Reklama

Kaip be rūpesčių pasiruošti šventiniam karnavalui

Netrukus darželiuose ir mokyklose prasidės kalėdiniai vaidinimai. Atrodo, dar ne tuoj, tačiau dažniausiai tas laikas ištirpsta nepastebimai ir staiga suprantate, kad iki pasirodymo liko vos kelios dienos, o karnavalinio kostiumo rūpestis vis dar kabo virš jūsų galvos.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tikrai ne dažnas tėtis ar mama geba sukurti kostiumą pasirodymui praktiškai „iš nieko", kitu atveju tenka aukoti nemažai laiko siuvimui, karpymui, klijavimui ir tikrai ne mažiau išlaidų medžiagoms. O rezultatas ne visada pradžiugina tiek pačius kūrėjus, tiek vaikus. Tad ieškantiems išsigelbėjimo nuo prieškalėdinių rankdarbių rekomenduojame užsukti į „Švenčių miesto" parduotuves Vilniuje arba Klaipėdoje.

Jau pats parduotuvių pavadinimas sufleruoja - čia rasite visko, ko gali prireikti bet kokios šventės dekoravimui ir pasiruošimui. Tačiau mus labiausiai domina - karnavalinis garderobas. Ir išties, kostiumų kabykla čia įspūdinga. Tiksliau net dvi - vienoje sukabinti vaikiški kostiumai nuomai, o kitoje - tie, kuriuos galite įsigyti. Šalia jų - ne ką mažiau aksesuarų visiems, iki tobulo karnavalinio įvaizdžio pritrūkusiems tik šiek tiek tikroviškų detalių. Pastarosios gelbsti ir nespėjusius laiku rezervuoti kostiumų. „Švenčių miesto" komercijos direktorė Rasuolė Šiuipienė pristatydama nuomojamų kostiumų asortimentą įspėja, kad šis prieššventiniu laikotarpiu ištirpsta labai greitai. Tad apsispręsti, kokio kostiumo norėsite, ir jį rezervuoti reikėtų iš anksto.

O patys geidžiamiausi kalėdiniai personažai, pasirodo, yra gyvūnai. „Tai nestebina, mat dažniausiai vaikiškiems spektakliukams pasirenkamos pasakaitės iš gyvūnų gyvenimo, tad šių kostiumų asortimentą stengiamės vis papildyti. Šiandien čia rasite kiškių, lapių, ežiukų, varlyčių, avyčių, pelėdų, voveraičių, tigrų, elniukų, bičių, briedžių, boružių, meškų, gandrų, viščiukų, balandžių, vilkų, beždžionėlių, gaidelių, šuniukų, kupranugarių, asiliukų, dramblių, paršiukų...," - visą gyvūnų būrį vardija Rasuolė. Persikūnyti į gyvūnus, kaip, beje, ir į kitus personažus gali vaikai nuo 80 cm iki 140 cm ūgio. Tad kostiumus čia rasite net ir 10 metų vaikams.

Ne mažiau dėmesio sulaukia ir kostiumai, kuriuos galėtume pavadinti „žiemos klasika" - tai snaigės, žiemos karalienės, sniego seniai, nykštukai, elfai, Kalėdų seneliai, angeliukai, fėjos. Jie išties labai gražūs ir puošnūs. Mergaites neabejotinai pradžiugins pūstos keliasluoksnės suknelės, vertos tikros princesės. Spalvingi, įvairūs, patogūs atrodo ir berniukiški kostiumai. Tikėtina, kad antros tokios snaigės ar nykštuko nesutiksite savo šventėje.

Kaip be rūpesčių pasiruošti šventiniam karnavalui
© Fotolia nuotr.

„Švenčių miesto" atstovė rodo dar vieną be galo populiarų ir vaikų mėgiamą kostiumų rinkinį - tai pasakų, filmų ir knygų herojai, patys mylimiausi personažai. „Žinoma, ne kiekvienas naujas animacinis filmas vaikams padovanoja po naują garbinamą herojų, tačiau jei jau toks įkrenta į vaikų širdeles, tai ilgam. Geriausias pavyzdys - princesė Elza iš „Ledo šalies" - pasipuošti įspūdinga melsva princesės suknele - kiekvienos mergaitės svajonė," - neblėstančią kostiumų žvaigždę rodo R. Šiuipienė. Tačiau panašu, kad itin mylimi ir kur kas „senesni" herojai, atkeliavę net iš tėčių ir mamų pasakų: Coliukė, Raudonkepuraitė, Mikė Pūkuotukas, Karlsonas, pelytė Minė, padykusios raganaitės, Buratinas arba Pinokis taip pat pasiruošę papuošti bet kurį karnavalą.

Labai gražūs, apgalvoti ir tikroviški, su visais būtinais atributais kabo ir muškietininkų, gladiatorių, nindzių, kaubojų, piratų, Betmeno apdarai. Nepamiršti ir Žmogaus Voro gerbėjai. Mažosioms puošeivoms galima tik pavydėti galimybės pasipuošti itin dailiais princesių, karalienių, balerinų ir net egzotiškųjų kinių kostiumais.

Atrodytų, visos temos jau išsemtos, tačiau Rasuolė dar skuba pristatyti ne tokias gausias, bet jaunųjų aktorių dėmesio nestokojančias kostiumų gretas. „Pastebėjome, kad vis dažniau ieškoma įvairių profesijų atstovų kostiumų, tad jau galime pasiūlyti gydytojo, policininkų (ir mergaitėms, ir berniukams), kareivio, lenktyninko kostiumus. Taip pat kaupiame ir augalų pasaulio atstovų kolekciją. Joje jau puikuojasi įvairių grybų, medžio, morkos, žirnio, citrinos, braškės apdarai. Beje, pastarieji labai populiarūs rudenį, rudenėlio švenčių metu," - asortimento pristatymą užbaigia parduotuvės atstovė.

Panašu, kad ši įspūdinga nuomojamų kostiumų kolekcija tėvelius turėtų gelbėti ne tik Kalėdų ir Naujųjų metų švenčių laikotarpiu. Čia tikrai rasite kuo papuošti savo vaikus ir rudenėlio šventei, šmėklinėms (velniūkščių kostiumai itin žavūs ir šmaikštūs), Užgavėnėms ir net teminiams gimtadieniams. Ir nepraeikite pro šventinio grimo stendą - kokybiški veido dažai padės užbaigti karnavalinį ansamblį.

Kaip be rūpesčių pasiruošti šventiniam karnavalui
© Fotolia nuotr.

O jei kostiumą nuspręsite siūti patys, į „Švenčių miestą" užsukite personažui tikroviškumo suteiksiančių aksesuarų. Tikrai pravers sparneliai fėjai ar drugeliui, tiara ar karūna princesei, Betmenui domino kaukė, gyvūnams ausytės ant plaukų lankelių ar specialios pliušinės kepurės (lapių, pelyčių, avinukų ir net... drakonų), ragana neišsivers be smailios aukštos skrybėlės. Net jei jūsų vaikas pareikš norą būti geltonuoju žaviuoju pimpačkiuku, žinokite, kad „Švenčių mieste" rasite jam fotokaukę ar domino.

O jei sutiksite mieste Kalėdų Senelį, klampojantį po pusnis su tam nepritaikytais batais, rekomenduokite ir jam užsukti į šią šventiškai nusiteikusią parduotuvę, nes tik joje jis ras pačius tikriausius, pačius dailiausius ir įspūdingiausius Kalėdų Senio batus.

Tad įspūdingų karnavalų jums ir jūsų vaikams bei lengvo ir nerūpestingo švenčių laukimo.

Užsakymo nr.: PT_72688682

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Kaip lietuviai savo vaikus auklėjo žiloje senovėje (11)

Apie vaikų auklėjimą teorijų yra įvairiausių – vieni teigia, kad vaikus reikia auklėti griežtai, kiti į juos žiūri atlaidžiai, treti sako, kad auklėti apskritai nereikia, svarbu tik būti šalia ir padėti jiems augti... Ir dažniausiai mamos pasikliauja ne teorijomis, o širdimi. O kaipgi anksčiau, prieš daug daug metų? Ar šiandieniniai vaikai pavydėtų anų dienų mažųjų vaikystės?

Kas iš tiesų atsitinka, kai pakeliame balsą ar užrėkiame ant savo vaikų (3)

Vaikas suvokia jį supantį pasaulį ir rūpinimąsi juo visiškai kitaip nei mes, suaugusieji. Jų požiūris kartais yra visiškai priešingas mūsiškiui.

Naujos higienos normos leis darželinukams visą dieną praleisti lauke

Vaikai darželiuose nuo šiol galės valgyti, miegoti ir beveik visą dieną leisti lauke. Tai bus įtvirtinta teisės aktuose.

TIKROJI PRIEŽASTIS, KODĖL VAIKAI TAMPA 800 PROC. BLOGESNI ĮEINANT MAMAI Į KAMBARĮ (10)

„Jie visą dieną buvo ramūs su manimi, tačiau kai tik pamatė tave, staiga pasikeitė, prarado savitvardą ir tapo neramūs. Aš nesuprantu"! – šiuos žodžius girdžiu iš vyro kaskart, kai palieku jį vieną su vaikais.

„Elfai“ pristatė žaismingą drabužių kolekciją vaikams

Vasara - kelionių bei švenčių metas, kada norisi, kad viskas vyktų sklandžiai, suplanuotai ir be jokių trukdžių. Todėl lietuviško vaikiškų drabužių prekinio ženklo „Elfai“ kūrėjai pasirūpino, kad mažieji “Elfų“ gerbėjai bei jų mamos visada galėtų įsigyti šeimos atostogoms ar šventėms patogių, gražių ir stilingų drabužėlių.

Kaip atpažinti ir auklėti skirtingus vaikus – choleriką, sangviniką, flegmatiką, melancholiką (3)

Kiekvienas vaikas turi įgimtą temperamentą, kuris veikia jausmus ir charakterį.

Stilingiausios mamos ir tėčiai susirinko mažylių šventėje

Spalvingoje mados šventėje susirinko stilingiausios mamos, tėčiai ir jų mažyliai. Čia buvo pristatytos naujos vaikams skirtos avalynės bei drabužių kolekcijos.

50 būdų suteikti savo vaikui laimės

Net jei diena buvo prasta, raskite savyje jėgų deramai priimti vaiko dovanojamą besąlyginę meilę.

5 požymiai, kad vaikui trūksta pasitikėjimo savimi

Kaip padidinti vaiko savivertę? Galime manyti, kad pakanka girti vaiką tam, kad jis įgautų pasitikėjimo savimi, tačiau to neretai nepakanka. Net ir mums itin stipriai rūpinantis savo vaikais jiems gali trūkti savivertės.

Vaikas auksinis būna su kitais, o prie tėvų pasikeičia į blogą pusę: psichologės patarimai (6)

Visada žinau, kas manęs laukia grįžusios namo: dvi mažos rankutės apsiveja kaklą taip stipriai, kad negaliu net įkvėpti. Jei mėginu išsivaduoti – klyksmas. Ir anytos žodžiai: „Buvo auksinis vaikas, bet grįžo mama..." Kodėl vaikas taip pasikeičia? Konsultuoja psichologė dr. Rasa Bieliauskaitė.

Keliaujate su vaikais atostogų į užsienį? – Pasiruoškite tam iš anksto

Laužydami nusistovėjusius standartus, jog atostogauti su vaikais – didesnis vargas nei malonumas, šeimos vis dažniau pasiryžta atostogauti su mažaisiais.

„Kitoks" vaikas darželyje arba mokykloje: slėpti diagnozę ar sakyti (28)

Sutrikusios raidos vaikų, kuriems nustatoma vienokia ar kitokia diagnozė, vis daugėja. Tėvai susiduria su problema, ar visada sakyti aplinkiniams, kad jų vaikas šiek tiek kitoks, nei visuomenėje priimta, ypač jei sutrikimas plika akimi nematomas.

Metas į pajūrį: ką turėtumėte žinoti prieš keliaudami su mažyliu į paplūdimį (1)

Ar važiuotumėte į Lietuvos pajūrį, ar pasipliuškenti svetur, svarbūs tie patys dalykai. Paplūdimyje reikėtų nepamiršti ne tik savo ir mažojo apsaugos nuo saulės, bet ir tinkamos aprangos. Štai keli patarimai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį prieš kelionę prie jūros.

Geriausias laikas mokytis antrosios kalbos – ankstyvoji vaikystė

Per vasarą vaikai žaidžia ir ilsisi, o apie jų mokslus daugelis tėvų pradeda galvoti tik rudenį. Tačiau žaidimai ir laisvalaikis gali būti puiki proga be pastangų išmokti antrą kalbą.

Harvardo psichologų taisyklės, kaip užauginti gerą vaiką

Laikai keičiasi, o su naujais laikais ateina nauji įpročiai, elgesio modeliai ir požiūris, kurie labai skiriasi nuo to, prie ko mes buvome įpratę vaikystėje.