Į darželį pats laikas nuo pusantrų metukų? Mamų patirtis

 (5)
Paprastai vaikus į darželį tėvai ima vesti nuo trejų. Penkios mamos dalijasi patirtimi, kada jos pirmą kartą nuvedė savo mažuosius į darželį ir kaip jiems ten sekėsi.
Vaikai
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Rima:
„Savo sūnų į privatų, visų išgirtą darželį pradėjome leisti vos sulaukus metukų. Mums atrodė, kad jis drąsus ir komunikabilus berniukas. Tačiau iš pradžių noriai ėjęs vaikas, jį pasiimant visada atbėgdavo apsipylęs ašaromis. Galiausiai vos po poros savaičių prasidėjo visokios ligos. Kelis mėnesius gyvenome tokiu ritmu: savatę eina į darželį, tris savaites serga. Nusprendėme samdytis auklę. Kol radome patikimą žmogų buvo daug vargo, bet užtat sūnus nebesirgo. Vėl į privatų tik kiek paprastesnė darželį pradėjome leisti sulaukus pusketvirtų metukų. Ir dabar gana dažnai serga, bet pats labai noriai eina, vakare būna pilnas įspūdžių. Dabar manau, kad į darželį leisti metukų ar pusantrų truputį per anksti. Geriau samdyti aukle. Su antru vaiku taip ir darysime.“

Dovilė:
„Savo dukrytę į darželį vedžiau sulaukusią trijų metų ir penkių mėnesių. Kokius tris mėnesius buvo tikras košmaras – dukrytė verkdavo kiekvieną rytą kai reikėdavo likti darželyje, pasiimat vėl ašaros. O dar prasidėjo įvairios ligos. Kol augo namuose tiek nesirgo. Namuose kaip tik auginau mažąją sesutę, todėl vyresnėlę nusprendžiau darželyje laikyti vos porą dienų per savaitę. Po truputį pradėjau gausinti, dienų kai vedu į darželį. Tačiau po pusmečio pastebėjau, kad ji pradėjo kramtyti savo nagus. Juos nusigrauždavo iki pat gyvuonies. Tariausi su psichologe, ką daryti. Ji patarė dukryte atsiimti iš darželio. Atsiėmus nagų griaužimas, ligos ir naktiniai blaškymaisi liovėsi. Dar kartą į darželį pabandžiau leisti sulaukusią penkerių. Kad ir kaip keistą, šį kartą dukrytė eina noriai. Grįžusi daug šneka, ką veikė su draugais, niekada nebeverkia. Mažoji į darželį pradėjo eiti trejų. Iš pat pradžių buvo ašarų ir neramios naktys, bet labai greitai apsiprato. Vienintelė bėda, kad abi gana dažnai serga. Kada leisti vaiką į darželį vieno recepto nėra, juk vaikai labai skirtingi.“

Audronė:
„Kai vaikučiui sukako pusantrų metukų, nusprendžiau grįžti į darbą. Iki tol abi ilgą laiką lankėme yamahos mokyklėlę, mano dukrytė buvo labai drąsi, todėl galvojau, kad nebus jokių bėdų su darželiu. Samdyti auklę pasirodė per brangu. Prie privataus ir draugų rekomenduoto privataus darželio pratinome apie dvi savaites. Tačiau nei praėjęs mėnuo nei du nepadėjo: dukrytė išlydėdavo ir pasitikdavo baisiomis ašaromis, naktį pastoviai blaškydavosi, grįžusi puldavo viską iš eilės valgyti. Auklėtojų klausdavau, gal kas blogai, gal mes galime ką pakeisti. Iš pradžių jos tvirtindavo, kad vaikutis apsipras. Galiausiai ėmė aiškinti, kad mūsų vaikas visai nebendraujantis ir išrankus maistui. Nuolat jausdavausi kaip pati blogiausia mama, kuri nesugeba išauklėti vaiko. Tačiau vieną dieną situaciją papasakojau draugei ir ji patarė pakeisti darželį. Tą ir padariau. Susiradau kitą privatų ir net kiek pigesnį darželį. Ir mano nuostabai baigėsi visos nemigo naktys, vaiko ašaros, sumažėjo apetitas. Aišku, ligų pasitaiko, bet ne taip dažnai kaip pasakoja kiti tėvai. Manau, svarbu rasti vaikui tinkamą darželį, o tada jau amžius ne toks svarbus.“

Gabija:
„Neketinu turėti daug vaikų, dirbu daugiausiai iš namų, todėl savo sūnų auginu pati. Nesamdau nei auklės, nei leidžiu į darželį. Šiuo metu jam penkeri ir, manau, apsieisiu be jokių darželių. Iškart leisiu į mokyklą. Nemanau, kad vaikui bus blogiau ar nemokės bendrauti su bendraamžiais, jei jis nelankys darželio. Kasdien su juo daug užsiimu, mokau, einame į žaidimų aikšteles. Be to, jis beveik neserga. Vos kelis kartus buvo užklupusi sloga. Man patinka, kad esu šalia, kai jam manęs labiausiai reikia. Juk vėliau paaugs ir tėvai bus nustumti į antrą planą, svarbiau bus būti su draugais, lankyti būrelius.“

Saulė:
„Į darželį dukrytę nuvedžiau sulaukusią dvejų metų ir aštuonių mėnesių. Leidom į valstybinį darželį, nes privatus pasirodė per brangus. Neslėpsiu, pirmos dienos buvo sunkios tiek jai, tiek mums su vyru. Šiek tiek pasikeitė dienos ritmas, vaikui buvo sunku apsiprasti, kad yra paliekama svetimoje vietoje be mamos ir tėčio. Tačiau galiausiai po kelių savaičių ši ašarų pakalnė baigėsi. Kartais dar pasitaiko, kad būnu sutinkama su ašaromis, bet auklėtojos sako, kad visą dieną prieš tai žaidė, buvo linksma. Visi užaugome darželiuose, užaugs ir mano vaikas. Aišku, būtų galimybė auginčiau pati bent iki ketverių ar penkerių.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: 3 lavinančios ir linksmos piešimo idėjos su vaikais

TavoVaikas.lt džiaugiasi galėdamas pristatyti naują savo bičiulę – Ievą, tinklaraščio „Ciao_Teo“ autorę, kuri nuo šiol su mumis kas savaitę dalinsis vaiko lavinimo idėjomis.

Kaip ugdyti vaiko atsakingumo jausmą: efektyvūs patarimai tėvams

Yra žodžių, kurie savo svoriu gali prislėgti, o ypač – mažus pečius.

Kaip mažas vaikas pažįsta pasaulį

„Turėtų būti ne iškeliami reikalavimai ir programos, bet paprastai aprašoma vaiko prigimtis. Auklėjimo požiūriai turi savaime išryškėti iš besiformuojančios asmenybės esybės, charakterio esmės“. (Rudolf Steiner)

Atskleidė, kokias prekes vaikams tėvai dažniausiai perka internetu

Šeimai susilaukus kūdikio dažniausiai pasikeičia ne tik gyvenimo ritmas bet ir pirkimo įpročiai bei perkamų prekių krepšelis, kuris keičiasi vaikui augant. Labai didelę laiko dalį užima vaiko priežiūra ir auklėjimas, todėl ne visuomet lieka laisva minutė apsipirkti įprastinėse parduotuvėse.

MAMŲ MUGĖ šiemet paruošė daugybę staigmenų tėvams

Po savaitės „Gariūnų“ verslo parke prasidės tradicinė „Mamų mugė“. Šįkart daugiatūkstantines minias po vienu stogu sukviečiantis renginys bus šiek tiek kitoks. Atsinaujinęs, gerokai ilgesnis, kupinas dovanų ir staigmenų. Kodėl?

Kas nutinka, jei šeimoje tėtis yra itin valdingas ir griežtas

Kaip suprasti, kad vaiko tėtis yra pernelyg valdingas ir kaip tai gali paveikti ilgalaikius vaiko bei tėvo santykius?

Du vaiko amžiaus tarpsniai, kada tėvams sunkiausia rasti kalbą su vaiku

Kalbant apie vaikų amžiaus krizes, ryškiausios yra trejų metų ir paauglystės krizės.

Pavargusi mama: padėkite, baigiu išprotėti nuo savo vaikų (1)

Tris vaikus auginanti mama nerimauja dėl netinkamo jaunesniųjų sūnų elgesio. Pasak jos, išbandyta daug kas: ir ignoruoti, ir gražiai aiškinti, ir pabarti. Kol kas viskas be rezultatų.

Psichologas Vytis Valantinas: ikimokyklinio amžiaus vaikų draugystės ir barniai – kaip tinkamai reaguoti tėvams

Psichologinės pagalbos vaikui ir šeimai kabineto klinikinis psichologas Vytis Valantinas savo straipsnyje apžvelgia ikimokyklinio amžiaus vaikų draugystes ir konfliktus bei pataria, kaip į tai reaguoti tėvams.

Kodėl vaikams svarbu išmokti bendradarbiauti

„Aš", „mano", „man"... – tokius nuolat savo vaikų kartojamus pareiškimus dažnai vertiname kaip savarankiškumo bei besiformuojančios individualios asmenybės apraiškas.

Labai paprastas, bet smagus eksperimentas su vaikais

Dviejų vaikučių mama Inga, kurianti tinklaraštį „Mamos diena“ dalijasi smagiu eksperimentu, kurį galima atlikti su vaikais.

Lietuvės patirtis Belgijoje: nuo 2,5 metų – į mokyklą! (3)

Tinklaraščio „Mandriu“ autorė Morta pasakoja savo įspūdžius apie pustrečių metų dukrytės Elijos išleidimą į vaikų darželį (tiksliau – mokyklėlę) Belgijoje.

Dizainerės patarimai, kaip pritaikyti namus padidėjus šeimai

Neretu atveju įsigyjantys būstą žmonės galvoja apie šiandienius poreikius. Vis tik dažnai atsitinka taip, kad gimstant pirmagimiui nėra galimybių greitu metu išsikelti į erdvesnį būstą.

Artėjantį pavasarį lietuviškas vaikų mados ženklas OXOX kviečia pasitikti kūrybingai

Lietuviškas vaikų mados ženklas OXOX jau gyvena pavasariniais planais ir svajonėmis ir pristato šiltajam sezonui skirtą įvairiaspalvę kolekciją, dedikuotą Misteriui Kūrybingumui.

Kokio amžiaus vaikui labiau reikia mamos, o kada – tėčio

„Mama!" – ir tik tuomet, kai skruostais rieda ašaros. Nepalyginsi su tuo džiugiu – „Tėti!", kviečiančiu žaidimams. Kodėl mamos reikia tik tuomet, kai skauda, o tėčiai yra geriausi linksmybių draugai?