5 žiemos pramogos, kurias šiuolaikiniai vaikai baigia pamiršti FOTO

 (2)
Sveikatos specialistai skambina pavojaus varpais – šiuolaikiniai vaikai per mažai būna gryname ore ir per mažai juda. Ypač tai akivaizdu žiemą, kuomet kiemai ištuštėja, ir laisvą laiką nemažai vaikų leidžia namuose - prie televizoriaus ar kompiuterio.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jūsų dėmesiui – 5 snieguotos žiemos džiaugsmai, kurie džiugindavo dabartinius tėvus, kai jie buvo vaikai. Deja, dabartinė karta juos kone baigia pamiršti.

Kažin, ar buvo daug vaikų, kurie kalėdinių dovanų sąraše įrašė tokius žiemos atributus kaip rogutės ar slidės.

Taigi, kas džiugindavo vaikus anksčiau ir ką galime pasiūlyti šiuolaikiniams mažyliams nuveikti lauke.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Vaikas rėkia ir neklauso tėvų: ką patars psichologė
10 klausimų apie motinystę 1,2 ir 3 vaikų mamoms

1. Senis besmegenis

Tai – žiemos klasika. Statyti senį besmegenį smagu ne tik mažiems vaikams, bet ir jų tėvams. Įprastas senis besmegenis vietoj nosies turi morką, o ant galvos – kibirėlį. Jeigu turite ūpo ir jėgų, galite pastatyti visą senių besmegenių šeimyną – mamą, tėtį ir jų vaikučius.

Jei esate itin originaliai mąstanti šeima, vietoj senio besmegenio galite pabandyti pastatyti sniego kiškį ar meškiuką. Fantazuokite ir kurkite!

2. Sniego mūšis

Žaisti sniego mūšį galima visada – ir kai sniegas lipnus, ir kai jis išvis nelimpa. Taip dar smagiau. Galima pasiskirstyti į komandas, kad būtų daugiau azarto. Nustatykite iš anksto taisykles, pavyzdžiui, kad draudžiama mesti sniego gniūžtę į galvą, kad taikoma tik į kojas arba į nugarą.

Jeigu nenorite žaisti sniego karo tarpusavyje, mėtykite sniego gniūžtes į tam tikrą taikinį, pvz. sieną. Laimi tas, kas taiklesnis.

3. Sniego angelas

Neabejojame, kad jūs žinote, kas yra sniego angelas. O jūsų vaikai? Atsigulus sniege ir ištiesus rankas į viršų, o tada žemyn, pavyksta kontūras, kuris primena angelą su sparnais. Smagi pramoga, kuri jus tikrai pralinksmins.

4. Rogutės

Kada paskutinį kartą vežėte savo vaiką rogutėmis? Padarykite tai artimiausiomis dienomis. Vaikams patinka ši pramoga. Jei manote, kad sėdėdamas jose vaikas sušals, įtieskite į roges kailiuką ar apklotą.

5 žiemos pramogos, kurias šiuolaikiniai vaikai baigia pamiršti <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Vida Press

Nuo kalno leistis tinkamiausi plastikiniai padėklai su rankena, skirti leistis nuo kalniukų. Yra ir pripučiamų čiuožynių, tačiau jos ne tokios patvarios, kaip plastikinės.

5 žiemos pramogos, kurias šiuolaikiniai vaikai baigia pamiršti <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Vida Press

5. Pėdos atspaudas sniege

Kai šviežiai pasnigta, labai smagu sniege įspausti savo pėdos atspaudą. Mamos paprastai būna didesnis už vaiko, o tėčio – didžiausias iš visų. Šis paprastas žiemiškas džiaugsmas nieko nekainuoja, bet dovanoja daug smagių akimirkų. O gal pavyks gražiai pripėduoti visą prisnigtą plotą? O gal žingsniuodami "parašysite" sniege kokį žodį ar "nupiešite" figūrą?

5 žiemos pramogos, kurias šiuolaikiniai vaikai baigia pamiršti <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Vida Press

Smagių akimirkų su vaikais žaidžiant lauke žiemą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: netradicinė tapyba patiks įvairaus amžiaus vaikams

Vaikui kūryba – ne šiaip žaidimas ar pramoga, bet ir svarbus mokomasis procesas.

Stebuklingi žodžiai, kurių vaikui reikia kaip oro

Kasdienėje rutinoje kartais užmirštame sakyti savo vaikams paprastus, bet jiems labai svarbius, kone stebuklingus, žodžius.

Vaikas turi nematomą draugą: psichologės patarimai tėvams

Vaikas užsidaro kambaryje ir su kažkuo kalbasi. Pradeda verkti, kai automobilyje prisėdate šalia, nes... prispaudėte draugą. Kodėl vaikas susikūrė nematomą bičiulį? Kaip reaguoti? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Kaimo vaikai „įlindę“ į kompiuterius, nes jiems trūksta gyvo bendravimo

Kad miesto vaikai vasaromis vyksta stovyklauti į kaimą, rodos, yra įprasta, tačiau, kad kaimo vaikams tai pasirodys neįprasta, to nesitikėjome, – taip pasakoja penktus metus iš eilės į stovyklas kaimo vaikus kviečianti teatro „Teatriukas“ įkūrėja ir stovyklos vadovė Dalia Mikoliūnaitė.

Teo ir Ieva pristato: 3 smagūs žaidimai su tualetinio popieriaus ritinėliais

Orui pasitaisius ne į gerąją pusę, skubame su jumis pasidalinti itin paprastais užsiėmimais su vaikais namuose. Juk antradienis gali būti ir linksmadienis!

Teo ir Ieva pristato: citrinų ugnikalnis, kuris nustebins net visko mačiusius (1)

Nuo pat pirmųjų savo gyvenimo dienų mažylis tyrinėja jį supantį pasaulį. Jam viskas nauja, nepažinta, viskas domina ir vilioja, o kartais gal ir baugina.

Kaip pagirti vaiką, kad tai duotų naudos, o nebūtų tušti žodžiai

Mes vis dar per dažnai kritikuojame savo vaikus ir per retai juos giriame. Tokias išvadas daro šiuolaikinių tėvų auklėjimo metodus nagrinėjantys psichologai. Tačiau girti irgi reikia mokėti, antraip tai tebus tušti žodžiai.

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Jei vaikas sako mamai ar tėčiui „Nemyliu tavęs!“, jis iš tiesų nori pasakyti visai ką kitą

„Aš tavęs nekenčiu", „Tu bloga", „Aš tavęs nemyliu" – turbūt tokius žodžius išgirdus kiekvienai mamai širdis apsilietų krauju. Minčių kyla įvairių – „Kas negerai vaikui ar man?"

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

Trys smagūs žaidimai vaikams lauke

Kad pasivaikščiojimas lauke nebūtų nuobodus, galima pažaisti. Vaikutis čiupinėdamas, vartydamas rankytėse įvairių formų daiktus lavina smulkiąją motoriką, o dėliodamas miško radinius į krūveles - dar ir mąstymą.

8 žingsniai, kaip surengti geriausią gimtadienį vaikui

Koks yra geras vaiko gimtadienis? Toks, iš kurio svečiai nenori išeiti, ilgai prisimena ir tėvų paklausti, kaip norėtų švęsti savąjį sako: „Taip, kaip draugas“. Taigi, kokie yra gero gimtadienio komponentai?

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.