Reklama

Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai

Neretu atveju įsigyjantys būstą žmonės galvoja apie šiandienius poreikius. Vis tik dažnai atsitinka taip, kad gimstant pirmagimiui nėra galimybių greitu metu išsikelti į erdvesnį būstą.
© Gamintojo archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tokiomis aplinkybėmis atsiranda nemažai iššūkių – kaip sutalpinti papildomus daiktus, kad visi turėtų vietos sau? Kaip paversti namus jaukia ir saugia erdve mažyliui?

Vilnietė Kristina 50 kv. m. bute gyvena kartu su vyru ir trejų metų dukra. Jaunos šeimos bute, kaip jau tampa įprasta Lietuvoje, – miegamasis ir su virtuve sujungta svetainė.

Moteris pasakoja, kad gyvenime atsiradus vaikui, namai tapo kur kas kitokie: visur guli daugybė mergaitės žaislų, dėl kurių net svetainė tapo rožinė. „Dukros vaikiška virtuvėlė, kiti jos žaidimai sudėti viename kambario kampe, tuo tarpu kitame – pūpso žaidimų namelis, lego dėžės ir piešimo rinkiniai“, – pasakoja Kristina.

Moteris pripažįsta, kad gyvenant mažame būste, tikru iššūkiu tampa tvarka. Norint namus išlaikyti tvarkingus, reikia ieškoti įvairių sprendimų daiktams sudėti. Taip pat reikia nepamiršti, jog vaiko žaislai jam turi būti lengvai pasiekiami, tad tenka galvoti, kur sutalpinti rečiau naudojamus daiktus. „Balkone laikome nemažai daiktų. Vis dėlto ir to nepakanka. Kad išnaudotume erdvę, planuojame įsigyti funkcionalius baldus. Artimiausias pirkinys – dėžes, ant kurių būtų galima ir sėdėti“, – teigia vilnietė.

Vis tik moteris pripažįsta, kad įsikuriant naujame bute nebuvo išvengta klaidų ir neapgalvotų sprendimų. „Pirkome miegamojo lovą be patalynės dėžės, taip praradome dar vieną vietą, kurioje būtų galima susidėti rečiau naudojamus drabužius ar daiktus“, – savo patirtimi ir patarimu dalijosi Kristina. Dabar visa tai laikoma koridoriuje esančioje spintoje. Žemesniosios spintos lentynos skirtos mergaitės daiktams. „Ji pati juos išsitraukia, panaudojus – lengvai padeda į vietą“, – priduria Kristina.

Vis dėlto Kristina prisimena ir iššūkius, su kuriais susidūrė, kai mergaitė pradėjo ropoti ar vaikščioti. „Mažas vaikas mėgsta visur ropoti ir tyrinėti aplink esantį pasaulį. Ji bandydavo atidaryti spintelių dureles, pradėjus vaikščioti – bijodavome, kad nesusižeistų į aštrius kavos staliuko kampus ar neliestų elektros lizdų", – pirmaisiais rūpesčiais dalijosi moteris.

Miegamuoju vis dar pavyksta dalintis trise

Jaunos šeimos gyvenimas verda svetainėje – čia jie valgo, ilsisi, o dukra žaidžia. Miegamasis – jaunos šeimos poilsio zona, kuri skirta miegui, poilsiui ir ramybei, kai jos norisi.

Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai
© Gamintojo archyvas

Kol mergaitė maža, trijų asmenų šeima nesunkiai dalijasi vienu miegamuoju. „Mergaitės lova yra dviejų dydžių – jos nesam išskleidę, kol kas nereikia. O kaip bus po to, kai dukra paaugs – matysim. Galbūt, mes su vyru kraustysimės į svetainę, o miegamąjį paversime dukros kambariu“, – svarsto jauna moteris. O kol kas Kristina džiaugiasi tokiu miegamuoju ir šyptelėjusi prisipažįsta: „Miegame visi kartu, o miegančią dukrą galiu lengvai ranka paliesti.“

Moteris teigia, kad šeima prie gyvenimo nedideliame bute prisitaiko nesunkiai, o apgalvoti sprendimai jau tapo kasdienybe. „Prieš pirkdami bet kokį daiktą namams, stengiamės pirkti tik tuos, kurie dera prie bendro vaizdo bute. Bute laikome tik būtiniausius daiktus“, – pagrindiniais principais dalijasi jauna mama.

Kristina atvirauja, jog trinties namuose kol kas nejaučia: „Jeigu yra poreikis pabūti atskirai, galima nueiti į miegamąjį. Pavyzdžiui, kol dukra žaidžia svetainėje, aš miegamajame žiūriu filmą ar skaitau knygą". Jauna moteris kaip tik džiaugiasi, kad dukra visada šalia. „Tačiau manau, kad kai vaikas paaugs, gali būti sunkiau“, – neslepia jauna moteris.

Dizainerė pataria

IKEA interjero dizainerė Morta Žukaitė taip pat pastebi tendenciją, kada pasikeitus gyvenimui ir pagausėjus šeimai, būstą keisti į didesnį daug žmonių tiesiog neturi galimybės. Vis dėlto tam, kad ir nedideli namai taptų jaukūs, saugūs mažyliui bei patogūs šeimai, dizainerė dalijasi patarimais.

„Jei šeima daugiausia laiko praleidžia svetainėje, būdami kartu, siūlyčiau tą erdvę apgalvoti iš naujo“, – pataria interjero dizainerė.

Pasak M. Žukaitės, nors pagrindinė problema butuose yra daiktų laikymas, tai padarius protingai, tikrai galima atrasti vietos gyvenimui. „Vaiko erdvę svetainėje suplanuokite iškart, taip pat kaip tėvų poilsio ar filmo žiūrėjimo zonas“, – patarimais dalijasi dizainerė. Pasak jos, atsiradus mažyliui jo daiktai pasklinda visur, tačiau jei vaikas nuo mažens žinos savo erdvę, kurioje bus jo žaislai, formuosis įprotis susitvarkyti po žaidimo. Vaikams patinka aiški ir saugi jų erdvė.

1 patarimas. Vaikų žaidimo ir poilsio zonas svetainėje galite atskirti lentynomis.

Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai
© Gamintojo archyvas

2 patarimas. Norėdami sutalpinti daug daiktų, tačiau išlaikyti namus tvarkingais – naudokite lentynas ir užtraukiamų užuolaidų sprendimą.

Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai
© Gamintojo archyvas

3 patarimas. Žaislams tvarkingai sudėti rinkitės žaisladėžes, pufus su sėdėjimo funkcija, ištraukiamus stalčius, kuriuos uždarius jie tampa suoliukais.

Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai
© Gamintojo archyvas

4 patarimas. Ypač patogus sprendimas – daiktų laikymo sistema, kai atskiros žaislų dėžes susideda į bendrą rėmą.

Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai
© Gamintojo archyvas

5 patarimas. Saugumui užtikrinti dizainerė siūlo atsitūpti iki vaiko ūgio ir pabandyti namus apžvelgti vaiko akimis. Taip lengviau pastebėsite galimus pavojus.

Elektros lizdams naudokite kamštukus.

Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai
© Gamintojo archyvas

Stalčiams – atidarymo stabdiklius.

Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai
© Gamintojo archyvas

Aštriems kampams – specialias apsaugas.

Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai
© Gamintojo archyvas

Spintų durelėms – varstymo užraktus.

Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai
© Gamintojo archyvas

Durims į kitą kambarį – stabdiklius.

Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai
© Gamintojo archyvas

Užsakymo nr.: PT_77253489

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Vaikas nuliūsta ir pravirksta dėl kiekvienos smulkmenos: pataria psichologė

Jautrų sūnų auginanti mama klausia specialisto patarimo, kaip didinti jo savivertę. Moteris mano, kad sūnaus jautrumas priklauso nuo to, kad jos nėštumas buvo be galo sunkus, nuolat lydimas ašarų.

Teo ir Ieva pristato: linksmiausi lauko žaidimai

Kai pagaliau ateina pavasaris, norisi juo kuo daugiau džiaugtis! Lauko žaidimų ir linksmybių sezonas - ATIDARYTAS!

Teo ir Ieva pristato: žaislai, kurie nekainuoja nė cento, o dovanoja glėbį džiaugsmo (1)

Paprasta kartotinė dėžė vieniems - paprasta dėžė, kitiems - visas atradimų pasaulis!

Ko labiausiai trūksta šiuolaikiniam vaikui? Ne, tai ne išmanusis telefonas ir ne brangus žaislas...

„Neturiu ką veikti“, – sako vaikas kaip tik tuo metu, kai norėtųsi po darbo šiek tiek atsipūsti. Arba kaip tik tada, kai galva visiškai tuščia ir nežinia, ką jam pasiūlyti. Kodėl vaikas pats nesusigalvoja veiklos ir nuobodžiauja? Galbūt jam tiesiog trūksta tėvų dėmesio?

17 smagių žaidimų su vaikais namuose, kuriems tiks tai, ką turite po ranka

Kelios idėjos, ką daryti su vaiku namuose, kai jis skundžiasi, jog yra nuobodu. Šiems užsiėmimams dažniausiai neprireiks jokių papildomų žaislų, o tik to, ką rasite namuose.

Kai vaikas pasielgia netinkamai, jokiu būdu nedarykite vienos klaidos (1)

Neretai pykdami vaikai, atrodo, peržengia ribą, nes mažais kumštukais ima mušti mamą ar spiria tėčiui. Ką daryti tokiais atvejais, teiraujamės psichologės psichoterapeutės Rūtos Bačiulytės.

Psichologė: nelaimingiausi yra tie vaikai, kuriems tėvai nenustatė ribų

Pykstame mes visi. Tačiau pykstantį vaiką kartais sunku suprasti, tarsi to daryti jis neturėtų teisės. Su psichologe psichoterapeute Rūta Bačiulyte aptariame 3 mitus apie vaikų pyktį.

Svarbi vaikų auklėjimo formulė, kurią pamiršta daugelis tėvų

Gimė vaikas. Ką tik iškeptiems tėvams – nauja misija: užauginti pasauliui naują žmogų. Kad augtų sveikas, protingas, laimingas, sėkmingas, patenkintas savimi ir pasauliu.

Teo ir Ieva pristato: 5 žaidimai su vaiku, kurie lavina vaizduotę, kūrybiškumą ir smulkiąją motoriką

Pasibaigus Velykų karštinei, mes su Teo grįžtame, pristatydami kelis įdomius užsiėmimus, kaip kūrybiškai galima panaudoti namuose turimo konstruktoriaus kaladėles.

Viens, du trys – ir nereikalinga kojinė virsta mielu zuikučiu

Dviejų vaikučių mama Inga, feisbuke kurianti tinklaraštį „Mamos diena“, dalijasi labai smagia idėja, kaip su vaikais per penkias minutes pasigaminti smagų zuikutį iš nereikalingos kojinės.

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką

Kokie žaidimai padeda lavinti mažų vaikų motoriką ir rankyčių miklumą? Štai 5 smagūs užsiėmimai, kurie suteiks mažyliui ne tik džiaugsmo, bet ir naudingų įgūdžių.

Žavi velykinė namų puošmena – per 5 minutes

TAVO VAIKO žurnalo dizainerė Rima pasidalijo labai smagia velykine namų dekoracijos idėja, kurią galima pasigaminti vos per kelias minutes ir visai neišleidžiant papildomai pinigų.

Rūta Lapė: pametinukai – subalansuoti žmonėms su polėkiu (2)

Dviejų sūnų mama, žurnalistė Rūta Lapė – apie buvimą pametinukų mama.

Netradiciniai kiaušinių marginimo būdai ir smagūs darbeliai su vaikais Velykoms

Velykos – tradicinė krikščioniška šventė, drauge sveikinamas pavasaris ir džiaugsmingi naujos gyvybės ženklai.

Teo ir Ieva pristato: dar nematyti kiaušinių marginimo būdai ir kitos Velykų staigmenos (2)

Prasidėjus didžiajai savaitei, pasiruošimas Velykoms įgauna pagreitį. O vis dažniau pasirodanti saulė, neleidžia nustoti šypsotis. Kvepia pavasariu.