17 smagių žaidimų su vaikais namuose, kuriems tiks tai, ką turite po ranka

Kelios idėjos, ką daryti su vaiku namuose, kai jis skundžiasi, jog yra nuobodu. Šiems užsiėmimams dažniausiai neprireiks jokių papildomų žaislų, o tik to, ką rasite namuose.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Pasižiūrėkite kartu filmuką ir paskui paprašykite vaiko, kad jį nupieštų. Galite piešti kartu arba jūs nupieškite kontūrus, jeigu vaikas mažas, ir paprašykite, kad jis nuspalvintų. Galite pasakyti, kad jums patiko filmukas, bet nelabai pamenate, apie ką jis buvo. Tada mažylis nupieš kokį nors epizodą. Dažniausiai vaikai piešia tą epizodą, kuris jiems labiausiai įsiminė.

2. Pagal piešinį suvaidinkite nupieštą epizodą. Tai bus tarsi ankstesnės veiklos tęsinys.

3. Jeigu mėgstate megzti, galite paprašyti, kad vaikas padėtų suvynioti siūlus į kamuoliuką. Ši veikla kai kuriems vaikams labai patinka ir jie jaučiasi svarbūs, kad padėjo mamai.

4. Vaikas labai mėgsta vartyti nuotraukų albumus. Vartykite kartu, parodykite, kaip jis atrodė ką tik gimęs, papasakokite pirmųjų gyvenimo metų svarbiausius epizodus.

5. Su didesniaisiais vaikais pieškite šeimos geneologinį medį.

6. Stebėkite, kokiu metu vaikas sako, kad nežino, ką veikti, ir susikurkite tos akimirkos ritualą. Tai gali būti, tarkim, 19 val. pasakos skaitymas.

7. Mergaitėms patiks žaidimas: „Kas yra spintoje?" Nueikite kartu į kambarį, ištraukite drabužius ir juos rūšiuokite pagal spalvas, sezoną ir t. t. Dėliokite derinukus: kelnės ir megztukas, sijonas ir palaidinė. Planuokite, kokiai progai tiktų jais pasipuošti. Vaikas bus laimingas, ir spinta tvarkinga.

8. Pastatykite kėdžių, pagalvėlių, antklodžių namus, ligoninę, mokyklą ir pažaiskite.

9. Puikus ir niekada nesenstantis žaidimas yra slėpynės. Iš pradžių slėptis reikėtų taip, kad vaikas lengvai surastų.

10. Galite pažaisti pagalvių mūšį, kad būtų įdomiau, galima mėtytis pagalvėmis stovint ant vienos kojos. Laimi tas, kuris ilgiau išstovi ant vienos kojos.

11. Galima pažaisti lenktynes ant pagalvių. Jeigu namuose laminatas, medinės grindys, atsisėskite ant pagalvių ir čiuožkite stumdamiesi kojomis. Arba atsigulkite ant pilvo ir irkitės rankomis.

12. Teniso kamuoliuką įdėkite į šaukštą ir eikite nusibrėžta trasa: po stalu, aplink kėdes ir t. t. Susidarykite savo kliūčių ruožą.

13. Vaikai labai mėgsta žaidimą: „Diena – naktis". Kai sakote „diena" – bėgiokite, šokinėkite. Ištarus „naktis" reikia sustingti vietoje.

14. Galite pažaisti „restoraną" su visomis jo taisyklėmis. Kol gaminate maistą, vaikas gali serviruoti stalą, karpyti servetėles, gražiai jas išdėlioti. Kai maistas paruoštas, sėskite valgyti, tarsi būtumėte restorane. Po valgio pasiūlykite vaikui padėti sutvarkyti stalą.

15. Laisvesnę minutę dėliokite dėliones, žaiskite stalo žaidimus, šokite su vaiku pagal muziką, dainuokite karaokės dainas, drauge mankštinkitės.

16. Auginkite ant palangės prieskonines žoleles (pipirnes ir pan.). Vaiko darbas gali būti jas palieti, kiekvieną dieną stebėti, kiek paaugo daigelis. Turbūt kiekvienas mūsų iš vaikystės atsimename vandens stiklinėje augantį svogūną ir leidžiantį laiškus. Tai ne tik užimsite vaiką, bet ir bus puiki gamtos pažinimo pamoka.

17. Visi vaikai mėgsta piešti. Surenkite vaiko piešinių parodą. Pagalvokite, kokioje vietoje eksponuosite kūrinius, parašykite kvietimus į parodą tėčiui, broliui, senelei ar pusseserei.

Visi žaidimai turi taisykles, kurias iš anksto su vaiku aptarkite: kiek laiko žaisite, kas sutvarkys kambarį po žaidimo ir t. t. Vaikai, kurie tiksliai žino taisykles, paprastai neprieštarauja ir mielai sutvarko žaidimų vietą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Jei vaikas sako mamai ar tėčiui „Nemyliu tavęs!“, jis iš tiesų nori pasakyti visai ką kitą

„Aš tavęs nekenčiu", „Tu bloga", „Aš tavęs nemyliu" – turbūt tokius žodžius išgirdus kiekvienai mamai širdis apsilietų krauju. Minčių kyla įvairių – „Kas negerai vaikui ar man?"

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

8 žingsniai, kaip surengti geriausią gimtadienį vaikui

Koks yra geras vaiko gimtadienis? Toks, iš kurio svečiai nenori išeiti, ilgai prisimena ir tėvų paklausti, kaip norėtų švęsti savąjį sako: „Taip, kaip draugas“. Taigi, kokie yra gero gimtadienio komponentai?

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.

Visus vaikus galima suskirstyti į 4 grupes: kuriai priklauso jūsiškis?

Kas yra temperamentas? Ar vaikai gimsta su tam tikru temperamentu, ar jį įgyja? Kuo temperamentas skiriasi nuo charakterio?

Ką apie vaiką pasako itin didelis jo plepumas: psichologės komentaras

Sako, kad vaikai išmokę kalbėti mėgaujasi naujuoju gebėjimu ir niekaip negali nutilti. Jie kalba, čiauška, neleisdami prasižioti suaugusiesiems. Kartais vaikų plepumas ima varginti suaugusius. Kodėl mažieji tiek daug kalba?

Psichologė: ką tėvams apie vaiką gali atskleisti jo piešiniai

Dauguma vaikų mėgsta piešti ir tai pradeda daryti gana anksti.

10 svarbiausių principų, kaip įrengti saugius ir patogius vaikams namus

Naujas tyrimas rodo, jog tėvai, auginantys vaikus, svajoja apie erdvias drabužines, tačiau artimiausių darbų sąraše – dėžės žaislams, džiovyklos rūbams ir talpos daiktams susidėti.

Emocinis intelektas – kuo jis svarbus ir kaip jį ugdyti

Išgirdus žodį intelektas, klausimų dėl jo reikšmės nebekyla. O štai emocinis intelektas verčia stabtelėti ir susimąstyti – kas tai ir kodėl jį raginama lavinti nuo pat mažumės, kodėl apie jį kalbama vis dažniau.

Kuris geriau vaikui – valstybinis ar privatus darželis: mamų diskusija

Kaip rinktis vaikų darželį? Kokius privalumus, palyginti su valstybiniais darželiais, turi privatūs?

Ką turi mokėti 5-6 metų vaikai: psichologės komentaras

Penkerių metų sūnų auginanti mama sunerimusi dėl jo pažintinių gebėjimų ir klausia specialisto patarimo.

Psichologė: technologijos vaikus atitraukė nuo gyvo žaidimo (2)

Liūdna ir pikta darosi, kai girdi vaiką sakant: „Jis blogas. Jis tik žaidžia per dienas. Labai negražu būti tinginiu“.