Kaip išvengti vaiko isterijų parduotuvėje
Kuo vaikas mažesnis, tuo sudėtingiau jam pavyksta suvaldyti staiga kylančius troškimus ir užplūstančias stiprias emocijas.
Naujos higienos normos leis darželinukams visą dieną praleisti lauke
Vaikai darželiuose nuo šiol galės valgyti, miegoti ir beveik visą dieną leisti lauke. Tai bus įtvirtinta teisės aktuose.
„Jie visą dieną buvo ramūs su manimi, tačiau kai tik pamatė tave, staiga pasikeitė, prarado savitvardą ir tapo neramūs. Aš nesuprantu"! – šiuos žodžius girdžiu iš vyro kaskart, kai palieku jį vieną su vaikais.
TIKROJI PRIEŽASTIS, KODĖL VAIKAI TAMPA 800 PROC. BLOGESNI ĮEINANT MAMAI Į KAMBARĮ
„Elfai“ pristatė žaismingą drabužių kolekciją vaikams
Vasara - kelionių bei švenčių metas, kada norisi, kad viskas vyktų sklandžiai, suplanuotai ir be jokių trukdžių. Todėl lietuviško vaikiškų drabužių prekinio ženklo „Elfai“ kūrėjai pasirūpino, kad mažieji “Elfų“ gerbėjai bei jų mamos visada galėtų įsigyti šeimos atostogoms ar šventėms patogių, gražių ir stilingų drabužėlių.
50 būdų suteikti savo vaikui laimės
Net jei diena buvo prasta, raskite savyje jėgų deramai priimti vaiko dovanojamą besąlyginę meilę.
Kaip padidinti vaiko savivertę? Galime manyti, kad pakanka girti vaiką tam, kad jis įgautų pasitikėjimo savimi, tačiau to neretai nepakanka. Net ir mums itin stipriai rūpinantis savo vaikais jiems gali trūkti savivertės.
5 požymiai, kad vaikui trūksta pasitikėjimo savimi
Vaikas <em>auksinis</em> būna su kitais, o prie tėvų pasikeičia į blogą pusę: psichologės patarimai
Visada žinau, kas manęs laukia grįžusios namo: dvi mažos rankutės apsiveja kaklą taip stipriai, kad negaliu net įkvėpti. Jei mėginu išsivaduoti – klyksmas. Ir anytos žodžiai: „Buvo auksinis vaikas, bet grįžo mama..." Kodėl vaikas taip pasikeičia? Konsultuoja psichologė dr. Rasa Bieliauskaitė.
Metas į pajūrį: ką turėtumėte žinoti prieš keliaudami su mažyliu į paplūdimį
Ar važiuotumėte į Lietuvos pajūrį, ar pasipliuškenti svetur, svarbūs tie patys dalykai. Paplūdimyje reikėtų nepamiršti ne tik savo ir mažojo apsaugos nuo saulės, bet ir tinkamos aprangos. Štai keli patarimai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį prieš kelionę prie jūros.
Per vasarą vaikai žaidžia ir ilsisi, o apie jų mokslus daugelis tėvų pradeda galvoti tik rudenį. Tačiau žaidimai ir laisvalaikis gali būti puiki proga be pastangų išmokti antrą kalbą.
Geriausias laikas mokytis antrosios kalbos – ankstyvoji vaikystė
Harvardo psichologų taisyklės, kaip užauginti gerą vaiką
Laikai keičiasi, o su naujais laikais ateina nauji įpročiai, elgesio modeliai ir požiūris, kurie labai skiriasi nuo to, prie ko mes buvome įpratę vaikystėje.
Kai vaikas supyksta, atminkite šias stebuklingas frazes
Svarbiausias, tačiau tuo pačiu sudėtingiausias patarimas, – išsaugoti blaivų protą ir ramybę. Štai kelios pykčio valdymo technikos, kurios galimai jums padės suvaldyti itin nemalonias situacijas.
Manęs vis klausinėja, ką tai reiškia – auginti tris vaikus?
Ką reiškia turėti tris vaikus?
Kokio Zodiako ženklo vaikams reikia daugiausia pagyrimų
Visi žinome, koks mūsų vaiko zodiako ženklas, tik štai kokiai stichijai jis priklauso, kokios įtakos stichija turi charakteriui, dažnai nenutuokiame.
5 stilingi aprangos deriniai vaikams <sup style="font-family: yui-tmp;">(FOTO)</sup>
Ne viena sukame galvą, kuo permainingomis vasaros dienomis aprengti savo mažylius. Šį kartą 5 deriniai, kurie puikiai tiks ir saulėtą, ir vėjuotą dieną.
Pediatrai ir vaikų psichologai pataria apskritai neduoti mobilių telefonų vaikams iki 1,5 -2 metų ir griežtai kontroliuoti laiką, kurį vyresni vaikai praleidžia su išmaniaisiais. Prieš nagrinėdami ekspertų rekomenduojamus apribojimus, turime suprasti, kuo išmanieji gali pakenkti vaikams.
Kodėl reikia riboti laiką, kurį vaikai praleidžia su išmaniaisiais
Jei vaikai bijo žaibų ir perkūnijos, svarbu žinoti
Vasarą neretai griaudžia ir žaibuoja. Tamsūs debesys, žaibo blyksniai ir griausmingi garsai – vaikams dažnai tai kelia baimę. Ką gali tėvai padaryti, kad jų atžalos nebijotų griaustinio ir žaibo?
20 frazių, kurių kiekvienam vaikui reikia kaip oro: sakykite jas kasdien
Ko reikia vaikui, kad jaustųsi laimingas: 20 frazių, kurias privalote kartoti savo mažyliui.
jeigu neturite galimybių kelionei į užsienį ar ilgoms atostogoms Lietuvoje, visada galima išnaudoti savaitgalius trumpoms išvykoms po Lietuvą.
Mamos pataria, ką su vaikais verta pamatyti Lietuvoje
Kaip tėvams užauginti savimi pasitikintį vaiką: svarbiausi patarimai
Tėvų įtaka vaiko pasitikėjimui savimi yra didžiulė, todėl labai svarbu sukurti vaikui saugų pamatą šeimoje, kad jis galėtų augti ir bręsti savarankišku ir savimi pasitikinčiu žmogumi.
5 patarimai, kaip padėti miesto vaikui pažinti gamtą
Šiuolaikiniai vaikai, gyvendami nuolat besivystančių technologijų apsuptyje, dažnai pamiršta apie tai, koks įdomus, įkvepiantis ir pamokantis gali būti buvimas gamtoje.
Psichologė, socialinių mokslų daktarė Monika Skerytė-Kazlauskienė pateikia 9 patarimus tėvams, kad ši vasara su vaikais būtų įkvepianti, pilna ir taiki.
9 psichologės patarimai vaikus auginantiems tėvams, kuriuos išbandykite jau šiandien
Vaikas bjauriai elgiasi: ko tikrai nereikėtų daryti tėvams tą akimirką
„Mano vaikas piktas, jis nuolat rėkia ir bjauriai elgiasi“, - ištarti šiuos žodžius išdrįsta ne visi tėvai.
„Pypliukas”: kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui?
Laida „Pypliukas“ atsako tėvams rūpimus klausimus ir duoda naudingų patarimų.
Tam, kad vaikai būtų atviri su savo tėvais ir išsakytų viską, kas jiems svarbu, tėvai turi užsitarnauti tokį pasitikėjimą. Kaip?
5 taisyklės, kad vaikas augtų gerbdamas tėvus ir nebijotų išsipasakoti
Patarimai besiruošiantiems į kelionę su mažais vaikais
Visuomenėje dažnai susiduriame su nuomone, kad kelionės su mažais vaikais – vienas vargas. Tačiau tie, kurie keliauja, patvirtins, kad tokiose kelionėse viskas taip pat, kaip ir keliaujant su suaugusiais, netgi priešingai – gali būti ir žymiai geriau. Svarbiausia, teisingai nusiteikti ir planuoti kelionę taip, kad visai šeimai būtų patogu ir malonu.
Vaikų darželio auklėtoja: švęsti ar ignoruoti Vaikų gynimo dieną?
Kaip žinia, kiekvienais metais Birželio 1 - ąją dieną minime Vaikų gynimo dieną, tai lyg priminimas, kad turime saugoti ir ginti vaikų teises.
Ką tėvai turi stebėti augindami vaikus – straipsnis atskleidžiantis, kad vaikas nėra „kopūstas“, kuris užauga tik girdomas ir maitinamas, o yra „kempinė“, sugerianti viską iš aplinkos, kurioje auga ir atkreipiantis tėvų dėmesį į vaiko aplinką.
Psichologas: vaikas nėra kopūstas, kurį užtenka pagirdyti ir pamaitinti
A. Kaluginas: šią klaidą daro dauguma vaikų turinčių moterų
Kai šeimoje atsiranda naujas gyventojas, tėvų gyvenimas dažnai keičiasi, mat prie mažo žmogaus reikia derinti savo norus ir poreikius. Tačiau kad ir kaip vaikas būtų svarbus, poros intymus gyvenimas dėl to neturėtų nukentėti. Šįkart apie tai, kokias klaidas daro mamos.
Kaip padėti vaikams pamėgti sveiką maistą
Nuo mažų dienų vaikai mokomi skaičiuoti, rašyti, skaityti, vėliau – Pitagoro ir kitų teoremų, tačiau pamirštama kalbėti apie itin mūsų sveikatai ir savijautai didelę įtaką darantį maistą.
Vaikų darželių „Šilagėlė“ psichologė Ramunė Narkevičiūtė apžvelgia vaikų lytiškumo raidą. Rekomenduojame be išimties visiems tėvams, auginantiems vaikus.
TAI turi žinoti kiekvienas tėtis ir mama: išsamus psichologės straipsnis apie vaikų lytiškumą
Kaip auginti savimi pasitikintį vaiką: patarimai, kuriuos verta įsidėmėti visiems laikams
Penkerių metų sūnų auginančiai mamai atrodo, kad jos sūnus auga pernelyg nedrąsus. Tačiau jos išbandyti būdai, kaip padrąsinti vaiką, neveikia.
Auginu nedrąsų vaiką: kaip jam padėti
Nedrąsią penkiametę dukrytę auginanti mama uždavė klausimą specialistui – kokiais būdais galima būtų padrąsinti vaiką?
Nežinau, kaip jums, bet man vienas nemaloniausių patyrimų, kai manęs žmogus „negirdi". Mažas jis ar didelis. Konsultuoja psichologė Dovilė Jankauskienė.
Psichologė – apie vieną skausmingiausių šiuolaikinių tėvų klaidų
Kaip atpažinti, kad vaikas manipuliuoja savo tėvais: psichologės komentaras
Auginame vaiką, mylime jį, darome viską, kad jo vaikystė būtų laiminga. O štai jis vieną dieną pasako tai, kas labai įskaudina. Kaip elgtis išgirdus nemalonius žodžius? Ko jais siekia mažieji? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.
Veiksmingiausi vaikų auklėjimo metodai
Devynios vaikų auginimo gairės padės jums susigaudyti auginant vaikus. Tai tarsi ta instrukcija, kurios nepridėjo prie vaiko, kai šis gimė.
Berniukams - tik mašinytės, o mergaitėms - lėlės? Šį stereotipą žaislų parduotuvėje patyrusi mama parašė viešą atsaką jos sūnų išjuokusiam žmogui.
Viešas mamos atsakas jos vaiką parduotuvėje įžeidusiam žmogui
Kūrybiškas ir smagus darbelis su vaikais: gaminame Oliziuką
Oliziuko gaminimas kartu su vaiku - tai ne tik smagus, bet ir prasmingas laisvalaikio praleidimo būdas
Apklausa: tėvai įvardino, kas svarbiausia geram vaikų darželiui
Lietuvoje darželinukų tėvai vis didesnį dėmesį skiria vaikų ugdymo procesui, o ne savo patogumui ar žaislams.
Šio Zodiako ženklo vaikas savo tėvams yra didelė mįslė - artimuosius jis stebina nuo mažų dienų.
Zodiako ženklas, kuris anksčiausiai tėvams pareiškia, kad Kalėdų senelio nėra
Tyčiotis vaikai pradeda jau darželyje: kaip užbėgti tam už akių
Pastaraisiais metais apie patyčias kalbama vis daugiau. Žiniasklaida ir visuomenė šiai problemai skiria labai daug dėmesio, vykdomos įvairios prevencinės akcijos ir programos. Ironiška, tačiau pagal vaikų patyčių rodiklius mūsų šalis ir toliau yra viena pirmaujančių valstybių.
Psichologė J.Bortkevičienė pataria, kaip ugdyti vaiko savarankiškumą
Įsibėgėjant pavasariui auga noras apsitvarkyti ir apsišvarinti savo erdvę. Didžiojo tvarkymosi diena – puiki galimybė sutelkti visą šeimą: mamą, tėtį, vaikus, galbūt net ir senelius.
Kiaušinių marginimas – tai ne tik svarbus artėjančių Šv. Velykų akcentas, bet smagi ir įdomi veikla kiekvienam.
Marginame kiaušinius su vaikais: būdai, kurie patiks mažiesiems
Neadekvati tėvų meilė vaikui: kas tai yra ir kodėl kenkia
Kas gali būti akivaizdžiau ir natūraliau už tėvų meilę? Tačiau ir ji gali pakenkti, kad ir kaip paradoksaliai ir neįtikinamai iš pirmo žvilgsnio tai skambėtų.
5 nepaprastai mieli rankų darbo siurprizai Velykoms <sup style="color: #ff0000;">(FOTO)</sup>
Nors Velykų bobutė vis dar nėra tokia madinga kaip Kalėdų Senelis, bet vaikai ją tikrai pamiltų, lauktų ir ja džiaugtųsi, jei tik ši netingėtų būti šiek tiek išradingesnė ir Velykų rytą ant palangės paliktų ne tik virtą ar šokoladinį kiaušinį.
Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais tėvai savo vaikui yra jo pasaulio centras. Su amžiumi tai keičiasi, ir tai normalu. Bendravimas su kitais žmonėmis, pirmiausia su kitais vaikais, yra tas poligonas, kuriame vaikai gali pažinti visą žmogiškojo komunikavimo spektrą.
Nuo kokio amžiaus vaikui reikia ne tik tėvų, bet ir draugų
4 priežastys, dėl kurių verta turėti daugiau kaip vieną vaiką
Liūdna, tačiau tenka pripažinti, kad mūsų laikais tik labai nedidelė dalis šeimų ryžtasi auginti keturis ar daugiau vaikų.
Brolių ir seserų konfliktai: ar verta dėl jų rūpintis
Idiliškame šeimos paveiksle broliai ir sesės rūpinasi vienas kitu, kartu žaidžia, elgiasi vienas su kitu lyg geriausi draugai. Bet kaip dažnai taip atrodo realybė?
Rasa Sagė pasakoja savo įspūdžius apie kelionę su mažais vaikais į Ameriką.
Laimingi žmonės keliauja: į Ameriką su mažais vaikais
Kaip išmokyti vaikus tinkamai pasirūpinti savo dantimis
„Nenoriu plautis rankų, nenoriu valgyti daržovių, eiti į darželį, klotis lovos ir persirengti grįžęs namo..." – sąrašas galėtų tęstis iki begalybės.
Kas iš tiesų yra emocinis intelektas ir kaip jį ugdyti nuo mažų dienų
Emocinis intelektas – populiarus terminas, tačiau apie jį kalbama dažnai iš tiesų neįsigilinus į jo esmę.
Išlepintas mažylis – tikras galvos skausmas tėvams.
Išlepinto vaiko požymiai ir patarimai tėvams
Pedagogė: vaikus turime auklėti koreguodami netinkamą jų elgesį, o ne bausdami
Ikimokyklinio ugdymo pedagogės parengtas komentaras apie bausmes. Kas yra bausmė ir ar ji taikoma vaikams ikimokyklinio ugdymo įstaigose?
Kur dėti sugedusius elektroninius žaislus
Net penktadalis gyventojų, kurių šeimose auga nepilnamečių vaikų, teigė, jog pernai elektroninius žaislus į konteinerius išmetė kartu su buitinėmis atliekomis. Kone kas antras apklaustasis manė, jog žaisluose galėjo būti likusios panaudotos baterijos.
Psichologė Jūratė Bortkevičienė atsako į klausimus apie ribų nubrėžimą vaikams: kaip tą padaryti nepažeidžiant vaiko laisvės ir suteikiant jam geriausias sąlygas augti.
Psichologė: kaip auklėjant <em>neperspausti</em> ir užauginti laimingą vaiką
Psichologė: ribas vaikams reikia taikyti nuo kūdikystės
Jeigu paklaustume savęs, ko labiau reikia vaikams – ribų ar laisvės, greičiausiai atsakytume, kad ribų. Apie jas tiek daug prisiskaitėme ir prisiklausėme. Vis dėlto vaikui labiau reikia laisvės, o ribos turi būti nejuntamos, „įsipaišiusios" į patį gyvenimą.
3 vaikų auklėjimo būdai, kuriuos geriau pamirškite visiems laikams
Tyrimai rodo, kad šaukimas ant vaikų turi tokių pat žalingų pasekmių jiems kaip ir fizinės bausmės.
Jeigu turite daugiau negu vieną vaiką – vienaip ar kitaip galite pastebėti jų tarpusavio konkurenciją.
Patarimai, kurių laikantis šeimoje bus mažiau pykčių ir konfliktų
Skirtingo amžiaus vaikai vienoje darželio grupėje: pliusai ir minusai
Ar susimąstėte kada, kaip būtų, jei vaikai į darželio grupes būtų renkami ne pagal amžių, o kitais principais, pavyzdžiui, skirtingo amžiaus broliai ir seserys galėtų lankyti vieną grupę. Apie tai – pedagogės
9 idėjos, kaip su vaikais atšvęsti Vasario 16-ąją
Kaip sudominti vaikus valstybinėmis šventėmis?
Skyrybų statistika negailestinga: 2015 m. duomenimis, skyrybų procentas Lietuvoje siekė 42,6 proc.
A. Kurienė. Skyrybos ir vaikai