Ką dovanoti Kalėdoms, kad tai suteiktų tikro džiaugsmo

Patirtis rodo, kad dovanomis kiekvienas rūpinamės, kai šventės jau labai arti, ir paskutinę akimirką ieškome jų pačių geriausių ir tinkamiausių mūsų artimiesiems.
Kalėdinių dovanų tendencijos
© DELFI montažas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pačiomis populiariausiomis išlieka praktiškos ir aktyvią veiklą žadančios dovanos. Tarp naujausių tendencijų galime pamatyti dovanas, gaminamas iš natūralių medžiagų ar tiesiog pačių darytas.

Praktiškos dovanos

Kaip ir kasmet populiariausia išlieka praktiškos dovanos. Lietuviai pirkdami dovaną gerai apgalvoja, ar ji bus naudinga ir tinkama naudoti. Ne vienus metus geriausia dovana išlieka knyga. Įdomu ir tai, kad vis dažniau dovanojama net buitinė technika.

Vyrai dažnai moterims dovanoja jų svajonių kvepalus, kosmetiką ir prabangius papuošalus. Tuo tarpu moterys tokia proga renkasi vyrus palepinti žiemos atributais - kokybiškomis pirštinėmis, vilnos šalikais ar net kailinėmis kepurėmis.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kalėdinės tradicijos Dianos Dargienės šeimoje
Atviras interviu su Rolandu ir Ieva Mackevičiais apie pirmąsias Kalėdas trise

Šiuo metu ypač populiaru mamai ir dukrai arba tėčiui ir sūnui rengtis panašiai arba identiškai. Šeimos vertina kokybiškus laisvalaikio drabužius, taigi jie tampa puikiomis dovanomis net prieš šventes. Mat daugelis šeimų daro profesionalias Kalėdines fotosesijas. „Prieš pat šventes rengiama daug mugių, kuriose labai populiari prekė drabužiai sau ir šeimai. Pastebime, kad žmonės vis dar linkę matuotis. Kasmet prieš šventes kuriame daug suknelių, kuriomis lepiname savo klientes bei pačios save, tad natūraliai jos tampa populiariausia dovana", - sako pasaulyje garsaus lietuvių sukurto „Mummy moon" prekės ženklo dizainerė Ieva Juodelytė.

Dovanos vaikams

Dovanos vaikams - vienas pagrindinių Kalėdų malonumų. Šiuolaikiniai tėvai rūpinasi vaikų lavinimu, sveikata bei aplinkos išsaugojimu, todėl daug kas renkasi rankų darbo žaislus, pagamintus iš natūralių medžiagų.

Ką dovanoti Kalėdoms, kad tai suteiktų tikro džiaugsmo
Alinos Paurazės nuotr.

Šiuo metu ne tik darželių, bet ir tėvų renkamų dovanų topuose vyrauja mediniai žaislai: vežimėliai lėlėms, mediniai arkliukai, kaladėlės, mašinėlės, įvairūs lavinimo žaidimai, pvz., dėlionės, kaladėlės su skaičiais ir raidėmis ar batų rišimo pradžiamokslis iš medžio ir tikrų raištelių.

Ką dovanoti Kalėdoms, kad tai suteiktų tikro džiaugsmo
Alinos Paurazės nuotr.

"Tradiciškai populiariausias dovanų pirkimo laikotarpis – savaitė iki Kalėdų. Tačiau padidėjusį susidomėjimą galime pastebėti jau lapkričio pabaigoje", – sako medinių žaislų parduotuvės "Medinis arkliukas" savininkė Simona Kupetienė. Ji patvirtina, kad per Kalėdas daug tėvų kreipiasi ieškodami lavinančių žaislų ar net tokių, kuriuos baigti gaminti gali pats vaikas, pvz., nuspalvinti savo laivą ar arkliuką.

Ką dovanoti Kalėdoms, kad tai suteiktų tikro džiaugsmo
Alinos Paurazės nuotr.

Pačių gamintos dovanos

Norintys nustebinti savo išradingumu, dažniausiai renkasi dovaną padaryti patys. Artimiausiems dovanojamos nuotraukos pačių gamintuose rėmeliuose, rankų darbo atvirukai ar net užrašų knygutės, pačių gaminti albumai, vilnonės kojinės ir kt. Tarp tokių dovanų galime pamatyti kulinarinius šedevrus, Kalėdoms iškeptus skanėstus, stiklainiuose uždarytus ingredientus pyragui ar sausainiams.

Ką dovanoti Kalėdoms, kad tai suteiktų tikro džiaugsmo
© J.Kuniskytės nuotr.

Jų krikštamote galime vadinti Beatą Nicholson, kuri prieš kelerius metus pradėjo savo laidose ir tinklaraštyje lietuvaičius mokyti šio meno. „Manau, nereikia išprotėti dėl dovanų, rankomis darytos dovanos visada yra mielos, ir, aišku, kad geriausias dalykas, kurį galite dovanoti tai jūsų laikas skirtas dovanos gamybai. Juk taip malonu  žinoti, kad dovaną Jums darė su meile", - mintimis dalijasi moteris. Pati Beata labai džiaugiasi, jei gauna tokių dovanų.

Ką dovanoti Kalėdoms, kad tai suteiktų tikro džiaugsmo
© J.Kuniskytės nuotr.

Aktyvios pramogos

Labai populiarūs ir dovanų rinkiniai. Jie leidžia gavusiam dovaną pačiam išsirinkti: nori skrydžio parasparniu ar oro balionu, o galbūt pasivažinėjimo visureigiu automobiliu klampiais keliais. Prieš keletą metų buvusias labai populiarias poilsio ir atsipalaidavimo dovanas keičia aktyvios pramogos, kurios, kaip tikisi dauguma dovanojančiųjų, nustebins originalumu.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Ko turime išmokyti savo dukteris (1)

Maža mergaitė ima pavyzdį iš mamos. Ji žvelgia į mamą savo įžvalgiomis akutėmis ir mokosi.

Kaip išvengti vaiko isterijų parduotuvėje

Kuo vaikas mažesnis, tuo sudėtingiau jam pavyksta suvaldyti staiga kylančius troškimus ir užplūstančias stiprias emocijas.

Pasakykite, kokia jūsų vaiko mėgstamiausia spalva, ir mes kai ką apie jį atskleisime

Spalvų poveikį žmogui nagrinėjantys specialistai pastebi, kad egzistuoja ryšys tarp vaiko charakterio ir mėgstamiausios spalvos.

Kaip lietuviai savo vaikus auklėjo žiloje senovėje (11)

Apie vaikų auklėjimą teorijų yra įvairiausių – vieni teigia, kad vaikus reikia auklėti griežtai, kiti į juos žiūri atlaidžiai, treti sako, kad auklėti apskritai nereikia, svarbu tik būti šalia ir padėti jiems augti... Ir dažniausiai mamos pasikliauja ne teorijomis, o širdimi. O kaipgi anksčiau, prieš daug daug metų? Ar šiandieniniai vaikai pavydėtų anų dienų mažųjų vaikystės?

Kas iš tiesų atsitinka, kai pakeliame balsą ar užrėkiame ant savo vaikų (3)

Vaikas suvokia jį supantį pasaulį ir rūpinimąsi juo visiškai kitaip nei mes, suaugusieji. Jų požiūris kartais yra visiškai priešingas mūsiškiui.

Naujos higienos normos leis darželinukams visą dieną praleisti lauke

Vaikai darželiuose nuo šiol galės valgyti, miegoti ir beveik visą dieną leisti lauke. Tai bus įtvirtinta teisės aktuose.

Kaip vaikus auklėjo senovės kinai ir romėnai: nuo kai kurių papročių šiaušiasi plaukai (2)

Praskleiskime praeities šydą ir žvilgtelėkime, kaip gyveno senųjų civilizacijų vaikai.

TIKROJI PRIEŽASTIS, KODĖL VAIKAI TAMPA 800 PROC. BLOGESNI ĮEINANT MAMAI Į KAMBARĮ (10)

„Jie visą dieną buvo ramūs su manimi, tačiau kai tik pamatė tave, staiga pasikeitė, prarado savitvardą ir tapo neramūs. Aš nesuprantu"! – šiuos žodžius girdžiu iš vyro kaskart, kai palieku jį vieną su vaikais.

„Elfai“ pristatė žaismingą drabužių kolekciją vaikams

Vasara - kelionių bei švenčių metas, kada norisi, kad viskas vyktų sklandžiai, suplanuotai ir be jokių trukdžių. Todėl lietuviško vaikiškų drabužių prekinio ženklo „Elfai“ kūrėjai pasirūpino, kad mažieji “Elfų“ gerbėjai bei jų mamos visada galėtų įsigyti šeimos atostogoms ar šventėms patogių, gražių ir stilingų drabužėlių.

Kaip atpažinti ir auklėti skirtingus vaikus – choleriką, sangviniką, flegmatiką, melancholiką (3)

Kiekvienas vaikas turi įgimtą temperamentą, kuris veikia jausmus ir charakterį.

Stilingiausios mamos ir tėčiai susirinko mažylių šventėje

Spalvingoje mados šventėje susirinko stilingiausios mamos, tėčiai ir jų mažyliai. Čia buvo pristatytos naujos vaikams skirtos avalynės bei drabužių kolekcijos.

50 būdų suteikti savo vaikui laimės

Net jei diena buvo prasta, raskite savyje jėgų deramai priimti vaiko dovanojamą besąlyginę meilę.

5 požymiai, kad vaikui trūksta pasitikėjimo savimi

Kaip padidinti vaiko savivertę? Galime manyti, kad pakanka girti vaiką tam, kad jis įgautų pasitikėjimo savimi, tačiau to neretai nepakanka. Net ir mums itin stipriai rūpinantis savo vaikais jiems gali trūkti savivertės.

Vaikas auksinis būna su kitais, o prie tėvų pasikeičia į blogą pusę: psichologės patarimai (6)

Visada žinau, kas manęs laukia grįžusios namo: dvi mažos rankutės apsiveja kaklą taip stipriai, kad negaliu net įkvėpti. Jei mėginu išsivaduoti – klyksmas. Ir anytos žodžiai: „Buvo auksinis vaikas, bet grįžo mama..." Kodėl vaikas taip pasikeičia? Konsultuoja psichologė dr. Rasa Bieliauskaitė.

Keliaujate su vaikais atostogų į užsienį? – Pasiruoškite tam iš anksto

Laužydami nusistovėjusius standartus, jog atostogauti su vaikais – didesnis vargas nei malonumas, šeimos vis dažniau pasiryžta atostogauti su mažaisiais.