10 smagių žaidimų, kurie pralinksmins ir niurzglius

Kas žaidžia, daugiau išmoksta - žaidimai lavina vaiko protą, išradingumą, žadina smalsumą, taip pat didina jo gebėjimą spręsi problemas. Pateikiame 20 žaidimo idėjų 3-7 metų amžiaus vaikams.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kuo daugiau tėvai ir vaikai žais kartu, tuo geriau jie supras vieni kitus ir tuo geriau galės drauge įveikti sunkumus, sako psichologai. Tačiau visų pirma žaidimai yra gražiausias laiko praleidimo būdas, kokį tik galima sugalvoti. Taigi metas pradėti žaisti.

Žaidimai 3-4 metų amžiaus vaikams

Žaidimas su kaspinais

Kiekvienas žaidėjas į kišenę įsideda spalvotą, platų kaspiną (arba šalikėlį) taip, kad jo galas tabaluotų išorėje. Tada reikia bandyti vienam iš kito kaspinus ištraukti. Kas savojo netenka, iškrenta iš žaidimo. Laimi tas, kuris nustvėrė daugiausiai kaspinų ir neprarado savo.

TAIP PAT SKAITYKITE:
2 vaikų mama atvirai: motinystė man – kaip budizmas
Astrologė atskleidžia, kokie vardai neša sėkmę, o kokių geriau neduoti

Kas taikliausias?

Visi drauge lipdo didelį sniego senį. Ant jo galvos užmaukšlinamas kibiras ar kažkas panašaus, ant jo uždedamas obuolys ar sniego gniūžtė. Dabar žaidėjai bando šį taikinį numušti sniego gniūžtėmis ar senais teniso kamuoliukais. "Šaudydami" mažesnieji, žinoma, gali prieiti šiek tiek arčiau nei vyresnieji.

Raitelių kova

Sudaromos poros – suaugęs asmuo yra arklys, vaikas sėdi jam ant pečių. Dabar viena pora kitai meta lengvą kamuolį (pvz. pripučiamą). Jei raitelis jo nesugauna, pora gauna baudos tašką. Jei esate tik dviese, muškite kamuolį į sieną arba meskite į orą. Mesdamas pirmą kartą, raitelis vieną kartą suploja rankomis, antrą kartą – dukart, trečią kartą arklys su raiteliu apsisuka aplink savo ašį, ir raitelis vėl mėgina sugauti kamuolį.

Dangaus sūpuoklės

Tėvai laiko antklodę už kraštų, vaikas į ją įsiropščia, ir dangaus sūpuoklės pradeda supti. Būkite atsargūs, kad vaikas neiškristų, geriausiai apačioje padėkite čiužinį.

Sėlintojas

Kėdes, fotelius, stalą ir sofą apdangstykite antklodėmis ar užtiesalais taip, kad už jų arba po jomis būtų galima pasislėpti. Dabar žaidėjai atsiklaupia keturiomis. Visi jų, išskyrus vieną, pasislepia. Šis sėlindamas mėgina juos surasti. Jei "sėlintojas" kurį nors užklumpa, tačiau dar nesugauna, šis gali paliesti paženklintą vietą ir "išsivaduoti".

Kas yra maiše?

Į didelį medžiaginį maišą įdėkite įvairių daiktų: pliušinį meškiuką, žaislinį automobilį, obuolį, tuščią butelį. Čiupinėdami vaikai mėgina atpažinti, koks tai daiktas.

Kūdikis pabaisa

Vienas žaidėjas, kūdikis pabaisa, su dviem vaikiškais buteliukais sėdi ant grindų vaikų kambaryje ir šaukia: "Noriu valgyti!" Tada "motina" ir "tėvas" lenktyniaudami bėga į virtuvę, arbatiniu šaukšteliu pasemia vandens, avižinių dribsnių ar smulkių saldainiukų, skuba atgal ir pila juos į buteliukus. Laimi tas, kas pirmasis pripildo savo buteliuką. Jei kartu žaidžia ir senelė, paruoškite ir trečią buteliuką.

Žinių patikrinimas

Kur gyvena senelė? Kur gyvena lapė? Kokio skonio yra jūros vanduo? Koks paukštis gaudo varles? Kaip greitai nuvykti iš vienos vietos į kitą? Arba žaiskite su kortelėmis ir spėliokite, kas ant jų pavaizduota: "Kas tai?" Kas teisingai atsako į klausimą, gauna kortelę.

Žuvų gaudymas

Visi sėdi už stalo padėję savo rankas delnais žemyn. Žvejys atsistoja ir dešine ranka suka ratus virš stalo, sakydamas : Aš žvejojau, visą naktį žvejojau, bet nepagavau nė vienos žuvies... Tik tave!" Tuo pat metu jis ranka ir mėgina vieną "žuvelę" sugauti. Žaidėjai labai greitai atitraukia savo rankas.

Milžinas

Vaikas užsivelka tėčio paltą ir atsisėda jam ant pečių. Tada užsagstomos visos palto sagos, ir milžinas pasirodo šeimai. Tėtis kalba storu balsu, kuris, atrodo, kad girdisi iš milžino pilvo.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Vaikų joga lauke – kūno ir emocijų mankšta, kuri vyksta net ir per lietų

Vaikų joga baloje. Ekstremaliausia ne jiems, o suaugusiems. Taip juokais galima pavadinti užsiėmimus, vykusius Lauko darželio Kauno Ąžuolyno parko pievoje.

Vedamas į darželį vaikas klykia ir priešinasi kaip tik gali: psichologės patarimai (21)

Klausimą parašiusi mama išgyvena labai sunkų laikotarpį: pradėjęs eiti į darželį sūnus sunkiai jame pripranta, o kasdienės ašaros ir riksmai verčia mamą abejoti - vesti jį į darželį bet kokia kaina ar dar palūkėti metus?

Psichologė pataria, kaip susivaldyti, kai norisi aprėkti vaiką ar net jam suduoti (3)

Klinikinė psichologė Milda Lukašonokienė iš VšĮ Psichologinės sveikatos centro savo straipsnyje apžvelgia, kodėl mums, tėvams, neretai būna sunku susitvardyti vaikų akivaizdoje. Ir ką daryti, kad kantrybės užtektų ilgam.

Mano vaikas muša ir skriaudžia kitus: ką man daryti?

4 metų sūnų auginanti mama sunerimusi dėl jo elgesio: pastabų, kad berniukas netinkamai elgiasi ir skriaudžia kitus, ji girdi kone kasdien. Ką mamai patars specialistas?

Kyla klausimų apie vaikų auginimą? Užduok juos jau dabar ir gauk profesionalų atsakymą

Portalas TAVOVAIKAS.lt drauge su VšĮ Psichologinės sveikatos centru suteikia savo skaitytojams unikalią progą nemokamai pasikonsultuoti su vaikų auklėjimo specialistu. Klausimą galite pateikti anonimiškai, o atsakymą į jį publikuosime portale TAVOVAIKAS.lt.

30 frazių, kurios žemina ir gniuždo vaikus (11)

Kartais tai sakome, nes esame pernelyg pavargę. Kartais - nuliūdę ar įskaudinti. Tačiau nuo šių trisdešimt frazių reiktų susilaikyti ir jų niekada nesakyti saviškiams. Jei norime, kad jie augtų sveiki ir laimingi.

Tėvų klaidos, apie kurias garsiai nekalbame, bet jas dar galima ištaisyti (3)

Noriu pakalbėti apie tai, ką priimta nutylėti. O kaipgi kitaip? Argi galima viso pasaulio akivaizdoje pripažinti savo klaidas? Galima ir reikia, mano manymu.

Kas jums svarbiau: kad vaikas mokėtų skaičiuoti ar kad turėtų draugų? (1)

Įprastai neužduodame sau tokių klausimų. Bet psichologė Giedrė Sujetaitė – Volungevičienė būtent tokį uždavė. Ji svarstė, kokius užsiėmimus svarbiau lankyti ikimokyklinukui: lavinančius skaičiavimo, robotikos ar logikos įgūdžius – ar tuos, kurie ugdo emocinį intelektą.

5 frazės, kurias vaikams sako Montessori pedagogai: išbandykite jas savo namuose (1)

Keliais žodžiais apibendrinti, kas yra Montessori ugdymo sistema, gana sudėtinga. Tai gilaus poveikio švietimo ir vaiko ugdymo filosofija. Tai požiūris į pasaulį.

Nebyli vaikystės tragedija, apie kurią niekas nekalba (6)

Tiesiog dabar, mūsų namuose, vyksta nebyli tragedija su pačiais brangiausias mūsų žmonėmis – vaikais. Štai kokia yra paskutinių 15 metų vaikų emocinės sveikatos statistika.

Ugnė: gimus sesei, į blogą pusę pasikeitė vyresnėlės elgesys (2)

Skaitytojos klausimas apie vyresniosios mergaitės elgesio pasikeitimus gimus sesei aktualus visiems, kas neseniai susilaukė ar dar tik laukiasi vaikučio.

10 požymių, kad vaikas patiria stresą

Išgyvenimus ir didelius krūvius patiria ne tik tėvai, bet ir vaikai. Net suaugusieji ne visada teisingai atpažįsta organizmo signalus ir nesupranta, kas su jais vyksta. Tai ką jau kalbėti apie vaiką, kuris net žodžio „stresas" gerai nesupranta.

Kodėl vidurinieji vaikai daugiau pasiekia už savo brolius ir seseris (3)

Apie tai, kad gimimo eiliškumas šeimoje turi įtakos vaiko charakteriui ir elgesiui, pastebėta jau labai seniai.

Nepagražinta tiesa apie tai, kaip iš tiesų jaučiasi vaikai, kai skiriasi jų tėvai

Kai kurie psichologai vaiko patyrimą per tėvų skyrybas prilygina mirčiai ar nelaimingam atsitikimui.

Perkate šunį ar katę dėl vaiko? – Įsiklausykite, ką sako specialistė (1)

Turėti šuniuką ar kačiuką yra turbūt kiekvieno vaiko svajonė. Vieni teigia, kad taip yra dėl to, jog vis daugiau vaikų jaučiasi vieniši, kiti – jog šis noras yra užprogramuotas.