5 dalykai, kurių negalima sakyti vaikams

 (1)
Toks melas, kurį mes sakome kitiems tarsi norėdami juos nuo kažko apsaugoti, vadinamas "baltuoju" melu. Kol vaikai visai maži, dažna šeima neišvengia "baltojo" melo savo vaikams. Pateikiame 5 tokio melo pavyzdžius.
mama ir dukra
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Mamytė nešaukia ant tėvelio. Mes nesipykstame. Mes tiesiog garsiai kalbamės, kad gerai girdėtume vienas kitą".

Jei gyvenate namuose, kuriuose sutuoktiniai kartais pakelia balsus, visada geriau sukurti nedidelį kūrybingą melą, nei pasakyti vaikams tiesą. Juk niekam nebus geriau, jei sušnypšite: „Rėkiu ant tavo tėčio, nes ji yra visiška savanaudė subinė, praleidžianti per daug laiko savo darbo kambaryje tuo metu, kai turėtų tave maudyti..."

"Jei valgysi brokolius, būsi labai sveikas vaikas, tau niekada nereikės eiti pas gydytoją. Būsi stiprus".

Mhh, akivaizdu, kad brokoliai nėra stiprioji jūsų vaiko pusė. Kaip pasielgti šiuo atveju: meluoti ir įtikinėti ar palikti brokolius ramybėje? Visada yra ir trečioji išeitis - pagaminti ir sveiką, ir vaiko valgomą patiekalą, kuris savo maistine verte prilygsta brokoliui. Nebūtinai sveikas maistas yra tik tas, kurio nemėgsta vaikai. Yra produktų, kuriuos ir jūsų mažylis mielai šveičia, o jie išties vertingi augančiam vaiko organizmui.

 „Vynas (kava/alus/gira ir t.t.) yra ypatingas suaugusiųjų gėrimas. Galėsi išgerti taurę, jei norėsi, kai sulauksi 35 metų".

Tikriausiai jūs žinote, kad vaikai mokosi ne iš mūsų kalbų, o matydami mūsų elgesį, t.y., iš pavyzdžio. Visi tėvai nori įdiegti savo mažyliams tik geriausias savybes. Jei vaikas jūsų paklaus, būkite atviras ir sąžiningas apie savo mėgiamą vakaro alkoholinį gėrimą, o dar geriau palaukite, kol vaikai jau miegos, ir tada su vyru išgerkite po taurę ypatinga proga.  

„Po to, kai palieku tave darželyje, man patinka leisti dieną planuojant, ką daryti, kad tavo gyvenimas būtų dar geresnis".  

Jeigu dar nepaklausė, vaikai tikrai vieną dieną paklaus: "Mama, ką veiki visą dieną, kai mes būname mokykloje (darželyje)?". Jeigu jausitės blogai, sakydamos tiesą (buvau parduotuvėje, tada kavinėje, grįžusi namo žiūrėjau filmą ir popiečio pokalbių šou), geriau pasakykite jiems, kad nagrinėjate patiekalo, kurį planuojate jiems paruošti tą vakarą, maistinę vertę.

 „Jei nedarysi namų darbų, susimausi mokykloje ir užaugęs turėsi leisti savo dienas dirbdamas šlavėju".

Siaubingas melas! Dauguma tėvų kasdien nedarė namų darbų, neišlaikė egzaminų geriausiam pažymiui, tačiau tikrai visi jie nedirba šlavėjais! Jūs savo vaikui linkite tikrai gero, tačiau tai, ką sakote, yra labai toli nuo tiesos.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Kaip padėti vaikams pamėgti sveiką maistą

Nuo mažų dienų vaikai mokomi skaičiuoti, rašyti, skaityti, vėliau – Pitagoro ir kitų teoremų, tačiau pamirštama kalbėti apie itin mūsų sveikatai ir savijautai didelę įtaką darantį maistą.

TAI turi žinoti kiekvienas tėtis ir mama: išsamus psichologės straipsnis apie vaikų lytiškumą (6)

Vaikų darželių „Šilagėlė“ psichologė Ramunė Narkevičiūtė apžvelgia vaikų lytiškumo raidą. Rekomenduojame be išimties visiems tėvams, auginantiems vaikus.

Kaip auginti savimi pasitikintį vaiką: patarimai, kuriuos verta įsidėmėti visiems laikams (7)

Penkerių metų sūnų auginančiai mamai atrodo, kad jos sūnus auga pernelyg nedrąsus. Tačiau jos išbandyti būdai, kaip padrąsinti vaiką, neveikia.

„Pypliukas“: ko darželio auklėtojos neišdrįsta pasakyti tėveliams?

Laida „Pypliukas“ atsako tėvams rūpimus klausimus ir duoda naudingų patarimų.

5 situacijos, kada tiesiog būtina pasakyti savo vaikui TAIP

Ar kada mėginote suskaičiuoti, kiek kartų per dieną savo vaikui pasakote „Ne"?

Auginu nedrąsų vaiką: kaip jam padėti (9)

Nedrąsią penkiametę dukrytę auginanti mama uždavė klausimą specialistui – kokiais būdais galima būtų padrąsinti vaiką?

Psichologė – apie vieną skausmingiausių šiuolaikinių tėvų klaidų (24)

Nežinau, kaip jums, bet man vienas nemaloniausių patyrimų, kai manęs žmogus „negirdi". Mažas jis ar didelis. Konsultuoja psichologė Dovilė Jankauskienė.

Skyrybos: kaip apie tai pranešti skirtingo amžiaus vaikams (2)

„Su žmona nutarėme, kad mums – nepakeliui. Ir nors apie skyrybas pastaruoju metu namuose kalbėdavom dažniau nei reikėtų, taip vaikams tiesiai ir nepasakėme, kad po vasaros atostogų nebebūsim kartu“, - sakė dviejų vaikų tėtis, vilnietis Simonas.

Veiksmingiausi vaikų auklėjimo metodai (4)

Devynios vaikų auginimo gairės padės jums susigaudyti auginant vaikus. Tai tarsi ta instrukcija, kurios nepridėjo prie vaiko, kai šis gimė.

Viešas mamos atsakas jos vaiką parduotuvėje įžeidusiam žmogui (22)

Berniukams - tik mašinytės, o mergaitėms - lėlės? Šį stereotipą žaislų parduotuvėje patyrusi mama parašė viešą atsaką jos sūnų išjuokusiam žmogui.

Kūrybiškas ir smagus darbelis su vaikais: gaminame Oliziuką

Oliziuko gaminimas kartu su vaiku - tai ne tik smagus, bet ir prasmingas laisvalaikio praleidimo būdas

Kad vaikiškos pasakos nevirstų košmarais

Kaip atsirinkti tinkamas pasakas vaikui? Apie tai pasakoja VšĮ „Pilni namai“ edukologė Greta Kacinauskaitė - Ivanauskienė.

Darželis, kuriame vaikai žygio metu įveikia po 6 km (9)

Po kilometrą ar tris dvimečiams ir trimečiams, po keturis – šešis kilometrus vyresniems. Tokį atstumą nueina į žygius parke, miške ar palei upę išsiruošę lauko darželių Vilniuje ir Kaune vaikai.

Apklausa: tėvai įvardino, kas svarbiausia geram vaikų darželiui

Lietuvoje darželinukų tėvai vis didesnį dėmesį skiria vaikų ugdymo procesui, o ne savo patogumui ar žaislams.

Zodiako ženklas, kuris anksčiausiai tėvams pareiškia, kad Kalėdų senelio nėra (4)

Šio Zodiako ženklo vaikas savo tėvams yra didelė mįslė - artimuosius jis stebina nuo mažų dienų.