Kai apima abejonės, kad esate bloga mama, atminkite šiuos 3 dalykus

Kiekviena normali mama bent kartais pagalvoja: „Ar aš nesu bloga mama?“.
© Fotolia

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Jorio mama leidžia žaisti planšete tiek, kiek jis nori..."

„Austėjos mama kloja jai lovą kiekvieną dieną. O tu man liepi pačiai...“

„Vinco tėtis nuperka jam limonado, o tu tai niekada...“

Tokių ir panašių priekaištų iš vaikų lūpų anksčiau ar vėliau išgirsta daugelis tėčių ir mamų. Jausmas, kad „esu bloga mama“ aplanko daugelį moterų, ir tai yra natūralu. Natūralu savęs klausti, ar ne per dažnai sakau savo vaikui NE, ar gerai elgiuosi liepdama namų darbus ruošti pačiam, ar teisingai nusprendžiau neleisti savo darželinukui žaisti telefonu, nors jo bendraamžiai tai daro kone be apribojimų.

Apžvelkime, dėl kokių dalykų mamos ir tėčiai dažniausiai save kaltina, kad yra "blogesni" už kitus. Štai trys dažniausiai pasitaikančios situacijos.

Jūs nesate bloga mama, jei neskubate padėti vaikui įveikti sunkumų

Jei vaikas nuo pat ankstyvo amžiaus neišmoks išspręsti pačių paprasčiausių užduočių, su kuriomis susiduria kasdien, egzistuoja pavojus, kad paaugęs jis nebus savarankiškas ir nesugebės pats už save atsakyti. Būtent su šiuo pavojumi reikia išmokti kovoti kiek įmanoma anksčiau. Tai, kad jūs atsisakote kas rytą užrišti jam batų raištelius arba už jį paruošti namų darbus, nereiškia, kad esate bloga motina – toks elgesys skatina vaiko savarankiškumą ir mokėjimą atsakyti už savo poelgius.

Galbūt iš pradžių vaikas protestuos, sakys „man nepavyks, nežinau, kaip tai daryti, aš viską sugadinsiu...“ Nieko baisaus, pasaulis nesugrius, jei šiandien lova bus paklota netobulai arba namų darbuose liks klaida.

Svarbu tai, kad rytoj jis pasistengs viską padaryti geriau, ir vieną akimirką supras, kad gali savimi didžiuotis. Didžiuotis tuo, kad viską daro pats.

Kai apima abejonės, kad esate bloga mama, atminkite šiuos 3 dalykus
© Shutterstock

Jūs nesate bloga motina, jei sakote „ne“

Vaikų psichologai mums sako, kad kritinis amžius, kai vaikai nori priimti savarankiškus sprendimus ir net pradeda su mumis ginčytis, prasideda apytikriai nuo 8 metų. Būtent šiuo laikotarpiu susiformuoja tokių sudėtingų sąvokų, kaip teisingumas, moralė ir pagarba, pagrindas.
Būtent todėl mes turime iš visų jėgų stengtis, kad nukreiptume vaiką tinkama linkme. Vaikams reikia ne tik mūsų meilės ir palaikymo, bet ir kasdienių ribų nustatymo. Jei tai reikalauja sakyti jiems „ne“ dažniau nei norėtųsi, tai nereiškia, kad esate bloga motina. Jūs tiesiog nustatote ribas, kad vaikas suprastų, kas priimtina, o kas ne, ir kokio būtent elgesio jūs iš jų tikitės.

Jei šiandien jūs neleidžiate vaikui žaisti kompiuteriu, kol neparuošti namų darbai, labai svarbu, kad ši taisyklė galiotų kasdien. Jei taisyklės nėra nepajudinamos, ir tai, ko nebuvo galima vakar, šiandien jau leidžiama, vaikai nebesupranta, kokių taisyklių reikia laikytis.

Nebijokite sakyti „Ne“, kai tai būtina, bet visada stenkitės paaiškinti vaikui, kodėl būtent jūs draudžiate tai daryti, kad jis galėtų jus geriau suprasti: „Tau šiandien negalima eiti žaisti į lauką, nes neparuošei namų darbų“, „negalima naktį vaikštinėti vienam, nes esi dar mažas“, „tau negalima šio deserto, nes po to blogai jausiesi, tu jam alergiškas“.

Kai apima abejonės, kad esate bloga mama, atminkite šiuos 3 dalykus
© Shutterstock

Jūs nesate bloga motina, jei negalite nuolat būti šalia

Šis klausimas aktualus daugeliui motinų. Žinoma, jūs norėtumėte visada būti šalia savo vaiko, bet turite eiti į darbą ir būti ten ilgas valandas, tačiau stengiatės prisitaikyti prie darželio dienotvarkės, mokyklos tvarkaraščio ir laiku pasiimti jį iš mokyklos ar darželio, kad kartu pavakarieniautumėte, pažaistumėte, paskaitytumėte knygą, pasivaikščiotumėte.

Nesijaudinkite, nes tai, kad negalite su savo vaikais būti kiekvieną sekundę, nereiškia, kad esate bloga motina. Svarbiausia, kad kiekviena minutė, kurią praleidžiate su savo vaiku, būtų persmelkta šiluma, dėmesiu, rūpinimusi ir meile.

Kai esate namie su vaikais, skirkite jiems visą savo dėmesį. Atsakykite į kiekvieną jų klausimą, išklausykite jų pasakojimus, abejones, komentarus. Tegul kiekviena minutė, kai esate kartu, nepraeina veltui. Vaikai privalo suprasti, kad visi turi pareigų: jūs dirbate, o jie turi eiti į darželį ar mokyklą.

Ne visi gali būti kartu 24 valandas per parą, bet tai ir nebūtina. Vaikai turi bręsti, mokėti savo problemas spręsti savarankiškai, tačiau jiems svarbu žinoti, kad tuo atveju, kai jiems iš tiesų jūsų reikės, jūs visada būsite šalia.

Kai apima abejonės, kad esate bloga mama, atminkite šiuos 3 dalykus
© Vida Press
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Kaip lietuviai savo vaikus auklėjo žiloje senovėje (11)

Apie vaikų auklėjimą teorijų yra įvairiausių – vieni teigia, kad vaikus reikia auklėti griežtai, kiti į juos žiūri atlaidžiai, treti sako, kad auklėti apskritai nereikia, svarbu tik būti šalia ir padėti jiems augti... Ir dažniausiai mamos pasikliauja ne teorijomis, o širdimi. O kaipgi anksčiau, prieš daug daug metų? Ar šiandieniniai vaikai pavydėtų anų dienų mažųjų vaikystės?

Kas iš tiesų atsitinka, kai pakeliame balsą ar užrėkiame ant savo vaikų (3)

Vaikas suvokia jį supantį pasaulį ir rūpinimąsi juo visiškai kitaip nei mes, suaugusieji. Jų požiūris kartais yra visiškai priešingas mūsiškiui.

Naujos higienos normos leis darželinukams visą dieną praleisti lauke

Vaikai darželiuose nuo šiol galės valgyti, miegoti ir beveik visą dieną leisti lauke. Tai bus įtvirtinta teisės aktuose.

TIKROJI PRIEŽASTIS, KODĖL VAIKAI TAMPA 800 PROC. BLOGESNI ĮEINANT MAMAI Į KAMBARĮ (10)

„Jie visą dieną buvo ramūs su manimi, tačiau kai tik pamatė tave, staiga pasikeitė, prarado savitvardą ir tapo neramūs. Aš nesuprantu"! – šiuos žodžius girdžiu iš vyro kaskart, kai palieku jį vieną su vaikais.

„Elfai“ pristatė žaismingą drabužių kolekciją vaikams

Vasara - kelionių bei švenčių metas, kada norisi, kad viskas vyktų sklandžiai, suplanuotai ir be jokių trukdžių. Todėl lietuviško vaikiškų drabužių prekinio ženklo „Elfai“ kūrėjai pasirūpino, kad mažieji “Elfų“ gerbėjai bei jų mamos visada galėtų įsigyti šeimos atostogoms ar šventėms patogių, gražių ir stilingų drabužėlių.

Kaip atpažinti ir auklėti skirtingus vaikus – choleriką, sangviniką, flegmatiką, melancholiką (3)

Kiekvienas vaikas turi įgimtą temperamentą, kuris veikia jausmus ir charakterį.

Stilingiausios mamos ir tėčiai susirinko mažylių šventėje

Spalvingoje mados šventėje susirinko stilingiausios mamos, tėčiai ir jų mažyliai. Čia buvo pristatytos naujos vaikams skirtos avalynės bei drabužių kolekcijos.

50 būdų suteikti savo vaikui laimės

Net jei diena buvo prasta, raskite savyje jėgų deramai priimti vaiko dovanojamą besąlyginę meilę.

5 požymiai, kad vaikui trūksta pasitikėjimo savimi

Kaip padidinti vaiko savivertę? Galime manyti, kad pakanka girti vaiką tam, kad jis įgautų pasitikėjimo savimi, tačiau to neretai nepakanka. Net ir mums itin stipriai rūpinantis savo vaikais jiems gali trūkti savivertės.

Vaikas auksinis būna su kitais, o prie tėvų pasikeičia į blogą pusę: psichologės patarimai (6)

Visada žinau, kas manęs laukia grįžusios namo: dvi mažos rankutės apsiveja kaklą taip stipriai, kad negaliu net įkvėpti. Jei mėginu išsivaduoti – klyksmas. Ir anytos žodžiai: „Buvo auksinis vaikas, bet grįžo mama..." Kodėl vaikas taip pasikeičia? Konsultuoja psichologė dr. Rasa Bieliauskaitė.

Keliaujate su vaikais atostogų į užsienį? – Pasiruoškite tam iš anksto

Laužydami nusistovėjusius standartus, jog atostogauti su vaikais – didesnis vargas nei malonumas, šeimos vis dažniau pasiryžta atostogauti su mažaisiais.

„Kitoks" vaikas darželyje arba mokykloje: slėpti diagnozę ar sakyti (28)

Sutrikusios raidos vaikų, kuriems nustatoma vienokia ar kitokia diagnozė, vis daugėja. Tėvai susiduria su problema, ar visada sakyti aplinkiniams, kad jų vaikas šiek tiek kitoks, nei visuomenėje priimta, ypač jei sutrikimas plika akimi nematomas.

Metas į pajūrį: ką turėtumėte žinoti prieš keliaudami su mažyliu į paplūdimį (1)

Ar važiuotumėte į Lietuvos pajūrį, ar pasipliuškenti svetur, svarbūs tie patys dalykai. Paplūdimyje reikėtų nepamiršti ne tik savo ir mažojo apsaugos nuo saulės, bet ir tinkamos aprangos. Štai keli patarimai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį prieš kelionę prie jūros.

Geriausias laikas mokytis antrosios kalbos – ankstyvoji vaikystė

Per vasarą vaikai žaidžia ir ilsisi, o apie jų mokslus daugelis tėvų pradeda galvoti tik rudenį. Tačiau žaidimai ir laisvalaikis gali būti puiki proga be pastangų išmokti antrą kalbą.

Harvardo psichologų taisyklės, kaip užauginti gerą vaiką

Laikai keičiasi, o su naujais laikais ateina nauji įpročiai, elgesio modeliai ir požiūris, kurie labai skiriasi nuo to, prie ko mes buvome įpratę vaikystėje.