Drabužius kurianti 3 vaikų mama: ką būtina turėti šį sezoną spintoje

 (2)
Apie tai, taip pat apie vaikų stilių, tvarką spintoje ir šio sezono „privalu turėti“ sąrašus pakalbinome Domicelės (6 m.), Rapolo ( 3,5 m.) ir Tumo (8 mėn.) mamą, visame pasaulyje garsėjančio prekės ženklo „Mummymoon" kūrėją Ievą Juodelytę (29 m.).
© Fotografės Nendrės

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vaikų spintos filosofija pagal Ievą. Pagal kokias taisykles „formuojate" savo vaikų garderobą?

Mano vaikai patys renkasi garderobą. Norėčiau, kad jie leistų bent kartais šį tą „paformuoti", bet tokie gimė: drabužiai jiems – saviraiškos priemonė. Tai nerodo, kad man viskas labai patinka. Tai rodo, kad jie turi laisvą valią spręsti.

Pavyzdžiui, Rapolas yra labiau klasikos mėgėjas: marškiniai, paprastos kelnės ir sportiniai bateliai, be to, mėgsta spalvas (visiška mamos priešingybė!). Domicelė į drabužius žvelgia labai kūrybiškai. Ji „maišo" viską ir su viskuo. Kol kas tik stebiu ir galiu pasakyti, kad ji neturi kompleksų.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Lauko darželis Lietuvoje paneigė daug mitų
Šiuolaikinių tėvų klaida, dėl kurios vaikus puola šimtai ligų

Pavyzdžiui, išsirenka „burbuliuotą" vasarinę palaidinę, ant jos velkasi priešingos spalvos taškuotus marškinėlius, užsitraukia tampres su širdutėmis, o ant viršaus dar užsisega pūstą sijoną. Ant kaklo apsiveja plunksnų šalikėlį - ir į darželį. Kartais nori paprasčiau, bet visada pati. Būna, pasiūlau man gražių derinukų ir net padedu jos spintoje, bet... jie dažniausiai lieka nė nepaliesti.

Ar yra vaikams drabužius kuriantis dizaineris, dėl kurio darbų ir jums sąla širdis?

Turime Lietuvos dizainerių prekės ženklo „Muku" lininę suknelę, ją mėgsta ir pati Domicelė. Bet man įdomesnė užsienio rinka. Tiesą pasakius, Lietuvoje nelabai ir yra tikras dizaineris, kuriantis išskirtinai vaikams.

Drabužius kurianti 3 vaikų mama: ką būtina turėti šį sezoną spintoje
© Fotografės Nendrės

Kaip dažnai atnaujinate vaikų drabužines? Tai vyksta stichiškai, t. y. patiko - nupirkau, ar planuotai?

Drabužius vaikams dažniausiai perka vyras. Nuvažiuoja su jais į kokį prekybos centrą ir leidžia rinktis, kas patinka. Man ranka nekiltų leisti jiems taip improvizuoti, norėtųsi įkišti trigrašį. Aš paprastai sunešu to sezono „Mummymoon" naujienas, o derinukus jie kuria patys. Džiaugiuosi, kad kartais pasirenka ir mano kūrinius!

Akis užkliuvo už gražaus drabužėlio. Kas lems, ar jį pirksite?

Jei audinys natūralus, greičiausiai pirksiu.

Kas, jūsų nuomone, yra svarbiausia kuriant vaiko stilių? O gal... stilius vaikystėje nesvarbus?

Kaip kūrėja turėčiau sakyti, kad svarbus, bet stebėdama savo vaikus suprantu, kad galiu nebent savo pavyzdžiu padėti tą stilių jiems pajausti, susikurti, kažko išmokyti. Tikiu, kad po penkerių metų Domicelei nebesinorės kelių sluoksnių įvairių spalvų drabužių. O dabar turiu džiaugtis, kad ji kuria ir turi nuomonę.

Būtiniausias, nes labai patogus, nes universalus ir t. t. vaikiškas drabužis.

Džinsai berniukams, nes dabar yra labai įvairių ir įdomių. Ir derinti prie džinsų galima viską. O mergaitėms? Auginu mergaitę, kuri mane moko, kad viskas su viskuo dera ir visko reikia.

Drabužius kurianti 3 vaikų mama: ką būtina turėti šį sezoną spintoje
© Asmeninio albumo nuotr.

Ar yra drabužis, apie kurį pati svajojote vaikystėje, bet kažkodėl jo neturėjote, todėl dabar jį turi jūsų vaikai?

Pūstas sijonas. Todėl Domicelė jų turi galybę, tegul atsidžiaugia.

Ką kiekviena mamytė šį pavasarį turėtų nupirkti savo vaikui? Koks yra vadinamasis „must have“ sąrašiukas?

Jeigu mama nenorės, nieko neįsiūlysi. Aš siūlau labiau atsipalaiduoti, nekišti visiems tų pačių lietuviškų ženklų. Man tikrai nuobodu ir neįdomu, kai tėvai, apvilkę vaiką tuo pačiu treningu kaip ir kaimyno vaikas, mano, kad jis dabar jau labai stilingas. Tikiuosi, kada nors „užaugs" Lietuvos tėvai ir gebės apsidairyti plačiau.

Ką patartumėte mamai, kuri kaip tik dabar atidarė vaiko spintos duris ir svarsto, ką nupirkti, ką išmesti, ką su kuo suderinti?

Įvairinkite, keiskite, atsipalaiduokite. Juk jie – vaikai. Jų dar „nespaudžia" kompleksai, todėl tegu pažaidžia.

Gegužės mėnesio (Nr.5) TAVO VAIKO žurnale skaitykite:

Žmogaus gimimas
Fotoreportažas iš gimdymo namų
Aistros dėl puoduko
Mama tingi žaisti su vaiku
Primaitinimas
Kodėl tradicinis?
Kelionė – trimečio išbandymas
Išsamus naujo žurnalo anonsas – čia.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Vaikų darželio auklėtojos turi patarimų tėvams (2)

Nors tėvai yra pagrindiniai vaiko ugdytojai, ugdymo įstaigą lankantys mažyliai didelę dienos dalį praleidžia su pedagogais - mokytojais ar vaikų darželio auklėtojais.

10 požymių, kad auginate išskirtiniais gabumais apdovanotą vaiką (1)

Dauguma tėvelių ir mamyčių mano, kad jų atžala turi išskirtinių talentų, tačiau daugumą vaikų genijais galėtų pavadinti nebent jų pačių tėvai.

Išsiskyrusi mama: pradėjus gyventi su draugu, pasikeitė vaiko elgesys (10)

Išsiskyrusi mama kuria naujus santykius su vyru ir neabejoja, kad draugas myli jos sūnų. Tačiau kai jie apsigyveno drauge, berniuko elgesys pasikeitė į blogąją pusę. Ką patars mamai psichologė?

Trys iššūkiai tėvams, kurie augina vaikus

Alfredas Adleris (1870-1937), Individualiosios psichologijos kūrėjas, daug dėmesio skyrė socialinei vaikų gyvenimo situacijai, jų ankstyviesiems santykiams su tėvais bei broliais ir seserimis, auklėjimo stiliui, šeimos atmosferai.

Nesusitvarkau su vaiku, jis nuolat atsikalbinėja ir negražiai kalba (14)

Redakcija gavo trijų sūnų mamos laišką, kuriame ji klausia patarimo dėl savo penkiamečio elgesio. Moteris sako, kad vaikas atsikalbinėja ir namie, ir darželyje. Be to, auklėtojos sako, kad berniukas negražiai kalba kitų akivaizdoje.

Nelengva, bet įmanoma: kaip užauginti atsakingą vaiką

Nors ši užduotis ganėtinai sudėtinga, vis tik galima būtų išskirti kelias svarbiausias taisykles, kurių vertėtų laikytis tėvams.

Skausminga šeimos patirtis: iki 3 metų vaikas naktimis kėlėsi po 10 kartų (48)

Publikavę TavoVaikas.lt portale straipsnį apie neramų kūdikių miegą („Padėkite, auginu neramų vaiką, kuris niekada neužmiega pats"), sulaukėme tėčio Martyno laiško. Jis norėjo pasidalinti savo šeimos neeiline patirtimi.

„Pypliukas“: kaip išvengti vaikų isterijų parduotuvėje

Televizijos laida „Pypliukas“ pradeda naują sezoną ir pirmoje savo laidoje aptaria kelias vaikus auginantiems tėvams rūpimas temas.

Psichologė – apie vieną tėvų daromą klaidą, kuri skaudžiai atsiliepia vaikui (3)

Prieš skaitant šį straipsnį rekomenduojame atlikti nedidelį, bet įdomų tyrimą: suskaičiuokite, kiek kartų per dieną meluojate.

Kas yra išmintinga tėvų meilė ir kodėl mes užauginame nelaimingus vaikus (2)

Esu sutikusi ne vieną suaugusį žmogų, kuris yra laimingas, kai jaučiasi nelaimingas.

Būkite žmonės, neverskite to daryti vaikų (11)

„Lenk medį, kol jaunas“. Taip, yra tokia lietuvių liaudies patarlė, tačiau nesupraskite jos paraidžiui, kai kalbame apie vaikų auklėjimą. Vaikų nereikia nei „perlaužti“, nei versti kažką daryti. Su jais reikia kalbėtis ir tartis.

6 frazės, kurių mūsų vaikams reikia kaip duonos kasdienės (2)

Kaip dažnai sakote vaikui, kad jį mylite? Ar parodote tą ir veiksmais? Jūsų dėmesiui - dar šešios frazės, kurių vaikui reikia ne mažiau, kaip „Aš tave myliu“.

Vienas populiarus auklėjimo metodas kenkia vaikams labiau už viską (5)

Egzistuoja vienas auklėjimo metodas, kuris labai paplitęs. Ir tik nedaugelis tėvų žino, ką jie daro savo vaikui.

7 skirtumai tarp įprastų ir išmintingų tėvų

Vaikams nereikia tobulų tėvų, jiems reikia išmintingų tėvų.

Psichologė: trokšdamas tėvų dėmesio, vaikas gali elgtis netinkamai

Gimus naujagimiui, pasikeitė vyresniojo vaiko elgesys. Mama sako, kad nebesusitvarko su šešiamečiu ir klausia patarimo specialisto.