Juozas: padėkite – nesutariu su mylimosios vaikais

 (4)
Naujus santykius su išsiskyrusia bei vaikų turinčia moterimi kuriantis vyras klausia specialisto patarimo – kaip užmegzti santykius su mylimosios dukterimi, kuri savo elgesiu rodo, kad ant jo pyksta.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Juozas klausia:

„Situacija tokia, kad susipažinau su viena mergina, kuri turi 3 ir 5 metukų mergaites. Vyresnioji labai pyksta, kad aš su jos mama bendrauju. Norėčiau įtikti mergaitėms - kaip aš turėčiau elgtis?“

Atsako Gabija Jurgelytė, www.ipi.lt.

Iš tiesų smagu, kad sutikote jums patinkančią merginą ir, kad jums rūpi ne tik ji, bet ir jos dukrytės. Šis susirūpinimas, atsispindintis jūsų noruose bei ketinimuose, jau yra žingsnis į santykius. Santykius, vedančius ir link merginos ir link jos mergaičių.

Tai buvo pirma gera naujiena, antroji yra tai, kad jums niekam nereikia įtikti. Nei vaikams, nei suaugusiems. Nei dabar, nei bet kada vėliau. Visiškai užtenka patikti.

O patinka mums tie žmonės, kuriems patinkame mes.

O jaučiam, kad patinkame žmogui tuomet, kai jis mumis domisi.

O domisi mumis tuomet, kai skiria savo dėmesį ir laiką.

Taigi, laikas bei dėmesys yra tai, ką jūs galite duoti penkiametei mergaitei, kuri ant jūsų labai pyksta. Pasidomėkite jos pasauliu, o jos pasaulis tikrai įdomus. Remiantis individualiąja psichologija, jos gyvenime jau įvyko bent keli sunkūs dalykai: kai jai buvo 2 metukai, gimė kitas vaikas. Ir reikėjo džiaugtis, bet greičiausiai visai nebuvo džiugu, nes mamos liko daug, daug mažiau. Tuomet vyresnieji vaikai dažniausiai atsisuka į tėtį ir ieško čia artimesnio santykio. Tačiau panašu, kad tėtis iš šios mergaitės gyvenimo taip pat pasitraukė ar atitolo, taigi, ji galimai išgyveno dar vieną praradimą.

Tuomet pasirodėte jūs – dar vienas naujas žmogus, atimantis mamą ir nežinia, ar labai patikimas. Kaipgi čia nepykti! Ir gerai, kad vaikas pyksta. Gal šio pavyzdžio vedama supyks ir jaunesnioji. Nieko tokio. Tegu pyksta. Kad ir kaip suaugusiuosius gąsdintų vaikų pyktis, pykstantys vaikai bijo kur kas labiau. Mūsų pareiga yra būti drąsesniam už vaiką, likti šalia kartu su sunkiais jausmais. Ir domėtis toliau – lėlių namais, arbatos gėrimo ritualais, mintimis apie pasaulį, darželio gyvenimo ypatumais, blogais kiemo berniukais ir taip toliau, ir panašiai...

Dėmesingo laiko nesužaisi, nesuvaidinsi, nenupirksi – tai tikra pastanga. Todėl jo taip trūksta ir jis toks brangus. Ši pastanga reikalauja padėti į šoną visus reikalus ir mintis, lakstančias galvoje atominiu greičiu, nuvyti jausmą, kad yra tūkstančiai kitų svarbesnių dalykų ir susitelkti į tai, kas vyksta čia ir dabar. Iš pradžių gali būti sunku, bet vėliau palengvėja, nes domėjimasis jau toks dalykas, su laiku pasidaro iš tiesų įdomu. O ne paslaptis, kad mergaitės mėgsta tuos, kurie jomis domisi.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Kuris geriau vaikui – valstybinis ar privatus darželis: mamų diskusija

Kaip rinktis vaikų darželį? Kokius privalumus, palyginti su valstybiniais darželiais, turi privatūs?

Ką turi mokėti 5-6 metų vaikai: psichologės komentaras

Penkerių metų sūnų auginanti mama sunerimusi dėl jo pažintinių gebėjimų ir klausia specialisto patarimo.

Psichologė: technologijos vaikus atitraukė nuo gyvo žaidimo

Liūdna ir pikta darosi, kai girdi vaiką sakant: „Jis blogas. Jis tik žaidžia per dienas. Labai negražu būti tinginiu“.

Kaip užauginti pasitikintį savimi vaiką: patarimai tėvams

Savigarba ir pasitikėjimas – labai svarbios savybės ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų gyvenime. Kaip galime padėti išmintingai ugdyti savo vaiko savimonę ir savivertę?

Psichologė J.Baltuškienė: patenkinus vaiko poreikius, krizių galima išvengti

Skirtingais vaiko amžiaus tarpsniais formuojasi vis kitos savybės, atsiranda naujų poreikių, daugėja norų. Kaip jų neužslopinti, kad vaikas augtų pasitikintis savimi ir kitais, iniciatyvus ir savarankiškas, mokėtų atpažinti savo jausmus ir juos reikšti?

Teo ir Ieva pristato: nerealiai smagūs žaidimai su ledukais

Šilti orai lepina mus saulės šiluma ir malonia akims žaluma. Vis daugiau laiko praleidžiame lauke.

Kaip susikalbėti su vaikais? Knygų TOP 5

Kaip susikalbėti su vaikais? Ar svarbu tenkinti visus jų pageidavimus, kad mažieji galėtų jaustis laimingi ? Kokie iššūkiai kyla auginant paauglį ir kaip juos įveikti? Kaip išugdyti tarpusavio pagarbą ir pasitikėjimą?

Psichologė – apie vaikus ir nuogumą: ko turi nepamiršti tėvai

Augant mažyliui, tėvai susiduria su vis įvairesniais klausimais – vaikui ima rūpėti, kaip jis atrodo, kaip atrodo kiti, kaip jis rengiasi ir kas slepiasi po skirtingų lyčių rūbais.

Taisyklės, kurias privalo žinoti tėvai prieš gimstant antram vaikui (2)

Dvejų metų berniukui mama ir tėtis dažnai pasakojo, kad greitai turės sesę. O mažylis džiugiai glostė ir bučiavo vis didėjantį mamos pilvą. Laukė sesės. Tačiau nuo pirmų jos gyvenimo dienų prasidėjo didysis maištas ir bėdos: nemiga, nervinis kosulys...

5 patarimai, kaip užauginti genijų

Kiekvieno vaiko tėvai norėtų, kad užaugęs jis būtų protingas ir sumanus, kad jį lydėtų sėkmė asmeniniame bei profesiniame gyvenime. Kaip padėti vaikui tai pasiekti.

Kuriant gerus santykius su vaiku tėvams svarbu laikytis trijų pagrindinių taisyklių

Atrodo, kad gimus vaikui tas abipusis santykis tiesiog užgimsta savaime.

Ar tikrai paklusnus vaikas geriau už neklausantį tėvų: psichologės komentaras

Vienas vaikas auga paklusnus, kitas nelabai. Vieno elgesiu darželio auklėtojos ir mokytojai džiaugiasi, kito – nelabai. Ar vaiko paklusnumas yra prigimtinis ar įgytas? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Psichologė – apie vaiko elgesį, kuris priverčia tėvus raudonuoti (1)

Skaitytojos atsiųstas klausimas inspiravo psichologę Daivą Čeponienę išsamiai pamąstyti, kur yra riba tarp nekaltos vaiko nuomonės išsakymo ir patyčių, kurios skaudina kitą.

Teo ir Ieva pristato: lavinantys užsiėmimai, kurie išmokys vaiką raidžių

Raidės - tai neatsiejama mūsų pasaulio dalis. Su jomis susiduriame kiekvieną dieną. Lygiai taip pat ir vaikai. Nors vieningos nuomonės, kada pradėti savo vaiką mokyti raidžių nėra, manau, yra labai svarbu nepraleisti momento, kai vaikas pradeda jomis domėtis.

Skatindami vaikus domėtis įvairiomis veiklomis, padėsime atsiskleisti jų gabumams

Šiandien, kai virtuali realybė taip vilioja, vaikų interesų spektras dažnai tik ja ir apsiriboja.