Reklama

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką

Kokie žaidimai padeda lavinti mažų vaikų motoriką ir rankyčių miklumą? Štai 5 smagūs užsiėmimai, kurie suteiks mažyliui ne tik džiaugsmo, bet ir naudingų įgūdžių.
© Gamintojų archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Užsirišti batus, piešti kreidelėmis ar spalvoti piešinėlius pieštukais, savarankiškai valgyti su šaukštu ar šakute - visa tai suaugusiojo akimis atrodo paprasta ir lengva. Tačiau mažiems vaikams tokie užsiėmimai – tai nemenki iššūkiai. Kodėl? Nes tai reikalauja tikslumo, susikaupimo, rankų ir regos susitelkimo ir koordinacijos. Kaip padėti 2-5 m. amžiaus mažyliui lavinti įgūdžius, kurie būtini tokiems mažiems kasdieniams užsiėmimams? Geriausias būdas – žaidimas!

5 linksmi žaidimai motorikos lavinimui

1. Papuošalų gaminimas

Šiam užsiėmimui reikės karoliukų vėrimui, virvutės ar siauros juostelės. Reikėtų nepamiršti, kad 2-4 m. amžiaus vaikams karoliukai turėtų būti pakankamai stambūs (maždaug stalo teniso kamuoliuko dydžio), kad vaikas jų netyčia neprarytų ir galėtų gan lengvai užverti ant virvutės. Jei neturite karoliukų, galima panaudoti, pavyzdžiui, stambesnius vamzdelio formos makaronus, kuriuos net galima nudažyti akvarele skirtingomis spalvomis.

Karolių vėrimas padeda lavinti mažylio pirštelių judesių tikslumą, sugriebimo įgūdžius. Na, o sukurti unikalūs karoliai – taps puikia dovana močiutėms ar tetoms.

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką
© Vida Press

2. Piešimas

Visi mažai vaikai mėgsta piešti spalvotus zigzagus ir įvairius kringelius. Kartais vaikų tapybos „drobe" tampa ir namų sienos ar baldai. Tad norint išvengti meno kūrinių atsiradimo netikėtose vietose, reikėtų pasirūpinti tinkamomis piešimo „dirbtuvėmis", tai yra erdve, kuri suteiktų vaikui nevaržomą kūrybos laisvę. Tam geriausiai tinka didelė piešimo lenta ir įvairūs piešimo instrumentai: kreidelės, įvairūs dažai ir vaikams skirti markeriai. Pirmieji piešiniai gali būti kuriami tiesiog ... mažomis rankytėmis ir piršteliais, tik reikėtų pasirūpinti, kad naudojami dažai būtų saugūs, lengvai nuplaunami.

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką
© Organizatorių nuotr.

Piešiant tokiu būdu nereikėtų varžyti vaiko vaizduotės ir pernelyg rūpintis suteptais rūbeliais (geriausia mažajam dailininkui apvilkti rūbelius, kurių negaila sutepti arba specialiai tam skirtą prijuostę).

Pamažu galima mažinti mažųjų menininkų kūrybos erdvę ir pereiti nuo piešimo lentos prie mažesnių piešimo priemonių: popieriaus lapo ir pieštukų, kreidelių, kurios reikalauja daugiau kruopštumo. Pirmuosius pradedančio menininko kūrinius galima eksponuoti privačioje parodoje namuose.

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką
© Vida Press

3. Lipdymas

Kiekvienas darželinukas turėtų savo žaislų kolekcijoje turėti plastilino, modelino ar kitokių vaikų lipdiniams skirtų priemonių. Kodėl? Nes lipdymas naudingas mažų delniukų raumenims, o lipdant mažas formas, lavinamas judesių tikslumas.

Pirmiausia, galima pradėti lipdyti paprastas geometrines formas ir figūras: rutuliukus, cilindrus, kūgius, o tuomet pamėginti formuoti ir sudėtingesnes skulptūras. Iš plastilino ir kitos lipdymo medžiagos galima sukurti visą zoologijos sodą ar dar neregėtų kūrinių!

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką
© Vida Press

4. Žaidimas kaladėlėmis

Galbūt tai skamba nelabai kūrybingai, bet žaidimas kaladėlėmis - labai efektyvus ir motoriką lavinantis užsiėmimas! Pirmosios kaladėlių konstrukcijos iš pradžių būna labai paprastos, tačiau kai mažyliai išmoksta pastatyti nenuvirstantį bokštą, galima pereiti prie sudėtingesnių iššūkių ir užduočių. Pavyzdžiui, galima su mažyliu palenktyniauti, kas greičiau pastatys aukščiausią bokštą arba statinį iš dešimties vienodos spalvos kaladėlių. Įvaldę konstravimo techniką, mažyliai ima konstruoti pasitelkę savo vaizduotę ir palaipsniui jų kuriamos konstrukcijos tampa vis sudėtingesnės ir įvairesnės. Žaisdami LEGO DUPLO kaladėlėmis, maži vaikai ne tik lavina rankų miklumą. Kurdami mini pasaulį, jie įtvirtina žinias apie juos supančią aplinką.

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką
© Gamintojų archyvas

5. Pirštų lėlių teatras

Mažos lėlės, užmaunamos ant pirštų – puiki priemonė, padedanti lavinti rankų judesius. Mini spektaklis su įdomiais personažais ir siužetu mažyliui padės ir pačiam įsitraukti į smagų žaidimą. Iš dėžės ar kartono galima pastatyti sceną, kurioje pirštų lėlių teatras taps dar tikroviškesnis. Kartu su vaiku pasirinkus personažus bus smagu kurti spektaklius, kokių jokiame teatre dar neteko matyti!

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką
© Vida Press

Kūrybiška idėja: konstruojame pieštukų dėžutę

Jei ant vaiko stalo ir neretai po visus namus besiritinėjantys pieštukai neranda savo vietos, čiupkite LEGO DUPLO kaladėles ir sukonstruokite pieštukinę. Taip piešimo priemonės visuomet bus reikiamoje vietoje, o konstruodami šį naudingą daiktą kūrybiškai praleisite laiką.

Pieštukinė nebūtinai turi būti kvadratinės dėžutės formos. Žinoma, tokią lengviausia sukonstruoti ir priimtiniausia pradedantiesiems. Tačiau net ir paprasta dėžutė gali būti spalvinga, o ją konstruoti gali būti labai smagu, jei pavyzdžiui mėlynos spalvos kaladėles naudos tėtis, raudonas mama, o mažylis – savo pasirinktos spalvos.

Kai dėžutė iš LEGO DUPLO kaladėlių bus baigta, ją beliks tik dekoruoti. Tam galima naudoti pačias įvairiausias medžiagas: spalvotą popierių ar ryškų kaspiną. Leiskite mažyliui nuspręsti, ir jei reikia, padėkite jam įgyvendinti jo kūrybinį sumanymą.

Jei šis kūrybingas užsiėmimas patiks, galima mažyliui pasiūlyti ir kitokių idėjų – galbūt jis norės iš kaladėlių sukurti vazą savo kambarinei gėlei, ar garažą savo mašinytėms.

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką
© Gamintojų archyvas

Daugiau kūrybingų idėjų galima rasti ČIA.

Užsakymo nr.: PT_77566251

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: netradicinė tapyba patiks įvairaus amžiaus vaikams

Vaikui kūryba – ne šiaip žaidimas ar pramoga, bet ir svarbus mokomasis procesas.

Stebuklingi žodžiai, kurių vaikui reikia kaip oro

Kasdienėje rutinoje kartais užmirštame sakyti savo vaikams paprastus, bet jiems labai svarbius, kone stebuklingus, žodžius.

Vaikas turi nematomą draugą: psichologės patarimai tėvams

Vaikas užsidaro kambaryje ir su kažkuo kalbasi. Pradeda verkti, kai automobilyje prisėdate šalia, nes... prispaudėte draugą. Kodėl vaikas susikūrė nematomą bičiulį? Kaip reaguoti? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Kaimo vaikai „įlindę“ į kompiuterius, nes jiems trūksta gyvo bendravimo

Kad miesto vaikai vasaromis vyksta stovyklauti į kaimą, rodos, yra įprasta, tačiau, kad kaimo vaikams tai pasirodys neįprasta, to nesitikėjome, – taip pasakoja penktus metus iš eilės į stovyklas kaimo vaikus kviečianti teatro „Teatriukas“ įkūrėja ir stovyklos vadovė Dalia Mikoliūnaitė.

Teo ir Ieva pristato: 3 smagūs žaidimai su tualetinio popieriaus ritinėliais

Orui pasitaisius ne į gerąją pusę, skubame su jumis pasidalinti itin paprastais užsiėmimais su vaikais namuose. Juk antradienis gali būti ir linksmadienis!

Teo ir Ieva pristato: citrinų ugnikalnis, kuris nustebins net visko mačiusius (1)

Nuo pat pirmųjų savo gyvenimo dienų mažylis tyrinėja jį supantį pasaulį. Jam viskas nauja, nepažinta, viskas domina ir vilioja, o kartais gal ir baugina.

Kaip pagirti vaiką, kad tai duotų naudos, o nebūtų tušti žodžiai

Mes vis dar per dažnai kritikuojame savo vaikus ir per retai juos giriame. Tokias išvadas daro šiuolaikinių tėvų auklėjimo metodus nagrinėjantys psichologai. Tačiau girti irgi reikia mokėti, antraip tai tebus tušti žodžiai.

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Jei vaikas sako mamai ar tėčiui „Nemyliu tavęs!“, jis iš tiesų nori pasakyti visai ką kitą

„Aš tavęs nekenčiu", „Tu bloga", „Aš tavęs nemyliu" – turbūt tokius žodžius išgirdus kiekvienai mamai širdis apsilietų krauju. Minčių kyla įvairių – „Kas negerai vaikui ar man?"

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

Trys smagūs žaidimai vaikams lauke

Kad pasivaikščiojimas lauke nebūtų nuobodus, galima pažaisti. Vaikutis čiupinėdamas, vartydamas rankytėse įvairių formų daiktus lavina smulkiąją motoriką, o dėliodamas miško radinius į krūveles - dar ir mąstymą.

8 žingsniai, kaip surengti geriausią gimtadienį vaikui

Koks yra geras vaiko gimtadienis? Toks, iš kurio svečiai nenori išeiti, ilgai prisimena ir tėvų paklausti, kaip norėtų švęsti savąjį sako: „Taip, kaip draugas“. Taigi, kokie yra gero gimtadienio komponentai?

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.