Reklama

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką

Kokie žaidimai padeda lavinti mažų vaikų motoriką ir rankyčių miklumą? Štai 5 smagūs užsiėmimai, kurie suteiks mažyliui ne tik džiaugsmo, bet ir naudingų įgūdžių.
© Gamintojų archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Užsirišti batus, piešti kreidelėmis ar spalvoti piešinėlius pieštukais, savarankiškai valgyti su šaukštu ar šakute - visa tai suaugusiojo akimis atrodo paprasta ir lengva. Tačiau mažiems vaikams tokie užsiėmimai – tai nemenki iššūkiai. Kodėl? Nes tai reikalauja tikslumo, susikaupimo, rankų ir regos susitelkimo ir koordinacijos. Kaip padėti 2-5 m. amžiaus mažyliui lavinti įgūdžius, kurie būtini tokiems mažiems kasdieniams užsiėmimams? Geriausias būdas – žaidimas!

5 linksmi žaidimai motorikos lavinimui

1. Papuošalų gaminimas

Šiam užsiėmimui reikės karoliukų vėrimui, virvutės ar siauros juostelės. Reikėtų nepamiršti, kad 2-4 m. amžiaus vaikams karoliukai turėtų būti pakankamai stambūs (maždaug stalo teniso kamuoliuko dydžio), kad vaikas jų netyčia neprarytų ir galėtų gan lengvai užverti ant virvutės. Jei neturite karoliukų, galima panaudoti, pavyzdžiui, stambesnius vamzdelio formos makaronus, kuriuos net galima nudažyti akvarele skirtingomis spalvomis.

Karolių vėrimas padeda lavinti mažylio pirštelių judesių tikslumą, sugriebimo įgūdžius. Na, o sukurti unikalūs karoliai – taps puikia dovana močiutėms ar tetoms.

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką
© Vida Press

2. Piešimas

Visi mažai vaikai mėgsta piešti spalvotus zigzagus ir įvairius kringelius. Kartais vaikų tapybos „drobe" tampa ir namų sienos ar baldai. Tad norint išvengti meno kūrinių atsiradimo netikėtose vietose, reikėtų pasirūpinti tinkamomis piešimo „dirbtuvėmis", tai yra erdve, kuri suteiktų vaikui nevaržomą kūrybos laisvę. Tam geriausiai tinka didelė piešimo lenta ir įvairūs piešimo instrumentai: kreidelės, įvairūs dažai ir vaikams skirti markeriai. Pirmieji piešiniai gali būti kuriami tiesiog ... mažomis rankytėmis ir piršteliais, tik reikėtų pasirūpinti, kad naudojami dažai būtų saugūs, lengvai nuplaunami.

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką
© Organizatorių nuotr.

Piešiant tokiu būdu nereikėtų varžyti vaiko vaizduotės ir pernelyg rūpintis suteptais rūbeliais (geriausia mažajam dailininkui apvilkti rūbelius, kurių negaila sutepti arba specialiai tam skirtą prijuostę).

Pamažu galima mažinti mažųjų menininkų kūrybos erdvę ir pereiti nuo piešimo lentos prie mažesnių piešimo priemonių: popieriaus lapo ir pieštukų, kreidelių, kurios reikalauja daugiau kruopštumo. Pirmuosius pradedančio menininko kūrinius galima eksponuoti privačioje parodoje namuose.

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką
© Vida Press

3. Lipdymas

Kiekvienas darželinukas turėtų savo žaislų kolekcijoje turėti plastilino, modelino ar kitokių vaikų lipdiniams skirtų priemonių. Kodėl? Nes lipdymas naudingas mažų delniukų raumenims, o lipdant mažas formas, lavinamas judesių tikslumas.

Pirmiausia, galima pradėti lipdyti paprastas geometrines formas ir figūras: rutuliukus, cilindrus, kūgius, o tuomet pamėginti formuoti ir sudėtingesnes skulptūras. Iš plastilino ir kitos lipdymo medžiagos galima sukurti visą zoologijos sodą ar dar neregėtų kūrinių!

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką
© Vida Press

4. Žaidimas kaladėlėmis

Galbūt tai skamba nelabai kūrybingai, bet žaidimas kaladėlėmis - labai efektyvus ir motoriką lavinantis užsiėmimas! Pirmosios kaladėlių konstrukcijos iš pradžių būna labai paprastos, tačiau kai mažyliai išmoksta pastatyti nenuvirstantį bokštą, galima pereiti prie sudėtingesnių iššūkių ir užduočių. Pavyzdžiui, galima su mažyliu palenktyniauti, kas greičiau pastatys aukščiausią bokštą arba statinį iš dešimties vienodos spalvos kaladėlių. Įvaldę konstravimo techniką, mažyliai ima konstruoti pasitelkę savo vaizduotę ir palaipsniui jų kuriamos konstrukcijos tampa vis sudėtingesnės ir įvairesnės. Žaisdami LEGO DUPLO kaladėlėmis, maži vaikai ne tik lavina rankų miklumą. Kurdami mini pasaulį, jie įtvirtina žinias apie juos supančią aplinką.

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką
© Gamintojų archyvas

5. Pirštų lėlių teatras

Mažos lėlės, užmaunamos ant pirštų – puiki priemonė, padedanti lavinti rankų judesius. Mini spektaklis su įdomiais personažais ir siužetu mažyliui padės ir pačiam įsitraukti į smagų žaidimą. Iš dėžės ar kartono galima pastatyti sceną, kurioje pirštų lėlių teatras taps dar tikroviškesnis. Kartu su vaiku pasirinkus personažus bus smagu kurti spektaklius, kokių jokiame teatre dar neteko matyti!

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką
© Vida Press

Kūrybiška idėja: konstruojame pieštukų dėžutę

Jei ant vaiko stalo ir neretai po visus namus besiritinėjantys pieštukai neranda savo vietos, čiupkite LEGO DUPLO kaladėles ir sukonstruokite pieštukinę. Taip piešimo priemonės visuomet bus reikiamoje vietoje, o konstruodami šį naudingą daiktą kūrybiškai praleisite laiką.

Pieštukinė nebūtinai turi būti kvadratinės dėžutės formos. Žinoma, tokią lengviausia sukonstruoti ir priimtiniausia pradedantiesiems. Tačiau net ir paprasta dėžutė gali būti spalvinga, o ją konstruoti gali būti labai smagu, jei pavyzdžiui mėlynos spalvos kaladėles naudos tėtis, raudonas mama, o mažylis – savo pasirinktos spalvos.

Kai dėžutė iš LEGO DUPLO kaladėlių bus baigta, ją beliks tik dekoruoti. Tam galima naudoti pačias įvairiausias medžiagas: spalvotą popierių ar ryškų kaspiną. Leiskite mažyliui nuspręsti, ir jei reikia, padėkite jam įgyvendinti jo kūrybinį sumanymą.

Jei šis kūrybingas užsiėmimas patiks, galima mažyliui pasiūlyti ir kitokių idėjų – galbūt jis norės iš kaladėlių sukurti vazą savo kambarinei gėlei, ar garažą savo mašinytėms.

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką
© Gamintojų archyvas

Daugiau kūrybingų idėjų galima rasti ČIA.

Užsakymo nr.: PT_77566251

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

KALBA VAIKAI: kad pasakė, tai pasakė!..

Vaikai neretai pasako tokių dalykų, kokių suaugusieji ir norėdami nesugalvoja. Jūsų dėmesiui - 4 metų Ryčio linksmosios kalbelės.

Svarbi savybė, kurią turi visi maži vaikai, bet vėliau ją neretai išmuša tėvai

Smalsumas įgimtas – konstatavo mokslininkai ir netruko pridėti, kad tai viena svarbiausių intelekto vystymosi sąlygų.

Kodėl vaikams kartais naudinga panuobodžiauti

Net mažų vaikų dienotvarkės būna tokios įtemptos, kad, regis, laiko nuobodžiavimui nebelieka. Šokių, sporto ar muzikos būreliai ir pamokos - svarbūs ir naudingi vaikų raidai, tačiau retkarčiais panuobodžiauti taip pat būtina.

Vaikas nuliūsta ir pravirksta dėl kiekvienos smulkmenos: pataria psichologė

Jautrų sūnų auginanti mama klausia specialisto patarimo, kaip didinti jo savivertę. Moteris mano, kad sūnaus jautrumas priklauso nuo to, kad jos nėštumas buvo be galo sunkus, nuolat lydimas ašarų.

Teo ir Ieva pristato: linksmiausi lauko žaidimai

Kai pagaliau ateina pavasaris, norisi juo kuo daugiau džiaugtis! Lauko žaidimų ir linksmybių sezonas - ATIDARYTAS!

Teo ir Ieva pristato: žaislai, kurie nekainuoja nė cento, o dovanoja glėbį džiaugsmo (1)

Paprasta kartotinė dėžė vieniems - paprasta dėžė, kitiems - visas atradimų pasaulis!

Ko labiausiai trūksta šiuolaikiniam vaikui? Ne, tai ne išmanusis telefonas ir ne brangus žaislas...

„Neturiu ką veikti“, – sako vaikas kaip tik tuo metu, kai norėtųsi po darbo šiek tiek atsipūsti. Arba kaip tik tada, kai galva visiškai tuščia ir nežinia, ką jam pasiūlyti. Kodėl vaikas pats nesusigalvoja veiklos ir nuobodžiauja? Galbūt jam tiesiog trūksta tėvų dėmesio?

17 smagių žaidimų su vaikais namuose, kuriems tiks tai, ką turite po ranka

Kelios idėjos, ką daryti su vaiku namuose, kai jis skundžiasi, jog yra nuobodu. Šiems užsiėmimams dažniausiai neprireiks jokių papildomų žaislų, o tik to, ką rasite namuose.

Kai vaikas pasielgia netinkamai, jokiu būdu nedarykite vienos klaidos (1)

Neretai pykdami vaikai, atrodo, peržengia ribą, nes mažais kumštukais ima mušti mamą ar spiria tėčiui. Ką daryti tokiais atvejais, teiraujamės psichologės psichoterapeutės Rūtos Bačiulytės.

Psichologė: nelaimingiausi yra tie vaikai, kuriems tėvai nenustatė ribų

Pykstame mes visi. Tačiau pykstantį vaiką kartais sunku suprasti, tarsi to daryti jis neturėtų teisės. Su psichologe psichoterapeute Rūta Bačiulyte aptariame 3 mitus apie vaikų pyktį.

Svarbi vaikų auklėjimo formulė, kurią pamiršta daugelis tėvų

Gimė vaikas. Ką tik iškeptiems tėvams – nauja misija: užauginti pasauliui naują žmogų. Kad augtų sveikas, protingas, laimingas, sėkmingas, patenkintas savimi ir pasauliu.

Teo ir Ieva pristato: 5 žaidimai su vaiku, kurie lavina vaizduotę, kūrybiškumą ir smulkiąją motoriką

Pasibaigus Velykų karštinei, mes su Teo grįžtame, pristatydami kelis įdomius užsiėmimus, kaip kūrybiškai galima panaudoti namuose turimo konstruktoriaus kaladėles.

Viens, du trys – ir nereikalinga kojinė virsta mielu zuikučiu

Dviejų vaikučių mama Inga, feisbuke kurianti tinklaraštį „Mamos diena“, dalijasi labai smagia idėja, kaip su vaikais per penkias minutes pasigaminti smagų zuikutį iš nereikalingos kojinės.

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką

Kokie žaidimai padeda lavinti mažų vaikų motoriką ir rankyčių miklumą? Štai 5 smagūs užsiėmimai, kurie suteiks mažyliui ne tik džiaugsmo, bet ir naudingų įgūdžių.

Žavi velykinė namų puošmena – per 5 minutes

TAVO VAIKO žurnalo dizainerė Rima pasidalijo labai smagia velykine namų dekoracijos idėja, kurią galima pasigaminti vos per kelias minutes ir visai neišleidžiant papildomai pinigų.