Pirmojo nevalstybinio darželio Kaune įkūrėja neieškojo pedagogų su diplomais
Šiandien Kaune skaičiuojama 20 privataus ugdymo erdvių darželinukams, bet 2010 m. tokios vietos nebuvo, ir Rasa Tamašauskaitė įkūrė pirmą privatų darželį mieste, kurį ir pavadino Kauno privačiu darželiu.
Vaikų joga lauke – kūno ir emocijų mankšta, kuri vyksta net ir per lietų
Vaikų joga baloje. Ekstremaliausia ne jiems, o suaugusiems. Taip juokais galima pavadinti užsiėmimus, vykusius Lauko darželio Kauno Ąžuolyno parko pievoje.
Klausimą parašiusi mama išgyvena labai sunkų laikotarpį: pradėjęs eiti į darželį sūnus sunkiai jame pripranta, o kasdienės ašaros ir riksmai verčia mamą abejoti - vesti jį į darželį bet kokia kaina ar dar palūkėti metus?
Vedamas į darželį vaikas klykia ir priešinasi kaip tik gali: psichologės patarimai
Psichologė pataria, kaip susivaldyti, kai norisi aprėkti vaiką ar net jam suduoti
Klinikinė psichologė Milda Lukašonokienė iš VšĮ Psichologinės sveikatos centro savo straipsnyje apžvelgia, kodėl mums, tėvams, neretai būna sunku susitvardyti vaikų akivaizdoje. Ir ką daryti, kad kantrybės užtektų ilgam.
Kyla klausimų apie vaikų auginimą? Užduok juos jau dabar ir gauk profesionalų atsakymą
Portalas TAVOVAIKAS.lt drauge su VšĮ Psichologinės sveikatos centru suteikia savo skaitytojams unikalią progą nemokamai pasikonsultuoti su vaikų auklėjimo specialistu. Klausimą galite pateikti anonimiškai, o atsakymą į jį publikuosime portale TAVOVAIKAS.lt.
Kartais tai sakome, nes esame pernelyg pavargę. Kartais - nuliūdę ar įskaudinti. Tačiau nuo šių trisdešimt frazių reiktų susilaikyti ir jų niekada nesakyti saviškiams. Jei norime, kad jie augtų sveiki ir laimingi.
30 frazių, kurios žemina ir gniuždo vaikus
Tėvų klaidos, apie kurias garsiai nekalbame, bet jas dar galima ištaisyti
Noriu pakalbėti apie tai, ką priimta nutylėti. O kaipgi kitaip? Argi galima viso pasaulio akivaizdoje pripažinti savo klaidas? Galima ir reikia, mano manymu.
Nebyli vaikystės tragedija, apie kurią niekas nekalba
Tiesiog dabar, mūsų namuose, vyksta nebyli tragedija su pačiais brangiausias mūsų žmonėmis – vaikais. Štai kokia yra paskutinių 15 metų vaikų emocinės sveikatos statistika.
Skaitytojos klausimas apie vyresniosios mergaitės elgesio pasikeitimus gimus sesei aktualus visiems, kas neseniai susilaukė ar dar tik laukiasi vaikučio.
Ugnė: gimus sesei, į blogą pusę pasikeitė vyresnėlės elgesys
10 požymių, kad vaikas patiria stresą
Išgyvenimus ir didelius krūvius patiria ne tik tėvai, bet ir vaikai. Net suaugusieji ne visada teisingai atpažįsta organizmo signalus ir nesupranta, kas su jais vyksta. Tai ką jau kalbėti apie vaiką, kuris net žodžio „stresas" gerai nesupranta.
Perkate šunį ar katę dėl vaiko? – Įsiklausykite, ką sako specialistė
Turėti šuniuką ar kačiuką yra turbūt kiekvieno vaiko svajonė. Vieni teigia, kad taip yra dėl to, jog vis daugiau vaikų jaučiasi vieniši, kiti – jog šis noras yra užprogramuotas.
„Sutinka pagal išvaizdą, palydi pagal protą", – byloja liaudies išmintis. Deja, šiandien ši sena taisyklė praranda savo statusą: šiandien vaikai dažnai yra ir pasitinkami, ir palydimi pagal išvaizdą. Konsultuoja psichologas Vytis Valantinas.
Psichologas Vytis Valantinas: kaip sustiprinti vaiko savivertę
Šiuolaikinių tėvų klaida, dėl kurios užaugę vaikai nemoka kurti savo šeimų
Neseniai eilinį kartą teko kalbėtis apie tai, kodėl mano puspenktų metų sūnus nelanko darželio, ir ką jis veikia namuose, vargšas berniukas? Liūdi? Neturi ką veikti?
Kad pirmosios vaiko dienos darželyje būtų lengvos – patarimai tėvams
Mažus vaikus auginantys tėvai susiduria su naujais iššūkiais, kai ateina metas vaikui lankyti darželį.
Kai kurie vaikus auginantys tėvai negali nuspręsti, ar jiems reikia keisti auklėjimo būdą. Tad pasitikrinkite.
10 klausimų, kurie padės suprasti, ar tinkamai auklėjate vaikus
Kodėl reikia nebijoti drausminti vaikų
Egzistuoja įvairių auklėjimo būdų ir metodų, tad kaip išsirinkti veiksmingiausią?
Akimirka iki pliaukštelėjimo – kaip susivaldyti?
2017 metais Lietuva priėmė viešojoje erdvėje vadinamą „vaikų nemušimo" įstatymą.
Vaikui labai svarbu turėti asmeninę erdvę, kurioje jis galėtų pažinti save, mokytis, žaisti ir kurti.
Praktiškas sprendimas vaiko erdvei – ir ramiems žaidimams, ir naujiems startams
Ko turime išmokyti savo dukteris
Maža mergaitė ima pavyzdį iš mamos. Ji žvelgia į mamą savo įžvalgiomis akutėmis ir mokosi.
Pasakykite, kokia jūsų vaiko mėgstamiausia spalva, ir mes kai ką apie jį atskleisime
Spalvų poveikį žmogui nagrinėjantys specialistai pastebi, kad egzistuoja ryšys tarp vaiko charakterio ir mėgstamiausios spalvos.
Vaikas suvokia jį supantį pasaulį ir rūpinimąsi juo visiškai kitaip nei mes, suaugusieji. Jų požiūris kartais yra visiškai priešingas mūsiškiui.
Kas iš tiesų atsitinka, kai pakeliame balsą ar užrėkiame ant savo vaikų
Naujos higienos normos leis darželinukams visą dieną praleisti lauke
Vaikai darželiuose nuo šiol galės valgyti, miegoti ir beveik visą dieną leisti lauke. Tai bus įtvirtinta teisės aktuose.
„Elfai“ pristatė žaismingą drabužių kolekciją vaikams
Vasara - kelionių bei švenčių metas, kada norisi, kad viskas vyktų sklandžiai, suplanuotai ir be jokių trukdžių. Todėl lietuviško vaikiškų drabužių prekinio ženklo „Elfai“ kūrėjai pasirūpino, kad mažieji “Elfų“ gerbėjai bei jų mamos visada galėtų įsigyti šeimos atostogoms ar šventėms patogių, gražių ir stilingų drabužėlių.
Kiekvienas vaikas turi įgimtą temperamentą, kuris veikia jausmus ir charakterį.
Kaip atpažinti ir auklėti skirtingus vaikus – choleriką, sangviniką, flegmatiką, melancholiką
Stilingiausios mamos ir tėčiai susirinko mažylių šventėje
Spalvingoje mados šventėje susirinko stilingiausios mamos, tėčiai ir jų mažyliai. Čia buvo pristatytos naujos vaikams skirtos avalynės bei drabužių kolekcijos.
Vaikas <em>auksinis</em> būna su kitais, o prie tėvų pasikeičia į blogą pusę: psichologės patarimai
Visada žinau, kas manęs laukia grįžusios namo: dvi mažos rankutės apsiveja kaklą taip stipriai, kad negaliu net įkvėpti. Jei mėginu išsivaduoti – klyksmas. Ir anytos žodžiai: „Buvo auksinis vaikas, bet grįžo mama..." Kodėl vaikas taip pasikeičia? Konsultuoja psichologė dr. Rasa Bieliauskaitė.
Kas vaikui yra namai? Žurnalo TAVO VAIKAS redaktorė Eglė atsakymo į šį klausimą ieško su psichologe dr. Rasa Bieliauskaite ir psichologe Aušra Griškonyte.
Kokią įtaką vaiko elgesiui ir charakteriui turi namai, kuriuose jis gyvena
Keliaujate su vaikais atostogų į užsienį? – Pasiruoškite tam iš anksto
Laužydami nusistovėjusius standartus, jog atostogauti su vaikais – didesnis vargas nei malonumas, šeimos vis dažniau pasiryžta atostogauti su mažaisiais.
Metas į pajūrį: ką turėtumėte žinoti prieš keliaudami su mažyliu į paplūdimį
Ar važiuotumėte į Lietuvos pajūrį, ar pasipliuškenti svetur, svarbūs tie patys dalykai. Paplūdimyje reikėtų nepamiršti ne tik savo ir mažojo apsaugos nuo saulės, bet ir tinkamos aprangos. Štai keli patarimai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį prieš kelionę prie jūros.
Per vasarą vaikai žaidžia ir ilsisi, o apie jų mokslus daugelis tėvų pradeda galvoti tik rudenį. Tačiau žaidimai ir laisvalaikis gali būti puiki proga be pastangų išmokti antrą kalbą.
Geriausias laikas mokytis antrosios kalbos – ankstyvoji vaikystė
Harvardo psichologų taisyklės vaikus auginantiems tėvams
Laikai keičiasi, o su naujais laikais ateina nauji įpročiai, elgesio modeliai ir požiūris, kurie labai skiriasi nuo to, prie ko mes buvome įpratę vaikystėje.
Sunerimusi mama: darželyje ėmė dėtis keisti dalykai
Seniai į puoduką besišlapinantis ir besituštinantis mažylis vieną dieną iš darželio grįžta šlapias, tada vėl ir vėl. Kas nutiko ir kaip jam padėti, klausia sunerimusi mama.
Svarbiausias, tačiau tuo pačiu sudėtingiausias patarimas, – išsaugoti blaivų protą ir ramybę. Štai kelios pykčio valdymo technikos, kurios galimai jums padės suvaldyti itin nemalonias situacijas.
Kai vaikas supyksta, atminkite šias stebuklingas frazes
Ką reiškia turėti tris vaikus?
Manęs vis klausinėja, ką tai reiškia – auginti tris vaikus?
Poilsis Lietuvos pajūryje su vaikais: ką iš tiesų verta aplankyti
Ne paslaptis, kad mūsų šalies pajūris orais dažnai nelepina, o ir nuolat drybsoti prie vandens pabosta, ypač kai poilsiaujama su mažaisiais.
Ne viena sukame galvą, kuo permainingomis vasaros dienomis aprengti savo mažylius. Šį kartą 5 deriniai, kurie puikiai tiks ir saulėtą, ir vėjuotą dieną.
5 stilingi aprangos deriniai vaikams <sup style="font-family: yui-tmp;">(FOTO)</sup>
Kodėl reikia riboti laiką, kurį vaikai praleidžia su išmaniaisiais
Pediatrai ir vaikų psichologai pataria apskritai neduoti mobilių telefonų vaikams iki 1,5 -2 metų ir griežtai kontroliuoti laiką, kurį vyresni vaikai praleidžia su išmaniaisiais. Prieš nagrinėdami ekspertų rekomenduojamus apribojimus, turime suprasti, kuo išmanieji gali pakenkti vaikams.
Kas labiausiai nustebino apsilankius Kaune atsidariusiame edukacijos centre
Šeimos laisvalaikio specialistė ir seimosgidas.lt įkūrėja Goda Leo su savo trimis dukrytėmis išbandė neseniai Kaune atsidariusį „CurioCity“ edukacijos centrą.
Ko reikia vaikui, kad jaustųsi laimingas: 20 frazių, kurias privalote kartoti savo mažyliui.
20 frazių, kurių kiekvienam vaikui reikia kaip oro: sakykite jas kasdien
Mamos pataria, ką su vaikais verta pamatyti Lietuvoje
jeigu neturite galimybių kelionei į užsienį ar ilgoms atostogoms Lietuvoje, visada galima išnaudoti savaitgalius trumpoms išvykoms po Lietuvą.
Nekasdienė pramoga Panevėžio rajone, kuri patiks visai šeimai
Neglostėte alpakos? Galite tai padaryti! Kaip įdomiai praleisti savaitgalį, patarimais dalinasi šeimos laisvalaikio specialistė ir seimosgidas.lt įkūrėja Goda Leo.
Šiuolaikiniai vaikai, gyvendami nuolat besivystančių technologijų apsuptyje, dažnai pamiršta apie tai, koks įdomus, įkvepiantis ir pamokantis gali būti buvimas gamtoje.
5 patarimai, kaip padėti miesto vaikui pažinti gamtą
9 psichologės patarimai vaikus auginantiems tėvams, kuriuos išbandykite jau šiandien
Psichologė, socialinių mokslų daktarė Monika Skerytė-Kazlauskienė pateikia 9 patarimus tėvams, kad ši vasara su vaikais būtų įkvepianti, pilna ir taiki.
Mokome vaiką socialinių įgūdžių: 15 žingsnių į sėkmę
Ikimokyklinio amžiaus vaikus auginantys tėvai puikiai žino, kaip sunku vaikus išmokyti socialinių įgūdžių. Taip yra todėl, kad nors vaikai nori malonių ir draugiškų santykių su kitais, jiems kiša koją jų baimės ir norai. Jie baiminasi, kad kitas vaikas gali pagriebti jų žaislą, nerimauja, ar spės paimti sunkvežimį, kol kitas vaikas jo nepaėmė. Jei jis pastums kitą vaiką ir pirmas pribėgs prie žaislo, ar jam pavyks išsisukti?
Laida „Pypliukas“ atsako tėvams rūpimus klausimus ir duoda naudingų patarimų.
„Pypliukas”: kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui?
5 taisyklės, kad vaikas augtų gerbdamas tėvus ir nebijotų išsipasakoti
Tam, kad vaikai būtų atviri su savo tėvais ir išsakytų viską, kas jiems svarbu, tėvai turi užsitarnauti tokį pasitikėjimą. Kaip?
5 vaikų meilės kalbos: ar žinote, kaip jūsų vaikas nori, kad jį mylėtumėte
Paieškos, siekiant išsiaiškinti, kaip jūsų vaikai nori būti mylimi, suteikia galimybę nutiesti tiesioginį kelią iš jūsų širdies į jų širdis.
Kaip žinia, kiekvienais metais Birželio 1 - ąją dieną minime Vaikų gynimo dieną, tai lyg priminimas, kad turime saugoti ir ginti vaikų teises.
Vaikų darželio auklėtoja: švęsti ar ignoruoti Vaikų gynimo dieną?
Psichologas: vaikas nėra kopūstas, kurį užtenka pagirdyti ir pamaitinti
Ką tėvai turi stebėti augindami vaikus – straipsnis atskleidžiantis, kad vaikas nėra „kopūstas“, kuris užauga tik girdomas ir maitinamas, o yra „kempinė“, sugerianti viską iš aplinkos, kurioje auga ir atkreipiantis tėvų dėmesį į vaiko aplinką.
Kodėl vaikai mėgsta rožinę spalvą ir kas nutinka, jei tėvai ją draudžia
Taip, kartais tai nutinka. Dažniau namuose, kuriuose auga mergaitės, bet nebūtinai. Ir jei drabužinėje tuo metu nėra rausvos spalvos drabužių įvairovės, ta vienintelė rožinė suknutė bus ir pižama, ir darželio drabužis, ir proginis kostiumėlis. Ir net paltukas, nors suknutė – trumpomis rankovėmis!
Nuo mažų dienų vaikai mokomi skaičiuoti, rašyti, skaityti, vėliau – Pitagoro ir kitų teoremų, tačiau pamirštama kalbėti apie itin mūsų sveikatai ir savijautai didelę įtaką darantį maistą.
Kaip padėti vaikams pamėgti sveiką maistą
TAI turi žinoti kiekvienas tėtis ir mama: išsamus psichologės straipsnis apie vaikų lytiškumą
Vaikų darželių „Šilagėlė“ psichologė Ramunė Narkevičiūtė apžvelgia vaikų lytiškumo raidą. Rekomenduojame be išimties visiems tėvams, auginantiems vaikus.
5 situacijos, kada tiesiog būtina pasakyti savo vaikui TAIP
Ar kada mėginote suskaičiuoti, kiek kartų per dieną savo vaikui pasakote „Ne"?
Nedrąsią penkiametę dukrytę auginanti mama uždavė klausimą specialistui – kokiais būdais galima būtų padrąsinti vaiką?
Auginu nedrąsų vaiką: kaip jam padėti
Psichologė – apie vieną skausmingiausių šiuolaikinių tėvų klaidų
Nežinau, kaip jums, bet man vienas nemaloniausių patyrimų, kai manęs žmogus „negirdi". Mažas jis ar didelis. Konsultuoja psichologė Dovilė Jankauskienė.
Skyrybos: kaip apie tai pranešti skirtingo amžiaus vaikams
„Su žmona nutarėme, kad mums – nepakeliui. Ir nors apie skyrybas pastaruoju metu namuose kalbėdavom dažniau nei reikėtų, taip vaikams tiesiai ir nepasakėme, kad po vasaros atostogų nebebūsim kartu“, - sakė dviejų vaikų tėtis, vilnietis Simonas.
Devynios vaikų auginimo gairės padės jums susigaudyti auginant vaikus. Tai tarsi ta instrukcija, kurios nepridėjo prie vaiko, kai šis gimė.
Veiksmingiausi vaikų auklėjimo metodai
Viešas mamos atsakas jos vaiką parduotuvėje įžeidusiam žmogui
Berniukams - tik mašinytės, o mergaitėms - lėlės? Šį stereotipą žaislų parduotuvėje patyrusi mama parašė viešą atsaką jos sūnų išjuokusiam žmogui.
Darželis, kuriame vaikai žygio metu įveikia po 6 km
Po kilometrą ar tris dvimečiams ir trimečiams, po keturis – šešis kilometrus vyresniems. Tokį atstumą nueina į žygius parke, miške ar palei upę išsiruošę lauko darželių Vilniuje ir Kaune vaikai.
Lietuvoje darželinukų tėvai vis didesnį dėmesį skiria vaikų ugdymo procesui, o ne savo patogumui ar žaislams.
Apklausa: tėvai įvardino, kas svarbiausia geram vaikų darželiui