10 smagių žaidimų, kurie pralinksmins ir niurzglius

Kas žaidžia, daugiau išmoksta - žaidimai lavina vaiko protą, išradingumą, žadina smalsumą, taip pat didina jo gebėjimą spręsi problemas. Pateikiame 20 žaidimo idėjų 3-7 metų amžiaus vaikams.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kuo daugiau tėvai ir vaikai žais kartu, tuo geriau jie supras vieni kitus ir tuo geriau galės drauge įveikti sunkumus, sako psichologai. Tačiau visų pirma žaidimai yra gražiausias laiko praleidimo būdas, kokį tik galima sugalvoti. Taigi metas pradėti žaisti.

Žaidimai 3-4 metų amžiaus vaikams

Žaidimas su kaspinais

Kiekvienas žaidėjas į kišenę įsideda spalvotą, platų kaspiną (arba šalikėlį) taip, kad jo galas tabaluotų išorėje. Tada reikia bandyti vienam iš kito kaspinus ištraukti. Kas savojo netenka, iškrenta iš žaidimo. Laimi tas, kuris nustvėrė daugiausiai kaspinų ir neprarado savo.

TAIP PAT SKAITYKITE:
2 vaikų mama atvirai: motinystė man – kaip budizmas
Astrologė atskleidžia, kokie vardai neša sėkmę, o kokių geriau neduoti

Kas taikliausias?

Visi drauge lipdo didelį sniego senį. Ant jo galvos užmaukšlinamas kibiras ar kažkas panašaus, ant jo uždedamas obuolys ar sniego gniūžtė. Dabar žaidėjai bando šį taikinį numušti sniego gniūžtėmis ar senais teniso kamuoliukais. "Šaudydami" mažesnieji, žinoma, gali prieiti šiek tiek arčiau nei vyresnieji.

Raitelių kova

Sudaromos poros – suaugęs asmuo yra arklys, vaikas sėdi jam ant pečių. Dabar viena pora kitai meta lengvą kamuolį (pvz. pripučiamą). Jei raitelis jo nesugauna, pora gauna baudos tašką. Jei esate tik dviese, muškite kamuolį į sieną arba meskite į orą. Mesdamas pirmą kartą, raitelis vieną kartą suploja rankomis, antrą kartą – dukart, trečią kartą arklys su raiteliu apsisuka aplink savo ašį, ir raitelis vėl mėgina sugauti kamuolį.

Dangaus sūpuoklės

Tėvai laiko antklodę už kraštų, vaikas į ją įsiropščia, ir dangaus sūpuoklės pradeda supti. Būkite atsargūs, kad vaikas neiškristų, geriausiai apačioje padėkite čiužinį.

Sėlintojas

Kėdes, fotelius, stalą ir sofą apdangstykite antklodėmis ar užtiesalais taip, kad už jų arba po jomis būtų galima pasislėpti. Dabar žaidėjai atsiklaupia keturiomis. Visi jų, išskyrus vieną, pasislepia. Šis sėlindamas mėgina juos surasti. Jei "sėlintojas" kurį nors užklumpa, tačiau dar nesugauna, šis gali paliesti paženklintą vietą ir "išsivaduoti".

Kas yra maiše?

Į didelį medžiaginį maišą įdėkite įvairių daiktų: pliušinį meškiuką, žaislinį automobilį, obuolį, tuščią butelį. Čiupinėdami vaikai mėgina atpažinti, koks tai daiktas.

Kūdikis pabaisa

Vienas žaidėjas, kūdikis pabaisa, su dviem vaikiškais buteliukais sėdi ant grindų vaikų kambaryje ir šaukia: "Noriu valgyti!" Tada "motina" ir "tėvas" lenktyniaudami bėga į virtuvę, arbatiniu šaukšteliu pasemia vandens, avižinių dribsnių ar smulkių saldainiukų, skuba atgal ir pila juos į buteliukus. Laimi tas, kas pirmasis pripildo savo buteliuką. Jei kartu žaidžia ir senelė, paruoškite ir trečią buteliuką.

Žinių patikrinimas

Kur gyvena senelė? Kur gyvena lapė? Kokio skonio yra jūros vanduo? Koks paukštis gaudo varles? Kaip greitai nuvykti iš vienos vietos į kitą? Arba žaiskite su kortelėmis ir spėliokite, kas ant jų pavaizduota: "Kas tai?" Kas teisingai atsako į klausimą, gauna kortelę.

Žuvų gaudymas

Visi sėdi už stalo padėję savo rankas delnais žemyn. Žvejys atsistoja ir dešine ranka suka ratus virš stalo, sakydamas : Aš žvejojau, visą naktį žvejojau, bet nepagavau nė vienos žuvies... Tik tave!" Tuo pat metu jis ranka ir mėgina vieną "žuvelę" sugauti. Žaidėjai labai greitai atitraukia savo rankas.

Milžinas

Vaikas užsivelka tėčio paltą ir atsisėda jam ant pečių. Tada užsagstomos visos palto sagos, ir milžinas pasirodo šeimai. Tėtis kalba storu balsu, kuris, atrodo, kad girdisi iš milžino pilvo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Artėjantį pavasarį lietuviškas vaikų mados ženklas OXOX kviečia pasitikti kūrybingai

Lietuviškas vaikų mados ženklas OXOX jau gyvena pavasariniais planais ir svajonėmis ir pristato šiltajam sezonui skirtą įvairiaspalvę kolekciją, dedikuotą Misteriui Kūrybingumui.

Patyrusių mamų gudrybės, kaip išmokyti vaiką tvarkytis nuo mažų dienų

Labai dažnai tėvai skundžiasi tuo, kad jų vaikai nemėgsta tvarkytis ir tą daro tik tėvams pakėlus balsą. Kaip išmokyti vaiką tvarkytis nuo mažų dienų? Keli naudingi patarimai.

Kaip užauginti vaiką optimistą: 5 esminiai patarimai tėvams

Optimizmas - savybė, kurią tėvai gali padėti ugdyti savo vaikams. Nuolat girdėdamas „Nelipk", „Nebandyk", „Tau nepavyks", „Nevykėlis", vaikas tikrai neugdo savyje optimistui būdingų savybių. Taigi, penki trumpi ir aiškūs patarimai, jei norite užauginti optimistą.

Vaikas nenori miegoti savo kambaryje ir kasnakt ateina į tėvų lovą: psichologės komentaras

Savo kambaryje užmigdytas, vaikas naktį ateina į tėvų lovą. Mamai jis sako, kad bijosi, tačiau ji abejoja, ar tai negali būti tiesiog įprotis miegoti su tėvais. Ką sunerimusiai mamai patars psichologė?

Kodėl tėvai Lietuvoje taiko fizines bausmes vaikams: specialistų įžvalgos (1)

Vos vienerius metus iš 100-mečio, kurį mini Lietuva, gyvename su nuostata, kad negalima mušti vaikų.

KALBA VAIKAI. Kad pasakė, tai pasakė...

TAVO VAIKO feisbuko paskyroje rengėme konkursą, kurio metu paprašėme mūsų bičiulių pasidalinti įdomiomis savo vaikų kalbomis. Juk niekam ne paslaptis, kad mažieji kartais pažeria tokių perliukų, kokių suaugusysis sunkiai sugalvos.

Vaikų darželis Ukmergės rajone, kuriame vaikai nespraudžiami į rėmus (1)

Žurnalo TAVO VAIKAS kūrybinė grupė svečiavosi Ukmergės rajone įsikūrusiame neeiliniame vaikų darželyje.

Edukologė – apie vaiko adaptaciją darželyje

Per kiek laiko vaikas apsipranta darželyje ir kaip jam galėtų padėti tėvai?

Edukologė pataria, kaip ugdyti vaikų savarankiškumą

Kai trimetis vieną rytą ištaria „aš pats", atsisakydamas pagalbos rengiantis, užlieja pasididžiavimo banga. Štai ir atėjo akimirka, kai mums, tėvams, teks padėti puoselėti pirmuosius savarankiškumo daigus, palaikyti, skatinti ir apsišarvuoti begaline kantrybe.

Neverskite vaiko per prievartą daryti šių dalykų (1)

Jei manote, kad vaiką auklėti reikia kiek galima griežčiau, turėkite galvoje, kad visgi esama dalykų, kurių iš vaikų reikalauti negalima.

Dr. Monika Skerytė-Kazlauskienė: laikas nustoti brėžti ribas savo vaikams

Kas geriau „braižo ribas" – pasaulis ar tėvai?

Aktualu tėvams: sergančio vaiko slauga ir išmokos

Pastaruoju metu smarkiai išaugus sergamumui gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, ne viena savivaldybė paskelbė gripo epidemiją mieste, o kai kurios ugdymo įstaigos uždarytos karantinui.

Edukologė: kokį žaislą pirkti vaikui, kad jis neatsibostų per dieną

VšĮ „Pilni namai“ edukologė Greta Kacinauskaitė - Ivanauskienė svarsto, kokius žaislus verta pirkti vaikui, kad jie neatsibostų per vieną dieną.

Kokią katę rinktis, jei namuose auga vaikas

Daugelis vaikų svajoja namuose auginti gyvūną. Jeigu rimtai svarstote turėti katę, jūsų dėmesiui – 5 populiarių kačių veislių apžvalga. Ar jos tinka šeimoms su vaikais?

5 lietuvės mamos instagrame, kurios dalijasi vaiko lavinimo idėjomis

Ką veikti su vaikui grįžus po darbo namo? Kaip jį užimti, kai suserga? Ką įdomaus nuveikus artimiausią savaitgalį?