17 smagių žaidimų su vaikais namuose, kuriems tiks tai, ką turite po ranka

Kelios idėjos, ką daryti su vaiku namuose, kai jis skundžiasi, jog yra nuobodu. Šiems užsiėmimams dažniausiai neprireiks jokių papildomų žaislų, o tik to, ką rasite namuose.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Pasižiūrėkite kartu filmuką ir paskui paprašykite vaiko, kad jį nupieštų. Galite piešti kartu arba jūs nupieškite kontūrus, jeigu vaikas mažas, ir paprašykite, kad jis nuspalvintų. Galite pasakyti, kad jums patiko filmukas, bet nelabai pamenate, apie ką jis buvo. Tada mažylis nupieš kokį nors epizodą. Dažniausiai vaikai piešia tą epizodą, kuris jiems labiausiai įsiminė.

2. Pagal piešinį suvaidinkite nupieštą epizodą. Tai bus tarsi ankstesnės veiklos tęsinys.

3. Jeigu mėgstate megzti, galite paprašyti, kad vaikas padėtų suvynioti siūlus į kamuoliuką. Ši veikla kai kuriems vaikams labai patinka ir jie jaučiasi svarbūs, kad padėjo mamai.

4. Vaikas labai mėgsta vartyti nuotraukų albumus. Vartykite kartu, parodykite, kaip jis atrodė ką tik gimęs, papasakokite pirmųjų gyvenimo metų svarbiausius epizodus.

5. Su didesniaisiais vaikais pieškite šeimos geneologinį medį.

6. Stebėkite, kokiu metu vaikas sako, kad nežino, ką veikti, ir susikurkite tos akimirkos ritualą. Tai gali būti, tarkim, 19 val. pasakos skaitymas.

7. Mergaitėms patiks žaidimas: „Kas yra spintoje?" Nueikite kartu į kambarį, ištraukite drabužius ir juos rūšiuokite pagal spalvas, sezoną ir t. t. Dėliokite derinukus: kelnės ir megztukas, sijonas ir palaidinė. Planuokite, kokiai progai tiktų jais pasipuošti. Vaikas bus laimingas, ir spinta tvarkinga.

8. Pastatykite kėdžių, pagalvėlių, antklodžių namus, ligoninę, mokyklą ir pažaiskite.

9. Puikus ir niekada nesenstantis žaidimas yra slėpynės. Iš pradžių slėptis reikėtų taip, kad vaikas lengvai surastų.

10. Galite pažaisti pagalvių mūšį, kad būtų įdomiau, galima mėtytis pagalvėmis stovint ant vienos kojos. Laimi tas, kuris ilgiau išstovi ant vienos kojos.

11. Galima pažaisti lenktynes ant pagalvių. Jeigu namuose laminatas, medinės grindys, atsisėskite ant pagalvių ir čiuožkite stumdamiesi kojomis. Arba atsigulkite ant pilvo ir irkitės rankomis.

12. Teniso kamuoliuką įdėkite į šaukštą ir eikite nusibrėžta trasa: po stalu, aplink kėdes ir t. t. Susidarykite savo kliūčių ruožą.

13. Vaikai labai mėgsta žaidimą: „Diena – naktis". Kai sakote „diena" – bėgiokite, šokinėkite. Ištarus „naktis" reikia sustingti vietoje.

14. Galite pažaisti „restoraną" su visomis jo taisyklėmis. Kol gaminate maistą, vaikas gali serviruoti stalą, karpyti servetėles, gražiai jas išdėlioti. Kai maistas paruoštas, sėskite valgyti, tarsi būtumėte restorane. Po valgio pasiūlykite vaikui padėti sutvarkyti stalą.

15. Laisvesnę minutę dėliokite dėliones, žaiskite stalo žaidimus, šokite su vaiku pagal muziką, dainuokite karaokės dainas, drauge mankštinkitės.

16. Auginkite ant palangės prieskonines žoleles (pipirnes ir pan.). Vaiko darbas gali būti jas palieti, kiekvieną dieną stebėti, kiek paaugo daigelis. Turbūt kiekvienas mūsų iš vaikystės atsimename vandens stiklinėje augantį svogūną ir leidžiantį laiškus. Tai ne tik užimsite vaiką, bet ir bus puiki gamtos pažinimo pamoka.

17. Visi vaikai mėgsta piešti. Surenkite vaiko piešinių parodą. Pagalvokite, kokioje vietoje eksponuosite kūrinius, parašykite kvietimus į parodą tėčiui, broliui, senelei ar pusseserei.

Visi žaidimai turi taisykles, kurias iš anksto su vaiku aptarkite: kiek laiko žaisite, kas sutvarkys kambarį po žaidimo ir t. t. Vaikai, kurie tiksliai žino taisykles, paprastai neprieštarauja ir mielai sutvarko žaidimų vietą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Svarbi savybė, kurią turi visi maži vaikai, bet vėliau ją neretai išmuša tėvai

Smalsumas įgimtas – konstatavo mokslininkai ir netruko pridėti, kad tai viena svarbiausių intelekto vystymosi sąlygų.

Vaikas nuliūsta ir pravirksta dėl kiekvienos smulkmenos: pataria psichologė

Jautrų sūnų auginanti mama klausia specialisto patarimo, kaip didinti jo savivertę. Moteris mano, kad sūnaus jautrumas priklauso nuo to, kad jos nėštumas buvo be galo sunkus, nuolat lydimas ašarų.

Teo ir Ieva pristato: linksmiausi lauko žaidimai

Kai pagaliau ateina pavasaris, norisi juo kuo daugiau džiaugtis! Lauko žaidimų ir linksmybių sezonas - ATIDARYTAS!

Teo ir Ieva pristato: žaislai, kurie nekainuoja nė cento, o dovanoja glėbį džiaugsmo (1)

Paprasta kartotinė dėžė vieniems - paprasta dėžė, kitiems - visas atradimų pasaulis!

Ko labiausiai trūksta šiuolaikiniam vaikui? Ne, tai ne išmanusis telefonas ir ne brangus žaislas...

„Neturiu ką veikti“, – sako vaikas kaip tik tuo metu, kai norėtųsi po darbo šiek tiek atsipūsti. Arba kaip tik tada, kai galva visiškai tuščia ir nežinia, ką jam pasiūlyti. Kodėl vaikas pats nesusigalvoja veiklos ir nuobodžiauja? Galbūt jam tiesiog trūksta tėvų dėmesio?

17 smagių žaidimų su vaikais namuose, kuriems tiks tai, ką turite po ranka

Kelios idėjos, ką daryti su vaiku namuose, kai jis skundžiasi, jog yra nuobodu. Šiems užsiėmimams dažniausiai neprireiks jokių papildomų žaislų, o tik to, ką rasite namuose.

Kai vaikas pasielgia netinkamai, jokiu būdu nedarykite vienos klaidos (1)

Neretai pykdami vaikai, atrodo, peržengia ribą, nes mažais kumštukais ima mušti mamą ar spiria tėčiui. Ką daryti tokiais atvejais, teiraujamės psichologės psichoterapeutės Rūtos Bačiulytės.

Psichologė: nelaimingiausi yra tie vaikai, kuriems tėvai nenustatė ribų

Pykstame mes visi. Tačiau pykstantį vaiką kartais sunku suprasti, tarsi to daryti jis neturėtų teisės. Su psichologe psichoterapeute Rūta Bačiulyte aptariame 3 mitus apie vaikų pyktį.

Svarbi vaikų auklėjimo formulė, kurią pamiršta daugelis tėvų

Gimė vaikas. Ką tik iškeptiems tėvams – nauja misija: užauginti pasauliui naują žmogų. Kad augtų sveikas, protingas, laimingas, sėkmingas, patenkintas savimi ir pasauliu.

Teo ir Ieva pristato: 5 žaidimai su vaiku, kurie lavina vaizduotę, kūrybiškumą ir smulkiąją motoriką

Pasibaigus Velykų karštinei, mes su Teo grįžtame, pristatydami kelis įdomius užsiėmimus, kaip kūrybiškai galima panaudoti namuose turimo konstruktoriaus kaladėles.

Viens, du trys – ir nereikalinga kojinė virsta mielu zuikučiu

Dviejų vaikučių mama Inga, feisbuke kurianti tinklaraštį „Mamos diena“, dalijasi labai smagia idėja, kaip su vaikais per penkias minutes pasigaminti smagų zuikutį iš nereikalingos kojinės.

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką

Kokie žaidimai padeda lavinti mažų vaikų motoriką ir rankyčių miklumą? Štai 5 smagūs užsiėmimai, kurie suteiks mažyliui ne tik džiaugsmo, bet ir naudingų įgūdžių.

Žavi velykinė namų puošmena – per 5 minutes

TAVO VAIKO žurnalo dizainerė Rima pasidalijo labai smagia velykine namų dekoracijos idėja, kurią galima pasigaminti vos per kelias minutes ir visai neišleidžiant papildomai pinigų.

Rūta Lapė: pametinukai – subalansuoti žmonėms su polėkiu (2)

Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie buvimą pametinukų mama.

Netradiciniai kiaušinių marginimo būdai ir smagūs darbeliai su vaikais Velykoms

Velykos – tradicinė krikščioniška šventė, drauge sveikinamas pavasaris ir džiaugsmingi naujos gyvybės ženklai.