Reklama

Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai

Neretu atveju įsigyjantys būstą žmonės galvoja apie šiandienius poreikius. Vis tik dažnai atsitinka taip, kad gimstant pirmagimiui nėra galimybių greitu metu išsikelti į erdvesnį būstą.
© Gamintojo archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tokiomis aplinkybėmis atsiranda nemažai iššūkių – kaip sutalpinti papildomus daiktus, kad visi turėtų vietos sau? Kaip paversti namus jaukia ir saugia erdve mažyliui?

Vilnietė Kristina 50 kv. m. bute gyvena kartu su vyru ir trejų metų dukra. Jaunos šeimos bute, kaip jau tampa įprasta Lietuvoje, – miegamasis ir su virtuve sujungta svetainė.

Moteris pasakoja, kad gyvenime atsiradus vaikui, namai tapo kur kas kitokie: visur guli daugybė mergaitės žaislų, dėl kurių net svetainė tapo rožinė. „Dukros vaikiška virtuvėlė, kiti jos žaidimai sudėti viename kambario kampe, tuo tarpu kitame – pūpso žaidimų namelis, lego dėžės ir piešimo rinkiniai“, – pasakoja Kristina.

Moteris pripažįsta, kad gyvenant mažame būste, tikru iššūkiu tampa tvarka. Norint namus išlaikyti tvarkingus, reikia ieškoti įvairių sprendimų daiktams sudėti. Taip pat reikia nepamiršti, jog vaiko žaislai jam turi būti lengvai pasiekiami, tad tenka galvoti, kur sutalpinti rečiau naudojamus daiktus. „Balkone laikome nemažai daiktų. Vis dėlto ir to nepakanka. Kad išnaudotume erdvę, planuojame įsigyti funkcionalius baldus. Artimiausias pirkinys – dėžes, ant kurių būtų galima ir sėdėti“, – teigia vilnietė.

Vis tik moteris pripažįsta, kad įsikuriant naujame bute nebuvo išvengta klaidų ir neapgalvotų sprendimų. „Pirkome miegamojo lovą be patalynės dėžės, taip praradome dar vieną vietą, kurioje būtų galima susidėti rečiau naudojamus drabužius ar daiktus“, – savo patirtimi ir patarimu dalijosi Kristina. Dabar visa tai laikoma koridoriuje esančioje spintoje. Žemesniosios spintos lentynos skirtos mergaitės daiktams. „Ji pati juos išsitraukia, panaudojus – lengvai padeda į vietą“, – priduria Kristina.

Vis dėlto Kristina prisimena ir iššūkius, su kuriais susidūrė, kai mergaitė pradėjo ropoti ar vaikščioti. „Mažas vaikas mėgsta visur ropoti ir tyrinėti aplink esantį pasaulį. Ji bandydavo atidaryti spintelių dureles, pradėjus vaikščioti – bijodavome, kad nesusižeistų į aštrius kavos staliuko kampus ar neliestų elektros lizdų", – pirmaisiais rūpesčiais dalijosi moteris.

Miegamuoju vis dar pavyksta dalintis trise

Jaunos šeimos gyvenimas verda svetainėje – čia jie valgo, ilsisi, o dukra žaidžia. Miegamasis – jaunos šeimos poilsio zona, kuri skirta miegui, poilsiui ir ramybei, kai jos norisi.

Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai
© Gamintojo archyvas

Kol mergaitė maža, trijų asmenų šeima nesunkiai dalijasi vienu miegamuoju. „Mergaitės lova yra dviejų dydžių – jos nesam išskleidę, kol kas nereikia. O kaip bus po to, kai dukra paaugs – matysim. Galbūt, mes su vyru kraustysimės į svetainę, o miegamąjį paversime dukros kambariu“, – svarsto jauna moteris. O kol kas Kristina džiaugiasi tokiu miegamuoju ir šyptelėjusi prisipažįsta: „Miegame visi kartu, o miegančią dukrą galiu lengvai ranka paliesti.“

Moteris teigia, kad šeima prie gyvenimo nedideliame bute prisitaiko nesunkiai, o apgalvoti sprendimai jau tapo kasdienybe. „Prieš pirkdami bet kokį daiktą namams, stengiamės pirkti tik tuos, kurie dera prie bendro vaizdo bute. Bute laikome tik būtiniausius daiktus“, – pagrindiniais principais dalijasi jauna mama.

Kristina atvirauja, jog trinties namuose kol kas nejaučia: „Jeigu yra poreikis pabūti atskirai, galima nueiti į miegamąjį. Pavyzdžiui, kol dukra žaidžia svetainėje, aš miegamajame žiūriu filmą ar skaitau knygą". Jauna moteris kaip tik džiaugiasi, kad dukra visada šalia. „Tačiau manau, kad kai vaikas paaugs, gali būti sunkiau“, – neslepia jauna moteris.

Dizainerė pataria

IKEA interjero dizainerė Morta Žukaitė taip pat pastebi tendenciją, kada pasikeitus gyvenimui ir pagausėjus šeimai, būstą keisti į didesnį daug žmonių tiesiog neturi galimybės. Vis dėlto tam, kad ir nedideli namai taptų jaukūs, saugūs mažyliui bei patogūs šeimai, dizainerė dalijasi patarimais.

„Jei šeima daugiausia laiko praleidžia svetainėje, būdami kartu, siūlyčiau tą erdvę apgalvoti iš naujo“, – pataria interjero dizainerė.

Pasak M. Žukaitės, nors pagrindinė problema butuose yra daiktų laikymas, tai padarius protingai, tikrai galima atrasti vietos gyvenimui. „Vaiko erdvę svetainėje suplanuokite iškart, taip pat kaip tėvų poilsio ar filmo žiūrėjimo zonas“, – patarimais dalijasi dizainerė. Pasak jos, atsiradus mažyliui jo daiktai pasklinda visur, tačiau jei vaikas nuo mažens žinos savo erdvę, kurioje bus jo žaislai, formuosis įprotis susitvarkyti po žaidimo. Vaikams patinka aiški ir saugi jų erdvė.

1 patarimas. Vaikų žaidimo ir poilsio zonas svetainėje galite atskirti lentynomis.

Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai
© Gamintojo archyvas

2 patarimas. Norėdami sutalpinti daug daiktų, tačiau išlaikyti namus tvarkingais – naudokite lentynas ir užtraukiamų užuolaidų sprendimą.

Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai
© Gamintojo archyvas

3 patarimas. Žaislams tvarkingai sudėti rinkitės žaisladėžes, pufus su sėdėjimo funkcija, ištraukiamus stalčius, kuriuos uždarius jie tampa suoliukais.

Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai
© Gamintojo archyvas

4 patarimas. Ypač patogus sprendimas – daiktų laikymo sistema, kai atskiros žaislų dėžes susideda į bendrą rėmą.

Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai
© Gamintojo archyvas

5 patarimas. Saugumui užtikrinti dizainerė siūlo atsitūpti iki vaiko ūgio ir pabandyti namus apžvelgti vaiko akimis. Taip lengviau pastebėsite galimus pavojus.

Elektros lizdams naudokite kamštukus.

Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai
© Gamintojo archyvas

Stalčiams – atidarymo stabdiklius.

Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai
© Gamintojo archyvas

Aštriems kampams – specialias apsaugas.

Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai
© Gamintojo archyvas

Spintų durelėms – varstymo užraktus.

Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai
© Gamintojo archyvas

Durims į kitą kambarį – stabdiklius.

Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai
© Gamintojo archyvas

Užsakymo nr.: PT_77253489

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.

Visus vaikus galima suskirstyti į 4 grupes: kuriai priklauso jūsiškis?

Kas yra temperamentas? Ar vaikai gimsta su tam tikru temperamentu, ar jį įgyja? Kuo temperamentas skiriasi nuo charakterio?

Ką apie vaiką pasako itin didelis jo plepumas: psichologės komentaras

Sako, kad vaikai išmokę kalbėti mėgaujasi naujuoju gebėjimu ir niekaip negali nutilti. Jie kalba, čiauška, neleisdami prasižioti suaugusiesiems. Kartais vaikų plepumas ima varginti suaugusius. Kodėl mažieji tiek daug kalba?

Psichologė: ką tėvams apie vaiką gali atskleisti jo piešiniai

Dauguma vaikų mėgsta piešti ir tai pradeda daryti gana anksti.

10 svarbiausių principų, kaip įrengti saugius ir patogius vaikams namus

Naujas tyrimas rodo, jog tėvai, auginantys vaikus, svajoja apie erdvias drabužines, tačiau artimiausių darbų sąraše – dėžės žaislams, džiovyklos rūbams ir talpos daiktams susidėti.

Emocinis intelektas – kuo jis svarbus ir kaip jį ugdyti

Išgirdus žodį intelektas, klausimų dėl jo reikšmės nebekyla. O štai emocinis intelektas verčia stabtelėti ir susimąstyti – kas tai ir kodėl jį raginama lavinti nuo pat mažumės, kodėl apie jį kalbama vis dažniau.

Kuris geriau vaikui – valstybinis ar privatus darželis: mamų diskusija

Kaip rinktis vaikų darželį? Kokius privalumus, palyginti su valstybiniais darželiais, turi privatūs?

Ką turi mokėti 5-6 metų vaikai: psichologės komentaras

Penkerių metų sūnų auginanti mama sunerimusi dėl jo pažintinių gebėjimų ir klausia specialisto patarimo.

Psichologė: technologijos vaikus atitraukė nuo gyvo žaidimo (2)

Liūdna ir pikta darosi, kai girdi vaiką sakant: „Jis blogas. Jis tik žaidžia per dienas. Labai negražu būti tinginiu“.

Psichologė: kodėl emocinio intelekto neišmokysime per pamokėles ar užduotėles (1)

Per savo praktiką su jaunomis šeimomis ir darželio pedagogais patyriau, kad terminas emocinis intelektas yra auksinė frazė, kuri uždega suaugusiųjų akis.

Kaip užauginti pasitikintį savimi vaiką: patarimai tėvams

Savigarba ir pasitikėjimas – labai svarbios savybės ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų gyvenime. Kaip galime padėti išmintingai ugdyti savo vaiko savimonę ir savivertę?