7 vaikų mama Sabina Daukantaitė: mūsų šeimoje madas diktuoja šešiametė Uršulė

 (2)
Septynių vaikų mama, „7 taškai“ tinklaraščio autorė, 2016 metų veikliausia moteris Sabina Daukantaitė pastebi, kad mergaitės, kitaip nei berniukai, nuo 2–3 metų amžiaus jau reiškia savo nuomonę dėl aprangos. Ypač ilgos diskusijos prasideda, kai mergaitės ruošiasi keliauti į darželį.
© Organizatorių archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kad rytais laikas prie drabužių spintos sutrumpėtų, Sabina su jauniausiomis dukromis – 6 metų Uršule ir beveik 3 metų dvynėmis Une ir Dalia aprangos patarimų teiravosi prekybos ir pramogų centro „Ozas“ stiliaus konsultantės.

Apranga – vaiko saviraiškos forma

„Vaikams reikia duoti laisvės patiems improvizuoti, kad formuotųsi asmenybė. Tuo tarpu tėvai gali nuo mažens ugdyti vaiko stiliaus supratimą, bendraudami su vaiku, rodydami, kas tinka, o kas nelabai. Šiuo metu mažosioms mergaitėms gražūs butaforiniai dalykai, kurie kartais man nėra priimtini, bet mes atrandame kompromisą: pažįstu savo dukras, žinau, kaip jas įtikinti, sugalvoju netikėčiausių argumentų, kad užsivilktų paruoštą rūbą“, – sako Sabina Daukantaitė.


Organizatorių archyv. nuotr.

Moteris nėra kategoriška ir kartais leidžia vaikams rengtis taip, kaip jiems patinka, pavyzdžiui, prieš porą savaičių dvynės ryte išsirinko sukneles darželiui ir viena iš mergaičių po suknele užsidėjo pūstą tiulio sijoną, kurį dažniausiai vilki namie. Mergaitės taip ir išėjo, mama jų pasirinkimo nedraudė, tik perspėjo darželio auklėtoją, kad tą dieną dvynės rengėsi pačios pagal savo supratimą.


Organizatorių archyv. nuotr.

„Dvynės yra labai užsispyrusios, su jomis sunkiau susitarti nei su vyresne dukra. Be to, mažosios mėgsta kopijuoti tiek viena kitą, tiek vyresnėlę Uršulę, kuri šeimoje diktuoja madas. Jei kuri užsivilko geltonus marškinėlius, tai ir kitai reikia tokių pat. Kasdien turiu būti paruošusi abiem mergaitėms po vienodą komplektą rūbų, o tai ne visada pavyksta“, – pasakoja moteris.

Organizatorių archyv. nuotr.

Mažos mamos gudrybės

Didelė šeima, kurioje be dvynių dar dvi dukterys, situacijos nepalengvina. Vyriausios dukters Adelės rūbus mama išdalino, nes tuo metu nemanė, jog dar turės dukrų. 6 metų Uršulės rūbai taip pat netinka mažosioms sesėms, nes dvynės nori rengtis vienodai. Šioje situacijoje sumani mama taip pat rado išeitį. „Uršulei esu pirkusi po du komplektus tų pačių rūbų. Kai vienas išsitepa, turiu kuo pakeisti, o kai mergaitė juos išauga, tais drabužiais rengiu dvynes“, – patirtimi dalinasi Sabina.

Organizatorių archyv. nuotr.

Mažų gudrybių mama imasi ir tam, kad mergaitės noriai nešiotų turimus rūbus. „Mergaitės mėgsta drabužius, ant kurių esančius piešinėlius supranta ir gali įvardinti, pavyzdžiu, su gėlytėmis, saulytėmis, kiškiais. Jei būna marškinėliai su angliškais užrašais, pavyzdžiui, „I‘m cute girl“, o manęs Unė klausia, kas parašyta, aš atsakau: „Unės marškinėliai“. Kai pribėga Dalia ir klausia, kas parašyta, sakau: „Dalios marškinėliai“. Parduotuvėje nenusipirksi personalizuotų rūbų, o taip žaidžiant su mažosiomis panelėmis, jos jaučiasi svarbios“, – pasakoja mergaičių mama.

Organizatorių archyv. nuotr.

Dvynės Unė ir Dalia nėra identiškos dvynės, skiriasi ir jų charakteriai. Atsižvelgdama į tai, konsultacijos metu stilistė Glorija Gžimailaitė ramesnei mergaitei pasiūlė juodai-baltą languotą sijonėlį su raukinukais, kuris sukuria romantinį įvaizdį, o nenustygstančiai vietoje dvynukei – džinsinį sijoną su kutais.


Organizatorių archyv. nuotr.

Vis tik, tą dieną mergaičių nuotaikos buvo kitokios ir jos apsimainė rūbais, įrodydamos, jog vaikai gali nustebinti ir nešioti priešingus jų būdui rūbus, taip dar šiek tiek apsunkindamos mamai spręsti tenkantį galvosūkį.

Organizatorių archyv. nuotr.

Kai vaikai konkuruoja…

Kai Sabinai reikia vykti į komandiruotę, šeima rūpinasi tėtis. Prieš išvykdama, mama kiekvienam vaikui visoms dienoms suruošia rūbų komplektus nuo galvos iki kojų ir ant kiekvienos rūbų krūvelės surašo vaikų vardus, kad tėtis žinotų, kurio vaiko rūbai yra sudėti. Tiesa, kartais ir mama supainioja dvynių drabužius, bet mergaitės savarankiškai susikeičia jais – jei drabužiai turi nors vieną kitokią detalę, kuri suaugusiam ne tokia svarbi, mergaitės žino, kurios kuris rūbelis yra.

Organizatorių archyv. nuotr.

Atsižvelgdama į tai bei konkurenciją, kuri ryškėja tarp panašaus amžiaus vaikų, stiliaus konsultantė patarė mergaites rengti panašiais, bet tuo pačiu skirtingais rūbais: rinktis tokio pat ilgio, formos sijonus, sukneles ir, svarbiausia, rūbų panašumus akcentuoti mažosioms.

Organizatorių archyv. nuotr.

Panašaus kolorito rūbai, pasak G. Gžimailaitės, taip pat leis lengviau sukurti daugiau skirtingų derinių. Konsultantė pasiūlė į spintą įsileisti nepretenzingas spalvas, tokias kaip mėlyna, pilka ir juoda-balta, o mergaičių mėgstamas ryškias spalvas (geltoną, rožinę) įpinti į aksesuarus, pavyzdžiui, įsigyti ryškios spalvos lankelį, rankinuką ar kojines. Drabužius rinktis neutralių spalvų, nes būtent tokius galima lengviau derinti tarpusavyje, pavyzdžiui, pilką megztuką galima vilkėti ir su džinsais, ir su languotu sijonėliu.

Organizatorių archyv. nuotr.

Patarimai, kaip praktiškai formuoti sezono garderobą dukroms bei noras leisti šeimos rytus, išvengiant bereikalingos įtampos šalia spintos, buvo pagrindiniai motyvai, paskatinę veiklią mamą S. Daukantaitę skirti laiko susitikimui su stiliaus konsultante. Žinios, kaip komplektuoti rūbus, kad iš spintos būtų galima greitai išsitraukti tarpusavyje derančius drabužius, leis užtikrinti sklandesnį rytą, kuris septynių vaikų šeimoje trunka net kelias valandas ir laiko diskusijoms, ką rengtis, tiesiog nelieka.

Organizatorių archyv. nuotr.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

KALBA VAIKAI: kad pasakė, tai pasakė!..

Vaikai neretai pasako tokių dalykų, kokių suaugusieji ir norėdami nesugalvoja. Jūsų dėmesiui - 4 metų Ryčio linksmosios kalbelės.

Svarbi savybė, kurią turi visi maži vaikai, bet vėliau ją neretai išmuša tėvai

Smalsumas įgimtas – konstatavo mokslininkai ir netruko pridėti, kad tai viena svarbiausių intelekto vystymosi sąlygų.

Vaikas nuliūsta ir pravirksta dėl kiekvienos smulkmenos: pataria psichologė

Jautrų sūnų auginanti mama klausia specialisto patarimo, kaip didinti jo savivertę. Moteris mano, kad sūnaus jautrumas priklauso nuo to, kad jos nėštumas buvo be galo sunkus, nuolat lydimas ašarų.

Teo ir Ieva pristato: linksmiausi lauko žaidimai

Kai pagaliau ateina pavasaris, norisi juo kuo daugiau džiaugtis! Lauko žaidimų ir linksmybių sezonas - ATIDARYTAS!

Teo ir Ieva pristato: žaislai, kurie nekainuoja nė cento, o dovanoja glėbį džiaugsmo (1)

Paprasta kartotinė dėžė vieniems - paprasta dėžė, kitiems - visas atradimų pasaulis!

Ko labiausiai trūksta šiuolaikiniam vaikui? Ne, tai ne išmanusis telefonas ir ne brangus žaislas...

„Neturiu ką veikti“, – sako vaikas kaip tik tuo metu, kai norėtųsi po darbo šiek tiek atsipūsti. Arba kaip tik tada, kai galva visiškai tuščia ir nežinia, ką jam pasiūlyti. Kodėl vaikas pats nesusigalvoja veiklos ir nuobodžiauja? Galbūt jam tiesiog trūksta tėvų dėmesio?

17 smagių žaidimų su vaikais namuose, kuriems tiks tai, ką turite po ranka

Kelios idėjos, ką daryti su vaiku namuose, kai jis skundžiasi, jog yra nuobodu. Šiems užsiėmimams dažniausiai neprireiks jokių papildomų žaislų, o tik to, ką rasite namuose.

Kai vaikas pasielgia netinkamai, jokiu būdu nedarykite vienos klaidos (1)

Neretai pykdami vaikai, atrodo, peržengia ribą, nes mažais kumštukais ima mušti mamą ar spiria tėčiui. Ką daryti tokiais atvejais, teiraujamės psichologės psichoterapeutės Rūtos Bačiulytės.

Psichologė: nelaimingiausi yra tie vaikai, kuriems tėvai nenustatė ribų

Pykstame mes visi. Tačiau pykstantį vaiką kartais sunku suprasti, tarsi to daryti jis neturėtų teisės. Su psichologe psichoterapeute Rūta Bačiulyte aptariame 3 mitus apie vaikų pyktį.

Svarbi vaikų auklėjimo formulė, kurią pamiršta daugelis tėvų

Gimė vaikas. Ką tik iškeptiems tėvams – nauja misija: užauginti pasauliui naują žmogų. Kad augtų sveikas, protingas, laimingas, sėkmingas, patenkintas savimi ir pasauliu.

Teo ir Ieva pristato: 5 žaidimai su vaiku, kurie lavina vaizduotę, kūrybiškumą ir smulkiąją motoriką

Pasibaigus Velykų karštinei, mes su Teo grįžtame, pristatydami kelis įdomius užsiėmimus, kaip kūrybiškai galima panaudoti namuose turimo konstruktoriaus kaladėles.

Viens, du trys – ir nereikalinga kojinė virsta mielu zuikučiu

Dviejų vaikučių mama Inga, feisbuke kurianti tinklaraštį „Mamos diena“, dalijasi labai smagia idėja, kaip su vaikais per penkias minutes pasigaminti smagų zuikutį iš nereikalingos kojinės.

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką

Kokie žaidimai padeda lavinti mažų vaikų motoriką ir rankyčių miklumą? Štai 5 smagūs užsiėmimai, kurie suteiks mažyliui ne tik džiaugsmo, bet ir naudingų įgūdžių.

Žavi velykinė namų puošmena – per 5 minutes

TAVO VAIKO žurnalo dizainerė Rima pasidalijo labai smagia velykine namų dekoracijos idėja, kurią galima pasigaminti vos per kelias minutes ir visai neišleidžiant papildomai pinigų.

Rūta Lapė: pametinukai – subalansuoti žmonėms su polėkiu (2)

Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie buvimą pametinukų mama.