Reklama

5 patarimai, kaip užauginti genijų

Kiekvieno vaiko tėvai norėtų, kad užaugęs jis būtų protingas ir sumanus, kad jį lydėtų sėkmė asmeniniame bei profesiniame gyvenime. Kaip padėti vaikui tai pasiekti.
© Gamintojo archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ar intelektą, kūrybiškumą, išradingumą vaikai paveldi iš tėvų, ar tai – tinkamo auklėjimo rezultatas? Atsakyti į šį klausimą vienareikšmiškai yra sudėtinga, nes vaiko intelektui įtakos turi ir genai, ir aplinka, kurioje jis auga.

Kūdikiai ir maži vaikai turi gerokai daugiau neuronų jungčių nei suaugusieji, todėl vaikų mokymosi galimybės yra beveik beribės. Deja, „nenaudojamos" neuronų jungtys išnyksta, todėl svarbu, kad augančio vaiko protiniai gebėjimai bei kognityvinė raida būtų nuolat stimuliuojami ir skatinami nuo mažų dienų.

5 efektyvūs būdai, kurie padės tėvams užauginti mažąjį genijų

Kalbėkite su savo vaiku

Sakysite, tai paprasta? Taip, tačiau daugelis tėvų tai pamiršta. Neretai, suaugusieji mano, kad jie bendrauja su vaikais, nors iš tiesų – tik duoda vaikams nurodymus, kaip ir ką daryti, kaip elgtis ir pan.

Bendrauti su vaiku – tai reiškia ne tik kalbėti vaikui, bet ir jo klausytis, reaguoti į jo mintis ir laikyti jį pilnaverčiu pokalbio partneriu. Be abejo, svarbu vaikams leisti pabūti ir suaugusiųjų pokalbių, diskusijų stebėtoju – taip jie greičiau išmoksta diskutuoti ir pagrįsti savo argumentus.

5 patarimai, kaip užauginti genijų
© Gamintojo archyvas

Užduokite klausimus

Klausimai padeda vaikams giliau pažvelgti ir analizuoti įvairius dalykus ir įtvirtinti žinias. Neužtenka vaiko paklausti, kaip sekėsi mokykloje ar ko šiandien mokėsi darželyje. Norint mažylį skatinti mąstyti, reikėtų jam užduoti klausimus, kurie padėtų jam analizuoti ir įsisavinti įgytas žinias.

Pavyzdžiui, net vaikštant po parką, galima aptarti su mažyliu daug įvairių klausimų: kokie medžiai čia auga, ar koks paukštis tupi ant šakos, kokiam žymiam žmogui skvere pastatytas paminklas.

Klausimai – puikus įrankis, padedantis skatinti kūrybiškumą. Leiskite vaikams dažniau pafantazuoti užduodami jiems klausimus „kas būtų jei...?" Pavyzdžiui, kas būtų, jei žmonės turėtų sparnus kaip paukščiai, arba, jei žmonės būtų visi vienodi. Jus nustebins vaiko mintys ir atsakymai į tokius ir panašius klausimus.

5 patarimai, kaip užauginti genijų
© Gamintojo archyvas

Skaitykite

Visų knygų skaitymo privalumų neįmanoma išvardinti. Neabejotinai, vaikams susipažįstant su juos supančia aplinka, knygos padeda atrasti neišsemiamus lobynus ir suteikia naujų pažinimo galimybių.

Skaitydami knygas vaikams, galite suteikti jiems žinių apie pasaulio šalis, kurias galbūt ruošiatės aplankyti, pažinti gyvūnus, istoriją ir daugybę kitų dalykų. Skaitymas lavina vaikų vaizduotę, praturtina žodyną ir didina jų susidomėjimą, skatina smalsumą ir žinių troškimą.

Žaiskite

Kartu su vaiku žaisdami, tėvai gali juos išmokyti daug naudingų ir svarbių dalykų. Kai mažylis prašo pažaisti su juo, neieškokite priežasčių ir pasiteisinimų, kodėl negalėtumėte skirti bent kelių minučių šiam užsiėmimui.

Žaisdami su savo vaiku tėvai gali suteikti daug vertingų žinių, nei nuobodžios pamokos mokykloje ar darželyje. Kognityvinei vaikų raidai lavinti tinka tokie žaislai kaip LEGO DUPLO kaladėlės. Skirtingi teminiai rinkiniai gali būti naudojami kaip mokomosios priemonės, padedančios tėvams įdomiai papasakoti savo mažyliams apie juos supančią aplinką.

5 patarimai, kaip užauginti genijų
© Gamintojo archyvas

Žaisdami galite padėti vaikui išmokti daug naudingų dalykų. Pavyzdžiui, padėkite ant žemės spalvotų kaladėlių ir mini figūrėlių, leiskite mažyliui jas įsidėmėti, tuomet paprašykite mažylio užsimerkti. Vieną kaladėlę paslėpkite ir paklauskite vaiko, kokios trūksta. Tokie žaidimai ne tik suteikia džiaugsmo, bet ir lavina vaiko pastabumą bei atmintį.

5 patarimai, kaip užauginti genijų
© Gamintojo archyvas

Skatinimas

Tėvų palaikymas, pagyrimas už pasiektus rezultatus – tai geriausia motyvacija ir atpildas mažyliui už jo pastangas. Tam, kad tėvų pagyrimai veiktų kaip skatinimo priemonė, nereikėtų jais „piktnaudžiauti", tačiau būtina parodyti mažyliui dėmesį ir pagirti tuomet, kai jis tikrai to nusipelnė.

Paskatinkite mažąjį genijų už jo triūsą, genialias idėjas ir kruopštų darbą. Tai padės mažyliui įgyti daugiau pasitikėjimo savimi ir paskatins jį siekti dar geresnių rezultatų.

Užsakymo nr.: PT_77964217

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: netradicinė tapyba patiks įvairaus amžiaus vaikams

Vaikui kūryba – ne šiaip žaidimas ar pramoga, bet ir svarbus mokomasis procesas.

Stebuklingi žodžiai, kurių vaikui reikia kaip oro

Kasdienėje rutinoje kartais užmirštame sakyti savo vaikams paprastus, bet jiems labai svarbius, kone stebuklingus, žodžius.

Vaikas turi nematomą draugą: psichologės patarimai tėvams

Vaikas užsidaro kambaryje ir su kažkuo kalbasi. Pradeda verkti, kai automobilyje prisėdate šalia, nes... prispaudėte draugą. Kodėl vaikas susikūrė nematomą bičiulį? Kaip reaguoti? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Kaimo vaikai „įlindę“ į kompiuterius, nes jiems trūksta gyvo bendravimo

Kad miesto vaikai vasaromis vyksta stovyklauti į kaimą, rodos, yra įprasta, tačiau, kad kaimo vaikams tai pasirodys neįprasta, to nesitikėjome, – taip pasakoja penktus metus iš eilės į stovyklas kaimo vaikus kviečianti teatro „Teatriukas“ įkūrėja ir stovyklos vadovė Dalia Mikoliūnaitė.

Teo ir Ieva pristato: 3 smagūs žaidimai su tualetinio popieriaus ritinėliais

Orui pasitaisius ne į gerąją pusę, skubame su jumis pasidalinti itin paprastais užsiėmimais su vaikais namuose. Juk antradienis gali būti ir linksmadienis!

Teo ir Ieva pristato: citrinų ugnikalnis, kuris nustebins net visko mačiusius (1)

Nuo pat pirmųjų savo gyvenimo dienų mažylis tyrinėja jį supantį pasaulį. Jam viskas nauja, nepažinta, viskas domina ir vilioja, o kartais gal ir baugina.

Kaip pagirti vaiką, kad tai duotų naudos, o nebūtų tušti žodžiai

Mes vis dar per dažnai kritikuojame savo vaikus ir per retai juos giriame. Tokias išvadas daro šiuolaikinių tėvų auklėjimo metodus nagrinėjantys psichologai. Tačiau girti irgi reikia mokėti, antraip tai tebus tušti žodžiai.

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Jei vaikas sako mamai ar tėčiui „Nemyliu tavęs!“, jis iš tiesų nori pasakyti visai ką kitą

„Aš tavęs nekenčiu", „Tu bloga", „Aš tavęs nemyliu" – turbūt tokius žodžius išgirdus kiekvienai mamai širdis apsilietų krauju. Minčių kyla įvairių – „Kas negerai vaikui ar man?"

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

Trys smagūs žaidimai vaikams lauke

Kad pasivaikščiojimas lauke nebūtų nuobodus, galima pažaisti. Vaikutis čiupinėdamas, vartydamas rankytėse įvairių formų daiktus lavina smulkiąją motoriką, o dėliodamas miško radinius į krūveles - dar ir mąstymą.

8 žingsniai, kaip surengti geriausią gimtadienį vaikui

Koks yra geras vaiko gimtadienis? Toks, iš kurio svečiai nenori išeiti, ilgai prisimena ir tėvų paklausti, kaip norėtų švęsti savąjį sako: „Taip, kaip draugas“. Taigi, kokie yra gero gimtadienio komponentai?

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.