Vaikas čiulpia pirštą: psichologės komentaras
Šešerių metų dukterį auginanti mama išbandė įvairius būdus, kad jos mergaitė nebečiulptų piršto, tačiau iki šiol nei vienas nepadėjo. Ką susirūpinusiai mamai patars psichologė?
Vaikas nenori eiti į darželį: pataria specialistas
Dvejus metus mergaitė negali priprasti darželyje, o jos elgesį mama apibūdina kaip „nuolatines ašaras ir ožius“. Ką patars specialistas?
Du sūnus auginanti mama jaučiasi patekusi į aklavietę: jos berniukai tarpusavyje tiesiog „pjaunasi“, o bandymai pakeisti elgesį ir santykius iki šiol buvo be rezultatų.
Psichologė: kaip spręsti vaikų tarpusavio konfliktus
7 klaidos, kurias daro supykę tėvai ir viena auksinė taisyklė, kaip jų vengti
Konflikto su vaiku metu neretai suaugusieji dažnai elgiasi ne tik neracionaliai, bet ir žeidžiančiai. Kokios dažniausios klaidos?
Vaikas išveda iš kantrybės: 10 greičiausių būdų nusiraminti
Auginant vaikus nuobodu niekada nebūna. Gali būti linksma, gali būti lyg įtempto siužeto filme, tačiau nuobodu - niekada. Šiame straipsnyje sužinosime, kaip elgtis mums, tėvams, kai vaikai išveda iš kantrybės. Rėkti ir plūstis - ne išeitis. Pasimokykime tinkamai reaguoti drauge.
„Kodėl mus gąsdina vaikas lauke? Gal nuskambės labai poetiškai, bet aš savo praktikoje esu pastebėjusi, kad gamta ir buvimas joje daro stebuklus vidiniame pasaulyje", – įsitikinusi psichologė, skautė ir muzikantė Eglė Sirvydytė.
Psichologė, muzikantė Eglė Sirvydytė – apie mokymąsi gamtoje be sienų ir lubų
Vaikų darželio auklėtojos turi patarimų tėvams
Nors tėvai yra pagrindiniai vaiko ugdytojai, ugdymo įstaigą lankantys mažyliai didelę dienos dalį praleidžia su pedagogais - mokytojais ar vaikų darželio auklėtojais.
Trys iššūkiai tėvams, kurie augina vaikus
Alfredas Adleris (1870-1937), Individualiosios psichologijos kūrėjas, daug dėmesio skyrė socialinei vaikų gyvenimo situacijai, jų ankstyviesiems santykiams su tėvais bei broliais ir seserimis, auklėjimo stiliui, šeimos atmosferai.
Redakcija gavo trijų sūnų mamos laišką, kuriame ji klausia patarimo dėl savo penkiamečio elgesio. Moteris sako, kad vaikas atsikalbinėja ir namie, ir darželyje. Be to, auklėtojos sako, kad berniukas negražiai kalba kitų akivaizdoje.
Nesusitvarkau su vaiku, jis nuolat atsikalbinėja ir negražiai kalba
Nelengva, bet įmanoma: kaip užauginti atsakingą vaiką
Nors ši užduotis ganėtinai sudėtinga, vis tik galima būtų išskirti kelias svarbiausias taisykles, kurių vertėtų laikytis tėvams.
Psichologė – apie vieną tėvų daromą klaidą, kuri skaudžiai atsiliepia vaikui
Prieš skaitant šį straipsnį rekomenduojame atlikti nedidelį, bet įdomų tyrimą: suskaičiuokite, kiek kartų per dieną meluojate.
Esu sutikusi ne vieną suaugusį žmogų, kuris yra laimingas, kai jaučiasi nelaimingas.
Kas yra išmintinga tėvų meilė ir kodėl mes užauginame nelaimingus vaikus
Būkite žmonės, neverskite to daryti vaikų
„Lenk medį, kol jaunas“. Taip, yra tokia lietuvių liaudies patarlė, tačiau nesupraskite jos paraidžiui, kai kalbame apie vaikų auklėjimą. Vaikų nereikia nei „perlaužti“, nei versti kažką daryti. Su jais reikia kalbėtis ir tartis.
7 skirtumai tarp įprastų ir išmintingų tėvų
Vaikams nereikia tobulų tėvų, jiems reikia išmintingų tėvų.
Gimus naujagimiui, pasikeitė vyresniojo vaiko elgesys. Mama sako, kad nebesusitvarko su šešiamečiu ir klausia patarimo specialisto.
Psichologė: trokšdamas tėvų dėmesio, vaikas gali elgtis netinkamai
Tomas Lagūnavičius: už kaprizų slepiasi nepatenkinti vaiko troškimai
Jei jūsų vaikas neklauso, rodo „ožius", iš principo tai yra gerai. Normalu, nes jis bręsta. Formuojasi jo vidinis „aš". Tačiau vaiko noras tapti kuo greičiau savarankišku, sukelia labai daug nepatogumų tėvams.
Stilingas vaiko kambarys – natūralumo pojūtį sustiprina ekologiški tapetai
Geriausiai savo kambaryje vaikas jaučiasi tada, kai jį supantis pasaulis atitinka jo interesus.
Vaikų joga baloje. Ekstremaliausia ne jiems, o suaugusiems. Taip juokais galima pavadinti užsiėmimus, vykusius Lauko darželio Kauno Ąžuolyno parko pievoje.
Vaikų joga lauke – kūno ir emocijų mankšta, kuri vyksta net ir per lietų
Vedamas į darželį vaikas klykia ir priešinasi kaip tik gali: psichologės patarimai
Klausimą parašiusi mama išgyvena labai sunkų laikotarpį: pradėjęs eiti į darželį sūnus sunkiai jame pripranta, o kasdienės ašaros ir riksmai verčia mamą abejoti - vesti jį į darželį bet kokia kaina ar dar palūkėti metus?
Mano vaikas muša ir skriaudžia kitus: ką man daryti?
4 metų sūnų auginanti mama sunerimusi dėl jo elgesio: pastabų, kad berniukas netinkamai elgiasi ir skriaudžia kitus, ji girdi kone kasdien. Ką mamai patars specialistas?
Portalas TAVOVAIKAS.lt drauge su VšĮ Psichologinės sveikatos centru suteikia savo skaitytojams unikalią progą nemokamai pasikonsultuoti su vaikų auklėjimo specialistu. Klausimą galite pateikti anonimiškai, o atsakymą į jį publikuosime portale TAVOVAIKAS.lt.
Kyla klausimų apie vaikų auginimą? Užduok juos jau dabar ir gauk profesionalų atsakymą
30 frazių, kurios žemina ir gniuždo vaikus
Kartais tai sakome, nes esame pernelyg pavargę. Kartais - nuliūdę ar įskaudinti. Tačiau nuo šių trisdešimt frazių reiktų susilaikyti ir jų niekada nesakyti saviškiams. Jei norime, kad jie augtų sveiki ir laimingi.
5 frazės, kurias vaikams sako Montessori pedagogai: išbandykite jas savo namuose
Keliais žodžiais apibendrinti, kas yra Montessori ugdymo sistema, gana sudėtinga. Tai gilaus poveikio švietimo ir vaiko ugdymo filosofija. Tai požiūris į pasaulį.
Tiesiog dabar, mūsų namuose, vyksta nebyli tragedija su pačiais brangiausias mūsų žmonėmis – vaikais. Štai kokia yra paskutinių 15 metų vaikų emocinės sveikatos statistika.
Nebyli vaikystės tragedija, apie kurią niekas nekalba
Ugnė: gimus sesei, į blogą pusę pasikeitė vyresnėlės elgesys
Skaitytojos klausimas apie vyresniosios mergaitės elgesio pasikeitimus gimus sesei aktualus visiems, kas neseniai susilaukė ar dar tik laukiasi vaikučio.
Nepagražinta tiesa apie tai, kaip iš tiesų jaučiasi vaikai, kai skiriasi jų tėvai
Kai kurie psichologai vaiko patyrimą per tėvų skyrybas prilygina mirčiai ar nelaimingam atsitikimui.
Turėti šuniuką ar kačiuką yra turbūt kiekvieno vaiko svajonė. Vieni teigia, kad taip yra dėl to, jog vis daugiau vaikų jaučiasi vieniši, kiti – jog šis noras yra užprogramuotas.
Perkate šunį ar katę dėl vaiko? – Įsiklausykite, ką sako specialistė
Psichologas Vytis Valantinas: kaip sustiprinti vaiko savivertę
„Sutinka pagal išvaizdą, palydi pagal protą", – byloja liaudies išmintis. Deja, šiandien ši sena taisyklė praranda savo statusą: šiandien vaikai dažnai yra ir pasitinkami, ir palydimi pagal išvaizdą. Konsultuoja psichologas Vytis Valantinas.
7 vaikų mama Sabina Daukantaitė: mūsų šeimoje madas diktuoja šešiametė Uršulė
Septynių vaikų mama, „7 taškai“ tinklaraščio autorė, 2016 metų veikliausia moteris Sabina Daukantaitė pastebi, kad mergaitės, kitaip nei berniukai, nuo 2–3 metų amžiaus jau reiškia savo nuomonę dėl aprangos. Ypač ilgos diskusijos prasideda, kai mergaitės ruošiasi keliauti į darželį.
Mažus vaikus auginantys tėvai susiduria su naujais iššūkiais, kai ateina metas vaikui lankyti darželį.
Kad pirmosios vaiko dienos darželyje būtų lengvos – patarimai tėvams
10 klausimų, kurie padės suprasti, ar tinkamai auklėjate vaikus
Kai kurie vaikus auginantys tėvai negali nuspręsti, ar jiems reikia keisti auklėjimo būdą. Tad pasitikrinkite.
Ką daryti supykus ant vaiko: psichologės patarimai
Ką daryti su savimi, kai kyla konfliktinė situacija? Kaip susivaldyti? Pataria vaikų psichologė Milda Karklytė.
2017 metais Lietuva priėmė viešojoje erdvėje vadinamą „vaikų nemušimo" įstatymą.
Akimirka iki pliaukštelėjimo – kaip susivaldyti?
Praktiškas sprendimas vaiko erdvei – ir ramiems žaidimams, ir naujiems startams
Vaikui labai svarbu turėti asmeninę erdvę, kurioje jis galėtų pažinti save, mokytis, žaisti ir kurti.
Kaip išvengti vaiko isterijų parduotuvėje
Kuo vaikas mažesnis, tuo sudėtingiau jam pavyksta suvaldyti staiga kylančius troškimus ir užplūstančias stiprias emocijas.
Spalvų poveikį žmogui nagrinėjantys specialistai pastebi, kad egzistuoja ryšys tarp vaiko charakterio ir mėgstamiausios spalvos.
Pasakykite, kokia jūsų vaiko mėgstamiausia spalva, ir mes kai ką apie jį atskleisime
Kas iš tiesų atsitinka, kai pakeliame balsą ar užrėkiame ant savo vaikų
Vaikas suvokia jį supantį pasaulį ir rūpinimąsi juo visiškai kitaip nei mes, suaugusieji. Jų požiūris kartais yra visiškai priešingas mūsiškiui.
TIKROJI PRIEŽASTIS, KODĖL VAIKAI TAMPA 800 PROC. BLOGESNI ĮEINANT MAMAI Į KAMBARĮ
„Jie visą dieną buvo ramūs su manimi, tačiau kai tik pamatė tave, staiga pasikeitė, prarado savitvardą ir tapo neramūs. Aš nesuprantu"! – šiuos žodžius girdžiu iš vyro kaskart, kai palieku jį vieną su vaikais.
Vasara - kelionių bei švenčių metas, kada norisi, kad viskas vyktų sklandžiai, suplanuotai ir be jokių trukdžių. Todėl lietuviško vaikiškų drabužių prekinio ženklo „Elfai“ kūrėjai pasirūpino, kad mažieji “Elfų“ gerbėjai bei jų mamos visada galėtų įsigyti šeimos atostogoms ar šventėms patogių, gražių ir stilingų drabužėlių.
„Elfai“ pristatė žaismingą drabužių kolekciją vaikams
Kaip atpažinti ir auklėti skirtingus vaikus – choleriką, sangviniką, flegmatiką, melancholiką
Kiekvienas vaikas turi įgimtą temperamentą, kuris veikia jausmus ir charakterį.
5 požymiai, kad vaikui trūksta pasitikėjimo savimi
Kaip padidinti vaiko savivertę? Galime manyti, kad pakanka girti vaiką tam, kad jis įgautų pasitikėjimo savimi, tačiau to neretai nepakanka. Net ir mums itin stipriai rūpinantis savo vaikais jiems gali trūkti savivertės.
Visada žinau, kas manęs laukia grįžusios namo: dvi mažos rankutės apsiveja kaklą taip stipriai, kad negaliu net įkvėpti. Jei mėginu išsivaduoti – klyksmas. Ir anytos žodžiai: „Buvo auksinis vaikas, bet grįžo mama..." Kodėl vaikas taip pasikeičia? Konsultuoja psichologė dr. Rasa Bieliauskaitė.
Vaikas <em>auksinis</em> būna su kitais, o prie tėvų pasikeičia į blogą pusę: psichologės patarimai
Kokią įtaką vaiko elgesiui ir charakteriui turi namai, kuriuose jis gyvena
Kas vaikui yra namai? Žurnalo TAVO VAIKAS redaktorė Eglė atsakymo į šį klausimą ieško su psichologe dr. Rasa Bieliauskaite ir psichologe Aušra Griškonyte.
Kaip užauginti savimi pasitikintį, pagarbų kitiems, mokantį atjausti ir mylėti vaiką
Dažnai savo vaikams kalbame, aiškiname, mokome, pamokslaujame, bet galų gale vis tiek surėkiame: „Kodėl tu manęs neklausai? Kodėl nesiklausai, ką sakau?!" O gal ne taip kalbame, kad mūsų negirdi?
Ar važiuotumėte į Lietuvos pajūrį, ar pasipliuškenti svetur, svarbūs tie patys dalykai. Paplūdimyje reikėtų nepamiršti ne tik savo ir mažojo apsaugos nuo saulės, bet ir tinkamos aprangos. Štai keli patarimai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį prieš kelionę prie jūros.
Metas į pajūrį: ką turėtumėte žinoti prieš keliaudami su mažyliu į paplūdimį
Geriausias laikas mokytis antrosios kalbos – ankstyvoji vaikystė
Per vasarą vaikai žaidžia ir ilsisi, o apie jų mokslus daugelis tėvų pradeda galvoti tik rudenį. Tačiau žaidimai ir laisvalaikis gali būti puiki proga be pastangų išmokti antrą kalbą.
Pozityvus vaikų auklėjimas: frazės, kuriomis galima pakeisti žodį NE
Atkreipkite dėmesį, kaip dažnai tėvai vaikams sako NE. Pavyzdžiui, žaidimų aikštelėje, į kurią jie atsivedė vaiką, kad jis pasisuptų, palaipiotų ir pačiuožinėtų.
Seniai į puoduką besišlapinantis ir besituštinantis mažylis vieną dieną iš darželio grįžta šlapias, tada vėl ir vėl. Kas nutiko ir kaip jam padėti, klausia sunerimusi mama.
Sunerimusi mama: darželyje ėmė dėtis keisti dalykai
Kai vaikas supyksta, atminkite šias stebuklingas frazes
Svarbiausias, tačiau tuo pačiu sudėtingiausias patarimas, – išsaugoti blaivų protą ir ramybę. Štai kelios pykčio valdymo technikos, kurios galimai jums padės suvaldyti itin nemalonias situacijas.
Skelbiamos laisvos vietos sostinės ikimokyklinėse ir priešmokyklinėse grupėse
Eilėje į Vilniaus miesto darželius laukiantys tėvai kviečiami peržiūrėti laisvų vietų sąrašą įvairiuose sostinės lopšeliuose–darželiuose bei mokyklose, kuriose įsikūrusios mišrios ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų grupės. Skelbiamas sąrašas į 1 200 laisvų vietų.
Ne paslaptis, kad mūsų šalies pajūris orais dažnai nelepina, o ir nuolat drybsoti prie vandens pabosta, ypač kai poilsiaujama su mažaisiais.
Poilsis Lietuvos pajūryje su vaikais: ką iš tiesų verta aplankyti
5 stilingi aprangos deriniai vaikams <sup style="font-family: yui-tmp;">(FOTO)</sup>
Ne viena sukame galvą, kuo permainingomis vasaros dienomis aprengti savo mažylius. Šį kartą 5 deriniai, kurie puikiai tiks ir saulėtą, ir vėjuotą dieną.
Lyja? Ką veikti vaikams: 8 patarimai
Lietingų orų prognozė dažniausiai nuliūdina vaikus ir verčia susirūpinti tėvelius – vėl teks daugiausia laiko praleisti kambaryje ir bus neįmanoma atitraukti atžalų nuo kompiuterio.
Šeimos laisvalaikio specialistė ir seimosgidas.lt įkūrėja Goda Leo su savo trimis dukrytėmis išbandė neseniai Kaune atsidariusį „CurioCity“ edukacijos centrą.
Kas labiausiai nustebino apsilankius Kaune atsidariusiame edukacijos centre
20 frazių, kurių kiekvienam vaikui reikia kaip oro: sakykite jas kasdien
Ko reikia vaikui, kad jaustųsi laimingas: 20 frazių, kurias privalote kartoti savo mažyliui.
„Pypliukas“: populiarieji suktukai iš vaikų rankų išstūmė telefonus ir kompiuterius
Pypliukas“ - laida vaikams ir jų tėveliams. Kas? Kaip? Kodėl? Kur? Dėl ko? Tokie klausimai dažniausiai kyla mūsų mažiesiems pypliukams, tačiau tenka pripažinti, kad neretai to paties klausiame ir mes, tėveliai. Juk taip viskas įdomu! Kiek naujovių, kiek patarimų aplink, kurį išsirinkti?Visus atsakymus rasite laidoje „Pypliukas“.
Neglostėte alpakos? Galite tai padaryti! Kaip įdomiai praleisti savaitgalį, patarimais dalinasi šeimos laisvalaikio specialistė ir seimosgidas.lt įkūrėja Goda Leo.
Nekasdienė pramoga Panevėžio rajone, kuri patiks visai šeimai
5 patarimai, kaip padėti miesto vaikui pažinti gamtą
Šiuolaikiniai vaikai, gyvendami nuolat besivystančių technologijų apsuptyje, dažnai pamiršta apie tai, koks įdomus, įkvepiantis ir pamokantis gali būti buvimas gamtoje.
Pažintis su daugiavaike mama iš Vilniaus, įkūrusia netradicinį vaikų darželį
Vilniuje toks darželis su dabar jau oficialiai patvirtintu vegetarišku valgiaraščiu veikia jau ne pirmi metai.
Ikimokyklinio amžiaus vaikus auginantys tėvai puikiai žino, kaip sunku vaikus išmokyti socialinių įgūdžių. Taip yra todėl, kad nors vaikai nori malonių ir draugiškų santykių su kitais, jiems kiša koją jų baimės ir norai. Jie baiminasi, kad kitas vaikas gali pagriebti jų žaislą, nerimauja, ar spės paimti sunkvežimį, kol kitas vaikas jo nepaėmė. Jei jis pastums kitą vaiką ir pirmas pribėgs prie žaislo, ar jam pavyks išsisukti?
Mokome vaiką socialinių įgūdžių: 15 žingsnių į sėkmę