5 dalykai, kurių negalima sakyti vaikams

 (1)
Toks melas, kurį mes sakome kitiems tarsi norėdami juos nuo kažko apsaugoti, vadinamas "baltuoju" melu. Kol vaikai visai maži, dažna šeima neišvengia "baltojo" melo savo vaikams. Pateikiame 5 tokio melo pavyzdžius.
mama ir dukra
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Mamytė nešaukia ant tėvelio. Mes nesipykstame. Mes tiesiog garsiai kalbamės, kad gerai girdėtume vienas kitą".

Jei gyvenate namuose, kuriuose sutuoktiniai kartais pakelia balsus, visada geriau sukurti nedidelį kūrybingą melą, nei pasakyti vaikams tiesą. Juk niekam nebus geriau, jei sušnypšite: „Rėkiu ant tavo tėčio, nes ji yra visiška savanaudė subinė, praleidžianti per daug laiko savo darbo kambaryje tuo metu, kai turėtų tave maudyti..."

"Jei valgysi brokolius, būsi labai sveikas vaikas, tau niekada nereikės eiti pas gydytoją. Būsi stiprus".

Mhh, akivaizdu, kad brokoliai nėra stiprioji jūsų vaiko pusė. Kaip pasielgti šiuo atveju: meluoti ir įtikinėti ar palikti brokolius ramybėje? Visada yra ir trečioji išeitis - pagaminti ir sveiką, ir vaiko valgomą patiekalą, kuris savo maistine verte prilygsta brokoliui. Nebūtinai sveikas maistas yra tik tas, kurio nemėgsta vaikai. Yra produktų, kuriuos ir jūsų mažylis mielai šveičia, o jie išties vertingi augančiam vaiko organizmui.

 „Vynas (kava/alus/gira ir t.t.) yra ypatingas suaugusiųjų gėrimas. Galėsi išgerti taurę, jei norėsi, kai sulauksi 35 metų".

Tikriausiai jūs žinote, kad vaikai mokosi ne iš mūsų kalbų, o matydami mūsų elgesį, t.y., iš pavyzdžio. Visi tėvai nori įdiegti savo mažyliams tik geriausias savybes. Jei vaikas jūsų paklaus, būkite atviras ir sąžiningas apie savo mėgiamą vakaro alkoholinį gėrimą, o dar geriau palaukite, kol vaikai jau miegos, ir tada su vyru išgerkite po taurę ypatinga proga.  

„Po to, kai palieku tave darželyje, man patinka leisti dieną planuojant, ką daryti, kad tavo gyvenimas būtų dar geresnis".  

Jeigu dar nepaklausė, vaikai tikrai vieną dieną paklaus: "Mama, ką veiki visą dieną, kai mes būname mokykloje (darželyje)?". Jeigu jausitės blogai, sakydamos tiesą (buvau parduotuvėje, tada kavinėje, grįžusi namo žiūrėjau filmą ir popiečio pokalbių šou), geriau pasakykite jiems, kad nagrinėjate patiekalo, kurį planuojate jiems paruošti tą vakarą, maistinę vertę.

 „Jei nedarysi namų darbų, susimausi mokykloje ir užaugęs turėsi leisti savo dienas dirbdamas šlavėju".

Siaubingas melas! Dauguma tėvų kasdien nedarė namų darbų, neišlaikė egzaminų geriausiam pažymiui, tačiau tikrai visi jie nedirba šlavėjais! Jūs savo vaikui linkite tikrai gero, tačiau tai, ką sakote, yra labai toli nuo tiesos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: smagūs kūrybiniai darbeliai Velykoms, kurie sužavės vaikus

Artėja pati linksmiausia pavasario, atgimimo šventė – Velykos. O jų pati didžiausia esmė – pabūti su šeima, su vaikais.

Jeigu jaučiate, kad santykiai su vaiku nelabai geri, pasinaudokite šiais patarimais

Tėvų dėmesys ir vaiko tokio, koks jis yra, priėmimas yra pamatas, ant kurio kuriasi vaiko savivertė, jo tikėjimas savo jėgomis ir net jo būsimo gyvenimo sėkmė.

Psichologė: šeimos nariams svarbu dalį laiko praleisti atskirai, kad pasiilgtų vienas kito

Būti vienam ir būti vienišam nėra tas pats. Jei gyvenate šeimoje, tai dar nerodo, kad jaučiatės jos dalis. Priklausyti šeimai – vienas didžiausių kiekvieno vaiko poreikių, nuo kurio priklauso ir jo saugumo jausmas.

Teo ir Ieva pristato: 3 lavinančios ir linksmos piešimo idėjos su vaikais

TavoVaikas.lt džiaugiasi galėdamas pristatyti naują savo bičiulę – Ievą, tinklaraščio „Ciao_Teo“ autorę, kuri nuo šiol su mumis kas savaitę dalinsis vaiko lavinimo idėjomis.

Kaip ugdyti vaiko atsakingumo jausmą: efektyvūs patarimai tėvams

Yra žodžių, kurie savo svoriu gali prislėgti, o ypač – mažus pečius.

Kaip mažas vaikas pažįsta pasaulį

„Turėtų būti ne iškeliami reikalavimai ir programos, bet paprastai aprašoma vaiko prigimtis. Auklėjimo požiūriai turi savaime išryškėti iš besiformuojančios asmenybės esybės, charakterio esmės“. (Rudolf Steiner)

Atskleidė, kokias prekes vaikams tėvai dažniausiai perka internetu

Šeimai susilaukus kūdikio dažniausiai pasikeičia ne tik gyvenimo ritmas bet ir pirkimo įpročiai bei perkamų prekių krepšelis, kuris keičiasi vaikui augant. Labai didelę laiko dalį užima vaiko priežiūra ir auklėjimas, todėl ne visuomet lieka laisva minutė apsipirkti įprastinėse parduotuvėse.

MAMŲ MUGĖ šiemet paruošė daugybę staigmenų tėvams

Po savaitės „Gariūnų“ verslo parke prasidės tradicinė „Mamų mugė“. Šįkart daugiatūkstantines minias po vienu stogu sukviečiantis renginys bus šiek tiek kitoks. Atsinaujinęs, gerokai ilgesnis, kupinas dovanų ir staigmenų. Kodėl?

Kas nutinka, jei šeimoje tėtis yra itin valdingas ir griežtas

Kaip suprasti, kad vaiko tėtis yra pernelyg valdingas ir kaip tai gali paveikti ilgalaikius vaiko bei tėvo santykius?

Du vaiko amžiaus tarpsniai, kada tėvams sunkiausia rasti kalbą su vaiku

Kalbant apie vaikų amžiaus krizes, ryškiausios yra trejų metų ir paauglystės krizės.

Pavargusi mama: padėkite, baigiu išprotėti nuo savo vaikų (1)

Tris vaikus auginanti mama nerimauja dėl netinkamo jaunesniųjų sūnų elgesio. Pasak jos, išbandyta daug kas: ir ignoruoti, ir gražiai aiškinti, ir pabarti. Kol kas viskas be rezultatų.

Psichologas Vytis Valantinas: ikimokyklinio amžiaus vaikų draugystės ir barniai – kaip tinkamai reaguoti tėvams

Psichologinės pagalbos vaikui ir šeimai kabineto klinikinis psichologas Vytis Valantinas savo straipsnyje apžvelgia ikimokyklinio amžiaus vaikų draugystes ir konfliktus bei pataria, kaip į tai reaguoti tėvams.

Kodėl vaikams svarbu išmokti bendradarbiauti

„Aš", „mano", „man"... – tokius nuolat savo vaikų kartojamus pareiškimus dažnai vertiname kaip savarankiškumo bei besiformuojančios individualios asmenybės apraiškas.

Labai paprastas, bet smagus eksperimentas su vaikais

Dviejų vaikučių mama Inga, kurianti tinklaraštį „Mamos diena“ dalijasi smagiu eksperimentu, kurį galima atlikti su vaikais.

Lietuvės patirtis Belgijoje: nuo 2,5 metų – į mokyklą! (3)

Tinklaraščio „Mandriu“ autorė Morta pasakoja savo įspūdžius apie pustrečių metų dukrytės Elijos išleidimą į vaikų darželį (tiksliau – mokyklėlę) Belgijoje.