Įspūdinga ir stilinga Rojaus gimtadienio šventė namuose

Naujausios švenčių kolorito tendencijos šiemet – švelni pastelinė rožinė ir žydra, karaliaujančios asmeninių švenčių dekore nuo kvietimų iki dovanėlių svečiams.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tačiau vaikų šventėms šios spalvos, rodos, nėra nauja ir dar kartą patvirtina stereotipus – mergaitėms viskas, kas rausva, berniukams – žydra. Todėl šiemet tėvelius kviečiame susipažinti su naujausiomis vaikų švenčių tendencijomis: tai spalvos nebuvimas – viskas balta ir švaru – akcentais tampa detalės – maistas ir/ar gėlės. Gimtadienį galima švęsti ne žaidimų kambariuose ir be tradicinių koloritų. Tai įrodė kauniečių šeimos, Simonos ir Mindaugo Krasauskų, pasiruošimo pirmagimio Rojaus trečiojo gimtadienio šventei fotosesija.

Gimtadienis namuose gali būti stilingas

Šiuolaikinės mados tendencijos švęsti vaikų gimtadienius žaidimų kambariuose užkariavo tėvų širdis ir mintis, nes tai atrodė labai patogu – namai tvarkingi, vaikai užsiėmę ir gimtadienis trunka ribotą valandų skaičių.

Tačiau, kaip pastebi jauna mama, dažniausiai vaikai nejaukiai jaučiasi svetimoje aplinkoje ir jiems reikia žymiai daugiau laiko priprasti ne tik prie žmonių masės, bet ir naujos vietos. „Gimtadienio namuose idėja kirbėjo jau seniai ir norėjosi, kad vaikas į savo erdvę, t. y. savo kambarį, pakviestų pačius artimiausius savo draugus ir ten galėtų tyrinėti, pats vaišinti draugus, žaisti ir šiltai bei jaukiai jaustis. Vienai dienai jo kambarys virsta svajonių vieta, kur jo žaislai, skanus maistas, draugai, dovanėlės ir net šuo linksminasi", – mintimis dalijosi Simona.

Kaip didžiausią problemą moteris įvardijo tokios šventės meniu sudarymą, nes daugelis vaikų valgo skirtingus produktus, jiems norisi gražiai patiekti maistą ir tai užima ne tik daug laiko, bet ir reikalauja įgūdžių, todėl veikli mama gimtadienio vaišes ir dekorą patikėjo patyrusiems specialistams.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Fotoreportažas iš įspūdingo Rojaus pirmojo gimtadienio

„Gaila, kad vaikų švenčių maistas dažniausiai gausus cukraus ir sočiųjų riebalų, sintetinių, vaiko organizmui ypač žalingų priedų: dažiklių, aromatų, emulgatorių. Vaikų gimtadienių metu mažųjų dėmesį tik trumpam patraukia ryškiaspalvis maistas, jie užsiima žaidimais ir bendravimu, todėl didžiąją užkandžių ir saldumynų dalį tenka išmesti. O galėtų būti atvirkščiai: gimtadienio šventė – labai gera proga pradžiuginti ir vaikučius, ir jų mamas puikiu vaikišku maistu. Mamos, užsakydamos maistą atžalos gimtadieniui, retai pageidauja sveiko, vaiko organizmą tausojančio maisto", – pasakojo „365 eventus" – Event & food styling – vadovė Rita Markaitienė.

Per gimtadienius vaikai valgo

Gajus stereotipas, kad vaikai per gimtadienius nieko nevalgo, išskyrus picas, geria tik gazuotus gėrimus, o dažnas tokio gimtadienio meniu prasideda ir baigiasi tortu. Anot „365 eventus" direktorės R. Markaitienės, vaikai valgo ir net nemažai, jei maistas spalvotas, pvz. morkų šiaudeliai, jei maistas atrodo gražiai, pvz. kalakutienos kamuoliukai su sezamais, ir t. t. „Svarbiausia, kad maistas būtų ne tik skanus ir šviežias, bet kad būtų ir gražiai patiektas: įdomūs indai, nekasdienis pateikimas, tačiau nenutolstant nuo vaiko kasdienės aplinkos", – patarimais dalijosi moteris. Šio solenizanto mama pageidavo ypatingų savo natūralumu ir negausaus asortimento vaišių. Teisingas ir sveikintinas pageidavimas. Kai nereikia sintetinio ryškumo užkandžių, užtenka parinkti natūraliai spalvingus, gimtadienio temą atliepiančius patiekalus, forma ir pateikimu sklandžiai įsiliejančius į šventinio stalo dizainą. Mažųjų svečių organizmams tikrai nepatiktų įvairių užkandžių skonių maišalynė – 3−5 metukų svečiams pilvukų skausmai būtų neišvengiami.

Įspūdinga ir stilinga Rojaus gimtadienio šventė namuose
„Alina Paurazė photography“ nuotr.

Šio „saikingo" mažamečių gimtadienio meniu:

  • Vyšninių pomidoriukų ir ir mocarelos kamuoliukų salotėlės.

  • Krosnyje kepti vištienos kamuoliukai su sezamais ir švelniu naminiu obuolių padažu.

  • Naminiai, šviežiai iškepti belgiško stiliaus vafliai su apvirtomis uogomis ir šviežiai išplakta grietinėle.

  • Arbūzų pyragaičiai.

  • Biskvitinis vyšnių tortas.

  • Migdolų pieno kokteiliai.

  • Vaisių iešmeliai „Vaiskimo".

Fotosesija buvo organizuojama su idėja, kaip švęsti vaiko gimtadienį namuose: maisto patiekimas, dekoras, idėjos, ką veikti, atspindinčios vaikiškus sprendimus. Šventė organizuota vaiko kambaryje, jo žaislai ir knygos užleido vietą gimtadienio vaišėms, o tortas iškeliavo į stalčių, kur paprastai laikomi šventiniai atributai, tokie, kaip peteliškės, petnešos ir kt. Į tokią šventę pasikvietęs draugus vaikas jausis patogiai, saugiai, nes viskas vyks jo kambaryje, o maistas ir jo pateikimas žaislų lentynose paskatins tyrinėti. Nuo aukščiausių lentynų maistą gali paduoti tėveliai, o visa kita pasiekiama mažiesiems smaližiams.

Nuotraukų galerijoje – trečiasis Rojaus gimtadienis:

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Stebuklingi žodžiai, kurių vaikui reikia kaip oro

Kasdienėje rutinoje kartais užmirštame sakyti savo vaikams paprastus, bet jiems labai svarbius, kone stebuklingus, žodžius.

Vaikas turi nematomą draugą: psichologės patarimai tėvams

Vaikas užsidaro kambaryje ir su kažkuo kalbasi. Pradeda verkti, kai automobilyje prisėdate šalia, nes... prispaudėte draugą. Kodėl vaikas susikūrė nematomą bičiulį? Kaip reaguoti? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Kaimo vaikai „įlindę“ į kompiuterius, nes jiems trūksta gyvo bendravimo

Kad miesto vaikai vasaromis vyksta stovyklauti į kaimą, rodos, yra įprasta, tačiau, kad kaimo vaikams tai pasirodys neįprasta, to nesitikėjome, – taip pasakoja penktus metus iš eilės į stovyklas kaimo vaikus kviečianti teatro „Teatriukas“ įkūrėja ir stovyklos vadovė Dalia Mikoliūnaitė.

Teo ir Ieva pristato: 3 smagūs žaidimai su tualetinio popieriaus ritinėliais

Orui pasitaisius ne į gerąją pusę, skubame su jumis pasidalinti itin paprastais užsiėmimais su vaikais namuose. Juk antradienis gali būti ir linksmadienis!

Teo ir Ieva pristato: citrinų ugnikalnis, kuris nustebins net visko mačiusius (1)

Nuo pat pirmųjų savo gyvenimo dienų mažylis tyrinėja jį supantį pasaulį. Jam viskas nauja, nepažinta, viskas domina ir vilioja, o kartais gal ir baugina.

Kaip pagirti vaiką, kad tai duotų naudos, o nebūtų tušti žodžiai

Mes vis dar per dažnai kritikuojame savo vaikus ir per retai juos giriame. Tokias išvadas daro šiuolaikinių tėvų auklėjimo metodus nagrinėjantys psichologai. Tačiau girti irgi reikia mokėti, antraip tai tebus tušti žodžiai.

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Jei vaikas sako mamai ar tėčiui „Nemyliu tavęs!“, jis iš tiesų nori pasakyti visai ką kitą

„Aš tavęs nekenčiu", „Tu bloga", „Aš tavęs nemyliu" – turbūt tokius žodžius išgirdus kiekvienai mamai širdis apsilietų krauju. Minčių kyla įvairių – „Kas negerai vaikui ar man?"

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

Trys smagūs žaidimai vaikams lauke

Kad pasivaikščiojimas lauke nebūtų nuobodus, galima pažaisti. Vaikutis čiupinėdamas, vartydamas rankytėse įvairių formų daiktus lavina smulkiąją motoriką, o dėliodamas miško radinius į krūveles - dar ir mąstymą.

8 žingsniai, kaip surengti geriausią gimtadienį vaikui

Koks yra geras vaiko gimtadienis? Toks, iš kurio svečiai nenori išeiti, ilgai prisimena ir tėvų paklausti, kaip norėtų švęsti savąjį sako: „Taip, kaip draugas“. Taigi, kokie yra gero gimtadienio komponentai?

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.

Visus vaikus galima suskirstyti į 4 grupes: kuriai priklauso jūsiškis?

Kas yra temperamentas? Ar vaikai gimsta su tam tikru temperamentu, ar jį įgyja? Kuo temperamentas skiriasi nuo charakterio?