5 žiemos pramogos, kurias šiuolaikiniai vaikai baigia pamiršti FOTO

 (2)
Sveikatos specialistai skambina pavojaus varpais – šiuolaikiniai vaikai per mažai būna gryname ore ir per mažai juda. Ypač tai akivaizdu žiemą, kuomet kiemai ištuštėja, ir laisvą laiką nemažai vaikų leidžia namuose - prie televizoriaus ar kompiuterio.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jūsų dėmesiui – 5 snieguotos žiemos džiaugsmai, kurie džiugindavo dabartinius tėvus, kai jie buvo vaikai. Deja, dabartinė karta juos kone baigia pamiršti.

Kažin, ar buvo daug vaikų, kurie kalėdinių dovanų sąraše įrašė tokius žiemos atributus kaip rogutės ar slidės.

Taigi, kas džiugindavo vaikus anksčiau ir ką galime pasiūlyti šiuolaikiniams mažyliams nuveikti lauke.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Vaikas rėkia ir neklauso tėvų: ką patars psichologė
10 klausimų apie motinystę 1,2 ir 3 vaikų mamoms

1. Senis besmegenis

Tai – žiemos klasika. Statyti senį besmegenį smagu ne tik mažiems vaikams, bet ir jų tėvams. Įprastas senis besmegenis vietoj nosies turi morką, o ant galvos – kibirėlį. Jeigu turite ūpo ir jėgų, galite pastatyti visą senių besmegenių šeimyną – mamą, tėtį ir jų vaikučius.

Jei esate itin originaliai mąstanti šeima, vietoj senio besmegenio galite pabandyti pastatyti sniego kiškį ar meškiuką. Fantazuokite ir kurkite!

2. Sniego mūšis

Žaisti sniego mūšį galima visada – ir kai sniegas lipnus, ir kai jis išvis nelimpa. Taip dar smagiau. Galima pasiskirstyti į komandas, kad būtų daugiau azarto. Nustatykite iš anksto taisykles, pavyzdžiui, kad draudžiama mesti sniego gniūžtę į galvą, kad taikoma tik į kojas arba į nugarą.

Jeigu nenorite žaisti sniego karo tarpusavyje, mėtykite sniego gniūžtes į tam tikrą taikinį, pvz. sieną. Laimi tas, kas taiklesnis.

3. Sniego angelas

Neabejojame, kad jūs žinote, kas yra sniego angelas. O jūsų vaikai? Atsigulus sniege ir ištiesus rankas į viršų, o tada žemyn, pavyksta kontūras, kuris primena angelą su sparnais. Smagi pramoga, kuri jus tikrai pralinksmins.

4. Rogutės

Kada paskutinį kartą vežėte savo vaiką rogutėmis? Padarykite tai artimiausiomis dienomis. Vaikams patinka ši pramoga. Jei manote, kad sėdėdamas jose vaikas sušals, įtieskite į roges kailiuką ar apklotą.

5 žiemos pramogos, kurias šiuolaikiniai vaikai baigia pamiršti <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Vida Press

Nuo kalno leistis tinkamiausi plastikiniai padėklai su rankena, skirti leistis nuo kalniukų. Yra ir pripučiamų čiuožynių, tačiau jos ne tokios patvarios, kaip plastikinės.

5 žiemos pramogos, kurias šiuolaikiniai vaikai baigia pamiršti <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Vida Press

5. Pėdos atspaudas sniege

Kai šviežiai pasnigta, labai smagu sniege įspausti savo pėdos atspaudą. Mamos paprastai būna didesnis už vaiko, o tėčio – didžiausias iš visų. Šis paprastas žiemiškas džiaugsmas nieko nekainuoja, bet dovanoja daug smagių akimirkų. O gal pavyks gražiai pripėduoti visą prisnigtą plotą? O gal žingsniuodami "parašysite" sniege kokį žodį ar "nupiešite" figūrą?

5 žiemos pramogos, kurias šiuolaikiniai vaikai baigia pamiršti <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Vida Press

Smagių akimirkų su vaikais žaidžiant lauke žiemą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Psichologė I.Daniūnaitė: „Tikėkite vaiku, kai sako, kad buvo skriaudžiamas“

Tyrimų duomenimis, Lietuvoje kas ketvirtas vaikas patiria fizinį smurtą.

Žaidimų pasimatymo diena: patarimai tėvams, kaip ją surengti be jokių žaislų

Sausio 21-ąją Lietuvoje ir pasaulyje bus minima Žaidimų pasimatymų diena, kuomet skirtingos šeimos su vaikais susiburia žaidimams. Kaip organizuoti žaidimų pasimatymus ir kaip jiems pasiruošti, pataria vaikų ankstyvojo ugdymo ir laisvojo žaidimo mokytoja Renata Lazdin.

5 vaikų auginimo klaidos, kurių nelinkim niekam

Iš didelio rašto išeina iš krašto. Taip sako viena patarlė, kuri labai tinka šio mūsų straipsnio apibendrinimui. Aptarsime 5 tėvų elgsenos modelius, kuomet per didelė meilė ima ne juokais kenkti vaikui.

Dr. Monika Skerytė-Kazlauskienė: apie pusiausvyrą gyvenant su vaikais

Ar gali būti, kad šiuolaikinėje visuomenėje mes per daug sureikšminame vaikų gyvenimus? Kartais net pamiršdami, kad mes, suaugusieji, taip pat gyvenam savus gyvenimus ir atsakingi visų pirma už savo gyvenimą?

Pavargusi mama apšaukia vaiką: psichologės komentaras

Laiške mama prisipažįsta, kad kartais apšaukia savo trejų metų dukrytę. Paskutiniuoju metu ji tapo baili, tad mama sunerimo – gal jos pakeltas balsas yra „kaltas“ dėl dukters baimių?

23 dovanos, kurias įteikus vaikui, jis jas saugos visą gyvenimą (2)

Jeigu svarstote, ką padovanoti savo vaikui, turime jums amžinų, niekada nesenstančių ir visada vertingų, dovanų sąrašą.

Vaiką užklupo „ožiukai“: jums padės šie psichologės patarimai

Keturis vaikus auginanti mama klausia psichologės patarimo, kaip susikalbėti su skirtingo amžiaus vaikais.

Vaikas čiulpia pirštą: psichologės komentaras

Šešerių metų dukterį auginanti mama išbandė įvairius būdus, kad jos mergaitė nebečiulptų piršto, tačiau iki šiol nei vienas nepadėjo. Ką susirūpinusiai mamai patars psichologė?

Ar vaikams vieta prekybos centruose: psichologės atsakymas patiks ne visiems (65)

Žiemą vasarą didžiuosiuose prekybos centruose pilna mamų su vežimėliuose gulinčiais kūdikiais ir jau ūgtelėjusiais vaikais. Ar jos čia turi neatidėliotinų reikalų? Dažniausiai ne, tiesiog leidžia laisvalaikį...

Ką padovanoti vaikui, kuriam diagnozuotas autizmas

Šįkart TavoVaikas.lt redakcija sulaukė trumpo, bet, kaip paaiškėjo iš specialistės atsakymo, daugiasluoksnio klausimo.

Kiek vaikui reikia žaislų: naujojo tyrimo rezultatai pribloškia

Tėvai seniai tai įtarė – per daug žaislų turintys vaikai sunkiau susikaupia, jie mažiau džiaugiasi žaisdami. Tai patvirtino ir tyrimai.

Vaikas nenori eiti į darželį: pataria specialistas (1)

Dvejus metus mergaitė negali priprasti darželyje, o jos elgesį mama apibūdina kaip „nuolatines ašaras ir ožius“. Ką patars specialistas?

Naujas šeimos narys ir pasikeitęs vaiko elgesys: pataria specialistė

Tris vaikus auginanti mama klausia specialistų patarimų, kaip lengviau padėti vyresniesiems vaikams išgyventi „sosto netekimą“. Vilmos Petrikienės atsakymas pravers visoms panašioje situacijose atsidūrusioms šeimoms.

Psichologė: kaip spręsti vaikų tarpusavio konfliktus (1)

Du sūnus auginanti mama jaučiasi patekusi į aklavietę: jos berniukai tarpusavyje tiesiog „pjaunasi“, o bandymai pakeisti elgesį ir santykius iki šiol buvo be rezultatų.

7 klaidos, kurias daro supykę tėvai ir viena auksinė taisyklė, kaip jų vengti

Konflikto su vaiku metu neretai suaugusieji dažnai elgiasi ne tik neracionaliai, bet ir žeidžiančiai. Kokios dažniausios klaidos?