Fengšui patarimai, kaip įrengti kambarį

Ne visi tėvai pagalvoja, kad kambario apstatymas gali turėti įtakos ir vaiko elgesiui, ir sveikatai. Praktinių fengšui metodų taikymas gali padėti sukurti subalansuotą aplinką vaiko kambaryje.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Visų pirma reikia atsiminti, kad visos vaiko kambaryje remontui naudojamos medžiagos turi būti ekologiškos, kokybiškos, o tik paskui - gražios. Svarbiausias uždavinys apstatant vaikų kambarį - saugumas. Maži vaikai labai judrūs, jų koordinacija dar nesusiformavusi, todėl kambaryje neturi būti aštrių kampų, stiklinių daiktų, lengvai lūžtančių interjero daiktų.

Daug laiko mūsų vaikai praleidžia lovoje, juk poilsis - labai svarbus vystymosi aspektas. Taigi pirmiausia reikia rasti tinkamą vietą vaiko lovai. Lovos galvūgalis turi būti pasuktas į pietus. Jei lova pastatyta neteisingai, vaikas gali neišsimiegoti, imti prasčiau mokytis, konfliktuoti su bendraamžiais.

Fengšui patarimai, kaip įrengti kambarį
© Shutterstock nuotr.

Reikia įsidėmėti:

Melatoninas - hormonas, reguliuojantis miegą, nuotaiką, gaminasi organizme tamsiuoju paros metu. Jei naktį eina televizorius, įjungtas kompiuteris, organizmas nepagamins reikiamo kiekio melatonino, todėl galima susirgti netgi depresija.

Elektromagnetiniai dažniai - energija, kurią spinduliuoja elektroniniai prietaisai. Jie trukdo organizmui gaminti melatoniną. Baldus vaiko kambaryje reikia sustatyti taip, kad lova būtų už 2 m nuo kompiuterio, televizoriaus ir kitos technikos.

Miegamajame turi vyrauti in energija. Ją sukurti padeda akvariumas, gyvi augalai. Veidrodžiai miegamajame trukdo užmigti.

Lovos galvūgalyje turi būti siena. Geriausia, jei prie lovos galima prieiti iš abiejų šonų. Nestatykite lovos prie lango ar priešais duris.

Pažiūrėkite, ką kasdien mato jūsų vaikas. Labai gerai, jei pabudęs vaikas matys šeimynines nuotraukas, džiaugsmingas akimirkas iš šeimos gyvenimo, plakatus su katinais, šunimis ar mėgstamais personažais iš animacinių filmukų.

Vaiko kambaryje venkite ryškių spalvų, jos gal sukelti energijos pliūpsnius, dėl kurių vaikui bus sunku užmigti. Geriausiai tiks pasteliniai tonai.

Žaidimų, pamokų ruošos zoną geriausia įrengti netoli durų. Būtent ten energija dinamiška, ji aktyvins smegenis.

Fengšui patarimai, kaip įrengti kambarį
© Shutterstock nuotr.

Atsiminkite:

-Žaidimų zona turi būti atskirta nuo poilsio zonos, kad nesutriktų vaiko miegas.

-Darbo ir žaidimų vietos turi būti gerai apšviestos. Kambario centre turi kabėti šviestuvas, virš vaiko stalo - lempa, žaidimų zonoje irgi turi būti įmontuoti šviestuvai.

-Rašomasis stalas turi stovėti taip, kad vaikas matytų visą kambarį. Jis neturi sėdėti nugara į duris.

Kad nukreiptumėte vaiko energiją tinkama linkme, reikia pastatyti kambaryje daiktą, kuris simbolizuotų jo interesus, pomėgį.

Fengšui patarimai, kaip įrengti kambarį
© Shutterstock nuotr.

Vaiko kambaryje nepatartina kabinti žaliuzių. Jos trukdo laisvai patekti pro langą energijai či, užstoja vaizdą pro langą, o vaikai smalsūs. Vaiko kambario atmosfera turi derėti prie viso buto atmosferos. Patartina naudoti mobilius elementus, kuriuos periodiškai galima keisti.

Vaikai, priešingai nei suaugusieji, yra arčiau gamtos, jie jaučia juos supančią harmoniją. Fengšui vakarai yra atsakingi už vaikus ir kūrybingumą. Vakarinėje vaiko kambario dalyje pakabinkite vaiko piešinių, paveikslėlių sidabro, aukso, baltos spalvos rėmeliuose. Ten pat galite pakabinti girliandą iš 7 varpelių. Jie įneš linksmos, aiškios energijos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Jei vaikas sako mamai ar tėčiui „Nemyliu tavęs!“, jis iš tiesų nori pasakyti visai ką kitą

„Aš tavęs nekenčiu", „Tu bloga", „Aš tavęs nemyliu" – turbūt tokius žodžius išgirdus kiekvienai mamai širdis apsilietų krauju. Minčių kyla įvairių – „Kas negerai vaikui ar man?"

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

8 žingsniai, kaip surengti geriausią gimtadienį vaikui

Koks yra geras vaiko gimtadienis? Toks, iš kurio svečiai nenori išeiti, ilgai prisimena ir tėvų paklausti, kaip norėtų švęsti savąjį sako: „Taip, kaip draugas“. Taigi, kokie yra gero gimtadienio komponentai?

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.

Visus vaikus galima suskirstyti į 4 grupes: kuriai priklauso jūsiškis?

Kas yra temperamentas? Ar vaikai gimsta su tam tikru temperamentu, ar jį įgyja? Kuo temperamentas skiriasi nuo charakterio?

Ką apie vaiką pasako itin didelis jo plepumas: psichologės komentaras

Sako, kad vaikai išmokę kalbėti mėgaujasi naujuoju gebėjimu ir niekaip negali nutilti. Jie kalba, čiauška, neleisdami prasižioti suaugusiesiems. Kartais vaikų plepumas ima varginti suaugusius. Kodėl mažieji tiek daug kalba?

Psichologė: ką tėvams apie vaiką gali atskleisti jo piešiniai

Dauguma vaikų mėgsta piešti ir tai pradeda daryti gana anksti.

10 svarbiausių principų, kaip įrengti saugius ir patogius vaikams namus

Naujas tyrimas rodo, jog tėvai, auginantys vaikus, svajoja apie erdvias drabužines, tačiau artimiausių darbų sąraše – dėžės žaislams, džiovyklos rūbams ir talpos daiktams susidėti.

Emocinis intelektas – kuo jis svarbus ir kaip jį ugdyti

Išgirdus žodį intelektas, klausimų dėl jo reikšmės nebekyla. O štai emocinis intelektas verčia stabtelėti ir susimąstyti – kas tai ir kodėl jį raginama lavinti nuo pat mažumės, kodėl apie jį kalbama vis dažniau.

Kuris geriau vaikui – valstybinis ar privatus darželis: mamų diskusija

Kaip rinktis vaikų darželį? Kokius privalumus, palyginti su valstybiniais darželiais, turi privatūs?

Ką turi mokėti 5-6 metų vaikai: psichologės komentaras

Penkerių metų sūnų auginanti mama sunerimusi dėl jo pažintinių gebėjimų ir klausia specialisto patarimo.

Psichologė: technologijos vaikus atitraukė nuo gyvo žaidimo (2)

Liūdna ir pikta darosi, kai girdi vaiką sakant: „Jis blogas. Jis tik žaidžia per dienas. Labai negražu būti tinginiu“.