Juozas: padėkite – nesutariu su mylimosios vaikais

 (4)
Naujus santykius su išsiskyrusia bei vaikų turinčia moterimi kuriantis vyras klausia specialisto patarimo – kaip užmegzti santykius su mylimosios dukterimi, kuri savo elgesiu rodo, kad ant jo pyksta.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Juozas klausia:

„Situacija tokia, kad susipažinau su viena mergina, kuri turi 3 ir 5 metukų mergaites. Vyresnioji labai pyksta, kad aš su jos mama bendrauju. Norėčiau įtikti mergaitėms - kaip aš turėčiau elgtis?“

Atsako Gabija Jurgelytė, www.ipi.lt.

Iš tiesų smagu, kad sutikote jums patinkančią merginą ir, kad jums rūpi ne tik ji, bet ir jos dukrytės. Šis susirūpinimas, atsispindintis jūsų noruose bei ketinimuose, jau yra žingsnis į santykius. Santykius, vedančius ir link merginos ir link jos mergaičių.

Tai buvo pirma gera naujiena, antroji yra tai, kad jums niekam nereikia įtikti. Nei vaikams, nei suaugusiems. Nei dabar, nei bet kada vėliau. Visiškai užtenka patikti.

O patinka mums tie žmonės, kuriems patinkame mes.

O jaučiam, kad patinkame žmogui tuomet, kai jis mumis domisi.

O domisi mumis tuomet, kai skiria savo dėmesį ir laiką.

Taigi, laikas bei dėmesys yra tai, ką jūs galite duoti penkiametei mergaitei, kuri ant jūsų labai pyksta. Pasidomėkite jos pasauliu, o jos pasaulis tikrai įdomus. Remiantis individualiąja psichologija, jos gyvenime jau įvyko bent keli sunkūs dalykai: kai jai buvo 2 metukai, gimė kitas vaikas. Ir reikėjo džiaugtis, bet greičiausiai visai nebuvo džiugu, nes mamos liko daug, daug mažiau. Tuomet vyresnieji vaikai dažniausiai atsisuka į tėtį ir ieško čia artimesnio santykio. Tačiau panašu, kad tėtis iš šios mergaitės gyvenimo taip pat pasitraukė ar atitolo, taigi, ji galimai išgyveno dar vieną praradimą.

Tuomet pasirodėte jūs – dar vienas naujas žmogus, atimantis mamą ir nežinia, ar labai patikimas. Kaipgi čia nepykti! Ir gerai, kad vaikas pyksta. Gal šio pavyzdžio vedama supyks ir jaunesnioji. Nieko tokio. Tegu pyksta. Kad ir kaip suaugusiuosius gąsdintų vaikų pyktis, pykstantys vaikai bijo kur kas labiau. Mūsų pareiga yra būti drąsesniam už vaiką, likti šalia kartu su sunkiais jausmais. Ir domėtis toliau – lėlių namais, arbatos gėrimo ritualais, mintimis apie pasaulį, darželio gyvenimo ypatumais, blogais kiemo berniukais ir taip toliau, ir panašiai...

Dėmesingo laiko nesužaisi, nesuvaidinsi, nenupirksi – tai tikra pastanga. Todėl jo taip trūksta ir jis toks brangus. Ši pastanga reikalauja padėti į šoną visus reikalus ir mintis, lakstančias galvoje atominiu greičiu, nuvyti jausmą, kad yra tūkstančiai kitų svarbesnių dalykų ir susitelkti į tai, kas vyksta čia ir dabar. Iš pradžių gali būti sunku, bet vėliau palengvėja, nes domėjimasis jau toks dalykas, su laiku pasidaro iš tiesų įdomu. O ne paslaptis, kad mergaitės mėgsta tuos, kurie jomis domisi.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: netradicinė tapyba patiks įvairaus amžiaus vaikams

Vaikui kūryba – ne šiaip žaidimas ar pramoga, bet ir svarbus mokomasis procesas.

Stebuklingi žodžiai, kurių vaikui reikia kaip oro

Kasdienėje rutinoje kartais užmirštame sakyti savo vaikams paprastus, bet jiems labai svarbius, kone stebuklingus, žodžius.

Vaikas turi nematomą draugą: psichologės patarimai tėvams

Vaikas užsidaro kambaryje ir su kažkuo kalbasi. Pradeda verkti, kai automobilyje prisėdate šalia, nes... prispaudėte draugą. Kodėl vaikas susikūrė nematomą bičiulį? Kaip reaguoti? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Kaimo vaikai „įlindę“ į kompiuterius, nes jiems trūksta gyvo bendravimo

Kad miesto vaikai vasaromis vyksta stovyklauti į kaimą, rodos, yra įprasta, tačiau, kad kaimo vaikams tai pasirodys neįprasta, to nesitikėjome, – taip pasakoja penktus metus iš eilės į stovyklas kaimo vaikus kviečianti teatro „Teatriukas“ įkūrėja ir stovyklos vadovė Dalia Mikoliūnaitė.

Teo ir Ieva pristato: 3 smagūs žaidimai su tualetinio popieriaus ritinėliais

Orui pasitaisius ne į gerąją pusę, skubame su jumis pasidalinti itin paprastais užsiėmimais su vaikais namuose. Juk antradienis gali būti ir linksmadienis!

Teo ir Ieva pristato: citrinų ugnikalnis, kuris nustebins net visko mačiusius (1)

Nuo pat pirmųjų savo gyvenimo dienų mažylis tyrinėja jį supantį pasaulį. Jam viskas nauja, nepažinta, viskas domina ir vilioja, o kartais gal ir baugina.

Kaip pagirti vaiką, kad tai duotų naudos, o nebūtų tušti žodžiai

Mes vis dar per dažnai kritikuojame savo vaikus ir per retai juos giriame. Tokias išvadas daro šiuolaikinių tėvų auklėjimo metodus nagrinėjantys psichologai. Tačiau girti irgi reikia mokėti, antraip tai tebus tušti žodžiai.

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Jei vaikas sako mamai ar tėčiui „Nemyliu tavęs!“, jis iš tiesų nori pasakyti visai ką kitą

„Aš tavęs nekenčiu", „Tu bloga", „Aš tavęs nemyliu" – turbūt tokius žodžius išgirdus kiekvienai mamai širdis apsilietų krauju. Minčių kyla įvairių – „Kas negerai vaikui ar man?"

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

Trys smagūs žaidimai vaikams lauke

Kad pasivaikščiojimas lauke nebūtų nuobodus, galima pažaisti. Vaikutis čiupinėdamas, vartydamas rankytėse įvairių formų daiktus lavina smulkiąją motoriką, o dėliodamas miško radinius į krūveles - dar ir mąstymą.

8 žingsniai, kaip surengti geriausią gimtadienį vaikui

Koks yra geras vaiko gimtadienis? Toks, iš kurio svečiai nenori išeiti, ilgai prisimena ir tėvų paklausti, kaip norėtų švęsti savąjį sako: „Taip, kaip draugas“. Taigi, kokie yra gero gimtadienio komponentai?

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.