Ką dovanoti Kalėdoms, kad tai suteiktų tikro džiaugsmo

Patirtis rodo, kad dovanomis kiekvienas rūpinamės, kai šventės jau labai arti, ir paskutinę akimirką ieškome jų pačių geriausių ir tinkamiausių mūsų artimiesiems.
Kalėdinių dovanų tendencijos
© DELFI montažas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pačiomis populiariausiomis išlieka praktiškos ir aktyvią veiklą žadančios dovanos. Tarp naujausių tendencijų galime pamatyti dovanas, gaminamas iš natūralių medžiagų ar tiesiog pačių darytas.

Praktiškos dovanos

Kaip ir kasmet populiariausia išlieka praktiškos dovanos. Lietuviai pirkdami dovaną gerai apgalvoja, ar ji bus naudinga ir tinkama naudoti. Ne vienus metus geriausia dovana išlieka knyga. Įdomu ir tai, kad vis dažniau dovanojama net buitinė technika.

Vyrai dažnai moterims dovanoja jų svajonių kvepalus, kosmetiką ir prabangius papuošalus. Tuo tarpu moterys tokia proga renkasi vyrus palepinti žiemos atributais - kokybiškomis pirštinėmis, vilnos šalikais ar net kailinėmis kepurėmis.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kalėdinės tradicijos Dianos Dargienės šeimoje
Atviras interviu su Rolandu ir Ieva Mackevičiais apie pirmąsias Kalėdas trise

Šiuo metu ypač populiaru mamai ir dukrai arba tėčiui ir sūnui rengtis panašiai arba identiškai. Šeimos vertina kokybiškus laisvalaikio drabužius, taigi jie tampa puikiomis dovanomis net prieš šventes. Mat daugelis šeimų daro profesionalias Kalėdines fotosesijas. „Prieš pat šventes rengiama daug mugių, kuriose labai populiari prekė drabužiai sau ir šeimai. Pastebime, kad žmonės vis dar linkę matuotis. Kasmet prieš šventes kuriame daug suknelių, kuriomis lepiname savo klientes bei pačios save, tad natūraliai jos tampa populiariausia dovana", - sako pasaulyje garsaus lietuvių sukurto „Mummy moon" prekės ženklo dizainerė Ieva Juodelytė.

Dovanos vaikams

Dovanos vaikams - vienas pagrindinių Kalėdų malonumų. Šiuolaikiniai tėvai rūpinasi vaikų lavinimu, sveikata bei aplinkos išsaugojimu, todėl daug kas renkasi rankų darbo žaislus, pagamintus iš natūralių medžiagų.

Ką dovanoti Kalėdoms, kad tai suteiktų tikro džiaugsmo
Alinos Paurazės nuotr.

Šiuo metu ne tik darželių, bet ir tėvų renkamų dovanų topuose vyrauja mediniai žaislai: vežimėliai lėlėms, mediniai arkliukai, kaladėlės, mašinėlės, įvairūs lavinimo žaidimai, pvz., dėlionės, kaladėlės su skaičiais ir raidėmis ar batų rišimo pradžiamokslis iš medžio ir tikrų raištelių.

Ką dovanoti Kalėdoms, kad tai suteiktų tikro džiaugsmo
Alinos Paurazės nuotr.

"Tradiciškai populiariausias dovanų pirkimo laikotarpis – savaitė iki Kalėdų. Tačiau padidėjusį susidomėjimą galime pastebėti jau lapkričio pabaigoje", – sako medinių žaislų parduotuvės "Medinis arkliukas" savininkė Simona Kupetienė. Ji patvirtina, kad per Kalėdas daug tėvų kreipiasi ieškodami lavinančių žaislų ar net tokių, kuriuos baigti gaminti gali pats vaikas, pvz., nuspalvinti savo laivą ar arkliuką.

Ką dovanoti Kalėdoms, kad tai suteiktų tikro džiaugsmo
Alinos Paurazės nuotr.

Pačių gamintos dovanos

Norintys nustebinti savo išradingumu, dažniausiai renkasi dovaną padaryti patys. Artimiausiems dovanojamos nuotraukos pačių gamintuose rėmeliuose, rankų darbo atvirukai ar net užrašų knygutės, pačių gaminti albumai, vilnonės kojinės ir kt. Tarp tokių dovanų galime pamatyti kulinarinius šedevrus, Kalėdoms iškeptus skanėstus, stiklainiuose uždarytus ingredientus pyragui ar sausainiams.

Ką dovanoti Kalėdoms, kad tai suteiktų tikro džiaugsmo
© J.Kuniskytės nuotr.

Jų krikštamote galime vadinti Beatą Nicholson, kuri prieš kelerius metus pradėjo savo laidose ir tinklaraštyje lietuvaičius mokyti šio meno. „Manau, nereikia išprotėti dėl dovanų, rankomis darytos dovanos visada yra mielos, ir, aišku, kad geriausias dalykas, kurį galite dovanoti tai jūsų laikas skirtas dovanos gamybai. Juk taip malonu  žinoti, kad dovaną Jums darė su meile", - mintimis dalijasi moteris. Pati Beata labai džiaugiasi, jei gauna tokių dovanų.

Ką dovanoti Kalėdoms, kad tai suteiktų tikro džiaugsmo
© J.Kuniskytės nuotr.

Aktyvios pramogos

Labai populiarūs ir dovanų rinkiniai. Jie leidžia gavusiam dovaną pačiam išsirinkti: nori skrydžio parasparniu ar oro balionu, o galbūt pasivažinėjimo visureigiu automobiliu klampiais keliais. Prieš keletą metų buvusias labai populiarias poilsio ir atsipalaidavimo dovanas keičia aktyvios pramogos, kurios, kaip tikisi dauguma dovanojančiųjų, nustebins originalumu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Stebuklingi žodžiai, kurių vaikui reikia kaip oro

Kasdienėje rutinoje kartais užmirštame sakyti savo vaikams paprastus, bet jiems labai svarbius, kone stebuklingus, žodžius.

Vaikas turi nematomą draugą: psichologės patarimai tėvams

Vaikas užsidaro kambaryje ir su kažkuo kalbasi. Pradeda verkti, kai automobilyje prisėdate šalia, nes... prispaudėte draugą. Kodėl vaikas susikūrė nematomą bičiulį? Kaip reaguoti? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Kaimo vaikai „įlindę“ į kompiuterius, nes jiems trūksta gyvo bendravimo

Kad miesto vaikai vasaromis vyksta stovyklauti į kaimą, rodos, yra įprasta, tačiau, kad kaimo vaikams tai pasirodys neįprasta, to nesitikėjome, – taip pasakoja penktus metus iš eilės į stovyklas kaimo vaikus kviečianti teatro „Teatriukas“ įkūrėja ir stovyklos vadovė Dalia Mikoliūnaitė.

Teo ir Ieva pristato: 3 smagūs žaidimai su tualetinio popieriaus ritinėliais

Orui pasitaisius ne į gerąją pusę, skubame su jumis pasidalinti itin paprastais užsiėmimais su vaikais namuose. Juk antradienis gali būti ir linksmadienis!

Teo ir Ieva pristato: citrinų ugnikalnis, kuris nustebins net visko mačiusius (1)

Nuo pat pirmųjų savo gyvenimo dienų mažylis tyrinėja jį supantį pasaulį. Jam viskas nauja, nepažinta, viskas domina ir vilioja, o kartais gal ir baugina.

Kaip pagirti vaiką, kad tai duotų naudos, o nebūtų tušti žodžiai

Mes vis dar per dažnai kritikuojame savo vaikus ir per retai juos giriame. Tokias išvadas daro šiuolaikinių tėvų auklėjimo metodus nagrinėjantys psichologai. Tačiau girti irgi reikia mokėti, antraip tai tebus tušti žodžiai.

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Jei vaikas sako mamai ar tėčiui „Nemyliu tavęs!“, jis iš tiesų nori pasakyti visai ką kitą

„Aš tavęs nekenčiu", „Tu bloga", „Aš tavęs nemyliu" – turbūt tokius žodžius išgirdus kiekvienai mamai širdis apsilietų krauju. Minčių kyla įvairių – „Kas negerai vaikui ar man?"

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

Trys smagūs žaidimai vaikams lauke

Kad pasivaikščiojimas lauke nebūtų nuobodus, galima pažaisti. Vaikutis čiupinėdamas, vartydamas rankytėse įvairių formų daiktus lavina smulkiąją motoriką, o dėliodamas miško radinius į krūveles - dar ir mąstymą.

8 žingsniai, kaip surengti geriausią gimtadienį vaikui

Koks yra geras vaiko gimtadienis? Toks, iš kurio svečiai nenori išeiti, ilgai prisimena ir tėvų paklausti, kaip norėtų švęsti savąjį sako: „Taip, kaip draugas“. Taigi, kokie yra gero gimtadienio komponentai?

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.

Visus vaikus galima suskirstyti į 4 grupes: kuriai priklauso jūsiškis?

Kas yra temperamentas? Ar vaikai gimsta su tam tikru temperamentu, ar jį įgyja? Kuo temperamentas skiriasi nuo charakterio?