5 požymiai, kad jūsų vaiko darželis yra niekam tikęs

 (11)
Kaip išsirinkti vaikų darželį, kad po to netektų gailėtis? Žinoma, apsilankyti jame, apžiūrėti patalpas, susipažinti su būsima vaiko auklėtoja ir kitu darželio personalu. Į ką dar svarbu atkreipti dėmesį?
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ar jau turite TAVO VAIKO programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir skaitykite mus dar patogiau: „iPhone“, „Android“.

Pateikiame 5 požymius, kurie parodo, kad darželis netinkamas.

Ne itin geri kitų tėvų atsiliepimai

Nebijokite atsižvelgti į kitų tėvų nuomonę. Šiuo atveju tai nėra sugedęs telefonas, o gana tiksli informacija. Žinoma, nereikia pulti į kitą kraštutinumą ir savo nuomonę apie įstaigą susidaryti vien tik remiantis gandais – nepatenkinti tėvai galbūt turėjo neigiamos patirties arba asmeninio pobūdžio konfliktą su personalu. Pasitikėkite savo pojūčiais ir nuojauta. Jei apsilankius darželyje kyla bent menkiausių abejonių, tęskite paieškas.

Nėra taisyklių arba jos pernelyg lanksčios

Kiekvienoje įstaigoje turėtų galioti aiškios taisyklės ir pareigos. Jei mokykloje ar darželyje nėra aiškios dienotvarkės arba evakuacijos plano, ko gero ji turi ir daugiau organizacinių problemų. Taip pat ir darželyje – jei nėra nustatytos tvarkos, pavyzdžiui, sergančių vaikų atžvilgiu, jums ten ne vieta. Jei kuris nors darbuotojas ar vaikas susirgs gripu ar kita liga, bet taisyklėse nebus numatyta, kad tokiu atveju reikia likti namuose bent 24 val., jūsų vaikas gali užsikrėsti visais įmanomais virusais ir ligomis. Darželis privalo reikalauti iš darbuotojų ir vaikų reguliarios imunizacijos ir patikrų. Tai, kokios politikos laikosi darželis sveikatos atžvilgiu, akivaizdžiai parodo, kaip rimtai įstaiga rūpinasi vaikais. Darželis, kuris draudžia tėvams atvykti prieš tai neįspėjus, ko gero turi savų paslapčių. Jei darželis taiko „uždarų durų“ politiką, ieškokite toliau.

Neaiški dienotvarkė

Praleiskite tuos darželius, kuriuose arba apskritai nėra užsiėmimų dieną, arba jie monotoniški ir neįdomūs. Vaikams reikia įvairovės ir galimybės tobulėti. Jei įstaiga nesugeba užtikrinti visapusiško vaiko gebėjimų ugdymo ir lavinimo, ieškokite kito varianto.

Auklėtoja (-s), kuri(-s) vaikams neskaito, nežaidžia su jais lavinančių žaidimų ir nenustebina galimų veiklų su vaikais įvairove, nei jums, nei jūsų atžalai netinka. Tačiau nederėtų vertinti darželio pagal vaiko išmoktų raidžių ir skaičių kiekį – darželinukai neprivalo pasinerti į mokyklinę akademinę programą. Dar vienas neigiamas veiksnys – nelanksti, nepajudinama darželio veiklų sistema, kuri neleidžia vaikams savarankiškai, lanksčiu grafiku pažinti juos supantį pasaulį. Geriausia programa tokia, kai vaikų ugdymas vyksta natūraliai, žaidimo forma. Mokslininkai vienbalsiai pritaria, kad ikimokyklinio amžiaus vaikams labai svarbus yra laisvas žaidimas, taigi, jis taip pat turėtų būti numatytas darželio dienotvarkėje. Taip pat negerai, jei darželyje trūksta skirtingoms amžiaus kategorijoms pritaikytų žaislų, nes jie ne tik stimuliuoja kūrybinį žaidimą, vaizduotę ir protinę veiklą, bet ir užkerta kelią vaikų kivirčams ir peštynėms dėl vieno ar kito žaislo.

Nekompetentingas personalas

Žmonės, dirbantys vaikų darželyje, turi būti kvalifikuoti, turintys bent elementarių žinių apie tai, kaip prireikus suteikti pirmąją pagalbą. Jie turi būti atsakingi, entuziastingi ir tinkamai parengti. Įsitikinkite, kad jų požiūris į miegą, discipliną ir mitybą jums tinka. Stebėkite, kaip auklėtojai bendrauja su vaikais: jei jie nedėmesingi, nekantrūs arba sutelkę dėmesį į kažką kita, raskite žmones, kurie deramai prižiūrėtų jūsų vaiką. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kiek vaikų darželyje tenka vienai auklėtojai. Jei grupės didelės, kiekvienam vaikui tenka mažiau individualaus dėmesio, vaikams sudėtingiau bendrauti tarpusavyje.

Neužtikrinami saugumo ir higienos reikalavimai

Geras darželis turi būti švarus ir saugus. Įsitikinkite, kad grindys, sienos ir virtuvė švarūs. Patikrinkite, kokiomis sąlygomis vaikams gaminamas maistas, kur yra tualetai, ar šiukšlių konteineriai neperpildyti, kokios pastate šildymo, ventiliacijos ir apšvietimo sistemos.

Darželis turi laikytis elementarių saugumo reikalavimų. Pašaliniams įėjimas turi būti griežtai draudžiamas, o vaikams neturi būti leidžiama išeiti iš patalpų ir pastato be suaugusiųjų žinios. Žaislai ir žaidimų zonos turi būti geros būklės. Vaistinėlė turi būti vaikams nepasiekiamoje vietoje, o žaidimų aikštelė lauke turi būti aptverta ir apsaugota. Patalpose turi būti dūmų detektoriai, o šildymo ir vėdinimo sistema turi būti saugi ir veikianti. Gesintuvai turi būti lengvai ir greitai pasiekiamose patalpos vietose. Jei darželyje purvina, niūru, ankšta ir nesaugu, tęskite paieškas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Svarbi savybė, kurią turi visi maži vaikai, bet vėliau ją neretai išmuša tėvai

Smalsumas įgimtas – konstatavo mokslininkai ir netruko pridėti, kad tai viena svarbiausių intelekto vystymosi sąlygų.

Vaikas nuliūsta ir pravirksta dėl kiekvienos smulkmenos: pataria psichologė

Jautrų sūnų auginanti mama klausia specialisto patarimo, kaip didinti jo savivertę. Moteris mano, kad sūnaus jautrumas priklauso nuo to, kad jos nėštumas buvo be galo sunkus, nuolat lydimas ašarų.

Teo ir Ieva pristato: linksmiausi lauko žaidimai

Kai pagaliau ateina pavasaris, norisi juo kuo daugiau džiaugtis! Lauko žaidimų ir linksmybių sezonas - ATIDARYTAS!

Teo ir Ieva pristato: žaislai, kurie nekainuoja nė cento, o dovanoja glėbį džiaugsmo (1)

Paprasta kartotinė dėžė vieniems - paprasta dėžė, kitiems - visas atradimų pasaulis!

Ko labiausiai trūksta šiuolaikiniam vaikui? Ne, tai ne išmanusis telefonas ir ne brangus žaislas...

„Neturiu ką veikti“, – sako vaikas kaip tik tuo metu, kai norėtųsi po darbo šiek tiek atsipūsti. Arba kaip tik tada, kai galva visiškai tuščia ir nežinia, ką jam pasiūlyti. Kodėl vaikas pats nesusigalvoja veiklos ir nuobodžiauja? Galbūt jam tiesiog trūksta tėvų dėmesio?

17 smagių žaidimų su vaikais namuose, kuriems tiks tai, ką turite po ranka

Kelios idėjos, ką daryti su vaiku namuose, kai jis skundžiasi, jog yra nuobodu. Šiems užsiėmimams dažniausiai neprireiks jokių papildomų žaislų, o tik to, ką rasite namuose.

Kai vaikas pasielgia netinkamai, jokiu būdu nedarykite vienos klaidos (1)

Neretai pykdami vaikai, atrodo, peržengia ribą, nes mažais kumštukais ima mušti mamą ar spiria tėčiui. Ką daryti tokiais atvejais, teiraujamės psichologės psichoterapeutės Rūtos Bačiulytės.

Psichologė: nelaimingiausi yra tie vaikai, kuriems tėvai nenustatė ribų

Pykstame mes visi. Tačiau pykstantį vaiką kartais sunku suprasti, tarsi to daryti jis neturėtų teisės. Su psichologe psichoterapeute Rūta Bačiulyte aptariame 3 mitus apie vaikų pyktį.

Svarbi vaikų auklėjimo formulė, kurią pamiršta daugelis tėvų

Gimė vaikas. Ką tik iškeptiems tėvams – nauja misija: užauginti pasauliui naują žmogų. Kad augtų sveikas, protingas, laimingas, sėkmingas, patenkintas savimi ir pasauliu.

Teo ir Ieva pristato: 5 žaidimai su vaiku, kurie lavina vaizduotę, kūrybiškumą ir smulkiąją motoriką

Pasibaigus Velykų karštinei, mes su Teo grįžtame, pristatydami kelis įdomius užsiėmimus, kaip kūrybiškai galima panaudoti namuose turimo konstruktoriaus kaladėles.

Viens, du trys – ir nereikalinga kojinė virsta mielu zuikučiu

Dviejų vaikučių mama Inga, feisbuke kurianti tinklaraštį „Mamos diena“, dalijasi labai smagia idėja, kaip su vaikais per penkias minutes pasigaminti smagų zuikutį iš nereikalingos kojinės.

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką

Kokie žaidimai padeda lavinti mažų vaikų motoriką ir rankyčių miklumą? Štai 5 smagūs užsiėmimai, kurie suteiks mažyliui ne tik džiaugsmo, bet ir naudingų įgūdžių.

Žavi velykinė namų puošmena – per 5 minutes

TAVO VAIKO žurnalo dizainerė Rima pasidalijo labai smagia velykine namų dekoracijos idėja, kurią galima pasigaminti vos per kelias minutes ir visai neišleidžiant papildomai pinigų.

Rūta Lapė: pametinukai – subalansuoti žmonėms su polėkiu (2)

Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie buvimą pametinukų mama.

Netradiciniai kiaušinių marginimo būdai ir smagūs darbeliai su vaikais Velykoms

Velykos – tradicinė krikščioniška šventė, drauge sveikinamas pavasaris ir džiaugsmingi naujos gyvybės ženklai.