Įspūdinga ir stilinga Rojaus gimtadienio šventė namuose

Naujausios švenčių kolorito tendencijos šiemet – švelni pastelinė rožinė ir žydra, karaliaujančios asmeninių švenčių dekore nuo kvietimų iki dovanėlių svečiams.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tačiau vaikų šventėms šios spalvos, rodos, nėra nauja ir dar kartą patvirtina stereotipus – mergaitėms viskas, kas rausva, berniukams – žydra. Todėl šiemet tėvelius kviečiame susipažinti su naujausiomis vaikų švenčių tendencijomis: tai spalvos nebuvimas – viskas balta ir švaru – akcentais tampa detalės – maistas ir/ar gėlės. Gimtadienį galima švęsti ne žaidimų kambariuose ir be tradicinių koloritų. Tai įrodė kauniečių šeimos, Simonos ir Mindaugo Krasauskų, pasiruošimo pirmagimio Rojaus trečiojo gimtadienio šventei fotosesija.

Gimtadienis namuose gali būti stilingas

Šiuolaikinės mados tendencijos švęsti vaikų gimtadienius žaidimų kambariuose užkariavo tėvų širdis ir mintis, nes tai atrodė labai patogu – namai tvarkingi, vaikai užsiėmę ir gimtadienis trunka ribotą valandų skaičių.

Tačiau, kaip pastebi jauna mama, dažniausiai vaikai nejaukiai jaučiasi svetimoje aplinkoje ir jiems reikia žymiai daugiau laiko priprasti ne tik prie žmonių masės, bet ir naujos vietos. „Gimtadienio namuose idėja kirbėjo jau seniai ir norėjosi, kad vaikas į savo erdvę, t. y. savo kambarį, pakviestų pačius artimiausius savo draugus ir ten galėtų tyrinėti, pats vaišinti draugus, žaisti ir šiltai bei jaukiai jaustis. Vienai dienai jo kambarys virsta svajonių vieta, kur jo žaislai, skanus maistas, draugai, dovanėlės ir net šuo linksminasi", – mintimis dalijosi Simona.

Kaip didžiausią problemą moteris įvardijo tokios šventės meniu sudarymą, nes daugelis vaikų valgo skirtingus produktus, jiems norisi gražiai patiekti maistą ir tai užima ne tik daug laiko, bet ir reikalauja įgūdžių, todėl veikli mama gimtadienio vaišes ir dekorą patikėjo patyrusiems specialistams.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Fotoreportažas iš įspūdingo Rojaus pirmojo gimtadienio

„Gaila, kad vaikų švenčių maistas dažniausiai gausus cukraus ir sočiųjų riebalų, sintetinių, vaiko organizmui ypač žalingų priedų: dažiklių, aromatų, emulgatorių. Vaikų gimtadienių metu mažųjų dėmesį tik trumpam patraukia ryškiaspalvis maistas, jie užsiima žaidimais ir bendravimu, todėl didžiąją užkandžių ir saldumynų dalį tenka išmesti. O galėtų būti atvirkščiai: gimtadienio šventė – labai gera proga pradžiuginti ir vaikučius, ir jų mamas puikiu vaikišku maistu. Mamos, užsakydamos maistą atžalos gimtadieniui, retai pageidauja sveiko, vaiko organizmą tausojančio maisto", – pasakojo „365 eventus" – Event & food styling – vadovė Rita Markaitienė.

Per gimtadienius vaikai valgo

Gajus stereotipas, kad vaikai per gimtadienius nieko nevalgo, išskyrus picas, geria tik gazuotus gėrimus, o dažnas tokio gimtadienio meniu prasideda ir baigiasi tortu. Anot „365 eventus" direktorės R. Markaitienės, vaikai valgo ir net nemažai, jei maistas spalvotas, pvz. morkų šiaudeliai, jei maistas atrodo gražiai, pvz. kalakutienos kamuoliukai su sezamais, ir t. t. „Svarbiausia, kad maistas būtų ne tik skanus ir šviežias, bet kad būtų ir gražiai patiektas: įdomūs indai, nekasdienis pateikimas, tačiau nenutolstant nuo vaiko kasdienės aplinkos", – patarimais dalijosi moteris. Šio solenizanto mama pageidavo ypatingų savo natūralumu ir negausaus asortimento vaišių. Teisingas ir sveikintinas pageidavimas. Kai nereikia sintetinio ryškumo užkandžių, užtenka parinkti natūraliai spalvingus, gimtadienio temą atliepiančius patiekalus, forma ir pateikimu sklandžiai įsiliejančius į šventinio stalo dizainą. Mažųjų svečių organizmams tikrai nepatiktų įvairių užkandžių skonių maišalynė – 3−5 metukų svečiams pilvukų skausmai būtų neišvengiami.

Įspūdinga ir stilinga Rojaus gimtadienio šventė namuose
„Alina Paurazė photography“ nuotr.

Šio „saikingo" mažamečių gimtadienio meniu:

  • Vyšninių pomidoriukų ir ir mocarelos kamuoliukų salotėlės.

  • Krosnyje kepti vištienos kamuoliukai su sezamais ir švelniu naminiu obuolių padažu.

  • Naminiai, šviežiai iškepti belgiško stiliaus vafliai su apvirtomis uogomis ir šviežiai išplakta grietinėle.

  • Arbūzų pyragaičiai.

  • Biskvitinis vyšnių tortas.

  • Migdolų pieno kokteiliai.

  • Vaisių iešmeliai „Vaiskimo".

Fotosesija buvo organizuojama su idėja, kaip švęsti vaiko gimtadienį namuose: maisto patiekimas, dekoras, idėjos, ką veikti, atspindinčios vaikiškus sprendimus. Šventė organizuota vaiko kambaryje, jo žaislai ir knygos užleido vietą gimtadienio vaišėms, o tortas iškeliavo į stalčių, kur paprastai laikomi šventiniai atributai, tokie, kaip peteliškės, petnešos ir kt. Į tokią šventę pasikvietęs draugus vaikas jausis patogiai, saugiai, nes viskas vyks jo kambaryje, o maistas ir jo pateikimas žaislų lentynose paskatins tyrinėti. Nuo aukščiausių lentynų maistą gali paduoti tėveliai, o visa kita pasiekiama mažiesiems smaližiams.

Nuotraukų galerijoje – trečiasis Rojaus gimtadienis:

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Žaidimų pasimatymo diena: patarimai tėvams, kaip ją surengti be jokių žaislų

Sausio 21-ąją Lietuvoje ir pasaulyje bus minima Žaidimų pasimatymų diena, kuomet skirtingos šeimos su vaikais susiburia žaidimams. Kaip organizuoti žaidimų pasimatymus ir kaip jiems pasiruošti, pataria vaikų ankstyvojo ugdymo ir laisvojo žaidimo mokytoja Renata Lazdin.

5 vaikų auginimo klaidos, kurių nelinkim niekam

Iš didelio rašto išeina iš krašto. Taip sako viena patarlė, kuri labai tinka šio mūsų straipsnio apibendrinimui. Aptarsime 5 tėvų elgsenos modelius, kuomet per didelė meilė ima ne juokais kenkti vaikui.

Dr. Monika Skerytė-Kazlauskienė: apie pusiausvyrą gyvenant su vaikais

Ar gali būti, kad šiuolaikinėje visuomenėje mes per daug sureikšminame vaikų gyvenimus? Kartais net pamiršdami, kad mes, suaugusieji, taip pat gyvenam savus gyvenimus ir atsakingi visų pirma už savo gyvenimą?

Pavargusi mama apšaukia vaiką: psichologės komentaras

Laiške mama prisipažįsta, kad kartais apšaukia savo trejų metų dukrytę. Paskutiniuoju metu ji tapo baili, tad mama sunerimo – gal jos pakeltas balsas yra „kaltas“ dėl dukters baimių?

23 dovanos, kurias įteikus vaikui, jis jas saugos visą gyvenimą (2)

Jeigu svarstote, ką padovanoti savo vaikui, turime jums amžinų, niekada nesenstančių ir visada vertingų, dovanų sąrašą.

Vaiką užklupo „ožiukai“: jums padės šie psichologės patarimai

Keturis vaikus auginanti mama klausia psichologės patarimo, kaip susikalbėti su skirtingo amžiaus vaikais.

Vaikas čiulpia pirštą: psichologės komentaras

Šešerių metų dukterį auginanti mama išbandė įvairius būdus, kad jos mergaitė nebečiulptų piršto, tačiau iki šiol nei vienas nepadėjo. Ką susirūpinusiai mamai patars psichologė?

Ar vaikams vieta prekybos centruose: psichologės atsakymas patiks ne visiems (65)

Žiemą vasarą didžiuosiuose prekybos centruose pilna mamų su vežimėliuose gulinčiais kūdikiais ir jau ūgtelėjusiais vaikais. Ar jos čia turi neatidėliotinų reikalų? Dažniausiai ne, tiesiog leidžia laisvalaikį...

Ką padovanoti vaikui, kuriam diagnozuotas autizmas

Šįkart TavoVaikas.lt redakcija sulaukė trumpo, bet, kaip paaiškėjo iš specialistės atsakymo, daugiasluoksnio klausimo.

Kiek vaikui reikia žaislų: naujojo tyrimo rezultatai pribloškia

Tėvai seniai tai įtarė – per daug žaislų turintys vaikai sunkiau susikaupia, jie mažiau džiaugiasi žaisdami. Tai patvirtino ir tyrimai.

Vaikas nenori eiti į darželį: pataria specialistas (1)

Dvejus metus mergaitė negali priprasti darželyje, o jos elgesį mama apibūdina kaip „nuolatines ašaras ir ožius“. Ką patars specialistas?

Psichologė: kaip spręsti vaikų tarpusavio konfliktus (1)

Du sūnus auginanti mama jaučiasi patekusi į aklavietę: jos berniukai tarpusavyje tiesiog „pjaunasi“, o bandymai pakeisti elgesį ir santykius iki šiol buvo be rezultatų.

7 klaidos, kurias daro supykę tėvai ir viena auksinė taisyklė, kaip jų vengti

Konflikto su vaiku metu neretai suaugusieji dažnai elgiasi ne tik neracionaliai, bet ir žeidžiančiai. Kokios dažniausios klaidos?

4 mamų tipai, su kuriais vaikui nesaldu augti

Kokių klaidų saugotis, auginant vaikus, kad atžalos neišaugtų į kompleksuotus, savimi nepasitikinčius žmones? 4 mamų tipai, su kuriais vaikams nelengva.

TOP 10 žaislų po eglute 2017

Kalėdinės dovanos vaikams – tai kažkas, apie ką jau tikrai galvoja ne tik tėvai, seneliai, bet taip pat krikštatėviai, dėdės ir tetos. Nors šiandien žaislų pasiūla išties yra didžiulė, labai dažnai pritrūkstame idėjų ir minčių, ką padovanoti mažiesiems ir kaip juos nustebinti.