Į darželį pats laikas nuo pusantrų metukų? Mamų patirtis

 (5)
Paprastai vaikus į darželį tėvai ima vesti nuo trejų. Penkios mamos dalijasi patirtimi, kada jos pirmą kartą nuvedė savo mažuosius į darželį ir kaip jiems ten sekėsi.
Vaikai
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Rima:
„Savo sūnų į privatų, visų išgirtą darželį pradėjome leisti vos sulaukus metukų. Mums atrodė, kad jis drąsus ir komunikabilus berniukas. Tačiau iš pradžių noriai ėjęs vaikas, jį pasiimant visada atbėgdavo apsipylęs ašaromis. Galiausiai vos po poros savaičių prasidėjo visokios ligos. Kelis mėnesius gyvenome tokiu ritmu: savatę eina į darželį, tris savaites serga. Nusprendėme samdytis auklę. Kol radome patikimą žmogų buvo daug vargo, bet užtat sūnus nebesirgo. Vėl į privatų tik kiek paprastesnė darželį pradėjome leisti sulaukus pusketvirtų metukų. Ir dabar gana dažnai serga, bet pats labai noriai eina, vakare būna pilnas įspūdžių. Dabar manau, kad į darželį leisti metukų ar pusantrų truputį per anksti. Geriau samdyti aukle. Su antru vaiku taip ir darysime.“

Dovilė:
„Savo dukrytę į darželį vedžiau sulaukusią trijų metų ir penkių mėnesių. Kokius tris mėnesius buvo tikras košmaras – dukrytė verkdavo kiekvieną rytą kai reikėdavo likti darželyje, pasiimat vėl ašaros. O dar prasidėjo įvairios ligos. Kol augo namuose tiek nesirgo. Namuose kaip tik auginau mažąją sesutę, todėl vyresnėlę nusprendžiau darželyje laikyti vos porą dienų per savaitę. Po truputį pradėjau gausinti, dienų kai vedu į darželį. Tačiau po pusmečio pastebėjau, kad ji pradėjo kramtyti savo nagus. Juos nusigrauždavo iki pat gyvuonies. Tariausi su psichologe, ką daryti. Ji patarė dukryte atsiimti iš darželio. Atsiėmus nagų griaužimas, ligos ir naktiniai blaškymaisi liovėsi. Dar kartą į darželį pabandžiau leisti sulaukusią penkerių. Kad ir kaip keistą, šį kartą dukrytė eina noriai. Grįžusi daug šneka, ką veikė su draugais, niekada nebeverkia. Mažoji į darželį pradėjo eiti trejų. Iš pat pradžių buvo ašarų ir neramios naktys, bet labai greitai apsiprato. Vienintelė bėda, kad abi gana dažnai serga. Kada leisti vaiką į darželį vieno recepto nėra, juk vaikai labai skirtingi.“

Audronė:
„Kai vaikučiui sukako pusantrų metukų, nusprendžiau grįžti į darbą. Iki tol abi ilgą laiką lankėme yamahos mokyklėlę, mano dukrytė buvo labai drąsi, todėl galvojau, kad nebus jokių bėdų su darželiu. Samdyti auklę pasirodė per brangu. Prie privataus ir draugų rekomenduoto privataus darželio pratinome apie dvi savaites. Tačiau nei praėjęs mėnuo nei du nepadėjo: dukrytė išlydėdavo ir pasitikdavo baisiomis ašaromis, naktį pastoviai blaškydavosi, grįžusi puldavo viską iš eilės valgyti. Auklėtojų klausdavau, gal kas blogai, gal mes galime ką pakeisti. Iš pradžių jos tvirtindavo, kad vaikutis apsipras. Galiausiai ėmė aiškinti, kad mūsų vaikas visai nebendraujantis ir išrankus maistui. Nuolat jausdavausi kaip pati blogiausia mama, kuri nesugeba išauklėti vaiko. Tačiau vieną dieną situaciją papasakojau draugei ir ji patarė pakeisti darželį. Tą ir padariau. Susiradau kitą privatų ir net kiek pigesnį darželį. Ir mano nuostabai baigėsi visos nemigo naktys, vaiko ašaros, sumažėjo apetitas. Aišku, ligų pasitaiko, bet ne taip dažnai kaip pasakoja kiti tėvai. Manau, svarbu rasti vaikui tinkamą darželį, o tada jau amžius ne toks svarbus.“

Gabija:
„Neketinu turėti daug vaikų, dirbu daugiausiai iš namų, todėl savo sūnų auginu pati. Nesamdau nei auklės, nei leidžiu į darželį. Šiuo metu jam penkeri ir, manau, apsieisiu be jokių darželių. Iškart leisiu į mokyklą. Nemanau, kad vaikui bus blogiau ar nemokės bendrauti su bendraamžiais, jei jis nelankys darželio. Kasdien su juo daug užsiimu, mokau, einame į žaidimų aikšteles. Be to, jis beveik neserga. Vos kelis kartus buvo užklupusi sloga. Man patinka, kad esu šalia, kai jam manęs labiausiai reikia. Juk vėliau paaugs ir tėvai bus nustumti į antrą planą, svarbiau bus būti su draugais, lankyti būrelius.“

Saulė:
„Į darželį dukrytę nuvedžiau sulaukusią dvejų metų ir aštuonių mėnesių. Leidom į valstybinį darželį, nes privatus pasirodė per brangus. Neslėpsiu, pirmos dienos buvo sunkios tiek jai, tiek mums su vyru. Šiek tiek pasikeitė dienos ritmas, vaikui buvo sunku apsiprasti, kad yra paliekama svetimoje vietoje be mamos ir tėčio. Tačiau galiausiai po kelių savaičių ši ašarų pakalnė baigėsi. Kartais dar pasitaiko, kad būnu sutinkama su ašaromis, bet auklėtojos sako, kad visą dieną prieš tai žaidė, buvo linksma. Visi užaugome darželiuose, užaugs ir mano vaikas. Aišku, būtų galimybė auginčiau pati bent iki ketverių ar penkerių.“

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Nebyli vaikystės tragedija, apie kurią niekas nekalba (6)

Tiesiog dabar, mūsų namuose, vyksta nebyli tragedija su pačiais brangiausias mūsų žmonėmis – vaikais. Štai kokia yra paskutinių 15 metų vaikų emocinės sveikatos statistika.

10 požymių, kad vaikas patiria stresą

Išgyvenimus ir didelius krūvius patiria ne tik tėvai, bet ir vaikai. Net suaugusieji ne visada teisingai atpažįsta organizmo signalus ir nesupranta, kas su jais vyksta. Tai ką jau kalbėti apie vaiką, kuris net žodžio „stresas" gerai nesupranta.

Nepagražinta tiesa apie tai, kaip iš tiesų jaučiasi vaikai, kai skiriasi jų tėvai

Kai kurie psichologai vaiko patyrimą per tėvų skyrybas prilygina mirčiai ar nelaimingam atsitikimui.

Šiuolaikinių tėvų klaida, dėl kurios užaugę vaikai nemoka kurti savo šeimų (33)

Neseniai eilinį kartą teko kalbėtis apie tai, kodėl mano puspenktų metų sūnus nelanko darželio, ir ką jis veikia namuose, vargšas berniukas? Liūdi? Neturi ką veikti?

Esminė klaida, kurią daro tėvai, pasiryžę nuo šiol būti geresni ir dažniau girti savo vaikus

Prisiskaitę protingų patarimų, kad Lietuvoje vaikus per dažnai peikiame ir per retai giriame, daugelis iš mūsų puola „šaunuolis“ ar „gudruolis“ dalinti į kairę ir į dešinę.

7 vaikų mama Sabina Daukantaitė: mūsų šeimoje madas diktuoja šešiametė Uršulė (2)

Septynių vaikų mama, „7 taškai“ tinklaraščio autorė, 2016 metų veikliausia moteris Sabina Daukantaitė pastebi, kad mergaitės, kitaip nei berniukai, nuo 2–3 metų amžiaus jau reiškia savo nuomonę dėl aprangos. Ypač ilgos diskusijos prasideda, kai mergaitės ruošiasi keliauti į darželį.

Kad pirmosios vaiko dienos darželyje būtų lengvos – patarimai tėvams (1)

Mažus vaikus auginantys tėvai susiduria su naujais iššūkiais, kai ateina metas vaikui lankyti darželį.

10 klausimų, kurie padės suprasti, ar tinkamai auklėjate vaikus

Kai kurie vaikus auginantys tėvai negali nuspręsti, ar jiems reikia keisti auklėjimo būdą. Tad pasitikrinkite.

Kodėl reikia nebijoti drausminti vaikų (3)

Egzistuoja įvairių auklėjimo būdų ir metodų, tad kaip išsirinkti veiksmingiausią?

Koks vaikų auklėjimo būdas yra geriausias

Visus mus augino kokie nors ypač gerbiami žmonės – tėvai, įtėviai, globėjai, internato darbuotojai ar seneliai – taigi visi galėjome savo kailiu patirti bent vieną auklėjimo būdą.

Ką daryti supykus ant vaiko: psichologės patarimai

Ką daryti su savimi, kai kyla konfliktinė situacija? Kaip susivaldyti? Pataria vaikų psichologė Milda Karklytė.

Akimirka iki pliaukštelėjimo – kaip susivaldyti?

2017 metais Lietuva priėmė viešojoje erdvėje vadinamą „vaikų nemušimo" įstatymą.

Praktiškas sprendimas vaiko erdvei – ir ramiems žaidimams, ir naujiems startams

Vaikui labai svarbu turėti asmeninę erdvę, kurioje jis galėtų pažinti save, mokytis, žaisti ir kurti.

Ko turime išmokyti savo dukteris (1)

Maža mergaitė ima pavyzdį iš mamos. Ji žvelgia į mamą savo įžvalgiomis akutėmis ir mokosi.

9 senoviniai (mūsų vaikystės) žaidimai, kuriuos smagu prisiminti

Šeimos laisvalaikio specialistė ir seimosgidas.lt įkūrėja Goda Leo prisimena savo vaikystės žaidimus, kuriuos siūlo tėvams išbandyti su savo mažais vaikais.