Būrelis, kuris vaikams ugdo discipliną ir vyriškumą

Jei ilgą laiką veiksmingiausiu jauku derybose su vaikais buvo saldainiai, dabar juos keičia technologijos: kam - papildomas pusvalandis prie televizoriaus ar kompiuterio, kitam - gal net ir naujas telefonas ar planšetė... Nuolat užimti tėvai motyvuoja, kad technologijos vysto vaikų protinius gabumus, tačiau vaikystė - būtent tas metas, kai gali būti padėti tvirčiausi pamatai vystant vaikų gabumus, neabejotinai - ir įpročius bei charakterį.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nors ir gali suteikti žinių, technologijos neišmoko komandinio jausmo, pasitikėjimo savimi bei, svarbiausia, neprisideda prie sveiko fizinio vystymosi. Tuo tarpu tie tėvai, kurie skiria laiko vaikams patinkančio hobio paieškoms - tarkime, nutaria atžalas nuvesti į futbolo treniruotes - pasakoja apie greitai matomus savo vaikuose teigiamus pokyčius.

Treniruotės turi teikti džiaugsmą

Futbolo mokykloje „Audra" dirbantys treneriai vaikų psichologiją supranta ypač gerai - anot jų, norint pasiekti sėkmę, svarbiausia yra geras tarpusavio ryšys, taigi - bendravimas ir bendradarbiavimas. Dėl to, kaip teigia treneris Svajūnas Savickas, viskas prasideda nuo tvirtų santykių kūrimo, tad trenerio psichologinis pasirengimas ir nusiteikimas yra labai svarbus, jis turi gebėti rasti sprendimus bet kokioje situacijoje.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Ar jūsų santykiai su mama išties nuoširdūs ir šilti?
Kodėl gimę vaikai neleidžia išsimiegoti tėvams?

„Visada treneriams sakau, kad treniruotė turi teikti kuo daugiau gerų emocijų: jūs turite patys tapti vaikais, dovanoti jiems džiaugsmą ir šypsenas - nuo to labai priklauso, ar vaikas užsikrės futbolo liga, ar ne," - pasakoja mokyklos vadovas Nerijus Budraitis. „Tokiame amžiuje vaikus prarasti labai lengva - jei jis pačioje pradžioje išsigąs ar užsigaus, pradės verkti, gali būti, kad kitą kartą čia ir nebesugrįš, nes prisimins tą nuoskaudą, kuri jį atbaidys. Tačiau jei treneris sugebės iš treniruotės padaryti gerą spektaklį su galybe teigiamų emocijų - tada ir vaikai eis į treniruotę, kaip į šventę," - pridūrė jis.

Būrelis, kuris vaikams ugdo discipliną ir vyriškumą
Treneris Nerijus Budraitis su vaikais.
© J.Ambrazevičiaus

Treneris nusijuokia, kad dirbant su 4 - 5 metų vaikais apie jų susikaupimą galima tik pasvajoti. „Treniruočių metu įvairių žaidimų forma stengiamės sukurti tokią atmosferą, kad vaikas norėtų čia sugrįžti, kad pamiltų šią nuostabią sporto šaką. O su meile ir laiku, po truputėlį ateina ir treniruočių rezultatai," - kolegai antrina treneris Svajūnas Savickas. „Vieniems vaikams lengviau sekasi, kitiems - truputį sunkiau, vieni būna labiau išdykę, kiti - mažiau; kiekvienas jų skirtingas, bet visi jie nuostabūs."

Vaikų negalima versti

„Pirmas savaites vaikai tyrinėja aplinką, draugus, trenerį. Jeigu jiems aplinka pasirodo saugi, ir jie čia turi galimybes džiaugsmingai sportuoti, jie tikrai ateis į kitą treniruotę," - teigia futbolo treneris Vaidas Garšvinskas, paklaustas, kaip elgtis tėvams, kurių vaikai nuolat keičia nuomonę dėl ėjimo į treniruotes. „Versti vaiko lankyti treniruotes jokiu būdu negalima - kaip ir minėjau, pagrindinis trenerio darbas yra suteikti džiaugsmo treniruotėje, tada nereikės vaiko įkalbinėti - jis pats norės eiti į jas," - priduria N. Budraitis. Anot jo, tėvai gali patarti vaikams motyvuodami, kad treniruotės padės tapti lyderiais, siekti pergalių ne vien aikštelėje, bet ir gyvenime.

Dažnai tėvus kamuoja klausimas - kaip suprasti, ar vaikas šiai sporto šakai yra tikrai gabus, o gal vertėtų paieškoti kažko kito? S. Savickas pataria su išvadomis neskubėti, ir pradžioje leisti vaikams tiesiog gerai praleisti laiką: „Manau, kad jei vaikas sugrįžta į treniruotes, ir vos įbėgęs į treniruočių aikštę emocingai čiumpa kamuolį ir pradeda jį nenuilsdamas gainioti su šypsena veide, tai jis jau turi gabumų. Visa kita priklauso jau nuo trenerio kompetencijos bei įtakos," - patikino jis.

„Reikia nepamiršti, kad kiekvienas vaikas skirtingai auga ir bręsta - jei vienas septynmetis yra lyderis dabar, galbūt po poros metų tai pasikeis; lygiai taip pat ir su prastesne koordinacija atėję vaikai gali kitus pasivyti neįtikėtinai greitai," - pabrėžė trenerių kolega Vaidas Garšvinskas. „Kiti savo piką galbūt pasieks 12 - 13 metų. Mano patarimas toks - nereikia niekur skubėti, o tiesiog tikslingai treniruotis."

Būrelis, kuris vaikams ugdo discipliną ir vyriškumą
Treneris Svajūnas Savickas su 4-5 metų futbolininkais.
© Asmeninio albumo nuotr.

Tėvų atsiliepimai

Aktyviu savo atžalų laisvalaikiu futbolo mokykloje ypač džiaugiasi ją pasirinkę tėvai. „Kai sūnui suėjo 4-eri metai, mąsčiau apie papildomą veiklą po darželio, susijusią su sportu, aktyviu laisvalaikiu - mano vaikas judrus, tad galvojau apie būrelį, kuriame jis galėtų „išsikrauti", be to, ugdytų komandos, vyriškumo, koordinacijos, susikaupimo, bendrumo jausmą. Futbolą pasirinkau dėl visų vaikui teikiamų privalumų - tuo pačiu metu tai ir žaidimas, bet kartu ir treniruotė," - pasakoja penkiamečio Tauro mama Goda Šleinytė - Mlinkauskienė.

„Pirmųjų treniruočių metu ypač patiko trenerių metodika: futbolo supratimas vaikams diegiamas žaidimo, estafečių, užduočių forma. Treneris vaikams tampa tarsi vyresniu draugu, tačiau palaiko tvarką ir drausmę, moko gerbti vieniems kitus," - džiaugėsi moteris.

Būrelis, kuris vaikams ugdo discipliną ir vyriškumą
Tėvai greitai pastebi teigiamus pokyčius, kai vaikai pradeda lankyti futbolo treniruotes.
© J.Ambrazevičiaus

Šešerių metų Igno Bakėjaus sūnus treniruotes lanko 4 - 5 kartus per savaitę. „Vaikas į treniruotes pasiprašė pats - nors aš tyliai širdyje ir norėjau, kad tai būtų krepšinis, bet sūnus pasirinko futbolą," - šyptelėjo vyras. „Pastebėjau, kad sūnus tapo greitesnis, labiau koordinuotas, labai pagerėjo jo technika, jis pradėjo labiau klausyti trenerio. Dabar jau pats veržiasi į futbolo treniruotes! Kažkada profesionaliose rungtynėse taip sirgo už „Gargždų bangą", kad maniau, jog tuoj reikės jį išleisti į aikštelę," - juokėsi I. Bakėjus.

Jam pritarė ir G. Šleinytė - Mlinkauskienė, teigianti, kad teigiamus pokyčius pastebėjo jau po trijų mėnesių. „Sūnus sunkiai susikaupdavo, pritingėdavo, tačiau dabar pastebiu jo koordinaciją  ir norą atlikti užduotis kuo geriau, stengtis, o nenumoti ranka, jei kažkas nesigauna. Jis išmoko susikaupti, techniškiau atlikti užduotis, geriau koordinuoti judesius,  net labiau pasitikėti savimi! Pagrindiniu šio būrelio pasirinkimo privalumu įvardinčiau dar ir tai, kad vaikas pradėjęs lankyti futbolo treniruotes nustojo sirgti, tapo atsparesnis peršalimams ir sustiprėjo fiziškai," - džiaugėsi mama.

Būrelis, kuris vaikams ugdo discipliną ir vyriškumą
Po laimėtų varžybų Rygoje, treneriai N.Budraitis ir S.Savickas.
© Asmeninio albumo nuotr.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: netradicinė tapyba patiks įvairaus amžiaus vaikams

Vaikui kūryba – ne šiaip žaidimas ar pramoga, bet ir svarbus mokomasis procesas.

Stebuklingi žodžiai, kurių vaikui reikia kaip oro

Kasdienėje rutinoje kartais užmirštame sakyti savo vaikams paprastus, bet jiems labai svarbius, kone stebuklingus, žodžius.

Vaikas turi nematomą draugą: psichologės patarimai tėvams

Vaikas užsidaro kambaryje ir su kažkuo kalbasi. Pradeda verkti, kai automobilyje prisėdate šalia, nes... prispaudėte draugą. Kodėl vaikas susikūrė nematomą bičiulį? Kaip reaguoti? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Kaimo vaikai „įlindę“ į kompiuterius, nes jiems trūksta gyvo bendravimo

Kad miesto vaikai vasaromis vyksta stovyklauti į kaimą, rodos, yra įprasta, tačiau, kad kaimo vaikams tai pasirodys neįprasta, to nesitikėjome, – taip pasakoja penktus metus iš eilės į stovyklas kaimo vaikus kviečianti teatro „Teatriukas“ įkūrėja ir stovyklos vadovė Dalia Mikoliūnaitė.

Teo ir Ieva pristato: 3 smagūs žaidimai su tualetinio popieriaus ritinėliais

Orui pasitaisius ne į gerąją pusę, skubame su jumis pasidalinti itin paprastais užsiėmimais su vaikais namuose. Juk antradienis gali būti ir linksmadienis!

Teo ir Ieva pristato: citrinų ugnikalnis, kuris nustebins net visko mačiusius (1)

Nuo pat pirmųjų savo gyvenimo dienų mažylis tyrinėja jį supantį pasaulį. Jam viskas nauja, nepažinta, viskas domina ir vilioja, o kartais gal ir baugina.

Kaip pagirti vaiką, kad tai duotų naudos, o nebūtų tušti žodžiai

Mes vis dar per dažnai kritikuojame savo vaikus ir per retai juos giriame. Tokias išvadas daro šiuolaikinių tėvų auklėjimo metodus nagrinėjantys psichologai. Tačiau girti irgi reikia mokėti, antraip tai tebus tušti žodžiai.

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Jei vaikas sako mamai ar tėčiui „Nemyliu tavęs!“, jis iš tiesų nori pasakyti visai ką kitą

„Aš tavęs nekenčiu", „Tu bloga", „Aš tavęs nemyliu" – turbūt tokius žodžius išgirdus kiekvienai mamai širdis apsilietų krauju. Minčių kyla įvairių – „Kas negerai vaikui ar man?"

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

Trys smagūs žaidimai vaikams lauke

Kad pasivaikščiojimas lauke nebūtų nuobodus, galima pažaisti. Vaikutis čiupinėdamas, vartydamas rankytėse įvairių formų daiktus lavina smulkiąją motoriką, o dėliodamas miško radinius į krūveles - dar ir mąstymą.

8 žingsniai, kaip surengti geriausią gimtadienį vaikui

Koks yra geras vaiko gimtadienis? Toks, iš kurio svečiai nenori išeiti, ilgai prisimena ir tėvų paklausti, kaip norėtų švęsti savąjį sako: „Taip, kaip draugas“. Taigi, kokie yra gero gimtadienio komponentai?

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.