10 smagių žaidimų, kurie pralinksmins ir niurzglius

Kas žaidžia, daugiau išmoksta - žaidimai lavina vaiko protą, išradingumą, žadina smalsumą, taip pat didina jo gebėjimą spręsi problemas. Pateikiame 20 žaidimo idėjų 3-7 metų amžiaus vaikams.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kuo daugiau tėvai ir vaikai žais kartu, tuo geriau jie supras vieni kitus ir tuo geriau galės drauge įveikti sunkumus, sako psichologai. Tačiau visų pirma žaidimai yra gražiausias laiko praleidimo būdas, kokį tik galima sugalvoti. Taigi metas pradėti žaisti.

Žaidimai 3-4 metų amžiaus vaikams

Žaidimas su kaspinais

Kiekvienas žaidėjas į kišenę įsideda spalvotą, platų kaspiną (arba šalikėlį) taip, kad jo galas tabaluotų išorėje. Tada reikia bandyti vienam iš kito kaspinus ištraukti. Kas savojo netenka, iškrenta iš žaidimo. Laimi tas, kuris nustvėrė daugiausiai kaspinų ir neprarado savo.

TAIP PAT SKAITYKITE:
2 vaikų mama atvirai: motinystė man – kaip budizmas
Astrologė atskleidžia, kokie vardai neša sėkmę, o kokių geriau neduoti

Kas taikliausias?

Visi drauge lipdo didelį sniego senį. Ant jo galvos užmaukšlinamas kibiras ar kažkas panašaus, ant jo uždedamas obuolys ar sniego gniūžtė. Dabar žaidėjai bando šį taikinį numušti sniego gniūžtėmis ar senais teniso kamuoliukais. "Šaudydami" mažesnieji, žinoma, gali prieiti šiek tiek arčiau nei vyresnieji.

Raitelių kova

Sudaromos poros – suaugęs asmuo yra arklys, vaikas sėdi jam ant pečių. Dabar viena pora kitai meta lengvą kamuolį (pvz. pripučiamą). Jei raitelis jo nesugauna, pora gauna baudos tašką. Jei esate tik dviese, muškite kamuolį į sieną arba meskite į orą. Mesdamas pirmą kartą, raitelis vieną kartą suploja rankomis, antrą kartą – dukart, trečią kartą arklys su raiteliu apsisuka aplink savo ašį, ir raitelis vėl mėgina sugauti kamuolį.

Dangaus sūpuoklės

Tėvai laiko antklodę už kraštų, vaikas į ją įsiropščia, ir dangaus sūpuoklės pradeda supti. Būkite atsargūs, kad vaikas neiškristų, geriausiai apačioje padėkite čiužinį.

Sėlintojas

Kėdes, fotelius, stalą ir sofą apdangstykite antklodėmis ar užtiesalais taip, kad už jų arba po jomis būtų galima pasislėpti. Dabar žaidėjai atsiklaupia keturiomis. Visi jų, išskyrus vieną, pasislepia. Šis sėlindamas mėgina juos surasti. Jei "sėlintojas" kurį nors užklumpa, tačiau dar nesugauna, šis gali paliesti paženklintą vietą ir "išsivaduoti".

Kas yra maiše?

Į didelį medžiaginį maišą įdėkite įvairių daiktų: pliušinį meškiuką, žaislinį automobilį, obuolį, tuščią butelį. Čiupinėdami vaikai mėgina atpažinti, koks tai daiktas.

Kūdikis pabaisa

Vienas žaidėjas, kūdikis pabaisa, su dviem vaikiškais buteliukais sėdi ant grindų vaikų kambaryje ir šaukia: "Noriu valgyti!" Tada "motina" ir "tėvas" lenktyniaudami bėga į virtuvę, arbatiniu šaukšteliu pasemia vandens, avižinių dribsnių ar smulkių saldainiukų, skuba atgal ir pila juos į buteliukus. Laimi tas, kas pirmasis pripildo savo buteliuką. Jei kartu žaidžia ir senelė, paruoškite ir trečią buteliuką.

Žinių patikrinimas

Kur gyvena senelė? Kur gyvena lapė? Kokio skonio yra jūros vanduo? Koks paukštis gaudo varles? Kaip greitai nuvykti iš vienos vietos į kitą? Arba žaiskite su kortelėmis ir spėliokite, kas ant jų pavaizduota: "Kas tai?" Kas teisingai atsako į klausimą, gauna kortelę.

Žuvų gaudymas

Visi sėdi už stalo padėję savo rankas delnais žemyn. Žvejys atsistoja ir dešine ranka suka ratus virš stalo, sakydamas : Aš žvejojau, visą naktį žvejojau, bet nepagavau nė vienos žuvies... Tik tave!" Tuo pat metu jis ranka ir mėgina vieną "žuvelę" sugauti. Žaidėjai labai greitai atitraukia savo rankas.

Milžinas

Vaikas užsivelka tėčio paltą ir atsisėda jam ant pečių. Tada užsagstomos visos palto sagos, ir milžinas pasirodo šeimai. Tėtis kalba storu balsu, kuris, atrodo, kad girdisi iš milžino pilvo.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Vaiką užklupo „ožiukai“: jums padės šie psichologės patarimai

Keturis vaikus auginanti mama klausia psichologės patarimo, kaip susikalbėti su skirtingo amžiaus vaikais.

Vaikas čiulpia pirštą: psichologės komentaras

Šešerių metų dukterį auginanti mama išbandė įvairius būdus, kad jos mergaitė nebečiulptų piršto, tačiau iki šiol nei vienas nepadėjo. Ką susirūpinusiai mamai patars psichologė?

Ar vaikams vieta prekybos centruose: psichologės atsakymas patiks ne visiems

Žiemą vasarą didžiuosiuose prekybos centruose pilna mamų su vežimėliuose gulinčiais kūdikiais ir jau ūgtelėjusiais vaikais. Ar jos čia turi neatidėliotinų reikalų? Dažniausiai ne, tiesiog leidžia laisvalaikį...

Ką padovanoti vaikui, kuriam diagnozuotas autizmas (1)

Šįkart TavoVaikas.lt redakcija sulaukė trumpo, bet, kaip paaiškėjo iš specialistės atsakymo, daugiasluoksnio klausimo.

Kiek vaikui reikia žaislų: naujojo tyrimo rezultatai pribloškia

Tėvai seniai tai įtarė – per daug žaislų turintys vaikai sunkiau susikaupia, jie mažiau džiaugiasi žaisdami. Tai patvirtino ir tyrimai.

Vaikas nenori eiti į darželį: pataria specialistas (1)

Dvejus metus mergaitė negali priprasti darželyje, o jos elgesį mama apibūdina kaip „nuolatines ašaras ir ožius“. Ką patars specialistas?

Psichologė: kaip spręsti vaikų tarpusavio konfliktus

Du sūnus auginanti mama jaučiasi patekusi į aklavietę: jos berniukai tarpusavyje tiesiog „pjaunasi“, o bandymai pakeisti elgesį ir santykius iki šiol buvo be rezultatų.

7 klaidos, kurias daro supykę tėvai ir viena auksinė taisyklė, kaip jų vengti

Konflikto su vaiku metu neretai suaugusieji dažnai elgiasi ne tik neracionaliai, bet ir žeidžiančiai. Kokios dažniausios klaidos?

TOP 10 žaislų po eglute 2017

Kalėdinės dovanos vaikams – tai kažkas, apie ką jau tikrai galvoja ne tik tėvai, seneliai, bet taip pat krikštatėviai, dėdės ir tetos. Nors šiandien žaislų pasiūla išties yra didžiulė, labai dažnai pritrūkstame idėjų ir minčių, ką padovanoti mažiesiems ir kaip juos nustebinti.

Vaikas klauso tėvų tik pakėlus balsą: kodėl nesiseka susitarti gražiuoju

Pastebėjusi, kad vaikas reaguoja tik į pakeltą toną, mama klausia – ką daryti, kad būtų galima to išvengti ir susitarti su keturmete pavyktų ramiai?

Vaikas išveda iš kantrybės: 10 greičiausių būdų nusiraminti (7)

Auginant vaikus nuobodu niekada nebūna. Gali būti linksma, gali būti lyg įtempto siužeto filme, tačiau nuobodu - niekada. Šiame straipsnyje sužinosime, kaip elgtis mums, tėvams, kai vaikai išveda iš kantrybės. Rėkti ir plūstis - ne išeitis. Pasimokykime tinkamai reaguoti drauge.

Psichologė, muzikantė Eglė Sirvydytė – apie mokymąsi gamtoje be sienų ir lubų

„Kodėl mus gąsdina vaikas lauke? Gal nuskambės labai poetiškai, bet aš savo praktikoje esu pastebėjusi, kad gamta ir buvimas joje daro stebuklus vidiniame pasaulyje", – įsitikinusi psichologė, skautė ir muzikantė Eglė Sirvydytė.

Vaikų darželio auklėtojos turi patarimų tėvams (2)

Nors tėvai yra pagrindiniai vaiko ugdytojai, ugdymo įstaigą lankantys mažyliai didelę dienos dalį praleidžia su pedagogais - mokytojais ar vaikų darželio auklėtojais.

10 požymių, kad auginate išskirtiniais gabumais apdovanotą vaiką (1)

Dauguma tėvelių ir mamyčių mano, kad jų atžala turi išskirtinių talentų, tačiau daugumą vaikų genijais galėtų pavadinti nebent jų pačių tėvai.

Išsiskyrusi mama: pradėjus gyventi su draugu, pasikeitė vaiko elgesys (11)

Išsiskyrusi mama kuria naujus santykius su vyru ir neabejoja, kad draugas myli jos sūnų. Tačiau kai jie apsigyveno drauge, berniuko elgesys pasikeitė į blogąją pusę. Ką patars mamai psichologė?