojantį vyną imituojančiose pakuotėse.
Siūloma uždrausti „vaikišką šampaną“ ir kitas alkoholį imituojančias prekes vaikams
Kaip prižiūrėti vaikų smėlio dėžę, kad ji netaptų ligų šaltiniu
Šiltuoju metų laiku vaikų smėlio dėžės tampa tikromis statybų aikštelėmis – statomos pilys, kasamos duobės, rausiami tuneliai.
Lietuvos vaikai suvartoja keturiskart daugiau cukraus už normą: kur ir kiek jo pridėta
Lietuvos gyventojai kasdieną gauna vidutiniškai 22 proc. daugiau cukraus, nei rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Vaikai suvartoja dar daugiau - kai kurių tyrimų duomenimis, net keturis kartus daugiau nei norma.
Šylant orams vis dažniau savo vaikus sodinsime į automobilius ir vyksime poilsiauti. Deja, kai kurie tėvai jau žino, kad kelionės ne visada būna malonios.
Važiuojant supa ir pykina: kaip padėti vaikui
Nemaloni akių liga, neaplenkianti ir vaikų
Ką daryti, jeigu ant vaiko akių vokų neretai atsiranda miežis?
„Slapti pirkėjai“ ragaus ne tik ligoniams, bet ir darželinukams bei mokiniams tiekiamo maisto
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai tikrins ne tik ligoniams, bet ir mokiniams tiekiamą maistą.
Įvairios augalų dalys (lapai, žiedai, šaknys, vaisiai) buvo ir tebėra vartojamos nuo gilios senovės. Ir nors mokslui nuolat tobulėjant sukuriama vis efektyvesnių vaistų, vaistažolės, kaip gamtos dovanos žmogui, vis dar išlaiko savo vertę.
Kai vaiko organizmui ima trūkti skysčių
Kur ir kaip tinkamai laikyti vaistus namuose
Vonios spintelėje. Miegamajame, komodoje prie lovos. Viename iš virtuvėje esančių stalčių. Dėžutėje ant lentynos. Tai - kelios dažniausios vietos, kur žmonės laiko vaistus. Tačiau vaistai - ne saldainiai, kad juos būtų galima laikyti bet kur, bet kaip, bet kokiomis sąlygomis. Ką vertėtų žinoti?
Vaikų negalavimai ir vaistažolės: ką svarbu žinoti
Įvairios augalų dalys (lapai, žiedai, šaknys, vaisiai) buvo ir tebėra vartojami nuo gilios senovės.
Atkreipkite dėmesį, kaip valgo vaikai. Maistas jiems – tai ne tik būtinybė, bet ir malonumas. Jie kiekvieną kąsnį sukramto, neskuba, mėgaujasi akimirka ir tik tada deda kitą kąsnį. Kai jaučiasi sotūs, pasako, kad gana. Iš vaikų galima mokytis ne valgyti, o ragauti ir pasimėgauti pačiu procesu.
Sveikatai palankus valgiaraštis vaikams: vienos dienos pavyzdys
Lauko darželio specialistai atskleidžia, kaip rengti vaikus, kad jie nesušaltų
Sniego ir lietaus kelnės – tokias frazes greitai išmoksta gryname ore didžiąją laiko dalį praleidžiantys Lauko darželio vaikai. Du arba trys sluoksniai drabužių, tinkamai parinkti audiniai – ir galima saugiai dūkti sniege ar taškytis po balas. Kelios paprastos sluoksniavimo taisyklės vaikams padeda nesušalti lauke ir neperkaisti įėjus į patalpą.
Vienos dienos meniu vaikams: rekomenduoja Raminta Bogušienė
Vaikai turi būti maitinami ne tik tam, kad patenkintume jų fiziologinius poreikius ir sotumą. Pasak sveikos mitybos ekspertės Ramintos Bogušienės, vaiko racionas turi būti įvairus ir sveikatai palankus.
Kada gimdyti antrą vaiką? Koks amžiaus skirtumas tarp vaikų optimalus? Atsakymo į šiuos klausimus ieškojome su vaikų ligų gydytoja ir vaikų bei paauglių psichiatre Aurima Diliene.
Idealus amžiaus skirtumas tarp vaikų: koks jis?
Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena
100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.
Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke
Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!
Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?
Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti
Vaikas mikčioja: netikėkite pasenusiais mitais ir laiku padėkite mažyliui
„Mano vaikas mikčioja", - nerimaudama pasakoja pas logopedę užsukusi mama, lyg tai būtų jos kaltė. Deja, pastebėję, kad vaikai kalba nesklandžiai, taip jaučiasi daugelis tėvų.
Kaip tėvai užprogramuoja vaiką nesėkmei
Visi tėvai, jei jie yra normalūs ir sveiko proto, nori savo vaikams tik gero.
Kas yra temperamentas? Ar vaikai gimsta su tam tikru temperamentu, ar jį įgyja? Kuo temperamentas skiriasi nuo charakterio?
Visus vaikus galima suskirstyti į 4 grupes: kuriai priklauso jūsiškis?
7 klaidos, nuo kurių neapsaugoti ir geri tėvai
Trumpai, glaustai ir suprantamai apie dažniausias tėvų daromas vaikų auklėjimo klaidas. Kartais aiškus problemos įvardijimas yra veiksmingesnis už ilgiausius išvedžiojimus.
Ką apie vaiką pasako itin didelis jo plepumas: psichologės komentaras
Sako, kad vaikai išmokę kalbėti mėgaujasi naujuoju gebėjimu ir niekaip negali nutilti. Jie kalba, čiauška, neleisdami prasižioti suaugusiesiems. Kartais vaikų plepumas ima varginti suaugusius. Kodėl mažieji tiek daug kalba?
Dauguma vaikų mėgsta piešti ir tai pradeda daryti gana anksti.
Psichologė: ką tėvams apie vaiką gali atskleisti jo piešiniai
Emocinis intelektas – kuo jis svarbus ir kaip jį ugdyti
Išgirdus žodį intelektas, klausimų dėl jo reikšmės nebekyla. O štai emocinis intelektas verčia stabtelėti ir susimąstyti – kas tai ir kodėl jį raginama lavinti nuo pat mažumės, kodėl apie jį kalbama vis dažniau.
Kada ir kodėl vaikai pradeda meluoti
Garsus amerikiečių profesorius, gerbiamas psichologijos ir melo atpažinimo specialistas Paulas Ekmanas teigia, kad vaiko melas – tai pirmas ženklas, liudijantis, kad tarp jo ir suaugusiojo atsirado vietos nepasitikėjimui.
Kaip rinktis vaikų darželį? Kokius privalumus, palyginti su valstybiniais darželiais, turi privatūs?
Kuris geriau vaikui – valstybinis ar privatus darželis: mamų diskusija
Taisyklės, kurias privalo žinoti tėvai prieš gimstant antram vaikui
Dvejų metų berniukui mama ir tėtis dažnai pasakojo, kad greitai turės sesę. O mažylis džiugiai glostė ir bučiavo vis didėjantį mamos pilvą. Laukė sesės. Tačiau nuo pirmų jos gyvenimo dienų prasidėjo didysis maištas ir bėdos: nemiga, nervinis kosulys...
Psichologė J.Baltuškienė: patenkinus vaiko poreikius, krizių galima išvengti
Skirtingais vaiko amžiaus tarpsniais formuojasi vis kitos savybės, atsiranda naujų poreikių, daugėja norų. Kaip jų neužslopinti, kad vaikas augtų pasitikintis savimi ir kitais, iniciatyvus ir savarankiškas, mokėtų atpažinti savo jausmus ir juos reikšti?
Šilti orai lepina mus saulės šiluma ir malonia akims žaluma. Vis daugiau laiko praleidžiame lauke.
Teo ir Ieva pristato: nerealiai smagūs žaidimai su ledukais
Psichologė – apie vaikus ir nuogumą: ko turi nepamiršti tėvai
Augant mažyliui, tėvai susiduria su vis įvairesniais klausimais – vaikui ima rūpėti, kaip jis atrodo, kaip atrodo kiti, kaip jis rengiasi ir kas slepiasi po skirtingų lyčių rūbais.
Vaikas nenori eiti į darželį: ką svarbu žinoti tėvams
Neseniai gimusią dukrytę auginanti mama klausia specialisto patarimo, ar vesti vyresnįjį sūnų į darželį, jei jis to nenori?
Skaitytojos atsiųstas klausimas inspiravo psichologę Daivą Čeponienę išsamiai pamąstyti, kur yra riba tarp nekaltos vaiko nuomonės išsakymo ir patyčių, kurios skaudina kitą.
Psichologė – apie vaiko elgesį, kuris priverčia tėvus raudonuoti
5 patarimai, kaip užauginti genijų
Kiekvieno vaiko tėvai norėtų, kad užaugęs jis būtų protingas ir sumanus, kad jį lydėtų sėkmė asmeniniame bei profesiniame gyvenime. Kaip padėti vaikui tai pasiekti.