Įspūdinga ir stilinga Rojaus gimtadienio šventė namuose

Naujausios švenčių kolorito tendencijos šiemet – švelni pastelinė rožinė ir žydra, karaliaujančios asmeninių švenčių dekore nuo kvietimų iki dovanėlių svečiams.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tačiau vaikų šventėms šios spalvos, rodos, nėra nauja ir dar kartą patvirtina stereotipus – mergaitėms viskas, kas rausva, berniukams – žydra. Todėl šiemet tėvelius kviečiame susipažinti su naujausiomis vaikų švenčių tendencijomis: tai spalvos nebuvimas – viskas balta ir švaru – akcentais tampa detalės – maistas ir/ar gėlės. Gimtadienį galima švęsti ne žaidimų kambariuose ir be tradicinių koloritų. Tai įrodė kauniečių šeimos, Simonos ir Mindaugo Krasauskų, pasiruošimo pirmagimio Rojaus trečiojo gimtadienio šventei fotosesija.

Gimtadienis namuose gali būti stilingas

Šiuolaikinės mados tendencijos švęsti vaikų gimtadienius žaidimų kambariuose užkariavo tėvų širdis ir mintis, nes tai atrodė labai patogu – namai tvarkingi, vaikai užsiėmę ir gimtadienis trunka ribotą valandų skaičių.

Tačiau, kaip pastebi jauna mama, dažniausiai vaikai nejaukiai jaučiasi svetimoje aplinkoje ir jiems reikia žymiai daugiau laiko priprasti ne tik prie žmonių masės, bet ir naujos vietos. „Gimtadienio namuose idėja kirbėjo jau seniai ir norėjosi, kad vaikas į savo erdvę, t. y. savo kambarį, pakviestų pačius artimiausius savo draugus ir ten galėtų tyrinėti, pats vaišinti draugus, žaisti ir šiltai bei jaukiai jaustis. Vienai dienai jo kambarys virsta svajonių vieta, kur jo žaislai, skanus maistas, draugai, dovanėlės ir net šuo linksminasi", – mintimis dalijosi Simona.

Kaip didžiausią problemą moteris įvardijo tokios šventės meniu sudarymą, nes daugelis vaikų valgo skirtingus produktus, jiems norisi gražiai patiekti maistą ir tai užima ne tik daug laiko, bet ir reikalauja įgūdžių, todėl veikli mama gimtadienio vaišes ir dekorą patikėjo patyrusiems specialistams.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Fotoreportažas iš įspūdingo Rojaus pirmojo gimtadienio

„Gaila, kad vaikų švenčių maistas dažniausiai gausus cukraus ir sočiųjų riebalų, sintetinių, vaiko organizmui ypač žalingų priedų: dažiklių, aromatų, emulgatorių. Vaikų gimtadienių metu mažųjų dėmesį tik trumpam patraukia ryškiaspalvis maistas, jie užsiima žaidimais ir bendravimu, todėl didžiąją užkandžių ir saldumynų dalį tenka išmesti. O galėtų būti atvirkščiai: gimtadienio šventė – labai gera proga pradžiuginti ir vaikučius, ir jų mamas puikiu vaikišku maistu. Mamos, užsakydamos maistą atžalos gimtadieniui, retai pageidauja sveiko, vaiko organizmą tausojančio maisto", – pasakojo „365 eventus" – Event & food styling – vadovė Rita Markaitienė.

Per gimtadienius vaikai valgo

Gajus stereotipas, kad vaikai per gimtadienius nieko nevalgo, išskyrus picas, geria tik gazuotus gėrimus, o dažnas tokio gimtadienio meniu prasideda ir baigiasi tortu. Anot „365 eventus" direktorės R. Markaitienės, vaikai valgo ir net nemažai, jei maistas spalvotas, pvz. morkų šiaudeliai, jei maistas atrodo gražiai, pvz. kalakutienos kamuoliukai su sezamais, ir t. t. „Svarbiausia, kad maistas būtų ne tik skanus ir šviežias, bet kad būtų ir gražiai patiektas: įdomūs indai, nekasdienis pateikimas, tačiau nenutolstant nuo vaiko kasdienės aplinkos", – patarimais dalijosi moteris. Šio solenizanto mama pageidavo ypatingų savo natūralumu ir negausaus asortimento vaišių. Teisingas ir sveikintinas pageidavimas. Kai nereikia sintetinio ryškumo užkandžių, užtenka parinkti natūraliai spalvingus, gimtadienio temą atliepiančius patiekalus, forma ir pateikimu sklandžiai įsiliejančius į šventinio stalo dizainą. Mažųjų svečių organizmams tikrai nepatiktų įvairių užkandžių skonių maišalynė – 3−5 metukų svečiams pilvukų skausmai būtų neišvengiami.

Įspūdinga ir stilinga Rojaus gimtadienio šventė namuose
„Alina Paurazė photography“ nuotr.

Šio „saikingo" mažamečių gimtadienio meniu:

  • Vyšninių pomidoriukų ir ir mocarelos kamuoliukų salotėlės.

  • Krosnyje kepti vištienos kamuoliukai su sezamais ir švelniu naminiu obuolių padažu.

  • Naminiai, šviežiai iškepti belgiško stiliaus vafliai su apvirtomis uogomis ir šviežiai išplakta grietinėle.

  • Arbūzų pyragaičiai.

  • Biskvitinis vyšnių tortas.

  • Migdolų pieno kokteiliai.

  • Vaisių iešmeliai „Vaiskimo".

Fotosesija buvo organizuojama su idėja, kaip švęsti vaiko gimtadienį namuose: maisto patiekimas, dekoras, idėjos, ką veikti, atspindinčios vaikiškus sprendimus. Šventė organizuota vaiko kambaryje, jo žaislai ir knygos užleido vietą gimtadienio vaišėms, o tortas iškeliavo į stalčių, kur paprastai laikomi šventiniai atributai, tokie, kaip peteliškės, petnešos ir kt. Į tokią šventę pasikvietęs draugus vaikas jausis patogiai, saugiai, nes viskas vyks jo kambaryje, o maistas ir jo pateikimas žaislų lentynose paskatins tyrinėti. Nuo aukščiausių lentynų maistą gali paduoti tėveliai, o visa kita pasiekiama mažiesiems smaližiams.

Nuotraukų galerijoje – trečiasis Rojaus gimtadienis:

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Psichologė Jūratė Baltuškienė: kas padeda darželinukams susivaldyti? (1)

Vaikai negimsta mandagūs, draugiški ir paslaugūs - tinkamo elgesio jiems reikia išmokti. O šaukia, spiria ir krenta ant žemės tikrai ne tam, kad išvestų tėvus iš proto.

Artėjant Velykoms – mielas darbelis, kurį pagaminsite akimirksniu

Prieš Velykas kaupiame kiaušinių lukštus, kad galėtume juos panaudoti darbeliams ar dekoracijoms.

Kaip pažadinti vaikų kūrybiškumą

Jums gali kilti labai natūralus klausimas: o kam jį žadinti, juk vaikai iš prigimties nepaprastai kūrybingi.

Teo ir Ieva pristato: smagūs kūrybiniai darbeliai Velykoms, kurie sužavės vaikus

Artėja pati linksmiausia pavasario, atgimimo šventė – Velykos. O jų pati didžiausia esmė – pabūti su šeima, su vaikais.

Jeigu jaučiate, kad santykiai su vaiku nelabai geri, pasinaudokite šiais patarimais

Tėvų dėmesys ir vaiko tokio, koks jis yra, priėmimas yra pamatas, ant kurio kuriasi vaiko savivertė, jo tikėjimas savo jėgomis ir net jo būsimo gyvenimo sėkmė.

Psichologė: šeimos nariams svarbu dalį laiko praleisti atskirai, kad pasiilgtų vienas kito

Būti vienam ir būti vienišam nėra tas pats. Jei gyvenate šeimoje, tai dar nerodo, kad jaučiatės jos dalis. Priklausyti šeimai – vienas didžiausių kiekvieno vaiko poreikių, nuo kurio priklauso ir jo saugumo jausmas.

Teo ir Ieva pristato: 3 lavinančios ir linksmos piešimo idėjos su vaikais

TavoVaikas.lt džiaugiasi galėdamas pristatyti naują savo bičiulę – Ievą, tinklaraščio „Ciao_Teo“ autorę, kuri nuo šiol su mumis kas savaitę dalinsis vaiko lavinimo idėjomis.

Kaip ugdyti vaiko atsakingumo jausmą: efektyvūs patarimai tėvams

Yra žodžių, kurie savo svoriu gali prislėgti, o ypač – mažus pečius.

Kaip mažas vaikas pažįsta pasaulį

„Turėtų būti ne iškeliami reikalavimai ir programos, bet paprastai aprašoma vaiko prigimtis. Auklėjimo požiūriai turi savaime išryškėti iš besiformuojančios asmenybės esybės, charakterio esmės“. (Rudolf Steiner)

Atskleidė, kokias prekes vaikams tėvai dažniausiai perka internetu

Šeimai susilaukus kūdikio dažniausiai pasikeičia ne tik gyvenimo ritmas bet ir pirkimo įpročiai bei perkamų prekių krepšelis, kuris keičiasi vaikui augant. Labai didelę laiko dalį užima vaiko priežiūra ir auklėjimas, todėl ne visuomet lieka laisva minutė apsipirkti įprastinėse parduotuvėse.

MAMŲ MUGĖ šiemet paruošė daugybę staigmenų tėvams

Po savaitės „Gariūnų“ verslo parke prasidės tradicinė „Mamų mugė“. Šįkart daugiatūkstantines minias po vienu stogu sukviečiantis renginys bus šiek tiek kitoks. Atsinaujinęs, gerokai ilgesnis, kupinas dovanų ir staigmenų. Kodėl?

Kas nutinka, jei šeimoje tėtis yra itin valdingas ir griežtas

Kaip suprasti, kad vaiko tėtis yra pernelyg valdingas ir kaip tai gali paveikti ilgalaikius vaiko bei tėvo santykius?

Du vaiko amžiaus tarpsniai, kada tėvams sunkiausia rasti kalbą su vaiku

Kalbant apie vaikų amžiaus krizes, ryškiausios yra trejų metų ir paauglystės krizės.

Pavargusi mama: padėkite, baigiu išprotėti nuo savo vaikų (1)

Tris vaikus auginanti mama nerimauja dėl netinkamo jaunesniųjų sūnų elgesio. Pasak jos, išbandyta daug kas: ir ignoruoti, ir gražiai aiškinti, ir pabarti. Kol kas viskas be rezultatų.

Psichologas Vytis Valantinas: ikimokyklinio amžiaus vaikų draugystės ir barniai – kaip tinkamai reaguoti tėvams

Psichologinės pagalbos vaikui ir šeimai kabineto klinikinis psichologas Vytis Valantinas savo straipsnyje apžvelgia ikimokyklinio amžiaus vaikų draugystes ir konfliktus bei pataria, kaip į tai reaguoti tėvams.