Pedagogė: tėveliai, nepamirškite, kad tai jūs auklėjate savo vaikus, o ne jie jus
Vilniaus miesto lopšelyje - darželyje „Varpelis“ dirbanti auklėtoja - metodininkė Rita Šturienė dalinasi savo mintimis ir pastebėjimais apie šiuolaikinius tėvelius. Kodėl vaikams reikia tėvų autoriteto ir kaip jį pelnyti?
Apie vaikus ir Kalėdas: straipsnis, kurį privalu perskaityti VISIEMS tėvams
Ką daryti, jeigu vaikas paprašo ypatingai brangios dovanos, kurios Kalėdų senelis negali nupirkti? Ką atsakyti vaikui, kuris abejodamas klausia: „Tai kas tas dovanas atneša, tu, mama, ar senelis"? Psichologės įžvalgos artėjančių švenčių tema.
Kiekvieno tėčio ir mamos svajonė – užauginti laimingą, savimi pasitikintį ir savarankišką vaiką. Kaip ugdyti vaikų savarankiškumą? Išklausykime vaikų darželyje dirbančios pedagogės patarimų.
Savybė, kuri vaikui gyvybiškai svarbi: patarimai tėvams
Pedagogė – apie priešmokyklinį ugdymą: ne skaičiai ir raidės čia svarbiausia
Nors priešmokyklinis ugdymas šešerių metų sulaukusiems vaikams privalomu tapo tik šiemet, ir anksčiau vaikus leisti į priešmokyklinio ugdymo klasę rinkdavosi 98 proc. Lietuvos tėvų.
Norite savo vaikui būti geriausia draugė? O kas jam bus mama?
Dažnai mums atrodo, kad geriausia, ką galime padaryti dėl vaikų, – tapti jų draugais. Tada vaikai esą mumis pasitikės, viską apie save pasakos. Tik ar tai teisinga?
Lovos keitimas (iš kūdikio lovelės į „didelio vaiko lovą“) – vienas tų svarbesnių vaiko raidos sąlygotų momentų, su kuriuo mes, tėvai, anksčiau ar vėliau turime susidoroti.
Darome savo rankomis: lova-namelis vos už 80 eurų
Psichologė: ko mes, suaugusieji, galime pasimokyti iš vaikų
Įprasta, kad tėvai yra savo vaikučių mokytojai, tačiau viskas gali būti atvirkščiai! Mūsų mažieji dar kitaip žvelgia į pasaulį ir žmones, kitaip myli ir pyksta, kitaip džiaugiasi ir verkia. Vaikų psichologė Milda Karklytė pataria, kokias vaikiškas savybes verta išsaugoti suaugusiesiems ir ko kiekvienas galėtų pasimokyti iš savo mažylių.
Edvinas Krungolcas – apie tėvystę ir dukrytės lavinimą
Prieš trejus metus profesionalią sportininko karjerą baigęs olimpietis Edvinas Krungolcas su dideliu azartu pasinėrė į tėvystės rūpesčius.
Psichologė, socialinių mokslų daktarė Monika Skėrytė-Kazlauskienė pateikia 9 klausimus tėvams, kuriuos uždavus sau, galima pasitikrinti, ar mūsų elgesys su vaikais yra tinkamas.
Jei turite vaikų, būtinai užduokite sau šiuos 9 klausimus
Kaip išmokyti vaiką suprasti ir išreikšti savo jausmus
Suprasti savo jausmus ir kalbėti apie savo jausmus garsiai – nelengva užduotis. Tačiau jei to vaikus mokysime nuo mažų dienų, rezultatai bus džiuginantys.
Ko išmoksta vaikas bendraudamas su kitais vaikais
Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais tėvai savo vaikui yra jo pasaulio centras. Su amžiumi tai keičiasi, ir tai normalu.
Rytoj – Europos sveikos mitybos diena, kurios metu visoje Europoje primenama apie mitybos reikšmę suaugusiųjų ir vaikų gyvenime.
Kodėl Lietuvoje daugėja sergančių vaikų: mitybos specialistės komentaras
Vienas paprastas būdas išmokyti vaiką vertinti gaunamas dovanas
Daugelis iš mūsų žino problemą, kad vaikas, nuolat gaunantis dovanų, po kiek laiko nebemoka jų branginti ir jausti dėkingumo.
Kaip nesuklysti renkantis vaikų darželį: patarimai iš asmeninės patirties
Dviejų vaikų mama Greta Ruškienė rašo tinklaraštį apie vaikų auginimą. Kviečiame paskaityti Gretos mintis apie vaikų darželio pasirinkimą: kaip nesuklysti ieškant jo savo vaikui.
Kas yra stiprybė, kaip elgtis šalia liūdinčio vaiko, kur atsitraukė mamų instinktai, kas yra autentiškas santykis, apie tai, kad gyvenimas nėra rožių sodas, bet vaikų auginimas gali tapti malonumu ir proga augti patiems – su Aušra Kuriene, psichologe, psichoterapeute, Paramos vaikams centro steigėja ir vadove, knygos „Kaip užauginti žmogų" autore.
Psichologė Aušra Kurienė – apie vaikų auginimą ir tėvų augimą kartu
Kas nutinka su vaikais, kuriems kartais tėvai pliaukšteli?
Kai tėvų kas paklausia, ar jie muša savo vaikus, daugumos reakcija neapsieina be pasipiktinimo. Kad vaikų negalima mušti, šiuo metu, laimei, žinoma daugumai tėčių ir mamų.
Vaiką norisi aprėkti ar jam pliaukštelėti? STOP – yra geresnė išeitis
Mamos visada mielos ir kantrios? Ne, nes vaikai ne visada mieli ir kantrūs. Kartais jie ne juokais supykdo savo tėvus. Kaip suvaldyti savo agresiją? Kiek to pykčio kartais yra gerai?
Vaikas stebina jus ir aplinkinius idealiu auklėjimu ir tobulu charakteriu? O gal tiesiog neleidžiate savo vaikui išreikšti valios ir norų? Atsakymą sužinosite įvertinę kelis tipinius vaiko, kuris patiria didelį tėvų spaudimą, požymius.
Penki požymiai, kad su jūsų vaiku kažkas yra ne taip
Kada ir kodėl vaikai pradeda meluoti
Garsus amerikiečių profesorius, gerbiamas psichologijos ir melo atpažinimo specialistas Paulas Ekmanas teigia, kad vaiko melas – tai pirmas ženklas, liudijantis, kad tarp jo ir suaugusiojo atsirado vietos nepasitikėjimui.
Pasitikrinkite, ar jūsų vaikas nėra išlepęs: 10 požymių
Pateikiame 10 kriterijų, pagal kuriuos galima nustatyti vaiko išlepimo lygį.
Viena iš šiuolaikinių tėvų dilemų – kaip teisingai supažindinti vaiką su technologijomis, kiek laiko leisti jomis naudotis, kad jos į vaiko dienotvarkę įsilietų atnešdamos naudos, o ne darydamos žalą ir atimdamos laiką, skirtą kitiems svarbiems įgūdžiams lavinti.
Ką gali padaryti tėvai, kad technologijos vaiką ugdytų, o ne bukintų?
Lauko pedagogika Lietuvoje: ką turime šiandien ir kur judame
Mokslininkai teigia, kad šiuolaikiniai vaikai ir gyvenimo būdas taip pasikeitė, jog vaikai turi kur kas mažiau galimybių praleisti jiems taip būtino laiko dalį lauke.
Genialus būdas užsirišti batus daug greičiau ir paprasčiau <sup style="color: #ff0000;">VIDEO</sup>
Mažus vaikus auginančios mamos žino, kad išmokyti mažuosius užsirišti batraiščius nėra lengva.
Vilniuje atsidariusioje „Mortimer English Club" mokykloje anglų kalbos mokomi visi norintys: ir vaikai nuo dvejų metų, ir suaugusieji. Kuo ypatinga ši visame pasaulyje žinoma anglų kalbos mokymo programa, kalbamės su „Mortimer English Club" Vilniuje direktore Viktorija Korolkova.
Vilniuje veikia mokykla, kurioje anglų kalbos moko pagal naują metodiką
Rudens istoriniai įvykiai vaikams – į ką verta atkreipti dėmesį?
Kasdienybės rutiną šeimoje išsklaidyti padeda šventės. Idėjas joms padiktuoti gali ne tik šeimos narių sukaktys, bet ir istoriniai įvykiai.
Sakykite šiuos žodžius savo vaikams kuo dažniau – jie augs laimingesni
Ar kada pagavote save galvojant, kad iš jūsų burnos skamba tik paliepimai? Na, gal „ne tik“, bet dauguma tai tikrai.
Naujo žmogučio atėjimas į mūsų gyvenimą vienareikšmiškai yra sumaištį sukeliantis įvykis. Planuotas kūdikis, neplanuotas, globojamas ar įvaikintas – visais atvejais pagrindinė dvejonė būna viena: „Ar aš būsiu gera mama/tėtis?“.
Kodėl daug žmonių norėtų įsivaikinti, bet nedrįsta: psichologės komentaras
Kaip ugdyti vaiko lyderio savybes: patarimai tėvams
Jau ankstyvoje vaikystėje lyderiai skiriasi nuo bendraamžių – noriai dalinasi žaislais, gerbia suaugusiuosius, yra iniciatyvūs, geraširdžiai, domisi aplinkiniu pasauliu.
Vaikas ožiuojasi ir neklauso? – 10 iš tiesų veiksmingų patarimų
Kai vaikai neklauso ir „užsiožiuoja“, tėvai turi savo taktiką, kaip elgtis tokioje situacijoje. Tai, kas tinka vienam vaikui, nebūtinai tiks kitam. Visgi, bendros rekomendacijos ir patarimai egzistuoja. Sužinokime 10 būdų, kaip nuraminti mažylio „ožius“.
Žolinės – tai žalumos vešėjimo ir derliaus brandumo šventė, minima nuo senų senovės.
Kaip švęsti Žolinės šventę su vaikais?
12 gudrybių ir triukų, kuriuos žino tik vaikus auginantys tėvai
Keletas tėvų išbandytų gudrybių, kurios palengvina buvimą mama ir tėčiu.
Vaikas negirdi ir neklauso jūsų? – Išbandykite šiuos patarimus
Kartais sunku rasti tinkamus žodžius,kad paaiškintume vaikui tai, ką norime. Susipykti, apšaukti vaiką, kalbėti pakelti balsu – ne išeitis. Jūsų dėmesiui – keletas žinomų, bet, galbūt, primirštų gudrybių, kaip susikalbėti su vaiku.
Užkandžiai, tortas ir spontaniški žaidimai ar pokalbiai - toks standartinis gimtadienis pasirodo jau yra atgyvena.
Kokie teminiai gimtadieniai yra populiariausi šiandien?
Kaip pasakyti vaikui NE, neištariant žodžio NE
Tėvams dažnai tenka sakyti vaikams „ne". O vaikai šį neiginį priima kaip kvietimą kautis, ir dažnai į jį reaguoja agresyviai. Jie ima rėkti, šaukti, verkti. Gal yra išeitis iš šio užburto rato?
Jei tai su vaiku darysite 15 minučių prieš miegą, jis užmigs ir miegos daug geriau
Kiek laiko reikia skirti vaikui, kad jis nesijaustų pamirštas ir vienišas? Vaikų raidos specialistai labiau kalba apie praleidžiamo su vaiku laiko kokybę, o ne kiekybę.
Žmogaus dešinysis ar kairysis smegenų pusrutulis susietas su priešinga kūno puse. Kairiarankių žmonių atveju informacijos apdorojimo labiau imasi dešinysis smegenų pusrutulis, o dešiniarankių – kairysis.
Tokių vaikų yra tik 1 iš 10: patarimai tėvams
Dažnai sakote savo vaikui <span style="color: #ff0000;"><strong>šaunuolis</strong></span>? Šis straipsnis parašytas jums
Ar būtina girti vaikus? Daugelis sako, kad taip. Tačiau yra manančiųjų, jog pagyrimai skatina vaikų egoizmą.
Kaip tėvai užprogramuoja vaiką nesėkmei
Visi tėvai, jei jie yra normalūs ir sveiko proto, nori savo vaikams tik gero.
Nuo kokio amžiaus patartina vaiką leisti į vaikų darželį? Ar jis apskritai būtinas vaikui? Šį klausimą žurnalas TAVO VAIKAS pateikė psichologei psichoterapeutei Rūtai Bačiulytei.
Psichologė: kodėl vaikui naudinga lankyti darželį
Psichologas: didžiausia dovana vaikui – matyti laimingus tėvus
Žurnalas "Tavo vaikas" teiravosi vaiko raidos specialistų nuomonės, ar reikia vaikui darželio? O gal jam geriau augti namuose?
Žaidimas, kuris suvienija šeimą
Kažkas yra pasakęs: „Šventės yra puiki proga gerai praleisti laiką ir sukurti puikių prisiminimų bagažą tiems laikams, kai jie galbūt nebus tokie geri."
Kuri mūsų nėra pasakiusi: „Oi, kaip šiandien tingiu žaisti su vaiku..." Tačiau tą pačią akimirką „įsijungia" kaltės jausmas ir vidinis priekaištas: „Esu bloga mama." Ar iš tiesų būtina kasdien žaisti su vaiku? Straipsnio konsultantė – psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.
Nemėgstu žaisti su savo vaiku, ar dėl to aš bloga mama?
Iš kur vaikai išmoksta meistriškai manipuliuoti? Atsakymas jums gali nepatikti
„Jei suvalgysi šitą brokolių sriubą, galėsi suvalgyti saldainį", – sako mama. Vaikas sutinka. Kitą dieną pietums paruošta burokėlių sriuba. „Mama, suvalgysiu ją visą, jei po to duosi du saldainius“, – nė neraudonuodamas pareiškia mažylis.
Specialistų patarimai, kaip surengti nepakartojamą gimtadienio šventę
Kai vasara už lango, nesislėpkite namie, net ir gimtadienius švęskite kieme, miške, pievoje, po medžiu, ant kalno ar prie jūros.
Ar teisingas yra patarimas sulaukus kito vaiko netinkamo elgesio į jį atsakyti tuo pačiu? Jei pastūmė – stumti atgal, jei trenkė – trenkti atgal?
Ar galime vaikui sakyti „Jei muša – duok atgal“?
Vaikas darželyje nusimauna kelnes ir rodo varpą: kaip tinkamai sureaguoti
Vaikų darželį lankantis berniukas savo elgesiu privertė ne juokais sunerimti mamą: darželyje jis nusimauna kelnes ir rodo kitiems vaikams lytinį organą. Kaip tinkamai reaguoti, klausia laiške mama.
Psichologė: leiskite vaikui išplauti indus – net jei po to teks perplauti
Vaikai mokosi liesdami, ragaudami, jausdami, užuosdami ir klausydamiesi. Ar visas šias paslaptis vaikai gali įminti virtuvėje, kalbame su knygos "Samčio burtai" konsultante, vaikų raidos psichologe Gintare Pupinyte.
Vaikystė šiandien tampa vis labiau panaši į skubotą bėgimą suaugusiųjų gyvenimo link.
Kodėl turėtume nustoti skatinti savo vaikus siekti nuolatinės sėkmės
Ar reikia drausminti svetimą vaiką, kai jis netinkamai elgiasi
Joriui tik ketveri ir jis yra tikras vaikų žaidimų aikštelės siaubas. Berniukas yra pagarsėjęs smėlio formelių vagis ir žino, kaip įgyvendinti savo norus pasitelkus mažyčius kumštukus.
10 ženklų, kad jūsų vaikas – genijus
Įsivaizduokite štai tokią situaciją: sūnui 5-eri ir jo mintis visiškai užvaldę dinozaurai. Jis žino visus jų pavadinimus (net jei pavadinimą sudaro 5 žodžiai), jis žino, kur visi šie gyvūnai gyveno ir kuo maitinosi kiekvienos rūšies atstovas. Ar jūsų vaikas genijus?
Vasarą norisi vartoti daugiau skysčių, tad dažniau atsigerti reikėtų priminti ir vaikams.
Vaizdo pamokėlė: penkiamečiai virtuvės šefai gamina naminį limonadą
Kaip auginti vaiką, suteikiant jam ir laisvės, ir nubrėžiant protingas ribas
Isterikas? Verksnys? Užsispyrėlis? Kaprizų maišas? Kaip į erzinantį, nepatogų, kaltę ir daugybę kitų nemalonių jausmų keliantį vaiką pažiūrėti kaip į žmogų, kuris prašo pagalbos susitvarkyti su jam pačiam neįveikiamai sudėtinga situacija?
Kaip auginti ir auklėti vaikus, kad jie nebūtų baltarankiai
Ar vaikai turi kišenpinigius užsidirbti? Ar už darbus namuose reikia mokėti pinigus?
Būtų puiku, jei tėvai ir vaikai būtų tobuli. Tuomet tėvai niekada nepyktų ant savo vaikų, nes jų vaikai visada tinkamai elgtųsi. Deja, tėvai ir vaikai yra žmonės, tad jie nėra tobuli. Kai susierzinate, galite net nesusimąstęs pasakyti savo vaikui kažką blogo, ką jis atsimins visą gyvenimą.
Šito niekada nesakykite savo vaikams: tai skaudina
Šį straipsnį turėtų perskaityti visi būsimųjų darželinukų tėvai
Jei norite, kad jūsų vaikas rugsėjį keliautų į darželį su noru, trys vasaros mėnesiai, pasak ikimokyklinio ugdymo pedagogų, yra kaip tik tinkamiausi „namų darbams", t. y. pasiruošti darželiui. Be skubos ir įtampos.
Šeši būtini dalykai, kad vaikas užaugtų savimi pasitikintis
Nepasitikėjimas savimi, savo darbo nuvertinimas, negebėjimas pasakyti „ne", gerų pasiūlymų atsisakymas manant, kad nesugebėsi – su šiais sunkumais susiduria suaugusieji.
„Lenk medį, kol jaunas", – sako liaudies išmintis, puikiai tinkanti kalbant apie finansinio raštingumo ugdymą.
Ar žinote, kokio amžiaus vaikui reikia duoti pirmųjų kišenpinigių?
10 žaidimų su vaikais paplūdimyje, kurie lavina fantaziją
Jeigu tėvams kartais būna smagu nuvažiavus prie vandens telkinio neveikti nieko, mažiesiems toks gulėjimas ir pasyvus poilsis ne visada patiks. Ką smagaus su jais galima nuveikti paplūdimyje?
„Pypliukas“: kaip išmokyti vaiką susitvarkyti
Laida „Pypliukas“ atsako tėvams rūpimus klausimus ir duoda naudingų patarimų.
Ar kas prieš 30 metų galėjo įsivaizduoti, jog ikimokyklinio amžiaus vaikai žais ne tik įprastais žaislais, bet ir kompiuterinius žaidimus, o tokie socialinės medijos kanalai kaip YouTube taps kasdiene pramoga, priimtinesne už TV?
Ar tėvai turi nerimauti, jei jų vaikai nori žaisti mobiliaisiais telefonais?