7 vaikų mama Sabina Daukantaitė: mūsų šeimoje madas diktuoja šešiametė Uršulė

 (2)
Septynių vaikų mama, „7 taškai“ tinklaraščio autorė, 2016 metų veikliausia moteris Sabina Daukantaitė pastebi, kad mergaitės, kitaip nei berniukai, nuo 2–3 metų amžiaus jau reiškia savo nuomonę dėl aprangos. Ypač ilgos diskusijos prasideda, kai mergaitės ruošiasi keliauti į darželį.
© Organizatorių archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kad rytais laikas prie drabužių spintos sutrumpėtų, Sabina su jauniausiomis dukromis – 6 metų Uršule ir beveik 3 metų dvynėmis Une ir Dalia aprangos patarimų teiravosi prekybos ir pramogų centro „Ozas“ stiliaus konsultantės.

Apranga – vaiko saviraiškos forma

„Vaikams reikia duoti laisvės patiems improvizuoti, kad formuotųsi asmenybė. Tuo tarpu tėvai gali nuo mažens ugdyti vaiko stiliaus supratimą, bendraudami su vaiku, rodydami, kas tinka, o kas nelabai. Šiuo metu mažosioms mergaitėms gražūs butaforiniai dalykai, kurie kartais man nėra priimtini, bet mes atrandame kompromisą: pažįstu savo dukras, žinau, kaip jas įtikinti, sugalvoju netikėčiausių argumentų, kad užsivilktų paruoštą rūbą“, – sako Sabina Daukantaitė.


Organizatorių archyv. nuotr.

Moteris nėra kategoriška ir kartais leidžia vaikams rengtis taip, kaip jiems patinka, pavyzdžiui, prieš porą savaičių dvynės ryte išsirinko sukneles darželiui ir viena iš mergaičių po suknele užsidėjo pūstą tiulio sijoną, kurį dažniausiai vilki namie. Mergaitės taip ir išėjo, mama jų pasirinkimo nedraudė, tik perspėjo darželio auklėtoją, kad tą dieną dvynės rengėsi pačios pagal savo supratimą.


Organizatorių archyv. nuotr.

„Dvynės yra labai užsispyrusios, su jomis sunkiau susitarti nei su vyresne dukra. Be to, mažosios mėgsta kopijuoti tiek viena kitą, tiek vyresnėlę Uršulę, kuri šeimoje diktuoja madas. Jei kuri užsivilko geltonus marškinėlius, tai ir kitai reikia tokių pat. Kasdien turiu būti paruošusi abiem mergaitėms po vienodą komplektą rūbų, o tai ne visada pavyksta“, – pasakoja moteris.

Organizatorių archyv. nuotr.

Mažos mamos gudrybės

Didelė šeima, kurioje be dvynių dar dvi dukterys, situacijos nepalengvina. Vyriausios dukters Adelės rūbus mama išdalino, nes tuo metu nemanė, jog dar turės dukrų. 6 metų Uršulės rūbai taip pat netinka mažosioms sesėms, nes dvynės nori rengtis vienodai. Šioje situacijoje sumani mama taip pat rado išeitį. „Uršulei esu pirkusi po du komplektus tų pačių rūbų. Kai vienas išsitepa, turiu kuo pakeisti, o kai mergaitė juos išauga, tais drabužiais rengiu dvynes“, – patirtimi dalinasi Sabina.

Organizatorių archyv. nuotr.

Mažų gudrybių mama imasi ir tam, kad mergaitės noriai nešiotų turimus rūbus. „Mergaitės mėgsta drabužius, ant kurių esančius piešinėlius supranta ir gali įvardinti, pavyzdžiu, su gėlytėmis, saulytėmis, kiškiais. Jei būna marškinėliai su angliškais užrašais, pavyzdžiui, „I‘m cute girl“, o manęs Unė klausia, kas parašyta, aš atsakau: „Unės marškinėliai“. Kai pribėga Dalia ir klausia, kas parašyta, sakau: „Dalios marškinėliai“. Parduotuvėje nenusipirksi personalizuotų rūbų, o taip žaidžiant su mažosiomis panelėmis, jos jaučiasi svarbios“, – pasakoja mergaičių mama.

Organizatorių archyv. nuotr.

Dvynės Unė ir Dalia nėra identiškos dvynės, skiriasi ir jų charakteriai. Atsižvelgdama į tai, konsultacijos metu stilistė Glorija Gžimailaitė ramesnei mergaitei pasiūlė juodai-baltą languotą sijonėlį su raukinukais, kuris sukuria romantinį įvaizdį, o nenustygstančiai vietoje dvynukei – džinsinį sijoną su kutais.


Organizatorių archyv. nuotr.

Vis tik, tą dieną mergaičių nuotaikos buvo kitokios ir jos apsimainė rūbais, įrodydamos, jog vaikai gali nustebinti ir nešioti priešingus jų būdui rūbus, taip dar šiek tiek apsunkindamos mamai spręsti tenkantį galvosūkį.

Organizatorių archyv. nuotr.

Kai vaikai konkuruoja…

Kai Sabinai reikia vykti į komandiruotę, šeima rūpinasi tėtis. Prieš išvykdama, mama kiekvienam vaikui visoms dienoms suruošia rūbų komplektus nuo galvos iki kojų ir ant kiekvienos rūbų krūvelės surašo vaikų vardus, kad tėtis žinotų, kurio vaiko rūbai yra sudėti. Tiesa, kartais ir mama supainioja dvynių drabužius, bet mergaitės savarankiškai susikeičia jais – jei drabužiai turi nors vieną kitokią detalę, kuri suaugusiam ne tokia svarbi, mergaitės žino, kurios kuris rūbelis yra.

Organizatorių archyv. nuotr.

Atsižvelgdama į tai bei konkurenciją, kuri ryškėja tarp panašaus amžiaus vaikų, stiliaus konsultantė patarė mergaites rengti panašiais, bet tuo pačiu skirtingais rūbais: rinktis tokio pat ilgio, formos sijonus, sukneles ir, svarbiausia, rūbų panašumus akcentuoti mažosioms.

Organizatorių archyv. nuotr.

Panašaus kolorito rūbai, pasak G. Gžimailaitės, taip pat leis lengviau sukurti daugiau skirtingų derinių. Konsultantė pasiūlė į spintą įsileisti nepretenzingas spalvas, tokias kaip mėlyna, pilka ir juoda-balta, o mergaičių mėgstamas ryškias spalvas (geltoną, rožinę) įpinti į aksesuarus, pavyzdžiui, įsigyti ryškios spalvos lankelį, rankinuką ar kojines. Drabužius rinktis neutralių spalvų, nes būtent tokius galima lengviau derinti tarpusavyje, pavyzdžiui, pilką megztuką galima vilkėti ir su džinsais, ir su languotu sijonėliu.

Organizatorių archyv. nuotr.

Patarimai, kaip praktiškai formuoti sezono garderobą dukroms bei noras leisti šeimos rytus, išvengiant bereikalingos įtampos šalia spintos, buvo pagrindiniai motyvai, paskatinę veiklią mamą S. Daukantaitę skirti laiko susitikimui su stiliaus konsultante. Žinios, kaip komplektuoti rūbus, kad iš spintos būtų galima greitai išsitraukti tarpusavyje derančius drabužius, leis užtikrinti sklandesnį rytą, kuris septynių vaikų šeimoje trunka net kelias valandas ir laiko diskusijoms, ką rengtis, tiesiog nelieka.

Organizatorių archyv. nuotr.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Stebuklingi žodžiai, kurių vaikui reikia kaip oro

Kasdienėje rutinoje kartais užmirštame sakyti savo vaikams paprastus, bet jiems labai svarbius, kone stebuklingus, žodžius.

Vaikas turi nematomą draugą: psichologės patarimai tėvams

Vaikas užsidaro kambaryje ir su kažkuo kalbasi. Pradeda verkti, kai automobilyje prisėdate šalia, nes... prispaudėte draugą. Kodėl vaikas susikūrė nematomą bičiulį? Kaip reaguoti? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Kaimo vaikai „įlindę“ į kompiuterius, nes jiems trūksta gyvo bendravimo

Kad miesto vaikai vasaromis vyksta stovyklauti į kaimą, rodos, yra įprasta, tačiau, kad kaimo vaikams tai pasirodys neįprasta, to nesitikėjome, – taip pasakoja penktus metus iš eilės į stovyklas kaimo vaikus kviečianti teatro „Teatriukas“ įkūrėja ir stovyklos vadovė Dalia Mikoliūnaitė.

Teo ir Ieva pristato: 3 smagūs žaidimai su tualetinio popieriaus ritinėliais

Orui pasitaisius ne į gerąją pusę, skubame su jumis pasidalinti itin paprastais užsiėmimais su vaikais namuose. Juk antradienis gali būti ir linksmadienis!

Teo ir Ieva pristato: citrinų ugnikalnis, kuris nustebins net visko mačiusius (1)

Nuo pat pirmųjų savo gyvenimo dienų mažylis tyrinėja jį supantį pasaulį. Jam viskas nauja, nepažinta, viskas domina ir vilioja, o kartais gal ir baugina.

Kaip pagirti vaiką, kad tai duotų naudos, o nebūtų tušti žodžiai

Mes vis dar per dažnai kritikuojame savo vaikus ir per retai juos giriame. Tokias išvadas daro šiuolaikinių tėvų auklėjimo metodus nagrinėjantys psichologai. Tačiau girti irgi reikia mokėti, antraip tai tebus tušti žodžiai.

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Jei vaikas sako mamai ar tėčiui „Nemyliu tavęs!“, jis iš tiesų nori pasakyti visai ką kitą

„Aš tavęs nekenčiu", „Tu bloga", „Aš tavęs nemyliu" – turbūt tokius žodžius išgirdus kiekvienai mamai širdis apsilietų krauju. Minčių kyla įvairių – „Kas negerai vaikui ar man?"

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

Trys smagūs žaidimai vaikams lauke

Kad pasivaikščiojimas lauke nebūtų nuobodus, galima pažaisti. Vaikutis čiupinėdamas, vartydamas rankytėse įvairių formų daiktus lavina smulkiąją motoriką, o dėliodamas miško radinius į krūveles - dar ir mąstymą.

8 žingsniai, kaip surengti geriausią gimtadienį vaikui

Koks yra geras vaiko gimtadienis? Toks, iš kurio svečiai nenori išeiti, ilgai prisimena ir tėvų paklausti, kaip norėtų švęsti savąjį sako: „Taip, kaip draugas“. Taigi, kokie yra gero gimtadienio komponentai?

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.

Visus vaikus galima suskirstyti į 4 grupes: kuriai priklauso jūsiškis?

Kas yra temperamentas? Ar vaikai gimsta su tam tikru temperamentu, ar jį įgyja? Kuo temperamentas skiriasi nuo charakterio?